"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 31 наурыздағы N 288 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы"
Заңына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
1-бап. "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 21, 773-құжат; 2001 ж., N 13-14, 170-құжат; 2003 ж., N 4, 24-құжат; N 18, 142-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзілсiн:
1) 1-бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"ротация - мемлекеттік қызметшiлердi мемлекеттік органдардың арасында, сондай-ақ мемлекеттiк органның құрылымдық бөлiмшелерінің арасында лауазымдық ауыстыру.";
2) 5-бапта:
1-тармақта:
4) тармақшадағы "әкiмшiлiк" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-1), 14-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"8-1) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығын жасағаны үшiн мемлекеттік әкімшілiк қызметшілерге салынған тәртіптiк жазаны мерзiмiнен бұрын алып тастауға келiсiм бepу;";
"14-1) мемлекеттік органдар ұсынатын қызметтердің сапасын арттыру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу;";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Уәкiлетті органның облыстарда, Астана және Алматы қалаларында тәртіптiк кеңестерi болады, олар туралы үлгі ереженi уәкiлеттi органның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi бекiтедi.";
3) 12-бапта:
2-тармақта:
"мемлекеттiк әкімшілiк қызметшінің" деген сөздер "мемлекеттік қызметшінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк қызметшінің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығын жасағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тәртiптік жазасы алынбаған кезде, мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымға ауысу тәртiбiмен орналасуына жол берiлмейдi.";
3-тармақ "мәслихат депутаттарының" деген сөздерден кейiн "судьялардың" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 14-бапта:
9-тармақ "уәкілетті орган" деген сөздерден кейiн "және оның аумақтық бөлiмшелерi" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтағы "конкурс өткен кезден" деген сөздер "оларды тiркеу күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Казахстан "О государственной службе"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2005 года N 288
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в  Закон Республики Казахстан "О государственной службе".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении дополнений и изменений в
Закон Республики Казахстан
"О государственной службе"
Статья 1. Внести в  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 г. "О государственной службе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 21, ст. 773; 2001 г., N 13-14, ст. 170; 2003 г., N 4, ст. 24; N 18, ст. 142) следующие дополнения и изменения:
1) статью 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"ротация - должностные перемещения государственных служащих между государственными органами, а также между структурными подразделениями государственного органа.";
2) в статье 5:
в пункте 1:
в подпункте 4) слово "административных" исключить;
дополнить подпунктами 8-1), 14-1) следующего содержания:
"8-1) согласование досрочного снятия дисциплинарных взысканий с административных государственных служащих за совершение коррупционного правонарушения;";
"14-1) разработка предложений по повышению качества услуг, предоставляемых государственными органами;";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Уполномоченный орган имеет в областях, городах Астане и Алматы дисциплинарные советы, типовое положение о которых утверждается Президентом Республики Казахстан по представлению уполномоченного органа.";
3) в статье 12:
в пункте 2:
слова "административным", "административного" исключить;
дополнить частью второй следующего содержания:
"При наличии у государственного служащего не снятого в установленном законодательством Республики Казахстан порядке дисциплинарного взыскания за коррупционное правонарушение занятие административной государственной должности в порядке перевода не допускается.";
пункт 3 после слов "постоянной основе," дополнить соответственно словами "судьи,", "судьями";
4) в статье 14:
пункт 9 дополнить словами "и его территориальными подразделениями";
в пункте 10 слова "с момента прохождения конкурса" заменить словами "со дня их зачисления";

5) 15-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік әкiмшiлiк қызметке алғаш рет немесе оны тоқтатқаннан кейiн жаңадан қабылданған, сондай-ақ жоғары тұрған санаттағы мемлекеттiк лауазымға қабылданған азамат үшін үш айға дейiнгi мерзiмге сынақ белгiленуi мүмкiн.";
6) мынадай мазмұндағы 18-1-баппен толықтырылсын:
"18-1-бап. Ротация
Мемлекеттік қызметте мемлекеттiк қызметшiлердi ротациялау жүзеге асырылуы мүмкін. Meмлекеттік қызметшілерді ротациялау тәртiбi мен шарттарын уәкілетті органның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi айқындайды.";
7) 20-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"20-бап. Мемлекеттiк қызметтiң кадрлар резервi
1. Мемлекеттiк саяси және әкімшілік лауазымдарға орналасу үшiн мемлекеттік қызметтің кадрлар резервi қалыптастырылады.
2. Кадрлар резервiн қалыптастыру және олармен жұмысты ұйымдастыру тәртiбi уәкілетті органның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетін Мемлекеттік қызметтің кадрлар резервi туралы ережемен реттеледі.";
8) 27-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) соттың айыптау үкiмінің заңды күшiне енуi;";
10) тармақшадағы "еңбек және мемлекеттік қызмет туралы" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақтағы "қызметтен" деген сөз алынып тасталсын.
2-бап. Осы Заң 2005 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгiзілетін 1-баптың 2) тармақшасының жетіншi және сегiзiншi абзацтарын қоспағанда, алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

5) пункт 1 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"1. Для гражданина, принятого на административную государственную службу впервые или вновь после ее прекращения, а также принятого на административную государственную должность вышестоящей категории, может быть установлено испытание на срок до трех месяцев.";
6) дополнить статьей 18-1 следующего содержания:
"Статья 18-1. Ротация
На государственной службе может осуществляться ротация государственных служащих. Порядок и условия ротации государственных служащих определяются Президентом Республики Казахстан по представлению уполномоченного органа.";
7) статью 20 изложить в следующей редакции:
"Статья 20. Кадровый резерв государственной службы
1. Для занятия политических и административных государственных должностей формируется кадровый резерв государственной службы.
2. Порядок формирования и организация работы с кадровым резервом регулируются Положением о кадровом резерве государственной службы, утверждаемым Президентом Республики Казахстан по представлению уполномоченного органа.";
8) в статье 27:
пункт 1 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) вступление в законную силу обвинительного приговора суда;";
в подпункте 10) слова "о труде и государственной службе" исключить;
в пункте 2 слова "от должностей" исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев седьмого и восьмого подпункта 2) статьи 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2005 года.
Президент
Республики Казахстан