Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 сәуірдегі N 369 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 22 қазандағы N 979 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 22 қазандағы  N 979 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге бағытталған бiрыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 20 сәуірдегi
N 369 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасында жол қозғалысы
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi
жөнiндегi комиссияның құрамы
Тұрысбеков                 - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
Зауытбек Қауысбекұлы         министрi, төраға
Мұсайбеков                 - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Сәкен Жүнiсбекұлы            коммуникация вице-министрi, төрағаның
орынбасары
Tүсімов                    - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
Өмiрзақ Төлеуұлы             министрлiгi Жол полициясы
департаментiнiң бастығы, хатшы
Белоног                    - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Анатолий Александрович       сақтау вице-министрi, Қазақстан
Республикасының Бас мемлекеттiк
санитарлық дәрiгерi
Досжан                     - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Ардақ Дүкенбайұлы            ақпарат және спорт вице-министрi
Әбдiмомынов                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Азамат Құрманбекұлы          ғылым вице-министрi
Жұмағалиев                 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Асқар Қуанышұлы              және байланыс агенттiгi төрағасының
орынбасары
Камалиев                   - Қазақстан Республикасы
Берiк Сайлауұлы              Премьер-Министрiнiң кеңесшiсi
Мұстафин                   - Қазақстан Республикасы Көлiк және
Қуандық Сапарұлы             коммуникация министрлiгi Көлiктiк
бақылау комитетiнiң төрағасы
Елеуiшов                   - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Бек-Болат Сәдуақасұлы        қорғау министрлiгiнiң Табиғат қорғауды
бақылау комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Бисенов                    - Қазақстан Республикасы Көлiк және
Жалғасбай Әбуұлы             коммуникация министрлiгiнiң Көлiк
инфрақұрылымын дамыту комитетi
төрағасының бiрiншi орынбасары
Маханов                    - Қазақстан Республикасы Көлiк және
Шихабадин Қабдрахманұлы      коммуникация министрлiгi Автомобиль
көлiгi басқармасының бастығы
Каганович                  - "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу
Евгения Владимировна         институты" акционерлiк қоғамы
директорының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Асматулаев                 - "Қазақ жол-көлiк проблемалары
Борис Айсаевич               ғылыми-зерттеу және жобалау институты"
жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiгiнiң бас директоры
(келiсiм бойынша)
Бекмағамбетов              - "Көлiк және коммуникация
Мұрат Махметұлы              ғылыми-зерттеу институты"
жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiгiнiң директоры
(келiсiм бойынша)
Талғатбекова               - "Инжиниринг СК" жауапкершiлiгi
Қарлығаш Ахметқызы           шектеулi серiктестiгiнiң директоры
(келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 20 сәуірдегі
N 369 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауiпсiздiгiн
қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi комиссия
туралы ереже

О создании Комиссии по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2005 года N 369. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2007 года N 979
Сноска. Постановление Правительства РК от 20 апреля 2005 г. N 369 утратило силу постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N  979 .
В целях формирования и проведения единой государственной политики, направленной на обеспечение безопасности дорожного движения в Республике Казахстан, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать  Комиссию по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения в Республике Казахстан в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое  Положение о Комиссии по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения в Республике Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2005 года N 369
Состав Комиссии по вопросам
обеспечения безопасности дорожного движения в
Республике Казахстан
Турисбеков                   - Министр внутренних дел Республики
Заутбек Каусбекович            Казахстан, председатель
Мусайбеков                   - вице-министр транспорта и
Сакен Жунусбекович             коммуникаций Республики Казахстан,
заместитель председателя
Тусумов                      - начальник Департамента дорожной
Омурзак Толеуович              полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, секретарь
Белоног                      - вице-министр здравоохранения
Анатолий Александрович         Республики Казахстан, Главный
государственный санитарный врач
Республики Казахстан
Досжан                       - вице-министр культуры, информации и
Ардак Дукенбайулы              спорта Республики Казахстан
Абдымомунов                  - вице-министр образования и науки
Азамат Курманбекович           Республики Казахстан
Жумагалиев                   - заместитель Председателя Агентства
Аскар Куанышевич               Республики Казахстан по
информатизации и связи
Камалиев                     - советник Премьер-Министра
Берик Сайлауович               Республики Казахстан
Мустафин                     - председатель Комитета транспортного
Куандык Сапарович              контроля Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Елеушов                      - первый заместитель председателя
Бек-Булат Садуахасович         Комитета природоохранного контроля
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Бисенов                      - первый заместитель председателя
Жалгасбай Абуович              Комитета развития транспортной
инфраструктуры Министерства
транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
Маханов                      - начальник управления автомобильного
Шихабадин Кабдрахманович       транспорта Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Каганович                    - заместитель директора акционерного
Евгения Владимировна           общества "Казахстанский дорожный
научно-исследовательский институт"
(по согласованию)
Асматулаев                   - генеральный директор товарищества с
Борис Айсаевич                 ограниченной ответственностью
"Казахский научно-исследовательский
и проектный институт
дорожно-транспортных проблем"
(по согласованию)
Бекмагамбетов                - директор товарищества с ограниченной
Мурат Махметович               ответственностью "Научно-
исследовательский институт
транспорта и коммуникаций"
(по согласованию)
Талгатбекова                 - директор товарищества с ограниченной
Карлыгаш Ахметовна             ответственностью "СК Инжиниринг"
(по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2005 года N№369
Положение о Комиссии по вопросам обеспечения
безопасности дорожного движения в Республике Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасында жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасындағы жол қозғалысы қауiпсiздiгiне байланысты мәселелер бойынша негiзгi бағыттарды пысықтау үшiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары мен ұйымдары өкiлдерiнен қалыптасатын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Үкiметiнiң кесiмдерiн және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
1) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк органдардың, ұйымдардың және қоғамдық бiрлестiктердiң қызметi мен өзара iс-қимылын үйлестiру мәселелерiн қарау;
2) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi заңнаманы және басқа да нормативтiк құжаттарды жетiлдiру бойынша ұсыныстар дайындау;
3) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттары жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
4. Комиссияға жүктелген мiндеттерге сәйкес оның функциялары:
1) жол қозғалысы қауiпсiздiгіне қатысты мәселелердi шешуде мемлекеттiк органдарға, ұйымдарға және қоғамдық бiрлестiктерге ақпараттық және ұйымдастырушылық-әдiстемелiк көмек көрсету;
2) Қазақстан Республикасында автомобиль көлiгіндегі авариялықтың алдын алу жөнiндегi жұмыстың жай-күйiн қарау және авариялықтың себептерiн зерделеу;
3) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiнде мемлекеттiк органдардың басшыларын тыңдау;
4) бағдарламаның жобасын iске асыру үшiн қаржылық және материалдық-техникалық ресурстарға қажеттiлiгiн негiздей отырып, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы жол қозғалысы қауiпсiздiгi бойынша бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын әзiрлеудi және оны Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзудi ұйымдастыру, бағдарламаның орындалу барысы мен нәтижелерi туралы есеп беру;
5) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi өңiрлiк бағдарламаларды әзiрлеуде, жол-көлiк уақиғаларының алдын алу жөнiндегі iс-шараларды белгiлеуде және iске асыруда жергiлiктi атқарушы органдарға әдiстемелiк көмек көрсету;
6) мемлекеттiк органдардың, ұйымдардың және қоғамдық бiрлестiктердiң автомобиль көлiгiндегi авариялықтың алдын алу жөнiндегі ұсыныстарын қарау;
7) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiн және өзара iс-қимылын үйлестiру мәселелерiн қарау;

1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения в Республике Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, формируемым из представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан, для выработки основных направлений по вопросам, связанным с безопасностью дорожного движения в Республике Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение вопросов координации деятельности и взаимодействий государственных органов, организаций и общественных объединений в сфере обеспечения безопасности дорожного движения;
2) подготовка предложений по совершенствованию законодательства и других нормативных документов по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения;
3) выработка предложений по основным направлениям государственной политики в области обеспечения безопасности дорожного движения.
4. Функциями Комиссии, в соответствии с возложенными на нее задачами, являются:
1) оказание государственным органам, организациям и общественным объединениям информационной и организационно-методической помощи в решении вопросов, касающихся безопасности дорожного движения;
2) рассмотрение состояния работы по предупреждению аварийности и изучение причины аварийности на автомобильном транспорте в Республике Казахстан;
3) заслушивание руководителей государственных органов по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения;
4) организация разработки и внесения проекта программы на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан с обоснованием потребности в финансовых и материально-технических ресурсах для их реализации, а также плана мероприятий по реализации программы по безопасности дорожного движения в Республике Казахстан, отчет о ходе и результатах выполнения программы;
5) оказание методической помощи местным исполнительным органам в разработке региональных программ по обеспечению безопасности дорожного движения, в определении и реализации мероприятий по предупреждению дорожно-транспортных происшествий;
6) рассмотрение предложений государственных органов, организаций и общественных объединений по предупреждению аварийности на автомобильном транспорте;
7) рассмотрение вопросов координации деятельности и взаимодействия государственных органов и организаций в области обеспечения безопасности дорожного движения;

8) жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi кеңестердiң, конференциялардың, көрмелердiң жұмыстарын ұйымдастыру және оларға қатысу, қабылданған ұсынымдарды iске асыруға жәрдем көрсету;
9) елiмiзде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге ықпал ететiн жағдайлар жасауға бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастырушылық және ғылыми-техникалық сипаттағы шараларды жүзеге асыру жөнiнде ұсыныстар енгiзу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия жүктелген мiндеттерге сәйкес:
1) мемлекеттiк органдармен, ұйымдармен және қоғамдық бiрлестiктермен өзара iс-қимыл жасауға;
2) Қазақстан Республикасының Үкiметiне жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдар енгiзуге;
3) Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының, ұйымдарының және қоғамдық бiрлестіктерiнiң өкiлдерiн (келiсiм бойынша) Комиссияның отырыстарына шақыруға және тыңдауға;
4) заңнамада белгіленген тәртiппен мемлекеттiк және басқа да ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi материалдарды сұратуға және алуға;
5) уақытша немесе тұрақты жұмыс iстейтiн сараптау және жұмыс топтарын ұйымдастыруға құқылы.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссияны төраға басқарады, ол оның қызметiне басшылық етедi, отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және жүзеге асырылатын қызмет үшiн жауапты болады. Ол болмаған уақытта оның функциясын орынбасары орындайды.
7. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
8. Комиссия хатшысы оның жұмысы туралы Комиссия мүшелерiне хабарлайды, Комиссия отырыстарының күн тәртiбi бойынша ұсыныстарды, қажеттi материалдарды дайындайды және отырыс өткiзiлгеннен кейiн хаттамаларды ресiмдейдi.
9. Комиссия отырыстары қажетіне қарай, бiрақ жарты жылда кемiнде бiр рет, оның мүшелерiнiң кемiнде үштен екісі болған кезде өткiзiледi.
10. Комиссияның жоспардан тыс отырыстарын Комиссия төрағасы, ал ол болмаған уақытта - төрағаның орынбасары Комиссияның қарауына енгiзiлген материалдар негiзiнде шақырады.
11. Комиссия шешiмдерi ашық дауыспен қабылданады және егер отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi оларға дауыс берсе, қабылданды деп есептеледi және хаттамамен ресiмделедi. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледі. Комиссия шешiмдерiне отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерi қол қояды және ол ұсынымдық сипатта болады.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiрде болуға құқығы бар, ол бiлдiрiлген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және хаттамаға қоса берiлуi тиіс.

8) организация и участие в работе совещаний, конференций, выставок по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения, оказание содействия в реализации принятых рекомендаций;
9) внесение предложений по осуществлению мер правового, экономического, организационного и научно-технического характера, направленных на создание в стране условий, способствующих обеспечению безопасности дорожного движения.
3. Права Комиссии
5. В соответствии с возложенными задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с государственными органами, организациями и общественными объединениями;
2) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения и рекомендации по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения;
3) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов, организаций и общественных объединений (по согласованию) Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
4) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
5) организовывать временно или постоянно действующие экспертные и рабочие группы.
4. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений и несет ответственность за осуществляемую деятельность. Во время его отсутствия его функции выполняет заместитель.
7. Рабочим органом Комиссии является Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
8. Секретарь Комиссии оповещает членов Комиссии о ее работе, подготавливает предложения по повестке дня заседаний Комиссии, необходимые материалы и оформляет протоколы после проведения заседаний.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие при наличии не менее двух третей ее членов.
10. Внеплановые заседания Комиссии созываются председателем Комиссии, а во время его отсутствия - заместителем председателя на основании представленных материалов, выносимых на рассмотрение Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов Комиссии, и оформляются протоколом. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Решения Комиссии подписываются присутствующими на заседании членами Комиссии и носят рекомендательный характер.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.

12. Отырыстардың күн тәртiбiн, сондай-ақ олардың өткiзiлетiн орны мен уақытын Комиссия төрағасы белгiлейдi және нақтылайды. Комиссия Қазақстан Республикасының Үкiметiне жылына кемінде бiр рет өз қызметi туралы есептік ақпарат ұсынады.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
13. Комиссияның қызметін тоқтату үшін:
1) Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы;
2) Комиссияға жүктелген мiндеттердi жүзеге асыратын мемлекеттiк органның немесе өзге комиссияның құрылуы;
3) Комиссияның мiндеттерiн орындалмайтындай не олардың орындалуын орынсыз ететін өзге де жағдаяттар негіз болып табылады.

12. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии. Комиссия представляет в Правительство Республики Казахстан отчетную информацию о своей деятельности не реже одного раза в год.
5. Прекращение деятельности Комиссии
13. Основаниями для прекращения деятельности Комиссии являются:
1) выполнение возложенных на Комиссию задач;
2) создание государственного органа или иной комиссии, осуществляющей задачи, возложенные на Комиссию;
3) иные обстоятельства, которые делают задачи Комиссии невыполнимыми либо их выполнение нецелесообразным.