"Қазақстан Республикасының Әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы кодексіне толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 қазандағы N 1089 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексіне
толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) мынадай мазмұндағы 161-1-баппен толықтырылсын:
"161-1-бап. Төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдердi қабылдаудан бас тарту
Сауда операцияларын (қызметтер көрсетудi) жүзеге асыру кезiнде төлем карточкаларын пайдалана отырып, оларды қабылдауға мiндеттi сауда (қызмет көрсетушi) ұйымдарының төлемдердi қабылдаудан бас тартуы, -
жеке кәсiпкерлер мен заңды тұлғаларға айлық есептiк көрсеткiштiң бiр жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
2) 170-1-баптың екiншi бөлiгiнiң бiрiншi абзацында "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң" деген сөздер "уәкiлеттi мемлекеттiк органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 174-баптың екiншi бөлiгiнiң бiрiншi абзацында "дер кезiнде" деген сөздер "жүзеге асырмау, сол сияқты дер кезiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 193-баптың бiрiншi бөлiгiнiң бiрiншi абзацы "орналастыру" деген сөзден кейiн "және (немесе) өтеу" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 196-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"196-бап. Бағалы қағаздармен мәмiлелердi тiркеу, олар бойынша құқықтарды есепке алу және растау тәртiбiн бұзу
Бағалы қағаздар рыногына кәсiби қатысушының бағалы қағаздарды ұстаушылардың тiзiлiмдерi жүйесiн немесе номиналды ұстаушыларды есепке алу жүйесiн жүргiзу тәртiбiн бұзуы, сол сияқты бағалы қағаздар бойынша қылмыстық жаза қолданатын әрекет белгiлерi жоқ құқықтарды растау тәртiбiн бұзуы, -
заңды тұлғаларға айлық есептiк көрсеткiштiң қырықтан екi жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2004 года N 1089
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в  Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении дополнений и изменений в Кодекс
Республики Казахстан об административных правонарушениях
Внести в  Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97) следующие дополнения и изменения:
1) дополнить статьей 161-1 следующего содержания:
"Статья 161-1. Отказ в принятии платежей с использованием платежных карточек
Отказ в принятии платежей с использованием платежной карточки торговыми (обслуживающими) организациями, обязанными их принимать при осуществлении ими торговых операций (оказании услуг), -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей и на юридических лиц в размере до ста месячных расчетных показателей.";
2) в абзаце первом части второй статьи 170-1 слова "Национального Банка Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченного государственного органа";
3) в абзаце первом части второй статьи 174 слово "Несвоевременное" заменить словами "Неосуществление, а равно несвоевременное";
4) абзац первый части первой статьи 193 после слова "размещения" дополнить словами "и (или) погашения";
5) статью 196 изложить в следующей редакции:
"Статья 196. Нарушение порядка регистрации сделок с ценными бумагами, учета и подтверждения прав по ним
Нарушение профессиональным участником рынка ценных бумаг порядка ведения системы реестров держателей ценных бумаг или системы учета номинального держания, а равно нарушение порядка подтверждения прав по ценным бумагам, не имеющее признаков уголовно-наказуемого деяния, -
влечет штраф на юридических лиц в размере от сорока до двухсот месячных расчетных показателей.";

6) 197-баптың тақырыбында және бiрiншi абзацында "орналастыру және өтеу" деген сөздер "орналастыру және (немесе) өтеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) мынадай мазмұндағы 354-2-баппен толықтырылсын:
"354-2-бап. Нормативтiк құқықтық актiлердiң ресми мәтiндерiн кейiннен жариялау тәртiбiн бұзу
Нормативтiк құқықтық актiлердiң ресми мәтiндерiн кейiннен жариялаудың заңнамада белгiленген тәртiбiн бұзу -
өнiмдердiң таралымы тәркiлене отырып, не онсыз заңды тұлғаларға айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан отызға дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
8) мынадай мазмұндағы 522-1-баппен толықтырылсын:
"522-1-бап. Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл қызметiне кедергi жасау
1. Мемлекеттiк органдардың, өзге де ұйымдардың басшылары мен басқа да лауазымды адамдарының азаматтардың өтiнiштерiн қарау үшiн қажеттi мәлiметтердi ұсынбауы не ұсынудан бас тартуы, кiдiрiссiз қабылдауда болу құқығын бұзу, қызметтік куәлiгiн көрсетіп, мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың, соның iшiнде әскери бөлiмдер мен құрамалардың аумағына және үй-жайларына кедергiсiз кiруiнен, бас бостандығынан айыру орындарына жiберуден бас тартуы, сол сияқты Адам құқықтары жөнiндегi уәкiлдiң заңды қызметiне кедергi болатын өзге де әрекеттер жасауы арқылы Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл қызметiне кедергі жасауы, -
азаматтарға айлық есептiк көрсеткiштiң елуге дейiнгi мөлшерiнде, лауазымды адамдарға жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға не бес тәулiкке дейiн әкiмшiлiк қамауға алуға әкеп соғады.
2. Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл қызметiне оның шешiмiне ықпал ету мақсатында араласу -
азаматтарға айлық есептiк көрсеткiштiң жүзге дейiнгi мөлшерiнде, лауазымды адамдарға екi жүзге дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға не он тәулiкке дейiн әкiмшiлiк қамауға алуға әкеп соғады.";
9) 551-баптың екiншi бөлiгiнде "әдiлет басқармаларының" деген сөздер "аумақтық әдiлет органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) мынадай мазмұндағы 566-1-баппен толықтырылсын:
"566-1-бап. Лицензиарлар болып табылатын органдар
1. Лицензиарлар болып табылатын органдар заңнамаға сәйкес осы Кодекстiң 139-бабында (бiрiншi бөлiгiнде) көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарайды.
2. Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстi қарауға және әкiмшiлiк жаза қолдануға лицензиар болып табылатын органның басшысы және оның орынбасарлары құқылы.";
11) 570-1-баптың бiрiншi бөлiгiнде:
"161 (бiрiншi бөлiгiнде)" деген сөздерден кейiн ", 161-1" деген сандармен толықтырылсын;
"166" деген сандардан кейiн ", 169-1" деген сандармен толықтырылсын;

