Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат комитетiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 19 шілдедегі N 692 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат комитетiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - мекеме) құрылсын.
2. Орталық заң шығару, атқарушы, сот органдарының, ұлттық компаниялар мен өзге де республикалық ұйымдардың қызметiнде жасалған, жеткiзгiштердiң барлық түрлерiндегi құжаттарды толықтыру, сақтау және пайдалану жөнiндегi жұмыстарды қамтамасыз ету, Мемлекеттiк органдардың электронды мұрағаттар жүйесiн (МО ЭМЖ) пайдалану мекеме қызметiнiң негiзгi мәнi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) мекеменiң жарғысын бекiтудi және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Мекеменi қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiне көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен;
2) (күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15  N 339 Қаулысымен).
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании государственного учреждения "Национальный архив Республики Казахстан" Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2006 года N 692
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Национальный архив Республики Казахстан" Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - учреждение).
2. Определить основным предметом деятельности учреждения обеспечение работы по пополнению, хранению и использованию документов на всех видах носителей, созданных в деятельности центральных законодательных, исполнительных, судебных органов, национальных компаний и иных республиканских организаций, эксплуатацию Системы электронных архивов государственных органов (СЭА ГО).
3. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение устава учреждения и государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству культуры и информации Республики Казахстан.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003;
2)  (утратил силу - постановлением Правительства РК от 15.04.2008  N 339 ).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.04.2008  N 339 .
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня
подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан