"Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 8 тамыздағы N 744 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ ЖАРЛЫҒЫ
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк
қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгінiң мәселелерi
"Қазақстан Республикасының Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының  17-1-бабы  2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн peттеу агенттiгi (бұдан әрi - Агенттiк) туралы ереже;
2) Агенттiктің құрылымы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр Жарлықтарына мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 1, 2-құжат; 2000 ж., N 54, 593-құжат; 2001 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4-5, 43-құжат; 2002 ж., N 26, 272-құжат; N 45, 445-құжат; 2003 ж., N 12, 130-құжат; N 16, 160-құжат; 2004 ж., N 13, 166-құжат; N 21, 267-құжат; N 27, 344-құжат; N 48, 590-құжат; 2005 ж., N 16, 189-құжат; N 27, 329-құжат; N 30, 380-құжат; N 49, 623-құжат; 2006 ж. N 7, 50-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi                      100";
2) "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 ақпандағы N 55  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2006 ж., N 5, 38-құжат):
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы орган ретiнде" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк орган ретiнде" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Yкiметi осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2006 года N 744
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального
финансового центра города Алматы
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2  статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) положение об Агентстве Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство);
2) структуру Агентства.
2. Внести в некоторые Указы Президента Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в  Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 1, ст. 2; 2000 г., N 54, ст. 593; 2001 г., N 1-2, ст. 2; N 4-5, ст. 43; 2002 г., N 26, ст. 272; N 45, ст. 445; 2003 г., N 12, ст. 130; N 16, ст. 160; 2004 г., N 13, ст. 166; N 21, ст. 267; N 27, ст. 344; N 48, ст. 590; 2005 г., N 16, ст. 189; N 27, ст. 329; N 30, ст. 380; N 49, ст. 623; 2006 г., N 7, ст. 50):
приложение 1 к вышеназванному Указу дополнить строкой следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы              100";
2) в  Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года N 55 "Об Агентстве Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 5, ст. 38):
в пункте 1 слова "как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства Республики Казахстан" заменить словами "как государственный орган, непосредственно подчиненный и подотчетный Президенту Республики Казахстан".
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.

4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшілiгiне жүктелсiн.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы "___"______
N_____ Жарлығымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қызметiн реттеу агенттiгi туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгі (бұдан әрі - Агенттiк) Қазақстан Республикасының Президентiне тікелей бағынатын және есеп беретiн, Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының (бұдан әрі - Қаржы орталығы) жұмыс істеуiн мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган болып табылады.
2. Агенттiк өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Агенттiк мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк, орыс және ағылшын тiлдерiнде өз атауы көрсетiлген мөрлерi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң органдарында банк шоттары бар.
Агенттiк өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастар жасайды.
Егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттiк берілген болса, Агенттiк мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастың тарабы болуға құқылы.
4. Агенттiк туралы ережені, сондай-ақ оның құрылымын және жалпы штат санын Агенттiк Төрағасының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi бекiтедi.
5. Агенттiктiң заңды мекен-жайы: 050012, Алматы қаласы, Желтоқсан көшесi, 114.
6. Агенттiктiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi" мемлекеттiк мекемесi.
7. Осы Ереже Агенттiктiң құрылтай құжаты болып табылады.
8. Агенттiктiң қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
Агенттiкке өзiнiң функциялары болып табылатын мiндеттердi орындауға қатысты кәсiпкерлiк субъектiлермен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер заңнамалық актiлерде Агенттiкке кiрiс әкелетiн қызметтердi жүзеге асыруға құқық берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiс республикалық бюджет кiрiсiне жiберiледi.

4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от " ___ " _____ 2006 года
N ___
Положение
об Агентстве Республики Казахстан по
регулированию деятельности регионального
финансового центра города Алматы
Глава 1. Общие положения
1. Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) является государственным органом, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, осуществляющим государственное регулирование функционирования регионального финансового центра города Алматы (далее - Финансовый центр).
2. Агентство осуществляет свою деятельность в соответствии с  Конституцией Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы", иными нормативными правовыми актами и настоящим Положением.
3. Агентство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном, русском и английском языках, бланки установленного образца, а также, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, банковские счета в органах Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Агентство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Агентство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Положение об Агентстве, а также его структура и общая штатная численность утверждаются Президентом Республики Казахстан по представлению Председателя Агентства.
5. Юридический адрес Агентства: 050012, город Алматы, улица Желтоксан, 114.
6. Полное наименование Агентства - государственное учреждение "Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы".
7. Учредительным документом Агентства является настоящее Положение.
8. Финансирование деятельности Агентства осуществляется из республиканского бюджета.
Агентству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Агентства.
Если Агентству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

2-тарау. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi
9. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi:
"Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мемлекеттiк өкiлеттiктердi жүзеге асыру;
Қаржы орталығын одан әрi дамыту болып табылады.
3-тарау. Агенттiктiң негiзгi функциялары мен өкiлеттiктерi
10. Агенттiк Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Қаржы орталығына қатысушылар - заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу);
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен қызметiн Қаржы орталығында жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасының аумағына келетiн шетелдiктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға виза беру туралы өтiнiш;
3) Қаржы орталығына қатысушыларға қызметкерлердi iрiктеуде жәрдем көрсету;
4) Қаржы орталығына қатысушыларға олардың құқықтары мен мiндеттерiн түсiндiру;
5) Қаржы орталығына қатысушылардың Қазақстан Республикасының еңбек туралы және халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттiк бақылау;
6) мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда Қаржы орталығын білдiру;
7) Қаржы орталығына қатысушылардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу;
8) еңбек қызметiн Қаржы орталығында жүзеге асырып жатқан шетелдiктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларды есепке алу және тоқсан сайын халықты жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруды үйлестiретiн орталық атқарушы орган белгiлеген нысан бойынша Алматы қаласының жергiлiктi атқарушы органына шетелдiк жұмыс күшiн тарту туралы ақпарат ұсыну;
9) Қаржы орталығына қатысушыларға брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензия алуға жәрдемдесу.
11. Агенттiк өзiне жүктелген мiндеттер мен функцияларды iске асыру үшiн мынадай өкiлеттiктерге ие:
1) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктi, статистикалық карточкаларды, салық төлеушiнiң куәлiгiн беру;
2) Қаржы орталығына қатысушылар - заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) ережелерiн бекiту;
3) үшiншi тұлғалармен қатынастарда Қаржы орталығының атынан әрекет ету;
4) мемлекеттiк органдармен және өзге де ұйымдармен өзара iс-қимыл жасау;
5) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкілетті мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша бағалы қағаздарын Қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тiзiмiне қосу болжанып отырған немесе қосылған эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгiлеу;
6) рейтингтiк бағаларын Агенттiк мойындайтын рейтингтiк агенттiктердiң тiзбесiн бекiту;

Глава 2. Основные задачи Агентства
9. Основными задачами Агентства являются:
осуществление государственных полномочий, определенных  Законом Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы";
дальнейшее развитие Финансового центра.
Глава 3. Основные функции и полномочия Агентства
10. Агентство в установленном законодательством Республики Казахстан порядке осуществляет следующие функции:
1) государственную регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц - участников Финансового центра;
2) ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в Финансовом центре, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) содействие участникам Финансового центра в подборе работников;
4) разъяснение участникам Финансового центра их прав и обязанностей;
5) государственный контроль за соблюдением участниками Финансового центра законодательства Республики Казахстан о труде и о занятости населения;
6) представительство Финансового центра в государственных органах и иных организациях;
7) ведение государственного реестра участников Финансового центра;
8) учет иностранцев и лиц без гражданства, осуществляющих трудовую деятельность в Финансовом центре, и ежеквартальное представление информации о привлечении иностранной рабочей силы в местный исполнительный орган города Алматы по форме, установленной центральным исполнительным органом, координирующим реализацию государственной политики в сфере занятости населения;
9) содействие участникам Финансового центра в получении лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности.
11. Агентство для реализации возложенных на него задач и функций обладает следующими полномочиями:
1) выдавать свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, статистические карточки, свидетельства налогоплательщика;
2) утверждать правила государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников Финансового центра;
3) выступать от имени Финансового центра в отношениях с третьими лицами;
4) взаимодействовать с государственными органами и иными организациями;
5) по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций устанавливать требования к эмитентам, ценные бумаги которых предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки Финансового центра, а также к таким ценным бумагам;
6) утверждать перечень рейтинговых агентств, рейтинговые оценки которых признаются Агентством;

7) Қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберу үшiн бағалы қағаздардың және олардың эмитенттерiнiң рейтингтік бағаларына қойылатын талаптарды белгiлеу;
8) Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгiленген тәртiппен Қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жiберiлген қаржы құралдары эмитенттерiнiң аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу;
9) қаржы құралдарын Қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жiберу үшiн қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен және аудиторлық қызмет саласындағы реттеу мен аудиторлық және кәсiби аудиторлық ұйымдардың қызметiн бақылау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша аудиторлық ұйымдарға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту;
10) Қаржы орталығы мойындайтын қор биржаларының тiзбесiн белгiлеу;
11) Қаржы орталығымен өзара іс-қимыл жасау мәселелерi бойынша шетелдiк мемлекеттердiң қор биржаларымен келiсiмдер жасасу;
12) Қаржы орталығына қатысушылардың Қазақстан Республикасының еңбек туралы және халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасын сақтауына қатысты тексерулер жүргiзу;
13) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша қаржы құралдарын Қаржы орталығының арнайы сауда алаңының сауда-саттықты ұйымдастырушысының тiзiмiне енгiзудiң және одан шығарудың шарттары мен тәртiбiн белгiлеу;
14) Алматы қаласының аумағында Қаржы орталығының арнайы сауда алаңы жұмыс iстейтiн қор биржасын айқындау;
15) қажет болған жағдайда Қаржы орталығының органдарын қоспағанда, Қаржы орталығына қатысушылар мемлекеттiк органдарға ұсынатын құжаттаманы ағылшын тiлiнен мемлекеттiк және орыс тiлдерiне аударуды жүзеге асыру;
16) Қаржы орталығына қатысушыларға қатысты Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiнiң 550-бабының бiрiншi бөлiгiнде көрсетiлген әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарау;
17) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен және аудиторлық қызмет саласындағы реттеу мен аудиторлық және кәсiби аудиторлық ұйымдардың қызметiн бақылау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша Қаржы орталығына қатысушылардың салықтық есептiлiгiн растауға уәкiлеттi аудиторлық ұйымдардың тiзбесiн айқындау;
18) статистика жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша Қаржы орталығына қатысушылар - заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) жүргiзiлгенi туралы хабарламаның нысанын және оны мемлекеттiк статистика органдарына табыс ету тәртiбiн бекiту.

7) устанавливать требования к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентов для допуска на специальную торговую площадку Финансового центра;
8) возмещать затраты на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку Финансового центра, в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан;
9) для допуска финансовых инструментов на специальную торговую площадку Финансового центра утверждать квалификационные требования к аудиторским организациям по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и уполномоченным государственным органом по регулированию в области аудиторской деятельности и контролю за деятельностью аудиторских и профессиональных аудиторских организаций;
10) устанавливать перечень признаваемых Финансовым центром фондовых бирж;
11) заключать соглашения с фондовыми биржами иностранных государств по вопросам взаимодействия с Финансовым центром;
12) проводить проверки на предмет соблюдения участниками Финансового центра законодательства Республики Казахстан о труде и о занятости населения;
13) устанавливать условия и порядок включения финансовых инструментов в список организатора торгов специальной торговой площадки Финансового центра и исключения из него по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
14) определять на территории города Алматы фондовую биржу, на которой будет функционировать специальная торговая площадка Финансового центра;
15) при необходимости осуществлять перевод с английского языка на государственный и русский языки документации, предоставляемой участниками Финансового центра в государственные органы, за исключением органов Финансового центра;
16) рассматривать в отношении участников Финансового центра дела об административных правонарушениях, указанных в части первой  статьи 550 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года;
17) определять перечень аудиторских организаций, уполномоченных подтверждать налоговую отчетность участников Финансового центра, по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и уполномоченным государственным органом по регулированию в области аудиторской деятельности и контролю за деятельностью аудиторских и профессиональных аудиторских организаций;
18) по согласованию с уполномоченным государственным органом по статистике утверждать форму извещения и порядок его представления о произведенной государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников Финансового центра органам государственной статистики.

4-тарау. Агенттiктiң мүлкi
12. Агенттiктiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi бар.
Мемлекеттiк органның мүлкi оған мемлекет берген мүлiк есебiнен қалыптасады және негiзгi қорлар мен айналым қаражатынан, сондай-ақ құны Агенттiктiң теңгерiмiнде көрсетiлетiн өзге мүлiктен тұрады.
13. Агенттiкке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
14. Агенттiктiң өз атына бекiтiлген мүлiктi өз бетiмен иелiктен айыруға немесе оған басқа тәсiлмен иелiк етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Агенттiктiң қызметiн ұйымдастыру
15. Агенттiктi Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын Төраға басқарады.
Төрағаның өз ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын екi орынбасары болады.
16. Төраға Агенттiктiң жұмысын ұйымдастырады және Агенттiктiң қызметi үшiн дербес жауапты болады.
17. Төраға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
1) Агенттiкке басшылық жасауды жүзеге асырады;
2) үшiншi тұлғалармен қатынастарда уәкiлеттi органның атынан сенiмхатсыз әрекет етедi;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкерлердi жұмысқа қабылдауды, ауыстыруды және жұмыстан босатуды жүзеге асырады;
4) өз орынбасарларының және Агенттiктiң бөлiмше басшыларының құқықтары мен мiндеттерiн айқындайды;
5) өз құзыретi шегiнде қызметкерлер орындауға мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi;
6) Қазақстан Республикасының Президентi бекiткен штат саны лимитiнiң шегiнде Агенттiктiң штаттық кестесiн бекiтедi;
7) Агенттiктiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
8) Агенттiктiң мүддесiн бiлдiру үшiн Агенттiктiң қызметкерлерiне сенiмхаттар бередi;
9) Агенттiк атынан шарттар жасасады;
10) Агенттiктiң қаржылық және өзге есеп беруiне қол қояды;
11) Агенттiк қызметкерлерiн көтермелеу, оларға материалдық көмек көрсету мәселелерiн шешедi және тәртiптiк жаза қолданады;
12) Қазақстан Республикасының Президентiне Агенттiк қызметкерлерiн мемлекеттiк наградалармен марапаттау және оларға Қазақстан Республикасының құрметтi атақтарын беру туралы ұсыныстар енгiзедi;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
18. Агенттiктiң Төрағасы болмаған жағдайда оның мiндеттерiн Төрағаның тапсырмасы бойынша орынбасарларының бiрi атқарады.
19. Агенттiк өз бетiмен әкiмшiлiк-шаруашылық қызметтiң бухгалтерлiк есебiн жүзеге асырады.
20. Агенттiктiң жанынан тұрақты жұмыс iстейтiн консультативтiк-кеңесшi орган болып табылатын Халықаралық Кеңес құрылады.

Глава 4. Имущество Агентства
12. Агентство имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество государственного органа формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которого отражается на балансе Агентства.
13. Имущество, закрепленное за Агентством, относится к республиканской собственности.
14. Агентство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Глава 5. Организация деятельности Агентства
15. Агентство возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Президентом Республики Казахстан.
Председатель имеет двух заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей по его представлению Президентом Республики Казахстан.
16. Председатель организует работу Агентства и несет персональную ответственность за деятельность Агентства.
17. Председатель в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) осуществляет руководство Агентством;
2) без доверенности действует от имени уполномоченного органа в отношениях с третьими лицами;
3) осуществляет прием, перевод и увольнение работников Агентства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) определяет права и обязанности своих заместителей и руководителей подразделений Агентства;
5) в пределах своих полномочий издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками;
6) утверждает штатное расписание Агентства в пределах лимита штатной численности, утвержденного Президентом Республики Казахстан;
7) утверждает положения о структурных подразделениях Агентства;
8) выдает доверенности работникам Агентства для представления интересов Агентства;
9) заключает от имени Агентства договоры;
10) подписывает финансовую и иную отчетность Агентства;
11) решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Агентства;
12) вносит Президенту Республики Казахстан представления о награждении работников Агентства государственными наградами и присвоении им почетных званий Республики Казахстан;
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. В случае отсутствия Председателя Агентства его обязанности по поручению Председателя исполняет один из его заместителей.
19. Агентство самостоятельно осуществляет бухгалтерский учет административно-хозяйственной деятельности.
20. При Агентстве создается постоянно действующий Международный Совет, который является консультативно-совещательным органом.

21. Халықаралық Кеңестiң негiзгi мiндеттерi:
Қаржы орталығының қызметiне қатысты мәселелерде әлемдiк тәжiрибенi қолдану жөнiнде ұсынымдар дайындау;
Төрағаға Агенттiктiң басқарушы лауазымдарына үмiткерлердi ұсыну;
Қаржы орталығын дамыту стратегиясын әзiрлеуге қатысу болып табылады.
22. Халықаралық Кеңес құрамына қаржы секторының жетекшi сарапшылары кiредi. Шетелдiктер Халықаралық Кеңестiң мүшелерi бола алады.
23. Халықаралық Кеңес мүшелерiнiң қызметi Агенттiктi қаржыландыруға көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
Халықаралық Кеңестiң ережесiн, оны құру тәртiбiн және қызметiн Агенттiк айқындайды.
6-тарау. Агенттiктi қайта ұйымдастыру және тарату
24. Агенттiктi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы "___"__________
N ______ Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің құрылымы
Басшылық
Тіркеу департаменті
Даму департаменті
Әкімшілік-қаржы департаметі
Заң басқармасы

21. Основными задачами Международного Совета являются:
выработка рекомендаций по использованию мирового опыта в вопросах, касающихся деятельности Финансового центра;
рекомендация Председателю кандидатур на руководящие должности Агентства;
участие в разработке стратегии развития Финансового центра.
22. В состав Международного Совета входят ведущие эксперты финансового сектора. Членами Международного Совета могут быть иностранцы.
23. Деятельность членов Международного Совета осуществляется за счет средств, предусмотренных на финансирование Агентства.
Положение, порядок образования и деятельность Международного    Совета определяются Агентством.
Глава 6. Реорганизация и ликвидация Агентства
24. Реорганизация и ликвидация Агентства осуществляются в соответствии   с законодательством Республики Казахстан.
Утверждена
Указом Президента
Республики Казахстан
от " __ " ____ 2006 года
N __
Структура
Агентства Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра
города Алматы
Руководство
Департамент регистрации
Департамент развития
Административно-финансовый департамент
Юридическое управление