Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спорт саласында мамандандырылған мемлекеттiк мекемелерiнiң өздерiнiң жарғылық мақсатына сәйкес келетiн және негiзгі қызметiне жатпайтын қызметтердi көрсету және мұндай қызметтер көрсетудi iске асырудан түскен ақшаны пайдалану тәртiбiн айқындайтын ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 қарашадағы N 1110 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 525 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.04.26 № 525 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спорт саласында мамандандырылған мемлекеттiк мекемелерiнiң өздерiнiң жарғылық мақсатына сәйкес келетiн және негiзгi қызметiне жатпайтын қызметтердi көрсету және мұндай қызметтер көрсетудi iске асырудан түскен ақшаны пайдалану тәртiбiн айқындайтын ереже бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 9 қарашадағы
N 1110 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спорт саласында
мамандандырылған мемлекеттік мекемелерiнiң өздерiнiң жарғылық
мақсатына сәйкес келетiн және негiзгі қызметiне жатпайтын
қызметтердi көрсету және мұндай қызметтер көрсетудi iске
асырудан түскен ақшаны пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спорт саласында мамандандырылған мемлекеттiк мекемелерiнің (бұдан әрi - мемлекеттік мекемелер) өздерiнiң жарғылық мақсатына сәйкес келетiн және негiзгі қызметiне жатпайтын қызметтердi көрсету және мұндай қызметтер көрсетудi iске асырудан түскен ақшаны пайдалану тәртiбiн айқындайтын ереже (бұдан әрi - Ереже) "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы  Заңына  сәйкес әзiрлендi.
2. Қызметтер көрсету тәртiбi
2. Қызметтер мынадай тәртiппен көрсетіледi:
1) дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерiн көрсету;
2) Қарулы Күштерге ведомстволық тиесілі емес жеке және заңды тұлғалармен спорттық iс-шараларды ұйымдастыру және өткiзу жөнiнде қызметтер көрсету (жарыстарды, арнайы кешендi спорттық iс-шараларды ұйымдастыру және өткiзу);
3) спорт мүкәммалын пайдалану жөнiнде қызметтер көрсету;
4) өзге дене шынықтыру-спорттық ұйымдарға ауысу жағдайларын кейiннен iске асыра отырып, спортшылар мен жаттықтырушыларды даярлау жөнiнде қызметтер көрсету.

Об утверждении Правил, определяющих порядок оказания государственными учреждениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, специализирующимися в области спорта, услуг, соответствующих их уставным целям и не относящихся к их основной деятельности, и использования денег от реализации таких услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2005 года № 1110. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 525
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.04.2012 № 525 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила, определяющие порядок оказания государственными учреждениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, специализирующимися в области спорта, услуг, соответствующих их уставным целям и не относящихся к их основной деятельности, и использования денег от реализации таких услуг.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2005 года N 1110
Правила, определяющие порядок оказания
государственными учреждениями Вооруженных Сил
Республики Казахстан, специализирующимися в области
спорта, услуг, соответствующих их уставным целям
и не относящихся к их основной деятельности,
и использования денег от реализации таких услуг
1. Общие положения
1. Настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственными учреждениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, специализирующимися в области спорта, услуг (далее - государственные учреждения), соответствующих их уставным целям и не относящихся к их основной деятельности, и использования денег от реализации таких услуг (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан".
2. Порядок оказания услуг
2. Услуги оказываются в следующем порядке:
1) оказание физкультурно-оздоровительных услуг;
2) оказание услуг по организации и проведению спортивных мероприятий с физическими и юридическими лицами, не имеющими ведомственной принадлежности к Вооруженным Силам (организация и проведение соревнований, специальных комплексных спортивных
мероприятий);
3) оказание услуг по использованию спортивного инвентаря;
4) оказание услуг по подготовке спортсменов и тренеров с последующей реализацией условий их перехода в иные физкультурно-спортивные организации.

3. Қызметтер мемлекеттiк бюджет шеңберінде қаржыландырылатын негізгі қызметтiң орнына көрсетілмейдi.
4. Қызметтер көpceту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалармен шарттық негiзде жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметтердi iске асырудан
алынатын, олардың иелігінде қалатын түсiмдер мен
шығыстарды пайдалану тәртiбi
5. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметтердi iске асырудан алынатын, олардың иелiгiнде қалатын ақша мемлекеттік мекемелер қызметтердi iске асырудан алынатын ақшаны есепке алу үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетінде ашатын шотқа аударылады және осы Ережеге сәйкес пайдаланылады.
6. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметтердi iске асырудан алынатын, олардың иелігінде қалатын ақша есебiнен операцияларды жүзеге асыру үшiн мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн тәртiппен олардың түрлерi бойынша қызметтердi iске асырудан алынатын ақшаның түсiмдер мен шығыстар жоспарларын жасайды және оны бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi уәкiлеттi органмен келiсiм бойынша бюджеттiк бағдарламалардың әкімшісі бекiтедi.
7. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметтерiн iске асырудан алынатын, олардың иелігінде қалатын ақша:
1) дене шынықтыру және спорт жөнiндегi сауықтыру топтарының жаттықтырушыларына еңбекақы төлеуге, осы топтарды ұйымдастыруға байланысты шығыстарды жабуға;
2) спорт құрылыстары мен ғимараттарын ұстауға, жөндеуге, мамандандырылған жабдықтар мен мүкәммал, спорт киiмдерiн сатып алуға, оқу-жаттығу жұмысын қамтамасыз етуге, жарыстарға қатысуға, спорттық iс-шаралар өткiзуге, әкiмшілiк-басқару және шаруашылық шығыстарына;
3) спорт мүкәммалы мен жабдықтарын жөндеуге;
4) автомобильдi және арнайы көлiктi ұстауға, арнайы техника мен жабдықтарды жөндеуге және оларға қызмет көрсетуге;
5) спорттық iс-шараларға қатысушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру, төрешiлер мен медицина қызметкерлерiне еңбекақы төлеу, мәдени-бұқаралық және сауықтыру iс-шараларын ұйымдастыру жөнiндегі шығыстарды жабуға;
6) қызметтік iссапарларға;
7) спортшыларға мәдени-тұрмыстық қызмет көрсетудi жақсартуға, әкiмшiлiк, шаруашылық, жатын және көмекшi үй-жайлар үшiн жиһаз сатып алуға;
8) ғимараттарды, құрылыстарды күрделі жөндеуге, шаруашылық және өзге де ағымдағы шығыстарға;
9) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спортшыларымен оқу-жаттығу және жарыс процестерін ұйымдастыру үшiн үй-жайлар мен жабдықтарды жалдауға ақы төлеуге;
10) заттай мүлiк заттарын және басқа да нысанды әрi арнайы киiм-кешек сатып алуға, тiгуге және жөндеуге;

3. Услуги не могут быть оказаны взамен основной деятельности, финансируемой в рамках государственного бюджета.
4. Оказание услуг осуществляется на договорной основе с физическими и юридическими лицами в соответствии с законодательством Республики Казахстан .
3. Порядок использования поступлений и расходов
денег от реализации государственными учреждениями
услуг, остающихся в их распоряжении
5. Деньги от реализации государственными учреждениями услуг, остающиеся в их распоряжении, зачисляются на счет для учета денег от реализации услуг, открываемый государственными учреждениями в Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, и используются в соответствии с настоящими Правилами.
6. Для осуществления операций за счет денег от реализации государственными учреждениями услуг, остающихся в их распоряжении, государственными учреждениями составляются планы поступлений и расходов денег от реализации услуг по их видам в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан , и утверждаются администратором бюджетных программ по согласованию с уполномоченным органом по исполнению бюджета.
7. Деньги от реализации государственными учреждениями услуг, остающиеся в их распоряжении, расходуются на:
1) оплату труда тренерам оздоровительных групп по физической культуре и спорту, покрытие расходов, связанных с организацией этих групп;
2) содержание, ремонт спортивных сооружений и зданий, приобретение специализированного оборудования и инвентаря, спортивной формы, обеспечение учебно-тренировочной работы, участие в соревнованиях, проведение спортивных мероприятий, административно-управленческие и хозяйственные расходы;
3) ремонт спортивного инвентаря и оборудования;
4) содержание автомобильного и специального транспорта, ремонт и обслуживание специальной техники и оборудования;
5) покрытие расходов по организации питания участников спортивных мероприятий, оплате труда судей и медицинских работников, организации культурно-массовых и оздоровительных мероприятий;
6) служебные командировки;
7) улучшение культурно-бытового обслуживания спортсменов, приобретение мебели для административных, хозяйственных, спальных и вспомогательных помещений;
8) капитальный ремонт зданий, сооружений, хозяйственные и прочие текущие расходы;
9) оплату аренды помещений и оборудования для организации учебно-тренировочного и соревновательного процесса со спортсменами Вооруженных Сил Республики Казахстан;
10) приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования;

11) коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтерiне ақы төлеуге;
12) көлiктiк қызметтерге ақы төлеуге;
13) заңды және жеке тұлғалар шарт бойынша көрсететiн қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеуге;
14) банктiк қызметтерге ақы төлеуге;
15) оқу шығыстарына ақы төлеуге;
16) спорттық iс-шаралардың жеңiмпаздары мен қатысушыларына берілетiн жүлделерге, естелiк сыйлықтарға, грамоталар мен ақшалай сыйақыларға;
17) спорттық iс-шараларға қатысу үшiн жарналарға;
18) спортшылар мен құрама командалардың оқу-жаттығу процесiн фармакологиялық қамтамасыз етуге;
19) заңдық қызметтерге жұмсалады.
8. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметтердi iске асырудан алынатын, олардың иелiгiнде қалатын ақшаны есепке алу және олардың жұмсалуы туралы есеп беру Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық кесiмдерiне сәйкес жүзеге асырылады.

11) оплату коммунальных услуг и услуг связи;
12) оплату транспортных услуг;
13) оплату услуг и работ, оказываемых юридическими и физическими лицами по договору;
14) оплату банковских услуг;
15) оплату учебных расходов;
16) призы, памятные подарки, грамоты и денежные вознаграждения призерам и участникам спортивных мероприятий;
17) взносы за участие в спортивных мероприятиях;
18) фармакологическое обеспечение учебно-тренировочного процесса спортсменов и сборных команд;
19) юридические услуги.
8. Учет денег от реализации государственными учреждениями услуг, остающихся в их распоряжении, и отчетность об их расходовании осуществляются в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан .