Ұйымдарға олар бойынша жұмысқа кiру әскери мiндеттiлердi жұмыс iстеп жүрген бүкiл кезеңiне әскери жиындарға шақырудан босататын мамандықтардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 маусымдағы N 570 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 417 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 N 417 қаулысымен.
"Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңының  28-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Ұйымдарға олар бойынша жұмысқа кiру әскери мiндеттiлердi жұмыс iстеп жүрген бүкiл кезеңiне әскери жиындарға шақырудан босататын мамандықтардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 22 маусымдағы
N 570 қаулысымен
бекiтiлген
Ұйымдарға олар бойынша жұмысқа кiру әскери мiндеттiлердi жұмыс iстеп жүрген бүкiл кезеңiне әскери жиындарға шақырудан босататын мамандықтардың тiзбесi
1. Мынадай мамандықтар бойынша әскери жиындардан босатылуға жататын Қазақстан Республикасының әскери мiндеттiлерi:
1) көмiр өнеркәсiбiнде:
жарушы;
тау-кен жұмысшысы (жер асты және тазарту забойының);
инженер (барлық атаудағы);
машинист (бұрғылау қондырғысының, тепловоздың, тарту агрегатының, экскаватордың);
машинистiң көмекшiсi (тарту агрегатының, экскаватордың);
үңгiлеушi;
құтқарушы;
2) тау-кен және металлургия өнеркәсiбiнде:
аппаратшы (барлық атаудағы);
агломератшы;
ұңғымалар мен шпурларды күрделi жөндеу бұрғылаушысы;
айналмасоғушы (құбырларды ыстықтай илектеу орнағының және ыстық илегiнiң);
жарушы;
газшы (домна және кокс пешiнiң);
газбен дәнекерлеушi;
геолог;
домна пешiнiң көрiкшiсi;
тау-кен жұмысшысы (жер асты және тазарту забойының);
үгiтушi;
инженер (барлық атаудағы);
бекiтушi;
зертханашы (барлық атаудағы);
қалайылаушы (барлық атаудағы);
құюшы (барлық атаудағы);
шебер (барлық атаудағы);
машинист (барлық атаудағы);
маркшейдер;
өздiгiнен жүретiн каротаж станциясының моторшысы;
механик (барлық атаудағы);
геофизика аппаратурасының реттеушiсi;
оператор (барлық атаудағы);
болат қорытушының көмекшiсi (конвертердiң, мартен пешiнiң, электр пешiнiң);
ферроқорытпалар балқытушысы;
үңгiлеушi;
сығымдаушы;
тазартушы;
қойылтқыш;
бақылау-өлшеу аспаптары және автоматика жөнiндегi слесарь;
слесарь-жөндеушi (барлық атаудағы);
құтқарушы;
болат қорытушы;
токарь (барлық атаудағы);
флотатор;
электромеханик (жұмыстың барлық түрлерiнен);
электрмен дәнекерлеушi (барлық атаудағы);
электромонтер (барлық атаудағы);
электрослесарь (барлық атаудағы);

Об утверждении перечня специальностей, поступление на работу в организации по которым освобождает военнообязанных от призыва на воинские сборы на весь период работы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2006 года № 570. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 417
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 417.
В соответствии со  статьей 28 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень специальностей, поступление на работу в организации по которым освобождает военнообязанных от призыва на воинские сборы на весь период работы.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2006 года N 570
Перечень
специальностей, поступление на работу в организации по которым
освобождает военнообязанных от призыва на воинские сборы
на весь период работы
1. Военнообязанные Республики Казахстан, подлежащие освобождению от воинских сборов по следующим специальностям:
1) в угольной промышленности:
взрывник;
горнорабочий (подземного и очистного забоя);
инженер (всех наименований);
машинист (буровой установки, тягового агрегата, экскаватора, тепловоза);
помощник машиниста (тягового агрегата, экскаватора);
проходчик;
спасатель;
2) в горнорудной и металлургической промышленности:
аппаратчик (всех наименований);
агломератчик;
бурильщик капитального ремонта скважин и шпуров;
вальцовщик (стана горячей прокатки и горячего проката труб);
взрывник;
газовщик (доменной и коксовой печи);
газосварщик;
геолог;
горновой доменной печи;
горнорабочий (подземного и очистного забоя);
дробильщик;
инженер (всех наименований);
крепильщик;
лаборант (всех наименований);
лудильщик (всех наименований);
литейщик (всех наименований);
мастер (всех наименований);
машинист (всех наименований);
маркшейдер;
моторист самоходной каротажной станции;
механик (всех наименований);
наладчик геофизической аппаратуры;
оператор (всех наименований);
подручный сталевара (конвертера, мартеновской печи, электропечи);
плавильщик ферросплавов;
проходчик;
прессовщик;
рафинировщик;
сгустительщик;
слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике;
слесарь-ремонтник (всех наименований);
спасатель;
сталевар;
токарь (всех наименований);
флотатор;
электромеханик (всех видов работ);
электросварщик (всех наименований);
электромонтер (всех наименований);
электрослесарь (всех наименований);

3) мұнай-газ өнеркәсiбiнде:
газбен дәнекерлеушi;
рентгено-, гаммаграфиялау ақаутапқышы;
инженер (барлық атаудағы);
технологиялық компрессорлар машинисi;
механик (барлық атаудағы);
жер асты құбыржолдарын тотығудан қорғау жөнiндегi монтер;
жөндеу жөнiндегi слесарь (жұмыстың барлық түрлерiнен);
бақылау-өлшеу аспаптары және автоматика жөнiндегi слесарь;
құтқарушы;
желілік құбыржолшы;
электрмен дәнекерлеушi (барлық атаудағы);
электромонтер (барлық атаудағы);
4) химия өнеркәсiбiнде:
аппаратшы (барлық атаудағы);
оператор (барлық атаудағы);
зертханашы (барлық атаудағы);
инженер (барлық атаудағы);
құтқарушы;
электромеханик (жұмыстың барлық түрлерiнен);
электрмен дәнекерлеушi (барлық атаудағы);
электромонтер (барлық атаудағы);
электрослесарь (барлық атаудағы);
5) атом өнеркәсiбiнде:
аппаратшы (барлық атаудағы);
газбен дәнекерлеушi;
дозиметршi;
инженер (барлық атаудағы);
зертханашы (барлық атаудағы);
шебер (барлық атаудағы);
машинист (барлық атаудағы);
өздiгiнен жүретiн каротаж станциясының моторшысы;
механик (барлық атаудағы);
геофизикалық аппаратураның реттеушiсi;
оператор (барлық атаудағы);
слесарь-жөндеушi (барлық атаудағы);
токарь (барлық атаудағы);
электромеханик (жұмыстың барлық түрлерiнен);
электромонтер (барлық атаудағы);
электрослесарь (барлық атаудағы);
электрмен дәнекерлеушi (барлық атаудағы);
6) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтi жүзеге асыратын кәсiпорындар мен ғылыми-зерттеу ұйымдарында:
рентгено-, гаммаграфиялау ақаутапқышы;
дозиметршi;
инженер (барлық атаудағы);
жылу оқшаулағыштағы оқшаулаушы;
кәбiлшi-дәнекерлеушi;
машинист (барлық атаудағы);
метролог;
механик (барлық атаудағы);
радиоактивтi қалдықтарды қайта өңдеушi;
техник (барлық атаудағы);
бақылау-өлшеу аспаптары және автоматика жөнiндегi слесарь;
электрмен дәнекерлеушi (барлық атаудағы).
2. Авариялық-құтқару құралымдарында жұмыс iстейтiн әскери мiндеттiлер - құтқарушылар.

3) в нефтегазовой промышленности:
газосварщик;
дефектоскопист рентгено-, гаммаграфирования;
инженер (всех наименований);
машинист технологических компрессоров;
механик (всех наименований);
монтер по защите подземных трубопроводов от коррозии;
слесарь по ремонту (всех видов работ);
слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике;
спасатель;
трубопроводчик линейный;
электросварщик (всех наименований);
электромонтер (всех наименований);
4) в химической промышленности:
аппаратчик (всех наименований);
оператор (всех наименований);
лаборант (всех наименований;
инженер (всех наименований);
спасатель;
электромеханик (всех видов работ);
электросварщик (всех наименований);
электромонтер (всех наименований);
электрослесарь (всех наименований);
5) в атомной промышленности:
аппаратчик (всех наименований);
газосварщик;
дозиметрист;
инженер (всех наименований);
лаборант (всех наименований);
мастер (всех наименований);
машинист (всех наименований);
моторист самоходной каротажной станции;
механик (всех наименований);
наладчик геофизической аппаратуры;
оператор (всех наименований);
слесарь-ремонтник (всех наименований);
токарь (всех видов работ);
электромеханик (всех видов работ);
электромонтер (всех наименований);
электрослесарь (всех наименований);
электросварщик (всех наименований);
6) в предприятиях и научно-исследовательских организациях, осуществляющих деятельность в области использования атомной энергии:
дефектоскопист рентгено-, гаммаграфирования;
дозиметрист;
инженер (всех наименований);
изолировщик на термоизоляции;
кабельщик-спайщик;
машинист (всех наименований);
метролог;
механик (всех наименований);
переработчик радиоактивных отходов;
техник (всех наименований);
слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике;
электросварщик (всех наименований).
2. Военнообязанные - спасатели, работающие в аварийно-спасательных формированиях.