Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 968 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 87 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.02.08 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасының жер қойнауын мемлекеттік сараптау туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 43, 411-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
тақырыбындағы "туралы ереженi" деген сөздер "ережесiн" деген сөзбен ауыстырылсын;
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күші бар  Жарлығын " деген сөздер "Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы  Заңын " деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "туралы Ереже" деген сөздер "epeжeci" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының жер қойнауын мемлекеттiк сараптау туралы ережеде:
мәтiндегi "Бекiтiлген" деген сөздiң мемлекеттік тілдегi нұсқасы өзгерiссiз қалады;
тақырыбындағы "туралы ереже" деген сөздер "epeжecі" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жер қойнауын мемлекеттік сараптауды Пайдалы қазбалар қорлары жөнiндегi мемлекеттiк комиссия (бұдан әрі - ҚМК) жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 9-1, 9-2, 9-3-тармақтармен толықтырылсын:
"9-1. Жер қойнауын пайдалануға құқығы бар жеке немесе заңды тұлға жер қойнауын геологиялық зерделеу және игеру бойынша орындалған жұмыстар туралы материалдарды есеп нысанында ҚМК-ның қарауына ұсынады.
9-2. Сараптама тәуелсiз сарапшылар мен сарапшы топтар тартыла отырып, материалдар ҚМК-ға ұсынылған сәттен бастап үш айға дейiнгi мерзiмде жүргiзіледi.
9-3. Егер ҚМК терiс қорытынды берген жағдайда жер қойнауын пайдаланушының ҚМК-нің хаттамасында жазылған ескертулер мен ұсынымдарды ескере отырып, оларды қайта өңдеу шартымен, материалдарды қайталама сараптамаға беруге құқығы бap.";
11-тармақтағы "жер қойнауын пайдалану және қорғау" деген сөздер "геология және жер қойнауын пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтағы "немесе ПҚАК" деген сөздер алынып тасталсын, "қорларды санаттар бойынша бөлу," деген сөздерден кейiн "қатты пайдалы қазбалардың көлемi мен оны тәжiрибелiк пайдалану мерзiмi" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2005 года N 968. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года N 87
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.02.2011 N 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288 "Об утверждении Положения о государственной экспертизе недр Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 43, ст. 411) следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "Положения о государственной экспертизе" заменить словами "Правил государственной экспертизы";
в преамбуле слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 г. N 2828" заменить словами "Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года";
в абзаце втором слова "прилагаемое Положение о государственной экспертизе" заменить словами "прилагаемые Правила государственной экспертизы";
в Положении о государственной экспертизе недр Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в тексте слово "Утверждено" заменить словом "Утверждены";
в заголовке слова "Положение о государственной экспертизе" заменить словами "Правила государственной экспертизы";
пункт 5 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Государственная экспертиза недр осуществляется Государственной комиссией по запасам полезных ископаемых (далее - ГКЗ).";
дополнить пунктами 9-1, 9-2, 9-3 следующего содержания:
"9-1. Физическое или юридическое лицо, обладающее правом недропользования, представляет на рассмотрение ГКЗ материалы в форме отчета о выполненных работах по геологическому изучению и освоению недр.
9-2. Экспертиза проводится в срок до трех месяцев с момента представления материалов в ГКЗ с привлечением независимых экспертов и экспертных групп.
9-3. В случае, если ГКЗ дает отрицательное заключение, недропользователь вправе представить материалы на повторную экспертизу при условии их переработки с учетом замечаний и рекомендаций, изложенных в протоколе ГКЗ.";
в пункте 11 слова "по использованию и охране недр" заменить словами "по геологии и использованию недр";
в пункте 12 слова "или ТКЗ" исключить, после слов "о распределении запасов по категориям," дополнить словами "объемах и сроках опытной эксплуатации твердых полезных ископаемых,".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан