"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 маусымдағы N 618 Қаулысы
Ескерту. Қазақстан Республикасының Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентiнен кері қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2006.03.30.  N 213  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық
салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңы
1-бап.  "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 21, 176-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7, N 8, 23-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) тәуелкелдi бағалау - қолданылуы мүмкiн санитарлық-iндетке қарсы (алдын aлу) iс-шараларды және соған байланысты Қазақстан Республикасының санитарлық-эпидемиологиялық қызметi өткiзетiн медициналық-биологиялық және экономикалық салдарларды ескере отырып, жұқпалы және паразитарлық аурулар қоздырғыштары немесе тасымалдаушылар енгiзiлуi және таралуы, сондай-ақ олардың химиялық, микробиологиялық, радиологиялық ластануына байланысты халықтың денсаулығы үшiн қауiпсiз емес тауардың әкелiну мүмкiндiгiн ғылыми негізделген тұрғыдан бағалау";
2) 7-бап мынадай мазмұндағы 32), 33) және 34) тармақшалармен толықтырылсын:
"32) халықаралық практикадағы жалпы қабылданған тәуекелдi бағалау әдiстерiн ескере отырып, тәуекелдi бағалауды жүргiзудiң тәртібiн белгiлейдi;
33) егер бұл iс-шаралар елдiң аумағында халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығының тиiсті деңгейiн қамтамасыз етсе, барабар ретiнде басқа елдердiң санитарлық-iндетке қарсы (алдын алу) iс-шараларын таниды;
34) ауру таралмаған немесе ауру таралу деңгейi төмен аумақтарды немесе олардың бөлiктерiн айқындайды";
3) 7-1-бап мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) тәуекелдi бағалауды жүзеге асыруды ұйымдастырады";
4) 8-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
"24) өз құзыретi шегiнде тәуекелдi бағалауды жүзеге асыруды ұйымдастырады";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2005 года N 618
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в Закон  Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан
"О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"
Статья 1.  Внести в Закон  Республики Казахстан от 4 декабря 2002 г. "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 21, ст. 176; N 23, ст. 142; 2005 г., N 7, N 8, ст. 23), следующие дополнения:
1) статью 1 дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) оценка риска - научно-обоснованная оценка вероятности проникновения и распространения возбудителей или переносчиков инфекционных и паразитарных заболеваний, а также ввоза товаров, небезопасных для здоровья населения в связи с их химическим, микробиологическим, радиологическим загрязнением, с учетом санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий, которые могли быть применены и, связанных с этим потенциальных медикобиологических и экономических последствий, проводимая санитарно-эпидемиологической службой Республики Казахстан";
2) статью 7 дополнить подпунктами 32), 33) и 34) следующего содержания:
"32) с учетом общепринятых в международной практике методов оценки риска устанавливает порядок проведения оценки риска;
33) признает санитарно-противоэпидемические (профилактические) мероприятия других стран как эквивалентные, если эти мероприятия обеспечивают надлежащий уровень санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории страны;
34) определяет территории или их части, свободные от заболеваний или с низким уровнем распространенности заболеваний";
3) статью 7-1 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) организуют осуществление оценки риска";
4) часть первую статьи 8 дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) организуют осуществление оценки риска в пределах своей компетенции";

5) 9-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) тәуекелдi бағалауды жүзеге асырады";
2-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) тәуекелдi бағалауды жүзеге асырады";
3-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) тәуекелдi бағалауды жүзеге асырады";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) тәуекелдi бағалауды жүзеге асырады";
6) 15-баптың 1-тармағы "деректер банкiн түзу мен жүргiзудi" деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы бесiншi абзацпен толықтырылсын:
"жалпыға бiрдей қабылданған халықаралық талаптары бар мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық нормалау жүйесінiң құжаттарын үйлестiрудi".
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

5) статью 9:
пункт 1 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) осуществляют оценку риска";
пункт 2 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляют оценку риска";
пункт 3 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляют оценку риска";
пункт 4 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляют оценку риска";
6) пункт 1 статьи 15 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"гармонизацию документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования с общепринятыми международными требованиями.".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан