Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң жекелеген ұйымдарының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 шілдедегі N 705 Қаулысы
"Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының  4-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) "Қарағанды металлургия институты" акционерлік қоғамын (бұдан әрi - қоғам) тарату жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Қарағанды мемлекеттiк индустриялық университетi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - кәсiпорын) құрылсын және қоғамның кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейiн қалған мүлкiн құрылатын кәсiпорынға берсiн.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi бiлiм беру саласындағы өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) кәсiпорын жарғысын бекiтудi және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсін.
2) осы қаулыны iске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах отдельных организаций Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2006 года N 705
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ: см.Z110413
1. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) принять необходимые меры по ликвидации акционерного общества "Карагандинский металлургический институт" (далее - общество);
2) создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный индустриальный университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - предприятие) и передать имущество общества, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, создаваемому предприятию.
2. Определить основным предметом деятельности предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области образования.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) обеспечить утверждение устава и государственную регистрацию предприятия в органах юстиции;
2) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан