Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 қазандағы N 1015 Қаулысы
"Экономиканың мемлекеттiк секторын басқаруда мемлекеттiң мүдделерiн одан әрi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.01.2009 N 45 (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1228 қаулысында :
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
V. "Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо" бөлiмiнде:
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
02 "Байланыс жүйелерi" кiшi функциясында:
603 "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi" әкiмшiсi бойынша "3480000" деген сандар "2580000" деген сандармен ауыстырылсын;
013 "Почта-жинақтау жүйесiн дамыту" бағдарламасы бойынша "1800000" деген сандар "900000" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"220 Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгі 900000
013 Почта-жинақтау жүйесiн дамыту 900000";
3) "2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 қаулысында :
көрсетiлген қаулыға 375-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құны: 900000 мың теңге (тоғыз жүз миллион теңге).";
5-тармақта:
"145 ауылдық байланыс бөлiмшелерiн салу және техникалық нығайту" деген сөздер "15 ауылдық байланыс бөлiмшелерiн салу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"167" деген сандар "37" деген сандармен ауыстырылсын;
"4 почта вагондарын сатып алу жолымен магистральдық тасымалдау жүйесiн жетiлдiру, Астана қаласында есептеу орталығын құру" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақтың кестесiнде:
5-бағандағы "Ауылдық, қалалық жерде почта инфрақұрылымын дамыту үшiн "Қазпочта" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту және магистральдық тасымалдау жүйесiн жетiлдiру әрi почта-жинақтау қызметтерiн дамыту" деген сөздер "Ауылдық жерде және қалаларда почта инфрақұрылымын дамыту үшiн "Қазпочта" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту." деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2006 года N 1015
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50 "О мерах по дальнейшему обеспечению интересов государства в управлении государственным сектором экономики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) (Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.01.2009  N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1228 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе V. "Сальдо по операциям с финансовыми активами":
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в подфункции 02 "Системы связи":
по администратору 603 "Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи" цифры "3480000" заменить цифрами "2580000":
по программе 013 "Развитие почтово-сберегательной системы" цифры "1800000" заменить цифрами "900000":
дополнить строками следующего содержания:
"220 Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан 900000
013 Развитие почтово-сберегательной системы 900000";
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год":
в приложении 375 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 900000 тысяч тенге (девятьсот миллионов тенге).";
в пункте 5:
слова "и техукрепленности 145" заменить цифрами "15";
цифры "167" заменить цифрами "37";
слова ", совершенствование системы магистральных перевозок путем приобретения 4 почтовых вагонов, создание вычислительного центра в г. Астане" исключить;
в таблице пункта 6:
в графе 5 слова ", городах и совершенствование системы магистральных перевозок и развитие почтово-сберегательных услуг." заменить словами "и городах.";

6-бағандағы "Жыл бойы" деген сөздер "2006 жылдың 1-тоқсаны" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
мәтiндегi "145", "167", "225", "7-10", "9-11", "5-7", "12", "225" деген сандар тиiсiнше "15", "37", "95", "5-8", "7-9", "3-5", "10", "95" деген сандармен ауыстырылсын;
"Тiкелей нәтиже:" деген бiрiншi абзацтағы ", сондай-ақ почта вагондары паркiн жаңарту, Астана қаласындағы есептеу орталығының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету" деген сөздер алынып тасталсын;
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 203-1-қосымшамен толықтырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.01.2009 N 45 (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 23 қазандағы
N 1015 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
203-1-қосымша
220-Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
___________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi
2006 жылға арналған
013 "Почта-жинақтау жүйесiн дамыту"
республикалық бюджеттiк бағдарлама
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 900 000 мың теңге (тоғыз жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Экономиканың мемлекеттiк секторын басқаруда мемлекеттiң мүдделерiн одан әрi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығы; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 23 ақпандағы N 117 қаулысы; "Қазақстан Республикасының почта-жинақтау жүйесiн дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 20 қазандағы N 1077 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сапалы деңгейде почталық және қаржылық қызмет көрсетулердiң кең аясына халықтың және экономиканың нақты секторының еркiн қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз етуге қабiлеттi тиiмдi жүйенi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарлама мiндеттерi: ауылдық жерде 96 ауылдық байланыс бөлiмшесiн салу және техникалық нығайту арқылы меншiктiк филиалдық жүйе құру; ауылдық жерде почта байланыс бөлiмшелерiнiң операциялық залдарын 96 комплект көлемiнде өндiрiстiк жиһазбен жабдықтау 1 почта вагонын сатып алу жолымен магистральдық тасымалдау жүйесiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі (кіші бағдарламалар) іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7

в графе 6 слова "В течение года" заменить словами "1 квартал 2006 года";
в пункте 7:
в тексте цифры "145", "167", "225", "7-10", "9-11", "5-7", "12", "225" заменить соответственно цифрами "15", "37", "95", "5-8", "7-9", "3-5", "10", "95";
в абзаце первом "Прямой результат:" слова ", а также обновление парка почтовых вагонов, обеспечение функционирования вычислительного центра в г. Астане" исключить;
дополнить приложением 203-1 согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2006 года N 2015
Приложение 203-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Развитие почтово-сберегательной системы"
на 2006 год
1. Стоимость: 900 000 тысяч тенге (девятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50 "О мерах по дальнейшему обеспечению интересов государства в управлении государственным сектором экономики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года N 117 "О мерах по реализации Указа Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 N 1077 "Программа развития почтово-сберегательной системы Республики Казахстан на 2005-2010 годы";
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета;
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной системы, способной обеспечить свободный доступ населению и реальному сектору экономики к широкому спектру почтовых и финансовых услуг на качественном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: воссоздание собственной розничной сети в сельской местности путем строительства и техукрепленности 96 сельских отделений почтовой связи; оснащение операционных отделений почтовой связи производственной мебелью в сельской местности в количестве 96 комплектов; совершенствование системы магистральных перевозок путем приобретения 1 почтового вагона.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7

013
Почта-жинақтау жүйесiн дамыту
"Самұрұқ" мемлекеттiк активтердi басқару жөнiндегi қазақстандық холдингi" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтып, кейiннен қаражатты ауылдық, қалалық жерде почта инфрақұрылымын дамыту үшiн "Қазпочта" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға бағыттау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: 96 ауылдық почта байланысы бөлiмшесiнiң құрылысын салу және техникалық нығайту және оларды Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi және Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiнiң техникалық нығайту талаптары бойынша сәйкестендiру; ауылдық байланыс бөлiмшелерiн 96 комплект көлемiнде өндiрiстiк жиһазбен жабдықтау, сондай-ақ почта вагондары паркiн жаңарту.
Соңғы нәтиже: 96 жаңадан жарақтандырылған почта байланысы бөлiмшесiнде компьютерлiк және банктiк жабдықтардың бiрыңғай инфо-коммуникациялық кеңiстiкте технологиялық қызметтерге нақты уақыт режимiнде пайдаланушылардың еркiн қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшiн базалық алғы шарттарды құру.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: көрсетiлетiн қызметтердiң аясын кеңейту почта-жинақтау жүйесiнiң жалпы табысын 7-9 % өсiруге, және сәйкесiнше Қоғам жұмыскерлерiнiң еңбек ақысының 9-10% өсуiне, бюджетке салықтық түсiмдерiн 5-7% өсуiне ықпал етедi.
Уақтылығы: жасалған келiсiм-шарттар мен құрылыс кестелерiне сәйкес.
Сапасы: нақты уақыт режимiнде қаржылық қызметтер көрсету, пайдаланушылардың Интернетке бағытталған қызметтерге қолжетуi, жаңадан жарақтандырылған почта-жинақтау жүйесiнiң 96 бөлiмшесiнде көрсетiлетiн қызметтердiң аясын 11%-ға кеңейту.

013
Развитие
почтово-
сберега-
тельной
системы
Увеличение устав-
ного капитала
АО "Казахстанский
холдинг по
управлению
государственными
активами "Самрук"
с последующим
направлением
средств на увеличение устав-
ного капитала
АО "Казпочта" для
развития почтовой
инфраструктуры в
сельской местнос-
ти и городах.
В
тече-
ние
года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения программы:
Прямой результат: строительство и техукрепленность 96 сельских отделений связи и приведение их в соответствие с требованиями Национального банка Республики Казахстан и Министерства внутренних дел Республики Казахстан по техукрепленности; оснащение 96 комплектами производственной мебели сельских отделений связи, а также обновление парка почтовых вагонов.
Конечный результат: создание базовых предпосылок для функционирования компьютерного и банковского оборудования в 96 вновь обустроенных отделениях почтовой связи в едином инфо-коммуникационном пространстве для обеспечения свободного доступа потребителей к технологическим услугам в режиме реального времени.
Финансово-экономический результат: Расширение спектра оказываемых услуг будут содействовать наращиванию совокупного дохода почтово-сберегательной системы на 7-9 % и, соответственно, повышению заработной платы работников Общества на 9-10 %, росту налоговых поступлений в бюджет на 5-7 %.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиком строительства.
Качество: Оказание финансовых услуг в режиме реального времени, доступ потребителей к Интернет-ориентированным услугам, расширение на 11 % спектра услуг, оказываемых во вновь обустроенных 96 отделениях почтово-сберегательной системы.