6) в заголовке и абзаце первом статьи 197 слова "размещения и погашения" заменить словами "размещения и (или) погашения";
7) дополнить статьей 354-2 следующего содержания:
"Статья 354-2. Нарушение порядка последующего опубликования официальных текстов нормативных правовых актов
Нарушение установленного законодательством порядка последующего опубликования официальных текстов нормативных правовых актов -
влечет штраф на юридических лиц в размере от двадцати до тридцати месячных расчетных показателей с конфискацией тиража продукции либо без таковой.";
8) дополнить статьей 522-1 следующего содержания:
"Статья 522-1. Воспрепятствование деятельности Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан
1. Воспрепятствование деятельности Уполномоченного по правам человека, выразившееся в непредставлении либо отказе от представления сведений, необходимых для рассмотрения обращений граждан, нарушении права на безотлагательный прием руководителями и другими должностными лицами государственных органов, иных организаций, отказе беспрепятственного, по предъявлению служебного удостоверения, доступа на территорию и в помещения государственных органов и организаций, в том числе воинских частей и соединений, посещения мест лишения свободы, а равно в совершении иных деяний, препятствующих законной деятельности Уполномоченного по правам человека, -
влечет штраф на граждан в размере до пятидесяти, на должностных лиц в размере до ста месячных расчетных показателей либо административный арест до пяти суток.
2. Вмешательство в деятельность Уполномоченного по правам человека с целью повлиять на его решения -
влечет штраф на граждан в размере до ста, на должностных лиц в размере до двухсот месячных расчетных показателей либо административный арест до десяти суток.";
9) в части второй статьи 551 слова "управлений юстиции" заменить словами "территориальных органов юстиции";
10) дополнить статьей 566-1 следующего содержания:
"Статья 566-1. Органы, являющиеся лицензиарами
1. Органы, являющиеся лицензиарами в соответствии с законодательством, рассматривают дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 139 (частью первой) настоящего Кодекса.
2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководитель органа, являющегося лицензиаром, и его заместители.";
11) в части первой статьи 570-1:
после слов "161 (частью первой)" дополнить цифрами ", 161-1";
после цифр "166" дополнить цифрами ", 169-1";

12) 573-баптың бiрiншi бөлiгi:
"88 (бiрiншi бөлiк)" деген сөздерден кейiн ", 139 (бiрiншi бөлiк)" деген сөздермен толықтырылсын;
"170" деген сандардан кейiн ", 170-1" деген сандармен толықтырылсын;
13) 630-баптың бiрiншi бөлiгiнде "467-471, 470 (үшiншi бөлiгi)" деген сөздер "467-469, 470 (бiрiншi және екiншi бөлiктерi), 471" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) 636-баптың бiрiншi бөлiгiнiң 1) тармақшасында:
екiншi абзац "521" деген сандардан кейiн ", 522-1" деген сандармен толықтырылсын;
жиырма төртiншi абзац:
"138" деген сандардан кейiн ", 139 (екiншi бөлiгi)" деген сөздермен толықтырылсын;
"167-1 (екiншi және үшiншi бөлiмдерi)" деген сөздерден кейiн ", 184" деген сандармен толықтырылсын;
жиырма жетiншi абзац "154-157" деген сандардан кейiн ", 168-1" деген сандармен толықтырылсын;
жиырма тоғызыншы абзац "354" деген сандардан кейiн ", 354-2" деген сандармен толықтырылсын;
қырық бірінші абзац алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті

12) часть первую статьи 573:
после слов "88 (часть первая)" дополнить словами ", 139 (часть первая)";
после цифр "170" дополнить цифрами ", 170-1";
13) в части первой статьи 630 слова "467-471, 470 (часть третья)" заменить словами "467-469, 470 (части первая и вторая), 471";
14) в подпункте 1) части первой статьи 636:
абзац второй после цифр "521" дополнить цифрами ", 522-1";
абзац двадцать четвертый:
после цифр "138" дополнить словами ", 139 (часть вторая)";
после слов "167-1 (части вторая и третья)" дополнить цифрами ", 184";
абзац двадцать седьмой после цифр "154-157" дополнить цифрами ", 168-1";
абзац двадцать девятый после цифр "354" дополнить цифрами ", 354-2";
абзац сорок первый исключить.
Президент
Республики Казахстан