Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2005 - 2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығын iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 наурыздағы N 192 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2005 - 2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508  Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп, 2005 - 2007 жылдарға арналған республикалық бюджетте осы мақсатқа көзделген қаражат шегiнде көшiп келу квотасына енгiзiлген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және орналасқан жерлерiнде олардың бейiмделуi үшiн жағдай жасауды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп:
1) дипломатиялық арналар арқылы тиiстi мемлекеттердiң үкiметтерiне оралмандардың шығуы мен транзиттiк жүрiп өтуi және шығатын мемлекеттердiң шекаралары арқылы өтуi кезiнде оларға жәрдем көрсету мәселелерi жөнiнде өтiнiш жасасын;
2) тарихи отанына оралуға тiлек бiлдiрген отандастарымыздың азаматтық және мүлiктiк құқықтарын қорғауға байланысты мәселелердi шет мемлекеттердiң тиiстi органдарымен пысықтасын;
3) өзiнiң тарихи отанына мемлекеттiң қаржылай қолдауынсыз қайтып орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде көшiрудi жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жыл сайын 1 шiлдеге және 1 ақпанға қарай Қазақстан Республикасының Yкiметiне осы қаулының орындалуы туралы есептi табыс етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 192
Во исполнение  Указа  Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2005-2007 годы, прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан:
1) обратиться по дипломатическим каналам к правительствам соответствующих государств по вопросам выезда и транзитного проезда оралманов и оказания им содействия при переезде через границы государств выезда;
2) проработать с соответствующими органами иностранных государств вопросы, связанные с защитой гражданских и имущественных прав соотечественников, изъявивших желание возвратиться на историческую родину;
3) осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежегодно к 1 июля и 1 февраля представлять в Правительство Республики Казахстан отчет о выполнении настоящего постановления.
4 Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан