Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 882 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 маусымдағы N 674 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 N 674 Қаулысымен.
Автомобиль өнеркәсiбiн дамыту және отандық машина жасауды тұрақты дамыту үшін қосымша инвестициялар тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 42, 440-құжат) мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекiтілген Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiнде:
"СЭҚ TH коды" деген бағанындағы "8703**-жолда көрсетiлген тауарлардан басқа, 8702-8704" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
"8703**, 8702***, 8704***-жолдарда көрсетілген тауарлардан басқа, 8702-8704";
мына:
"8703**-жолда    Автомобильдер,          Дайындау, ол кезде
көрсетiлген      адамдарды тасымалдауға  пайдаланылатын тораптар
тауарлардан      арналған жеңiл және     мен детальдар құны
басқа, 8702-     өзге де моторлы көлiк   түпкілікті өнім бағасының
8704             құралдары, жүк-         50%-ынан аспауы тиiс,
жолаушы автомобиль-     сондай-ақ мынадай
дердi, фургондар мен    технологиялық операциялар-
жарыс автомобильдерiн,  ды орындау шартымен:
жүк автомобильдерiн     қорапты (кабинаны)
қоса алғанда            дайындау және сырлау;
қозғалтқышты қондыру және
бекiту, басқару тетiктерiн
қозғалтқышқа қосу;
радиаторларды қондыру және
суыту жүйелерiн iске қосу;
амортизаторларды бекiту,
трансмиссияларды iске
қосу;
алдыңғы аспаларды және
жартылай ocьтердi құру,
артқы аспаны қондыру;
рульмен басқарушы алдыңғы
доңғалақтардың күпшегiмен
бiрiктiру; доңғалақтарды
қондыру және алдыңғы
күпшектiң мойын тiректе-
рiнің тартылуын реттеу;
оталдыру орауыштарын
қондыру; рульмен басқарудың
гидрожүйесiне, тежеу
жүйесiне, гидроілінiсуге
май құю және жел беру;
фарларды, алдыңғы және
артқы белгi беру шамдарын
қондыру және iске қосу;
сөндiргiштi және
пайдаланылған газ шығаратын
құбырлар секцияларын
қондыру; отын багiн қондыру
және отын құбырын iске
қосу; генераторды қондыру
және жетекшi белдiктiң
керiлуiн реттеу; ернеулiк
электр тiзбектерiнің
жұмысын тексере отырып,
аккумуляторды қондыру және
iске қосу; қозғалтқыштың
диагностикасы және оны
реттеу; тежеу жүйесінің
тиiмділігін тексеру;
тез зақымданатын жерлерді
сақтау; жиналғаннан кейiн
ақауларды жою; табличкаға
және автомобильге
сәйкестендiру нөмiрiн жазу;
автомобильдi жүргiзіп
жаттықтыру. 8704
позицияның тауарлары үшiн
жоғарыда көрсетілген
технологиялық және
өндiрiстiк операцияларда
қорапты (кабинадан)
жасау және бояу орнына
аспалы және көпірлерi бар
қақпаны жасау жөнiндегi
операцияларды орындауға
рұқсат берiледi"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"8702***,        Жүргiзушіні қоса        Дайындау, ол кезде
8704***          алғанда,                пайдаланылатын импортты
адамдарды тасымалдауға  тораптар мен детальдардың
арналған моторлы көлiк  құны алғашқы жылы осы
құралдары; жүктердi     тауар түрiн дайындау
тасымалдауға арналған   басталатын күннен бастап
моторлы көлiк           түпкіліктi өнiм бағасының
құралдары               95%-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы - түпкіліктi
өнiм
бағасының 90%-ы; үшінші
жылы - түпкілiктi өнiм
бағасының 80%-ы; төртiнші
жылы - түпкілiкті өнiм
бағасының 70%-ы; бесiншi
жылы - түпкілiкті өнiм
бағасының 60%-ы; алтыншы
жылы - түпкiлiктi өнiм
бағасының 50%-ы, сондай-ақ
автомобиль көлiгi құралда-
рын дайындау үшін
пайдаланылатын жекелеген
жинақтаушы элементтердiң
ең аз тiзбесiнiң мыналарды
қамтуы шартымен:
жинақталған қорап (дайындау
басталатын күннен бастап
төртiншi және кейiнгi
жылдары дәнекерлeу және
сырлау жөнiндегi техноло-
гиялық операцияларды
орындай отырып, толық
бөлшектелген қорап
қолданылады); трансмиссия-
лары бар қозғалтқыш;
радиатор; жиынтықтағы
қозғалатын доңғалақ;
алдыңғы жартылай осьтер
(алдыңғы аспа); артқы
аспа; аккумулятор; алдыңғы
және артқы аспалардың
амортизаторлары; қақпақша
жүйелер; бекiткiш
детальдардың жиынтығы";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"*** осы тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi iрi ауқымды инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8702, 8704 тауар позицияларына ғана қолданылады.

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 882. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2010 года № 674.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
В целях дополнительного привлечения инвестиций для развития автомобильной промышленности и устойчивого развития отечественного машиностроения Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N  1054 "Об утверждении критериев достаточной переработки товаров" (САПП Республики Казахстан, 2003 год, N 42, ст. 440) следующие изменение и дополнения:
в Критериях достаточной переработки товаров, утвержденных указанным постановлением:
в графе "Код ТН ВЭД" слова "8702-8704, кроме товаров, указанных в строке 8703**" изложить в следующей редакции:
"8702-8704, кроме товаров, указанных в строках 8703**, 8702***, 8704***";
после строки:
"8702-8704, Автомобили, легковые      Изготовление, при котором
кроме  и прочие моторные              стоимость используемых
това-  транспортные средства,         узлов и деталей не должна
ров,   предназначенные для            превышать 50% цены
ука-   перевозки людей,               конечной продукции,
занных включая                        а также при условии
в      грузопассажирские              выполнения
строке автомобили, фургоны            технологических операций:
8703** и гоночные автомобили,         изготовление и окраска
автомобили грузовые            кузова (кабины); установка
и закрепление двигателя,
подключение к двигателю
механизмов управления;
установка радиаторов и
подключение систем
охлаждения; крепление
амортизаторов, подключение
трансмиссии; установка
передней подвески и
полуосей, установка задней
подвески; соединение
рулевого управления со
ступицами передних колес;
установка колес и
регулировка затяжки
подшипников передней
ступицы; установка катушки
зажигания; заправка и
прокачка гидросистемы
рулевого управления,
тормозной системы,
гидросцепления; установка
и подключение фар, передних
и задних сигнальных фонарей;
установка глушителя и
секций выхлопного
трубопровода; установка
топливного бака и
подключение топливопровода;
установка генератора и
регулировка натяжения
приводного ремня; установка
и подключение аккумулятора
с проверкой работы бортовых
электрических цепей;
диагностика и регулировка
двигателя; проверка
эффективности тормозной
системы; консервация быстро
повреждаемых мест;
устранение дефектов после
сборки; нанесение
идентификационного номера
на табличку и автомобиль;
обкатка автомобиля.
В вышеуказанных
технологических и
производственных операциях
для товаров позиции 8704
вместо изготовления и
окраски кузова (кабины)
допускается выполнение
операций по изготовлению
рамы с подвеской и мостами"
дополнить строкой следующего содержания:
"8702***, Моторные транспортные       Изготовление, при котором
8704***   средства,                   стоимость используемых
предназначенные для            импортных узлов и деталей
перевозки людей,               не должна превышать
включая водителя;              в первый год с даты начала
моторные транспортные          изготовления данного вида
средства для перевозки         товара 95 % цены конечной
грузов                         продукции; во второй год
90 % цены конечной
продукции; в третий год
80 % цены конечной
продукции; в четвертый
год 70 % цены конечной
продукции; в пятый год
60 % цены конечной
продукции; в шестой год
50 % цены конечной
продукции, а также при
условии, что минимальный
перечень отдельных
комплектующих элементов,
используемых для
изготовления средств
автомобильного транспорта,
включает следующее: кузов
в сборе (в четвертый и
последующие годы с даты
начала изготовления
применяется полностью
разобранный кузов с
выполнением технологических
операций по сварке и
окраске); двигатель с
трансмиссией; радиатор;
колеса ходовые в сборе;
передние полуоси (передняя
подвеска); задняя подвеска;
аккумулятор; амортизаторы
передней и задней подвесок;
выхлопная система; комплект
крепежных деталей";
дополнить примечанием следующего содержания:
"*** настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8702, 8704, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов.

Бұл ретте iрi ауқымды инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнің басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 0,5 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль құрамдас бөлiктерiн шығару үшін өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба түсiндiрiледi.
Инвестициялардың көлемін аудиторлық есеппен растау қажет".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 0,5 млрд. тенге на дату начала производства товара.
Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан