Қазақстан Республикасының аумағында сауда операцияларын жүзеге асыру (қызметтер көрсету) кезiнде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға мiндеттi сауда (қызмет көрсету) ұйымдарының санаттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1328 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1743 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.12.29 № 1743 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Ақша төлемдерi мен аударымдары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында сауда операцияларын жүзеге асыру (қызметтер көрсету) кезiнде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға мiндеттi сауда (қызмет көрсету) ұйымдарының санаттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 шiлдеден бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1328 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының аумағында сауда операцияларын
жүзеге асыру (қызметтер көрсету) кезiнде төлем карточкаларын
пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға мiндеттi сауда
(қызмет көрсету) ұйымдарының санаттары
Ескерту. Санатқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.07.18.  N 820(алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
___________________________________________________________________
P/c|   Сауда (қызмет көрсету) ұйымдары санаттарының атауы
N |
___________________________________________________________________
1                               2
___________________________________________________________________
1   Автомобильдер мен мотоциклдердi сатуды жүзеге асыратын және
оларға техникалық қызмет көрсету мен жөндеу жөнiндегi
қызметтердi ұсынатын ұйымдар
2   Автомобильдер мен мотоциклдердi сатудан басқа көтерме және
бөлшек сауданы, агенттер арқылы сауданы, тұрмыстық бұйымдар мен
жеке пайдалану заттарын жөндеудi жүзеге асыратын ұйымдар
3   Қонақ үй қызметтерiн ұсынатын ұйымдар
4   Ресторан немесе бар қызметтерiн ұсынатын ұйымдар
5   Әуе және темiр жол көлiгiне жол жүру құжаттарын (билеттердi),
багаж және жүк-багаж түбiртектерiн сатуды жүзеге асыратын
ұйымдар
6   Су көлiгiмен қызметтер көрсететiн ұйымдар
7   Жүктердi көлiктiк өңдеу мен сақтау жөнiндегi қызметтердi,
қосымша қызметтердi және жүктердi тасымалдау жөнiндегi
қызметтердi ұсынатын ұйымдар
8   Туристік қызметтi жүзеге асыратын ұйымдар
9   Аудан орталықтарына дейiнгiнi қоса алғанда, байланыс қызметтерiн
ұсынатын ұйымдар
10  Сақтандыру саласындағы қызметтердi ұсынатын ұйымдар
11  Жылжымайтын мүлiкпен операциялар жасау жөнiндегi қызметтердi
ұсынатын ұйымдар (жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеу
саласында)
12  Денсаулық сақтау саласында тауарлар мен қызметтер сатуды жүзеге
асыратын жеке ұйымдар
13  Кинофильмдер көрсету жөнiндегi қызметтердi ұсынатын ұйымдар
және ойын-сауық-мәдени орталықтары
14  Фитнес, гольф және яхт клубтары, сондай-ақ жаттығу залдары,
бассейндер, теннистiк корттар, атыс алаңдары бар спорт
кешендерi
15  Құмар ойындарды ұйымдастыру жөнiндегi қызметтердi ұсынатын
ұйымдар
16  Жеке қызметтердi ұсынатын ұйымдар
17  Боулинг (кегельбан) және бильярд бойынша қызметтердi ұсынатын
ұйымдар
___________________________________________________________________
Ескерту: Сауда операцияларын жүзеге асыру (қызметтер көрсету) кезiнде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға мiндетті сауда (қызметтер көрсететiн) ұйымдарының аталған санаттары Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес шағын бизнес субъектiлерi үшін арнайы салық режимiн қолданатын және жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желiлерi жоқ орындарда орналасқан сауда (қызмет көрсететін) ұйымдарына қолданылмайды.

Об утверждении категорий торговых (обслуживающих) организаций, обязанных принимать платежи с использованием платежных карточек при осуществлении торговых операций (оказании услуг) на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 1328. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1743
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1743 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые категории торговых (обслуживающих) организаций, обязанных принимать платежи с использованием платежных карточек при осуществлении торговых операций (оказании услуг) на территории Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2005 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 1328
Категории торговых (обслуживающих) организаций,
обязанных принимать платежи с использованием платежных карточек при осуществлении торговых операций (оказании услуг) на территории Республики Казахстан
Сноска. Категории с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.07.2011 № 820 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
____________________________________________________________________
N  | Наименование категорий торговых (обслуживающих) организаций
п/п|
____________________________________________________________________
1  |                             2
____________________________________________________________________
1   Организации, осуществляющие торговлю автомобилями и
мотоциклами, и предоставляющие услуги по их техническому
обслуживанию и ремонту
2   Организации, осуществляющие оптовую и розничную торговлю и
торговлю через агентов, кроме торговли автомобилями и
мотоциклами, ремонт бытовых изделий и предметов личного
пользования
3   Организации, предоставляющие гостиничные услуги
4   Организации, предоставляющие услуги ресторана или бара
5   Организации, осуществляющие продажу проездных документов
(билетов), багажных и грузобагажных квитанций на воздушный и
железнодорожный транспорт
6   Организации, предоставляющие услуги на водном транспорте
7   Организации, предоставляющие услуги по транспортной обработке
грузов и хранению, вспомогательные услуги и услуги по перевозке
грузов
8   Организации, осуществляющие туристскую деятельность
9   Организации, предоставляющие услуги связи до районных центров
включительно
10  Организации, предоставляющие услуги в сфере страхования
11  Организации, предоставляющие услуги по операциям с недвижимым
имуществом (в области регистрации прав на недвижимое имущество)
12  Частные организации, осуществляющие реализацию товаров и услуг
в области здравоохранения
13  Организации, предоставляющие услуги по демонстрации
кинофильмов, и развлекательно-культурные центры
14  Фитнес, гольф и яхт клубы, а также спортивные комплексы, где
имеются тренажерные залы, бассейны, теннисные корты и стрельбища
15  Организации, предоставляющие услуги по организации азартных игр
16  Организации, предоставляющие индивидуальные услуги
17  Организации, предоставляющие услуги по боулингу (кегельбану) и
бильярду
____________________________________________________________________
Примечание: Данные категории торговых (обслуживающих) организаций, обязанных принимать платежи с использованием платежных карточек при осуществлении торговых операций (оказании услуг), не распространяются на торговые (обслуживающие) организации, применяющие в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, и, находящиеся в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования.