Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 сәуiрдегі N 429 қаулысына өзгерістер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 қыркүйектегі N 942 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 14 қарашадағы N 1061 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 14 қарашадағы N 1061 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 15 сәуiрдегi N 429 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 11, 109-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Балық аулау объектiлерi болып табылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Өзге шаруашылық мақсаттарда (аңшылық пен балық аулаудан басқа) пайдаланылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкаларында:
"Судағы омыртқасыз жануарлар" деген бөлiмде:
4-бағандағы:
реттiк нөмiрi 1-жолдағы "100" деген сандар "50" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 2-жолдағы "15" деген сандар "10" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 3-жолдағы "50" деген сандар "30" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 4-жолдағы "15" деген сандар "10" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 5-жолдағы "5" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 8 қыркүйектегі
N 942 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 15 сәуiрдегi
N 429 қаулысымен
бекiтiлген
Балық аулау объектілерi болып табылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары
___________________________________________________________________
P/c |          Су жануарлары                    | Төлем ставкалары,
N  |                                           | бiр килограмм үшiн
|                                           | теңгемен
___________________________________________________________________
1. Кәсіпшілік және ғылыми мақсаттарда
___________________________________________________________________
1   Бекiре балықтары                             75
2   Майшабақтар (қарынсау, бражников,
қаражон)                                     30
3   Құбылмалы бахтах                             20
4   Майқан                                       20
5   Ақсақа балықтар (көкшұбар, көк-шарбы,
пайда, шыр, мұқсын)                          15

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 429
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2004 года N 942. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2008 года N 1061.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.11.2008 N 1061 (порядок введения в действие см. п.4 ).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 429 "Об утверждении ставок платы за пользование животным миром" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 11, ст. 109) следующие изменения:
Ставки платы за пользование видами животных, являющихся объектами рыболовства, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в Ставках платы за пользование видами животных, используемых в иных хозяйственных целях (кроме охоты и рыболовства), утвержденных указанным постановлением:
в разделе "Водные беспозвоночные животные":
в графе 4:
в строке, порядковый номер 1, цифры "100" заменить цифрами "50";
в строке, порядковый номер 2, цифры "15" заменить цифрами "10";
в строке, порядковый номер 3, цифры "50" заменить цифрами "30";
в строке, порядковый номер 4, цифры "15" заменить цифрами "10";
в строке, порядковый номер 5, цифру "5" заменить цифрой "2".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2004 года N 942
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 429
Ставки платы за пользование видами животных,
являющихся объектами рыболовства
____________________________________________________________________
N |       Водные животные             | Ставки платы, в тенге за
п/п|                                   | один килограмм
--------------------------------------------------------------------
1. В промысловых и научных целях
1   Осетровые                                    75
2   Сельди (пузанок, бражниковская,
черноспинка)                                 30
3   Радужная форель                              20
4   Ленок                                        20
5   Сиговые (рипус, ряпушка, пелядь,
чир, муксун)                                 15

6   Хариус                                       20
7   Қылыш балық                                  20
8   Тікендi балық                                25
9   Буффало                                      20
10  Ақ амур                                      13
11  Ақмарқа                                      10
12  Шармай                                       20
13  Сазан, тұқы                                  15
14  Көксерке                                     20
15  Берiш                                        10
16  Дөңмаңдай                                    12
17  Қаракөз                                      5
18  Шортан                                       8
19  Тұрпа балық                                  8
20  Майбалық                                     8
21  Қызылкөз                                     8
22  Көкбас                                       8
23  Жыланбас балық                               8
24  Түйетабан                                    10
25  Жайын                                        10
26  Нәлiм                                        10
27  Шабақ                                        28
28  Табан (Балқаш және Алакөл таралымынан
басқасы)                                     4
29  Итбалық                                      2250 (бір дарағы
үшін)
30  Ұзын саусақты шаян (Түркiстандық
түрiнен басқасы)                             15
___________________________________________________________________
Ұсақ шағын балықтар
___________________________________________________________________
31  Балқаш және Алакөл табаны                    2,5
32  Торта                                        6
33  Оңғақ                                        10
34  Аққайран                                     8
35  Мөңке                                        8
36  Алабұға (Балқаш-Iле таралымынан басқасы)     8
37  Кәдiмгi және таластың тарақ балығы           4
38  Қызылқанат                                   4
39  Балпан балық                                 4
40  Бiлеу балық                                  4
41  Айнакөз                                      4
42  Көктұран                                     4
___________________________________________________________________
2. Балықты алып қою және "ұстап алу-қоя беру" қағидаты
негізiнде спорттық-әуесқойлық (рекреациялық) балық аулауды
жүргiзу кезiнде
___________________________________________________________________
1. Қазақстан Республикасының азаматтары үшін, балықты алып қоя отырып
___________________________________________________________________

6   Хариус                                       20
7   Чехонь                                       20
8   Кефаль                                       25
9   Буффало                                      20
10   Белый амур                                   13
11   Жерех                                        10
12   Маринка                                      20
13   Сазан, карп                                  15
14   Судак                                        20
15   Берш                                         10
16   Толстолобик                                  12
17   Вобла                                        5
18   Щука                                         8
19   Голавль                                      8
20   Шемая                                        8
21   Подуст                                       8
22   Осман                                        8
23   Змееголов                                    8
24   Камбала                                      10
25   Сом                                          10
26   Налим                                        10
27   Килька                                        5
28   Лещ (кроме балхашского и алакольского)        4
29   Тюлень                                  2250 (за одну особь)
30   Длиннопалый рак (кроме туркестанского        15
подвида)
_________________________________________________________________
Мелкий частик
31   Лещ балхашский и алакольский                2,5
32   Плотва                                       6
33   Линь                                         10
34   Язь                                          8
35   Карась                                       8
36   Окунь (кроме балхаш-илийской популяции)      8
37   Елец обыкновенный и таласский                4
38   Красноперка                                  4
39   Густера                                      4
40   Востробрюшка                                 4
41   Белоглазка                                   4
42   Синец                                        4
_________________________________________________________________
2. При проведении спортивно-любительского (рекреационного)
рыболовства с изъятием рыб и на основе принципа "поймал-отпустил"
1. Для граждан Республики Казахстан с изъятием рыб

1   Қортпа                                       7500 бiр дарағы
үшін
2   Бекiре балықтары                             1875 бiр дарағы
үшін
3   Iрi шағын балықтар                           20
4   Ақсақа және албырт балықтар                  50
5   Шортан, мөңке, ұсақ шағын балықтаp           10
6   Шаян                                         10 бiр дарағы үшін
___________________________________________________________________
2. Шетелдiк азаматтар үшiн, балықты алып қоя отырып
___________________________________________________________________
1   Iрi шағын балықтар                           625
2   Қортпа                                       61875 бiр дарағы
үшін
3   Бекiре балықтары                             15470 бір дарағы
үшін
4   Ақсақа және албырт балықтар                  1125
5   Шортан, мөңке, ұcақ шағын балықтаp           375
___________________________________________________________________
3. Шетелдiк азаматтар үшiн, "ұстап алу-қоя беру" қағидаты негiзiнде
___________________________________________________________________
1   Iрi шағын балықтар                           125
2   Бекiре балықтары                             5813 бiр дарағы
үшін
3   Ақсақа және албырт балықтар                  325
4   Шортан, мөңке, ұсақ шағын балықтаp           80
___________________________________________________________________

1   Белуга                                  7500 за один экземпляр
2   Осетровые                               1875 за один экземпляр
3   Крупный частик                                20
4   Сиговые, лососевые                            50
5   Щука, карась и мелкий частик                  10
6   Рак                                      10 (за одну особь)
_________________________________________________________________
2. Для иностранных граждан с изъятием рыб
1   Крупный частик                                625
2   Белуга                                 61875 за один экземпляр
3   Осетровые                              15470 за один экземпляр
4   Сиговые и лососевые                          1125
5   Щука, карась и мелкий частик                  375
_________________________________________________________________
3. Для иностранных граждан на основе принципа
"поймал-отпустил"
1   Крупный частик                                125
2   Осетровые                               5813 за один экземпляр
3   Сиговые и лососевые                           325
4   Щука, карась и мелкий частик                   80
____________________________________________________________________