"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 наурыздағы N 207 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенiн құру туралы келiсiмдi iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Оның жарғылық капиталына мемлекет 50 пайыз қатысатын "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне құрылатын Қоғамның жарғылық капиталында Қазақстан Республикасының елу пайыз үлесiн қалыптастыру үшiн 2005 жылға арналған республикалық бюджетте кезек күттiрмейтiн шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің резервiнен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Құрылтай шарты мен Жарғыға қол қою күніне белгiлеген бағам бойынша 200000 (екi жүз мың) АҚШ долларына баламалы мөлшерде ақша бөлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.26. N 390 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) "М.В. Хруничев атындағы Мемлекеттiк ғарыштық ғылыми-өндiрiстiк орталығы" федералдық мемлекеттiк бiртұтас кәсiпорнымен Қоғам құру туралы құрылтай шартын жасасуды;
2) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетiне Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетiне иелік ету және пайдалану құқықтарын берудi;
3) Қоғамды құру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметінiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттік меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегі N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестіктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-61-жолмен толықтырылсын:
"21-61 "Бәйтерек" бiрлескен Қазақстан-Ресей кәсіпорны" АҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулыға қосымша мынадай мазмұндағы бөлiммен және реттiк нөмiрi 281-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң Аэроғарыш комитетiне

О создании акционерного общества "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 207.
В целях реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек" (далее - Общество) с 50-процентным участием государства в его уставном капитале.
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить Министерству образования и науки Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты, предусмотренного в республиканском бюджете на 2005 год, деньги в размере, эквивалентном 200000 (двести тысяч) долларам США, по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату подписания Учредительного договора и Устава, для формирования пятидесятипроцентной доли Республики Казахстан в уставном капитале создаваемого Общества. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 апреля 2005 г. N 390 .
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение учредительного договора с Федеральным государственным унитарным предприятием "Государственный космический научно-производственный центр имени М.В. Хруничева" о создании Общества;
2) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций Общества Аэрокосмическому комитету Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) принятие иных мер по созданию Общества.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-61, следующего содержания:
"21-61 АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями участия в организациях, находящихся в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
приложение к указанному постановлению дополнить разделом и строкой, порядковый номер 281, следующего содержания:
"Аэрокосмическому комитету Министерства образования и науки Республики Казахстан

281. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" АҚ";
3) "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 43, 513-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген 2006 жылға дейiн акциялардың мемлекеттік пакеттерi жекешелендiруге, оның iшiнде жекешелендiрудiң алдын ала сатыларына жатпайтын акционерлік қоғамдардың тiзбесi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 54-жолмен толықтырылсын:
"54. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" АҚ (Астана қаласы) 50%;
4) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

281. АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек";
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 513):
перечень акционерных обществ, государственные пакеты акций которых не подлежат приватизации, в том числе ее предварительным стадиям до 2006 года, утвержденный указанным постановлением, дополнить строкой, порядковый номер 54, следующего содержания:
"54. АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек" (город Астана) 50 %;
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан