Туындыларды пайдаланудың кейбiр түрлерi үшiн авторлық сыйақының ең төменгi ставкаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қазандағы N 1083 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 29 маусымдағы № 514 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР 29.06.2023 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 16-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған:
1) туындыларды көпшiлiк алдында орындау жолымен пайдаланғаны үшiн авторлық сыйақының ең төменгi ставкалары;
2) туындыларды көпшiлiкке хабарлау жолымен пайдаланғаны үшін авторлық сыйақының ең төменгі ставкалары;
3) туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшiн авторлық сыйақының ең төменгі ставкалары;
4) дыбыстау-бейнелеу туындыларын автордың келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығарғаны үшін авторлық сыйақының ең төменгi ставкалары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 26.06.2019 № 445 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулыға қоса беріліп отырған авторлық сыйақының ставкалары туындыларды оларда белгiленген пайдалану түрлерi үшiн ең төменгi болып табылады деп белгiленсiн. Сыйақының мөлшерiн, оны төлеудiң тәртiбi мен мерзiмдерiн тараптар авторлармен, олардың құқықтық мирасқорларымен не авторлардың мүлiктiк құқықтарын ұжымдық негізде басқаратын ұйыммен жасалатын авторлық немесе лицензиялық шартта белгiлейдi.
3. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi екі ай мерзiмде осы қаулымен бекiтiлген Авторлық сыйақының ең төменгi ставкаларын қолдану жөнiндегi нұсқаулықты әзiрлесiн және бекiтсiн.
4. "Әдебиет пен өнер шығармаларын көпшiлiк алдында орындағаны, сәндiк-қолданбалы өнер туындыларын жасағаны үшiн және оны өнеркәсiпте пайдаланғаны үшiн авторлық сыйақы ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 9 ақпандағы N 142 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 6, 67-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 20 қазандағы
N 1083 қаулысымен
бекiтілген
Туындыларды көпшiлiк алдында орындау жолымен
пайдаланғаны үшiн авторлық сыйақының ең төменгi
ставкалары
___________________________________________________________________
P/c| Туындының түрі |Бiр туындыны немесе бағдар.
N | |ламаны көпшiлiк алдында
| |орындағаны үшiн билеттердi
| |сатудан түскен жалпы жиынтық
| |соманың, шарт бойынша
| |кепiлдi төлем сомаларының не
| |кiрiстердiң өзге сомаларының
| |пайызымен авторлық сыйақының
| |ең төмен ставкалары
| |____________________________
| | Көп актілі | Бiр актілі
| | туындылар | туындылар
___________________________________________________________________
1 2 3 4
___________________________________________________________________
Төлтума драмалық туындылар
___________________________________________________________________

Об утверждении минимальных ставок авторского вознаграждения за некоторые виды использования произведений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года N 1083. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 514.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.06.2023 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16-1 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) минимальные ставки авторского вознаграждения за использование произведений путем публичного исполнения;
2) минимальные ставки авторского вознаграждения за использование произведений путем публичного сообщения;
3) минимальные ставки авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений;
4) минимальные ставки авторского вознаграждения за воспроизведение аудиовизуальных произведений в личных целях без согласия автора.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2019 № 445 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Установить, что прилагаемые к настоящему постановлению ставки авторского вознаграждения являются минимальными для определенных в них видах использования произведений. Размер вознаграждения, порядок и сроки его выплаты устанавливаются сторонами в авторском или лицензионном договоре, заключаемом с авторами, их правопреемниками либо организацией, управляющей имущественными правами авторов на коллективной основе.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в двухмесячный срок разработать и утвердить Инструкцию по применению минимальных ставок авторского вознаграждения, утвержденных настоящим постановлением.
4. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 февраля 1995 года N 142 "О ставках авторского вознаграждения за публичное исполнение произведений литературы и искусства, за создание произведений декоративно-прикладного искусства и использование их в промышленности" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 67).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2004 года N 1083
Минимальные ставки
авторского вознаграждения за использование
произведений путем публичного исполнения
________________________________________________________________
N ! Вид произведения ! Минимальные ставки авторского
п/п! ! вознаграждения в процентах от
! ! cуммы валового сбора, поступающего
! ! от продажи билетов за публичное
! ! исполнение одного произведения или
! ! программы, от сумм гарантированной
! ! оплаты по договору либо от иных
! ! сумм доходов
! !------------------------------------
! ! Многоактные ! Одноактные
! ! произведения ! произведения
----------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4
----------------------------------------------------------------
Оригинальные драматические произведения

1. Пьеса
проза түрiндегi: 11 5,5
пьeca авторына 9 3,5
сценограф-суретшiге 1 1
костюм жөнiндегі cypeтшіге 1 1
өлең түрiндегi: 13 6,5
пьеса авторына 11 4,5
сценограф-суретшiге 1 1
костюм жөнiндегi суретшіге 1 1
2. Балаларға арналған
пьеса
проза түріндегi: 12 6
пьеса авторына 10 4
сценограф-суретшіге 1 1
костюм жөніндегi суретшіге 1 1
өлең түрiндегі: 13 7
пьеса авторына 11 5
сценограф-суретшіге 1 1
костюм жөнiндегi суретшіге 1 1
3. Қуыршақпен орындалатын пьесалар
проза түрiндегi: 14 9
пьеса авторына 9 4
сценограф-суретшіге 3 3
костюм жөнiндегi суретшіге 2 2
өлең түрiндегi: 15 10
пьеса авторына 10 5
сценограф-суретшіге 3 3
костюм жөнiндегi суретшiге 2 2
___________________________________________________________________
Сахналаулар
___________________________________________________________________
4. Авторлық құқықпен қорғалмайтын
туындыларды сахналау: 7,5 5
сахналау авторына 3,5 2
әдеби туындының аудармашысына
(авторлық құқықпен қорғалмайтын
әдеби туындыны сахналаған жағдайда) 2 1
сценограф-суретшiге 1 1
костюм жөнiндегi суретшiге 1 1
5. Авторлық құқықпен қорғалатын туындыны
сахналау: 10,5 5
әдеби туындының авторына 3 1
сахналау авторына 3,5 1
әдеби туындының аудармашысына
(әдеби туындының авторлық құқықпен
қорғалатын аудармасын сахналаған
жағдайда) 2 1
сценограф-суретшіге 1 1
костюм жөнiндегi суретшiге 1 1
___________________________________________________________________
Драмалық аударма туындылар
___________________________________________________________________
6. Авторлық құқықпен қорғалмайтын пьесалардың аудармалары:
проза түріндегі: 6,5 4
аудармашыға 3 1,5
аралық аударманың авторына (авторлық
құқықпен қорғалатын аралық аударма
пайдаланылған жағдайда) 1,5 0,5
сценограф-суретшіге 1 1
костюм жөнiндегі суретшіге 1 1
өлең түріндегі: 7,5 4
аудармашыға 4 1,5
аралық аударманың авторына (авторлық
құқықпен қорғалатын аралық аударма
пайдаланылған жағдайда) 1,5 0,5
сценограф-суретшiге 1 1
костюм жөнiндегi суретшiге 1 1
7. Авторлық құқықпен қорғалатын пьесаларды аудару
проза түрiндегi: 9,5 5,5
пьесаның авторына 2,5 1
аудармашыға 3,5 2
аралық аударманың авторына
(авторлық құқықпен қорғалатын
аралық аударма пайдаланылған
жағдайда) 1,5 0,5
сценограф-суретшіге 1 1
костюм жөнiндегi суретшіге 1 1
өлең түрiндегi: 11,5 6
пьесаның авторына 3,5 1,5
аудармашыға 4,5 2,5
аралық аударманың авторына (авторлық
құқықпен қорғалатын аралық аударма
пайдаланылған жағдайда) 1,5 0,5
сценограф-суретшiге 1 1
костюм жөнiндегi суретшiге 1 1
8. Авторлық құқықпен қорғалатын
сахналаудың аудармасы: 10,5 5
әдеби туындының авторына 2 0,5
әдеби туындының аудармашысына
(авторлық құқықпен қорғалатын
әдеби туындының аудармасы

1. Пьеса
в прозе: 11 5,5
автору пьесы 9 3,5
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
в стихах: 13 6,5
автору пьесы 11 4,5
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
2. Пьеса для детей
в прозе: 12 6
автору пьесы 10 4
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
в стихах: 13 7
автору пьесы 11 15
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
3. Пьесы в кукольном исполнении
в прозе: 14 9
автору пьесы 9 4
художнику-сценографу 3 3
художнику по костюмам 2 2
в стихах: 15 10
автору пьесы 10 5
художнику-сценографу 3 3
художнику по костюмам 2 2
Инсценировки
4. Инсценировки произведений,
не охраняемых авторским правом: 7,5 5
автору инсценировки 3,5 2
переводчику литературного 2 1
произведения (в случае
инсценировки не охраняемого
авторским правом литературного
произведения)
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
5. Инсценировки произведений,
охраняемых авторским правом: 10,5 5
автору литературного
произведения 3 1
автору инсценировки 3,5 1
переводчику литературного
произведения (в случае
инсценировки охраняемого
авторским правом перевода
литературного произведения) 2 1
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
Переводные драматические произведения
6. Переводы пьес, не охраняемых
авторским правом:
в прозе: 6,5 4
переводчику 3 1,5
автору промежуточного
перевода (в случае использования
охраняемого авторским правом
промежуточного перевода) 1,5 0,5
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
в стихах: 7,5 4
переводчику 4 1,5
автору промежуточного перевода
(в случае использования
охраняемого авторским правом
промежуточного перевода) 1,5 0,5
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
7. Перевод пьес, охраняемых
авторским правом
в прозе: 9,5 5,5
автору пьесы 2,5 1
переводчику 3,5 2
автору промежуточного перевода
(в случае использования
охраняемого авторским правом
промежуточного перевода) 1,5 0,5
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
в стихах: 11,5 6
автору пьесы 3,5 1,5
переводчику 4,5 2,5
автору промежуточного перевода
(в случае использования
охраняемого авторским правом
промежуточного перевода) 1,5 0,5
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
8. Перевод инсценировки,
охраняемой авторским правом: 10,5 5
автору литературного
произведения 2 0,5
переводчику литературного
произведения (в случае
инсценировки охраняемого
авторским правом переводного

сахналанған жағдайда) 1,5 0,5
сахналау авторына 2,5 1
сахналау аудармашысына 2,5 1
сценограф-суретшіге 1 1
костюм жөнiндегi суретшiге 1 1
___________________________________________________________________
Музыкалық-драмалық туындылар
___________________________________________________________________
9. Опера: 18,5 8
композиторға 10 4
либретто авторына 5 2
хореографқа 1,5 1
сценограф-суретшiге 1 0,5
костюм жөнiндегi суретшiге 1 0,5
10. Либреттосы аударылған опера: 18,5 8
композиторға 10 4
либретто авторына 2 1
либретто аудармашысына 2 1
либреттоны аралық аударған
аудармашыға (авторлық құқықпен
қорғалатын аралық аударма
пайдаланылған жағдайда) 1 0,5
хореографқа 1,5 0,5
сценограф-суретшiге 1 0,5
костюм жөніндегi суретшіге 1 0,5
11. Балет: 15 7
композиторға 7 3
либретто авторына 2 1
хореографқа 4 2
сценограф-суретшіге 1 0,5
костюм жөнiндегі суретшіге 1 0,5
12. Оперетта, музыкалық комедия, мюзикл: 12 5,5
композиторға 4,5 2
либретто авторына 4,5 2
хореографқа 1 0,5
сценограф-суретшіге 1 0,5
костюм жөнiндегі суретшіге 1 0,5
13. Мәтiнi аударылған оперетта, музыкалық
комедия, мюзикл: 12,5 6
композиторға 4,5 2
либретто авторына 2 1
либретто аудармашысына 2 1
либреттоны аралық аударған
аудармашыға (авторлық құқықпен
қорғалатын аралық аударма
пайдаланылған жағдайда) 1 0,5
хореографқа 1 0,5
сценограф-суретшіге 1 0,5
костюм жөнiндегі суретшіге 1 0,5
14. Драмалық туындыларды 1 (музыкамен
сүйемелдейтін музыка сүйемелденетiн әрбiр
актіге)
___________________________________________________________________
Концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламалары
___________________________________________________________________
15. Халық аспаптарына арналған симфониялық,
вокалдық-симфониялық, камералық
туындылардан концерт, хореографиялық
концерт 7
16. Концерттер, оның iшiнде эстрадалық және
басқалар, айтыстар мен терме 4
17. Цирк бағдарламасы 1,5
18. Цирк бағдарламасында кемiнде бір дербес 1 (осы қосымшаның
бөлiмнен тұратын пантомима, феерил, 17-тармағы бойынша
балет орындалғаны үшін есептелiмдерге
қарамастан әрбiр
бөлім үшін)
19. Цирк бағдарламасында кемiнде бір дербес 1 (осы қосымшаның
бөлімнен тұратын сюжеттiк аттракцион 17-тармағы бойынша
орындалғаны үшін есептелімдерге
қарамастан әрбiр
бөлім үшін)
20. Кемiнде бір дербес бөлiмнен тұратын 0,5 (осы бағдарла.
цирк пантомимасын, феерияны, балетті, маларды орындағаны
аттракционды сүйемелдеу үшiн үшін есептелiмдерге
арнайы жазылған төлтума музыка қарамастан әрбiр
орындалғаны үшін бөлiм үшiн)
21. Театрландырылған, эстрадалық, толық
сюжеттi жаңа жылдық қойылымдар үшiн 3
22. Қуыршақ-марионеткалар спектакльдерiн
(әдеби мәтiнсiз) және төлтума жанр
әртiстерiнің (иллюзионистердiң,
психоэкспериментшілердiң, экстра.
сенстердiң және т.б.) өнер көрсетуiн
сүйемелдейтін музыка үшін 0,5

литературного произведения) 1,5 0,5
автору инсценировки 2,5 1
переводчику инсценировки 2,5 1
художнику-сценографу 1 1
художнику по костюмам 1 1
Музыкально-драматические произведения
9. Опера: 18,5 8
композитору 10 4
автору либретто 5 2
хореографу 1,5 1
художнику-сценографу 1 0,5
художнику по костюмам 1 0,5
10. Опера при переводе либретто: 18,5 8
композитору 10 4
автору либретто 2 1
переводчику либретто 2 1
автору промежуточного перевода
либретто (в случае использования
охраняемого авторским правом
промежуточного перевода) 1 0,5
хореографу 1,5 0,5
художнику-сценографу 1 0,5
художнику по костюмам 1 0,5
11. Балет: 15 7
композитору 7 3
автору либретто 2 1
хореографу 4 2
художнику-сценографу 1 0,5
художнику по костюмам 1 0,5
12. Оперетта, музыкальная комедия,
мюзикл: 12 5,5
композитору 4,5 2
автору либретто 4,5 2
хореографу 1 0,5
художнику-сценографу 1 0,5
художнику по костюмам 1 0,5
13. Оперетта, музыкальная комедия,
мюзикл при переводе текста: 12,5 6
композитору 4,5 2
автору либретто 2 1
переводчику либретто 2 1
автору промежуточного перевода
либретто (в случае использования
охраняемого авторским правом
перевода) 1 0,5
хореографу 1 0,5
художнику-сценографу 1 0,5
художнику по костюмам 1 0,5
14. Музыка, сопровождающая 1 (за каждый акт,
драматические произведения сопровождаемый музыкой)
Концертные, эстрадные, цирковые, танцевальные программы
15. Концерт из симфонических,
вокально-симфонических, камерных
произведений для народных
инструментов, хореографический
концерт 7
16. Концерты, в том числе эстрадные
и другие, айтысы и терме 4
17. Цирковая программа 1,5
18. За исполнение в цирковой 1 (за каждое отделение
программе пантомимы, феерии, независимо от начислений
балета, занимающих не менее по пункту 17 настоящего
одного самостоятельного приложения)
отделения
19. За исполнение в цирковой 1 (за каждое отделение
программе сюжетного аттракциона, независимо от начислений
занимающего не менее одного по пункту 17 настоящего
самостоятельного отделения приложения)
20. За исполнение оригинальной 0,5 (за каждое отделение
музыки, специально написанной независимо от начислений
для сопровождения цирковой за исполнение этих программ)
пантомимы, феерии, балета,
аттракциона, занимающих не
менее одного самостоятельного
отделения
21. Театрализованные, эстрадные, 3
новогодние елочные
представления со сквозным
сюжетом
22. За музыку, сопровождающую 0,5
спектакль кукол-марионеток
(без литературного текста)
и выступления артистов
оригинальных жанров
(иллюзионистов, психо-
экспериментаторов,
экстрасенсов и т.п.)

23. Мәтiнi бар немесе мәтiнi жоқ
музыкалық туындыларды (туындыларды
орындаушы-әртiстердің көпшілік алдында
орындауы да, фонограмманы көпшiлiк
алдында орындау да), ақы төлеп
кiргенде:
1) би алаңдарында, дискотекаларда,
клубтарда, дәмханаларда, мейрамхана.
ларда, сауықханаларда және басқа да
қоғамдық орындарда ақы төлеп кiргенде
де, кепілдi төлем сомасынан да, оның
iшінде мүшелiк жарналардың, клуб
кәртішкелерінің құнынан және соған
ұқсастардан; 4
2) көлікте (ұшақта, пойызда және т.б.) 0,001
орындағаны үшiн (билеттердiң құнынан)
24. Ақы төлеп кiретiн көпшілiк ареналарда 1 (бүкiл бағдарлама
орындалатын мәтiнi бар немесе мәтiнi үшiн)
жоқ музыкалық туындыларды спорт
жарыстарын, спортшылардың өнер
көрсетулерiн, ойын аттракциондарын,
сән көрсетулерiн, көрмелер,
жәрмеңкелер, фестивальдар, конкурстар
және басқа да шаралар өткiзудi
сүйемелдеу ретiнде орындағаны үшін
___________________________________________________________________
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық
орындарда дыбыс-бейнежазу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер
және т.б.) көрсету кезiнде мәтiнi бар немесе мәтiнi жоқ музыкалық
туындыларды пайдаланғаны үшiн авторлық сый ставкалары
___________________________________________________________________
25. Кинотеатрларда, бейнесалондарда
және басқа қоғамдық орындарда
дыбыс-бейнежазу туындыларын (кино,
теле, бейнефильмдер және т.б.)
көрсету кезiнде мәтiнi бар немесе
мәтiнi жоқ музыкалық туындыларды
пайдаланғаны үшін 1
___________________________________________________________________
Тыңдаушылар үшiн кiру ақысыз болған кезде мәтiнi бар
немесе мәтiнi жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды
орындағаны үшiн авторлық сыйақы ставкалары
___________________________________________________________________
26. Мәтiнi бар немесе мәтiнi жоқ музыкалық
туындыларды, әдеби туындыларды
орындаушы-әртiстер де, техникалық
құралдардың көмегiмен де (кез келген
дыбыс тасығыштарының ойнатқыштары)
ақысыз кiретiн
1) дискотекаларда 3 АЕК
2) түнгi клубтарда 3 АЕК
3) мейрамханаларда 2 АЕК
4) дәмханаларда 1,5 АЕК
5) кинотеатрларда, сауықханаларда, 0,5 АЕК
барларда, бистроларда, асханаларда, ашық
алаңдарда, ойын аттракциондарында және
басқа да қоғамдық орындарда орындағаны үшін
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 20 қазандағы
N 1083 қаулысымен
бекiтілген
Туындыларды көпшiлiкке хабарлау жолымен пайдаланғаны
үшiн авторлық сыйақының ең төменгі ставкалары
__________________________________________________________________
P/c| Туындыларды пайдалану түрі | Авторлық сыйақының ставкалары
N | | пайызбен
__________________________________________________________________

23. За исполнение музыкальных
произведений с текстом или
без текста (как публичное
исполнение произведений
артистами-исполнителями,
так и публичное исполнение
фонограмм) при платном входе:
1) на танцевальных площадках, 4
дискотеках, в клубах, кафе,
ресторанах, казино и других
общественных местах,
как при платном входе,
так и с сумм гарантированной
оплаты, в т. ч. со стоимости
членских взносов, клубных
карточек и тому подобных;
2) на транспорте 0,001
(в самолетах, поездах и др.) (от стоимости билетов)
24. За исполнение музыкальных 1 (за всю программу)
произведений с текстом или
без текста в качестве
сопровождения спортивных
соревнований, показательных
выступлений спортсменов,
игровых аттракционов,
показа мод, проведение
выставок, ярмарок, фестивалей,
конкурсов и других мероприятий,
исполняемых на массовых
аренах при платном входе
--------------------------------------------------------------------------
Ставки авторского вознаграждения за использование музыкальных
произведений с текстом или без текста в кинотеатрах, видеосалонах и других
общественных местах при демонстрации аудиовизуальных произведений
(кино-, теле- и видеофильмов и т. п.)
--------------------------------------------------------------------------
25. За использование музыкальных
произведений с текстом или
без текста при демонстрации
аудиовизуальных произведений 1
(кино-, теле- и видеофильмов
и т. п.) в кинотеатрах,
видеосалонах и других
общественных местах
--------------------------------------------------------------------------
Ставки авторского вознаграждения за публичное исполнение
музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных
произведений при бесплатном для слушателей входе
--------------------------------------------------------------------------
26. За исполнение музыкальных
произведений с текстом или
без текста, литературных
произведений как артистами-
исполнителями, так и при
исполнении с помощью
технических средств
(проигрыватели любых
носителей звука) при
бесплатном входе в
1) дискотеках 3 МРП
2) ночных клубах 3 МРП
3) ресторанах 2 МРП
4) кафе 1,5 МРП
5) кинотеатрах, казино, 0,5 МРП
барах, бистро, столовых,
открытых площадках,
игровых аттракционах и других
общественных местах
__________________________________________________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2004 года N 1083
Минимальные ставки
авторского вознаграждения за использование
произведений путем публичного сообщения
________________________________________________________________
N ! Вид использования ! Ставки авторского
п/п! произведений ! вознаграждения в процентах
----------------------------------------------------------------

1. Жарыққа шыққан туындыларды 1% (кiрістің жалпы сомасынан)
эфирге хабарлағаны үшiн
2. Жарыққа шыққан туындыларды 3% (кiрiстiң жалпы сомасынан)
кәбiл бойынша хабарлағаны
үшiн
3. Туындыларды жерсерiктiк 4% (кiрiстің жалпы сомасынан)
телевизия арқылы хабарлағаны
үшін
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 20 қазандағы
N 1083 қаулысымен
бекiтілген
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны
үшiн авторлық сыйақының ең төменгi ставкалары
__________________________________________________________________
P/c| Туындыларды пайдалану түрі | Авторлық сыйақы ставкалары
N | |
__________________________________________________________________
1. Туындыларды дыбыстық жазуда қайта дыбыстық жазудың әрбiр
шығару (көбейту) және (немесе) шығарылған данасының еркiн
тарату бағасынан (дыбыстық жазу
тасушыларына жазылған
туындылардың санына
қарамастан) - 3%
2. Туындыларды ұялы (ұтқыр) туындыны пайдаланғаны үшін
телефондар үшiн әуен (рингтондар) кiрiстен - 10%
ретiнде қайта шығару және тарату
3. Дыбыстық жазуларды және (немесе) 1 AEК
дыбыс-бейнежазу туындыларының
даналарын прокатқа (жалға) беру
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 20 қазандағы
№ 1083 қаулысымен
бекітілген
Дыбыстау-бейнелеу туындыларын автордың келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығарғаны үшін авторлық сыйақының ең төменгі ставкалары

1. За сообщение в эфир 1% (от общей суммы дохода)
выпущенных в свет
произведений
2. За сообщение по кабелю
выпущенных в свет
произведений 3% (от общей суммы дохода)
3. За сообщение произведений
посредством спутникового
телевидения 4% (от общей суммы дохода)
_________________________________________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2004 года N 1083
Минимальные ставки
авторского вознаграждения за воспроизведение
и (или) распространение произведений
________________________________________________________________
N ! Вид использования ! Ставки авторского
п/п! произведений ! вознаграждения
----------------------------------------------------------------
1. Воспроизведение 3% - от отпускной цены каждого
(тиражирование) и (или) выпущенного экземпляра
распространение звукозаписи (независимо от
произведений в звуковой количества произведений,
записи записанных на носителях
звукозаписи)
2. Воспроизведение и 10% - от дохода за
распространение использование произведения
произведений в качестве
мелодий (рингтонов) для
сотовых (мобильных)
телефонов
3. Сдача экземпляров 1 МРП
звукозаписей и (или)
аудиовизуальных
произведений в прокат
(внаем)
________________________________________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2004 года № 1083
Минимальные ставки авторского вознаграждения за воспроизведение аудиовизуальных произведений в личных целях без согласия автора

Ескерту. Қаулы ең төменгі ставкалармен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 26.06.2019 № 445 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Дыбыстау-бейнелеу жеке мақсатта қайта шығару
Пайызбен алғандағы авторлық сыйақы ставкалары
1.
Қайта шығару үшін пайдаланылатын жабдықтармен материалдық жеткізгіштерді дайындайтын адамдар төлеуге тиіс дыбыстау-бейнелеу туындыларын автордың келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығару (жабдықтар мен материалдық жеткізгіштер бірліктерін өткізу бағасынан)
0,35
2.
Қайта шығару үшін пайдаланылатын жабдықтар мен материалдық жеткізгіштерді импорттайтын адамдар төлеуге тиіс дыбыстау-бейнелеу туындыларын автордың келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығару (жабдықтар мен материалдық жеткізгіштер бірліктерінің кедендік құнынан)
0,35

Сноска. Постановление дополнено минимальными ставками в соответствии с постановлением Правительства РК от 26.06.2019 № 445 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Воспроизведение аудиовизуальных произведений в личных целях
Ставки авторского вознаграждения в процентах
1.
Воспроизведение аудиовизуальных произведений в личных целях без согласия автора, подлежащее уплате лицами, изготавливающими оборудование и материальные носители, используемые для такого воспроизведения (от цены реализации единицы оборудования и материальных носителей)
0,35
2.
Воспроизведение аудиовизуальных произведений в личных целях без согласия автора, подлежащее уплате лицами, импортирующими оборудование и материальные носители, используемые для такого воспроизведения (от таможенной стоимости единицы оборудования и материальных носителей)
0,35