"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 17 қазандағы N 1038 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінің қарауына енгiзілсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен
өзгерiстер енгізу туралы
1-бап. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 5, 51-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзілсiн:
1) 1-бапта:
3-тармақ "атқаратын" деген сөзден кейiн ", әдетте дипломаттық дәрежесi бар және дипломатиялық қызмет органдарына жүктелген мiндеттер мен функцияларды iске асыру мақсатында лауазымдық өкiлеттiктерi мен мiндеттерiн жүзеге асыратын" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақ "атқаратын" деген сөзден кейiн ", дипломатиялық қызмет органдарының қызметiне әкiмшiлiк-техникалық көмек көрсету жөнiндегі функцияларды жүзеге асыратын" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шет елдердегi мекемелер - шет елдерде орналасқан Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оларға теңестірiлген өкiлдiктерi, сондай-ақ консулдық мекемелерi.";
2) 8-баптың 2-тармағы алынып тасталсын;
3) 15-бапта:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Дипломатиялық қызметке алғаш тұрған адамдар Сыртқы iстер министрлiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнде жұмыс істегенiне бiр жыл өткеннен кейiн ғана шет елдердегi мекемелерге жұмысқа жiберiлуi мүмкін.
Шет елдердегi мекемелердегi жұмысы арасындағы кезеңде дипломатиялық қызмет персоналының Сыртқы iстер министрлiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерiндегi жұмыс мерзiмi кемiнде екi жылды құрауға тиiс.";
4-тармақта:
бiрiншi бөлiктегi "жұмыскерлерінің" деген сөз "персоналының" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi бөлік "министрi" деген сөзден кейiн ", бiрақ бiр жылдан аспайтын мерзiмге" деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледі.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2005 года N 1038
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в  Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Казахстан
"О дипломатической службе Республики Казахстан"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 5, ст. 51; 2004 г., N 23, ст. 142) следующие дополнения и изменения:
1) в статье 1:
пункт 3 дополнить словами ", имеющие, как правило, дипломатический ранг и осуществляющие должностные полномочия и обязанности в целях реализации задач и функций, возложенных на органы дипломатической службы";
пункт 4 дополнить словами ", осуществляющие функции по административно-техническому обслуживанию деятельности органов дипломатической службы";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Загранучреждения - находящиеся за рубежом дипломатические и приравненные к ним представительства, а также консульские учреждения Республики Казахстан.";
2) пункт 2 статьи 8 исключить;
3) в статье 15:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Лица, впервые поступившие на дипломатическую службу, могут быть направлены на работу в загранучреждения только по истечении одного года работы в структурных подразделениях Министерства иностранных дел.
Срок работы персонала дипломатической службы в структурных подразделениях Министерства иностранных дел в период между работой в загранучреждениях должен составлять не менее двух лет.";
в пункте 4:
в части первой слово "работников" заменить словом "персонала";
часть вторую дополнить словами ", но не более чем на один год".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан