Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi мемлекеттiк мекемелерiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 сәуірдегі N 370 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының коммуналдық меншiгiнен берiлетiн:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес мүлiктiк кешен ретiндегi мемлекеттiк мекемелер;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес мүлiктер республикалық меншiкке қабылдансын.
2. Осы қаулыға 1-қосымшада көрсетiлген мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қарамағына берiлсiн.
3. Мыналар:
"Алматы қаласы Iшкi iстер Бас басқармасының емханасы" мемлекеттiк мекемесi "Алматы қаласы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Ақмола облыстық Iшкi iстер басқармасының дәрiгерлiк қызметi" мемлекеттiк мекемесi "Ақмола облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Алматы облыстық iшкi iстер бас басқармасының күндiзгi стационары мен емханасы" мемлекеттiк мекемесi "Алматы облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Ақтөбе облысы ІІБ-нiң дәрiгерлiк қызметі" мемлекеттiк мекемесi "Ақтөбе облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Атырау облысы iшкi iстер басқармасының медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi "Атырау облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Шығыс Қазақстан облыстық iшкi iстер бас басқармасының медициналық қызметi" мемлекеттiк мекемесi "Шығыс Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Қазақстан Республикасы Батыс Қазақстан облыстық IIБ медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi "Батыс Қазақстан облысы Ішкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Қарағанды облысы Iшкi iстер бас басқармасының медициналық қызметi" мемлекеттiк мекемесi "Қарағанды облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Қостанай облысының iшкi iстер бас басқармасы госпиталi мен емханасы" мемлекеттiк мекемесi "Қостанай облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Қызылорда облыстық iшкi iстер басқармасының денсаулық сақтау емханасы" мемлекеттiк мекемесi "Қызылорда облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Маңғыстау облыстық Iшкi iстер басқармасының медициналық қызмет" мекемесi "Маңғыстау облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Павлодар облыстық IIБ медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi "Павлодар облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Солтүстiк Қазақстан облыстық Iшкi iстер басқармасының медициналық қызметi" мемлекеттiк мекемесi "Солтүстiк Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып;
"Оңтүстiк Қазақстан облыстық iшкi iстер Бас Басқармасының медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi "Оңтүстiк Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемесi болып қайта аталсын.

О некоторых вопросах государственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2005 года N 370
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять в республиканскую собственность передаваемые из коммунальной собственности местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы:
1) государственные учреждения, как имущественные комплексы, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) имущество согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Передать государственные учреждения, указанные в приложении 1 к настоящему постановлению, в ведение Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Переименовать:
государственное учреждение "Поликлиника Главного Управления внутренних дел города Алматы" в государственное учреждение "Поликлиника Департамента внутренних дел города Алматы";
государственное учреждение "Медицинская служба УВД Акмолинской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Акмолинской области";
государственное учреждение "Поликлиника с дневным стационаром Главного управления внутренних дел Алматинской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Алматинской области";
государственное учреждение "Медицинская служба УВД Актюбинской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Актюбинской области";
государственное учреждение "Медицинская служба Управления внутренних дел Атырауской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Атырауской области";
государственное учреждение "Медицинская служба главного управления внутренних дел Восточно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области";
государственное учреждение "Медицинский отдел УВД Западно-Казахстанской области Республики Казахстан" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области";
государственное учреждение "Медицинская служба Главного управления внутренних дел Карагандинской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Карагандинской области";
государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Главного управления внутренних дел Костанайской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Костанайской области";
государственное учреждение здравоохранения - "Поликлиника Управления внутренних дел Кызылординской области" в государственное учреждение "Поликлиника Департамента внутренних дел Кызылординской области";
учреждение "Медицинская служба УВД Мангистауской области" в государственное учреждение "Поликлиника Департамента внутренних дел Мангистауской области";
государственное учреждение "Медицинский отдел УВД Павлодарской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Павлодарской области";
государственное учреждение "Медицинская служба УВД Северо-Казахстанской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области";
государственное учреждение "Медицинский отдел Главного управления внутренних дел Южно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области".

4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi мен Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген мемлекеттiк мекемелердi және мүлiктердi коммуналдық меншiктен республикалық меншiкке берудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң аумақтық госпитальдары мен емханалары штат санының бекiтiлген лимитi шегiнде "Астана қаласы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы" және "Жамбыл облысы Iшкi iстер департаментiнiң Емханасы бар госпиталi" мемлекеттiк мекемелерi құрылсын.
6. Осы қаулыға 1 және 5-қосымшаларда көрсетiлген мемлекеттiк мекемелер қызметiнiң негiзгi мәнi әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының қызметкерлерiн, олардың отбасы мүшелерiн, сондай-ақ құқық қорғау органдарының зейнеткерлерiн емдеу болып белгiленсiн.
7. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігі заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) мемлекеттiк мекемелердiң жарғыларын бекiтсiн және олардың әдiлет органдарында мемлекеттік тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
8. Осы қаулы 2005 жылғы 17 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 20 сәуірдегі
N 370 қаулысына
1-қосымша
Жергiлiктi атқарушы органдардың коммуналдық
меншiгiнен республикалық меншiкке қабылданатын
мемлекеттiк мекемелер
1. "Алматы қаласының iшкi iстер Бас басқармасының емханасы" мемлекеттiк мекемесi.
2. "Ақмола облыстық Iшкi iстер басқармасының дәрiгерлiк қызметi" мемлекеттiк мекемесi.
3. "Алматы облыстық iшкi iстер бас басқармасының күндiзгi стационары мен емханасы" мемлекеттiк мекемесi.
4. "Ақтөбе облысы IIБ-нiң дәрiгерлiк қызметi" мемлекеттiк мекемесi.
5. "Атырау облысы iшкi iстер басқармасының медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi.
6. "Шығыс Қазақстан облыстық iшкi iстер бас басқармасының медициналық қызметi" мемлекеттiк мекемесi.
7. "Қазақстан Республикасы Батыс Қазақстан облыстық ІІБ медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi.
8. "Қарағанды облысы Iшкi iстер бас басқармасының медициналық қызметi" мемлекеттiк мекемесi.
9. "Қостанай облысының iшкi iстер бас басқармасы госпиталi мен емханасы" мемлекеттiк мекемесi.
10. "Қызылорда облыстық iшкi iстер басқармасының денсаулық сақтау емханасы" мемлекеттiк мекемесi.

4. Акиматам областей, городов Астаны и Алматы, Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке передачу из коммунальной собственности в республиканскую государственных учреждений и имущества, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящему постановлению.
5. Создать в пределах утвержденного лимита штатной численности территориальных госпиталей и поликлиник Министерства внутренних дел Республики Казахстан государственные учреждения "Поликлиника Департамента внутренних дел города Астаны" и "Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Жамбылской области".
6. Определить основным предметом деятельности государственных учреждений, указанных в пунктах 1 и 5 настоящего постановления, лечение военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, членов их семей, а также пенсионеров правоохранительных органов.
7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы государственных учреждений и обеспечить их государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Настоящее постановление вводится в действие с 17 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2005 года N 370
Государственные учреждения,
принимаемые в республиканскую
собственность из коммунальной собственности
местных исполнительных органов
1. Государственное учреждение "Поликлиника Главного Управления внутренних дел города Алматы".
2. Государственное учреждение "Медицинская служба УВД Акмолинской области".
3. Государственное учреждение "Поликлиника с дневным стационаром Главного управления внутренних дел Алматинской области".
4. Государственное учреждение "Медицинская служба УВД Актюбинском области".
5. Государственное учреждение "Медицинская служба Управления внутренних дел Атырауской области".
6. Государственное учреждение "Медицинская служба главного управления внутренних дел Восточно-Казахстанской области".
7. Государственное учреждение "Медицинский отдел УВД Западно-Казахстанской области Республики Казахстан".
8. Государственное учреждение "Медицинская служба Главного управления внутренних дел Карагандинской области".
9. Государственное учреждение "Госпиталь с поликлиникой Главного управления внутренних дел Костанайской области".
10. Государственное учреждение здравоохранения "Поликлиника Управления внутренних дел Кызылординской области".

11. "Маңғыстау облыстық Iшкi iстер басқармасының медициналық қызмет" мекемесi.
12. "Павлодар облыстық ІІБ медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi.
13. "Солтүстiк Қазақстан облыстық Iшкi iстер басқармасының медициналық қызметi" мемлекеттiк мекемесi.
14. "Оңтүстiк Қазақстан облыстық iшкi iстер Бас Басқармасының медициналық бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 20 сәуірдегі
N 370 қаулысына
2-қосымша
Астана қаласы мен Жамбыл облысының коммуналдық
меншігінен республикалық меншікке берілетін мүлік

11. Учреждение "Медицинская служба УВД Мангистауской области".
12. Государственное учреждение "Медицинский отдел УВД Павлодарской области".
13. Государственное учреждение "Медицинская служба УВД Северо-Казахстанской области".
14. Государственное учреждение "Медицинский отдел Главного Управления внутренних дел Южно-Казахстанской области".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от«20 апреля 2005 года N 370
Имущество, передаваемое из коммунальной
собственности города Астаны и Жамбылской области
в республиканскую собственность