"Нұра өзенiн тазарту" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 сәуірдегі N 320 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 23 қазандағы N 987 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 23 қазандағы  N 987 Қаулысымен.
2003 жылғы 17 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Қарыз туралы  келiсiмдi (Нұра өзенiн тазарту жобасы) iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес "Нұра өзенiн тазарту" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясы құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған "Нұра өзенiн тазарту" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясы туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 24 сәуiрдегi
N 320 қаулысына
қосымша
"Нұра өзенiн тазарту" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету
мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясының құрамы
Есiмов                   - Қазақстан Республикасының Ауыл
Ахметжан Смағұлұлы         шаруашылығы министрi, төраға
Сүлейменов               - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Нәсiполла Зейноллаұлы      қорғау министрлiгi Табиғатты қорғауды
бақылау комитетiнiң төрағасы, төрағаның
орынбасары
Рябцев                   - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Анатолий Дмитриевич        министрлiгi Су ресурстары комитетiнiң
төрағасы, хатшы
Қалқабаев                - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Орынбасар Шойбекұлы        Мәжiлiсi Экология және табиғатты
пайдалану мәселелерi комитетiнiң мүшесi
(келiсiм бойынша)
Петров                   - Қазақстан Республикасының Төтенше
Валерий Викторович         жағдайлар вице-министрi
Баталов                  - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Асқар Болатұлы             сауда вице-министрi
Қасымбек                 - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Жеңiс Махмұтұлы            коммуникация вице-министрi
Белоног                  - Қазақстан Республикасының бас мемлекеттiк
Анатолий Александрович     санитарлық дәрiгерi, Қазақстан
Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетiнiң төрағасы
Сизов                    - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
Александр Павлович         басқару агенттiгi төрағасының орынбасары
Байнақов                 - Қазақстан Республикасы Қаржы
Рахмет Ғазизұлы            министрлiгi Үкiметтiк қарыздарды тарту
департаментiнің директоры
Камалиев                 - Қарағанды облысы әкiмiнiң орынбасары
Берiк Сайлауұлы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 24 сәуiрдегі
N 320 қаулысымен
бекiтiлген
"Нұра өзенiн тазарту" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету
мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясы туралы
ереже 1. Жалпы ережелер

Об образовании Координационной комиссии по вопросам обеспечения реализации проекта "Очистка реки Нуры"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2006 года N 320. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2007 года N 987
Сноска. Постановление Правительства РК от 24 апреля 2006 г. N 320 утратило силу постановлением Правительства РК от 23 октября 2007 г. N  987 .
В целях реализации  Соглашения о займе (Проект очистки реки Нуры) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 17 декабря 2003 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Координационную комиссию по вопросам обеспечения реализации проекта "Очистка реки Нуры" согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Координационной комиссии по вопросам обеспечения реализации проекта "Очистка реки Нуры".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2006 года N 320
Состав Координационной комиссии по вопросам обеспечения
реализации проекта "Очистка реки Нуры"
Есимов                  - Министр сельского хозяйства Республики
Ахметжан Смагулович       Казахстан, председатель
Сулейменов              - председатель Комитета природоохранного
Насиполла Зейнулович      контроля Министерства охраны окружающей
среды Республики Казахстан, заместитель
председателя
Рябцев                  - председатель Комитета по водным ресурсам
Анатолий Дмитриевич       Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, секретарь
Калкабаев               - член Комитета по вопросам экологии и
Орынбасар Шойбекович      природопользования Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Петров                  - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович        Республики Казахстан
Баталов                 - вице-министр индустрии и торговли
Аскар Булатович           Республики Казахстан
Касымбек                - вице-министр транспорта и коммуникаций
Женис Махмудович          Республики Казахстан
Белоног                 - главный государственный санитарный врач
Анатолий Александрович    Республики Казахстан, председатель
Комитета государственного санитарно-
эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Сизов                   - заместитель Председателя Агентства
Александр Павлович        Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Байнаков                - директор Департамента привлечения
Рахмет Газизович          правительственных займов Министерства
финансов Республики Казахстан
Камалиев                - заместитель акима Карагандинской области
Берик Сайлауович
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2006 года N 320
Положение
О Координационной комиссии по вопросам обеспечения реализации
проекта "Очистка реки Нуры" 1. Общие положения

1. Осы "Нұра өзенiн тазарту" жобасын iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясы туралы ереже (бұдан әрi - Ереже) "Нұра өзенiн тазарту" жобасын (бұдан әрi - жоба) iске асыруды қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi үйлестiру комиссиясының (бұдан әрi - Комиссия) қызметiн реттейдi. Комиссия 2003 жылғы 17 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Қарыз туралы келiсiм шеңберiнде жобаны iске асыруды қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында құрылған.
2. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен функциялары
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен функциялары:
1) жоба шеңберiнде сынаппен ластану көзiн - бұрынғы "Карбид" акционерлiк қоғамының ғимараттары мен құрылыстарын (өндiрiстiк цехтарды, ҚарГРЭС-iнiң күл үйiндiсiн, Жауыр батпағын) жою, сондай-ақ өзен арнасы мен жайылмаларын сынаптан тазарту арқылы халықтың әл-ауқатын, өңiрдегi экологиялық және әлеуметтiк-экономикалық ахуалды жақсарту;
2) Қазақстан Республикасының Үкiметiне берiлетiн Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң қарызы қаражатын тиiмдi пайдалану;
3) жобаны iске асыру жөнiндегi мәселелердi үйлестiру;
4) ластанған қалдықтарды сақтауға арналған құрылыстарды жобалау мен салуға, сондай-ақ өзен арнасы мен жайылмаларын тазартуды жүргiзу кезiнде жергiлiктi еңбек және материалдық ресурстарды барынша пайдалануды қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
4. Комиссияның өз мiндеттерiне сәйкес:
1) орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардан Комиссияның құзыретiне жататын мәселелер бойынша қажеттi ақпарат алуға;
2) жобаны iске асыру мәселелерi бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзiрлеуге;
3) Комиссияның құрамына енгiзiлетiн өзгерiстер және/немесе толықтырулар бойынша белгiленген тәртiппен ұсыныстар енгiзуге құқығы бар.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
5. Комиссияны оның қызметiне басшылық жасайтын, Комиссияның отырыстарында төрағалық ететiн, оның жұмысын жоспарлайтын төраға басқарады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасар атқарады.
6. Жұмыстарды ұйымдастыруды және тиiстi материалдар дайындауды Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң  Су ресурстары комитетi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.

1. Настоящее Положение О Координационной комиссии по вопросам обеспечения реализации проекта "Очистка реки Нуры" (далее - Положение) регулирует деятельность Координационной комиссии (далее - Комиссия) по вопросам обеспечения реализации проекта "Очистка реки Нуры" (далее - проект). Комиссия образована в целях выработки предложений по обеспечению реализации проекта в рамках Соглашения о займе между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 17 декабря 2003 года.
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи и функции Комиссии
3. Основными задачами и функциями Комиссии является выработка предложений по:
1) улучшению благосостояния населения, экологической и социально-экономической ситуации в регионе в рамках проекта путем ликвидации источника ртутного загрязнения - зданий и сооружений бывшего акционерного общества "Карбид" (производственных цехов, золоотвала КарГРЭС, болота Жаур), а также очистки русла и поймы реки от ртути;
2) эффективному использованию средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития, предоставляемого Правительству Республики Казахстан;
3) координации вопросов по реализации проекта;
4) обеспечению максимального использования местных трудовых и материальных ресурсов на проектирование и возведение сооружений для хранения загрязненных отходов, а также при производстве очистки русла и поймы реки.
3. Права Комиссии
4. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) получать от центральных и местных государственных органов необходимую информацию по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
2) вырабатывать предложения и рекомендации по вопросам реализации проекта;
3) в установленном порядке вносить предложения по изменениям и/или дополнениям в состав Комиссии.
4. Организация деятельности Комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Организацию работ и подготовку соответствующих материалов осуществляет секретарь Комиссии.
7. Рабочим органом Комиссии является  Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

8. Комиссияның отырыстары қажеттiгiне қарай, бiрақ кемiнде жарты жылда бiр рет өткiзiлiп тұрады.
9. Отырыстардың күн тәртiбiн, сондай-ақ өткiзiлетiн орны мен уақытын Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Комиссияның төрағасы белгiлейдi және нақтылайды.
10. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыспен қабылданады және егер ол үшiн Комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
Комиссияның шешiмдерi хаттамамен ресiмделедi және ұсынымдық сипатта болады.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
11. Комиссия өз қызметiн жобаны iске асыру аяқталғаннан кейiн тоқтатады.

8. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
9. Повестка дня заседаний, а также место и время проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
10. Решение Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
5. Прекращение деятельности Комиссии
11. Комиссия прекращает свою деятельность по завершению реализации проекта.