Мұнай-химия өнеркәсiбiндегi қызметтi жүзеге асыратын жекелеген ұйымдарға салық салудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 маусымдағы N 590 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң (Салық кодексi)  119-1-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) мұнай-химия өнеркәсiбiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға салық салу кезiнде Салық кодексiнiң 119-1-бабы 4-тармағының ережелерiн бес жылдан астам мерзiмге қолдану ережесi;
2) тiркелген активтерге инвестициялардың көлеміне байланысты Салық кодексiнiң 119-1-бабы 4-тармағының қолданылу мерзiмі бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 13 маусымдағы
N 590 қаулысымен
бекiтiлген
Мұнай-химия өнеркәсiбiндегi қызметтi жүзеге асыратын
ұйымдарға салық салу кезiнде Салық кодексiнiң 119-1-бабы
4-тармағының ережелерiн бес жылдан астам мерзiмге
қолдану ережесi
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне (Салық кодексі) сәйкес әзiрленген және Салық кодексiнiң  119-1-бабының  4-тармағына сәйкес мұнай-химия өнеркәсiбіндегi қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың корпорациялық табыс салығының сомасын жүз пайызға азайту туралы ережелердi бес жылдан астам мерзiмге қолданудың тәртiбiн белгілейдi.
2. Салық Кодексiнiң 119-1-бабы 4-тармағының ережелерiн қолдануға өтiнiмдi мұнай-химия өнеркәсiбiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрi - өтінiм беруші) мұнай-химия өнеркәсiбi саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыруды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органға (бұдан әрi - уәкілеттi мемлекеттiк орган) жiбередi.
3. Өтінiм мына құжаттарды:
1) осы Ережеге қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтiнiштi;
2) заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктiң нотариус куәландырған көшiрмесiн;
3) заңды тұлғаның статистикалық карточкасының нотариус куәландырған көшiрмесiн;
4) заңды тұлғаның жарғысының нотариус куәландырған көшiрмесiн;

О некоторых вопросах налогообложения отдельных организаций, осуществляющих деятельность в нефтехимической промышленности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2005 года N 590. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии со  статьей 119-1  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) правила применения положений пункта 4  статьи 119-1  Налогового кодекса на срок свыше пяти лет при налогообложении организаций, осуществляющих деятельность в нефтехимической промышленности;
2) сроки действия пункта 4  статьи 119-1  Налогового кодекса в зависимости от объемов инвестиций в фиксированные активы.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2005 года N 590
Правила применения положений пункта 4  статьи 119-1
Налогового кодекса на срок свыше пяти лет при налогообложении
организаций, осуществляющих деятельность
в нефтехимической промышленности
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок применения положений об уменьшении на сто процентов суммы корпоративного подоходного налога организациям, осуществляющим деятельность в нефтехимической промышленности, на срок свыше пяти лет в соответствии с пунктом 4  статьи 119-1  Налогового кодекса.
2. Заявка на применение положений пункта 4  статьи 119-1  Налогового кодекса направляется организациями, осуществляющими деятельность в нефтехимической промышленности (далее - заявитель), в уполномоченный государственный орган, осуществляющий формирование государственной политики в сфере нефтехимической промышленности (далее - уполномоченный государственный орган).
3. Заявка включает следующие документы:
1) заявление установленной формы согласно приложению к настоящим правилам;
2) копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица, засвидетельствованную нотариусом;
3) копию статистической карточки юридического лица, засвидетельствованную нотариусом;
4) копию устава юридического лица, засвидетельствованную нотариусом;

5) мемлекеттiк қабылдау комиссиясының өндiрiстiк мақсаттағы объектiнi пайдалануға қабылдау туралы актiсiн;
6) заңды тұлға өндiрiстік мақсаттағы объектiлерге жасаған инвестицияларды растайтын құжаттарды қамтиды.
4. Уәкiлеттi мемлекеттік орган осы Ереженiң 3-тармағының талаптарына сәйкес жасалған өтінiмнiң Салық кодексiнiң 119-1-бабының талаптарына сәйкестігiн қарайды және өтiнiм берушіге өтінiм алған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзiмде жазбаша нысанда жауап жiбередi.
5. Салық кодексiнiң 119-1-бабы 4-тармағының қолданылу мерзiмi осы қаулымен белгiленедi.
6. Оң шешiм қабылданған жағдайда уәкiлетті мемлекеттік орган өтiнiм берушіге аумақтық салық органына беру үшiн бес жылдан астам мерзiмге корпорациялық табыс салығының сомасын жүз пайызға азайту туралы қорытынды бередi.
7. Терiс шешiм қабылданған жағдайда уәкiлетті мемлекеттiк орган өтiнiм берушіге шешiмдi негiздей отырып, жазбаша нысанда жауап жiбередi.
Мұнай-химия өнеркәсiбiндегi
қызметтi жүзеге асыратын
ұйымдарға салық салу кезiнде
Салық кодексiнiң 119-1-бабы
4-тармағының ережелерiн бес
жылдан астам мерзiмге қолдану
ережесiне қосымша
ӨТІНІШ
Жобаның Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң  119-1-бабының
4-талаптарына сәйкестiгiн анықтау бойынша және оң шешiм қабылданған
жағдайда, аталған баптың 4-тармағы ережелерiнiң қолданылу мерзiмiн
белгiлеу үшiн "заңды тұлғаның атауы" ______________________________
___________________________________________________________________
(жобаның атауы)
инвестициялық жобасы бойынша құжаттарды қарауға қабылдауды сұрайды.
Инвестициялық жоба туралы ақпаратты хабарлаймыз:
1. Жобаға қатысушылар
2. Құрылатын өндірістің негізгі элементтерін сипаттаумен жобаның мақсаты мен мәні:
күрделі жұмсалымның міндеттері және бағыттары;
жоба бағдарланатын мұнай-химия өнімі және шикізат.
3. Жобаның орналасқан жері
4. Ұлттық және шетелдік валютада жобаны іске асырудың құны:
құрылыс-монтаж жұмыстарының құны;
негізгі жабдықтың құны (жеткізілім құнын көрсете отырып);
көмекші жабдықтың құны (жеткізілім құнын көрсете отырып);
жабдықты монтаждау мен іске қосудың құны;
қарыз және өз қаражатының көлемі.
5. Жобаны іске асырудың мерзімі мен кестесі.
6. Өтінім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы
Мекен-жайы
Басшы (аты-жөнi, телефоны)
Бас бухгалтер (аты-жөнi, телефоны)
Байланыстыратын адам (аты-жөнi, телефоны)
Банктік деректемелерi (е/ш, валюта шоты)
Осы өтінiшке мұнай-химия өнеркәсiбiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға салық салу кезiнде Салық кодексiнің 119-1-бабы 4-тармағының ережелерiн бес жылдан астам мерзiмге қолдану ережесiнiң 3-тармағында көрсетілген құжаттар қоса берiледi.
Басшы                 (қолы)           (аты-жөнi)
Бас бухгалтер         (қолы)           (аты-жөнi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 13 маусымдағы
N 590 қаулысымен
бекiтiлген
Тiркелген активтерге инвестициялардың
көлеміне байланысты Салық кодексiнiң

5) акт государственной приемочной комиссии о приемке объекта производственного назначения в эксплуатацию;
6) документы, подтверждающие произведенные юридическим лицом инвестиции в объекты производственного назначения.
4. Уполномоченный государственный орган рассматривает заявку, составленную в соответствии с требованиями пункта 3 настоящих правил, на соответствие требованиям  статьи 119-1  Налогового кодекса и направляет заявителю ответ в письменной форме в срок не более тридцати календарных дней со дня получения.
5. Сроки применения пункта 4  статьи 119-1  Налогового кодекса определяются настоящим постановлением.
6. В случае положительного решения, уполномоченный государственный орган представляет заявителю заключение об уменьшении на сто процентов суммы корпоративного подоходного налога на срок свыше пяти лет для представления в территориальный налоговый орган.
7. В случае отрицательного решения, уполномоченный государственный орган направляет заявителю ответ в письменной форме с обоснованием решения.
Приложение
к Правилам применения положений
пункта 4 статьи 119-1 Налогового кодекса
на срок свыше пяти лет при налогообложении
организаций, осуществляющих деятельность
в нефтехимической промышленности
ЗАЯВЛЕНИЕ
"Наименование юридического лица" просит принять на рассмотрение
документы по инвестиционному проекту ________________________________
_____________________________________________________________________
(название проекта)
по определению соответствия проекта требованиям  статьи 119-1  Налогового
кодекса Республики Казахстан и, при положительном решении, для определения
сроков действия положений пункта 4 названной статьи.
Сообщаем информацию об инвестиционном проекте:
1. Участники проекта.
2. Цель и существо проекта с описанием основных элементов создаваемого производства:
задачи и направления капитальных вложений;
нефтехимическая продукция и сырье, на которые ориентируется проект.
3. Месторасположение проекта.
4. Стоимость реализации проекта в национальной и иностранной валюте:
стоимость строительно-монтажных работ;
стоимость основного оборудования (с указанием стоимости поставки);
стоимость вспомогательного оборудования (с указанием стоимости поставки);
стоимость монтажа и запуска оборудования;
величина заемных и собственных средств.
5. Сроки и график реализации проекта.
6. Общие сведения о заявителе:
Наименование юридического лица
Адрес
Руководитель (ФИО, телефон)
Главный бухгалтер (ФИО, телефон)
Контактное лицо (ФИО, телефон)
Банковские реквизиты (р/с, валют./с)
К настоящему заявлению прилагаются документы, указанные в пункте 3 Правил применения положений пункта 4  статьи 119-1  Налогового кодекса на срок свыше пяти лет при налогообложении организаций, осуществляющих деятельность в нефтехимической промышленности.
Руководитель               (подпись)           (ФИО)
Главный бухгалтер          (подпись)           (ФИО)
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2005 года N 590