2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк құру туралы келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң аумағынан шығарылатын тауарлардың керi экспортының тәртiбi туралы келiсiмге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 614 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған 2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк құру туралы келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң аумағынан шығарылатын тауарлардың керi экспортының тәртiбi туралы келiсiмнiң жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрi Владимир Сергеевич Школьникке қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан 2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк құру туралы келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң аумағынан шығарылатын тауарлардың керi экспортының тәртiбi туралы келiсiмге қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк
құру туралы келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң аумағынан
шығарылатын тауарлардың керi экспортының тәртiбi туралы
келiсiм
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын 2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк құру туралы келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң үкiметтерi,
сыртқы экономикалық қызмет саласындағы олардың өзара мүдделерiн қамтамасыз етуде және қорғауда бiр-бiрiне жәрдемдесуге ұмтыла отырып,
төмендегілер туралы келiстi:
1-бап
Осы Келiсiмнiң мәнi Тараптар бұл тауарлар шығарылатын мемлекеттердiң кедендік аумағынан әкетуге қатысты оларды өз мемлекетiнiң кедендiк аумағынан әкету кезiнде тарифтiк және/немесе тарифтiк емес реттеу шараларын қолданатын тауарлардың керi экспорты болып табылады.
Осы баптың бiрiншi абзацында көрсетiлген тауарлардың керi экспорты тауарлар шығарылатын елдiң уәкiлеттi органы берген тиiстi түрде ресiмделген жазбаша рұқсат болған кезде ғана жүзеге асырылуы мүмкiн.
Осы Келiсiм күшiне енген күнiнен бастап 15 күнтiзбелiк күн iшiнде осы Келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң уәкiлеттi органдары керi экспорты уәкiлеттi органның кейiннен оларды Тараптарға хабарлау yшiн кейіннен оларды жыл сайын нақтылай отырып, үлгi нысанға сәйкес ресiмделген, тиiстi түрде ресiмделген жазбаша рұқсаты болған кезде ғана жүзеге асырылуы мүмкiн тауарлардың тiзiмдерiн (бұдан әрi - Тауарлардың тiзiмдерi) БЭК Комиссиясына жiбередi.
Тауарлар тiзiмдерiнiң үлгi нысаны қоса берiледi және осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.

О подписании Соглашения о порядке реэкспорта товаров, происходящих с территории государств-участников Соглашения о формировании Единого экономического пространства от 19 сентября 2003 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 614
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения о порядке реэкспорта товаров, происходящих с территории государств-участников Соглашения о формировании Единого экономического пространства от 19 сентября 2003 года.
2. Уполномочить Министра индустрии и торговли Республики Казахстан Школьника Владимира Сергеевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение о порядке реэкспорта товаров, происходящих с территории государств-участников Соглашения о формировании Единого экономического пространства от 19 сентября 2003 года, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Соглашение
о порядке реэкспорта товаров, происходящих с территории
государств-участников Соглашения о формировании Единого
экономического пространства от 19 сентября 2003 года
Правительства государств-участников Соглашения о формировании Единого экономического пространства от 19 сентября 2003 года, именуемые в дальнейшем Сторонами, стремясь содействовать друг другу в обеспечении и защите их взаимных интересов в области внешнеэкономической деятельности;
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Предметом настоящего Соглашения является реэкспорт товаров, в отношении вывоза которых Стороны, с таможенной территории государств которых происходят эти товары, применяют меры тарифного и/или нетарифного регулирования при их вывозе с таможенной территории своего государства.
Реэкспорт товаров, указанных в абзаце первом настоящей статьи, может быть осуществлен только при наличии надлежаще оформленного письменного разрешения, выданного уполномоченным органом страны происхождения товаров.
В течение 15 календарных дней с даты вступления в силу настоящего Соглашения уполномоченные органы государств-участников настоящего Соглашения направляют в Комиссию ЕЭП списки товаров, реэкспорт которых может быть осуществлен только при наличии надлежаще оформленного письменного разрешения уполномоченного органа (далее - Списки товаров), оформленных в соответствии с типовой формой, с последующим их ежегодным уточнением для последующего их доведения до Сторон.
Типовая форма Списков товаров прилагается и является неотъемлемой частью настоящего Соглашения.

2-бап
Осы Келiсiмнiң мақсаты үшiн 2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк құру туралы келiсiмге қатысушы мемлекет болып табылмайтын елге кейiннен әкету мақсатында екiншi Тараптың шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң Тараптардың бiрiнiң мемлекетiнiң кедендiк аумағынан шығарылатын тауарларды соңғы мемлекеттiң кедендiк аумағынан тысқары жерлерге әкетуi керi экспорт деп түсiнiледi.
Тауарлар тiзiмдерiнде Тараптар мәлiмдеген тауарлардың санкцияланған керi экспорты деп осындай тауарды шығаратын елдiң уәкiлеттi органы берген тиiстi түрде ресiмделген жазбаша рұқсат болған кезде жүзеге асырылған осы Келiсiмнiң 1-бабының үшiншi абзацында көрсетiлген тауарлардың керi экспорты түсiнiледi.
Тауарлар тiзiмдерiнде Тараптар мәлiмдеген тауарлардың санкцияланбаған керi экспорты деп осындай тауарды шығаратын елдiң уәкiлеттi органы берген, тиiстi түрде ресiмделген жазбаша рұқсатсыз жүзеге асырылған, осы Келiсiмнiң 1-бабының үшiншi абзацында көрсетiлген тауарлардың керi экспорты түсiнiледi.
3-бап
Мүдделi шаруашылық жүргiзушi субъектiлер тауарлардың керi экспортына рұқсат алу үшiн керi экспортқа өтiнiш бере отырып, тауарларды шығаратын елдiң уәкiлеттi органына жүгiнедi. Тауарды шығаратын елдiң уәкiлеттi органы өз мемлекетiнiң заңнамасында белгiленген тәртiппен керi экспортқа рұқсат бередi.
Тауарды шығаратын елдiң уәкiлеттi органдары керi экспортқа рұқсат беру тәртiбiн реттейтiн нормативтiк құжаттармен алмасады.
Шаруашылық жүргiзушi субъект - керi экспорттаушының тауарды шығаратын елге экспорттық кедендiк баждың сомасын өтеуi керi экспорттың шарты болып табылады. Тарифтiк емес реттеу шаралары қолданылған жағдайда шаруашылық жүргiзушi субъект тауарлардың керi экспорты жөнiндегi мәмiле валютасында осы айырманы тауарларды шығаратын елдiң уәкiлеттi органы көрсеткен шотқа аудару жолымен тауарлардың керi экспорты жөнiндегi мәмiле бағасы мен тауарларды шығаратын елден әкету жөнiндегi мәмiле бағасының арасындағы айырманың бiр бөлiгiн, бiрақ жартысынан аспайтын бөлiгiн өтейдi.
Тауарларды шығаратын елдiң уәкiлеттi органы керi экспорттаушы мемлекеттiң уәкiлеттi органына керi экспортқа берiлген рұқсаттардың көшiрмелерiн ұсынады.
Керi экспорттаушы мемлекеттiң уәкiлеттi органы тауарларды әкеткен күннен бастап 30 жұмыс күнi iшiнде тауарларды шығаратын елдiң уәкiлеттi органына тауарлардың керi экспортына арналған рұқсат шарттарының орындалуы туралы хабарлайды.
Керi экспорттаушы мемлекеттiң уәкiлеттi органы тауарларды шығаратын елдiң уәкiлеттi органына санкцияланбаған керi экспорт фактiлерiн анықтауға жәрдем көрсетедi.

Статья 2
Для целей настоящего Соглашения под реэкспортом понимается вывоз товаров, происходящих с таможенной территории государства одной из Сторон, хозяйствующими субъектами другой Стороны за пределы таможенной территории государства последней с целью последующего вывоза в страну, не являющейся государством-участником Соглашения о формировании Единого экономического пространства от 19 сентября 2003 года.
Под санкционированным реэкспортом товаров, заявленных Сторонами в Списках товаров, понимается реэкспорт товаров, указанных в абзаце третьем статьи 1 настоящего Соглашения, осуществленный при наличии надлежаще оформленного письменного разрешения, выданного уполномоченным органом страны происхождения таких товаров.
Под несанкционированным реэкспортом товаров, заявленных Сторонами в Списках товаров, понимается реэкспорт товаров, указанных в абзаце третьем статьи 1 настоящего Соглашения, осуществленный без надлежаще оформленного письменного разрешения, выданного уполномоченным органом страны происхождения таких товаров.
Статья 3
Для получения разрешения на реэкспорт товаров заинтересованные хозяйствующие субъекты обращаются в уполномоченный орган страны происхождения товаров с заявлением на реэкспорт. Уполномоченный орган страны происхождения товара выдает разрешение на реэкспорт в порядке, установленном законодательством своего государства.
Уполномоченные органы стран происхождения товара обмениваются нормативными документами, регулирующими порядок выдачи разрешения на реэкспорт.
Условием реэкспорта является возмещение хозяйствующим субъектом - реэкспортером суммы экспортной таможенной пошлины стране происхождения товара. В случаях применения мер нетарифного регулирования хозяйствующим субъектом возмещается часть, но не более половины, разницы между ценой сделки по реэкспорту товаров и ценой сделки по вывозу товаров из страны происхождения путем перечисления этой разницы в валюте сделки по реэкспорту товаров на счет, указанный уполномоченным органом страны происхождения товаров.
Уполномоченный орган страны происхождения товаров предоставляет копии выданных разрешений на реэкспорт в уполномоченный орган государства-реэкспортера.
Уполномоченный орган государства-реэкспортера в течение 30 рабочих дней с даты вывоза товаров информирует уполномоченный орган страны происхождения товаров об исполнении условий разрешения на реэкспорт товаров.
Уполномоченный орган государства-реэкспортера оказывает содействие уполномоченному органу страны происхождения товаров в выявлении фактов несанкционированного реэкспорта.

4-бап
Тараптар бiр-бiрiне және БЭК Комиссиясына тауарлардың керi экспортына рұқсатқа қол қою құқығы бар тұлғалардың мөрлерi мен қолдарының үлгiлерiмен бiрге өз елiнiң уәкiлеттi органының толық атауы және мекен-жайы туралы хабарлайды.
БЭК Комиссиясы Тараптарға уәкiлеттi органдардың керi экспортқа рұқсаттар беру жөнiндегi деректемелерi туралы хабарлайды.
5-бап
Керi экспортқа рұқсат етiлген тауарларды әкетудiң шектi мерзiмi тауарларды шығаратын елдiң уәкiлеттi органы керi экспортқа рұқсат берген күннен бастап бiр жылдан аспауы тиiс.
6-бап
Керi экспорттаушы мемлекеттердiң орталық кеден органдары тауарларды шығаратын елдердiң орталық кеден органдарына керi экспорты Тараптар мемлекеттерiнiң орталық кеден органдарының өзара келiсiмi бойынша айқындалған тәртiпке сәйкес тиiстi түрде ресiмделген жазбаша рұқсат болған кезде ғана жүзеге асырылуы мүмкiн тауарлардың нақты әкетiлуi туралы хабарлайды.
7-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiруге және/немесе қолдануға қатысты Тараптардың арасындағы даулар мен келiспеушiлiктер Тараптар арасында консультациялар және келiссөздер жүргiзу жолымен шешiледi.
Келiсiмге қол жеткiзiлмеген жағдайда Тараптардың кез келгенi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк шеңберiндегi Дауларды шешу жөнiндегi органға дауды шешуге бере алады.
8-бап
Кез келген мемлекет осы Келiсiмнiң қатысушысы бола алады.
Осы Келiсiмге қосылудың шарттары осы Келiсiмге қатысушы мемлекеттер мен қосылатын мемлекет арасында жасалатын халықаралық шартта белгiленедi.
9-бап
Осы Келiсiмге ескертулер жасауға жол берiлмейдi.
10-бап
Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Келiсiмге хаттамамен ресiмделетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.
11-бап
Осы Келiсiмнiң күшiне ену және одан шығу тәртiбi Бiртұтас экономикалық кеңiстiк құру жөнiндегi халықаралық шарттардың күшiне ену және олардан шығу тәртiбi туралы хаттамада белгiленедi.
200__ жылғы "__"______________ ________________қаласында орыс тiлiнде бiр түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа дана Депозитарийде сақталады. Депозитарийдiң функциялары Бiртұтас экономикалық кеңiстiк комиссиясына берiлгенге дейiн осы Келiсiмнiң Депозитарийi Қазақстан Республикасы болып табылады.
Депозитарий осы Келiсiмге қол қойған әрбiр Тарапқа оның расталған көшiрмесiн жiбередi.
Беларусь Республикасының                Ресей Федерациясының
Yкiметi үшiн                           Үкiметi үшiн
Қазақстан Республикасының              Украинаның Министрлер
Үкiметi үшiн                           Кабинетi үшiн

Статья 4
Стороны информируют друг друга и Комиссию ЕЭП о полном наименовании и адресе уполномоченного органа своей страны, с образцами печатей и подписей лиц, имеющих право подписывать разрешения на реэкспорт товаров.
Комиссия ЕЭП информирует Стороны о реквизитах уполномоченных органов по выдаче разрешений на реэкспорт.
Статья 5
Предельный срок вывоза товаров, разрешенных к реэкспорту, не должен превышать одного года со дня выдачи разрешения на реэкспорт уполномоченным органом страны происхождения товаров.
Статья 6
Центральные таможенные органы государств-реэкспортеров информируют центральные таможенные органы стран происхождения товаров о фактическом вывозе товаров, реэкспорт которых может быть осуществлен только при наличии надлежаще оформленного письменного разрешения в соответствии с порядком, определенным по взаимному согласованию центральными таможенными органами государств Сторон.
Статья 7
Споры и разногласия между Сторонами относительно толкования и/или применения положений настоящего Соглашения разрешаются путем консультаций и переговоров между Сторонами.
В случае недостижения согласия любая из Сторон может передать спор на разрешение в Орган по разрешению споров в рамках Единого экономического пространства.
Статья 8
Любое государство может стать участником настоящего Соглашения.
Условия присоединения к настоящему Соглашению определяются в международном договоре, заключаемом между государствами-участниками настоящего Соглашения и присоединяющимся государством.
Статья 9
Оговорки к настоящему Соглашению не допускаются.
Статья 10
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются протоколом.
Статья 11
Порядок вступления в силу настоящего Соглашения и выхода из него определяется Протоколом о порядке вступлении в силу международных договоров по формированию Единого экономического пространства и выхода из них.
Совершено в городе ___________ " __ " _____ 200__ года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится у Депозитария. Депозитарием настоящего Соглашения является Республика Казахстан до передачи функций Депозитария Комиссии Единого экономического пространства.
Депозитарий направит каждой из Сторон, подписавшей настоящее Соглашение, его заверенную копию.
За Правительство Республики
Беларусь
За Правительство Российской
Федерации
За Правительство Республики
Казахстан
За Кабинет Министров
Украины
Приложение
к   Соглашению о порядке реэкспорта
товаров, происходящих  с  территории
государств-участников Соглашения
о формировании Единого экономического

2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiртұтас
экономикалық кеңiстiк құру туралы
келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң
аумағынан шығарылатын тауарлардың
керi экспортының тәртiбi туралы
келiсiмге қосымша
Керi экспорты уәкiлеттi органның тиiстi түрде
ресiмделген жазбаша рұқсаты болған кезде жүзеге
асырылуы мүмкiн тауарлардың тiзiмдерi
______________________________________
(тауарды шығаратын ел)
P/c N
БЭК СЭҚ THТ коды
Тауардың атауы
1.
2.
3.
4.
...
Тауарды шығаратын елдiң
уәкiлеттi органы ___________________________

пространства от 19 сентября 2003 года
Списки товаров,
реэкспорт которых может быть осуществлен
при наличии надлежаще оформленного письменного
разрешения уполномоченного органа
______________________________
(страна происхождения товара)
N
п/п
Код ТН ВЭД ЕЭП
Наименование товара
1.
2.
3.
4.
..
Уполномоченный   орган страны
происхождения товара        _______________________