Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 6 қыркүйектегi N 1154 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1104 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қаңтардағы N 29 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.01.18.  N 29  (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қоршаған ортаны ластауға рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 қыркүйектегi N 1154  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 31, 409-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қоршаған ортаны ластауға рұқсат беру ережесiнде:
1-тармақта "ұйымдарға" деген сөз "заңды және жеке тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Шаруашылық қызметтің экологиялық қауiптi түрлерiн жүзеге асыратын табиғат пайдаланушыларға рұқсат беру қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық атқарушы орган берген шаруашылық қызметтiң экологиялық қауiптi түрлерiн жүзеге асыруға лицензия болған кезде беріледі.";
5-тармақта:
бiрiншi сөйлемдегi "негiзгi парақ" деген сөздер "белгiленген үлгiде толтырылған бланк" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi сөйлемдегi "Heгізгі парақтан деген сөздер "Белгiленген үлгiде толтырылған бланкте" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ереженiң 16-тармағында көрсетiлген мерзiмдерде өтiнiштер берген табиғат пайдаланушылар үшiн рұқсаттың қолданылу мерзiмi рұқсат сұралатын жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсаны аралығына белгiленеді.
Табиғат пайдаланушы өтiнiш материалдарын Ереженiң 16-тармағында көрсетiлген мерзімдерден кешiктiрiп берген жағдайда рұқсаттың қолданылу мерзiмi берiлген күннен бастап сұралатын жылдың 31 желтоқсанына дейiн белгiленедi";
12-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"экологиялық талаптар мен нормаларды табиғат пайдаланушылардың жүйелi түрде бұзуы (2 реттен астам)";
13-тармақтағы "рұқсаттарда белгiленген" деген сөздер "қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамада және рұқсаттарда белгіленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Рұқсаттар алуға өтінiштердi жұмыс iстеп тұрған кәсiпорындар үшiн заңды және жеке тұлғалар рұқсат сұралатын жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 наурыз аралығында бередi";
20-тармақта:
"сондай-ақ" деген сөздер алынып тасталсын;
"көлемiнiң" деген сөзден кейiн "және табиғат пайдалану шарттарының" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1154
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1104. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18 января 2008 года N 29.
Сноска. Постановление Правительства РК от 28 октября 2004 года N 1104 утратило силу постановлением Правительства РК от 18 января 2008 года  N 29  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1154 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на загрязнение окружающей среды" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 31, ст. 409) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи разрешений на загрязнение окружающей среды, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1 слово "организациям" заменить словами "юридическим и физическим лицам";
пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"Разрешение природопользователям, осуществляющим экологически опасные виды хозяйственной деятельности, выдается при наличии лицензии на осуществление экологически опасных видов хозяйственной деятельности, выданной центральным исполнительным органом в области охраны окружающей среды";
в пункте 5:
в первом предложении слова "титульного листа" заменить словами "заполненного бланка установленного образца";
во втором предложении слова "В титульном листе" заменить словами "В заполненном бланке установленного образца";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Срок действия разрешения для природопользователей, представивших заявки в сроки, указанные в пункте 16 Правил, устанавливается с 1 января по 31 декабря года, на который запрашивается разрешение.
В случае представления природопользователем материалов заявки позднее сроков, указанных в пункте 16 Правил, срок действия разрешения устанавливается со дня выдачи до 31 декабря года, на который запрашивается разрешение";
пункт 12 дополнить абзацем следующего содержания:
"систематического нарушения (более 2 раз) природопользованием экологических требований и норм";
в пункте 13 слова "установленных в разрешениях" заменить словами "установленных законодательством в области охраны окружающей среды и в разрешениях";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Заявки на получение разрешений подаются юридическими и физическими лицами для действующих предприятий с 1 января по 31 марта года, на который запрашивается разрешение";
в пункте 20:
слова "а также" исключить;
дополнить словами "и условий природопользования";

мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Егер орталық органға ұсынылатын өтiнiштер материалдары Ереженiң талаптарына сәйкес келмеген кезде материалдар ескертулерді 30 күн мерзiмде жою үшiн табиғат пайдаланушыға қайтарылады.
Табиғат пайдаланушы өтiнiш материалдарын осы тармақтың бiрiншi абзацында көрсетілген мерзiмнен кешіктіріп қайта ұсынған жағдайда рұқсаттың қолданылу мерзiмi берiлген күннен бастап рұқсат сұралатын жылдың 31 желтоқсанына дейiн белгiленеді.";
26-тармақтағы "жинақылығы" деген сөзден кейiн ", ластаудың сұралатын көлемi есебiнiң дұрыстығы" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. При несоответствии требованиям Правил материалов заявок, представляемых в центральный орган, материалы возвращаются природопользователю для устранения замечаний в 30-дневный срок.
В случае повторного представления природопользователем материалов заявки позднее срока, указанного в абзаце первом настоящего пункта, срок действия разрешения устанавливается со дня выдачи до 31 декабря года, на который запрашивается разрешение.";
в пункте 26 после слова "укомплектованность" дополнить словами ", правильность расчетов запрашиваемых объемов загрязнения".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан