Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 шілдедегі N 774 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14. N 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14.  N 765  қаулысымен.
Отандық тауар өндiрушiлердi қолдау және экспортқа бағдарланған өндiрiсті ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Әкелiнетін тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
мәтiндегi "*" деген белгi "**" деген белгiмен ауыстырылсын;
"Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не EBPO-мен)" деген баған мынадай редакцияда жазылсын: "Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не ЕВРО-мен)*";
мынадай:
"1601 00        шұжықтар мен еттен, қосымша ет
өнiмдерiнен немесе қаннан                20, бiрақ
жасалатын соған ұқсас өнiмдер;           1 кг үшін
олардың негізiнде дайындалған         0,4 EBPO-дан
дайын тамақ өнiмдерi                      кем емес
1602            еттен, қосымша ет өнiмдерiнен            20, бірақ
немесе қаннан жасалатын дайын            1 кг үшін
немесе консервiленген өзге де         0,5 EBPO-дан
өнiмдер                                  кем емес"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"1601 00        шұжықтар мен еттен, қосымша ет           35, бiрақ
өнiмдерiнен немесе қаннан                1 кг үшін
жасалатын соған ұқсас өнiмдер;        0,4 ЕВРО-дан
олардың негізiнде дайындалған             кем емес
дайын тамақ өнiмдерi
1602            еттен, қосымша ет өнiмдерiнен            35, бiрақ
немесе қаннан жасалатын дайын            1 кг үшін
немесе консервiленген өзге де         0,5 ЕВРО-дан
өнiмдер                                 кем емес";
мынадай:
"2207 10 000 0  ұйытылмаған этил спирті,                100, бiрақ
спирттің қоспасы 80 айн.%                 1 л үшін
немесе одан астам                     1,0 ЕВРО-дан
кем емес"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2207 10 000 0  ұйытылмаған этил спиртi                 100, бiрақ
спирттiң қоспасы 80 айн.%                 1 л үшін
немесе одан астам                     2,0 ЕВРО-дан
кем емес";
мынадай:
"2208           ұйытылмаған, спирттiң қоспасы
80 айн.% кем этил спирті; спирт           1 л үшiн
тұнбалары, ликерлер және өзге де         1,0 ЕВРО"
спирттiк ішімдіктер
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мыналардан басқа:
2208 60         арақ                                  1 л үшін 2,0
ЕВРО";
"3402 90-ден    үстіңгi қабаты активті
органикалық заттар, бөлшек
саудаға арналып бөлшектеп
оралмаған жуғыш және тазалау
заттары*                                       15"
деген жол алынып тасталсын;
"3917 32 310 0  басқа материалдармен бекiтiлген
немесе араластырылмаған
фитингiсiз, этилен
полимерлерінен жасалған
құбырлар, түтiктер және
шлангілер, өзгелерi                             0"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"3917 32 310 0  басқа материалдармен
бекiтiлмеген немесе
араластырылмаған, фитингiсiз,
этилен полимерлерінен жасалған
құбырлар, түтiктер және
шлангілер, өзгелерi                           10";
"4418 30 100 1, үш қабатты паркетті, қалқымалы
4418 30 910 1,  тақта көркем паркет
4418 30 990 1                                                   0"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"4418 30-дан    үш қабатты паркеттi; қалқымалы
тақта, көркем паркет**                         0";
"8103           қалдықтары мен сынықтарын
қоса алғанда, тантал және одан
жасалған бұйымдар                               5"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мыналардан басқа:
8103 30 000 0   тантал қалдықтары мен сынықтары                0";
"9113 10 100 0  тағуға немесе өзiмен бiрге алып
жүруге арналған, қымбат бағалы            5, бiрақ
металдан жасалған сағаттарға             1 кг үшін
баулар, ленталар мен бiлезiктер         1 ЕВРО-дан
және олардың бөлшектерi                  кем емес"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"9113 10 100 0  тағуға немесе өзiмен бiрге алып
жүруге арналған, қымбат бағалы
металдан жасалған сағаттарға      5, бiрақ кемiнде
баулар, ленталар мен бiлезiктер          1 кг үшін
және олардың бөлшектерi               1 ЕВРО-дан".
1-қосымшаға ескертпелерде:
"*Тауар номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауларымен де айқындалады." деген сөздердiң алдынан мынадай мазмұндағы ескертпелермен толықтырылсын:
"*Тауарлардың килограмм массасына EBPO-мен немесе тауарлардың килограмм массасына ЕВРО-ны ерекшелiкпен құрайтын құрамдастырылған ставкалармен белгiленген ерекше ставкалармен алынатын кедендiк баждар сомаларын есептеу кезiнде eceптiк база ретiнде тауар пайдаланылғанға дейiн одан ажырамайтын және тауар көтерме сауда үшін ұсынылатын оның алғашқы орамасын ескере отырып, тауар массасы пайдаланылады.";
"*Тауар номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауларымен де айқындалады." деген сөздер "**Tayap номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауларымен де айқындалады." деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2004 года N 774. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N 765 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2004 года N 774 утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N  765  (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях поддержки отечественных товаропроизводителей и стимулирования экспортоориентированного производства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389 "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 46, ст. 450) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в тексте знак "*" заменить знаком "**";
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости, либо в ЕВРО)" изложить в следующей редакции: "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости, либо в ЕВРО)*";
строки:
"160100     колбасы и аналогичные продукты из мяса,  20, но не менее
мясных субпродуктов или крови; готовые   0,4 ЕВРО
пищевые продукты, изготовленные на их    за 1 кг
основе
1602        готовые или консервированные продукты    20, но не менее
из мяса, мясных субпродуктов или крови   0,5 ЕВРО
прочие                                   за 1 кг"
изложить в следующей редакции:
"160100     колбасы и аналогичные продукты из мяса, 35, но не менее
мясных субпродуктов или крови; готовые  0,4 ЕВРО
пищевые продукты, изготовленные на их   за 1 кг
основе
1602        готовые или консервированные продукты   35, но не менее
из мяса, мясных субпродуктов или крови  0,5 ЕВРО
прочие                                  за 1 кг"
строку:
"2207100000 спирт этиловый неденатурированный, с    100, но не
концентрацией спирта 80 об. %           менее
или более                               1,0 ЕВРО за
1 л"
изложить в следующей редакции:
"2207100000 спирт этиловый неденатурированный, с    100, но не
концентрацией спирта 80 об. %           менее
или более                               2,0 ЕВРО за
1 л";
после строки:
"2208       спирт этиловый неденатурированный, с    1,0 ЕВРО за 1 л
концентрацией спирта менее 80 об. %;
спиртовые настойки, ликеры и прочие
спиртные напитки                                      "
дополнить строкой следующего содержания:
"кроме:
220860      водка                                   2,0 ЕВРО
за 1 л";
строку:
"из 340290  поверхностно-активные средства          15
органические, моющие и чистящие
средства, нерасфасованные для розничной
продажи*                                   "
исключить;
строку:
"3917323100 трубы, трубки и шланги, прочие не       0
армированные или не комбинированные с
другими материалами, без фитингов, из
полимеров этилена                         "
изложить в следующей редакции:
"3917323100 трубы, трубки и шланги, прочие не       10
армированные или не комбинированные с
другими материалами, без фитингов, из
полимеров этилена                          ";
строку:
"4418301001,паркетная доска трехслойная, плавающая, 0
4418309101, художественный паркет
4418309901                                           "
изложить в следующей редакции:
"из 4418 30 паркетная доска трехслойная, плавающая, 0
художественный паркет**                  ";
после строки:
"8103       тантал и изделия из него, включая       5
отходы и лом                              "
дополнить строкой следующего содержания:
"кроме:
8103300000  отходы и лом тантала                    0";
строку:
"9113101000 ремешки, ленты и браслеты для часов,    5, но менее
предназначенных для ношения на себе     1 ЕВРО за 1 кг
или с собой, и их части из драгоценного
металла                                                "
изложить в следующей редакции:
"9113101000 ремешки, ленты и браслеты для часов,    5, но не менее
предназначенных для ношения на себе     1 ЕВРО за 1 кг
или с собой, и их части из драгоценного
металла                                                ";
в примечаниях к приложению 1:
перед словами "*Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров." дополнить примечанием следующего содержания:
"*При исчислении сумм таможенных пошлин, взимаемых по специфическим ставкам, установленным в ЕВРО за килограмм массы товара, или комбинированным ставкам со специфической составляющей в ЕВРО за килограмм массы товара, в качестве расчетной базы используется масса товара с учетом его первичной упаковки, которая неотделима от товара до его потребления и в которой товар представляется для розничной продажи.";
слова "*Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров." заменить словами: "** Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.".

2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгі екi апта мерзiмде Еуропалық экономикалық қауымдастық Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығына Қазақстан Республикасының Yкiметi қабылдаған сыртқы сауда қызметiн реттеу шаралары туралы хабарласын.
3. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап отыз күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
3. Настоящее постановление вступает в силу по истечении тридцати дней со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан