Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінiң "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн геоақпараттық қамтамасыз ету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 1003 қаулысы
"Мемлекеттік кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн геоақпараттық қамтамасыз ету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қазақстан ГАЖ орталығы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қызметінiң негiзгi мәнi сандық картография және топографиялық-геодезиялық деректер негiзiнде геоақпараттық жүйелердi, ақпараттық және телекоммуникациялық жүйелердi құру, баспа және полиграфиялық қызмет деп анықтай отырып, құрылатын Қоғамның жарғысын бекiтсiн;
2) әдiлет органдарында Қоғамның мемлекеттік тiркелуiн қамтамасыз етсін;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетiлген iс-шаралар орындалғаннан кейiн Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне берсiн;
4) осы қаулыны iске асыру жөніндегi өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешімдеріне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерiне мемлекеттік меншіктің түрлерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердің тiзбесiнде:
"Алматы қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-95-жолмен толықтырылсын:
"123-95. "Қазақстан ГАЖ орталығы" АҚ";
3) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымша мынадай мазмұндағы бөліммен және жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне"

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр по геоинформационному обеспечению Вооруженных Сил Республики Казахстан" Министерства обороны Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1003
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О государственном предприятии", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр по геоинформационному обеспечению Вооруженных Сил Республики Казахстан" Министерства обороны Республики Казахстан путем преобразования в акционерное общество "Казахстан ГИС Центр" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав создаваемого Общества, определив основным предметом его деятельности создание геоинформационных систем на основе цифровой картографии и топографо-геодезических данных, информационных и телекоммуникационных систем, издательскую и полиграфическую деятельность;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, передать права владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству обороны Республики Казахстан;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-95, следующего содержания:
"123-95. АО "Казахстан ГИС Центр";
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
приложение к указанному постановлению дополнить разделом и строкой следующего содержания:
"Министерству обороны Республики Казахстан