Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қызметтік мiндеттерiн немесе қызметтік борышын атқару кезеңiнде мертiккен жағдайда оған, ал ол қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда өтемақы алуға құқығы бар адамдарға бiржолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 212 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.20 № 1192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
"Өрт қауiпсiздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде мертiккен жағдайда оған, ал ол қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда өтемақы алуға құқығы бар адамдарға бiржолғы өтемақы төлеу ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 5 наурыздағы
N 212 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Қаулының тақырыбында және мәтінінде "Өртке қарсы қызмет органдарының", "өртке қарсы қызмет органдары", "өртке қарсы қызметтің" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының", "мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары", "мемлекеттік өртке қарсы қызметтің" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi
қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын
атқару кезеңiнде мертiккен жағдайда оған, ал ол
қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда өтемақы алуға
құқығы бар адамдарға бiржолғы өтемақы төлеу
ережесi
1. Осы Ереже "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңына сәйкес мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қызметтік мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде мертіккен жағдайда оған, ал ол қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда өтемақы алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеу тәртiбiн белгілейдi.
2. Бiржолғы өтемақы төлеудi мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қызмет өткеретiн жерi бойынша бөлiмшенiң қаржы органы (бұдан әрi - қаржы органы) республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат есебiнен алушының Қазақстан Республикасының шегiндегi екiншi деңгейдегi банктегi ағымдағы шотына аудару жолымен өтiнiш берiлген сәттен бастап екi ай iшiнде жүргізеді.
Кәмелетке толмаған алушыға бiржолғы өтемақы төлеу оның тұратын жерi бойынша екiншi деңгейдегі банкiдегi ағымдарды шотына аудару жолымен ғана өтiнiш берiлген сәттен бастап екi ай iшiнде бұл туралы бір уақытта қамқорлық және қамқоршылық органдарын, сондай-ақ оның заңды өкілдерiн хабардар ете отырып жүргiзiледi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.11. N 1011 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации при получении увечья сотрудником органов государственной противопожарной службы в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга, а в случае его гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года № 212. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.10.2011 № 1192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила выплаты единовременной компенсации при получении увечья сотрудником органов государственной противопожарной службы в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга, а в случае его гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2005 года N 212
Правила
выплаты единовременной компенсации при получении увечья
сотрудником органов государственной противопожарной службы в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга, а в случае его гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение
Сноска. В заголовке и в тексте слова "органов противопожарной", "орган противопожарной", "органами противопожарной" заменены словами "органов государственной противопожарной", "орган государственной противопожарной", "органами государственной противопожарной" - постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068 .
1. Настоящие Правила определяют порядок выплаты единовременной компенсации при получении увечья сотрудником органов государственной противопожарной службы в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга, а в случае его гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение, в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности".
2. Выплата единовременной компенсации производится финансовым органом подразделения по месту прохождения службы сотрудника органов государственной противопожарной службы (далее - финансовый орган) за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на эти цели, путем перечисления на текущий счет получателя в банке второго уровня в пределах Республики Казахстан в течение двух месяцев с момента подачи заявления.
Несовершеннолетнему получателю выплата единовременной компенсации производится только путем перечисления на его текущий счет в банке второго уровня по месту жительства, с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства, а также его законных представителей в течение двух месяцев с момента подачи заявления. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 октября 2005 г. N 1011 .

3. Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының кадр аппараты өтемақы алуға құқығы бар мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерiн немесе адамдарды қаржы органына бiржолғы өтемақы төлеу туралы өтiнiш беру қажеттiгі туралы 15 күн iшiнде жазбаша хабардар етедi.
4. Бiржолғы өтемақы алу үшін мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi немесе оны алуға құқығы бар адам мынадай құжаттарды ресiмдейдi және қаржы органына бередi:
1) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қызметтік мiндеттерiн атқару кезеңiнде қаза тапқан (қайтыс болған) не қызметтік мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезiнде алған жарақаты салдарынан қызметiнен босатылғаннан кейiн бiр жыл iшiнде қайтыс болған жағдайда:
1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
кәмелетке толмаған алушының тууы туралы куәлiгінiң көшiрмесi;
неке туралы куәлiк не алимент туралы сот органдарының атқарушы парағы (қамқоршылық туралы құжат) не егер төлем алуға өтiнiш бiлдiрген адам қаза тапқан (қайтыс болған) адамның мұрагерi болса мұрагерлiгiне құқығы туралы куәлiк;
қайтыс болуы туралы куәлiктiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
қаза тапқан адамның (қайтыс болған адамның) қызмет өткерген орнынан қаза табуының (қайтыс болуының) мән-жайы туралы қорытындының көшiрмесi;
қаза тапқан адамның (қайтыс болған адамның) қаза тапқан (қайтыс болған) күнге алған ақшалай үлесi туралы қаржы органының анықтамасы;
қызметтік мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезiнде алған жарақаты салдарынан қызметiнен босатылған күннен бастап бiр жыл iшiнде қайтыс болған мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қаза табу (қайтыс болу) фактiсi бойынша, бұдан басқа әскери-дәрiгерлiк комиссияның (бұдан әрi - ӘДК) қорытындысы берiледi;
2) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерiне қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтік борышын атқару кезiнде алған жарақаты, жаралануы (контузия), мертiгуi, науқастануы салдарынан туындаған мүгедектігі белгіленген кезде:
1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
қызмет өткерген орнынан жарақат алуының, жаралануының (контузия алуының), мертiгуiнiң, науқастануының мән-жайы туралы қорытындының көшiрмесi;
денсаулығына зақым келген фактiсiн растайтын және осы ӘДК мөрiмен куәландырылған, ӘДК берген қорытындының көшiрмесi;
мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерiнiң оқиға болған күнге ақшалай үлесi туралы қаржы органының анықтамасы;
мүгедектен белгiлеу туралы медициналық-әлеуметтiк сараптама комиссиясы анықтамасының көшiрмесi;
3) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтік борышын атқару кезiнде мүгедектiкке әкеп соқпаған ауыр немесе жеңiл мертiгу (жарақат, жаралану, контузия) алған жағдайда:
1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерiнiң қызмет өткерген орнынан ауыр немесе жеңіл мертiгу алуының мән-жайы туралы қорытындының көшiрмесi;
алған зақымының денсаулығына ауырлығы туралы емдеу-алдын алу мекемесiнiң не ӘДК-нiң анықтамасы;
мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерiнiң оқиға болған күнге ақшалай үлесi туралы қаржы органының анықтамасы.

3. Кадровые аппараты органов государственной противопожарной службы письменно ставят в известность в течение 15 дней сотрудника органов государственной противопожарной службы или лиц, имеющих право на получение компенсации, о необходимости подачи заявлений о выплате единовременной компенсации в финансовый орган.
4. Для получения единовременной компенсации сотрудник органов государственной противопожарной службы или лицо, имеющее право на ее получение, оформляют и представляют в финансовый орган следующие документы:
1) в случае гибели (смерти) сотрудника органов государственной противопожарной службы в период исполнения им служебных обязанностей, либо умершего в течение года после увольнения со службы вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей или служебного долга:
заявление согласно приложению 1;
копию документа, удостоверяющего личность получателя;
копию свидетельства о рождении несовершеннолетнего получателя;
свидетельство о браке либо исполнительный лист судебных органов об алиментах (документ об опекунстве), либо свидетельство о праве на наследство, если обратившийся за выплатой является наследником погибшего (умершего);
копию свидетельства о смерти, заверенную нотариально;
копию заключения с места прохождения службы погибшего (умершего) об обстоятельствах гибели (смерти);
справку финансового органа о денежном содержании погибшего (умершего) на день гибели (смерти);
по факту гибели (смерти) сотрудника органов государственной противопожарной службы, умершего в течение одного года со дня увольнения со службы вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей или служебного долга, кроме того, представляется заключение военно-врачебной комиссии (далее - ВВК);
2) при установлении сотруднику органов государственной противопожарной службы инвалидности, наступившей в результате травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или служебного долга:
заявление согласно приложению 1;
копию заключения с места прохождения службы об обстоятельствах получения травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания;
копию заключения, выданного ВВК, подтверждающего факт повреждения здоровья и заверенного печатью данной ВВК;
справку финансового органа о денежном содержании сотрудника органов государственной противопожарной службы на день наступления события;
копию справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности;
3) в случае получения сотрудником органов государственной противопожарной службы тяжелого или легкого увечья (травмы, ранения, контузии) при исполнении служебных обязанностей или служебного долга, не повлекшего инвалидности:
заявление согласно приложению 1;
копию заключения с места прохождения службы сотрудника органов государственной противопожарной службы об обстоятельствах получения тяжелого или легкого увечья;
справку лечебно-профилактического учреждения либо ВВК о тяжести полученного повреждения здоровью;
справку финансового органа о денежном содержании сотрудника органов государственной противопожарной службы на день наступления события.

5. Бiржолғы өтемақы алуға құқығы бар мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi немесе адам өтемақы төлеу туралы өтiнiш берген кезде қаржы органы осы Ереженiң 4-тармағында көрсетілген құжаттардың толықтығы мен ресiмделуiнiң дұрыстығын тексередi және 2-қосымшаға сәйкес өтiнiштердi және біржолғы өтемақыларды төлеудi тiркеу журналында мекеме басшысының атына ресiмделген өтiнiштi тiркейдi. Осы Ереженiң 4-тармағында көрсетілген тиiстi құжаттар толық берілмеген жағдайда, өтiнiш тiркеуге жатпайды.
6. мемлекеттік өртке қарсы қызметтің уәкілеттi органы біржолғы өтемақыны тағайындауға арналған құжаттарды алған сәттен бастап 15 күннен аспайтын мерзiмде бiржолғы өтемақы тағайындау күнiн көрсете отырып, бiржолғы өтемақы төлеу туралы шешiм қабылдайды.
7. Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының бiржолғы өтемақы төлеуден бас тартқан жағдайда, өтiнiш берушi бас тарту туралы шешiм шыққан сәттен бастап 15 күн iшiнде бұл туралы жазбаша хабардар етiледi. Бұл ретте өтiнiш берушi шешiмге заңнамада белгiленген тәртiппен шағымдана алады.
8. Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi қаза тапқан (қайтыс болған) немесе мертiккен жағдайда шығындарды өтеу жөнiндегi жұмыстарға жалпы басшылықты мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының кадр аппараттары жүзеге асырады.
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
органдарының қызметкерi қызметтiк
мiндеттерiн немесе қызметтiк
борышын атқару кезеңiнде мертiккен
жағдайда оған, ал ол қаза тапқан
(қайтыс болған) жағдайда өтемақы
алуға құқығы бар адамдарға
бiржолғы өтемақы төлеу
ережесiне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР
Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
Кiмге _____________________________
(мекеме (ұйым) басшысының лауазымы,
___________________________________
арнайы атағы, аты-жөні)
________________________ мекен-жайы
бойынша тұратын
___________________________________
(өтiніш берушінiң аты-жөнi)
Бiржолғы өтемақы төлеуге
өтініш
Маған ________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________ байланысты бiржолғы
(шығын өтелуі тиіс оқиғаның сипаты көрсетіледі)
өтемақы төлеуiңiздi сұраймын.
Маған тиесілі соманы _________________________________________
банктің атауы, банктің СТН-і, банктің МФО-сы,
____________________________________________________________________
алушының ағымдағы шотының N немесе байланыс бөлімшесi арқылы
_____________________________________________ аударуыңызды сұраймын.
аударылатын жағдайда оның мекен-жайы көрсетіледi)
Өтінiшке мынадай құжаттар қоса берiледi:
1. ____________________________________________
2. ____________________________________________
3. ____________________________________________
4. ____________________________________________
Өтінiш берушiнің қолы ________       200__ж. "____" ________
Құжаттар 200 ж. "__" _______ қабылданды.   Қолы ___________________
(құжатты қабылдаған адамның қолы)
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
органдарының қызметкерi қызметтiк
мiндеттерiн немесе қызметтiк
борышын атқару кезеңiнде мертiккен
жағдайда оған, ал ол қаза тапқан
(қайтыс болған) жағдайда өтемақы
алуға құқығы бар адамдарға
бiржолғы өтемақы төлеу
ережесiне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР
Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерi
қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтік борышын
атқару кезеңiнде мертiккен кезде бiржолғы өтемақы
төлеуге арналған өтiнiштердi тiркеу журналы
Өтi-
нiш-
тiң
келiп
түскен күні
Мертiккен,
оның iшiн-
де қайтыс
болған мемлекет-
тік өртке қарсы
қызмет
қызметке-
рiнiң
аты-жөнi
және оның
мекен-жайы
Мемлекет-
тік өртке
қарсы
қызметтің
қайтыс
болған
қызметкерi
мұрагері-
нің
аты-жөні
және оның
мекен-жайы
Шығынды
өтеу
себебi
(қайтыс
болуы,
мүгедек-
тігі,
ауыр
немесе
жеңiл
мертi-
гуi)
Бiржол-
ғы
өтем-
ақының
сомасы
Төлем
құжа-
тының
N
және
күні
Бас
тарту
себебі
1
2
3
4
5
6
7

5. При обращении сотрудника органов государственной противопожарной службы или лица, имеющего право на получение единовременной компенсации, с заявлением о выплате компенсации финансовый орган проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, и регистрирует заявление, оформленное на имя руководителя учреждения, в журнале регистрации заявлений и выплат единовременных компенсаций согласно приложению 2. В случае неполного представления соответствующих документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, заявление не подлежит регистрации.
6. Уполномоченный орган государственной противопожарной службы в срок не более 15 дней с момента получения документов на назначение единовременной компенсации принимает решение о выплате единовременной компенсации с указанием даты назначения единовременной компенсации.
7. В случае отказа органами государственной противопожарной службы в выплате единовременной компенсации в течение 15 дней с момента вынесения решения об отказе заявитель уведомляется об этом письменно. При этом заявитель может обжаловать решение в установленном законодательством порядке .
8. Общее руководство работой по возмещению ущерба в случае гибели (смерти) или увечья сотрудника органов государственной противопожарной службы осуществляется кадровыми аппаратами органов государственной противопожарной службы.
Приложение 1
к Правилам выплаты единовременной
компенсации при получении увечья
сотрудником органов государственной
противопожарной службы в период
исполнения им служебных
обязанностей или служебного долга,
а в случае его гибели (смерти) - лицам,
имеющим право на ее получение
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068 .
Кому_______________________________________
(должность, специальное звание, Ф.И.О.
_______________________________________
руководителя учреждения (организации)
от  _______________________________________
(фамилия, имя, отчество обращающегося)
проживающего по адресу:____________________
Заявление
на выплату единовременной компенсации
Прошу Вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи с
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(указывается характер события, по которому должен быть возмещен ущерб)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить_______________________
______________________________________________________________________
(указывается название банка, РНН банка, МФО банка, N текущего счета
______________________________________________________________________
получателя или его адрес в случае перевода через отделения связи)
К заявлению прилагаются следующие документы:
1.___________________________________
2.___________________________________
3.___________________________________
4.___________________________________
__________________________                  Подпись заявителя
"____"_________200__г.
Документы приняты "___"_______200__г.       Подпись____________________
(подпись лица,
принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам выплаты единовременной
компенсации при получении увечья
сотрудником органов государственной
противопожарной службы в период
исполнения им служебных
обязанностей или служебного долга,
а в случае его гибели (смерти) - лицам,
имеющим право на ее получение
Сноска. Заголовок и журнал с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068 .
Журнал
регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации
при получении увечья сотрудником органов противопожарной
службы в период исполнения им служебных
обязанностей или служебного долга
Дата поcтуп-
ления заяв-
ления
Ф.И.О.
сотруд-ника госу-
дарст-
венной
проти-
вопо-
жарной службы,полу-
чившего
увечье,в том числе умерше-
го, и его адрес
Ф.И.О.
наслед-
ника умерше-го сотруд-
ника
госу-
дарст-
венной
проти-
вопо-
жарной службы и его адрес
Причина возме-
щения
ущерба
(смерть,инвалид-
ность, тяжелое или
легкое
увечье)
Сумма
едино-
времен-
ной ком-
пенсации
N и дата платежного документа
Причинаотказа
1
2
3
4
5
6
7