Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі N 1006 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.09.30 N 1006 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86  Жарлығын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мүдделі ұйымдар:
1) Жоспардың іске асырылуы жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 10 қаңтарға және 10 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын 20 қаңтарға және 20 шілдеге қарай Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі К.Қ. Мәсімовке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»10 мамырдағы
N 377 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік
стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.11.27. N  1124 , 2007.01.16.  N 28 , 2007.02.28.  N 161 қаулыларымен.
р/с
N
Іс-шаралар
мазмұны
Аяқталу
нысаны
Орын-
далу
(іске
асыры-
лу)
үшін
жауап-
тылар
Орын-
далу
(іске
асыру)
мер-
зімде-
рі
Болжа-
нып
отыр-
ған
шығыс-
тар
(млрд.
теңге)
Қаржы-
лан-
дыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Көлік қызметін мемлекеттік реттеу жүйесін жетілдіру
Халықаралық деңгейде
1.1.
Әртүрлі
өңірлік және
халықаралық
ұйымдарға қаты-
су және құқық-
тық әрі эконо-
микалық мүдде-
лерді қамтама-
сыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
СІМ
жыл
сайын
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
-
Ұлттық деңгейде
1.2.
Қазақстан
Республикасы
Көлік кодексінің
жобасын әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касы
Көлік
кодексінің
жобасы
ККМ
2006
3, 4-
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
-
2. Темір жол көлігінде
2.1.
Әлеуметтік
маңызы бар
облысаралық
қатынастар бой-
ынша темір жол
жолаушы тасы-
малдарын субси-
диялау жөнінде
шаралар қабыл-
дау
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года N 1006
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.09.2010 N 1006.
Во исполнение  Указа Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям:
1) принять меры по реализации Плана;
2) по итогам полугодия к 10 января и 10 июля представлять информацию о ходе исполнения Плана в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе выполнения Плана ежегодно к 20 января и 20 июля.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Масимова К.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 мая 2006 года N 377
План мероприятий
по реализации Транспортной стратегии
Республики Казахстан до 2015 года
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27 ноября 2006 года N  1124 ; от 16 января 2007 года  N 28 ; от 28 февраля 2007 года N  161 .
N п/п Содержание мероприятий Форма завер- шения
Ответ- ствен- ные за
испол- нение (реа- лиза- цию)
Сроки
испол- нения (реали-
зации)
Предпо-
лагае-
мые
расходы
(млрд.
тенге)
Источник
финанси-
рования
1 2 3 4 5 6 7
1. Совершенствование системы государственного
регулирования деятельности транспорта
На международном уровне
1.1.
Участие и
обеспечение
правовых и
экономических интересов в
различных
региональных
и международ-
ных организа-
циях
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
МИД
январь еже-
годно
Не тре-
буются
-
На национальном уровне
1.2.
Разработка проекта Тран-
спортного
кодекса Респуб-
лики Казахстан
Проект Тран- спорт- ного кодекса
Респу- блики Казах- стан
МТК
3, 4 квартал 2006
Не тре- буются
-
2. На железнодорожном транспорте
2.1.
Принять меры по субсидиро-
ванию желез- нодорожных
пассажирских
перевозок по
социально значимым
межобластным
сообщениям
Поста-
новле-
ние
Прави-
тель-
ства
Респу- блики
Казах-
стан
МТК

2006-
2015
2006 -
8,8
2007 - *
2008 - *
РБ
2.2.
Әлеуметтік
маңызы бар
ауданаралық
және қалаара-
лық қатынастар
бойынша темір
жол жолаушы
тасымалдарын
субсидиялау
жөнінде шара-
лар қабылдау
Мәслихат-
тар шешімі
Облыс
әкім-
дері
2006-
2008
2006 -
1,1
2007 -
1,1*
2008 -
1,1*
РБ-дан
ЖБ-ға
мақ-
сатты
транс-
ферт-
тер
3. Автомобиль көлігінде
3.1.
Қазақстан Рес-
публикасының
халықаралық
конвенциялар
мен келісімдер-
ге, оның ішін-
де:
а) "Жасыл
карта" автокө-
лік құралдары
иелерінің
азаматтық жау-
апкершілігін
сақтандыру
жөніндегі
халықаралық
келісімге
(Әмбебап шарт)
(Касабланка
қаласы, 1956
жыл) қосылу
жөнінде шара-
лар қабылдау;
б) Қазақстан-
ның Уақытша
әкелу туралы
кедендік кон-
венцияға
(Стамбул, 1990
жыл) қосылуы
жөніндегі мәсе-
лені шешу;
в) Женева
қаласында 1958
жылы қол қой-
ылған Дөңгелек-
ті көлік
құралдарында
орнатылуы
және (немесе)
пайдаланылуы
мүмкін дөңге-
лекті көлік
құралдарына,
жабдық құрал-
дары мен
бөліктеріне
арналған бір-
келкі техника-
лық нұсқамалар-
ды қабылдау
туралы және
осы нұсқамалар
негізінде бері-
летін ресми
талаптарды
өзара тану
шарттары тура-
лы келісімге
(1995 жылғы
16 қазанда
күшіне енген
өзгерістер мен
толықтырулар-
мен бірге);
г) 1997 жылы
Вена қаласында
қол қойылған
Дөңгелекті
көлік құралда-
рын мерзімді
техникалық
тексеруге
арналған бір-
келкі техника-
лық шарттарды
қабылдау туралы
және осындай
тексерулерді өзара тану туралы келісім-
ге қосылуы
жөніндегі
жұмысты
жандандыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ҚҚА,
Қаржы-
мині,
ККМ
Қаржы-
мині,
ККМ
ІІМ,
ККМ,
ИСМ,
Қорша-
ғанор-
тамині
ІІМ,
ККМ
2008-
2010
жыл
сайын
2007-
2010
жыл
сайын
қаңтар
2007-
2010
жыл
сайын
қаңтар
2007-
2010
жыл
сайын
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
-
3.2.
Қазақстан Рес-
публикасының
сауда серіктес-
тері-мемлекет-
терімен халықаралық
автомобиль
тасымалы сала-
сындағы үкіме-
таралық келі-
сімдерге қол
қою
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
2007-
2015
жыл
сайын
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
Бюджеттік жоспарлау тиімділігін арттыру
3.3.
Автомобиль
жолдарын
жөндеу және
күтіп-ұстау
жөніндегі
жұмыстарды
нормативтік
қаржыландыруға
кезең-кезеңмен
көшу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
Жыл
сайын,
қаңтар
2006 -
17,2 2007 -
23,8*
2008 -
27,2*
РБ
4. Су көлігінде
4.1.
Теңіз көлігі
саласындағы
Халықаралық
теңіз ұйымының
халықаралық
конвенцияларына
қосылу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
ІІМ
Жыл
сайын,
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
-
4.2.
Каспий жағалау-
ындағы мемле-
кеттермен теңіз
көлігі саласын-
дағы келісім-
дерге қол қою
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
2006-
2008
ККМ
-
4.3.
Кеме қатынасын
дамытудың және
ішкі су жолда-
рында қауіпсіз-
дікті қамтама-
сыз етудің
2007 - 2012
жылдарға арнал-
ған бағдарлама-
сын әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ККМ
2006
қыр-
күйек
Талап
етіл-
мейді
-
4.4.
Қазақстан Рес-
публикасының
теңіз көлігін
дамытудың
2006 - 2012
жылдарға арнал-
ған бағдарлама-
сын әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ККМ
2006
қыр-
күйек
Талап
етіл-
мейді
-

2006-
2015
2007 - *
2008 - *
РБ
2.2.
Принять меры по субсидиро-
ванию желез- нодорожных
пассажирских перевозок по
социально значимым
межрайонными и
межгородским
сообщениям
Решение
масли-
хатов
Акимы
обла-
стей,
2006-
2008
2006 -
1,1
2007 -
1,1*
2008 -
1,1*
Целевые
тран- сферты из РБ в МБ
3. На автомобильном транспорте
3.1.
Активизиро-
вать работу
по присоеди-
нению Рес-
публики
Казахстан к
международным
конвенциям и
соглашениям в том числе:
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
Не тре-
буются
-
а) принять
меры по при-
соединению к
Международно-
му соглашению
(Универсаль-
ный договор)
по страхова-
нию граждан-
ской ответ-
ственности
владельцев
автотранспор-
тных средств
"Зеленая
карта" (1956
г. г. Каса-
бланка);
АФН,
МФ,
МТК,
2008-
2010
ежегодно
б) решить
вопрос по
присоединению
Казахстана к
Таможенной
конвенции о
временном
ввозе (1990
г. Стамбул)
МФ,
МТК
Январь
2007-
2010
Еже-
годно
в) К Согла-
шению о при- нятии едино- образных тех-
нических
предписаний
для колесных транспортных
средств, предметов оборудования и частей,
которые мо- гут быть
установлены и (или) ис- пользованы на колесных транспортных средствах, и об условиях взаимного признания официальных утверждений, выдаваемых на основе
этих предпи-
саний, подпи-
санному в г.
Женеве в 1958
году (с изме-
нениями и
дополнениями,
вступившему в
силу 16 октя-
бря 1995 г.)
МВД,
МТК,
МИТ,
МООС
Январь
2007-
2010
Еже-
годно
г) К Согла-
шению о при- нятии едино- образных
условий для
периодических
технических
осмотров
колесных
транспортных
средств и о
взаимном при-
знании таких
осмотров, подписанному
в 1997 г. г.
Вена.
МВД,
МТК
Январь
2007-
2010
Ежегодно
3.2.
Подписание
межправитель-
ственных со-
глашений в
области меж-
дународных
автомобильных
перевозок с
государствами
- торговыми
партнерами
Республики
Казахстан
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
Январь
2007-
2015
ежегодно
Не тре-
буются
Повышение эффективности бюджетного планирования
3.3.
Поэтапный
переход на
нормативное
финансирование
работ по
ремонту и
содержанию
автомобильных
дорог
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
Январь
ежегодно
2006 -
17,2
2007 -
23,8*
2008 -
27,2*
РБ
4. На водном транспорте
4.1.
Присоединение
к международ- ным конвен- циям Междуна-
родной мор- ской органи-
зации в об-
ласти морско-
го транспорта
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
МИД
Ежегодно
январь
Не тре-
буются
-
4.2.
Подписание
соглашений в
области мор-
ского тран-
спорта с при-
каспийскими
государствами
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
2006-
2008
МТК
-
4.3.
Разработка
Программы
развития
судоходства
и обеспечения
безопасности
на внутренних
водных путях
на 2007-2012 годы
Проект
поста- новле- ния
Прави-
тельс-
тва
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
Сентябрь
2006
Не тре-
буются
-
4.4.
Разработка
Программы
развития мор-
ского тран-
спорта Респу-
блики Казах- стан на 2006 -2012 годы
Проект
поста-
новле-
ния
Прави- тель-
ства
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
2006
Сентябрь
Не тре-
буются
-

5. Әуе келігінде
Халықаралық әуе қатынасын дамыту үшін жағдайлар жасау
5.1.
Халықаралық
авиа тасымал-
дарын реттеу
жүйесін кезең-
кезеңмен ырық-
тандыру мақса-
тында әуе қа-
тынасы туралы
қолданыстағы
үкіметаралық
келісімдерге
өзгерістер
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
СІМ
2010
жылға
дейін
4 -
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
-
5.2.
Қазақстандық
авиакомпаниялар
үшін жаңа авиа-
циялық нарық-
тарды ашу мақ-
сатында жаңа
үкіметаралық
келісімдер
жасасу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
СІМ
2010
жылға
дейін
4 -
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
-
Әуе қозғалысын ұйымдастыру жүйесінің жаңа тұжырымдамасын енгізу
5.3.
Қазақстан Рес-
публикасының
аэронавигация-
лық жүйесін
дамытудың
2007-2015 жыл-
дарға арналған
тұжырымдамасын
әзірлеу
Қазақстан Республи-
касы
Көлiк және
коммуника-
ция
министрі-
нің
бұйрығы
ККМ
2007
жылғы
ақпан
Талап
етіл-
мейді
-
6. Көлік инфрақұрылымын қалыптастыру және дамыту
6.1. Темір жол көлігінде
Темір жолдар салу
6.1.1
Маңғышлақ -
Баутино темір
жолын (ұзақты-
ғы 135,1 км)
салу жөнінде
шаралар қабылдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2006-
2008
22,759
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
(салу-
пайдала-
ну-тапсы-
ру) схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.2
Ералиева-Құрық
темір жолын
салу жөнінде
шаралар қабыл-
дау (пайдала-
нымдық ұзақты-
ғы 14,1 км,
құрылыс ұзынды-
ғы - 31,79 км)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2006-
2008
7,568
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.3
Қорғас-Сарыөзек
темір жол учас-
кесін (ұзақты-
ғы 235 км) салу
жөнінде шаралар
қабылдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2006-
2009
67,500
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.4
Жезқазған -
Бейнеу темір
жол учаскесін
(ұзақтығы 960
км) салу жөнін-
де шаралар
қабылдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2006-
2009
184,1
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.5
Әлеуметтік
маңызы бар
қатынастар
бойынша жолаушы
тасымалдарын
ұйымдастыру
үшін жаңа
жолаушы вагон-
дарын сатып алу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ,
"Жо-
лаушы
ли-
зинг-
тік
вагон
компа-
ния-
сы"
АҚ

5. На воздушном транспорте
Создание условий для развития международного воздушного сообщения
5.1
Внести изме-
нения в дей-
ствующие меж-
правитель-
ственные со-
глашения о
воздушном
сообщении с
целью поэтап-
ной либерали-
зации системы
регулирования
международных
воздушных
авиаперевозок
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
МИД
4 квар-
тал
до 2010
Не тре-
буются
-
5.2
Заключить но-
вые межправи-
тельственные
соглашения о
воздушном сообщении с целью откры-
тия новых
авиационных рынков для
казахстанских
авиакомпаний
Инфор- мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
МИД
4 квар-
тал
до 2010
Не тре-
буются
-
Внедрение новой концепции системы организации воздушного движения
5.3.
Разработать
концепцию
развития аэронавига- ционной сис- темы Респу-
блики Казах- стан на 2007-2015
годы
Приказ
Министра
транс-
порта и
комму-
никаций
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
Февраль
2007
Не тре-
буются
-
6. Формирование и развитие транспортной инфраструктуры
6.1. На железнодорожном транспорте
Строительство железных дорог
6.1.1
Принятие мер
по строитель-
ству железной
дороги Мангы-
шлак-Баутино (протяжен-
ность 135,1 км)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
2006-
2008
22,759
Частные
инвести-
ции,
между-
народ-
ные фи-
нансовые
институ-
ты. Воз-
можна
реализа-
ция про-
екта на
концес-
сионной
основе
по схеме
ВОТ
(строи-
тель-
ство-
эксплуа-
тация-
переда-
ча)
6.1.2
Принятие мер
по строитель-
ству железной
дороги Ерали-
ево-Курык
(эксплуатаци-
онная длина
14,1 км, строительная длина - 31,79 км)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
2006-
2008
7,568
Частные
инвести-
ции,
между-
народ-
ные фи- нансовые
институты. Возможна
реализа-
ция про-
екта на концес-
сионной основе по схеме
ВОТ
6.1.3
Принятие мер
по строитель-
ству железно-
дорожного
участка Хор-
гос-Сарыозек
(протяжен-
ность 235 км)
Инфор-
мация
в Пра-
витель- ство
Респу-
блики Казах-
стан
МТК, АО "НК
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
2006-
2009
67,500
Частные
инвести-
ции,
между-
народные
финансо-
вые ин-
ституты.
Возможна
реализа-
ция про-
екта на концеси-
онной основе
по схеме
ВОТ
6.1.4
Принятие мер
по строитель-
ству железно-
дорожного-
участка Жез-
казган-Бейнеу
(протяжен-
ность 960 км)
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
2006-
2009
184,1
Частные инвести-
ции,
междуна-
родные
финансо-
вые ин-
ституты.
Возможна
реализа-
ция про-
екта на концес-
сионной основе по схеме
ВОТ
6.1.5
Приобретение
новых пасса- жирских ваго-
нов для орга-
низации пас- сажирских
перевозок по социально
значимым
сообщениям
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қа- зақ-
стан
темір
жолы"
АО
"Пас- сажир- ская лизин-
говая
вагон-
ная
компа-
ния"

2006-
2010
2006
жыл-
12,7
2007 - *
2008 - *
2009 - *
2010 - *
"Қазақс-
тан темір
жолы"
ҰК"
АҚ-тың
меншікті
және
қарыз
қаражаты
РБ
Темір жолдарды электрлендіру
6.1.6
Хромтау-Алтын-
сарин темір жол
учаскесін
(ұзындығы 402
км) электрлен-
діру жөнінде
шаралар қабыл-
дау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2008-
2010
49,028
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.7
Мақат-Қандыағаш
(ұзындығы 392
км) темір жол
учаскесін элек-
трлендіру жө-
нінде шаралар
қабылдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2010-
2012
47,809
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.8
Алматы-Ақтоғай
темір жол учас-
кесін (ұзындығы
558 км) электр-
лендіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2009-
2011
32,544
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
6.1.9
Қостанай-Желе-
зорудный темір
жол учаскесін
(ұзындығы 48
км) электрлен-
діру жөнінде
шаралар қабыл-
дау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақ-
стан
темір
жолы"
ҰК" АҚ
2006
1,497
Жеке ин-
вестиция-
лар, ха-
лықаралық
қаржы
институт-
тары.
Жоба ВОТ
схе-
масы бой-
ынша кон-
цессиялық
негізде
іске асы-
рылуы
мүмкін
Тарамданған көлік-логистикалық тізбек құру (көлік-логистикалық
орталықтарын дамыту)
6.1.
10
Алматы қаласын-
да көлік-логис-
тикалық орталық
құру және дамы-
ту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Аста-
на Конт-
ракт"
АҚ
2006-
2009
Жеке
меншік
және
қарыз
қаражаты
6.2. Автомобиль көлігінде
6.2.1
Республикалық
маңызы бар мы-
надай автомоби-
ль жолдарын
қайта жаңарту:
1) Алматы -
Аягөз -
Георгиевка -
Өскемен;
2) Үшарал -
Достық;
3) Жезқазған -
Петропавл;
4) Қызылорда -
Павлодар;
сондай-ақ
республикалық
маңызы бар
жолдардың басым
учаскелері
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
2013-
2015
қаңтар
479,
02*
РБ
7. Су көлігінде
7.1. Теңіз көлігінде
Теңіз сауда флотын құру
7.1.1
- танкерлік
флотты құру;
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қаз-
теңіз-
көлік
флоты"
ҰТКҚК"
АҚ,
"Қаз-
Мұнай-
Газ"
ҰК" АҚ
2006-
2012
қаңтар
33,218
Қарыз
қаражаты
- құрғақ жүк
флотын қалыптастыру;
2,432
- теңіз опера-
цияларын қолдау
флотын құру
және сатып алу
23,898
Порт инфрақұрылымын құру және дамыту
7.1.2
Ақтау портын
солтүстік
бағытта кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"АХТСП"
РМК

2006-
2010
2006 -
12,7
Собствен-
ные и
заемные
средства
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
РБ
2007 - *
2008 - *
2009 - *
2010 - *
Электрификация железных дорог
6.1.6
Принятие мер
по электри- фикации желез-
нодорожного участка Хром-
тау-Алтынсарин
(протяженность
402 км)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қа- зақ-
стан
темір
жолы"
2008-
2010
49,028
Частные инвести-
ции,
междуна-
родные
финансо-
вые ин-
ституты.
Возможна
реализа-
ция про-
екта на концес-
сионной основе
по схеме
ВОТ
6.1.7
Принятие мер по электрифи-
кации желез-
нодорожного участка
Макат-Кандагач
(протяженность
392 км)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
2010-
2012
47,809
Частные инвести-
ции,
междуна-
родные
финансо-
вые ин-
ституты.
Возможна
реализа-
ция про-
екта на концес-
сионной основе
по схеме
ВОТ
6.1.8
Электрифика-
ция железно-
дорожного
участка Алма-
ты-Актогай
(протяженность
558 км)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
2009-
2011
32,544
Частные инвести-
ции,
междуна-
родные
финансо-
вые ин-
ституты.
Возможна
реализа-
ция про-
екта на концес-
сионной основе по схеме
ВОТ
6.1.9
Принятие мер по электрифи- кации желез- нодорожного участка
Костанай-Же-
лезорудный
(протяженность
48 км)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
2006
1,497
Частные инвести-
ции,
междуна-
родные
финансо-
вые ин-
ституты.
Возможна
реализа-
ция про-
екта на концес-
сионной основе
по схеме
ВОТ
Создание разветвленной транспортно-логистической цепи (развитие транспортно-логистических центров)
6.1.10
Создание и
развитие транспортно-
логистического центра в
г. Алматы
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК, АО
"Астана-Кон-
тракт"
2006
2009-
Соб-
ственные
и заемные
средства
6.2. На автомобильном транспорте
6.2.1
Реконструкция
автомобильных дорог респу- бликанского значения:
1) Алматы-
Аягоз-Георги-
евка-Усть-
Каменогорск;
2) Ушарал-
Достык;
3) Жезказган-
Петропавловск;
4) Кызылорда-
Павлодар;
а также прио-
ритетные участки дорог
республикан-
ского значе- ния.
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
Ян-
варь
2013-
2015
479,02*
РБ
7. На водном транспорте
7.1. На морском транспорте
Создание морского торгового флота
7.1.1
- строитель-
ство танкер-
ного флота;
- формирование
сухогрузного
флота;
- строитель-
ство и при-
обретение
флота поддер-
жки морских
операций
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО
"НМСК
"Каз-
мор-
транс-
флот",
АО "НК
"Каз-
Мунай-
Газ"
Ян-
варь
2006-
2012
33,218
2,432
23,898
Заемные
средства
Создание и развитие портовой инфраструктуры
7.1.2
Расширение
порта Актау в
северном
направлении
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
РГП "АММТП"
Январь

2006-
2008
қаңтар
32,717
Жеке ин-
вестиция-
лар және
қарыз
қаражаты
(ҚР-дің
екінші
деңгейде-
гі банк-
тері,
халықара-
лық қар-
жы инсти-
туттары)
Теңіз көлігі инфрақұрылымының объектілерін құру
7.1.3
Кеме жөндеу
базасын салу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қаз-
теңіз-
көлік
флоты"
ҰТКҚК"
АҚ,
Маң-
ғыстау
облы-
сының
әкім-
дігі
2012-
2015
1-тоқ-
сан
4,840
Қарыз
қаражаты
7.2. Ішкі су көлігінде
Инфрақұрылымдык жобаларды іске асыру
7.2.1
Атырау өзен
(сағалық) портын қайта
жаңарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Аты-
рау-
өзен-
порты"
АҚ
2010-
2012
қаңтар
4,000
Жеке ин-
вестиция-
лар мен
қарыз
қаражаты
(екінші
деңгейде-
гі банк-
тері)
7.2.2
Кеме жасау өндірісін оңалту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Комплекс"
АҚ
2012-
2015
қаңтар
0,541
Жеке ин-
вестиция-
лар мен
қарыз
қаражаты
(екінші
деңгейде-
гі банк-
тері)
8. Әуе көлігінде
Жердегі инфрақұрылым объектілерін жаңғыртуды және дамытуды жүзеге
асыру (ЖҰҚЖ, аэровокзал кешендерін қайта жаңарту, әуежайларды
қазіргі заманғы арнайы техникамен жарақтандыру), ӘКБ бойынша
өндірістік қуаттарды жаңғырту
8.1.
Орал, Тараз,
Қарағанды,
Көкшетау,
Жезқазған,
Балқаш қалалары
әуежайларының
жердегі инфра-
құрылымын қайта
жаңартуды кезең
кезеңмен жүргі-
зу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
2008-
2015
13,3*
Әуежай
меншік
иелерінің
(акция-
лар
ұстаушы-
ларының)
инвести-
циялары
Әуе кемелері паркін жаңарту
8.2.
Ұлттық авиаком-
панияны дамыту
үшін әуе кеме-
лерін сатып алу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
(жи-
нақ-
тау),
"Эйр
Аста-
на"
АҚ
2009-
2015
Халықара-
лық қаржы
институт-
тарының
инвести-
цияларын
тарта
отырып
9. Көлік қызметтері нарығын дамыту
9.1. Темір жол көлігінде
9.1.1
Контейнерге
жарамды жүктер-
дің негізгі жүк
ағындары бойын-
ша контейнерлік
поездарды ұйым-
дастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қаз-
көлік-
сер-
вис"
АҚ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК"»АҚ
жыл
сайын
желтоқ-
сан
-
-
9.2. Автомобиль көлігінде
9.2.1
Автомобиль кө-
лігімен жолаушы
тасымалдарын
диспетчерлік
басқарудың
енгізілуін
ынталандыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
2007-
2010
жыл
сайын
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
-
9.2.2
Жолаушы және
жүк тасымалда-
рындағы автокө-
ліктің жұмысын
жедел есепке
алу жүйесін
қалпына келтіру
жөніндегі
іс-шараларды
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
СА,
ККМ
2009
Талап
етіл-
мейді
-
9.3. Су көлігінде
Теңіз көлігінде
9.3.1
Ақтау порты
арқылы жүк
ағындарын тарту
жөнінде марке-
тингілік
іс-шараларды
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
"АХТСП"
РМК
2015
жылға
дейін
желтоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
10. Көлік жүйесінің аймақтық дамуы
Темір жол көлігінде

2006-
2008
32,717
Частные
инвести-
ции и
заемные
средства
(банки
второго
уровня РК, меж-
дународ-
ные фи-
нансовые
институты)
Создание объектов инфраструктуры морского транспорта
7.1.3
Строительство
судоремонтной
базы
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК, АО
"НМСК
"Каз-
мор-
транс-
флот",
Акимат
Ман-
гиста-
уской
области
I квар-
тал
2012-
2015
4,840
Заемные
средства
7.2. На внутреннем водном транспорте
Реализация инфраструктурных проектов
7.2.1
Реконструкция
Атырауского
речного
(устьевого)
порта
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО
"Аты-
рау
өзен-
порты"
Январь
2010-
2012
4,000
Частные
инвести-
ции и
заемные
средства
(банки
второго
уровня)
7.2.2
Реабилитация
судострои-
тельного
производства
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО
"Ком-
плекс"
Январь
2012-
2015
0,541
Частные
инвести-
ции и
заемные
средства
(банки
второго
уровня)
8. На воздушном транспорте
Осуществление модернизации и развития объектов наземной
инфраструктуры (реконструкция ИВПП, аэровокзальных комплексов, оснащение современной спецтехникой аэропортов), модернизации производственных мощностей по УВД
8.1.
Провести
поэтапную
реконструкцию
наземной ин-
фраструктуры
аэропортов
г. Уральск,
Тараз, Кара-
ганда, Кок-
шетау, Жез-
казган, Балхаш
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
2008-
2015
13,3*
Инвести-
ции соб-
ственни-
ков аэ- ропортов
(держа-
телей
акций)
Обновление парка воздушных судов
8.2.
Приобретение
воздушных су-
дов для раз- вития нацио-
нальных авиа-
компаний
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
(со- зыв)
АО
"Эйр
Аста
на"
2009-
2015
С при-
влече-
нием
инвести-
ций меж-
дународ-
ных фи-
нансовых
институ- тов
9. Развитие рынка транспортных услуг
9.1. На железнодорожном транспорте
9.1.1
Организация
контейнерных
поездов по
основным гру-
зопотокам кон-
тейнеропригод-
ных грузов
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
"АО
"Каз
транс-
сер
вис",
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
декабрь
ежегодно
-
9.2. На автомобильном транспорте
9.2.1
Стимулирова-
ние внедре- ния диспетчер-
ского упра- вления пере- возками пас- сажиров авто-
мобильным транспортом
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
Январь
2007-
2010
Ежегодно
Не тре-
буются
-
9.2.2
Проведение
мероприятий
по восстано-
влению систе-
мы оператив-
ного учета работы авто-
транспорта на
пассажирских и грузовых перевозках
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
АС,
МТК
2009
Не тре- буются
-
9.3. На водном транспорте:
На морском транспорте
9.3.1
Проведение
маркетинговых
мероприятий
по привлече-
нию грузо-
потоков через порт Актау
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
РГП
"АММТП"
Декабрь
до 2015
Не тре-
буются
-
10. Региональное развитие транспортной системы
На железнодорожном транспорте

10.1
2006-2011 жыл-
дарға Достық
халықаралық
темір жол шека-
ралық өткелін
және Ақтоғай -
Достық темір
жол учаскесін
одан әрі дамыту
бойынша шаралар
жоспарын әзір-
леу
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
Талап
етіл-
мейді
11. Көлік процестерінің қауіпсіздігін арттыру
11.1
Көліктегі қыз-
меттің норма-
тивтік құқықтық
қамтамасыз еті-
луін жетілдіру
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2006-
2009
Талап
етіл-
мейді
-
11.2
Көліктік дерек-
қордың және
тасымалдау
қауіпсіздігі
мониторингінің
ақпараттық-
талдау жүиесін
әзірлеу және
енгізу
Тапсыру-
қабылдау
актілері
ККМ
2006-
2007
2006 -
0,32942
2007 -
0,2689*
РБ
Темір жол көлігінде
11.3
Жолдың жоғарғы
құрылысын және
жасанды құры-
лыстарды ұстау
мен пайдалану
үшін бақылауды
күшейту.
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
жыл
сайын,
ақпан
Талап
етіл-
мейді
11.4
Жолаушылардың,  жол жүгінің
және жүк тасы-
малдарына бақы-
лауды күшейту.
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
жыл
сайын,
ақпан
Талап
етіл-
мейді
11.5
Локомотивтер-
дің, жолаушы
және жүк вагон-
дарының техни-
калық жай-
күйіне, сондай-
ақ  жоспарлы
жөндеу түрлерін
қабылдауға
тұрақты бақылау
жасау.
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК"
АҚ
жыл
сайын,
ақпан
Талап
етіл-
мейді
Автомобиль көлігінде
Жол қозғалысы қауіпсіздігін арттыру
11.6
Салынып жатқан
және қайта
жаңартылып жат-
қан автожол
учаскелерінде
басым орналас-
тыра отырып
көліктік бақы-
лау бекеттерін
шоғырландырудың
схемасын оңтай-
ландыру жөнінде
ұсыныс енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
ККМ
2006-
2007
4-
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
11.7
Қазіргі заманғы
техникалық
құрылғылардың
негізінде авто-
көлік құралда-
рының рұқсат
етілген пара-
метрлерін бақы-
лауды жетілдіру
жөнінде ұсыныс
енгізу***
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
ККМ
2007-
2009
Талап
етіл-
мейді
Экологиялық қауіпсіздікті арттыру
11.8
Қазақстан
Республикасының
аумағында айна-
лысқа шығарыл-
ған автомобиль
техникасының
зиянды шығарын-
дыларына қойы-
латын талаптар-
ды және мұнай
өнімдерінің
сипаттамаларына
қойылатын не-
гізгі техника-
лық талаптарды
белгілеу
Техникалық
регламент
ККМ
2006
2006 -
0,0045
РБ
11.9
Автокөлік
құралдарына
қойылатын эко-
логиялық талап-
тарды арттыру
Техникалық
регламент
ККМ,
Қорша-
ғанор-
тами-
ні, ИСМ
2006-
2010
Талап
етіл-
мейді
Су көлігінде
11.10
Қоршаған ортаны
қорғау жөнінде-
гі іс-шаралар-
ды жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қаз-
теңіз-
көлік
флоты"
ҰТКҚК"
АҚ
жыл
сайын,
1 -
тоқсан
1,8
Қарыз
қаражаты
Теңіз көлігінде
Еңбекті қорғауды және қауіпсіздік техникасын ұйымдастыру
11.11
Халықаралық
теңіз ұйымының
талаптарына
сәйкес келетін
қауіпсіздікті
басқару жүйесін
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
"Қаз-
теңіз-
көлік
флоты"
ҰТКҚК"
АҚ
2007
2,7
Қарыз
қаражаты
Әуе көлігінде
Ұшу қауіпсіздігі мен авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
11.12
Қазақстан
Республикасының
ірі әуежайла-
рында азаматтық
авиация сала-
сындағы ұшу
қауіпсіздігі
мен авиациялық
қауіпсіздікті
бақылау жөнін-
дегі уәкілетті
органның аумақ-
тық бөлімшеле-
рін құру мәсе-
лесі жөнінде
ұсыныс енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
ЭБЖМ
2007-
2008
Талап
етіл-
мейді
-
11.13
Қазақстан
Республикасының
азаматтық әуе
кемелерінің ті-
зіліміне енгі-
зілген әуе ке-
мелерінің ұшуға
жарамдылығын
бақылау мен
күтімі бойынша
сараптау
орталықтарын
(Алматы және
Атырау қалала-
рында) құру
жөнінде ұсыныс
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
2008
Талап
етіл-
мейді
-
11.14
Қазақстан
Республикасының
ірі әуежайларын
Халықаралық
азаматтық авиа-
ция ұйымының
талаптарына
сәйкес қазіргі
заманғы мете-
орологиялық
жабдықпен
жарақтандыруды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
Қорша-
ғанор-
тами-
ні,
ККМ
2007-

10.1
Разработать План меропри-
ятий о мерах
по дальнейшему
развитию между-
народного же-
лезнодорожного
пограничного
перехода Дос-
тык и железно-
дорожного участка Акто-
гай-Достык на
2006-2011 годы
Поста-
новле-
ние Прави- тель- ства Респу- блики Казах- стан
МТК
Не тре- буются
11. Повышение безопасности транспортных процессов
11.1
Совершенство-
вание норма-
тивного пра-
вового обес-
печения дея-
тельности на транспорте
Поста-
новле-
ние Прави- тель- ства Респу- блики Казах- стан
МТК
2006-
2009
Не тре- буются
-
11.2
Разработка и внедрение ин-
формационно-
аналитической системы тран-
спортной
базы данных
и мониторинга
безопасности
перевозок
Акты
сдачи-
приемки
МТК
2006-
2007
2006 -
0,32942
2007 -
0,2689*
РБ
На железнодорожном транспорте
11.3
Усиление кон-
троля за со-
держанием и
эксплуатацией верхнего
строения пути
и искусствен-
ных соору- жений.
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
февраль,
ежегодно
Не тре- буются
-
11.4
Усиление контроля за перевозками пассажиров багажа и грузобагажа.
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
февраль,
ежегодно
Не тре- буются
-
11.5
Постоянный контроль за
техническим состоянием
локомотивов,
пассажирских
и грузовых
вагонов, а также за при-
емкой плано- вых видов ремонтов
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
февраль,ежегодно
Не тре-
буются
-
На автомобильном транспорте
Повышение безопасности дорожного движения
11.6
Внести пред-
ложение по
оптимизации
схемы дислока-
ции постов
транспортного
контроля с
приоритетным
расположением
их на строя-
щихся и ре-
конструируе-
мых участках
автодорог.
Предло-
жение в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
4 квар-
тал
2006-
2007
Не тре- буются
11.7
Внести пред-
ложение по
совершенство-
ванию кон- троля допус- тимых пара- метров авто- транспортных средств на основе
современных
технических
устройств***
Предло-
жение в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
2007-
2009
Не тре- буются
Повышение экологической безопасности
11.8
Установление
требований к
выбросам авто-
мобильной тех-
ники, выпуска-
емой в обраще-
ние на терри- тории Респу-
блики Казах- стан, вредных загрязняющих
веществ и ос- новных техни-
ческих требо-
ваний к харак-
теристикам нефтепродуктов
Техни-
ческий
регла-
мент
МТК
2006
2006 -
0,0045
РБ
11.9
Повышение
экологических
требований к
автотранспорт-
ным средствам
Техни-
ческий
регла-
мент
МТК,
МООС,
МИТ
2006-
2010
Не тре-
буются
На водном транспорте:
11.
10
Проведение
мероприятий
по охране
окружающей
среды
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО
"НМСК"
"Каз-
мор-
транс-
флот"
1 квар-
тал,
ежегодно
1,8
Заемные
средства
На морском транспорте
Организация охраны труда и техники безопасности
11.
11
Внедрение сис-
темы управле- ния безопас- ностью, соот- ветствующе
требованиям
Международной
морской орга- низации
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
АО
"НМСК"
"Каз-
мор-
транс-
флот"
2007
2,7
Заемные
средства
На воздушном транспорте
Обеспечение безопасности полетов и авиационной безопасности
11.
12
Внести пред-
ложение по
созданию в крупных аэро-
портах Респу-
блики Казах-
стан террито-
риальных под-
разделений
уполномочен-
ного органа в сфере граждан-
ской авиации по контролю
за безопас-
ностью полетов
и авивционной
безопасностью
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК,
МЭБП
2007-
2008
Не тре-
буются
11.
13
Внести предло-
жение по созда-
нию экспертных
центров по
контролю и
поддержанию
летной годности
воздушных су-
дов, внесенных
в реестр граж-
данских воздуш-
ных судов
Республики
Казахстан
(в г. Алматы
и Атырау)
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МТК
2008
Не тре-
буются
-
11.
14
Обеспечить ос-
нащение крупных
аэропортов Рес-
публики Казах-
стан современ-
ным метеороло-
гическим обору-
дованием в
соответствии
с требованиями
Международной
организации
гражданской
авиации
Отчет в
Прави-
тель-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
МООС,
МТК
2007-

2015
2007 -
0,8133*
2008 -
0,3314*
2009 -
0,4423*
РБ
12. Қазақстан Республикасының транзиттік әлеуетін пайдаланудың тиімділігін арттыру
Темір жол көлігінде
12.1
N.E.W-соrrіdоr
(ҚХР-Қазақстан
(Достық-Петро-
павл)-Ресей-
Норвегия)
жобасы бойынша
Халықаралық
темір жол ода-
ғымен және
Темір жол
ынтымақтастығы
ұйымымен жұмыс
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК"»АҚ
жыл
сайын,
желтоқ-
сан
12.2
Республиканың
негізгі көлік
дәліздері бой-
ынша контейнер-
лік поездарды
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қаз-
көлік-
сер-
вис"
АҚ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК"»АҚ
жыл
сайын,
желтоқ-
сан
12.3
Шектес
мемлекеттердегі
контейнерге
жарамды жүктер-
ді тасымалдау
көлемдерін
барынша тарту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қаз-
көлік-
сер-
вис"
АҚ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК"»АҚ
жыл
сайын,
желтоқ-
сан
12.4
Қазақстанда
төмендетілген
коэффициенттер-
ді ұсыну есебі-
нен контейнер-
лердегі тран-
зиттік жүктерді
тарту
Хаттамалық
шешім
ККМ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК"»АҚ
жыл
сайын,
желтоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
Автомобиль көлігінде
12.5
(NELTI) - Жаңа
еуразиялық ав-
токөлік баста-
масы Пекин-
Берлин "Жасыл
дәліз" жобасын
іске асыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
Қазақ-
стан
Рес-
публи-
касы-
ның
халық-
аралық
авто-
моби-
льмен
тасы-
мал-
даушы-
лар
одағы
2007 -
2009
жыл
сайын
қаңтар
Жеке
инвести-
циялар
Су көлігінде
Теңіз көлігінде
12.6
Қазақстандық
компаниялардың
Каспий теңізі
қайраңының
қазақстандық
секторын игеру
жөніндегі жоба-
лар шеңберінде
жүктерді тасы-
малдаудың муль-
тимодальдық
схемаларына
қатысуы
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
ЭМРМ,
"Қаз-
Мұнай-
Газ"
ҰК" АҚ,
"Қаз-
теңіз-
көлік-
флоты"
ҰТКҚК"
АҚ
жыл
сайын
1 -
тоқсан
-
Ішкі су көлігінде
12.7
Қытай-Қазақстан - Ертіс өзенін-
де Ресей тран-
зиттік бағытын
ұйымдастыру
мәселесін пы-
сықтау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
2007-
2008
Талап
етіл-
мейді
Әуе көлігінде
12.8
Еуропа -
Қазақстан - Азия
халықаралық ба-
ғыттар желісін
(трансферттік
тасымалдар)
қалыптастыру
мақсатында
халықаралық
тораптық әуе-
жайларды -
"хабтарды"
(Астана,
Алматы, Атырау)
дамыту үшін
жағдайлар қа-
лыптастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
жыл
сайын,
желтоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
12.9
Ірі ұлттық
авиакомпанияның
халықаралық
тасымалдар
географиясын
кеңейту (авиа-
циялық бағыттар
желісін дамыту)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
"Эйр
Аста-
на"
АҚ
жыл
сайын,
желтоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
-
12.10
Қытаймен және
Ресеймен шека-
рада қосымша
әуе дәліздерін
ашу жөнінде
жұмыс жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
"Қаза-
эро-
нави-
гация"
РМК
2008
жылғы
4 -
тоқсан
Талап
етіл-
мейді
-

2015
2007 -
0,8133*
2008 -
0,3314*
2009 -
0,4423*
РБ
12. Повышение эффективности использования транзитного потенциала Республики Казахстан
На железнодорожном транспорте
12.1
Работа с Меж-
дународным
союзом желез-
ных дорог и
Организацией
сотрудничества
железных дорог
по проекту
N.E.W.
-corridor
(КНР-Казахстан
(Достык-Петро-
павловск)-Рос-
сия-Норвегия)
Инфор-
мация в
Прави-
тель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
декабрь,
ежегодно
12.2
Организация
контейнерных
поездов по
основным
транспортным
коридорам
республики
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТК, АО
"Каз-
транс-
сер-
вис",
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
декабрь,
ежегодно
12.3
Максимальное
привлечение
объемов пере-
возок контей-
неропригодных
грузов в соп-
редельных го-
сударствах
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТК, АО
"Каз-
транс-
сер-
вис",
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
декабрь,
ежегодно
12.4
Привлечение
транзитных
грузов в кон-
тейнерах за
счет представ-
ления понижаю-
щих коэффи-
циентов в
Казахстане
Прото-
кольное
решение
МТК,
АО "НК
"Қазақ-
стан
темір
жолы"
декабрь,
ежегодно
Не тре-
буются
-
На автомобильном транспорте
12.5
Реализация
проекта (NELTI)
Новая Евразий-
ская автотранс-
портная инициа-
тива - "Зеленый
коридор" Пекин-
Берлин
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТК,
Союз
между-
народ-
ных
автомо-
бильных
пере-
возчи-
ков
Респуб-
лики
Казах-
стан
Январь
2007 -
2009
ежегодно
Частные
инвестиции
На водном транспорте:
На морском транспорте
12.6
Участие казах-
станских компа-
ний в мультимо-
дальных схемах
транспортировки
грузов в рамках
проектов по
освоению казах-
станского сек-
тора шельфа
Каспийского
моря
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТК,
МЭМР,
АО "НК
Каз-
Мунай
Газ",
АО
"НМСК
"Каз-
мор-
транс-
флот"
1 квар-
тал, ежегодно
-
-
На внутреннем водном транспорте
12.7
Проработка воп-
роса организа-
ции транзитно-
го маршрута
Китай-Казахстан
-Россия на
реке Иртыш
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТК
2007-
2008
Не тре-
буются
-
На воздушном транспорте
12.8
Сформировать
условия для
развития между-
народных узло-
вых аэропортов
-"хабов" (Аста-
на, Алматы,
Атырау) с целью
формирования
сети междуна-
родных маршру-
тов Европа -
Казахстан -
Азия (трансфер-
ные перевозки)
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК
декабрь,
ежегодно
Не тре-
буются
-
12.9
Расширить гео-
графию междуна-
родных перево-
зок (развитие
сети авиацион-
ных маршрутов)
крупной нацио-
нальной авиа-
компании
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК, АО
"Эйр-
Астана"
декабрь,
ежегодно
Не тре-
буются
-
12.
10
Провести работу
по открытию
дополнительных
воздушных кори-
доров на грани-
це с Китаем и
Россией
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК,
РГП
"Каз-
аэро-
нави-
гация"
4 квар-
тал 2008
Не тре-
буются
-

13. Көлік саласындагы инновациялық даму
Темір жол көлігінде
Контейнерлік тасымалдардың көлік инфрақұрылымын инновациялық дамыту
(контейнерлік тасымалдар саласында қазіргі заманғы   технологияларды
енгізу)
13.1
Жүк тасымалда-
рының, контеи-
нерлік тасымал-
дардың инфрақұ-
рылымын иннова-
циялық дамытуды
қамтамасыз ету,
танк-контейнер-
лерді, балк-
контейнерлерді,
арнайы контей-
нерлерді, конт-
рейлерлік тасы-
малдарды қолда-
на отырып тасы-
малдарды енгі-
зуге арналған
жағдайларды
зерделеу және
оларды жасау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК" АҚ,
"Қаз-
көлік-
сер-
вис"
АҚ,
"Қа-
зақ-
ауыл-
маш"
АҚ
2006-
2011
Меншікті
қаражат
және жеке
инвести-
циялар
13.2
Контейнерлік
тасымалдарды
басқарудың
автоматтанды-
рылған жүйесін
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
"Қа-
зақс-
тан
темір
жолы"
ҰК" АҚ,
"Қаз-
көлік-
сер-
вис" АҚ
2006-
2011
0,5
"Қазақс-
тан темір
жолы" ҰК" АҚ,
"Қазкө-
лік-
сервис"
АҚ
қаражаты
Автомобиль көлігінде
13.3
Жарамдылық
сертификатын
бере отырып
Еуро стандарты-
ның экологиялық
талаптарына
сәйкестік мәні-
не автокөлік
құралдарын
куәландыруды
жүргізу жөнін-
дегі орталық
құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Қорша-
ғанор-
тами-
ні,
ИСМ,
ККМ,
Қазақ-
стан
Рес-
публи-
касы-
ның
халық-
аралық
авто-
моби-
льмен
тасы-
мал-
даушы-
лар
одағы
2007-
2009
0,0815
Жеке
инвести-
циялар,
халықара-
лық қаржы
институт-
тары
Су көлігінде
Теңіз көлігінде
13.4
Маңғыстау
облысының
Түпқараған
шығанағында
кеме қозғалысын
басқару жүйесін
құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ
2006-
2007
0,3214
2006 -
0,1607
2007 -
0,1607*
РБ
Әуе көлігінде
13.5
Әуе қозғалысын
басқарудың бас
және өңірлік
орталықтарын
құра отырып әуе
қозғалысын бас-
қарудың»авто-
маттандырылған
жүйесін дамыту-
ды қамтамасыз
ету (ӘҚБАЖ)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
"Қаза-
эро-
нави-
гация"
РМК
2015
Кәсіп-
орын-
дардың
даму
жоспар-
ларында
көздел-
ген
қаражат
шегінде
Бюджеттен
тыс
қаражат
13.6
Жаңа техноло-
гиялар енгізу
және Алматы мен
Ақтөбе қалала-
рындағы қазақс-
тандық авиажөн-
деу зауыттарын-
да әуе кемеле-
ріне техникалық
қызмет көрсету
мен жөндеу
жөнінде көрсе-
тілетін қызмет-
тердің аясын
кеңейту
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ИСМ,
ККМ
2015
Кәсіп-
орын-
дардың
даму
жоспар-
ларында
көздел-
ген
қаражат
шегінде
Бюджеттен
тыс
қаражат
13.7
Халықаралық
азаматтық авиа-
ция ұйымы ұсын-
ған әуе қозға-
лысын басқару-
дың жаңа тұжы-
рымдамасын
(CNS/ATM)енгізу
жөніндегі іс-
шаралар кеше-
нін жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ККМ,
"Қаза-
эро-
нави-
гация"
РМК
2015
Кәсіп-
орын-
дардың
даму
жоспар-
ларында
көздел-
ген
қаражат
шегінде
Бюджеттен
тыс
қаражат
14. Көлік саласында ғылыми және кадр әлеуетін арттыру
Темір жол көлігінде

13. Инновационное развитие в сфере транспорта
На железнодорожном транспорте
Инновационное развитие транспортной инфраструктуры контейнерных перевозок (внедрение современных технологий в сфере контейнерных перевозок)
13.1
Обеспечение
инновационного
развития грузо-
вых перевозок,
инфраструктуры
контейнерных
перевозок, изу-
чение и созда-
ние условий для
внедрения пере-
возок с приме-
нением танк-
контейнеров,
балк-контейне-
ров, спецкон-
тейнеров, конт-
рейлерных пере-
возок
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-стан
темір
жолы",
АО
"Каз-
транс-
сер-
вис",
АО
"Казах-
сель-
маш"
2006-
2011
Собст-
венные
средства
и частные
инвестиции
13.2
Внедрение авто-
матизированной
системы управ-
ления контей-
нерными пере-
возками
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК,
АО "НК
"Қазақ-стан
темір
жолы",
АО
"Каз-
транс-
сер-
вис"
2006-
2011
0,5
Средства
АО
"НК "КТЖ"
АО
"Казтранс-
сервис"
На автомобильном транспорте
13.3
Создание центра
по проведению
освидетельство-
вания авто-
транспортных
средств на
предмет соот-
ветствия эколо-
гическим требо-
ваниям стандар-
та Евро с выда-
чей сертифика-
тов пригодности
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МООС,
МИТ,
МТК,
Союз
между-
народ-
ных ав-
томоби-
льных
пере-
возчи-
ков
Респуб-
лики
Казах-
стан
2007-
2009
0,0815
Частные
инвести-
ции,
между-
народные
финансовые
институты
На водном транспорте
На морском транспорте
13.4
Создание систе-
мы управления
движением судов
в Тупкараганс-
ком заливе
Мангистауской
области
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК
2006-
2007
0,3214
2006 -
0,1607
2007 -
0,1607*
РБ
На воздушном транспорте
13.5
Обеспечить раз-
витие автомати-
зированной сис-
темы управления
воздушным дви-
жением (АСУВД)
с созданием
главного и
региональных
центров управ-
ления воздушным
движением
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК,
РГП
"Каз-
аэро-
нави-
гация"
2015
В
пределах
средств,
преду-
смотрен-
ных пла-
нами
развития
пред-
приятия
Внебюджет-
ные
средства
13.6
Внедрить новые
технологии и
расширить
спектр оказы-
ваемых услуг по
техническому
обслуживанию и
ремонту воздуш-
ных судов на
казахстанских
авиаремонтных
заводах в г.г.
Алматы и Актобе
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МИТ,
МТК
2015
В
пределах
средств,
предус-
мотрен-
ных
планами
развития
предп-
риятия
Внебюджет-
ные
средства
13.7
Провести комп-
лекс мероприя-
тий по внедре-
нию новой кон-
цепции управле-
ния воздушным
движением
(CNS/ATM),
предложенной
Международной
организацией
гражданской
авиации
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК,
РГП
"Каз-
аэро-
нави-
гация"
2015
В
пределах
средств,
предус-
мотрен-
ных
планами
развития
предп-
риятия
Внебюджет-
ные
средства
14. Повышение научного и кадрового потенциала в сфере
транспорта
На железнодорожном транспорте

14.1
Темір жол көлі-
гі саласында
кадрлар даярлау
және қайта
даярлау жүйесін
жетілдіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ
2007-
2015
2007 -
0,0831
Жеке
инвести-
циялар,
халықара-
лық қаржы
институт-
тары
Су көлігінде
14.2
Отандық флоттың
қажеттіліктерін
кадрлық қамта-
масыз ету
жүйесін құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
"Қаз-
теңіз-
көлік-
флоты"
ҰТКҚК"
АҚ
2007-
2010
0,6
Қарыз
қаражаты
Ескертпе:
* - тиісті жылға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде жыл сайын нақтыланатын қаржыландыру көлемі
** - шығыстар сомасы болжамды болып табылады және кәсіпорындардың даму жоспарларымен нақтыланатын болады
*** - РБК оң шешімі жағдайында
Аббревиатураларды ашып жазу:
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералды ресурстар министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ЖБ - жергілікті бюджет
РБ - республикалық бюджет
АҚ - акционерлік қоғам
РМК - республикалық мемлекеттік кәсіпорын
АХТСП - Ақтау халықаралық теңіз сауда порты
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі

14.1
Совершенствова-ние системы
подготовки и
переподготовки
кадров в отрас-
ли железнодо-
рожного транс-
порта
Инфор-
мация в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
МТК
2007-
2015
2007 -
0,0831
Частные
инвес-
тиции,
между-
народ-
ные
финансовые
институты
На водном транспорте:
14.2
Создание систе-
мы кадрового
обеспечения
потребностей
отечественного
флота.
Отчет в
Прави-
тельст-
во Рес-
публики
Казах-
стан
АО
"НМСК
"Каз-
мор-
транс-
флот"
2007-
2010
0,6
Заемные
средства
Примечание:
* - объемы финансирования, которые будут ежегодно уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий год
** - суммы расходов являются предварительными и будут уточняться планами развития предприятий
*** - при условии положительного решения РБК
Расшифровка аббревиатур:
MTK - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
МБ - местный бюджет
РБ - республиканский бюджет
АО - акционерное общество
РГП - республиканское государственное предприятие
АММТП - Актауский международный морской торговый порт
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан