"2005 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 желтоқсандағы N 1245 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2005 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ
ӨКIМI 2005 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2005 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2005 жылғы "__" _________
N __ өкіміне
қосымша
2005 жылы Мемлекеттік стипендия берілген көрнекті
әдебиет және өнер қайраткерлерінің
тізімі
Әдебиет қайраткерлері
Ахметова              - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан Жастар
Күләш                   одағы сыйлығының лауреаты
Әбдікәкімов           - 1953 жылы туған, ақын
Тыныштықбек
Әшіров                - 1938 жылы туған, прозашы
Ахметжан
Айтқожина             - 1936 жылы туған, ақын, Мемлекеттік
Марфуға                 сыйлықтың лауреаты
Баянбаев              - 1936 жылы туған, ақын, Қазақстан Жазушылар
Қастек                  одағы сыйлығының лауреаты
Бедешев               - 1944 жылы туған, ақын, "Алаш" халықаралық
Жәркен                  сыйлығының лауреаты
Жұмағалиев            - 1937 жылы туған, ақын
Қайрат
Жақанов               - 1936 жылы туған, жазушы, өнертанушы
Ілия
Жұмаділов             - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Қабдеш                  Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Иманасов              - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш" халықаралық
Сәкен                   сыйлығының лауреаты
Исабаев               - 1954 жылы туған, ақын
Нұртас
Ысқақов               - 1935 жылы туған, прозашы, Мемлекеттік
Қалихан                 сыйлықтың лауреаты
Қанатбаев             - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш" халықаралық
Дүйсенбек               сыйлығының лауреаты
Кемелбаева            - 1965 жылы туған, прозашы
Айгүл
Құмарова              - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
Шәрбану                 халықаралық сыйлығының лауреаты
Мамасейітов           - 1949 жылы туған, прозашы, "Алаш"
Тұрлыбек                халықаралық сыйлығының лауреаты
Мекебаев              - 1940 жылы туған, прозашы
Адам
Мұхамедқалиев         - 1940 жылы туған, прозашы
Қажығали
Мырзалиев             - 1935 жылы туған, халық жазушысы,
Қадыр                   Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Ниязбеков             - 1943 жылы туған, ақын
Рафаэль
Нұрғалиев             - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
Өтежан                  халықаралық сыйлығының лауреаты
Нұржанов              - 1962 жылы туған, ақын, "Дарын"
Светқали                мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Нұрмағанбетов         - 1945 жылы туған, прозашы
Тынымбай
Оспанов               - 1938 жылы туған, жазушы
Сейфолла
Салықбаева            - 1962 жылы туған, ақын, "Алаш" халықаралық
Гүлнар                  сыйлығының лауреаты, Қазақстан Жастар
одағы сыйлығының лауреаты
Сәмитұлы              - 1940 жылы туған, прозашы, Қытай Халық
Жақсылық                Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Мұратбеков            - 1936 жылы туған, жазушы
Сайын
Өнер қайраткерлері
Ахмедияров            - 1946 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Қаршымбай               Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әжиев                 - 1924 жылы туған, суретші, Қазақстанның
Үке                     еңбек сіңірген қайраткері
Әшірбекова            - 1938 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Роза                    Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық балалар және жасөспірімдер
театрының актрисасы
Бойченко              - 1947 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Гавриил Моисеевич       М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік
академиялық орыс драма театрының актері
Байқошқарова          - 1943 жылы туған, М. Әуезов атындағы Қазақ
Ғайникамал Мұқанқызы    мемлекеттік академиялық драма театрының
актрисасы
Есенқұлов             - 1939 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Сейітхан                сіңірген артисі, Ғ. Мүсірепов атындағы
Қазақ мемлекеттік академиялық балалар және
жасөспірімдер театрының актері
Баяхунов              - 1927 жылы туған, композитор, Қазақстанның
Бәкір Яхияұлы           халық артисі
Ғалымжанова           - 1924 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Ләйла Ғалиқызы          сіңірген мәдениет қызметкері, мемлекет және
қоғам қайраткері
Дүйсекеев             - 1946 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Кеңес                   сіңірген қайраткері, композитор
Жанысбаева            - 1934 жылы туған, өнертану ғылымының
Гүлжахан Әбуқызы        кандидаты
Жұбатырова            - 1943 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Рахима Төлегенқызы      опера әншісі
Қадыров               - 1935 жылы туған, Т. Жүргенов атындағы
Ахметжан Насырұлы       Қазақ ұлттық өнер академиясының профессоры
Мұхамбетова           - 1942 жылы туған, Құрманғазы атындағы Қазақ
Әсия                    ұлттық консерваториясының профессоры
Мышбаева              - 1938 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Нүкетай                 М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театрының актрисасы
Маңғытаев             - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Мыңжасар                композитор
Мұсабаев              - 1933 жылы туған, Қазақстанның халық артисі
Рашид
Оразбаев              - 1936 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Сәбит Қоңырбайұлы       Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Серкебаев             - 1940 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Мұрат Бекмұхамедұлы     дирижер
Сапарғалиқызы         - 1972 жылы туған, К. Бәйсейітова атындағы
Шұғыла                  ұлттық опера және балет театрының қоюшы
балетмейстері
Тасыбекова            - 1938 жылы туған, халық артисі, М. Әуезов
Торғын                  атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық
драма театрының актрисасы
Телғозиева            - 1970 жылы туған, кескіндемеші
Гүлмира
Шәріпова              - 1931 жылы туған, Қазақстанның халық артисі,
Зәмзәгүл Нүсіпбайқызы   М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театрының актрисасы
Штоколова             - 1938 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Нэлли Федоровна         сіңірген артисі, К. Станиславский атындағы
Қарағанды облыстық орыс драма театрының
актрисасы

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2005 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года N 1245
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2005 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
РАСПОРЯЖЕНИЕ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О присуждении Государственной стипендии видным деятелям
литературы и искусства Казахстана в 2005 году
1. Присудить Государственную стипендию видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2005 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от _______ 2005 года N ___
Список
видных деятелей литературы и искусства, которым присуждена
Государственная стипендия в 2005 году
Деятели литературы
Ахметова Куляш            - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Абдикакимов Тыныштыкбек   - 1953 года рождения, поэт
Аширов Ахметжан           - 1938 года рождения, прозаик
Айтхожина Марфуга         - 1936 года рождения, поэтесса,
лауреат Государственной премии
Баянбаев Кастек           - 1936 года рождения, поэт, лауреат
премии Союза писателей Казахстана
Бодешев Жаркен            - 1944 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Жумагалиев Кайрат         - 1937 года рождения, поэт
Жаканов Илья              - 1936 года рождения, писатель,
искусствовед
Жумадилов Кабдеш          - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Иманасов Сакен            - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас            - 1954 года рождения, поэт
Искаков Калихан           - 1935 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Канатбаев Дуйсенбек       - 1940 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Кемелбаева Айгуль         - 1965 года рождения, прозаик
Кумарова Шарбану          - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мамасеитов Турлыбек       - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мекебаев Адам             - 1940 года рождения, прозаик
Мухамедкалиев Кажыгали    - 1940 года рождения, прозаик
Мырзалиев Кадыр           - 1935 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Ниязбеков Рафаэль         - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан          - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Нуржанов Светкали         - 1962 года рождения, поэт, лауреат
Государственной премии "Дарын"
Нурмаганбетов Тынымбай    - 1945 года рождения, прозаик
Оспанов Сейфолла          - 1938 года рождения, писатель
Салыкбаева Гульнар        - 1962 года рождения, поэтесса,
лауреат международной премии
"Алаш", лауреат премии Союза
молодежи Казахстана
Самитулы Жаксылык         - 1940 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Китайской Народной Республики
Муратбеков Саин           - 1936 года рождения, писатель
Деятели искусства
Ахмедьяров Каршымбай      - 1946 года рождения, народный
артист Казахстана, лауреат
Государственной премии
Ажиев Уке                 - 1927 года рождения, художник,
заслуженный деятель Казахстана
Аширбекова Роза           - 1938 года рождения, народная
артистка Казахстана, актриса
Государственного академического
казахского театра для детей
и юношества им. Г. Мусрепова
Бойченко                  - 1947 года рождения, народный
Гавриил Моисеевич           артист Казахстана, актер
Государственного академического
русского театра драмы
имени М. Лермонтова
Байкошкарова              - 1943 года рождения, актриса
Гайникамал Мукановна        Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Есенкулов Сейтхан         - 1939 года рождения, заслуженный
артист Казахстана, актер
Государственного академического
казахского театра для детей
и юношества им. Г. Мусрепова
Баяхунов Бакир Яхиянович  - 1927 года рождения, композитор,
народный артист Казахстана
Галымжанова               - 1924 года рождения, заслуженный
Лейла Галиевна              работник культуры Казахстана,
государственный и общественный
деятель
Дуйсекеев Кенес           - 1946 года рождения, заслуженный
деятель Казахстана, композитор
Жанысбаева                - 1934 года рождения, кандидат
Гулжахан Абуовна            искусствоведения
Жубатырова                - 1943 года рождения, народная артистка
Рахима Толегеновна          Казахстана, солистка оперы
Кадыров                   - 1935 года рождения, профессор
Ахметжан Насырович          Казахской национальной академии
искусств им. Т. Жургенова
Мухамбетова Асия          - 1942 года рождения, профессор
Казахской национальной
консерватории им. Курмангазы
Мышбаева Нукетай          - 1938 года рождения, народная
артистка Казахстана, актриса
Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Мангитаев Мынжасар        - 1937 года рождения, народный
артист Казахстана, композитор
Мусабаев Рашид            - 1933 года рождения,
народный артист Казахстана
Оразбаев                  - 1936 года рождения, народный
Сабит Конырбаевич           артист Казахстана, лауреат
Государственной премии
Серкебаев                 - 1940 года рождения, народный
Мурат Бекмухамедович        артист Казахстана, дирижер
Сапаргаликызы Шугыла      - 1972 года рождения,
балетмейстер-постановщик
национального театра оперы
и балета им. К. Байсеитовой
Тасыбекова Торгын         - 1938 года рождения,
народная артистка, актриса
Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Тельгозиева Гульмира      - 1970 года рождения, живописец
Шарипова                  - 1931 года рождения,
Замзагул Нусипбаевна        народная артистка Казахстана,
актриса Казахского
государственного академического
театра драмы им. М. Ауэзова
Штоколова                 - 1938 года рождения, заслуженная
Нэлли Федоровна             артистка Казахстана, актриса
Карагандинского областного
русского драматического театра
имени К. Станиславского
________________________