Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 тамыздағы N 889 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 31 қазандағы N 1086 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 маусымдағы N 457 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.05 N 457 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Экологиялық аудиторлық қызметтi лицензиялаудың және жүргiзудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 тамыздағы N 889  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 30, 413-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыптағы және 1-тармақтың 3) тармақшасындағы "экологиялық аудиторлық қызметті" деген сөздер "экологиялық аудитті" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Экологиялық аудиторлық қызметті лицензиялауға қойылатын біліктілік талаптарында:
1-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қоршаған ортаны қорғау саласында кемiнде 3 жыл, оның iшiнде табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық сараптама саласында кемiнде бір жыл жұмыс тәжiрибесінің болуы (тиiсті лицензияны қоса бере отырып);";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) аттестациядан өткенін растайтын құжат;";
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қоршаған ортаны қорғау саласында кемiнде 3 жыл, оның iшiнде табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық сараптама саласында кемiнде бір жыл жұмыс тәжiрибесiнiң (тиiстi лицензияны қоса бере отырып), экологиялық аудиторлардың бiлiктiлiк куәлiктерiнің және осы заңды тұлғаның штатында тұрақты негізде жұмыс iстейтiн екі маманның болуы;";
2) көрсетiлген қаулымен бекітілген Экологиялық аудиторлық қызметті жүргізу ережесінде:
тақырыптағы "экологиялық аудиторлық қызметті" деген сөздер "экологиялық аудитті" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "жеке экологиялық аудиторлар мен экологиялық аудиторлық ұйымдардың қызмет" деген сөздер "экологиялық аудиторлар мен экологиялық аудиторлық ұйымдардың экологиялық аудит жүргiзу" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мiндеттi экологиялық аудит және бастамашылық экологиялық  аудит экологиялық аудит түрлерi болып табылады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года N 889
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2005 года N 1086. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2007 года N 457 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства РК от 31 октября 2005 года N 1086 утратило силу постановлением Правительства РК от 5 июня 2007 года N  457  (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года N 889 "О некоторых вопросах лицензирования и ведения экологической аудиторской деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 30, ст. 413) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и подпункте 3) пункта 1 слова "ведения экологической аудиторской деятельности" заменить словами "проведения экологического аудита";
1) в Квалификационных требованиях к лицензированию экологической аудиторской деятельности, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) опыта работы в области охраны окружающей среды не менее 3 лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования и экологической экспертизы не менее одного года (с приложением соответствующей лицензии);";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) документа, подтверждающего прохождение аттестации.";
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) не менее двух специалистов, имеющих опыт работы в области охраны окружающей среды не менее 3 лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования и экологической экспертизы не менее одного года (с приложением соответствующей лицензии), квалификационные свидетельства экологических аудиторов и работающих в штате данного юридического лица на постоянной основе;";
2) в Правилах ведения экологической аудиторской деятельности, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке слова "ведения экологической аудиторской деятельности" заменить словами "проведения экологического аудита";
в пункте 1 слова "деятельности индивидуальных экологических аудиторов и экологических аудиторских организаций, получивших" заменить словами "проведения экологического аудита экологическими аудиторами и экологическими аудиторскими организациями, получившими";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Видами экологического аудита являются обязательный экологический аудит и инициативный экологический аудит.";

мынадай мазмұндағы 2-1 және 2-2-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілеттi орган мiндеттi экологиялық аудит жүргізу туралы шешiм қабылдайды.
2-2. Бастамашылық экологиялық аудит аудиттелетiн субъектiнің не оған қатысушының бастамасы бойынша бастамашы мен экологиялық аудитор немесе экологиялық аудиторлық ұйым арасындағы экологиялық аудит жүргiзуге арналған шартта көзделген экологиялық аудиттiң нақты мiндеттерi, мерзiмi мен көлемi ескеріле отырып жүргiзіледі.";
2-тараудың тақырыбындағы "енгізу" деген сөз "жүргiзу" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) аудит жүргiзу жоспарын жасау;";
4-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"адам" деген сөз "субъект" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "аудиттi орындаушыға" деген сөздер "аудиторға" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "тапсырушыны" деген сөз "экологиялық аудит тапсырысшысын" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Экологиялық аудит экологиялық аудитор жасайтын және тапсырысшымен және аудиттелетiн субъектiмен келiсiлетiн экологиялық аудит жүргiзу жоспарына сәйкес жүргiзiледi.";
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақтағы "аудиторлық есеп", "аудиторлық есепке", "аудиторлық есебiне", "Аудиторлық есепте" деген сөздер "экологиялық аудиторлық есеп", "экологиялық аудиторлық есепке", "экологиялық аудиторлық есебiне", "Экологиялық аудиторлық есепте" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Экологиялық аудиторлық есеп болып ресiмделетін мiндетті экологиялық аудит нәтижелері бір ай мерзімнен кешiктiрiлмей қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға табыс етіледi.".
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить пунктами 2-1 и 2-2 следующего содержания:
"2-1. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды принимает решение о проведении обязательного экологического аудита.
2-2. Инициативный экологический аудит проводится по инициативе аудируемого субъекта либо его участника с учетом конкретных задач, сроков и объемов экологического аудита, предусмотренных договором на проведение экологического аудита между инициатором и экологическим аудитором или экологической аудиторской организацией.";
в заголовке главы 2 слово "ведения" заменить словом "проведения";
пункт 3 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) составление плана проведения аудита;";
в пункте 4:
в абзаце первом:
слово "лицо" заменить словом "субъект";
в подпункте 3) слова "исполнителю аудита" заменить словом "аудитору";
в абзаце втором после слова "заказчика" дополнить словами "экологического аудита";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Экологический аудит проводится в соответствии с планом проведения экологического аудита, который составляется экологическим аудитором и согласуется с заказчиком и аудируемым субъектом.";
пункт 6 исключить;
в пункте 7 слова "аудиторский отчет", "Аудиторский отчет", "аудиторском отчете" заменить словами "экологический аудиторский отчет", "Экологический аудиторский отчет", "экологическом аудиторском отчете";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Результаты обязательного экологического аудита, которые оформляются в экологический аудиторский отчет, представляются в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды не позднее месячного срока.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан