Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 шілдедегі N 746 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.11.10. N 1074 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. "Республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік табиғат ескерткiштерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 877  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 24-25, 299-құжат) мынадай өзгерiс енгізiлсiн:
1-тармақ алынып тасталсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 19 шілдедегі
N 746 қаулысымен
бекiтiлген
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи
аумақтардың тiзбесi  <*>
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.01.26.  N 52  Қаулысымен.
Р/с
N
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың атауы
Алаңы, гектар
Орналасқан
жерi
Кiмнiң қарауында
1
2
3
4
5
Ақмола облысы
1
Қорғалжын
мемлекеттiк табиғи қорығы
258963
Ақмола облысының Қорғалжын
ауданы, Қарағанды облысының
Нұра ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
2
"Көкшетау"
мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi
134511
Ақмола облысының Зерендi
ауданы, Солтүстiк Қазақстан
облысының Айыртау ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
3
"Бурабай"
мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi
83511
Щучье ауданы
Қазақстан Республикасы
Президентінің Iс басқармасы
4
Шығыс мемлекеттiк табиғи
қаумалы (зоологиялық)
100000
Еңбекшiлдер ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
5
Бұланды мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)
93500
Еңбекшiлдер ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
6
Ерейментау мемлекеттiк табиғи
қаумалы (зоологиялық)
35000
Ерейментау ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
7
Атбасар мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)

Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года N 746. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10 ноября 2006 года N 1074
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года N 746 утратило силу постановлением Правительства РК от 10 ноября 2006 года  N 1074 .
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень особо охраняемых природных территорий республиканского значения.
2. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 877 "О государственных природных заказниках и государственных памятниках природы республиканского значения" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 24-25, ст. 299) следующее изменение:
пункт 1 исключить.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2005 года N 746
Перечень
особо охраняемых природных территорий
республиканского значения  <*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 января 2006 года N  52 .
N
п/п
Наименование
особо
охраняемых
природных
территорий
Площадь,
гектар
Место-
нахождение
В чьем
ведении
находится
1
2
3
4
5
Акмолинская область
1
Коргалжинский
государственный природный
заповедник
258963
Коргалжынский
район
Акмолинской
области,
Нуринский
район
Карагандинской
области
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
2
Государственный национальный природный
парк "Кокшетау"
134511
Зерендинский
район
Акмолинской
области,
Айыртауский
район
Северо-
Казахстанской
области
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
Государственный национальный природный
парк "Бурабай"
83511
Щучинский
район
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
4
Восточный го-
сударственный
природный за-
казник (зооло-
гический)
100000
Енбекшиль-
дерский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
5
Буландинский государственный природный
заказник (зо-
ологический)
93500
Енбекшиль-
дерский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
6
Ерейментауский
государственный природный
заказник (зо-
ологический)
35000
Ерейментауский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7
Атбасарский го-
сударственный
природный за-
казник (зооло-
гический)

75100
Атбасар ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
8
"Дулыға" сүйiр шоқысы"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
2
Еңбекшiлдер ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
9
"Көк мүйiс"
мемлекеттік табиғат ескерткiшi
1,2
Зерендi ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
10
"Көне ағашты тоған"
мемлекеттік табиғат ескерткiшi
1
Еңбекшiлдер ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
11
"Қара май шоқысы"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
1
Зерендi ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
12
"Қашқын" шоқысы"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
1,3
Зерендi ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
13
"Қызыл күрең мүйiсi"
мемлекеттік табиғат ескерткiшi
0,5
Зерендi ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
14
"Малта тасты шоқы"
мемлекеттiк табиғат ескерткіші
2
Еңбекшiлдер ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
15
"Өрт байқау" шоқысы"
мемлекеттік табиғат ескерткiшi
1
Зерендi ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
Ақтөбе облысы
16
Торғай мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)
348000
Ырғыз ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
Алматы облысы
17
Алматы
мемлекеттiк табиғи қорығы
71700
Талғар және
Еңбекші-
қазақ
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
18
Алакөл
мемлекеттік табиғи қорығы
19773
Алматы облысының Алакөл
ауданы, Шығыс Қазақстан
облысының Үржар ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
19
Iле Алатауы мемлекеттiк
ұлттық табиғи паркі
199702
Қарасай Талғар және
Еңбекшiқазақ аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
20
Шарын мемлекеттік ұлттық
табиғи паркі
93150
Еңбекшiқазақ,  Райымбек және Ұйғыр аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
21
"Алтынемел"
мемлекеттiк ұлттық табиғи паркі
161235
Кербұлақ және Панфилов аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
22
Лепсi мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)

75100
Атбасарский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
8
Государственный
памятник приро-
ды "Острая соп-
ка "Шлем"
2
Енбекшиль-
дерский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
9
Государственный памятник
природы "Зеле-
ный мыс"
1,2
Зерендинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
10
Государственный памятник
природы "Пруд
с реликтовыми
насаждениями"
1
Енбекшиль-
дерский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
11
Государственный памятник
природы "Смоль-
ная сопка"
1
Зерендинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
12
Государственный памятник
природы "Сопка
"Стрекач"
1,3
Зерендинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
13
Государственный памятник
природы "Мали-
новый мыс"
0,5
Зерендинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
14
Государственный памятник
природы "Галочья сопка"
2
Енбекшиль-
дерский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
15
Государственный памятник
природы "Сопка
"Пожарная"
1
Зерендинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Актюбинская область
16
Тургайский го-
сударственный
природный за-
казник (зооло-
гический)
348000
Иргизский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Алматинская область
17
Алматинский
государственный природный
заповедник
71700
Талгарский
и Енбекши-
казахский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
18
Алакольский
государственный
природный
заповедник
19773
Алакольский
район
Алматинской
области,
Урджарский
район
Восточно-
Казахстанской
области
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
19
Иле-Алатауский
государственный национальный
природный парк
199702
Карасайский,
Талгарский и
Енбекши-
казахский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
20
Чарынский госу-
дарственный на-
циональный при-
родный парк
93150
Енбекши-
казахский,
Райымбекский
и Уйгурский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
21
Государственный национальный
природный парк "Алтын-Эмель"
161235
Кербулакский
и Панфиловский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
22
Лепсинский
государственный
природный за-
казник (зооло-
гический)

258000
Алакөл және Сарқант аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
23
Тоқты мемлекеттiк табиғи
қаумалы (зоологиялық)
187000
Алакөл ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
24
Қоқан мемлекеттiк табиғи
қаумалы (зоологиялық)
49100
Сарқант ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
25
Жоғарғы Көксу мемлекеттік
табиғи қаумалы (зоологиялық)
240000
Кербұлақ ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
26
Балқаш маңы мемлекеттік табиғи
қаумалы (кешендi)
503000
Балқаш ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
27
Қараой мемлекеттiк табиғи
қаумалы (кешендi)
509000
Балқаш ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
28
Алматы мемлекеттік табиғи
қаумалы (кешендi)
542400
Райымбек, Талғар және Еңбекшiқазақ
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
29
"Шарын шетен тоғайы"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
5014
Ұйғыр
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
30
"Шынтүрген шыршалары"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
900
Еңбекшiқазақ
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
31
"Айғай құм"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
240
Кербұлақ
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
32
Iле ботаника бағы
65
Балқаш ауданы
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым министрлiгi
Алматы қаласы
33
"Баум тоғайы"
мемлекеттік
табиғат
ескерткiшi
130
Алматы қаласы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
34
Бас ботаника бағы
104
Алматы қаласы
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым министрлiгi
Атырау облысы
35
"Жаңа жер" мемлекеттік
табиғи қаумалы (зоологиялық)
45000
Құрманғазы ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
36
Каспий теңiзiнің солтүстiк
бөлiгiндегi мемлекеттiк қорық аймағы
700000
Жайық және Қиғаш өзендерi
арнасымен Каспий теңiзінің
солтүстік бөлiгiнiң акваторийi
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
Шығыс Қазақстан облысы
37
Батыс Алтай мемлекеттiк
табиғи қорығы
56078
Лениногор және Зырян аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
38
Марқакөл
мемлекеттiк табиғи қорығы

258000
Алакольский
и Саркандский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
23
Токтинский го-
сударственный
природный за-
казник (зооло-
гический)
187000
Алакольский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
24
Куканский
государственный
природный за-
казник (зооло-
гический)
49100
Саркандский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
25
Верхнекоксуйс-
кий государст-
венный природ-
ный заказник
(зоологический)
240000
Кербулакский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
26
Прибалхашский
государственный природный
заказник
(комплексный)
503000
Балхашский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
27
Каройский госу-
дарственный
природный за-
казник (комп-
лексный)
509000
Балхашский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
28
Алматинский
государственный
природный
заказник
(комплексный)
542400
Райымбекский,
Талгарский
и Екбекши-
казахский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
29
Государственный памятник природы "Чарын-
ская ясеневая
лесная дача"
5014
Уйгурский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
30
Государственный памятник
природы "Чин-
тургенские
ельники"
900
Енбекши-
казахский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
31
Государственный памятник
природы«"Поющие барханы"
240
Кербулакский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
32
Илийский
ботанический
сад
65
Балхашский
район
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Город Алматы
33
Государственный памятник
природы "Роща
Баума"
130
Город
Алматы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
34
Главный
ботанический
сад
104
Город
Алматы
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Атырауская область
35
Новинский го-
сударственный
природный за-
казник (зооло-
гический)
45000
Курмангазинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
36
Государственная заповедная зона
в северной
части Каспий-
ского моря
700000
Акватория
северной
части
Каспийского
моря с
дельтами рек
Урал и Кигач
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Восточно-Казахстанская область
37
Западно-
Алтайский госу-
дарственный
природный
заповедник
56078
Лениногорский
и Зыряновский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
38
Маркакольский
государственный природный
заповедник

75048
Күршiм
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
39
Катонқарағай
мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi
643477
Катонқара-
ғай ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
40
"Семей орманы" мемлекеттiк
орман табиғи резерваты
659400
Бесқарағай, Бородулиха,
Жарма, Үржар, Абай, Аягөз,
Тарбағатай аудандары және
Семей қаласының жерлерi
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
41
Құлжа мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)
46000
Көкпекті ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
42
Тарбағатай мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)
240000
Зайсан және Тарбағатай аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
43
"Қаратал құмы"
мемлекеттiк табиғи қаумалы
(ботаникалық)
1300
Зайсан
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
44
Төменгi Тұрғысын мемлекеттік
табиғи қаумалы (ботаникалық)
2200
Зырян
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
45
"Рахман қайнары"
мемлекеттiк табиғи қаумалы
(ботаникалық-
геологиялық)
109100
Катон-
қарағай
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
46
"Әлет" мемлекеттік табиғи
қаумалы
(ботаникалық)
112
Үржар
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
47
"Солдат саңылауы"
мемлекеттiк табиғи қаумалы (ботаникалық)
156
Yржар
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
48
"Үржар"
мемлекеттiк табиғи қаумалы
(ботаникалық)
120
Yржар
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
49
"Көкшілтау самырсын тоғайы"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
137
Ұлан ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
50
Алтай ботаника бағы
154
Риддер қаласы
Қазақстан Республикасы Бiлiм
және ғылым министрлігі
Жамбыл облысы
51
Жусандала мемлекеттiк қорық аймағы
2757500
Алматы облысының Балқаш,
Іле, Жамбыл аудандары,
Жамбыл облысының Қордай,
Мойынқұм және Шу
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
52
Аңдасай мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)

75048
Курчумский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
39
Катон-Карагай-
ский государст-
венный нацио-
нальный
природный парк
643477
Катон-
Карагайский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
40
Государствен-
ный лесной при-
родный резерват
"Семей орманы"
659400
Бескарагайский,
Бородулихинс-
кий,
Жарминский,
Урджарский,
Абайский,
Аягузский,
Тарбагатайский
районы и земли
города
Семипалатинска
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
41
Кулуджунский
государственный природный
заказник (зо-
ологический)
46000
Кокпектинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
42
Тарбагатайский
государственный природный
заказник (зо-
ологический)
240000
Зайсанский и
Тарбагатайский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
43
Государственный природный
заказник "Кара-
тальские пески"
(ботанический)
1300
Зайсанский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
44
Нижне-Тургусун-
ский государст-
венный природ-
ный заказник
(ботанический)
2200
Зыряновский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
45
Государственный природный
заказник "Рах-
мановские клю-
чи" (ботанико-
геологичесиий)
109100
Катон-
Карагайский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
46
Государственный природный
заказник "Алет"
(ботанический)
112
Уджарский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
47
Государственный природный
заказник "Сол-
датская щель"
(ботанический)
156
Уджарский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
48
Государственный природный
заказник "Уд-
жарский" (бо-
танический)
120
Уджарский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
49
Государственный памятник
природы "Сине-
горская пихто-
вая роща"
137
Уланский
район
Комитет
лесного и
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
50
Алтайский
ботанический
сад
154
Город
Риддер
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Жамбылская область
51
Жусандалинская
государственная заповедная
зона
2757500
Балхашский,
Илийский,
Жамбылский
районы
Алматинской
области;
Кордайский,
Шуйский и
Мойынкумский
районы
Жамбылской
области
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
52
Андасайский
государственный природный
заказник (зоо-
логический)

80000
Қарқаралы ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
68
Көкашық мемлекеттiк табиғи
қаумалы (ботаникалық)
15000
Жаңаарқа
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
69
Жезқазған ботаника бағы
62
Жезқазған
қаласы
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлiгi
Қостанай облысы
70
Наурызым мемлекеттiк табиғи
қорығы
191381
Наурызым және Әулиекөл аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
71
Михайловка мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)
76800
Қарабалық ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
72
Тауынсор мемлекеттiк табиғи
қаумалы (зоологиялық)
35000
Қамысты ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
73
Сарықопа мемлекеттiк табиғи
қаумалы
(зоологиялық)
51200
Жангелдi
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
Қызылорда облысы
74
Барсакелмес мемлекеттік табиғи
қорығы
16795
Арал ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
75
Қарғалы мемлекеттік табиғи
қаумалы (зоологиялық)
13300
Шиелі және Жаңақорған
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
76
Тораңғылысай мемлекеттiк
табиғи қаумалы (зоологиялық)
17900
Тереңөзек
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
Маңғыстау облысы
77
Үстiрт
мемлекеттiк табиғи қорығы
223342
Қарақия ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
78
Ақтау-Бозашы мемлекеттік
табиғи қаумалы (зоологиялық)
170000
Түпқараған
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
79
Қарақия-Қаракөл мемлекеттiк табиғи
қаумалы
(зоологиялық)
137500
Қарақия
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
80
Кендiрлi-
Қаясан мемлекеттiк
қорық аймағы
1231000
Қарақия
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
81
Маңғышлақ тәжiрибелiк
ботаника бағы
39
Ақтау
қаласы
Қазақстан Республикасы Бiлiм және
ғылым
министрлiгi
Павлодар облысы
82
Баянауыл мемлекеттiк ұлттық
табиғи паркi

80000
Каркаралинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
68
Когашикский
государственный
природный за-
казник (бота-
нический)
15000
Жанааркинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
69
Жезказганский
ботанический
сад
62
Город
Жезказган
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Костанайская область
70
Наурзумский
государственный
природный запо-
ведник
191381
Наурзумский и
Аулиекольский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
71
Михайловский
государственный природный
заказник (зоо-
логический)
76800
Карабалыкский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
72
Тоунсорский
государственный природный
заказник (зоо-
логический)
35000
Камыстинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
73
Сарыкопинский
государственный природный
заказник (зоо-
логический)
51200
Джангильдинский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Кызылординская область
74
Барсакельмес-
ский государст-
венный природ-
ный заповедник
16795
Аральский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
75
Каргалинский
государственный природный
заказник (зоо-
логический)
13300
Шиелийский и
Жанакорганский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
76
Торангылсайский
государственный природный заказник
17900
Теренозекский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Мангистауская область
77
Устюртский
государственный
природный
заповедник
223342
Каракиянский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
78
Актау-Бузачин-
ский государст-
венный природ-
ный заказник
(зоологический)
170000
Тупкараганский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
79
Каракия-Кара-
кольский госу-
дарственный
природный за-
казник (зооло-
гический)
137500
Каракиянский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
80
Кендерли-Кая-
санская госу-
дарственная за-
поведная зона
1231000
Каракиянский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
81
Мангышлакский
эксперементаль-
ный ботаничес-
кий сад
39
Город Актау
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Павлодарская область
82
Баянаульский
государственный национальный природный парк

100
"Қостау" шоқысы" мемлекеттік
табиғат ескерткiшi
10,5
Айыртау
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
101
"Үңгiрлі сарқырама"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
0,5
Айыртау
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
102
"Айыртау шоқысы"
мемлекеттiк табиғат ескерткiшi
2
Айыртау
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
Оңтүстiк Қазақстан облысы
103
Ақсу-Жабағылы мемлекеттiк табиғи қорығы
81236
Оңтүстiк Қазақстан облысының Түлкiбас, Төлеби және Бәйдiбек аудандары, Жамбыл облысының Жуалы
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
104
Қаратау мемлекеттік табиғи
қорығы
34300
Түркiстан ауданы және
Түркiстан қаласы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
104-1
Сайрам-Өгем мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi
149053
Қазығұрт,
Төле би және
Түлкiбас
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
105
Ақдала мемлекеттiк табиғи қаумалы (ботаникалық)
3000
Арыс ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
106
(Алынып тасталды - 2006.01.26. N 52 Қаулысымен)
107
Жамбыл мемлекеттік
табиғи қаумалы
(ботаникалық)
8600
Бәйдiбек ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
108
Задария мемлекеттік
табиғи қаумалы (ботаникалық)
8400
Арыс ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
109
Боралдай мемлекеттiк табиғи
қаумалы (кешендi)
52500
Түлкiбас
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
110
Темiр мемлекеттiк табиғи
қаумалы (ботаникалық)
4000
Отырар
ауданы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
111
(Алынып тасталды - 2006.01.26. N 52 Қаулысымен)
112
Арыс және Қарақтау
мемлекеттiк қорық аймағы
404000
Арыс,
Отырар,
Шардара
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті
113
Оңтүстік Қазақстан
мемлекеттік қорық аймағы
6258000
Жамбыл облысының Сарысу
және Шу аудандары,
Қызылорда облысының
Жаңақорған ауданы, Оңтүстiк
Қазақстан облысының Арыс, Созақ,
Сарыағаш,
Ордабасы
аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық
шаруашылығы
комитеті

100
Государственный памятник
природы "Сопка
"Два брата"
10,5
Айыртауский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
101
Государственный памятник
природы "Водопад с пещерой"
0,5
Айыртауский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
102
Государственный памятник
природы "Раско-
лотая сопка"
2
Айыртауский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Южно-Казахстанская область
103
Аксу-Джабаглин-
ский государст-
венный природ-
ный заповедник
81236
Тюлькубасский,
Толебийский и
Байдибекский
районы Южно-
Казахстанской
области,
Жуалинский
район
Жамбылской
области
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
104
Каратауский
государственный природный
заповедник
34300
Туркестанский
район и город
Туркестан
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
104-1
Сайрам-Угамский государственныйнациональный   природный парк
149053
Казыгуртский, Толебийский и Тюлькубасский
районы
Комитет
лесного и   охотничьего хозяйства     Министерства сельского    хозяйства    Республики   Казахстан
105
Акдалинский
государственный
природный за-
казник (ботани-
ческий)
3000
Арысский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
106
(Исключена - от 26 января 2006 года N 52)
107
Жамбылский
государственный
природный за-
казник (ботани-
ческий)
8600
Байдибекский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
108
Задарьинский
государственный
природный
заказник (бота-
нический)
8400
Арысский район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
109
Боралдайский
государственный природный
заказник (бота-
нический)
52500
Тюлькубасский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
110
Тимурский
государственный
природный за-
казник (бота-
нический)
4000
Отрарский
район
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
111
(Исключена - от 26 января 2006 года N 52)
112
Арысская и Ка-
рактауская
государственная
заповедная зона
404000
Арысский,
Отрарский,
Шардаринский
районы
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
113
Южно-Казахстан-
ская государст-
венная заповед-
ная зона
6258000
Сарысуский и
Шуйский
районы
Жамбылской
области,
Жанакорганский
район
Кызылординской
области,
Арысский,
Сузакский,
Сараагашский,
Ордабасынский
районы
Южно-
Казахстанской
области
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан