"Орал "Металлист" зауыты" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 қарашадағы N 1217 Қаулысы
Қазақстан Республикасының экономикасы үшiн маңызды стратегиялық мәнi бар Батыс Қазақстан облысының "Орал "Металлист" зауыты" ашық акционерлік қоғамының банкрот деп танылуына байланысты, сондай-ақ "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңы  2-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Орал "Металлист" зауыты" ашық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Қоғам) конкурстық массасын сатудың мыналарды көздейтiн ерекше шарттары мен тәртiбi белгiленсiн:
1) конкурстық массаны екi лотпен сату:
бiрiншi лот - Қоғам өндiрiсiнiң бiрыңғай технологиялық циклын қамтамасыз ететiн мүлiк (негiзгi құралдар, материалдар, өндiрiстiк-техникалық құжаттама және басқалары);
екiнші лот - арнайы мақсаттағы бұйымдар, оларға арналған арнаулы жинақтаушы және шығыс материалдары;
2) ең төменгі бағасын белгiлеу:
бiрiншi лот - бірiнші және екінші кезектегі кредиторлар талаптарының, сондай-ақ әкiмшiлiк шығыстардың сомасынан төмен емес;
екiнші лот - үшiнші кезектегi кредиторлар талаптарының сомасынан төмен емес.
2. Бiрiншi лотты сатып алушыларға мынадай қосымша талаптар белгiленсiн:
1) сатып алушының 2004 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Әскери мақсаттағы өнiмдерді өндiруге қатысатын кәсiпорындар мен ұйымдардың мамандануын сақтау туралы келiсiмге сәйкес Қоғамның мамандануын сақтау жөнiнде мiндеттеме қабылдауы;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жұмылдыру тапсырысының орындалуын қамтамасыз етуі;
3) сатып алушының заңнамада белгiленген тәртiппен, егер олар басқа салаларда пайдаланылмаса, қару-жарақты және оның оқ-дәрiлерiн, әскери техниканы, қосалқы бөлшектердi, жинақтаушы элементтер мен оның аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеудi, пайдалануды, сақтауды, жөндеу мен сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, шығару оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, шығару, жөндеу және сату саласындағы лицензиялар алу жөнiнде мiндеттемелер қабылдауы;
4) Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк және мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету жөнiндегi мiндеттемелер қабылдауы;
5) сатып алушыда Батыс Қазақстан облысы әкiмдiгiмен келiсiлген мұнай-газ кешенiнiң мұқтаждары үшiн бұйымдар номенклатурасын игеру жөнiнде инвестициялық бағдарламасының болуы;

Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Уральский завод "Металлист"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2004 года N 1217
В связи с признанием банкротом открытого акционерного общества "Уральский завод "Металлист" Западно-Казахстанской области, имеющего важное стратегическое значение для экономики Республики Казахстан, а также в соответствии с пунктом 4 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Уральский завод "Металлист" (далее - Общество), предусматривающие:
1) продажу конкурсной массы двумя лотами:
первый лот - имущество, обеспечивающее единый технологический цикл производства Общества (основные средства, материалы, производственно-техническая документация и другое);
второй лот - изделия специального назначения, специальные комплектующие и расходные материалы к ним;
2) установление минимальной стоимости:
первого лота не ниже суммы требований кредиторов первой и второй очередей, а также административных расходов;
второго лота не ниже суммы требований кредиторов третьей очереди.
2. Установить следующие дополнительные требования к покупателям первого лота:
1) принятие покупателем обязательства по сохранению специализации Общества в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 9 января 2004 года о сохранении специализации предприятий и организаций, участвующих в производстве продукции военного назначения;
2) обеспечение выполнения мобилизационного заказа в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) принятие покупателем обязательств по получению в установленном законодательством порядке лицензий в области разработки, производства, ремонта и реализации вооружения и боеприпасов к нему, военной техники, запасных частей, комплектующих элементов и приборов к ним, если они не используются в других областях, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание;
4) принятие обязательств по обеспечению исполнения законодательства Республики Казахстан о национальной безопасности и государственных секретах;
5) наличие у покупателя инвестиционной программы по освоению номенклатуры изделий для нужд нефтегазового комплекса, согласованной с акиматом Западно-Казахстанской области;

6) сатып алушының Қоғам қызметкерлерiнiң саны кемiнде 200 адамын жұмыспен қамтамасыз етуi.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М. Мыңбаевқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

6) обеспечение покупателем занятости работников Общества в количестве не менее 200 человек.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя  Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С. М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан