Республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселелерi жөнiнде ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 тамыздағы N 764 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 15 қазандағы N 948 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 15 қазандағы  N 948 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 14 тамыздағы
N 764 қаулысымен
бекiтiлген
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын
бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселелерi
жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия жобаның бюджеттiк қаражат шығыстарының ұлғаюына әкеп соғатын техникалық және/немесе бағалық сипаттамаларының өзгерiстерiн қарау жолымен республикалық бюджет қаражатын жоспарлау мен жұмсаудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында құрылды.
2. Комиссия Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесші орган болып табылады.
3. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Үкiметiнiң кесiмдерiн, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердiң, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселелерiн қарау;
2) республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыру саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетiлдiру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу;
3) ұсынымдық сипаты бар бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселесi жөнiнде қорытындылар шығару.
5. Жүктелген мiндеттерге сәйкес Комиссияның функциялары:

О создании Межведомственной комиссии по вопросам удорожания стоимости бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2006 года N 764. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2007 года N 948
Сноска. Постановление Правительства РК от 14 августа 2006 г. N 764 утратило силу постановлением Правительства РК от 15 октября 2007 года N  948 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию но вопросам удорожания стоимости бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 августа 2006 года N 764
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам удорожания
стоимости бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых
за счет средств республиканского бюджета
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам удорожания стоимости бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета, образована в целях повышения эффективности планирования и расходования средств республиканского бюджета путем рассмотрения изменений технических и/или ценовых характеристик проекта, влекущих увеличение расходов бюджетных средств.
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение вопросов удорожания стоимости бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
2) выработка рекомендаций по совершенствованию нормативных правовых актов в области реализации бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
3) вынесение заключений по вопросу удорожания стоимости бюджетных инвестиционных проектов, которые носят рекомендательный характер.
5. Функцией Комиссии, в соответствии с возложенными задачами, является выработка предложений по:

1) республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты одан әрi жетiлдiру;
2) республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыру саласындағы бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң iс-әрекетiн үйлестiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
6. Комиссия заңнамада белгiленген тәртiппен өз мiндеттерi мен функцияларын жүзеге асыру үшiн:
1) орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардан және өзге де ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi материалдарды сұратуға және алуға;
2) республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыру құнының қымбаттауына байланысты проблемалық мәселелердi талдау және зерделеу үшiн мемлекеттiк органдар мен мемлекеттiк ғылыми-зерттеу ұйымдарының мамандарын қажеттiлiгiне қарай тартуға;
3) отырыстарда Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың және өзге де ұйымдардың өкiлдерiн тыңдауға құқылы.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
7. Комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық етедi, оның отырыстарында төрағалық етедi, жұмысын жоспарлайды, шешiмдердiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметi үшiн дербес жауапты болады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасар орындайды.
8. Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
9. Комиссияның жұмыс органы Комиссияның жұмысын ұйымдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асырады.
10. Комиссияның хатшысы Комиссия отырыстарының күн тәртiбi жөнiнде ұсыныстар, қажеттi құжаттар, материалдар дайындайды және ол өткiзiлгеннен кейiн хаттамалар ресiмдейдi.
11. Комиссия мүшелерi бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы жөнiндегi материалдарды алғаннан кейiн жетi күн мерзiмде олардың негiздiлiгi тұрғысынан осы материалдарды қарайды.
12. Осы Ереженiң 10-тармағында көрсетiлген материалдарды қарау қорытындылары бойынша Комиссия мүшелерi Комиссияның кезектi отырысында өзiнiң ұсыныстарын енгiзедi.
13. Комиссия мүшелерiнiң отырыстарға қатысу жөнiндегi өз өкiлеттiктерiн басқа адамдарға табыстауға құқығы жоқ.
14. Отырыстардың күн тәртiбiн, сондай-ақ оларды өткiзу уақыты мен орнын Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Комиссияның төрағасы айқындайды және нақтылайды.
15. Комиссия отырыстары қажеттiлiгiне қарай, бiрақ жарты жылда бiр рет және осы Ереженiң 10-тармағында көрсетiлген материалдарды Комиссия мүшелерiне жiберген күннен бастап екi аптадан кешiктiрмей өткiзiледi.

1) дальнейшему совершенствованию государственной политики в области реализации бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
2) координации действий администраторов бюджетных программ в области реализации бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета.
3. Права Комиссии
6. Комиссия в установленном законодательством порядке для осуществления своих задач и функций имеет право:
1) запрашивать и получать от центральных государственных и местных исполнительных органов и иных организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов государственных органов и государственных научно-исследовательских организаций для анализа и изучения проблемных вопросов, связанных с удорожанием стоимости реализации бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
3) заслушивать на заседаниях представителей центральных государственных и местных исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
4. Организация деятельности Комиссии
7. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений и несет персональную ответственность за ее деятельность. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8. Рабочим органом Комиссии является центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию.
9. Рабочий орган комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии.
10. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после его проведения.
11. Члены Комиссии после получения материалов по удорожанию стоимости бюджетных инвестиционных проектов в семидневный срок рассматривают данные материалы на предмет их обоснованности.
12. По итогам рассмотрения материалов, указанных в пункте 10 настоящего Положения, члены Комиссии вносят свои предложения на очередном заседании Комиссии.
13. Члены комиссии не имеют права делегировать свои полномочия по участию в заседаниях другим лицам.
14. Повестка дня заседаний, а также время и место их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
15. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие и не позднее двух недель со дня направления членам Комиссии материалов, указанных в пункте 10 настоящего Положения.

16. Комиссия шешiмдерi ашық дауыс берумен қабылданады және егер оларға Комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiк дауысы берiлсе, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады. Комиссия мүшелерi ерекше пiкiр бiлдiруге құқылы, оны бiлдiрген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссия отырысының хаттамасына қоса берiлуi тиiс.
Комиссия отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша Комиссияның барлық мүшелерi мiндеттi түрде қол қоятын хаттама жасалады.
17. Комиссия бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы мәселелерiн қарау нәтижелерi бойынша ұсынымдық сипаты бар қорытынды шығарады және Республикалық бюджет комиссиясының отырысында бюджеттiк инвестициялық жобаны қаржыландыру туралы мәселенi қарау кезiнде ескерiледi.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң негiзiнде тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 14 тамыздағы
N 764 қаулысына
қосымша
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын
бюджеттiк инвестициялық жобалар құнының қымбаттауы
мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Мусин                       - Қазақстан Республикасы Премьер-
Аслан Есболайұлы              Министрiнiң орынбасары - Экономика
және бюджеттiк жоспарлау министрi,
төраға
Супрун                      - Қазақстан Республикасының
Виктор Васильевич             Экономика және бюджеттiк жоспарлау
вице-министрi, төрағаның орынбасары
Қосдәулетов                 - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Дулат Рашитұлы                вице-министрі
Ким                         - Қазақстан Республикасы Бас
Георгий Владимирович          Прокурорының орынбасары - Қазақстан
Республикасы Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу комитетiнiң төрағасы
Сұлтанғазин                 - Қазақстан Республикасы Қаржы
Әнуарбек Жәлелұлы             министрлiгi Қаржылық бақылау және
мемлекеттiк сатып алу комитетiнiң
төрағасы
Хайдаров                    - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Жеңiс Хайдарұлы               сауда министрлiгiнiң Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
iстерi комитетi төрағасының орынбасары
Сағындықов                  - Қазақстан Республикасы Экономика және
Самат Алпысұлы                бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Инвестициялық саясат және жоспарлау
департаментiнiң директоры
Сұлтанов                    - Қазақстан Республикасының Қаржы
Бақыт Тұрлыханұлы             вице-министрi
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.03.27. N  233 қаулысымен.

16. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Комиссии.
По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми ее членами.
17. Комиссия по итогам рассмотрения вопросов удорожания стоимости бюджетных инвестиционных проектов выносит заключения, которые носят рекомендательный характер и учитываются при рассмотрении вопроса о финансировании бюджетного инвестиционного проекта на заседании Республиканской бюджетной комиссии.
5. Прекращение деятельности Комиссии
Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 августа 2006 года N 764
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27 марта 2007 года N  233 .
Состав Межведомственной комиссии
по вопросам удорожания стоимости бюджетных
инвестиционных проектов, финансируемых за счет
средств республиканского бюджета
Мусин                   - Заместитель Премьер-Министра Республики
Аслан Еспулаевич          Казахстан - Министр экономики и
бюджетного планирования, председателем
Супрун                  - вице-министр экономики и бюджетного
Виктор Васильевич         планирования Республики Казахстан,
заместитель председателя
Султанов                - вице-министр финансов Республики
Бахыт Турлыханович        Казахстан
Куставлетов             - вице-министр юстиции Республики
Дулат Рашитович           Казахстан
Ким                     - заместитель Генерального прокурора
Георгий Владимирович      Республики Казахстан - председатель
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
Султангазин             - председатель Комитета финансового
Ануарбек Жалелович        контроля и государственных закупок
Министерства финансов Республики
Казахстан
Хайдаров                - заместитель председателя Комитета
Женис Хайдарович          по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Сагындыков              - директор Департамента инвестиционной
Самат Алпысович           политики и планирования Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан