Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 855 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 41, 515-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Лицензиялауға жататын қызметтiң түрлерiне лицензиялар беруге өкілеттік берiлген мемлекеттiк органдардың (лицензиарлардың) тiзбесінде:
реттiк нөмірi 3-жолдың 3-бағанында "қауiптi жүктердi тасымалдау үшін қолданылатын темiр жол жылжымалы құрамын, арнайы контейнерлердi жасау және жөндеу;" деген сөздер "темiр жол жылжымалы құрамын жасау және жөндеу; қауіптi жүктердi тасымалдау үшiн қолданылатын арнайы контейнерлердi жасау және жөндеу;" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 4-жолдың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
заңнамалық кесiмдерiне сәйкес
атом энергиясын пайдалануға
байланысты барлық қызмет
түрлерi;
арнайы қорғану құралдарын
қолдану қажеттігінсiз оларды
пайдалану үшiн рұқсат етілетін
нормадан асатын мөлшердегi
радиоактивтi заттарды қамтитын
өнiмдердi дайындау және сату;
радиоактивтi заттар мен
изотоптарды пайдалана отырып,
рентген жабдығын, құралдар
мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру және
сату.";
реттiк нөмiрi 5-жолдың 3-бағанының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"минералды шикiзатты өңдеу (Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тiзбе бойынша кең таралған пайдалы қазбаларды өңдеудi қоспағанда)";
реттiк нөмiрi 6-жолдың 3-бағанының бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өнеркәсiптiк жарылу-өртену қаупi бар және тау-кен өндiрiстерiн, магистральды газ-мұнай құбырларын, көтергiш құрылыстарды, сондай-ақ қысыммен жұмыс iстейтiн қазандықтарды, сауыттар мен өткiзгiш құбырларды жобалау (құрылысқа арналған жобалау жұмыстары). Өндiрiстердiң, жабдықтардың, объектiлердiң, жұмыстардың (қызметтердiң) тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi;";
реттiк нөмiрi 10-жолдың 3-бағанының үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге байланысты қызмет: жол қозғалысын техникалық реттеу құралдарын орнату, монтаждау, жөндеу, пайдалану;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2005 года № 855. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 41, ст. 515) следующие изменения и дополнения:
1) в Перечне государственных органов (лицензиаров), уполномоченных выдавать лицензии на виды деятельности, подлежащие лицензированию, утвержденном указанным постановлением:
в графе 3 строки, порядковый номер 3, слова "изготовление и ремонт железнодорожного подвижного состава, специальных контейнеров, применяемых для перевозок опасных грузов;" заменить словами "изготовление и ремонт железнодорожного подвижного состава; изготовление и ремонт специальных контейнеров, применяемых для перевозки опасных грузов;";
графу 3 строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"Все виды деятельности, связанные
с использованием атомной энергии,
в соответствии с законодательными
актами Республики Казахстан;
изготовление и реализация
продукции, содержащей
радиоактивные вещества
в количествах, превышающих норму,
допустимую для их использования
без необходимости применения
специальных средств защиты;
разработка, производство и
реализация рентгеновского
оборудования, приборов и
оборудования с использованием
радиоактивных веществ и изотопов.";
абзац шестой графы 3 строки, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"переработка минерального сырья (за исключением переработки общераспространенных полезных ископаемых по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан)";
абзац первый графы 3 строки, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"Проектирование (проектные работы для строительства) промышленных взрыво- и пожароопасных и горных производств, магистральных газонефтепроводов, подъемных сооружений, а также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением. Перечень производств, оборудования, объектов, работ (услуг) утверждается Правительством Республики Казахстан;";
абзац третий графы 3 строки, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"деятельность, связанная с обеспечением безопасности дорожного движения: установка, монтаж, ремонт, эксплуатация технических средств регулирования дорожного движения;";

реттiк нөмiрi 11-жолдың 3-бағанының бiрiншi абзацы алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 14-жолдың 3-бағанының бiрiншi абзацында "түгендеу," деген сөз алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 16-жолдың 3-бағанының екiншi абзацы алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 17-2-жолдың 3-бағанында "нотариустардың қызметi" деген сөздер "нотариаттық қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 26-жолдың 3-бағанда:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринария саласындағы қызмет, Алматы қаласының аумағында жүзеге асырылатын қызметтен басқа: ветеринарлық мақсаттағы препараттарды өндiру және сату; ветеринарлық мақсаттарға арналған дәрiлiк заттарды, биологиялық препараттарды сату; жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттарға ветеринарлық-санитарлық сараптама жүргiзу; ветеринарлық емдеу-алдын алу қызметi";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"шиттi мақтаны талшықты мақтаға бастапқы өңдеу";
реттiк нөмiрi 27-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 27-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"27-1. Облыстық           Туроператорлық,
(республикалық            турагенттiк қызмет,
маңызы бар қаланың,       туризм нұсқаушысының
астананың)                қызметтерi;
атқарушы органдар
ойын бизнесi саласындағы қызмет;
жылу энергиясын өндiру, беру және тарату
(жиынтық орнатылған жылу қуаты қоса
алғанда 100 Гкал/сағатқа дейiн жылу
энергиясы көздерiнен);
жалпы бастауыш, жалпы негiзгi немесе
жалпы орта бiлiм; кәсіптiк бастауыш
бiлiм, оның iшiнде кәсiптер бойынша;
кәсiптiк орта бiлiм беретiн заңды
тұлғалардың бiлiм беру қызметi, сондай-ақ
мектепке дейiнгi және мектептен тыс
ұйымдардың қызметi (республикалық маңызы
бар ұйымдар орындайтын жұмыстарды,
қызметтердi қоспағанда);
заңды тұлғалардың түстi және қара
металдардың сынықтары мен қалдықтарын
жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi
және сатуы;
шетелдiк жұмыс күшiн тартуға байланысты
қызмет;
облыстың, Астана және Алматы қалаларының
аумағында лотереялар (мемлекеттiктен
(ұлттықтан) басқа) ұйымдастыру және
өткiзу;
қысыммен жұмыс iстейтiн қазандықтарды
(жиынтық жылу қуаты қоса алғанда
100 Гкал/сағатқа дейiн) және құбырларды
пайдалану;
қысыммен жұмыс iстейтiн ыдыстарды
пайдалану (өнеркәсiптiк тоңазытқыш
қондырғыларының, тұрмыстық газ
баллондарының құрамындағы);
алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) сақтау,
көтерме және бөлшек сату.";
реттiк нөмiрi 32-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi";
3-бағанның екiншi абзацында "және сату" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 35-жолдың 3-бағанының екiншi абзацы алынып тасталсын;

абзац первый графы 3 строки, порядковый номер 11, исключить;
в абзаце первом графы 3 строки, порядковый номер 14, слово ", поверка" исключить;
абзац второй графы 3 строки, порядковый номер 16, исключить;
в графе 3 строки, порядковый номер 17-2, слова "деятельность нотариусов" заменить словами "нотариальная деятельность";
в графе 3 строки, порядковый номер 26:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Деятельность в области ветеринарии, кроме деятельности, осуществляемой на территории города Алматы: производство и реализация препаратов ветеринарного назначения; реализация лекарственных средств, биологических препаратов для ветеринарных целей; ветеринарно-санитарная экспертиза продуктов и сырья животного происхождения; ветеринарная лечебно-профилактическая деятельность";
дополнить абзацем следующего содержания:
"первичная переработка хлопка-сырца в хлопок-волокно";
строку, порядковый номер 27, исключить;
строку, порядковый номер 27-1, изложить в следующей редакции:
"27-1. Областные (города     Туроператорская,
республиканского         турагентская деятельность,
значения, столицы)       услуги инструктора туризма;
исполнительные органы
деятельность в сфере
игорного бизнеса;
производство, передача и
распределение тепловой энергии
(от источников тепловой энергии
с суммарной установленной
тепловой мощностью до
100 Гкал/час включительно);
образовательная деятельность
юридических лиц, дающих
начальное общее, основное
общее или среднее общее
образование; начальное
профессиональное образование,
в том числе по профессиям;
среднее профессиональное
образование, а также деятельность
дошкольных и внешкольных
организаций (за исключением работ,
услуг, выполняемых организациями
республиканского значения);
сбор (заготовка), хранение,
переработка и реализация
юридическими лицами лома и
отходов цветных и черных
металлов;
деятельность, связанная с
привлечением иностранной
рабочей силы;
организация и проведение
лотерей (кроме государственных
(национальных) на территории
области, городов Астаны
и Алматы;
эксплуатация котлов (с суммарной
тепловой мощностью до 100 Гкал/час
включительно) и трубопроводов,
работающих под давлением;
эксплуатация сосудов, работающих
под давлением (в составе
промышленных холодильных установок,
бытовых газовых баллонов);
хранение, оптовая и розничная
реализация алкогольной продукции
(кроме пива).";
в строке, порядковый номер 32:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
в абзаце втором графы 3 слова "и реализация" исключить;
абзац второй графы 3 строки, порядковый номер 35, исключить;

реттiк нөмiрi 37-жолдың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"әуе көлігімен жолаушылар мен жүктердi
тасымалдау;
қауiптi жүктердi әуе көлiгiмен тасымалдау;
авиациялық жұмыстар.";
реттік нөмiрi 44-жолдың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"табиғат қорғауды жобалау,
нормалау және экологиялық
сараптама саласындағы жұмыстар;
Қазақстан Республикасының Үкiметi
бекiтетiн тiзбе бойынша шаруашылық
қызметтiң экологиялық қауiптi
түрлерi;
экологиялық аудиторлық қызмет.";
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Санитарлық, экологиялық және тау-кен-техникалық қадағалау органдарының, сондай-ақ мемэнергия қадағалау органының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызметтер түрлерiнiң тiзiмiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет, қоршаған ортаны қорғау, өнеркәсiп қауiпсiздiгi және мемлекеттiк энергетикалық қадағалау саласындағы органдардың қорытындысы қажет лицензияланатын қызмет түрлерiнiң тiзбесi";
"I. Санитарлық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызметтер түрлерiнiң тiзiмi" деген бөлiмде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын қызмет түрлерiнiң тiзбесi";
10 және 18-тармақтар алынып тасталсын;
"II. Экологиялық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензиялайтын жұмыстар мен қызмет түрлерiнiң тiзiмi" деген бөлiмде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдардың қорытындысы қажет лицензияланатын қызмет түрлерiнiң тiзбесi";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Өнеркәсiптiк жарылу-өртену қаупi бар және тау-кен өндiрiстерiн, гидротехникалық құрылыстарды, магистральды газ-мұнай өнiмдерi құбырларын, көтергіш құрылыстарды, сондай-ақ қысыммен жұмыс iстейтiн қазандықтарды, сауыттар мен өткiзгiш құбырларды жобалау және пайдалану. Өндiрiстердiң, жабдықтардың, объектiлердiң, жұмыстардың (қызметтердiң) тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтеді.";
8-тармақ алынып тасталсын;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Минералдық шикiзатты өңдеу (Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тiзбе бойынша кең таралған пайдалы қазбаларды өңдеудi қоспағанда).";
"III. Тау-кен техникалық қадағалау қорытындысы қажет, лицензиялайтын жұмыстар мен қызмет түрлерiнiң тiзiмi" деген бөлiмде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Өнеркәсiп қауiпсiздiгi органдарының қорытындысы қажет, лицензияланатын қызмет түрлерiнiң тiзбесi";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

графу 3 строки, порядковый номер 37, изложить в следующей редакции:
"перевозка пассажиров и грузов
воздушным транспортом;
перевозки опасных грузов
воздушным транспортом;
авиационные работы.";
графу 3 строки, порядковый номер 44, изложить в следующей редакции:
"природоохранное проектирование,
нормирование и работы в области
экологической экспертизы;
экологически опасные виды
хозяйственной деятельности
по перечню, утверждаемому
Правительством Республики
Казахстан;
экологическая аудиторская
деятельность.";
2) в Перечне видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов санитарного, экологического и горно-технического надзора, а также органа госэнергонадзора, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень лицензируемых видов деятельности, по которым необходимо заключение органов санитарно-эпидемиологической службы, в области охраны окружающей среды, промышленной безопасности и государственного энергетического надзора";
в разделе "I. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов санитарного надзора":
заголовок изложить в следующей редакции:
"1. Перечень лицензируемых видов деятельности, по которым необходимо заключение органов санитарно-эпидемиологической службы";
пункты 10 и 18 исключить;
в разделе "II. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов экологического надзора":
заголовок изложить в следующей редакции:
"2. Перечень лицензируемых видов деятельности, по которым необходимо заключение органов в области охраны окружающей среды";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Проектирование и эксплуатация промышленных взрыво-, пожароопасных и горных производств, гидротехнических сооружений, магистральных газонефтепродуктопроводов, подъемных сооружений, а также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением. Перечень производств, оборудования, объектов, работ (услуг) утверждается Правительством Республики Казахстан.";
пункт 8 исключить;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Переработка минерального сырья (за исключением переработки общераспространенных полезных ископаемых по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан).";
в разделе "III. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение горно-технического надзора":
заголовок изложить в следующей редакции:
"3. Перечень лицензируемых видов деятельности, по которым необходимо заключение органов промышленной безопасности";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Өнеркәсiптiк жарылу-өртену қаупi бар және тау-кен өндiрiстерiн, гидротехникалық құрылыстарды, магистральды газ-мұнай өнiмдерi құбырларын, көтергiш құрылыстарды, сондай-ақ қысыммен жұмыс iстейтiн қазандықтарды, сауыттар мен өткiзгiш құбырларды жобалау және пайдалану. Өндiрiстердiң, жабдықтардың, объектiлердiң, жұмыстардың (қызметтердiң) тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Минералдық шикiзатты өңдеу (Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тiзбе бойынша кең таралған пайдалы қазбаларды өңдеудi қоспағанда).";
"IV. Мемэнергияқадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызметтер түрлерiнiң тiзiмi" деген бөлiмде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк энергетикалық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын қызмет түрлерiнiң тiзбесi".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"2. Проектирование и эксплуатация промышленных взрыво-, пожароопасных и горных производств, гидротехнических сооружений, магистральных газонефтепродуктопроводов, подъемных сооружений, а также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением. Перечень производств, оборудования, объектов, работ (услуг) утверждается Правительством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Переработка минерального сырья (за исключением переработки общераспространенных полезных ископаемых по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан).";
в разделе "IV. Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов госэнергонадзора":
заголовок изложить в следующей редакции:
"4. Перечень лицензируемых видов деятельности, по которым необходимо заключение органов государственного энергетического надзора".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан