"Түркiстанэнерго" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 950 қаулысы
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңы  2-бабының 4-тармағына сәйкес, "Түркiстанэнерго" ашық акционерлiк қоғамын банкрот деп тануға байланысты, өңiр экономикасы үшiн оның маңызды стратегиялық мәнiн ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Мыналарды "Түркiстанэнерго" ашық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Қоғам) конкурстық массасын сатудың мынадай:
1) өндiрiстiң технологиялық циклын қамтамасыз ететiн мүлiктiк кешендi бiрыңғай лотпен (бұдан әрi - лот) сатуды;
2) әкiмшiлiк шығыстар мен бiрiншi және екiншi кезектердегi кредиторлар талаптарының сомасынан төмен емес лотты сатудың ең төменгi бағасын белгiлеудi;
3) технологиялық циклдың үздiксiздігін сақтай отырып, банкроттық рәсiмiн өткiзудi;
4) конкурстық басқарушыға меншiк құқығы лотты сатып алушыға өту сәтiне дейiн тұтынушыларды энергиямен үздiксiз жабдықтауды қамтамасыз ету жөнiндегi шарттар жасасу құқығын берудi көздейтiн ерекше шарттары мен тәртiбi белгiленсiн.
2. Лотты сатып алуға мыналарды:
1) электр энергиясын беру және тарату, электр энергиясын қайта сату мақсатында сатып алу жөнiндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензияларының болуын;
2) қызметтiк бейiнiн, тұтынушылармен шарттарды және көрсетiлетiн қызметтер көлемiн сақтап қалу жөнiнде мiндеттемелер қабылдауын;
3) Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгiмен және Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша департаментiмен келiсiлген өңiрдi энергиямен жабдықтаудың тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi инвестициялық бағдарламасының болуын;
4) Қоғам қызметкерлерiмен еңбек шарттарының үздiксiздiгiн қамтамасыз етуiн және осы шарттар бойынша мiндеттемелер қабылдауын көздейтiн қосымша талаптар белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Туркестанэнерго"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 950
В соответствии с пунктом 4 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве", в связи с признанием открытого акционерного общества "Туркестанэнерго" банкротом, учитывая его важное стратегическое значение для экономики региона, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Туркестанэнерго" (далее - Общество), предусматривающие:
1) продажу имущественного комплекса, обеспечивающего технологический цикл производства единым лотом (далее - лот);
2) установление минимальной цены продажи лота не ниже суммы административных расходов и требований кредиторов первой и второй очередей;
3) проведение процедуры банкротства с соблюдением непрерывности технологического цикла;
4) наделение конкурсного управляющего правом заключения договоров по обеспечению бесперебойного энергоснабжения потребителей, до момента перехода права собственности к покупателю лота.
2. Установить следующие дополнительные требования к покупателям лота, предусматривающие:
1) наличие лицензий на осуществление деятельности по передаче и распределению электрической энергии, покупке в целях перепродажи электрической энергии;
2) принятие обязательств по сохранению профиля деятельности, договоров с потребителями и объемов предоставляемых услуг;
3) наличие инвестиционной программы по повышению эффективности энергоснабжения региона, согласованной с акиматом Южно-Казахстанской области и департаментом Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции по Южно-Казахстанской области;
4) обеспечение непрерывности трудовых договоров с работниками Общества и принятие обязательств по этим договорам.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан