Алтынды, күмісті, платинаны, басқа да қымбат бағалы металдар мен қымбат бағалы тастарды қоса алғанда, қатты пайдалы қазбалар бойынша роялти ставкаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 191 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі)  297-бабы  4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.   Қосымшаға сәйкес алтынды, күмісті, платинаны, басқа да қымбат бағалы металдар мен қымбат бағалы тастарды қоса алғанда, қатты пайдалы қазбалар бойынша роялти ставкалары белгіленсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»20 наурыздағы
N 191 қаулысына
қосымша
Алтынды, күмісті, платинаны, басқа да қымбат бағалы
металдар мен қымбат бағалы тастарды қоса алғанда, қатты
пайдалы қазбалар бойынша роялти ставкалары
Алтынды, күмісті, платинаны, басқа да қымбат бағалы металдар мен қымбат бағалы тастарды қоса алғанда, қатты пайдалы қазбалар бойынша роялти мынадай ставкалар бойынша белгіленеді:
Пайдалы қазбалар:
Роялти
ставкасы, %
1
2
Металдар :
Қара және
түсті металдар
Алюминий, темір, марганец,
хром, титан, ванадий,
магний, мыс, қорғасын,
мырыш, никель, кобальт,
қалайы, вольфрам, молибден,
висмут, сурьма, сынап, мышьяк
3,5
Сирек
кездесетін
металдар
Литий, бериллий, ниобий,
тантал, цирконий, иттрий,
стронций
4,5
Қымбат бағалы
металдар
Күміс, алтын, платина және
платиноидтар
4,0
Шашыранды
металдар
Скандий, германий, рубидий,
цезий, кадмий, индий,
таллий, селен, теллур,
гафний, рений, осмий
3,5
Радиоактивті
элементтер
Радий, торий, уран
3,0
Металл еместер :
Тас көмір
2,5
Қоңыр көмір, жанғыш тақтатастар
1,7
Фосфориттер
2,0
Бор ангидриті
2,0
Барит
2,5
Тальк
1,5
Флюориттер
1,7
Воластонит
1,7
Шунгиттер
1,5
Графит
2,0
Жарқырауық тас шикізаты :
Қымбат бағалылар
Алмас, лағыл, жақұт, зүбәржат,
александрит, асыл шпинель,
эвклаз, топаз, аквамарин,
гранат
7,0
Жасандылар
Нефрит, лазурит, радонит,
чароит, малахит, авантюрин,
агат, яшма, қызғылт шынытас,
диоптаз, халцедон
2,0
Техникалық
Алмас, корунд, агат, яшма,
серпентинит, цирконий,
талшықтас, қабаттас
1,5

Об определении ставок роялти по твердым полезным ископаемым, включая золото, серебро, платину, другие драгоценные металлы и драгоценные камни
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 191. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 4 статьи 297 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить ставки роялти по твердым полезным ископаемым, включая золото, серебро, платину, другие драгоценные металлы и драгоценные камни согласно приложению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2006 года N 191
Ставки роялти по твердым полезным ископаемым,
включая золото, серебро, платину, другие
драгоценные металлы и драгоценные камни
Роялти по твердым полезным ископаемым, включая золото, серебро, платину, другие драгоценные металлы и драгоценные камни определяются по следующим ставкам:
Полезные ископаемые:
Ставка роялти, %
1
2
Металлы:
Черные и
цветные
металлы
Алюминий, железо, марганец, хром, титан, ванадий, магний, медь, свинец, цинк, никель, кобальт, олово, вольфрам, молибден, висмут, сурьма, ртуть, мышьяк
3,5
Редкие
металлы
Литий, бериллий, ниобий, тантал, цирконий, иттрий, стронций
4,5
Драгоценные
металлы
Серебро, золото, платина и платиноиды
4,0
Металлы
рассеянные
Скандий, германий, рубидий, цезий, кадмий,
индий, талий, селен,
теллур, гафний, рений, осмий
3,5
Радиоактивные
элементы
Радий, торий, уран
3,0
Неметаллы:
Уголь каменный
2,5
Уголь бурый, горючие сланцы
1,7
Фосфориты
2,0
Борный ангидрит
2,0
Барит
2,5
Тальк
1,5
Флюориты
1,7
Воластонит
1,7
Шунгиты
1,5
Графит
2,0
Камнесамоцветное сырье:
Драгоценные
Алмаз, рубин, сапфир,
изумруд, гранат,
александрит,
благородная шпинель,
эвклаз, топаз, аквамарин
7,0
Поделочные
Нефрит, лазурит,
радонит, чароит,
малахит, авантюрин,
агат, яшма, розовый
кварц, диоптаз, халцедон
2,0
Технические
Алмаз, корунд, агат, яшма, серпентинит, цирконий, асбест, слюда
1,5