Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 сәуірдегі N 250 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.02. N 452 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.02. N  452  (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Бiлiм беру қызметiн лицензиялаудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 13 сәуiрдегi N 596  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 20, 219-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Бiлiм беру қызметiн лицензиялаудың ережесiнде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бiлiм беру қызметiн жүргiзу құқығына лицензияны:
1) жалпы бастауыш, жалпы негiзгi немесе жалпы орта бiлiмнiң (арнаулы және мамандандырылған бiлiм беру бағдарламаларын және спорт бойынша балалар мен жасөспiрiмдерге арналған қосымша бiлiм беру бағдарламаларын қоспағанда) негiзгi және қосымша бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын заңды тұлғаларға, сондай-ақ мектепке дейiнгi және мектептен тыс ұйымдарға - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органы (лицензиар);
2) кәсiптiк бастауыш және кәсiптiк орта бiлiмнiң негiзгi және қосымша бiлiм беру бағдарламаларын, мамандандырылған және арнаулы бiлiм беру бағдарламаларын, сондай-ақ спорт жөнiндегi балалар мен жасөспiрiмдерге арналған қосымша бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын заңды тұлғаларға - облыстың жергiлiктi атқарушы органы (лицензиар);
3) жалпы бастауыш, жалпы негiзгi немесе жалпы орта, кәсiптiк бастауыш, кәсiптiк орта бiлiмнiң негiзгi және қосымша бiлiм беру бағдарламаларын, арнаулы және мамандандырылған бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын заңды тұлғаларға, сондай-ақ мектепке дейiнгi және мектептен тыс ұйымдарға - республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органы (лицензиар);
4) жоғары кәсіптiк және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмнiң негiзгi және қосымша бiлiм беру бағдарламаларын, республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын мамандандырылған бiлiм беру бағдарламаларын және кәсіптiк орта бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын, дiни бiлiм беру бағдарламаларын (дiни оқу орындарына) iске асыратын, сондай-ақ халықаралық және шетелдiк заңды тұлғаларға - Қазақстан Республикасының бiлiм беру саласындағы орталық атқарушы органы (лицензиар) бередi".

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2006 года N 250. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года N 452 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства РК от 6 апреля 2006 года N 250 утратило силу постановлением Правительства РК от 2 июня 2007 года N   452   (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 20, ст. 219) следующее изменение:
в Правилах лицензирования образовательной деятельности, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Лицензия на право ведения образовательной деятельности выдается юридическим лицам:
1) реализующим основные и дополнительные образовательные программы начального общего, основного общего или среднего общего образования (за исключением специальных и специализированных образовательных программ и программ дополнительного образования для детей и юношества по спорту), а также дошкольным и внешкольным организациям - местным исполнительным органом района (города областного значения) (лицензиар);
2) реализующим основные и дополнительные образовательные программы начального профессионального и среднего профессионального образования, специализированные и специальные образовательные программы, а также программы дополнительного образования для детей и юношества по спорту - местным исполнительным органом области (лицензиар);
3) реализующим основные и дополнительные образовательные программы начального общего, основного общего или среднего общего, начального профессионального, среднего профессионального образования, специальные и специализированные образовательные программы, а также дошкольным и внешкольным организациям - местным исполнительным органом города республиканского значения и столицы (лицензиар);
4) реализующим основные и дополнительные образовательные программы высшего профессионального и послевузовского профессионального образования, специализированные образовательные программы и образовательные программы среднего профессионального образования, финансируемым за счет средств республиканского бюджета, духовные образовательные программы (духовным учебным заведениям), а также международным и иностранным юридическим лицам - центральным исполнительным органом Республики Казахстан в области образования (лицензиар)".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн отыз күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан