Қазақстанның халық әртістерi Қ.Байсейiтовтің, Е.Брусиловскийдiң және Қ.Жандарбековтiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 қазандағы N 1012 Қаулысы
Кәсiптiк қазақ музыка театрының негiзiн қалаушылар, Қазақстанның халық әртістері, мемлекеттiк сыйлықтың лауреаттары Қанабек Байсейiтовтің, Евгений Брусиловскийдiң, Құрманбек Жандарбековтің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстанның халық әртiстерi Қ.Байсейiтовтің, Е.Брусиловскийдiң және Қ.Жандарбековтің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған Қазақстанның халық әртістepi Қ.Байсейiтовтiң, Е.Брусиловскийдiң және Қ.Жандарбековтiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткiзу жөніндегi iс-шаралар жоспары бекітiлсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 11 қазандағы
N 1012 қаулысына
қосымша
Қазақстанның халық әртістерi Қ.Байсейiтовтің,
Е.Брусиловскийдiң және Қ.Жандарбековтiң туғанына
100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі
республикалық комиссияның құрамы
Қосыбаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы             ақпарат және спорт министрi, төраға
Шөкеев                     - Астана қаласының әкімі
Өмірзақ Естайұлы
Жылқышиев                  - Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
Болат Әбжаппарұлы
Үмбетов                    - Алматы облысының әкiмi
Серiк Әбікенұлы
Аманшаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Ермек Әмірханұлы             ақпарат және спорт вице-министрі
Күзембаев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Валерий Әлiбекұлы            ақпарат және cпopт министрлiгi Өнер
департаментінің директоры
Әлиев                      - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Арыстанбек                   ақпарат және спорт министрлігі
Мұқамедиұлы                  "Республикалық және халықаралық
бағдарламалар дирекциясы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорнының бас директоры
Әлпиев                     - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Төлеубек Нығметұлы           ақпарат және спорт министрлігі
"К.Байсейiтова атындағы Ұлттық опера
және балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсіпорынның
директоры және көркемдiк жетекшiсi
Оразғалиев                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Қуаныш Ғабидоллаұлы          ақпарат және спорт министрлiгi "Абай
атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық
опера және балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнының
директоры
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 11 қазандағы
N 1012 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның халық әртістерi Қ.Байсейiтовтің,
Е.Брусиловскийдiң және Қ.Жандарбековтiң туғанына
100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/c
N
Іс-шараның атауы
Орындалуына жауаптылар
Орындалу мерзімі
Қаржылан-
дыру көзi
Болжам-
ды шығыс-
тар
(мың
теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Е.Брусиловскийдiң өмiрi мен қызме-
тiн бұкаралық ақпарат құралдарында жария ету
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі
2005 жыл бойы
Республи-
калық бюджет

О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения народных артистов Казахстана К. Байсеитова, Е. Брусиловского и К. Жандарбекова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2005 года N 1012
В целях подготовки и проведения 100-летия со дня рождения основоположников казахского профессионального музыкального театра, народных артистов Казахстана, лауреатов государственных премий Канабека Байсеитова, Евгения Брусиловского, Курманбека Жандарбекова Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народных артистов Казахстана К. Байсеитова, Е. Брусиловского и К. Жандарбекова в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народных артистов Казахстана К. Байсеитова, Е. Брусиловского и К. Жандарбекова.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 октября 2005 года N 1012
Состав
республиканской комиссии по подготовке и проведению
100-летия со дня рождения народных артистов Казахстана
К. Байсеитова, Е. Брусиловского и К. Жандарбекова
Косубаев                  - Министр культуры, информации и спорта
Есетжан Муратович           Республики Казахстан, председатель
Шукеев                    - аким города Астаны
Умурзак Естаевич
Жылкышиев                 - аким Южно-Казахстанской области
Болат Абжаппарович
Умбетов                   - аким Алматинской области
Серик Абикенович
Аманшаев                  - вице-министр культуры, информации и
Ермек Амирханович           спорта Республики Казахстан
Кузембаев                 - директор Департамента искусств
Валерий Альбекович          Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан
Алиев                     - генеральный директор республиканского
Арыстанбек Мухамедиевич     государственного казенного
предприятия "Дирекция республиканских
и международных программ"
Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан
Альпиев                   - директор и художественный
Толеубек Нигметович         руководитель республиканского
государственного казенного
предприятия "Национальный театр оперы
и балета имени К. Байсеитовой"
Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан
Уразгалиев                - директор республиканского
Куаныш Габидуллаевич        государственного казенного
предприятия "Казахский
государственный академический театр
оперы и балета имени Абая"
Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 октября 2005 года N 1012
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения
народных артистов Казахстана К. Байсеитова,
Е. Брусиловского и К. Жандарбекова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответст-
венные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финанси-
рования
Пред-
полага-
емые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1
Освещение жизни
и деятельности
Е. Брусиловского
в средствах мас-
совой информации
Министерство
культуры,
информации и
спорта
Республики
Казахстан
В тече-
ние 2005
года
Республи-
канский
бюджет