Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарын жабдықтау нормаларын және материалдық запастарының санаттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 қарашадағы N 1125 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 772 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 772 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған мыналар бекiтiлсiн:
1) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының әскери қызметшiлерiн, әскери бөлiмдерi мен мекемелерiн бейбiт уақытқа арналған заттай мүлiкпен жабдықтау нормалары;
2) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарын бейбiт уақытқа арналған ветеринарлық мүлiкпен жабдықтау нормалары;
3) құпия;
4) құпия;
5) құпия;
6) құпия.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.19 № 1456 Қаулысымен (құпия).
2. Тиiстi мемлекеттiк органдар тиiстi жылға арналған республикалық бюджеттен бөлiнген қаражат шегiнде материалдық запастар мен мүлiктi сатып алуды кезең-кезеңмен жүзеге асырсын.
3. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Тылдық қамтамасыз ету түрлерi бойынша нормаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 19 мамырдағы N 762 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 23, 265-құжат) 1-тармағының 1), 3) және 4) тармақшалары;
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 19 мамырдағы N 762 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 шiлдедегi N 788 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 28, 369-құжат).
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 27 қарашадағы
N 1125 қаулысымен
бекiтiлген
Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының әскери
қызметшілерін, әскери бөлімдері мен мекемелерін заттай мүлікпен
жабдықтау нормалары
Ескерту. Нормалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.05.28 № 695 Қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да
әскерлері мен әскери құралымдарын заттай мүлікпен жабдықтау
нормалары
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Жоғарғы Бас
қолбасшысын заттай мүлікпен жабдықтаудың № 1 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Заттар саны

Об утверждении норм снабжения и категорий материальных запасов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2006 года N 1125. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 772
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 772.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) нормы снабжения вещевым имуществом военнослужащих, воинских частей и учреждений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан на мирное время;
2) нормы снабжения ветеринарным имуществом и оборудованием Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан на мирное время;
3) секретно;
4) секретно;
5) секретно;
6) секретно.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 19.11.2012 № 1456 (секретно).
2. Соответствующим государственным органам осуществлять закуп материальных запасов и имущества поэтапно в пределах выделенных средств из республиканского бюджета на соответствующий год.
3. Признать утратившими силу:
1) подпункты 1), 3) и 4) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2000 года N 762 "Об утверждении норм по видам тылового обеспечения" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 23, ст. 265);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2004 года N 788 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2000 года N 762" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 28, ст. 369).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 ноября 2006 года N 1125
Нормы
снабжения вещевым имуществом военнослужащих, воинских частей и
учреждений Вооруженных Сил, других войск и воинских
формирований Республики Казахстан на мирное время
Сноска. Нормы в редакции постановления Правительства РК от 28.05.2012 № 695.
1. Нормы снабжения вещевым имуществом Вооруженных Сил,
других войск и воинских формирований Республики Казахстан
Норма № 1
снабжения вещевым имуществом Верховного Главнокомандующего
Вооруженными Силами Республики Казахстан
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов

1. Әуе қорғанысы күштерінде – фуражка, мундир мен шалбар, китель мен балағы түсіңкі шалбар, күнделікті балағы түсіңкі шалбар, қысқы күртеше, маусымдық плащ, свитер, галстук, кашне – қара көк түсті, жейде – ашық көк түсті.
2. Республикалық ұланда ерекше салтанатты киім нысаны кезінде қосымша беріледі.
3. Тек Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда беріледі.
4. Қарулы күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, арнайы мақсаттағы бөлімдерінде бүркеніш түсті далалық жазғы және далалық астары жылы күртеше мен шалбар орнына – бүркеніш түсті десанттық жазғы және десанттық астары жылы күртеше мен шалбар беріледі.
Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда футболка орнына – жеңді тельняшка, ал ақ түсті майка орнына – белгіленген түсті жеңсіз тельняшка беріледі.
Аэроұтқыр әскерлерінде және Республикалық ұланда тельняшка 1 дана 1 жылға, жылы тельняшка 1 дана 2 жылға қосымша беріледі.
5. Ұшу-техникалық киім-кешек алатын немесе арнайы киімдермен жабдықтау нормалары бойынша жазғы костюм (астары теріден тігілген костюм) алатын әскери қызметшілерге бүркеніш түсті далалық фуражка мен бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, ал жүн малақайы бар бүркеніш түсті астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар 4 жылға беріледі.
6. Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке орнына құм түстес ұзын қонышты былғары бәтеңке беруге рұқсат етіледі.
7. Республикалық ұланда ерекше салтанатты киім нысаны кезінде ақ түсті қолғап 1 жұп 1 жыл мерзімге, ақ түсті іші жылы (былғары) қолғап 1 жұп 2 жыл мерзімге беріледі.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері
мен әскери құралымдарының аға және кіші офицерлер құрамын,
келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттары мен
сарбаздарын (Әскери-теңіз күштерінен, теңіз жаяу әскерлерібөлімдерінен, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің
теңіз бөлімдерінен, әскери қызметші әйелдерден басқа) заттай
мүлікпен жабдықтаудың № 3 нормасы*
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. В Силах воздушной обороны - фуражка, мундир и брюки, китель и брюки навыпуск, брюки повседневные навыпуск, куртка зимняя, плащ демисезонный, свитер, галстук, кашне – темно-синего цвета, рубашка – светло-синего цвета.
2. Выдается только в Республиканской гвардии при особо парадной форме одежды.
3. Выдается только в Аэромобильных войсках Вооруженных Сил, а также в других войсках и воинских формированиях.
4. В Аэромобильных войсках, в частях специального назначения Вооруженных Сил вместо полевых летних и полевых утепленных курток и брюк камуфляжной расцветки – выдаются десантные летние и десантные утепленные куртки и брюки камуфляжной расцветки.
В Аэромобильных войсках, в частях специального назначения Вооруженных Сил, а также в других войсках и воинских формированиях вместо футболки выдается тельняшка с рукавами, а вместо майки белого цвета – тельняшка без рукавов установленного цвета.
В Аэромобильных войсках и Республиканской гвардии дополнительно выдаются тельняшка 1 штука на 1 год, тельняшка теплая 1 штука на 2 года.
5. Военнослужащим, получающим летно-техническое обмундирование или получающим по нормам снабжения спецодеждой костюмы летние (костюмы утепленные на меху), фуражка полевая камуфляжной расцветки и полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, а полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной на 4 года.
6. Вместо ботинок кожаных с высокими берцами черного цвета разрешается выдавать ботинки кожаные с высокими берцами песочного цвета.
7. В Республиканской гвардии при особо парадной форме одежды дополнительно выдаются перчатки белого цвета 1 пара сроком на 1 год, перчатки утепленные (кожаные) белого цвета 1 пара сроком на 2 года.
Норма № 3
снабжения вещевым имуществом старшего и младшего офицерского
составов, сержантов и солдат, проходящих воинскую службу по
контракту, Вооруженных Сил, других войск и воинских
формирований Республики Казахстан (кроме Военно-морских сил,
частей морской пехоты, морских частей Пограничной службы
Комитета национальной безопасности, военнослужащих-женщин) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

Қауіпсіздік пен режимді қамтамасыз ету жөніндегі (Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің) әскери полиция жасағында, әскери полицияның патрульдік-бекеттік бөлімшелері мен кинология қызметтерінің және әскери автомобильдік полицияның әскери қызметшілеріне күнқағары бар теріден тігілген малақай 1 дана 3 жылға, погондары бар қара түсті күртеше мен балағы түсіңкі шалбар 1 жиынтық 2 жылға, қара түсті теріден тігілген жағасы бар қысқы астары жылы қысқа күртеше мен шалбар 1 жиынтық 3 жылға қосымша беріледі, бұл ретте белгіленген түсті теріден тігілген құлақшын мен погондары бар белгіленген түсті қысқы күртешені кию мерзімі 3 жылға, погондары бар белгіленген түсті китель мен жиектер салынған балағы түсіңкі шалбарды кию мерзімі 2 жылға ұзартылады.
Қызметтік міндеттерімен өткізу пункттерінде құжаттарды ресімдеуге қатысу көзделген Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің шекаралық бақылау бөлімдері мен бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне кию мерзімі 4 жыл құлақшын, сұр түсті қаракөлден тігілген астары жылы пальтоға жаға қосымша беріледі, бұл ретте құлақшын мен теріден тігілген жаға осы норма бойынша 5 жылға беріледі. Қаракөлден тігілген жаға мүкәммалдық пайдалануға беріледі. Қаракөлден тігілген малақай киіп жүру көзделмеген жаңа қызмет орнына ауысқан кезде көрсетілген бас киімдердің қалған құны белгіленген тәртіппен өтеледі.
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің офицерлері мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне астарсыз былғары қолғап, астары теріден тігілген былғары қолғап бір жұптан 2 жылға беріледі. Астары теріден тігілген былғары қолғап барлық климаттық аудандарда шекаралық бақылау бөлімдерінің бөлімдері мен бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне, сондай-ақ климаты суық аудандарда қызмет өткеретін офицерлерге, келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге беріледі. Астары теріден тігілген былғары қолғап алатын әскери қызметшілерге іші жылы қолғап берілмейді. Астарсыз былғары қолғап шекаралық бақылау жасақтарының, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің аға бақылаушыларына, бақылаушыларына, кіші бақылаушыларына беріледі.
Шекаралық бақылау бөлімдерінің бөлімдері мен бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне белгіленген түсті жейде және қысқа жеңді жейде орнына ақ түсті ұзын және қысқа жеңді жейде беруге рұқсат етіледі, белгіленген түсті күнделікті китель 1 жылға, күнделікті шалбар 3 дана 2 жылға беріледі, белгіленген түсті жейде 3 дана 1 жылға, қысқа қонышты құрым бәтеңке 3 жұп 2 жылға беріледі.
Келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге, оларға офицер атағы берілген кезде бұрын берілген заттарды кию мерзімдері қамтамасыз етілгенге саналады.
Офицерлер мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге берілген жеке пайдаланудағы заттай мүлік оны кию мерзімі аяқталғаннан кейін олардың меншігіне өтеді.

В отряде военной полиции по обеспечению безопасности и режима (Министерства обороны Республики Казахстан) военнослужащим подразделений патрульно-постовой и кинологической служб военной полиции и военной автомобильной полиции дополнительно выдаются шапка меховая с козырьком 1 шт. на 3 года, куртка с погонами и брюки навыпуск черного цвета 1 комплект на 2 года, куртка зимняя укороченная с меховым воротником черного цвета и брюки утепленные черного цвета 1 комплект на 3 года, при этом срок носки шапки-ушанки меховой установленного цвета и куртки зимней установленного цвета с погонами увеличивается на 3 года, кителя с погонами и брюки навыпуск установленного цвета с кантами – на 2 года.
Военнослужащим отделов и отделений пограничного контроля частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности, служебными обязанностями которых предусмотрено участие в оформлении документов в пунктах пропуска, дополнительно выдаются шапка-ушанка, воротник на пальто утепленное из каракуля серого цвета со сроком носки 4 года, при этом шапка-ушанка и воротник меховой по данной норме выдаются на 5 лет. Воротник из каракуля выдается в инвентарное пользование. При переводах к новому месту службы, где ношение шапок из каракуля не предусмотрено, остаточная стоимость указанных головных уборов возмещается установленным порядком.
Офицерам и военнослужащим по контракту Пограничной службы Комитета национальной безопасности выдаются перчатки кожаные без подкладки, перчатки кожаные на меху по одной паре на 2 года. Перчатки кожаные на меху выдаются военнослужащим отделов и отделений пограничного контроля частей, военнослужащим отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов во всех климатических районах, а также всем офицерам, военнослужащим по контракту, проходящим службу в районах с холодным климатом. Военнослужащим, получающим перчатки кожаные на меху, перчатки утепленные не выдаются. Перчатки кожаные без подкладки выдаются старшим контролерам, контролерам, младшим контролерам отрядов пограничного контроля, отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов.
Военнослужащим отделов и отделений пограничного контроля частей, военнослужащим отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов разрешается взамен рубашки установленного цвета и рубашки с коротким рукавом рубашки белого цвета с длинными и короткими рукавами, китель повседневный установленного цвета выдается один на 1 год, брюки повседневные 3 штуки на 2 года, рубашки установленного цвета выдаются 3 штуки на 1 год, полуботинки хромовые 3 пары на 2 года.
Военнослужащим по контракту при присвоении им офицерского звания сроки носки ранее выданных предметов засчитываются в обеспеченность.
Вещевое имущество личного пользования, выданное офицерам и военнослужащим по контракту, переходит в их собственность по окончанию срока его носки.

Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет, олардан 1 пайыз мөлшерінде мүлікті өкілдік шығыстарға пайдалануға рұқсат етіледі.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Республикалық ұланның офицерлеріне және келісімшарт бойынша сержанттары мен сарбаздарына ерекше салтанатты киім нысаны кезінде қосымша беріледі.
2. Полковник әскери атағы берілген кезде бұрын берілген погондары бар белгіленген түсті астары жылы пальто мен белгіленген түсті қысқы күртешені кию мерзімі аяқталғанға дейін белгіленген түсті қаракөлден тігілген алмалы-салмалы жаға беріледі.
3. Полковниктерге, Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерін, арнайы мақсаттағы бөлімдерін, әскери полициясын, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери бөлімдерін қоспағанда, белгіленген түсті берет берілмейді.
4. Қарулы Күштердің тактикалық әскери басқару органдарының құрамаларында, бөлімдері мен мекемелерінде әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге, ал Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде шекара заставалары мен комендатураларының әскери қызметшілеріне погондары бар белгіленген түсті китель мен жиектер салынған балағы түсіңкі шалбар, жиектер салынған белгіленген түсті балағы түсіңкі шалбар 3 жыл мерзімге, ал погондары бар белгіленген түсті маусымдық плащ пен погондары бар белгіленген түсті алмалы-салмалы теріден (қаракөлден) тігілген жағасы бар белгіленген түсті қысқы күртеше 4 жыл мерзімге беріледі.
5. Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, арнайы мақсаттағы бөлімдерінде бүркеніш түсті далалық жазғы және далалық астары жылы күртеше мен шалбар орнына – бүркеніш түсті десанттық жазғы және десанттық астары жылы күртеше мен шалбар беріледі.
Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, арнайы мақсаттағы бөлімдерінде, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда футболка орнына – жеңді тельняшка, ал ақ түсті майка орнына – белгіленген түсті жеңсіз тельняшка беріледі.
Ұшу-техникалық киім-кешек алатын немесе арнайы киіммен жабдықтау нормалары бойынша жазғы костюм (астары теріден тігілген костюм) алатын әскери қызметшілерге бүркеніш түсті далалық фуражка және бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар мен қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке 4 жылға беріледі.

Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности, из которых разрешается использовать на представительские расходы имущество в размере 1 процента.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Дополнительно выдается офицерам и сержантам и солдатам, проходящим воинскую службу по контракту в Республиканской гвардии, при особо парадной форме одежды.
2. При присвоении воинского звания полковник выдаются воротники съемные из каракуля установленного цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто утепленного установленного цвета с погонами и куртки зимней установленного цвета.
3. Полковникам берет установленного цвета не выдается, за исключением Аэромобильных войск, частей специального назначения, военной полиции Вооруженных Сил, а также воинских частей других войск и воинских формирований.
4. Военнослужащим, проходящим воинскую службу в соединениях, частях и учреждениях тактических органов военного управления Вооруженных Сил, а в Пограничной службе Комитета национальной безопасности военнослужащим пограничных застав и комендатур, китель с погонами и брюки навыпуск установленного цвета с кантами, брюки навыпуск установленного цвета с кантами выдаются сроком на 3 года, а плащ демисезонный установленного цвета с погонами и куртка зимняя установленного цвета со съемным меховым (каракулевым) воротником установленного цвета с погонами выдаются сроком на 4 года.
5. В Аэромобильных войсках, в частях специального назначения Вооруженных Сил вместо полевых летних и полевых утепленных курток и брюк камуфляжной расцветки – выдаются десантные летние и десантные утепленные куртки и брюки камуфляжной расцветки.
В Аэромобильных войсках, в частях специального назначения Вооруженных Сил, а также в других войсках и воинских формированиях вместо футболки выдается тельняшка с рукавами, а вместо майки белого цвета – тельняшка без рукавов установленного цвета.
Военнослужащим, получающим летно-техническое обмундирование или получающим по нормам снабжения спецодеждой костюмы летние (костюмы утепленные на меху), фуражка полевая камуфляжной расцветки и полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной и ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета на 4 года.

Жауынгерлік кезекшілік атқаратын, № 35 норма бойынша арнайы киім алатын ӘШҚҚ әскерлерінің әскери қызметшілеріне бүркеніш түсті далалық фуражка және бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар 4 жылға беріледі.
6. Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке орнына құм түстес ұзын қонышты былғары бәтеңке беріледі.
7. Іші жылы ұзын қонышты бәтеңке ыстық климатты аудандарда 4 жылға беріледі.
8. Республикалық ұланда ақ түсті қолғап 2 жыл мерзімге беріледі.
9. Республикалық ұланның офицерлері мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне ерекше салтанатты киім нысаны кезінде ақ түсті іші жылы қолғап 1 жұп 2 жыл мерзімге қосымша беріледі.
10. Ұшу-техникалық мүлікпен жабдықтау нормалары бойынша төрт қатпарлы карта ұстағыштар алатын әскери қызметшілерге далалық сөмке берілмейді. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде әскери қызметшілер карта ұстағыштармен инженерлік-авиациялық қызмет арқылы қамтамасыз етіледі.
11. Стратегиялық, жедел-стратегиялық және жергілікті әскери басқару органдарында, Қарулы Күштердің әскери және азаматтық жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында және факультеттерінде әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге, ал Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде орталық аппараттың және өңірлік басқармалардың әскери қызметшілеріне бүркеніш түсті далалық фуражка, бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар 3 жылға, ал қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке 4 жылға беріледі.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері
мен әскери құралымдарының (Әскери-теңіз күштерінен, теңіз жаяу
әскерлері бөлімдерінен, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара
қызметінің теңіз бөлімдерінен басқа) әскери қызметші
әйелдерін заттай мүлікпен жабдықтаудың
№ 4 нормасы*
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

Военнослужащим войск ПВО, несущим боевое дежурство, получающим специальную одежду по норме № 35, фуражка полевая камуфляжной расцветки и полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной на 4 года.
6. Вместо ботинок кожаных с высокими берцами черного цвета разрешается выдавать ботинки кожаные с высокими берцами песочного цвета.
7. Ботинки с высокими берцами утепленные в районах с жарким климатом выдаются на 4 года.
8. В Республиканской гвардии перчатки белого цвета выдаются сроком на 2 года.
9. Офицерам и военнослужащим по контракту Республиканской гвардии при особо парадной форме одежды дополнительно выдаются перчатки утепленные белого цвета 1 пара сроком на 2 года.
10. Военнослужащим, получающим по нормам снабжения летно-техническим имуществом картодержатели четырехсторонние, сумка полевая не выдается. В Пограничной службе Комитета национальной безопасности военнослужащие картодержателями обеспечиваются через инженерно-авиационную службу.
11. Военнослужащим, проходящим воинскую службу в стратегических, оперативно-стратегических и местных органах военного управления, на военных кафедрах и факультетах военных и гражданских высших учебных заведений Вооруженных Сил, а в Пограничной службе Комитета национальной безопасности военнослужащим центрального аппарата и региональных управлений, фуражка полевая камуфляжной расцветки, полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной на 3 года, а ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета на 4 года.
Норма № 4
снабжения вещевым имуществом военнослужащих-женщин Вооруженных
Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан
(кроме Военно-морских сил, частей морской пехоты, морских
частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

Қызметтік міндеттерімен өткізу пункттерінде құжаттарды ресімдеуге қатысу көзделген Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі шекаралық бақылау бөлімдерінің бөлімдері мен бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне кию мерзімі 4 жыл құлақшын, астары жылы пальтоға сұр түсті қаракөлден тігілген жаға қосымша беріледі, бұл ретте осы норма бойынша құлақшын мен теріден тігілген жаға 5 жылға беріледі. Қаракөлден тігілген жаға мүкәммалдық мүлікке беріледі. Қаракөлден тігілген малақай киіп жүру көзделмеген жаңа қызмет орнына ауысқан кезде көрсетілген бас киімдердің қалған құны белгіленген тәртіппен өтеледі.
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің офицерлері мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне астарсыз былғары қолғап, іші теріден тігілген былғары қолғап бір жұптан 2 жылға беріледі. Астары теріден тігілген былғары қолғап барлық климаттық аудандарда шекаралық бақылау бөлімдерінің бөлімдері мен бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне, сондай-ақ климаты суық аудандарда қызмет өткеретін офицерлерге, келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге беріледі. Астары іші теріден тігілген былғары қолғап алатын әскери қызметшілерге іші жылы қолғап берілмейді. Астарсыз былғары қолғап шекаралық бақылау жасақтарының, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің аға бақылаушыларына, бақылаушыларына, кіші бақылаушыларына беріледі.
Шекаралық бақылау бөлімдерінің бөлімдері мен бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне белгіленген түсті жейде және қысқа жеңді жейде орнына ақ түсті ұзын және қысқа жеңді жейде беруге рұқсат етіледі, белгіленген түсті күнделікті китель 1 жылға, күнделікті шалбар (юбка) 3 дана 2 жылға беріледі, белгіленген түсті жейде 3 дана 1 жылға, қысқа қонышты құрым бәтеңке 3 жұп 2 жылға беріледі.
Әскери қызметші әйелдер бала күтімі бойынша демалысқа кеткен кезде заттай мүліктің заттарын беру уақытша тоқтатылады, демалыстан шыққан кезде қайта қалпына келтіріледі.
Әскери қызметші әйелдерге берілген жеке пайдаланудағы заттай мүлік оны кию мерзімі аяқталғаннан кейін олардың меншігіне өтеді.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

Военнослужащим отделов и отделений пограничного контроля частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности, служебными обязанностями которых предусмотрено участие в оформлении документов в пунктах пропуска дополнительно выдаются шапка-ушанка, воротник на пальто утепленное из каракуля серого цвета со сроком носки 4 года, при этом шапка-ушанка и воротник меховой по данной норме выдаются на 5 лет. Воротник из каракуля выдается в инвентарное пользование. При переводах к новому месту службы, где ношение шапок из каракуля не предусмотрено, остаточная стоимость указанных головных уборов возмещается установленным порядком.
Офицерам и военнослужащим по контракту Пограничной службы Комитета национальной безопасности выдаются перчатки кожаные без подкладки, перчатки кожаные на меху по одной паре на 2 года. Перчатки кожаные на меху выдаются военнослужащим отделов и отделений пограничного контроля частей, военнослужащим отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов во всех климатических районах, а также всем офицерам, военнослужащим по контракту, проходящим службу в районах с холодным климатом. Военнослужащим, получающим перчатки кожаные на меху, перчатки утепленные не выдаются. Перчатки кожаные без подкладки выдаются старшим контролерам, контролерам, младшим контролерам отрядов пограничного контроля, отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов.
Военнослужащим отделов и отделений пограничного контроля частей, военнослужащим отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов разрешается взамен рубашки установленного цвета и рубашки с коротким рукавом выдавать рубашки белого цвета с длинными и короткими рукавами, китель повседневный установленного цвета выдается один на 1 год, брюки (юбки) повседневные 3 штуки на 2 года, рубашки установленного цвета выдаются 3 штуки на 1 год, полуботинки хромовые 3 пары на 2 года.
Военнослужащим женщинам при убытии в отпуск по уходу за ребенком начисление предметов вещевого имущества приостанавливается, при выходе из отпуска – возобновляется.
Вещевое имущество личного пользования, выданное военнослужащим-женщинам, переходит в их собственность по окончанию срока его носки.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

1. Заттай мүліктің осы заттары Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес әскери парадтарды, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің нұсқауы бойынша салтанатты іс-шараларды, халықаралық келіссөздерді өткізу және шетел делегацияларын қарсы алу кезінде ерекше салтанатты киім нысаны үшін сатып алынады және беріледі.
2. Полковник әскери атағы берілген кезде бұрын берілген погондары бар белгіленген түсті астары жылы пальто мен белгіленген түсті қысқы күртешені кию мерзімі аяқталғанға дейін белгіленген түсті қаракөлден тігілген алмалы-салмалы жаға беріледі.
3. Қарулы Күштердің тактикалық әскери басқару органдарының құрамаларында, бөлімдері мен мекемелерінде әскери қызмет өткеретін әскери қызметші әйелдерге, ал Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде шекара заставалары мен комендатураларының әскери қызметшілеріне погондары бар белгіленген түсті китель мен жиектер салынған балағы түсіңкі шалбар, жиектер салынған белгіленген түсті балағы түсіңкі шалбар 3 жыл мерзімге, ал погондары бар белгіленген түсті маусымдық плащ пен погондары бар белгіленген түсті алмалы-салмалы теріден (қаракөлден) тігілген жағасы бар белгіленген түсті қысқы күртеше 4 жыл мерзімге беріледі.
4. Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, арнайы мақсаттағы бөлімдерінде бүркеніш түсті далалық жазғы және далалық астары жылы күртеше мен шалбар орнына – бүркеніш түсті десанттық жазғы және десанттық астары жылы күртеше мен шалбар беріледі.
Қарулы Күштердің Аэроұтқыр әскерлерінде, арнайы мақсаттағы бөлімдерінде, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда футболка орнына – жеңді тельняшка, ал ақ түсті майка орнына – белгіленген түсті жеңсіз тельняшка беріледі.
Ұшу-техникалық киім-кешек алатын немесе арнайы киіммен жабдықтау нормалары бойынша жазғы костюм (астары теріден тігілген костюм) алатын әскери қызметшілерге бүркеніш түсті далалық фуражка және бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар мен қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке 4 жылға беріледі.
Жауынгерлік кезекшілік атқаратын, № 35 норма бойынша арнайы киім алатын ӘШҚҚ әскерлерінің әскери қызметшілеріне бүркеніш түсті далалық фуражка және бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар 4 жылға беріледі.
5. Стратегиялық, жедел-стратегиялық және жергілікті әскери басқару органдарында, Қарулы Күштердің әскери және азаматтық жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында және факультеттерінде әскери қызмет өткеретін әскери қызметші әйелдерге, ал Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде орталық аппараттың және өңірлік басқармалардың әскери қызметшілеріне бүркеніш түсті далалық фуражка, бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар 2 жылға, жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар 3 жылға, ал қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке 4 жылға беріледі.

1. Данные предметы вещевого имущества закупаются и выдаются для особо парадной формы одежды при проведении военных парадов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан, торжественных мероприятий, международных переговоров и встреч иностранных делегаций по указанию Министра обороны Республики Казахстан.
2. При присвоении воинского звания полковник выдаются воротники съемные из каракуля установленного цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто утепленного установленного цвета с погонами и куртки зимней установленного цвета.
3. Военнослужащим-женщинам, проходящим воинскую службу в соединениях, частях и учреждениях тактических органов военного управления Вооруженных Сил, а в Пограничной службе Комитета национальной безопасности военнослужащим-женщинам пограничных застав и комендатур, китель повседневный с погонами и брюки навыпуск установленного цвета с кантом выдаются сроком на 3 года, а плащ демисезонный установленного цвета с погонами и куртка зимняя установленного цвета со съемным меховым (каракулевым) воротником установленного цвета с погонами выдаются сроком на 4 года.
4. В Аэромобильных войсках, в частях специального назначения Вооруженных Сил вместо полевых летних и полевых утепленных курток и брюк камуфляжной расцветки – выдаются десантные летние и десантные утепленные куртки и брюки камуфляжной расцветки.
В Аэромобильных войсках, в частях специального назначения Вооруженных Сил, а также в других войсках и воинских формированиях вместо футболки выдается тельняшка с рукавами, а вместо майки белого цвета – тельняшка без рукавов установленного цвета.
Военнослужащим, получающим летно-техническое обмундирование или получающим по нормам снабжения спецодеждой костюмы летние (костюмы утепленные на меху), фуражка полевая камуфляжной расцветки и полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной и ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета на 4 года.
Военнослужащим войск ПВО, несущим боевое дежурство, получающим специальную одежду по норме № 35, фуражка полевая камуфляжной расцветки и полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной на 4 года.
5. Военнослужащим-женщинам, проходящим воинскую службу в стратегических, оперативно-стратегических и местных органах военного управления, на военных кафедрах и факультетах военных и гражданских высших учебных заведений Вооруженных Сил, а в Пограничной службе Комитета национальной безопасности военнослужащим-женщинам центрального аппарата и региональных управлений, фуражка полевая камуфляжной расцветки, полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки выдаются на 2 года, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной на 3 года, а ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета на 4 года.

6. Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке орнына құм түстес ұзын қонышты былғары бәтеңке беріледі.
7. Республикалық ұланда ақ түсті қолғап 2 жыл мерзімге беріледі.
8. Ұшу-техникалық мүлікпен жабдықтау нормалары бойынша төрт қатпарлы карта ұстағыштар алатын әскери қызметшілерге далалық сөмке берілмейді. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде әскери қызметшілер карта ұстағыштармен инженерлік-авиациялық қызмет арқылы қамтамасыз етіледі.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері
мен әскери құралымдары әскери оқу орындарының курсанттарын, оқу
орындары әскери факультеттерінің курсанттарын (Әскери-теңіз
күштері, теңіз жаяу әскерлері бөлімдері, Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Шекара қызметінің орта және жоғары әскери оқу
орындарының курсанттарынан басқа) заттай мүлікпен жабдықтаудың
№ 5 нормасы*
Р/с
Заттар атауы
3 жыл оқу мерзімі
4 жыл оқу мерзімі
5 және 6 жыл оқу мерзімдері
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1 адамға заттар саны
Кию мерзімі
1 адамға заттар саны
Кию мерзімі
1 адамға заттар саны
Кию мерзімі
1. Киім-кешек
1
Белгіленген түсті берет
1 дана
3 жыл
1 дана
2 жыл
2 дана
оқу мерзіміне
-
2
Күнқағары бар қара жусан түстес теріден тігілген құлақшын
1 дана
3 жыл
1 дана
2 жыл
2 дана
мерзіміне
-
3
Қара жусан түстес теріден тігілген жағасы және погондары бар қара жусан түстес астары жылы
1 дана
3 жыл
1 дана
2 жыл
2 дана
оқу мерзіміне
-
4
Погондары бар қара жусан түстес китель мен балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
3 жыл
1 жиынт.
2 жыл
2 жиынт.
оқу мерзіміне
-
5
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
1 жыл
1 дана
1 жыл
1 дана
1 жыл
-
6
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
6 ай
1 жиынт.
6 ай
1 жиынт.
6 ай
1
7
Жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
3 жыл
1 жиынт.
2 жыл
2 жиынт.
оқу мерзіміне
1, 2
8
Қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) далалық фуражка
1 дана
3 жыл
1 дана
2 жыл
1 дана
оқу мерзіміне
-
9
Қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) күртешесі мен шалбар
1 жиынт.
3 жыл
1 жиынт.
2 жыл
2 жиынт.
оқу мерзіміне
-
10
Қорғаныш түсті астары жылы (жұмысқа арналған) күртешесі мен шалбар
1 жиынт.
3 жыл
1 жиынт.
2 жыл
2 жиынт.
оқу мерзіміне
-
11
Плащ-жамылғы
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
2 дана
оқу мерзіміне
3
2. Аяқ киім
12
Қара түсті былғары бәтеңке
1 жұп
3 жыл
1 жұп
2 жыл
2 жұп
оқу мерзіміне
-
13
Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
8 ай
1 жұп
8 ай
1 жұп
8 ай
4
14
Қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
3 жыл
1 жұп
2 жыл
2 жұп
оқу мерзіміне
-
15
Спорттық туфли
2 жұп
3 жыл
1 жұп
2 жыл
2 жұп
оқу мерзіміне
-
16
Казармалық тапочка
1 жұп
1 жыл
1 жұп
1 жыл
1 жұп
1 жыл
-

6. Вместо ботинок кожаных с высокими берцами черного цвета разрешается выдавать ботинки кожаные с высокими берцами песочного цвета.
7. В Республиканской гвардии выдаются перчатки трикотажные белого цвета сроком на 2 года.
8. Военнослужащим-женщинам, получающим по нормам снабжения летно-техническим имуществом картодержатели четырехсторонние, сумка полевая не выдается. В Пограничной службе Комитета национальной безопасности военнослужащие картодержателями обеспечиваются через инженерно-авиационную службу.
Норма № 5
снабжения вещевым имуществом, курсантов военных учебных
заведений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований
Республики Казахстан, курсантов военных факультетов учебных
заведений (кроме курсантов средних и высших военных учебных
заведений Военно-морских сил, частей морской пехоты, морских
частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности) *
п/п
Наименование
предметов
С 3-летним
сроком
обучения
С 4-летним
сроком
обучения
С 5 и
6-летними
сроками
обучения
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
Коли-
чество
пред-
метов
на 1
чело-
века
Срок
носки
Коли-
чество
пред-
метов
на 1
чело-
века
Срок
носки
Коли-
чество
пред-
метов
на 1
чело-
века
Срок
носки
1.
Обмундирование
1
Берет
установленного
цвета
1 шт
3 года
1 шт
2 года
2 шт
на
срок
обу-
чения
-
2
Шапка-ушанка с
козырьком
меховая цвета
темной полыни
1 шт
3 года
1 шт
2 года
2 шт
на
срок
обу-
чения
-
3
Пальто
утепленное
цвета темной
полыни с
меховым
воротником
цвета темной
полыни и
погонами
1 шт
3 года
1 шт
2 года
2 шт
на
срок
обу-
чения
-
4
Китель с
погонами и
брюки навыпуск
цвета темной
полыни
1
компл
3 года
1
компл
2 года
2
компл
на
срок
обу-
чения
-
5
Фуражка
полевая
камуфляжной
расцветки
1 шт
1 год
1 шт
1 год
1 шт
1 год
-
6
Полевые куртка
и брюки
прямого покроя
камуфляжной
расцветки
1
компл
6 мес.
1
компл
6 мес.
1
компл
6
мес.
1
7
Полевые
утепленные
куртка и брюки
прямого покроя
камуфляжной
расцветки с
шапкой
шерстяной
1
компл
3 года
1
компл
2 года
2
компл
на
срок
обу-
чения
1,2
8
Фуражка
полевая
защитного
цвета
(рабочая)
1 шт
3 года
1 шт
2 года
1 шт
на
срок
обу-
чения
-
9
Куртка и брюки
защитного
цвета
(рабочие)
1
компл
3 года
1
компл
2 года
2
компл
на
срок
обу-
чения
-
10
Куртка и брюки
утепленные
защитного
цвета
(рабочие)
1
компл
3 года
1
компл
2 года
2
компл
на
срок
обу-
чения
-
11
Плащ-палатка
1 шт
на
срок
обу-
чения
1 шт
на срок
обучения
2 шт
на
срок
обу-
чения
3
2. Обувь
12
Ботинки
кожаные
черного цвета
1 пара
3 года
1 пара
2 года
2 пары
на
срок
обу-
чения
-
13
Ботинки
кожаные с
высокими
берцами
черного цвета
1 пара
8 мес.
1 пара
8 мес.
1 пара
8
мес.
4
14
Ботинки
кожаные с
высокими
берцами
утепленные
черного цвета
1 пара
3 года
1 пара
2 года
2 пары
на
срок
обу-
чения
-
15
Туфли
спортивные
2 пары
3 года
1 пара
2 года
2 пары
на
срок
обу-
чения
-
16
Тапочки
казарменные
1 пара
1 год
1 пара
1 год
1 пара
1 год
-

3. Киім
17
Погондары бар ақ түсті жейде
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
5
18
Погондары бар ашық жусан түстес жейде
3 дана
3 жыл
2 дана
2 жыл
5 дана
оқу мерзіміне
-
19
Қара жусан түстес галстук
3 дана
3 жыл
2 дана
2 жыл
5 дана
оқу мерзіміне
-
20
Қара жусан түстес кашне
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
-
21
Ақ түсті кашне
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
5
22
Іш киім
2 жиынт.
1 жыл
2 жиынт.
1 жыл
2 жиынт.
1 жыл
1
23
Бір түсті футболка
2 дана
1 жыл
2 дана
1 жыл
2 дана
1 жыл
1
24
Мақта-мата трусы
2 дана
1 жыл
2 дана
1 жыл
2 дана
1 жыл
-
25
Мақта-мата сүлгі
3 дана
1 жыл
3 дана
1 жыл
3 дана
1 жыл
6
26
Мақта-мата монша сүлгісі
1 дана
1 жыл
1 дана
1 жыл
1 дана
1 жыл
6
27
Қол орамал
4 дана
1 жыл
4 дана
1 жыл
4 дана
1 жыл
-
28
Мақта-мата жаға астары
24 дана
1 жыл
24 дана
1 жыл
24 дана
1 жыл
-
29
Мақта-мата ұйық
24 жұп
1 жыл
24 жұп
1 жыл
24 жұп
1 жыл
7
30
Спорттық костюм
1 жиынт.
3 жыл
1 жиынт.
2 жыл
2 жиынт.
оқу мерзіміне
-
31
Ақ түсті қолғап
1 жұп
оқу мерзіміне
1 жұп
оқу мерзіміне
1 жұп
оқу мерзіміне
5
4. Жылы заттар
32
Жылы киім
2 жиынт.
1 жыл
2 жиынт.
1 жыл
2 жиынт.
1 жыл
1
33
Жүн ұйық
6 жұп
1 жыл
6 жұп
1 жыл
6 жұп
1 жыл
7
34
Қара түсті іші жылы қолғап
1 жұп
3 жыл
1 жұп
2 жыл
2 жұп
оқу мерзіміне
-
35
Ақ түсті іші жылы қолғап
1 жұп
оқу мерзіміне
1 жұп
оқу мерзіміне
1 жұп
оқу мерзіміне
5
5. Амуниция
36
Жез тоғасы бар ақ түсті белдік белбеу
1 дана
6 жыл
1 дана
6 жыл
1 дана
оқу мерзіміне
3
37
Далалық белбеу
1 дана
3 жыл
1 дана
4 жыл
2 дана
оқу мерзіміне
8
38
Далалық жабдық (иық бау)
1 жиынт.
6 жыл
1 жиынт.
6 жыл
1 жиынт.
оқу мерзіміне
3
39
Шалбар белбеуі
1 дана
3 жыл
1 дана
2 жыл
2 дана
оқу мерзіміне
-
40
Галстукке арналған қыстырма
1 дана
3 жыл
1 дана
2 жыл
2 дана
оқу мерзіміне
-
41
Далалық сөмке
1 дана
оқу мерзіміне
1 дана
оқу мерзіміне
2 дана
оқу мерзіміне
3
42
Күміс түстес аксельбант
1 дана
8 жыл
1 дана
8 жыл
1 дана
8 жыл
5
Ескертпелер:
* Келісімшарт бойынша әскери қызметшілер қатарынан курсанттар № 3 норма бойынша заттай мүлікпен қамтамасыз етіледі.
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан курсанттар қолданыстағы заңнамаға сәйкес киіммен және аяқ киіммен қосымша қамтамасыз етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

3. Белье
17
Рубашка белого
цвета с
погонами
1 шт
на
срок
обу-
чения
1 шт
на срок
обучения
1 шт
на
срок
обу-
чения
5
18
Рубашка цвета
светлой полыни
с погонами
3 шт
3 года
2 шт
2 года
5 шт
на
срок
обу-
чения
-
19
Галстук цвета
темной полыни
3 шт
3 года
2 шт
2 года
5 шт
на
срок
обу-
чения
-
20
Кашне цвета
темной полыни
1 шт
на
срок
обу-
чения
1 шт
на срок
обучения
1 шт
на
срок
обу-
чения
-
21
Кашне белого
цвета
1 шт
на
срок
обу-
чения
1 шт
на срок
обучения
1 шт
на
срок
обу-
чения
5
22
Белье
нательное
2
компл
1 год
2
компл
1 год
2
компл
1 год
1
23
Футболка
однотонного
цвета
2 шт
1 год
2 шт
1 год
2 шт
1 год
1
24
Трусы
хлопчато-
бумажные
2 шт
1 год
2 шт
1 год
2 шт
1 год
-
25
Полотенце
хлопчато-
бумажное
3 шт
1 год
3 шт
1 год
3 шт
1 год
6
26
Полотенце
хлопчато-
бумажное
банное
1 шт
1 год
1 шт
1 год
1 шт
1 год
6
27
Платок носовой
4 шт
1 год
4 шт
1 год
4 шт
1 год
-
28
Подворотнички
хлопчато-
бумажные
24 шт
1 год
24 шт
1 год
24 шт
1 год
-
29
Носки
хлопчато-
бумажные
24
пары
1 год
24
пары
1 год
24
пары
1 год
7
30
Костюм
спортивный
1
компл
3 года
1
компл
2 года
2
компл
на
срок
обу-
чения
-
31
Перчатки
белого цвета
1 пара
на
срок
обу-
чения
1 пара
на срок
обучения
1 пара
на
срок
обу-
чения
5
4. Теплые вещи
32
Белье теплое
2
компл
1 год
2
компл
1 год
2
компл
1 год
1
33
Носки
шерстяные
6 пар
1 год
6 пар
1 год
6 пар
1 год
7
34
Перчатки
утепленные
черного цвета
1 пара
3 года
1 пара
2 года
2 пары
на
срок
обу-
чения
-
35
Перчатки
утепленные
белого цвета
1 пара
на
срок
обу-
чения
1 пара
на срок
обучения
1 пара
на
срок
обу-
чения
5
5. Амуниция
36
Ремень поясной
белого цвета с
латунной
пряжкой
1 шт
6 лет
1 шт
6 лет
1 шт
на
срок
обу-
чения
3
37
Ремень полевой
1 шт
3 года
1 шт
4 года
2 шт
на
срок
обу-
чения
8
38
Снаряжение
полевое (лямки
плечевые)
1
компл
6 лет
1
компл
6 лет
1
компл
на
срок
обу-
чения
3
39
Ремень брючный
1 шт
3 года
1 шт
2 года
2 шт
на
срок
обу-
чения
-
40
Зажим для
галстука
1 шт
3 года
1 шт
2 года
2 шт
на
срок
обу-
чения
-
41
Сумка полевая
1 шт
на
срок
обу-
чения
1 шт
на срок
обучения
2 шт
на
срок
обу-
чения
3
42
Аксельбант
серебристого
цвета
1 шт
8 лет
1 шт
8 лет
1 шт
8 лет
5
Примечания:
* Курсанты из числа военнослужащих по контракту обеспечиваются вещевым имуществом по норме № 3. Курсанты из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, дополнительно обеспечиваются одеждой и обувью в соответствии с действующим законодательством.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

1. Аэроұтқыр әскерлерінің әскери оқу орындарында (кафедраларында) оқитын курсанттарға бүркеніш түсті далалық жазғы және далалық астары жылы күртеше мен шалбар орнына – бүркеніш түсті десанттық жазғы және десанттық астары жылы күртеше мен шалбар, бір түсті футболка орнына – жеңсіз тельняшка, іш киім орнына жеңді тельняшка мен іштен киетін кальсон 2 жұптан 1 жылға, жылы киім орнына жеңді жылы тельняшка мен жылы кальсон 2 жұптан 1 жылға беріледі.
2. Ұшу-техникалық киім-кешек (жылы) алатын немесе арнайы киіммен жабдықтау нормалары бойынша астары жылы немесе теріден тігілген костюм алатын курсанттарға жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар оқу мерзіміне қосымша беріледі.
3. Мүкәммалдық заттар ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
4. Ұзын қонышты бәтеңке орнына керзі етік беруге рұқсат етіледі.
5. Погондары бар ақ түсті жейде, ақ түсті кашне, күміс түстес аксельбант, ақ түсті қолғап пен ақ түсті іші жылы қолғап әскерлер парадтарына қатысатын курсанттарға мүкәммалдық заттар ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
6. Мақта-мата сүлгі орнына түкті сүлгі беруге рұқсат етіледі.
7. 6 жұп мақта-мата ұйық орнына 3 жұп шұлғау 1 жылға, 2 жұп жүн ұйық орнына – қысқы шұлғау (жүн немесе бәйкі) 2 жұп 1 жылға беруге рұқсат етіледі.
8. Далалық белбеу орнына жез тоғасы бар қоңыр түсті белдік белбеу беруге рұқсат етіледі.
Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда
әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сарбаздар мен
сержанттарды (Әскери-теңіз күштерінен, Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Шекара қызметінің теңіз күштерінен басқа) заттай
мүлікпен жабдықтаудың
№ 6 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Курсантам, обучающимся в военных учебных заведениях (кафедрах) Аэромобильных войск, вместо полевых летних и полевых утепленных курток и брюк камуфляжной расцветки – выдаются десантные летние и десантные утепленные куртки и брюки камуфляжной расцветки, вместо футболки однотонного цвета – тельняшка без рукавов, вместо белья нательного выдаются тельняшка с рукавами и кальсоны нательные по 2 штуки на 1 год, вместо белья теплого выдаются тельняшка теплая с рукавами и кальсоны теплые по 2 штуке на 1 год.
2. Курсантам, получающим летно-техническое обмундирование (утепленное) или получающим по нормам снабжения спецодеждой костюмы утепленные или на меху, полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной выдаются дополнительно на срок обучения.
3. Выдаются на временное пользование как инвентарные вещи.
4. Разрешается вместо ботинок с высоким берцами выдавать сапоги кирзовые.
5. Рубашка белого цвета с погонами, кашне белого цвета, аксельбант серебристого цвета, перчатки белого цвета и перчатки утепленные белого цвета выдаются курсантам, участвующим в парадах войск, на временное пользование как инвентарное имущество.
6. Вместо полотенца хлопчатобумажного разрешается выдавать полотенце махровое.
7. Разрешается выдавать вместо 6 пар носков хлопчатобумажных портянки летние 3 пары на 1 год, вместо 2 пар носков шерстяных – портянки зимние (шерстяные или байковые) 2 пары на 1 год.
8. Вместо ремня полевого разрешается выдавать ремень поясной коричневого цвета с латунной пряжкой.
Норма № 6
снабжения вещевым имуществом солдат и сержантов, проходящих
воинскую службу по призыву в Вооруженных Силах, других войсках
и воинских формированиях (кроме Военно-морских сил, морских
частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

Әскерге шақыру бойынша сарбаздар мен сержанттарға 6 жұп мақта-мата ұйық орнына 1 жылға 3 жұп жазғы шұлғау, 2 жұп жүн ұйық орнына – 1 жылға 2 жұп қысқы (жүн немесе бәйкі) шұлғау беруге рұқсат етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Аэроұтқыр әскерлерінде, теңіз жаяу әскері бөлімдерінде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда бүркеніш түсті фуражка орнына белгіленген түсті берет беріледі. Республикалық ұланда белгіленген түсті берет қызмет мерзіміне саны 2 данадан беріледі.
2. Аэроұтқыр әскерлерінде, арнайы мақсаттағы бөлімдерде бүркеніш түсті жазғы және астары жылы күртеше мен шалбар орнына – бүркеніш түсті десанттық жазғы және десанттық астары жылы күртеше мен шалбар беріледі. Теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінде бүркеніш түсті жазғы және астары жылы күртешелер мен шалбарлар орнына – қара түсті жазғы және астары жылы күртеше мен шалбар беріледі.
3. Аэроұтқыр әскерлерінде, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінде бүркеніш түсті далалық жазғы және далалық астары жылы күртеше мен шалбар орнына – бүркеніш түсті десанттық жазғы және десанттық астары жылы күртеше мен шалбар беріледі.
Бүркеніш түсті далалық фуражка барлық әскери қызметшілерге беріледі. Климаты ыстық аудандарда бүркеніш түсті далалық фуражка орнына бүркеніш түсті панама беруге рұқсат етіледі.
4. Қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) далалық фуражка, қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) күртеше мен шалбар, қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) астары жылы күртеше мен шалбар арнайы киіммен жабдықтау нормалары бойынша жұмысқа арналған костюм алмайтын сарбаздар мен сержанттарға мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
5. Плащ-шатыр, сержанттық далалық сөмке, жез тоғасы бар ақ түсті белдік белбеу және далалық жабдық (иық бау) мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде, Республикалық ұланда плащ-шатыр орнына қызмет мерзіміне резеңкеленген плащ беруге рұқсат етіледі.
6. Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке 2 жұп беріледі, олардың ішінде бір жұп салтанатты киім нысаны үшін беріледі.

Солдатам и сержантам по призыву вместо 6 пар носков хлопчатобумажных разрешается выдавать портянки летние 3 пары на 1 год, вместо 2 пар носков шерстяных, – портянки зимние (шерстяные или байковые) 2 пары на 1 год.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. В Аэромобильных войсках, частях морской пехоты, в других войсках и воинских формированиях вместо фуражки камуфляжной расцветки выдается берет установленного цвета. В Республиканской гвардии берет установленного цвета выдается в количестве 2 штук на срок службы.
2. В Аэромобильных войсках, частях специального назначения вместо летних и утепленных курток и брюк камуфляжной расцветки - десантные летние и десантные утепленные куртки и брюки камуфляжной расцветки. В частях морской пехоты вместо летних и утепленных курток и брюк камуфляжной расцветки - летние и утепленные куртки и брюки черного цвета.
3. В Аэромобильных войсках, частях морской пехоты вместо полевых летних и полевых утепленных куртки и брюк камуфляжной расцветки – десантные летние и десантные утепленные куртки и брюки камуфляжной расцветки.
Фуражка полевая камуфляжной расцветки выдается всем военнослужащим. В районах с жарким климатом вместо фуражки полевой камуфляжной расцветки разрешается выдавать панаму камуфляжной расцветки.
4. Фуражка полевая защитного цвета (рабочая), куртка и брюки защитного цвета (рабочие), куртка и брюки утепленные защитного цвета (рабочие) выдаются во временное пользование как инвентарное имущество солдатам и сержантам, не получающим костюмов рабочих по нормам снабжения спецодеждой.
5. Плащ-палатка, сумка полевая сержантская, ремень поясной белого цвета с латунной пряжкой и снаряжение полевое (лямки плечевые) выдаются во временное пользование как инвентарное имущество. В Пограничной службе Комитета национальной безопасности, Республиканской гвардии вместо плащ-палатки разрешается выдавать плащ прорезиненный на срок службы.
6. Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета выдаются в количестве 2 пар, из них одна пара выдается для парадной формы одежды.

7. Аэроұтқыр әскерлерінде, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда іш киім орнына – белгіленген түсті тельняшка мен іштен киетін кальсон, жылы киім орнына – жылы тельняшка мен жылы кальсон, футболка орнына – жеңсіз тельняшка беруге рұқсат етіледі.
8. Әскерлер парадына қатысатын әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілерге күміс түстес аксельбант және ақ түсті қолғап, ақ түсті іші жылы қолғап мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі. Республикалық ұланда алтын түстес аксельбант беріледі.

7. В Аэромобильных войсках, частях морской пехоты, других войсках и воинских формированиях разрешается выдавать вместо белья нательного – тельняшки установленного цвета и кальсоны нательные, вместо белья теплого – тельняшки теплые и кальсоны теплые, а вместо футболок – тельняшки безрукавки.
8. Военнослужащим по призыву, участвующим в парадах войск, выдаются аксельбант серебристого цвета и перчатки белого цвета, перчатки утепленные белого цвета во временное пользование как инвентарное имущество. В Республиканской гвардии аксельбант золотистого цвета.

9. Мақта-мата (монша) сүлгі орнына түкті сүлгі беруге рұқсат етіледі.
10. Далалық белбеу орнына қоңыр түсті жез тоғасы бар белдік белбеу беруге рұқсат етіледі.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа да әскерлері
мен әскери құралымдарына әскери жиындарға шақырылған запастағы
офицерлерді, сержанттар мен сарбаздарды, жоғары оқу орындарының
студенттерін заттай мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 7 нормасы*
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

9. Вместо полотенца хлопчатобумажного (банного) разрешается выдавать полотенце махровое.
10. Вместо ремня полевого разрешается выдавать ремень поясной коричневого цвета с латунной пряжкой.
Норма № 7
снабжения вещевым имуществом офицеров, сержантов и солдат
запаса, студентов высших учебных заведений, призванных на
воинские сборы в Вооруженные Силы, другие войска и воинские
формирования Республики Казахстан (инвентарное имущество)*
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
№ примечания,
применяемого при
выдаче данного
предмета

1. Плащ-шатыр мүкәммалдық заттар ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
2. Кадет корпусында қара түсті былғары бәтеңке, қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке мен спорттық туфли 1 жұптан 1 жылға беріледі.
3. Тек "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілеріне беріледі.
4. Тек Кадет корпусының тәрбиеленушілеріне беріледі.
5. Мақта-мата (монша) сүлгі орнына түкті сүлгі беруге рұқсат етіледі.
6. Далалық белбеу орнына жез тоғасы бар қоңыр түсті белдік белбеу беруге рұқсат етіледі.
Әскери-теңіз күштерінің, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара
қызметі теңіз бөлімдерінің жоғары офицерлер құрамын
заттай мүлікпен жабдықтаудың
№ 9 нормасы*
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Плащ-палатка выдается во временное пользование как инвентарные вещи.
2. В Кадетском корпусе ботинки кожаные черного цвета, ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета и туфли спортивные выдаются по 1 паре на 1 год.
3. Выдается только воспитанникам Республиканской школы "Жас улан".
4. Выдается только воспитанникам Кадетского корпуса.
5. Вместо полотенца хлопчатобумажного (банного) разрешается выдавать полотенце махровое.
6. Вместо ремня полевого разрешается выдавать ремень поясной коричневого цвета с латунной пряжкой.
Норма № 9
снабжения вещевым имуществом высшего офицерского состава
Военно-морских Сил, морских частей Пограничной службы Комитета
национальной безопасности *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
на одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Тек теңіз жаяу әскерлерінің офицерлер құрамы мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне беріледі.
2. Теңіз жаяу әскерлерінің офицерлер құрамы мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне берілмейді.
3. 1-дәрежелі капитан немесе полковник әскери атағы берілген кезде бұрын берілген погондары бар белгіленген түсті астары жылы пальто мен погондары бар белгіленген түсті қысқы күртешені кию мерзімі аяқталғанға дейін белгіленген түсті қаракөлден тігілген алмалы-салмалы жаға беріледі.
4. Тактикалық әскери басқару органдарының құрамаларында, бөлімдері мен мекемелерінде әскери қызмет өткеретін теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің офицерлер құрамы мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне погондары бар қара түсті тужурка, қара түсті балағы түсіңкі шалбар 3 жыл мерзімге, ал погондары бар қара түсті маусымдық плащ пен қара түсті алмалы-салмалы теріден (қаракөлден) тігілген жағасы мен погондары бар қара түсті қысқы күртеше 4 жыл мерзімге беріледі.
5. Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке орнына кұм түстес ұзын қонышты былғары бәтеңке беруге рұқсат етіледі.
6. Әскери-теңіз күштерінің және Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдерінің әскери қызметшілеріне далалық белбеу орнына қара түсті былғары белдік белбеу беріледі.
Әскери-теңіз күштерінің, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің,
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдерінің
әскери қызметші әйелдерін заттай мүлікпен жабдықтаудың
№ 11 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Выдается только офицерскому составу и военнослужащим по контракту частей морской пехоты.
2. Офицерскому составу и военнослужащим по контракту частей морской пехоты не выдается.
3. При присвоении воинского звания капитан 1 ранга или полковник выдаются воротники из каракуля установленного цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто утепленного черного цвета с погонами и куртки зимней утепленной черного цвета с погонами.
4. Офицерскому составу и военнослужащим по контракту частей морской пехоты, проходящим воинскую службу в соединениях, частях и учреждениях тактических органов военного управления, тужурка с погонами черного цвета, брюки навыпуск черного цвета выдаются сроком на 3 года, а плащ демисезонный черного цвета с погонами и куртка зимняя черного цвета со съемным меховым (каракулевым) воротником черного цвета с погонами выдаются сроком на 4 года.
5. Вместо ботинок кожаных с высокими берцами черного цвета разрешается выдавать ботинки кожаные с высокими берцами песочного цвета.
6. Военнослужащим Военно-морских сил и морских частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности вместо ремня полевого выдается ремень поясной кожаный черного цвета.
Норма № 11
снабжения вещевым имуществом военнослужащих-женщин
Военно-морских сил, частей морской пехоты, морских частей
Пограничной службы Комитета национальной безопасности
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Тек теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің әскери қызметші әйелдеріне беріледі.
2. Теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің әскери қызметші әйелдеріне берілмейді.
3. 1-дәрежелі капитан немесе полковник әскери атағы берілген кезде бұрын берілген погондары бар белгіленген түсті астары жылы пальто мен белгіленген түсті қысқы күртешені кию мерзімі аяқталғанға дейін белгіленген түсті қаракөлден тігілген алмалы-салмалы жаға беріледі.
4. Тактикалық әскери басқару органдарының құрамаларында, бөлімдері мен мекемелерінде әскери қызмет өткеретін теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің келісімшарт бойынша әскери қызметші әйелдеріне погондары бар қара түсті тужурка, қара түсті балағы түсіңкі шалбар 3 жыл мерзімге, ал погондары бар қара түсті маусымдық плащ пен қара түсті алмалы-салмалы теріден (қаракөлден) тігілген жағасы мен погондары бар қара түсті қысқы күртеше 4 жыл мерзімге беріледі.
5. Әскери-теңіз күштерінде және Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің теңіз бөлімдерінде далалық белбеу орнына белгіленген түсті былғары белдік белбеу беріледі.
Әскери-теңіз күштері, теңіз жаяу әскерлері бөлімдері, Ұлттық
қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдері орта және
жоғары әскери оқу орындарының курсанттарын заттай мүлікпен
жабдықтаудың № 12 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Выдаются только военнослужащим-женщинам частей морской пехоты.
2. Военнослужащим-женщинам частей морской пехоты не выдается.
3. При присвоении воинского звания капитан 1 ранга или полковник выдаются воротники съемные из каракуля черного цвета до окончания срока носки ранее выданных пальто утепленного черного цвета с погонами и куртки зимней черного цвета с погонами.
4. Военнослужащим-женщинам частей морской пехоты, проходящим воинскую службу в соединениях, частях и учреждениях тактических органов военного управления, тужурка с погонами черного цвета выдается сроком на 3 года, а плащ демисезонный черного цвета с погонами и куртка зимняя черного цвета со съемным меховым (каракулевым) воротником черного цвета с погонами выдаются сроком на 4 года.
5. В Военно-морских силах и морских частях Пограничной службы Комитета национальной безопасности вместо ремня полевого выдается ремень поясной кожаный установленного цвета.
Норма № 12
снабжения вещевым имуществом курсантов, средних и высших
военных учебных заведений Военно-морских сил, частей морской
пехоты, морских частей Пограничной службы Комитета национальной
безопасности
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
на 1
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Мақта-мата сүлгі орнына түкті сүлгі беруге рұқсат етіледі.
2. Күміс түстес аксельбант, ақ түсті қолғап пен ақ түсті іші жылы қолғап әскерлер парадтарына қатысатын курсанттарға мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
3. Қара түсті іші жылы қолғап орнына іші жылы биялай беруге рұқсат етіледі.
Әскери-теңіз күштерінде, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара
қызметінің теңіз бөлімдерінде әскерге шақыру бойынша әскери
қызмет өткеретін матростары мен старшиналарын заттай мүлікпен
жабдықтаудың № 13 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Вместо полотенца хлопчатобумажного разрешается выдавать полотенце махровое.
2. Аксельбант серебристого цвета, перчатки белого цвета и перчатки утепленные белого цвета выдаются курсантам, участвующим в парадах войск, на временное пользование как инвентарное имущество.
3. Вместо перчаток утепленных черного цвета разрешается выдавать рукавицы утепленные.
Норма № 13
снабжения вещевым имуществом матросов и старшин, проходящих
воинскую службу по призыву в Военно-морских силах, морских
частях Пограничной службы Комитета национальной безопасности
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
на одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Күміс түстес аксельбант, ақ түсті қолғап пен ақ түсті іші жылы қолғап әскерлер парадтарына қатысатын әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілерге мүкәммалдық заттар ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
2. Қара түсті іші жылы қолғап орнына қара түсті іші жылы биялай беруге рұқсат етіледі.
3. Ақ түсті белдік белбеу мен сержанттық далалық сөмке мүкәммалдық заттар ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
Жүзу және жағалық қызмет өткерген кезде Әскери-теңіз
күштерінің, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз
бөлімдерінің әскери қызметшілерін жеңіл киіммен жабдықтаудың
№ 14 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Аксельбант серебристого цвета, перчатки белого цвета и перчатки утепленные белого цвета выдаются военнослужащим по призыву, участвующим в парадах войск, во временное пользование как инвентарные вещи.
2. Вместо перчаток утепленных черного цвета разрешается выдавать рукавицы утепленные черного цвета.
3. Ремень поясной белого цвета и сумка полевая сержантская выдаются в пользование как инвентарные вещи.
Норма № 14
снабжения облегченной одеждой военнослужащих Военно-морских
сил, морских частей Пограничной службы Комитета национальной
безопасности при плавании и несении береговой службы
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Офицерлер мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілер үшін
1
Қара түсті кепи
1 дана
1 жыл
-
2
Погондары бар қысқа жеңді кұм түстес жейде
1 дана
1 жыл
-
3
Көк түсті балағы түсіңкі немесе қысқа шалбар
1 дана
6 ай
-
4
Сандалет
1 жұп
1 жыл
-
2. Корабль құрамы әскерге шақыру бойынша матростары мен старшиналары, әскери оқу орындарының курсанттары үшін
1
Көк түсті кепи
-
корабльдерде
1 дана
1 жыл
-
жағалық бөлімдерде
1 дана
қызмет мерзіміне
-
2
Погондары бар көк түсті қысқа жеңді күртеше мен балағы қысқа шалбар
-
корабльдерде
1 жиынт.
1 жыл
-
жағалық бөлімдерде
1 жиынт.
қызмет мерзіміне
-
3
Сандалет
корабльдерде
1 жұп
1 жыл
-
жағалық бөлімдерде
1 жұп
қызмет мерзіміне
-
Ескертпелер:
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Әскери-теңіз күштеріндегі оқу-жаттығуларына жиындарына
шақырылған запастағы офицерлерді, старшиналар мен матростарды
заттай мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 15 нормасы*
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Для офицеров и военнослужащих по
контракту
1
Кепи черного цвета
1 шт
1 год
-
2
Рубашка песочного цвета с короткими
рукавами и погонами
1 шт
1 год
-
3
Брюки навыпуск или короткие синего
цвета
1 шт
6 мес.
-
4
Сандалеты
1 пара
1 год
-
2. Для матросов и старшин по призыву
корабельного состава,
курсантов военных учебных заведений
1
Кепи синего цвета
-
на кораблях
1 шт
1 год
-
в береговых частях
1 шт
на срок службы
-
2
Куртка с погонами с короткими рукавами
и брюки короткие синего цвета
-
на кораблях
1 компл
1 год
-
в береговых частях
1 компл
на срок службы
-
3
Сандалеты
на кораблях
1 пара
1 год
-
в береговых частях
1 пара
на срок службы
-
Примечания:
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
Норма № 15
снабжения вещевым имуществом офицеров, старшин и матросов
запаса, призванных на учебные сборы в Военно-морские силы
(инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного человека
№ примечания,
применяемого при
выдаче данного
предмета

5. Амуниция
15
Шалбар белбеуі
1 дана
-
16
Қара түсті белдік белбеу
1 дана
17
Далалық сөмке
1 дана
-
Ескертпелер:
Осы норма бойынша сонымен қатар оқу-жаттығу жиындарына жіберілген офицер атақтары бар жоғары оқу орындарының студенттері қамтамасыз етіледі.
Мүлік кейіннен осы заттарды әскери міндеттілер оқу-жаттығу жиындарын өткерген әскери бөлімдердің жұмылдыру қажеттіліктерін жабдықтау үшін 1-санатты беріледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Жылдың жазғы уақытында беріледі.
2. Жылдың қысқы уақытында беріледі.
Әскери қызметшілерді жылы заттармен, жабдықтармен және төсек
орын керек-жарақтарымен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 16 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

5. Амуниция
15
Ремень брючный
1 шт
-
16
Ремень поясной черного цвета
1 шт
17
Сумка полевая
1 шт
-
Примечания:
По данной норме также обеспечиваются направленные на учебные сборы студенты высших учебных заведений, имеющие офицерские звания.
Имущество выдается 1 категории с последующим использованием этих предметов для укомплектования мобилизационной потребности воинских частей, в которых военнообязанные проходили учебные сборы.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Выдается в летнее время года.
2. Выдается в зимнее время года.
Норма № 16
снабжения теплыми вещами, снаряжением и постельными
принадлежностями военнослужащих (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде қауырсыннан жасалған жастықтар теңіз деңгейінен 1500 метр және одан жоғары биіктікте орналасқан аудандардағы шекаралық бекеттердің, уақытша шекаралық бекеттердің, шекара заставаларының (оқу-жаттығудан басқа), шекара комендатураларының, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің, шекара қызметі теңіз бөлімдері корабльдерінің, катерлерінің офицерлері, келісімшарт бойынша әскери қызметшілері, әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілері, сондай-ақ әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілері үшін беріледі, оларды силикон жастықтарға ауыстыруға рұқсат етіледі; шекаралық бақылау жасақтарының, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне, сондай-ақ орталық аппаратты күзету және қамтамасыз ету бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне қой терісінен тігілген қысқа тон орнына погондары бар астары қырқылған қой терісінен тігілген пальто беріледі; 1500 метр және одан жоғары биіктікте орналасқан аудандарда әскерге шақыру бойынша сарбаздар, сержанттар үшін жартылай жүн көрпе 1 данадан 6 жылға қосымша беріледі.
Климаты суық және қалыпты аудандарда және оларға теңестірілген аудандарда әскери қызметшілерге бүркеніш түсті жүн свитер 2 жылға қосымша беріледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Теріден тігілген қысқа тон климаты суық аудандарда жеке құрамның тізімдік санының 50 пайызына, ыстық және қалыпты – 30 пайызына беріледі.
Арнайы киіммен жабдықтау нормалары бойынша теріден тігілген костюм, десанттық астары жылы күртеше мен шалбар алатын әскери қызметшілерге, сондай-ақ Аэроұтқыр әскерлерінде офицерлер мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілер қой терісінен тігілген қысқа тон берілмейді.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінде және Президентінің Күзет қызметінде қой терісінен тігілген қысқа тон орнына иленген былғарыдан тігілген күртеше берілуі мүмкін.
2. Табаны резеңке пима климаты суық аудандарда жеке құрамның тізімдік санының 50 пайызына беріледі.
Климаты қалыпты және ыстық аудандарда табаны резеңке пима тек далалық оқу-жаттығу шығуларын қамтамасыз ету үшін жеке құрамның тізімдік санының 50 пайызына беріледі. Пиманы кию мерзімі климаты қалыпты ауданда – 4 жыл, климаты ыстық ауданда – 5 жыл.
Аэроұтқыр әскерлерінің әскери қызметшілеріне барлық климатты аудандарда жеке құрамының тізімдік санының 100 пайызына беріледі.
Шекаралық бақылау жасақтарының, жеке бақылау-өткізу пункттерінің, бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне пима орнына іші тері етік беруге рұқсат етіледі.

В Пограничной службе Комитета национальной безопасности подушки перовые отпускаются для офицеров, военнослужащих по контракту, военнослужащих по призыву пограничных постов, временных пограничных постов, пограничных застав, (кроме учебных), пограничных комендатур, отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов, кораблей, катеров морских частей пограничной службы, а также военнослужащих по призыву в районах, расположенных на высоте 1500 метров и выше над уровнем моря, разрешается заменять на подушки силиконовые; вместо полушубка овчинного военнослужащим отрядов пограничного контроля, отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов, а также военнослужащим подразделений охраны и обеспечения центрального аппарата выдается пальто из нагольной овчины с погонами; в районах, расположенных на высоте 1500 метров и выше над уровнем моря, для солдат, сержантов по призыву разрешается дополнительно отпускать одеяло полушерстяное по 1 штуке на 6 лет.
Дополнительно военнослужащим в районах с холодным и умеренным климатом и районах, приравненных к ним, выдается свитер шерстяной камуфлированного цвета на 2 года.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Полушубки овчинные отпускаются в районах с холодным на 50 процентов, с жарким и умеренным климатом на 30 процентов списочной численности личного состава.
Военнослужащим, получающим по нормам снабжения спецодеждой костюмы меховые, куртку и брюки десантные утепленные, а также офицерам и военнослужащим по контракту в Аэромобильных войсках полушубки овчинные не выдаются.
В Комитете национальной безопасности и Службе охраны Президента Республики Казахстан вместо полушубка овчинного могут выдаваться куртки из дубленой кожи.
2. Валенки на резиновой подошве отпускаются в районах с холодным климатом на 50 процентов списочной численности личного состава.
В районах с умеренным и жарким климатом валенки на резиновой подошве отпускаются только для обеспечения учебных выходов в поле на 30 процентов списочной численности личного состава. Срок носки валенок в районах с умеренным климатом - 4 года, с жарким климатом на 5 лет.
Военнослужащим Аэромобильных войск валенки отпускаются на 100 процентов списочной численности личного состава во всех климатических районах.
Военнослужащим отрядов пограничного контроля, отдельных контрольно-пропускных пунктов, контрольно-пропускных пунктов вместо валенок разрешается выдавать сапоги на меху.

3. Астары теріден тігілген биялай жеке құрамының тізімдік санының 100 пайызына беріледі. Әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілерге астары теріден тігілген биялай 1 жылға беріледі.
4. Астары бар ұйықтауға арналған қап пен жылу-оқшаулау (каримат) кілемшесі Республикалық ұланның әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттары мен сарбаздарына оқу-жаттығулар, далалық шығулар мен арнайы іс-шаралар өткізу кезінде мүкәммалдық мүлік ретінде беріледі.
5. Арнайы іс-шараларға қатысатын әскери қызметшілерге беріледі. Республикалық ұланда тері унты орнына барлық климаттық аудандарда іші теріден тігілген етік беруге рұқсат етіледі.
6. Іші жылы резеңке етік уақытша шекаралық пункттердің, шекаралық пункттердің, шекара заставаларының (оқу-жаттығудан басқа), шекара комендатураларының әскери қызметшілеріне беріледі. Іші жылы резеңке етік болмаған кезде резеңке етік пен тері ұйық беруге рұсат етіледі.
7. Металл құты орнына климаты ыстық аудандарда полиэтиленді құты 2 жылға беруге рұқсат етіледі. Аэроұтқыр әскерлерінде құрастырылған қолбақыр 1 дана 4 жылға және қолбақырға тыс 1 дана 2 жылға беріледі.
8. Жиындарға шақырылған офицерлерге, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттар мен сарбаздарға, әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттар мен сарбаздарға, әскери оқу орындарының курсанттарына, Кадет корпусының және "Жас ұлан" РМ тәрбиеленушілеріне, әскери міндеттілерге және жоғары оқу орындарының студенттеріне беріледі.
9. Жүн маска-малақай климаты суық аудандарда жеке құрамының тізімдік санының 100 пайызына, қалыпты – 50 пайызына, ыстық – 30 пайызына беріледі.
10. Мүліктің осы заттарымен қамтамасыз ету тәртібін әскери қызметшілердің міндеттерді орындауына байланысты Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі және басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының бірінші басшылары айқындайды.
11. Жиындарға шақырылған офицерлерге, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттар мен сарбаздарға, әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттар мен сарбаздарға, әскери оқу орындарының (әскери факультеттердің) курсанттарына, Кадет корпусының және "Жас ұлан" РМ тәрбиеленушілеріне, әскери міндеттілерге және жоғары оқу орындарының студенттеріне беріледі.
12. Көрпе тысы, мақта-мата жапқыш тәрбиеленушілер үшін беріледі.
Республикалық ұланда және Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде төсек орын керек-жарақтары:
жартылай жүн көрпе 1 дана 1 жылға;
мақта-мата жапқыш 1 дана 2 жылға беріледі.
13. Әскери бөлімдер мен мекемелерге есептен шығарылған заттай мүліктің заттарынан матрац астарын және кереует жанына төселетін кілемшелер жасауға рұқсат етіледі.
Автомобиль техникасына қызмет көрсететін әскери қызметшілерді,
жауынгерлік машиналар экипаждарының, штаттық өрт сөндіру
командаларының және арнайы жөндеу бөлімдерінің әскери
қызметшілерін арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 17 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
1
2
Керзіден тігілген қолғап
1 жұп
1 жыл
-
3
Белгіленген түсті астары жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
2
4
Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
5
Жұмысқа арналған трикотаж қолғап
1 жұп
3 ай
-
6
Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
3
7
Резеңкеленген алжапқыш
1 дана
1 жыл
3
8
Резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
3
9
Май-бензинге төзімді костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
3
10
Шуға қарсы құлаққап
1 дана
3 жыл
3
11
Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
4 жыл
3
12
Қиын тұтанатын жасанды былғарыдан тігілген костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
5 жыл
4
13
Жүн дулыға астары
1 дана
3 жыл
4
14
Кенептен тігілген биялай
2 жұп
1 жыл
4
15
Дулыға
1 дана
10 жыл
4
16
Өрт сөндіру құтқару белбеуі
1 дана
3 жыл
4
Ескертпелер:
* Осы норма бойынша:
танктердің, жаяу әскерлер (десант) жауынгерлік машиналарының, броньды транспортерлер, броньдалған шынжыр табанды транспортер-тартқыштар және олардың негізіндегі машиналар, өздігінен жүретін-артиллериялық және зениттік өздігінен жүретін құрылғылар экипаждарының құрамына кіретін, жөндеу бөлімдері, көрсетілген әскери техника мен қару-жарақты жөндеу бойынша тікелей жұмыс істейтін бөлімшелер мен зауыттардың әскери қызметшілері;
әскери оқу орындарының және танк әскерлері оқу-жаттығу бөлімдері мен бөлімшелерінің курсанттары тізімдік санының 30 пайызы, ал мақта-мата костюммен және астары жылы мақта-мата костюммен 10 пайызы;
жүргізуші әскери қызметшілер, механик-жүргізушілер, трактористер мен механиктер, автомобильдерде, тракторларда, транспортерлерде, шынжыр табан және олардың негізіндегі басқа да машиналарда жұмыс істейтіндер, автомобильді жүргізіп сынайтындар, автомобильді жүргізуді үйретумен айналысатындар және жөндеу бөлімшелерінде, бөлімдері мен мекемелерінде автомобиль техникасын жөндеу бойынша тікелей жұмыс істейтіндер;
автомобиль қызметі әскери оқу орындарының курсанттары тізімдік санының 20 пайызы;
тиейтін жүргізуші әскери қызметшілер мен краншылар;
УАЗ автомобильдерінде жұмыс істейтін жүргізушілерден басқа, жеңіл автомобильдердің жүргізуші әскери қызметшілері арнайы киіммен осы норма бойынша қамтамасыз етілмейді;
штаттық өрт сөндіру командаларының әскери қызметшілері қамтамасыз етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

3. Рукавицы на меху отпускаются на 100 процентов списочной численности личного состава. Военнослужащим по призыву рукавицы на меху отпускаются на 1 год.
4. Мешок спальный с вкладышем и коврик теплоизоляционный (каримат) выдаются сержантам и солдатам, проходящим воинскую службу по призыву Республиканской гвардии, как инвентарное имущество при проведении учений, полевых выходов и специальных мероприятий.
5. Выдаются военнослужащим, участвующим в специальных мероприятиях и выполняющим специальные обязанности. В Республиканской гвардии вместо унт меховых разрешается выдавать сапоги меховые во всех климатических районах.
6. Сапоги резиновые утепленные выдаются военнослужащим временных пограничных пунктов, пограничных пунктов, пограничных застав (кроме учебных), пограничных комендатур. При отсутствии сапог резиновых утепленных разрешается выдавать сапоги резиновые и носки меховые.
7. Вместо фляги металлической в районах с жарким климатом разрешается выдавать флягу полиэтиленовую на 2 года. В Аэромобильных войсках выдается котелок комбинированный 1 штука на 4 года и чехол к котелку - 1 штука на 2 года.
8. Выдается офицерам, сержантам и солдатам, проходящим воинскую службу по контракту, сержантам и солдатам, проходящим воинскую службу по призыву, курсантам военных учебных заведений, воспитанникам Кадетского корпуса и РШ "Жас улан", военнообязанным и студентам высших учебных заведений, призванным на сборы.
9. Шапка-маска шерстяная отпускается в районах с холодным климатом на 100 процентов, с умеренным на 50 процентов, а с жарким на 30 процентов списочной численности личного состава.
10. Порядок обеспечения данными предметами имущества определяют Министр обороны и первые руководители других войск и воинских формирований Республики Казахстан в зависимости от выполнения задач военнослужащими.
11. Выдается сержантам и солдатам, проходящим воинскую службу по призыву, курсантам военных учебных заведений (военных факультетов), воспитанникам Кадетского корпуса и РШ "Жас улан", военнообязанным и студентам высших учебных заведений, призванным на сборы.
12. Пододеяльник, покрывало хлопчатобумажное выдаются для воспитанников.
В Республиканской гвардии и Пограничной службе Комитета национальной безопасности постельные принадлежности выдаются:
одеяло полушерстяное 1 штука на 2 года;
покрывало хлопчатобумажное 1 штука на 2 года.
13. Разрешается изготовление подматрацников и прикроватных ковриков воинскими частями и учреждениями из списанных предметов вещевого имущества.
Норма № 17
снабжения спецодеждой военнослужащих, обслуживающих
автомобильную технику, военнослужащих экипажей боевых машин,
штатных пожарных команд и специалистов ремонтных частей
(инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1
Костюм (куртка и брюки)
установленного
цвета
1 компл
1 год
1
2
Перчатки кирзовые
1 пара
1 год
-
3
Костюм (куртка и брюки)
утепленный
установленного цвета
1 компл
2 года
2
4
Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
5
Перчатки трикотажные
рабочие
1 пара
3 мес.
-
6
Сапоги резиновые
1 пара
2 года
3
7
Фартук прорезиненный
1 шт
1 год
3
8
Перчатки резиновые
1 пара
1 год
3
9
Костюм (куртка и брюки)
маслобензостойкий
1 компл
2 года
3
10
Наушники противошумные
1 шт
3 года
3
11
Очки защитные
1 шт
4 года
3
12
Костюм (куртка и брюки)
из искусственной
трудновоспламеняющейся
кожи
1 компл
5 лет
4
13
Подшлемник шерстяной
1 шт
3 года
4
14
Рукавицы брезентовые
2 пары
1 год
4
15
Шлем
1 шт
10 лет
4
16
Пояс спасательный
пожарный
1 шт
3 года
4
Примечания:
* По данной норме обеспечиваются:
военнослужащие, входящие в состав экипажей танков, боевых машин пехоты (десанта), бронетранспортеров, бронированных гусеничных транспортеров-тягачей и машин на их базе, самоходно-артиллерийских и зенитных самоходных установок, ремонтных частей, подразделений и заводов, непосредственно работающие по ремонту указанной военной техники и вооружения;
курсанты военных учебных заведений и учебных частей и подразделений танковых войск на 30 процентов списочной численности, а костюмами хлопчатобумажными и костюмами хлопчатобумажными утепленными - на 100 процентов.
военнослужащие-водители, механики-водители, трактористы и механики, работающие на автомобилях, тракторах, транспортерах, гусеничных тягачах и других машинах на их базе, проводящие пробеговые испытания автомобилей, занятые обучением вождению автомобилей и работающие непосредственно по ремонту автомобильной техники в ремонтных подразделениях, частях и учреждениях;
курсанты военных учебных заведений автомобильной службы на 20 процентов списочной численности;
военнослужащие-водители погрузчиков и крановщики военнослужащие-водители легковых автомобилей, кроме водителей, работающих на автомобилях УАЗ, спецодеждой по данной норме не обеспечиваются;
военнослужащие штатных пожарных команд.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

1. Жауынгерлік машиналарды жөндеу бойынша тікелей жұмыс істейтін жөндеу бөлімдерінің, бөлімшелері мен зауыттардың әскери қызметшілеріне қорғаныш түсті костюм орнына май-бензинге төзімді костюм беріледі.
2. Белгіленген түсті астары жылы костюм әскери оқу орындарының курсанттарына оқу мерзіміне беріледі. Температурасы +18 С және одан жоғары жылытылатын үй-жайларда техниканы жөндеу бойынша жұмыс істейтін әскери қызметшілерге белгіленген түсті астары жылы костюм берілмейді.
3. Моторларды бөлшектеу, жуу және сынау, машиналарды ағымдағы жөндеу мен алдын алу жөніндегі жұмыстармен ұдайы айналысатын әскери қызметшілерге беріледі.
4. Өрт сөндіру командаларының әскери қызметшілеріне беріледі. Офицерлерге қиын тұтанатын жасанды былғарыдан тігілген костюм орнына кенептен тігілген плащ, ал өрт сөндірушілерге – кенептен тігілген костюм (күртеше мен шалбар) беруге рұқсат етіледі. Көрсетілген заттардан басқа, әрбір өрт сөндіру автомобиліне жылудан қорғайтын костюм 2 жиынтықтан, резеңке етік пен қолғап 2 жұптан (мерзімсіз) беріледі.
Катерлердегі және суүсті (күзет) корабльдеріндегі, теңіз
бөлімдері шолу жасау топтарының әскери қызметшілерін арнайы
киіммен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 18 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
Белгіленген түсті капюшон жағасы бар астары жылы су өткізбейтін матадан тігілген күртеше мен шалбар
1 жиынт.
3 жыл
-
2
Белгіленген түсті жүн свитер
1 дана
3 жыл
-
3
Белгіленген түсті мақта-мата костюм
1 жиынт.
1 жыл
1
4
Дауылға киетін резеңкеленген костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
-
5
Ұзын былғары қолғап
1 жұп
3 жыл
3
6
Белгіленген түсті іші жылы қолғап
1 жұп
1 жыл
2
7
Резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
2
8
Іші теріден тігілген биялай
1 жұп
2 жыл
3
9
Кенеп биялай
1 жұп
3 ай
4
10
Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
5
11
Авиациялық планшет
1 дана
5 жыл
6
12
Далалық белбеу
1 жиынт.
6 жыл
2
13
Жүзетін броньды көкірекше
1 дана
5 жыл
2
Ескертпелер:
Әскери-теңіз күштерінің мамандарын даярлау жөніндегі оқу-жаттығу орталығында шағын катерлердің жүргізушілері бағдарламасы бойынша оқитын курсанттарды қамтамасыз ету үшін әрбір катерге су өткізбейтін матадан тігілген костюм 5 жиынтықтан 6 жылға, қара көк түсті мақта-матадан тігілген костюм 5 жиынтықтан 1 жылға және резеңке етік 5 жұптан 2 жылға беріледі.
Әскери-теңіз күштерінің мамандарын даярлау жөніндегі оқу-жаттығу орталығында шағын катерлердің жүргізушілері бағдарламасы бойынша оқитын курсанттарды қамтамасыз ету үшін әрбір катерге түкті шұғадан тігілген астары бар су өткізбейтін матадан тігілген костюм 5 жиынтықтан 6 жылға, қара көк түсті мақта-матадан тігілген костюм 5 жиынтықтан 1 жылға және резеңке етік 5 жұптан 2 жылға беріледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

1. Военнослужащим ремонтных частей, подразделений и заводов, непосредственно работающим по ремонту боевых машин, вместо костюма защитного цвета выдается костюм маслобензостойкий.
2. Костюм утепленный установленного цвета курсантам военных учебных заведений выдается на срок обучения. Военнослужащим, работающим по ремонту техники в отапливаемых помещениях при температуре + 18 С и выше, костюм утепленный установленного цвета не выдается.
3. Выдаются военнослужащим, постоянно занятым на работах по разборке, промывке, подготовке и испытанию моторов, текущему ремонту и профилактике машин.
4. Выдаются военнослужащим пожарных команд. Вместо костюма из искусственной трудновоспламеняющейся кожи разрешается выдавать офицерам плащ брезентовый, а пожарным - костюм (куртку и брюки) брезентовые. Кроме указанных предметов на каждый пожарный автомобиль отпускаются (бессрочно) костюмы теплоотражательные по 2 комплекта, сапоги и перчатки резиновые по 2 пары.
Норма № 18
снабжения спецодеждой военнослужащих на катерах и надводных
(сторожевых) кораблях, осмотровых групп морских частей (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1
Куртка и брюки из водоупорной ткани
утепленные с капюшоном-воротом
установленного цвета
1 компл
3 года
-
2
Свитер шерстяной установленного цвета
1 шт
3 года
-
3
Костюм хлопчатобумажный установленного
цвета
1 компл
1 год
1
4
Костюм (куртка и брюки) прорезиненный
штормовой
1 компл
2 года
-
5
Перчатки кожаные удлиненные
1 пара
3 года
3
6
Перчатки утепленные установленного
цвета
1 пара
1 год
2
7
Перчатки резиновые
1 пара
1 год
2
8
Рукавицы на меху
1 пара
2 года
3
9
Рукавицы брезентовые
1 пара
3 месяца
4
10
Сапоги резиновые
1 пара
2 года
5
11
Планшет авиационный
1 шт
5 лет
6
12
Ремень полевой
1 компл
6 лет
2
13
Бронежилет плавучий
1 шт
5 лет
2
Примечания:
В учебном центре по подготовке специалистов Военно-морских сил для обеспечения курсантов, обучающихся по программе водителей малых катеров, выдаются на каждый катер 5 комплектов костюмов из водоупорной ткани на 6 лет, 5 комплектов костюмов хлопчатобумажных темно-синего цвета на 1 год и 5 пар резиновых сапог на 2 года.
В учебном центре по подготовке специалистов Военно-морских сил для обеспечения курсантов, обучающихся по программе водителей малых катеров, выдаются на каждый катер 5 комплектов костюмов из водоупорной ткани с утеплителем на разворсованном сукне на 6 лет, 5 комплектов костюмов хлопчатобумажных темно-синего цвета на 1 год и 5 пар резиновых сапог на 2 года.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

1. Мақта-матадан тігілген костюм офицерлер құрамына және келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге беріледі. Әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілерге жұмысқа арналған көйлек беріледі.
2. Корабльдер мен катерлердің шолу жасау топтарының әскери қызметшілеріне беріледі.
3. Былғары қолғап жоғары командалардың жеке құрамына беріледі, астары теріден тігілген биялай барлық жеке құрамға беріледі.
4. Кенеп биялай төмен және швартов командаларының матростары мен старшиналарына беріледі.
5. Резеңке етік барлық климаттық аудандарда корабльдер командаларының 100 пайыз жеке құрамына беріледі. Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі шекара заставаларының катерлерінде іші жылы резеңке етік беріледі. Іші жылы резеңке етік болмаған кезде резеңке етік пен тері ұйық етікті кию мерзіміне беруге рұқсат етіледі.
6. Авиациялық планшет тек штурмандық рубкасы жоқ катерлердің командирлеріне беріледі.
Бекеттік киіммен және киім-кешекпен жабдықтаудың
(мүкәммалдық мүлік)
№ 19 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Костюм хлопчатобумажный выдается офицерскому составу и военнослужащим по контракту. Военнослужащим по призыву выдается платье рабочее.
2. Выдается военнослужащим осмотровых групп кораблей и катеров.
3. Перчатки кожаные выдаются личному составу верхних команд, рукавицы на меху выдаются всему личному.
4. Рукавицы брезентовые выдаются матросам и старшинам нижних и швартовых команд.
5. Сапоги резиновые выдаются во всех климатических районах на 100 процентов личного состава команд кораблей. На катерах пограничных застав Пограничной службы Комитета национальной безопасности выдаются сапоги резиновые утепленные. При отсутствии сапог резиновых утепленных разрешается отпускать сапоги резиновые и носки меховые на срок носки сапог.
6. Планшет авиационный выдается только командирам катеров, где нет штурманской рубки.
Норма № 19
снабжения постовой одеждой и обмундированием
(инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
один пост
Срок
носки
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Дулыға астары климаты суық аудандарда, ал жүкке ілесіп жүретін қарауылдардың жеке құрамына климаты қалыпты аудандарда, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті күзету жөніндегі қызметті атқаратын әскери қызметшілеріне беріледі.
2. Тек Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің әскери полициясы мен патрульдік-бекеттік қызмет жедел ден қою бөлімшелерінің әскери қызметшілеріне беріледі.
3. Тері унты орнына тері етік беруге рұқсат етіледі.
4. Республикалық ұланда погондары мен астары жылы шалбары бар астары табиғи теріден тігілген күртеше мен тері биялай қарауылдың барлық жеке құрамына беріледі.
5. Бекеттік тұлып орнына армиялық қысқа тон немесе астары қырқылған пальто беруге рұқсат етіледі.
Емдеу мекемелері мен бөлімшелерін заттай және
санитарлық-шаруашылық мүлкімен (мүкәммалдық мүлік)
жабдықтаудың № 20 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір кереуетке заттар саны
Кию мерзімі
Бір кереуетті ұстау нормасы
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Подшлемники отпускаются в районах с холодным климатом, а для личного состава караулов сопровождающих грузы и в районах с умеренным климатом, а также военнослужащих, выполняющих службу по охране общественного порядка и безопасности, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Выдаются только военнослужащим подразделений оперативного реагирования военной полиции и военнослужащим, выполняющим службу по охране общественного порядка и безопасности, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Вместо унт меховых разрешается выдавать сапоги меховые.
4. В Республиканской гвардии куртка с погонами на натуральном меху с брюками утепленные и рукавицы меховые выдаются на весь личный состав караула.
5. Вместо тулупа постового разрешается выдавать полушубок армейский или пальто нагольное.
Норма № 20
снабжения вещевым и санитарно-хозяйственным имуществом лечебных
учреждений и подразделений (инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
на одну
койку
Срок
носки
Норма
содержания
на одну
койку
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

4. Аяқ киім
24
Пима
1 жұп
5 жыл
1 жұп
-
25
Пимаға арналған галош
1 жұп
3 жыл
1 жұп
-
26
Госпитальдық туфли
3 жұп
1 жыл
1 жұп
-
Ескертпелер:
* Осы норма бойынша әскери госпитальдар мен клиникалар, жеке медициналық батальондар мен роталар, лазареттер мен медициналық пункттер, әскери санаторийлер, демалыс үйлері, профилакториялар қамтамасыз етіледі.
Дәрігерлердің (емхана дәрігерлерінің) кабинеттері мен емдеу-диагностика бөлімшелері (кабинеттер), физиотерапевтік бөлімшелер (кабинеттер), медициналық пункттер бір кереуетке: 1 жастық 6 жылға, 3 ақ жайма 1 жылға, 2 сыртқы жастық тысы 1 жылға есебінен қамтамасыз етіледі.
Клиникаларда дәрігерлерге тиесілі мақта-мата сүлгіні айына 50 м қағаз сүлгімен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Госпитальдардың инфекциялық, хирургиялық және жара бөлімшелері үшін 1 жылға 3 жиынтық іш киім, 3 сыртқы жастық тысы және 4 ақ жайма қосымша беріледі.
2. Медициналық мақта-мата халат госпитальдар мен лазареттерде науқастанғандарға келетін адамдар үшін штаттық кереует санының 30 пайызына беріледі.
3. Операциялық және тану қажеттіліктері үшін қосымша штаттық кереует санының:
мақта-мата сүлгі 4 данадан 1 жылға 50 пайызына;
сыртқы жастық тысы 3 данадан 1 жылға 10 пайызына;
ақ жайма 4 данадан 1 жылға 50 пайызына беріледі.
4. Ұйықтауға арналған қаптар тек туберкулез госпитальдарына, клиникаларына және госпитальдардың туберкулез бөлімшелеріне, сондай-ақ әрбір штаттық санитарлық автомобильге 2 данадан беріледі.
5. Заттарды сақтау мен залалсыздандыруға арналған қаптар штаттық кереует санының 100 пайызына беріледі.
Госпитальдардың гинекологиялық бөлімшелерін заттай және
санитарлық-шаруашылық мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 21 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір кереуетке заттар саны
Кию мерзімі
Бір кереуетті ұстау нормасы
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
Мақта-мата әйелдер көйлегі
6 дана
3 жыл
6 дана
-
2
Мақта-мата трико
4 дана
1 жыл
4 дана
-
3
Ақ жайма
5 дана
2 жыл
6 дана
-
4
Көрпе тысы
5 дана
2 жыл
6 дана
-
5
Сыртқы жастық тысы
6 дана
2 жыл
8 дана
-
6
Мақта-мата сүлгі
4 дана
2 жыл
4 дана
-
7
Түкті сүлгі
2 дана
2 жыл
3 дана
-
8
Госпитальдық астары жылы әйелдер халаты
2 дана
3 жыл
2 дана
-
9
Жартылай жүн көрпе
1 дана
4 жыл
1,5 дана
-
10
Жазғы көрпе (жапқыш)
1 дана
5 жыл
1 дана
-
11
Мақтадан жасалған матрац
1 дана
5 жыл
1,5 дана
-
12
Қауырсыннан жасалған жастық
2 дана
10 жыл
2 дана
-
13
Госпитальдық туфли
1 жұп
1 жыл
1 жұп
-
14
Мақта-мата ұйық
3 жұп
1 жыл
8 жұп
-
15
Госпитальдық әйелдер халаты
-
2 жыл
3 дана
-
16
Мақта-мата орамал
2 дана
1 жыл
2 дана
-
Ескертпелер:
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Қан құю станциялары мен бөлімшелерін заттай және
санитарлық-шаруашылық мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 22 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір станцияға (бөлімшеге) заттар саны
Кию мерзімі
1
Медициналық мақта-мата қалпақ**
50 дана
1 жыл
2
Медициналық мақта-мата халат
150 дана
2 жыл
3
Хирургтерге арналған мақта-мата жейде**
50 дана
1 жыл
4
Хирургтерге арналған мақта-мата шалбар**
50 дана
1 жыл
5
Хирургтерге арналған мақта-мата бахила
100 жұп
1 жыл
6
Мақта-мата ақ жайма
150 дана
1 жыл
7
Сыртқы жастық тысы
150 дана
1 жыл
8
Мақта-мата сүлгі
500 дана
1 жыл
9
Госпитальдық туфли
30 жұп
1 жыл
10
Заттарды сақтауға және залалсыздандыруға арналған қап
50 дана
3 жыл
Ескертпелер:

4. Обувь
24
Валенки
1 пара
5 лет
1 пара
-
25
Галоши на валенки
1 пара
3
года
1 пара
-
26
Туфли госпитальные
3 пары
1 год
1 пара
-
Примечания:
* По данной норме обеспечиваются военные госпитали и клиники, отдельные медицинские батальоны и роты, лазареты и медицинские пункты, военные санатории, дома отдыха, профилактории.
Кабинеты врачей (врачей поликлиник) и лечебно-диагностических отделений (кабинеты) физиотерапевтических отделений (кабинетов), медпункты обеспечиваются из расчета на одну кушетку: 1 подушка на 6 лет, 3 простыни на 1 год, 2 наволочки подушечные верхние на 1 год.
Полотенце хлопчатобумажное, положенное врачам в клиниках, разрешается заменять на полотенце бумажное 50 м в месяц.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Для инфекционных, хирургических и гнойных отделений госпиталей дополнительно выдаются на 1 год 3 комплекта нательного белья, 3 наволочки подушечные верхние и 4 простыни.
2. Халаты хлопчатобумажные медицинские отпускаются для лиц, посещающих больных в госпиталях и лазаретах, на 30 процентов штатного количества коек.
3. Для операционных и перевязочных нужд дополнительно отпускаются:
полотенца хлопчатобумажные по 4 штуки на 1 год на 50 процентов;
наволочки подушечные верхних по 3 штуки на 1 год на 10 процентов;
простыни по 4 штуки на 1 год на 50 процентов штатного количества коек.
4. Мешки спальные отпускаются только туберкулезным госпиталям, клиникам и туберкулезным отделениям госпиталей, а также по 2 штуки на каждый штатный санитарный автомобиль.
5. Мешки для хранения и дезинфекции вещей отпускаются на 100 процентов штатного количества коек.
Норма № 21
снабжения вещевым и санитарно-хозяйственным имуществом
гинекологических отделений госпиталей (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
на одну
койку
Срок
носки
Норма
содержания
на одну
койку
№ примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1
Сорочка хлопчатобумажная
женская
6 шт
3
года
6 шт
-
2
Трико хлопчатобумажное
4 шт
1 год
4 шт
-
3
Простыня
5 шт
2
года
6 шт
-
4
Пододеяльник
5 шт
2
года
6 шт
-
5
Наволочка подушечная верхняя
6 шт
2
года
8 шт
-
6
Полотенце хлопчатобумажное
4 шт
2
года
4 шт
-
7
Полотенце махровое
2 шт
2
года
3 шт
-
8
Халат утепленный женский
госпитальный
2 шт
3
года
2 шт
-
9
Одеяло полушерстяное
1 шт
4
года
1,5 шт
-
10
Одеяло летнее (покрывало)
1 шт
5 лет
1 шт
-
11
Матрац ватный
1 шт
5 лет
1,5 шт
-
12
Подушка перовая
2 шт
10
лет
2 шт
-
13
Туфли госпитальные
1 пара
1 год
1 пара
-
14
Носки хлопчатобумажные
3 пары
1 год
8 пар
-
15
Халат женский госпитальный
-
2
года
3 шт
-
16
Косынка хлопчатобумажная
2 шт.
1 год
2 шт
-
Примечания:
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
Норма № 22
снабжения вещевым и санитарно-хозяйственным имуществом станций
и отделений переливания крови (инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одну станцию
(отделение)
Срок носки
1
Колпак хлопчатобумажный
медицинский **
50 шт
1 год
2
Халат хлопчатобумажный
медицинский
150 шт
2 года
3
Рубаха хлопчатобумажная для
хирургов **
50 шт
1 год
4
Брюки хлопчатобумажные для
хирургов **
50 шт
1 год
5
Бахилы хлопчатобумажные для
хирургов
100 пар
1 год
6
Простыня хлопчатобумажная
150 шт
1 год
7
Наволочка подушечная верхняя
150 шт
1 год
8
Полотенце хлопчатобумажное
500 шт
1 год
9
Туфли госпитальные
30 пар
1 год
10
Мешок для хранения и
дезинфекции вещей
50 шт
3 года
Примечания:

* Норма жылына саны 3000 адамға дейін донордан қан алуды (оның ішінде афрезді) қамтамасыз ететін қан құю станциясына (бөлімшесіне) есептелген. Өткізу қабілеті арттырылған кезде әрбір келесі 3000 донорға заттарды беру нормасы 20 пайызға арттырылады.
Әрбір станцияға (бөлімшеге) 4 жиынтық төсек орын керек-жарақтары (жартылай жүн көрпе, көрпе тысы, матрац, қауырсын жастық) қосымша беріледі, ал жылдың суық уақытында далада жұмыс істейтін әскери қызметшілерге галошы бар пима, жылы көкірекше, астары теріден тігілген биялай мен кенептен тігілген биялай беріледі.
** Хирургтерге арналған медициналық қалпақтар, жейде мен шалбар плазма донорлары үшін беріледі және біріктірілген базалар мен қоймаларда жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Медициналық және ветеринарлық бөлімдердің, мекемелер мен
бөлімшелердің әскери қызметшілерін арнайы киіммен
(мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 23 нормасы
Кімге беріледі
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
Бөлімшелердің, бөлімдер мен мекемелердің орта және кіші медициналық персоналына
1. Медициналық мақта-мата қалпақ
3 дана
2 жыл
-
2. Медициналық мақта-мата халат
3 дана
2 жыл
-
3. Мақта-мата сүлгі
2 дана
1 жыл
-
4. Госпитальдық туфли
1 жұп
1 жыл
1, 6
5. Хирургтерге арналған мақта-мата жейде
2 дана
1 жыл
2
6. Хирургтерге арналған мақта-мата шалбар
2 дана
1 жыл
2
7. Хирургтерге арналған мақта-мата бахила
2 жұп
1 жыл
2
8. Мақта-мата хирургиялық халат
4 дана
2 жыл
2
9. Резеңкеленген алжапқыш
1 дана
1 жыл
3, 4, 5, 6, 8
10. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
тозғанға дейін
4, 6, 7
11. Резеңке қолғап
1 жұп
3 жыл
3, 4, 5, 6
12. Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
3, 6, 8
13. Жеңқап
1 жұп
2 жыл
4, 6
14. Респиратор
1 дана
2 жыл
3, 4, 6
15. Резеңке галош
1 жұп
1 жыл
5
16. Обаға қарсы халат
1 дана
1 жыл
6
17. Обаға қарсы комбинезон
1 дана
1 жыл
6
18. Обаға қарсы дулыға астары
1 дана
1 жыл
6
19. Іштен киетін жейде
2 дана
1 жыл
6
20. Іштен киетін кальсон
2 дана
1 жыл
6
21. Оқшауландыратын костюм
1 жиынт.
2 жыл
7
22. Мақта-мата ақ жайма
3 дана
1 жыл
8
Ескертпелер:
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

* Норма рассчитана на станцию (отделение) переливания крови, обеспечивающую забор крови (в том числе аферез) у доноров в количестве до 3000 человек в год. При увеличении пропускной способности на каждые последующие 3000 доноров норма отпуска предметов увеличивается на 20 процентов.
На каждую станцию (отделение) дополнительно отпускается по 4 комплекта постельных принадлежностей (одеяло полушерстяное, пододеяльник, матрац, подушка перовая), а военнослужащим, работающим на выезде в холодное время года, выдаются валенки с галошами, телогрейка, рукавицы на меху и рукавицы брезентовые.
** Колпаки медицинские, рубахи и брюки для хирургов отпускаются для доноров плазмы в компоненных базах и складах необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
Норма № 23
снабжения спецодеждой военнослужащих медицинских и ветеринарных
частей, учреждений и подразделений (инвентарное имущество)
Кому выдается
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
Врачам,
среднему и
младшему
медицинскому
персоналу
подразделений,
частей и
учреждений
1. Колпак хлопчатобумажный
медицинский
3 шт
2 года
-
2. Халат хлопчатобумажный
медицинский
3 шт
2 года
-
3. Полотенце хлопчатобумажное
2 шт
1 год
-
4. Туфли госпитальные
1 пара
1 год
1, 6
5. Рубаха хлопчатобумажная для
хирургов
2 шт
1 год
2
6. Брюки хлопчатобумажные для
хирургов
2 шт
1 год
2
7. Бахилы хлопчатобумажные для
хирургов
2 пары
1 год
2
8. Халаты хлопчатобумажные
хирургические
4 шт
2 года
2
9. Фартук прорезиненный
1 шт
1 год
3, 4, 5, 6, 8
10. Очки защитные
1 шт
до
износа
4, 6, 7
11. Перчатки резиновые
1 пара
3 года
3, 4, 5, 6
12. Сапоги резиновые
1 пара
2 года
3, 6, 8
13. Нарукавники
1 пара
2 года
4, 6
14. Респираторы
1 шт
2 года
3, 4, 6
15. Галоши резиновые
1 пара
1 год
5
16. Халат противочумный
1 шт
1 год
6
17. Комбинезон противочумный
1 шт
1 год
6
18. Подшлемник противочумный
1 шт
1 год
6
19. Рубахи нательные
2 шт
1 год
6
20. Кальсоны нательные
2 шт
1 год
6
21. Костюм изолирующий
1 компл
2 года
7
22. Простыни хлопчатобумажные
3 шт
1 год
8
Примечания:
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

1. Стационардағы және бокстардағы кезекшілік үшін беріледі.
2. Хирургиялық бейінді бөлімшелердегі және ветеринарлық лазареттердегі хирургтер үшін беріледі.
3. Зарарсыздандыру жөніндегі жұмыстармен айналысатын персоналға беріледі.
4. Резеңкеленген алжапқыш, резеңке қолғап, жеңқап, көзілдірік және респиратор тек өлшеп ораумен айналысатын әскери қызметшілерге және қышқылдармен және улы заттармен жұмыс істейтін фармацевтерге беріледі.
5. Сумен емдеу кабинеттерінде, бөлімшелерінде және қабылдау бөлімшелерінің душтарында жұмыс істейтін персоналға беріледі.
6. Өте қауіпті инфекцияларға қарсы күрес жөніндегі бөлімшелерде, бөлімдер мен мекемелерде жұмыс істейтін дәрігерлерге, кіші медициналық және ветеринарлық персоналға беріледі.
7. Залалсыздандыру жұмыстарын орындау үшін ветеринарлық қызметкерлерге беріледі.
8. Ветеринарлық лазареттердің персоналына беріледі.
Штаттық коменданттық бөлімдер мен бөлімшелердің әскери
қызметшілерін, әскери полиция инспекторларын арнайы киіммен
(мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 24 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
Дулыға
1 дана
10 жыл
-
2
Астары қырқылған теріден тігілген күртеше
1 дана
5 жыл
-
3
Погондары мен алмалы-салмалы астары жасанды былғарыдан тігілген күртеше
1 дана
3 жыл
-
4
Алмалы-салмалы астыры жылы жасанды былғарыдан тігілген шалбар
1 дана
3 жыл
-
5
Жасанды былғарыдан тігілген ақ қолғап
1 жұп
2 жыл
-
6
Жасанды былғарыдан тігілген қолғапқа ақ білек
1 жұп
3 жыл
-
7
Керзі қолғап
1 жұп
1 жыл
-
8
Жасанды былғарыдан тігілген иық бауы бар ақ түсті белдік белбеу
1 жиынт.
3 жыл
-
9
Тері унты
1 жұп
3 жыл
-
10
Реттеушінің таяқшасы
1 дана
3 жыл
-
Ескертпелер:
* Арнайы киімнің заттары тек қызмет өткеру уақытына беріледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Климаты ыстық аудандарда тері унты 5 жылға мерзімге беріледі.
Арнайы мақсаттағы, әскери және жедел барлау бөлімдері мен
бөлімшелерін, тау-егерьлік және тау-атқыштар бөлімдері мен
бөлімшелерін, 14776 әскери бөлімінің жедел бөлімшелерін, ұшулар
қауіпсіздігі органдарының авиациялық оқиғаларды тексеруші
мамандарды, сондай-ақ іздестіру-құтқару қызметін арнайы киіммен
және мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 25 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Выдаются для дежурства в стационаре и боксах.
2. Выдаются для хирургов в отделениях хирургического профиля и ветеринарных лазаретов.
3. Выдается персоналу, занятому на работах по дератизации.
4. Фартук прорезиненный, перчатки резиновые, нарукавники, очки и респиратор выдаются только военнослужащим, занятым на расфасовке, и фармацевтам, работающим с кислотами и ядовитыми веществами.
5. Выдается персоналу, работающему в водолечебных кабинетах, отделениях и душевых приемных отделений.
6. Выдается врачам, младшему медицинскому и ветеринарному персоналу, работающим в подразделениях, частях и учреждениях по борьбе с особо опасными инфекциями.
7. Выдается ветеринарным работникам для выполнения дезинфекционных работ.
8. Выдается на персонал ветеринарных лазаретов.
Норма № 24
снабжения спецодеждой военнослужащих штатных комендантских
частей и подразделений, инспекторов военной полиции
(инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1
Шлем
1 шт
10 лет
-
2
Куртка меховая нагольная
1 шт
5 лет
-
3
Куртка из искусственной кожи с погонами
со съемным утеплителем
1 шт
3 года
-
4
Брюки из искусственной кожи со съемным
утеплителем
1 шт
3 года
-
5
Перчатки белые из искусственной кожи
1 пара
2 года
-
6
Краги белые к перчаткам из искусственной
кожи
1 пара
3 года
-
7
Перчатки кирзовые
1 пара
1 год
-
8
Ремень поясной белого цвета с плечевым
ремнем из искусственной кожи
1 компл
3 года
-
9
Унты меховые
1 пара
3 года
-
10
Жезл регулировщика
1 шт
3 года
-
Примечания:
* Предметы спецодежды выдаются только на время несения службы.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
В районах с жарким климатом унты меховые выдаются сроком на 5 лет.
Норма № 25
снабжения специальной одеждой и имуществом частей и
подразделений специального назначения, войсковой и оперативной
разведки, горно-егерских и горно-стрелковых частей и
подразделений, оперативных подразделений войсковой части 14776,
специалистов-расследователей авиационных происшествий органов
безопасности полетов, а также поисково-спасательной службы
(инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

144
Жазғы ерлер туфлиі
1 жұп
3 жыл
1
145
Қысқы ерлер бәтеңкесі
1 жұп
3 жыл
1
146
Қысқы қолғап
1 жұп
3 жыл
1
147
Шарф
1 дана
3 жыл
1
Ескертпелер:
* Топтық тау жабдығы 3-5 адам есебінен беріледі.
** Осы нормамен сонымен қатар Қазақстан Республикасының аумағынан тыс халықаралық міндеттемелерді орындайтын әскери қызметшілер қамтамасыз етіледі. Киім-кешек пен арнайы мүліктің түсін міндеттерді орындау өңіріне байланысты бірінші басшылар айқындайды.
*** Осы нормамен 14776 әскери бөлімі арнайы мақсаттағы жасақтары арнайы мақсаттағы ерекше топтарының және жедел бөлімшелерінің әскери қызметшілері қамтамасыз етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

144
Туфли мужские летние
1 пара
3
года
1
145
Ботинки мужские зимние
1 пара
3
года
1
146
Перчатки зимние
1 пара
3
года
1
147
Шарф
1 шт
3
года
1
Примечания:
* Групповое горное снаряжение отпускается из расчета на 3-5 человек.
** По данной норме также обеспечиваются военнослужащие, выполняющие международные обязательства за пределами территории Республики Казахстан. Цвет (расцветка) обмундирования и специального имущества определяется первым руководителем в зависимости от региона выполнения задач.
*** По данной норме обеспечиваются военнослужащие особых групп специального назначения отрядов специального назначения и оперативных подразделений войсковой части 14776.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

1. 14776 әскери бөлімі арнайы мақсаттағы бөлімдері мен бөлімшелеріне және жедел бөлімшелеріне арналған мүлік.
2. Іздестіру-құтқару қызметінің бөлімдері мен бөлімшелеріне және жедел бөлімшелеріне арналған мүлік.
3. ӘТК корабльдері мен қамтамасыз ету кемелерінің штаттық (штаттық емес) сүңгуірлеріне арналған мүлік.
4. Ұшулар қауіпсіздігі органдарының авиациялық оқиғаларды тексеру мамандарына арналған мүлік.
5. Әскери және жедел барлау, тау-егерьлік және тау-атқыштар бөлімдері мен бөлімшелеріне арналған мүлік.
6. ҚР ТЖМ Азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінің құтқару бөлімшелеріне арналған мүлік.
7. ҚР ҚК Аэроұтқыр әскерлері әскери бөлімдерінің бөлімшелеріне арналған мүлік.
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде әуе-десанттық мүлік авиациялық бөлімдердің инженерлік-авиациялық қызметі арқылы сатып алынады.
Әскерилендірілген және сақшылық күзет жұмысшылары мен
қызметшілерін заттай мүлікпен жабдықтаудың
№ 26 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
Белгіленген түсті далалық мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
-
2
Белгіленген түсті теріден тігілген құлақшын
1 дана
3 жыл
-
3
Белгіленген түсті мақта-мата күртеше мен шалбар
1 жиынт.
1 жыл
-
4
Белгіленген түсті астары жылы мақта-мата күртеше мен шалбар
1 жиынт.
2 жыл
-
5
Іші жылы мақта-мата қолғап
1 жұп
1 жыл
-
6
Ұзын қонышты бәтеңке
1 жұп
1 жыл
-
7
Жасанды былғарыдан немесе тоқылған белдік белбеу
1 дана
5 жыл
-
8
Кенеп плащ
2 дана
4 жыл
1
9
Қой терісінен тұлып немесе қысқа тон
1 дана
6 жыл
1
10
Табаны резеңке пима
1 жұп
3 жыл
1
Ескертпелер:
* Осы норма бойынша үлгілік штаттар (штаттық кесте) бойынша қамтылатын штаттық сақшылық және әскерилендірілген күзеттің жеке құрамы қамтамасыз етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Кенептен тігілген плащ, тұлып (қысқа тон) және табаны резеңке пима әрбір сыртқы бекетке есебінен беріледі.
Құрметті қарауыл әскери қызметшілерін салтанатты киім
нысанының киім-кешегімен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 27 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Имущество, предназначенное для частей и подразделений специального назначения и оперативных подразделений войсковой части 14776.
2. Имущество, предназначенное для частей и подразделений поисково-спасательной службы.
3. Имущество, предназначенное для штатных (нештатных) водолазов кораблей и судов обеспечения ВМС.
4. Имущество, предназначенное для специалистов-расследователей авиационных происшествий органов безопасности полетов.
5. Имущество, предназначенное для войсковой и оперативной разведки, горно-егерских и горно-стрелковых частей и подразделений.
6. Имущество, предназначенное для спасательных подразделений воинских частей Гражданской обороны МЧС РК.
7. Имущество, предназначенное для подразделений воинских частей Аэромобильных войск ВС РК.
В Пограничной службе Комитета национальной безопасности воздушно-десантное имущество приобретается через инженерно-авиационную службу авиационных частей.
Норма № 26
снабжения вещевым имуществом рабочих и служащих военизированной
и сторожевой охраны *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1
Фуражка хлопчатобумажная полевая
установленного цвета
1 шт
1 год
-
2
Шапка-ушанка меховая установленного цвета
1 шт
3 года
-
3
Куртка и брюки хлопчатобумажные
установленного цвета
1 компл
1 год
-
4
Куртка и брюки хлопчатобумажные
утепленные установленного цвета
1 компл
2 года
-
5
Перчатки хлопчатобумажные теплые
1 пара
1 год
-
6
Ботинки с высокими берцами
1 пара
1 год
-
7
Ремень поясной из искусственной кожи или
тесьмяный
1 шт
5 лет
-
8
Плащ брезентовый
2 шт
4 года
1
9
Тулуп овчинный или полушубок
1 шт
6 лет
1
10
Валенки на резиновой подошве
1 пара
3 года
1
Примечания:
* По данной норме обеспечивается личный состав штатных сторожевой и военизированной охраны, содержащихся по типовым штатам (штатному расписанию).
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Плащи брезентовые, тулупы (полушубки) и валенки на резиновой подошве выдаются из расчета на каждый наружный пост.
Норма № 27
снабжения обмундированием парадной формы одежды военнослужащих
почетного караула (инвентарное имущество) *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Әскери-теңіз күштерінің, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің және Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдерінің әскери қызметшілерінен басқа, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының әскери қызметшілеріне беріледі.
2. Әскери-теңіз күштерінің, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің және Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдерінің әскери қызметшілеріне беріледі.
3. Әскери-теңіз күштерінің, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің және Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдерінің старшиналары мен матростарына беріледі.
4. Әскери-теңіз күштерінің, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің және Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі теңіз бөлімдерінің офицерлер құрамы үшін алтын түстес салтанатты белдік орнына кездік үшін бекітпесі бар алтын түстес салтанатты белдік беріледі.
Салтанатты рәсімдерді орындаған кезде Республикалық ұланның
әскери қызметшілерін салтанатты киім нысанының киім-кешегімен
(мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 28 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Выдается военнослужащим Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, кроме военнослужащих Военно-морских сил, частей морской пехоты и морских частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности.
2. Выдается офицерскому составу Военно-морских сил, частей морской пехоты и морских частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности.
3. Выдается старшинам и матросам Военно-морских сил, частей морской пехоты и морских частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности.
4. Для офицерского состава Военно-морских сил, частей морской пехоты и морских частей Пограничной службы Комитета национальной безопасности вместо пояса парадного золотистого цвета выдается пояс парадный золотистого цвета с креплением для кортика.
Норма № 28
снабжения обмундированием особо парадной формы одежды
военнослужащих Республиканской гвардии при выполнении
церемониальных ритуалов (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Бишілерге мақта-мата шұлықтар 1 жылға 6 жұптан беріледі.
2. Құрым етіктер тек бишілерге беріледі.
3. Балағы кең шалбар мен плавки биші ерлерге беріледі. Әйелдерге балағы кең шалбар мен плавки орнына сәтеннен тігілген юбка мен трикотаж рейтуз беріледі.
4. Халат тек биші әйелдерге беріледі.
Республикалық ұлан Президенттік оркестрінің шығармашылық
құрамын заттай мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 32 нормасы *
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Носки хлопчатобумажные танцорам выдаются по 6 пар на 1 год.
2. Сапоги хромовые выдаются только танцорам.
3. Шаровары и плавки выдаются танцорам-мужчинам. Женщинам вместо шаровар и плавок выдаются юбки сатиновые и рейтузы трикотажные.
4. Халат выдается только женщинам-танцорам.
Норма № 32
снабжения вещевым имуществом творческого состава Президентского
оркестра Республиканской гвардии (инвентарное имущество)*
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

1. Асхана (камбуз) бастықтарына, асхана бойынша кезекшілерге, нан кесуге тағайындалған сарбаздар мен матростарға
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
2 дана
2 жыл
1, 3
2. Мақта-мата аспаз күртешесі
2 дана
2 жыл
2, 3
3. Мақта-мата жеңқаптар
2 жұп
1 жыл
1
2. Барлық санаттағы аспаздарға (коктарға) *
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
3 дана
2 жыл
3
2. Мақта-мата аспаз күртешесі
3 дана
1 жыл
3
3. Мақта-мата аспаз шалбары
3 дана
1 жыл
3
4. Мақта-мата аспаз алжапқышы
3 дана
1 жыл
3
5. Былғары тапочка
2 жұп
1 жыл
-
6. Мақта-мата сүлгі
3 дана
1 жыл
3
7. Мақта-мата ұйық
4 жұп
1 жыл
-
3. Азық-түлік қоймаларының бастықтары мен қоймашыларға
1. Ақ түсті мақта-мата халат
2 дана
2 жыл
-
2. Мақта-мата сүлгі
2 дана
1 жыл
-
4. Наубайхана бастықтарына, олардың орынбасарларына, нан пісіру бойынша нұсқаушыларға, нан пісіру бөлімшелерінің бастықтарына, зертханашыларға
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
2 дана
2 жыл
3
2. Ақ түсті мақта-мата халат
2 дана
2 жыл
3
5. Барлық санаттағы наубайшыларға *
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
3 дана
2 жыл
3
2. Наубайшыларға арналған мақта-мата жейде
3 дана
1 жыл
3
3. Мақта-мата аспаз шалбары
3 дана
1 жыл
3
4. Мақта-мата аспаз алжапқышы
3 дана
1 жыл
3
5. Мақта-мата сүлгі
3 дана
1 жыл
3
6. Кенептен тігілген биялай
2 жұп
4 ай
-
7. Былғары тапочка
2 жұп
1 жыл
-
8. Мақта-мата ұйық
4 жұп
1 жыл
-
6. Нанды тиеу және түсіру жұмысымен айналысатын әскери қызметшілерге
1. Мақта-мата аспаз алжапқышы
2 дана
2 жыл
-
2. Құрастырылған биялай
2 жұп
1 жыл
-
7. Етті тиеу және түсіру, ұшаларды сою және бөлу жұмыстарымен айналысатын әскери қызметшілерге
1. Клеенка алжапқыш
1 дана
2 жыл
-
2. Клеенка жеңқап
1 жұп
1 жыл
-
3. Құрастырылған биялай
2 жұп
1 жыл
-
4. Мақта-мата халат
2 дана
1 жыл
8. Асхана бойынша тәуліктік наряд әскери қызметшілеріне
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
2 дана
2 жыл
3, 4
2. Мақта-мата аспаз күртешесі
2 дана
1 жыл
3, 5
Ескертпелер:
* Оқу-жаттығу бөлімдері мен бөлімшелерінің курсанттары курсанттардың сандық тізімінің 30 пайызы қамтамасыз етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Аспаз қалпақтары мен мақта-мата жеңқаптар асхана бастықтарына және асхана бойынша кезекшілерге берілмейді.

1. Начальникам столовых
(камбузов), дежурным по
столовой, солдатам и
матросам, назначенным
на резку хлеба
1. Колпак
хлопчатобумажный
поварской
2 шт
2 года
1, 3
2. Куртка
хлопчатобумажная
поварская
2 шт
2 года
2, 3
3. Нарукавники
хлопчатобумажные
2 пары
1 год
1
2. Поварам (кокам) всех
категорий *
1. Колпак
хлопчатобумажный
поварской
3 шт
2 года
3
2. Куртка
хлопчатобумажная
поварская
3 шт
1 год
3
3. Брюки
хлопчатобумажные
поварские
3 шт
1 год
3
4. Фартук
хлопчатобумажный
поварской
3 шт
1 год
3
5. Тапочки кожаные
2 пары
1 год
-
6. Полотенце
хлопчатобумажное
3 шт
1 год
3
7. Носки
хлопчатобумажные
4 пары
1 год
-
3. Начальникам и
кладовщикам
продовольственных
складов
1. Халат
хлопчатобумажный белого
цвета
2 шт
2 года
-
2. Полотенце
хлопчатобумажное
2 шт
1 год
-
4. Начальникам
хлебопекарен, их
заместителям,
инструкторам по
хлебопечению,
начальникам отделений
хлебопечения,
лаборантам
1. Колпак
хлопчатобумажный
поварской
2 шт
2 года
3
2. Халат
хлопчатобумажный белого
цвета
2 шт
2 года
3
5. Пекарям всех
категорий *
1. Колпак
хлопчатобумажный
поварской
3 шт
2 года
3
2. Рубашка
хлопчатобумажная для
пекарей
3 шт
1 год
3
3. Брюки
хлопчатобумажные
поварские
3 шт
1 год
3
4. Фартук
хлопчатобумажный
поварской
3 шт
1 год
3
5. Полотенце
хлопчатобумажное
3 шт
1 год
3
6. Рукавицы брезентовые
2 пары
4 мес.
-
7. Тапочки кожаные
2 пары
1 год
-
8. Носки
хлопчатобумажные
4 пары
1 год
-
6. Военнослужащим,
занятым на работах по
погрузке и перевозке
хлеба
1. Фартук
хлопчатобумажный
поварской
2 шт
2 года
-
2. Рукавицы
комбинированные
2 пары
1 год
-
7. Военнослужащим,
занятым на работах по
погрузке и перевозке
мяса, забое и разделке
туш
1. Фартук клеенчатый
1 шт
2 года
-
2. Нарукавники
клеенчатые
1 пара
1 год
-
3. Рукавицы
комбинированные
2 пары
1 год
-
4. Халат
хлопчатобумажный
2 шт
1 год
8. Военнослужащим
суточного наряда по
столовой
1. Колпак
хлопчатобумажный
поварской
2 шт
2 года
3, 4
2. Куртка
хлопчатобумажная
поварская
2 шт
1 год
3, 5
Примечания:
* Курсанты учебных частей и подразделений обеспечиваются на 30 процентов списочной численности курсантов.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Колпаки поварские и нарукавники хлопчатобумажные начальникам столовых и дежурным по столовой не выдаются.

2. Кезекші дәрігер және ас үй-асхананы тексеретін басқа да адамдар күртешелермен ұстау нормасы бойынша олар бар болған кезде қамтамасыз етіледі.
3. Қалпақтарды, күртешелерді, жейделерді, шалбарларды, халаттар мен сүлгілерді ұстау нормасы – әрбір атаудан 5 данадан.
4. Ыдыс жуумен және үй-жайды жинаумен айналысатын әскери қызметшілерге қалпақ берілмейді.
5. Ыдыс жуумен және көкөністерді тазалаумен айналысатын әскери қызметшілерге аспаздарға арналған мақта-мата алжапқыш орнына клеенка алжапқыш 1 данадан 1 жылға, ал үй-жайды жинаумен айналысатын әскери қызметшілерге күңгірт түсті мақта-мата алжапқыш 2 данадан 1 жылға беріледі.
Әртүрлі арнайы жұмыстарды орындаумен айналысатын әскери
қызметшілерді, жұмысшылар мен қызметшілерді арнайы киіммен
(мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 34 нормасы
Кімге беріледі
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1. Қоймалар (базалар) мен шеберханалардың жылытылмайтын үй-жайларында ұдайы жұмыс істейтіндерге
1. Мақта көкірекше
1 дана
3 жыл
-
2. Балағы кең мақта шалбар
1 дана
4 жыл
-
3. Пима
1 жұп
3 жыл
1
4. Жұмысқа арналған биялай немесе трикотаж қолғап
1 жұп
3 ай
-
5. Қысқы мақта-мата дулыға
1 дана
3 жыл
-
2. Қоймаларда (сақтау орындарында) тиеу-түсіру жұмыстарымен және техникаға қызмет көрсетумен айналысатындарға, қоймалар (сақтау орындары) бастықтарына және материалдық құралдар қоймашыларына
1. Қорғаныш түсті мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Құрастырылған биялай
1 жұп
6 ай
-
3. Резеңкеленген фартук
1 дана
6 ай
2
4. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
3. Химиялық зертханалар мен ЖЖМ зертханаларында, сондай-ақ химиялық өнімдердің (соның ішінде ЖЖМ) сынамаларын іріктеу жөніндегі жұмыспен айналысатындарға
1. Мақта-мата халат
2 дана
3 жыл
3
2. Резеңкеленген фартук
1 дана
1 жыл
3
3. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
3
4. Май-бензинге төзімді табаны бар керзі етік
1 жұп
2 жыл
3,4
5. Резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
3
6. Қышқыл-сілтіге төзімді қолғап
1 жұп
1 жыл
3, 5
7. Қорғаныш алжапқышы
2 дана
2 жыл
3, 5
8. Қорғаныш жеңқап
2 жұп
2 жыл
3, 5
9. Қышқыл-сілтіге төзімді етік
1 жұп
2 жыл
3, 5
10. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
3
4. Қоймалар (сақтау орындары) бастықтарына және химиялық заттар мен өнімдер қоймашыларына
1. Оқшауландырғыш костюм
1 жиынт.
2 жыл
-
2. Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
-
3. Резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
-
5. Дәрі қоймаларында жұмыс істейтіндерге және пиротехниктерге
1. Мақта-мата халат
1 дана
1 жыл
-
2. Резеңке галош
1 жұп
2 жыл
-
3. Құрастырылған биялай
1 жұп
6 ай
6
6. Бұзатын химиялық заттармен жұмыс істейтіндерге және аккумуляторшыларға
1. Оқшауландырғыш костюм
1 жиынт.
2 жыл
-

2. Дежурный врач и другие лица, проверяющие кухни-столовые, обеспечиваются куртками за счет их наличия по норме содержания.
3. Норма содержания колпаков, курток, рубашек, брюк, халатов и полотенец - по 5 штук каждого наименования.
4. Военнослужащим, занятым на мойке посуды и уборке помещений, колпак не выдается.
5. Военнослужащим, занятым на мойке посуды и чистке овощей, вместо фартука хлопчатобумажного поварского выдается фартук клеенчатый по 1 штуке на 1 год, а военнослужащим, занятым на уборке помещений - фартук хлопчатобумажный темный по 2 штуки на 1 год.
Норма № 34
снабжения спецодеждой военнослужащих, рабочих и служащих,
занятых на выполнении разных специальных работ (инвентарное
имущество)
Кому выдается
Наименование предметов
Количество
предметов на
1 человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1. Постоянно работающим
в неотапливаемых
помещениях складов
(баз) и мастерских
1. Телогрейка ватная
1 шт
3 года
-
2. Шаровары ватные
1 шт
4 года
-
3. Валенки
1 пара
3 года
1
4. Рукавицы рабочие или
перчатки трикотажные
1 пара
3 мес.
-
5. Шлем
хлопчатобумажный зимний
1 шт
3 года
-
2. Занятыми
погрузочно-разгрузочными работами и
обслуживанием техники
на складах (базах),
начальникам
складов (хранилищ) и
кладовщикам
материальных средств
1. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажные
защитного цвета
1 компл
1 год
-
2. Рукавицы
комбинированные
1 пара
6 мес.
-
3. Фартук прорезиненный
1 шт
6 мес.
2
4. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
3. Работающим в
химических лабораториях
и лабораториях ГСМ, а
также занятым на
работах по отбору проб
химических продуктов
(в том числе ГСМ)
1. Халат
хлопчатобумажный
2 шт
3 года
3
2. Фартук прорезиненный
1 шт
1 год
3
3. Очки защитные
1 шт
3 года
3
4. Сапоги кирзовые на
маслобензостойкой
подошве
1 пара
2 года
3,4
5. Перчатки резиновые
1 пара
1 год
3
6. Перчатки
кислотощелочестойкие
1 пара
1 год
3,5
7. Фартук защитный
2 шт
2 года
3,5
8. Нарукавники защитные
2 пары
2 года
3,5
9. Сапоги
кислотощелочестойкие
1 пара
2 года
3,5
10. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
3
4. Начальникам складов
(хранилищ) и
кладовщикам химических
веществ и продуктов
1. Костюм изолирующий
1 компл
2 года
-
2. Сапоги резиновые
1 пара
2 года
-
3. Перчатки резиновые
1 пара
1 год
-
5. Работающим в
пороховых складах и
пиротехникам
1. Халат
хлопчатобумажный
1 шт
1 год
-
2. Галоши резиновые
1 пара
2 года
-
3. Рукавицы
комбинированные
1 пара
6 мес.
6
6. Работающим с
разрушающими
химическими веществами
и аккумуляторщикам
1. Костюм изолирующий
1 компл
2 года
-

2. Резеңкеленген фартук
1 дана
2 жыл
-
3. Қышқыл-сілтіге төзімді қолғап
1 жұп
1 жыл
-
4. Резеңке галош
1 жұп
1 жыл
-
5. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
-
6. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
7. Электр техникалық жұмыстарды орындаушыларға
1. Диэлектрлік резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
-
2. Диэлектрлік галош
1 жұп
1 жыл
-
8. Электр-газ дәнекерлеу мен металл кесуде, шоқ ошақта жұмыс істейтіндерге
1. Дәнекерлеуге арналған қысқы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
7
2. Дәнекерлеуге арналған жазғы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
7
3. Пима
1 жұп
3 жыл
1
4. Кенеп биялай
1 жұп
3 ай
-
5. Жарық сүзгісі бар дулыға (дәнекерлеушілерге арналған қалқан)
1 дана
5 жыл
8
6. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
5 жыл
8
7. Диэлектрлік галош
1 жұп
1 жыл
9
8. Диэлектрлік қолғап
1 жұп
1 жыл
9
9. Қысқы мақта-мата дулыға
1 дана
3 жыл
-
9. Жылқыларды тағалау бойынша жұмыстармен айналысатындарға, ұсташыларға, етікшілер мен әбзелшілерге
1. Кенеп алжапқыш
1 дана
1 жыл
10
2. Кенеп биялай
1 жұп
6 ай
10
3. Трикотаж қолғап
1 жұп
3 ай
-
4. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
10. Баспаханалардың, картографиялық кәсіпорындардың терушілері мен басушыларына
1. Мақта-мата халат
1 дана
1 жыл
-
2. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
3. Трикотаж қолғап
1 жұп
3 ай
-
11. Қазандық және жылу-қуатты қондырғыларды пайдалану жөніндегі жұмыстармен айналысатындарға
1. Қорғаныш түсті мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Кенеп костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
11
3. Кенеп қолғап
1 жұп
3 ай
-
4. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
-
5. Респиратор
1 дана
до износа
-
6. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
7. Жұмысшыларға арналған етік немесе бәтеңке
1 жұп
6 ай
-
12. Инженерлік желілерді және санитарлық-техникалық құрылыстарды пайдалану жөніндегі жұмыстармен айналысатындарға
1. Кенеп костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
-
2. Құрастырылған биялай
1 жұп
6 ай
-
3. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
-
4. Понтонерлерге арналған костюм (күртеше мен резеңке етігі бар шалбар)
1 жиынт.
3 жыл
12
5. Резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
12
6. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
13. Қызметтік иттерді үйретушілерге, нұсқаушылар мен жетекшілерге
1. Қорғаныш түсті мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Кенеп қолғап
1 жұп
6 ай
-
3. Иттерді үйретуге арналған күртеше мен шалбар
1 жиынт.
1 жыл
-
4. Иттерді үйретуге арналған пальто
1 дана
1 жыл
-
5. Иттерді үйретуге арналған жеңқап
1 жұп
1 жыл
-
6. Қатпарлы кеудеше
1 дана
2 жыл
-
14. Этильденген бензинді қабылдау және сақтау жөніндегі, сондай-ақ машиналарға осы бензинді құю жөніндегі жұмыстармен ұдайы айналысатындарға
1. Белгіленген қорғаныш түсті далалық мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
-

2. Фартук прорезиненный
1 шт
2 года
-
3. Перчатки
кислотощелочестойкие
1 пара
1 год
-
4. Галоши резиновые
1 пара
1 год
-
5. Очки защитные
1 шт
3 года
-
6. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
7. Выполняющим
электротехнические
работы
1. Перчатки резиновые
диэлектрические
1 пара
1 год
-
2. Галоши
диэлектрические
1 пара
1 год
-
8. Работающим на электрогазосварке и резке металлов, у горнов
1. Костюм (куртка и
брюки) зимний для
сварщиков
1 компл
2 года
7
2. Костюм (куртка и
брюки) летний для
сварщиков
1 компл
1 год
7
3. Валенки
1 пара
3 года
1
4. Рукавицы брезентовые
1 пара
3 мес.
-
5. Шлем со
светофильтром (щиток
для сварщиков)
1 шт
5 лет
8
6. Очки светозащитные
1 шт
5 лет
8
7. Галоши
диэлектрические
1 пара
1 год
9
8. Перчатки
диэлектрические
1 пара
1 год
9
9. Шлем
хлопчатобумажный зимний
1 шт
3 года
-
9. Занятым на работах
по ковке лошадей,
кузнецам, сапожникам и
шорникам
1. Фартук брезентовый
1 шт
1 год
10
2. Рукавицы
брезентовые
1 пара
6 мес.
10
3. Перчатки трикотажные
1 пара
3 мес.
-
4. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
10. Наборщикам и
печатникам типографий,
картографических
предприятий
1. Халат
хлопчатобумажный
1 шт
1 год
-
2. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
3. Перчатки трикотажные
1 пара
3 мес.
-
11. Занятым на работах
по эксплуатации
котельных и
теплосиловых установок
1. Костюм (куртка и
брюки,)
хлопчатобумажный
защитного цвета
1 компл
1 год
-
2. Костюм (куртка и
брюки) брезентовый
1 компл
1 год
11
3. Рукавицы брезентовые
1 пара
3 мес.
-
4. Очки защитные
1 шт
3 года
-
5. Респиратор
1 шт
до износа
-
6. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
7. Сапоги или ботинки
рабочие
1 пар
6 мес.
-
12. Занятым на работах
по эксплуатации
инженерных сетей и
санитарно-технических
сооружений
1. Костюм (куртка и
брюки) брезентовый
1 компл
2 года
-
2. Рукавицы
комбинированные
1 пара
6 мес.
-
3. Очки защитные
1 шт
3 года
-
4. Костюм (куртка и
брюки, с резиновыми
сапогами) для
понтонеров
1 компл
3 года
12
5. Перчатки резиновые
1 пара
1 год
12
6. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
13. Дрессировщикам,
инструкторам и вожатым
служебных собак
1. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажный
защитного цвета
1 компл
1 год
-
2. Рукавицы брезентовые
1 пара
6 мес.
-
3. Куртка и брюки для
дрессировки собак
1 компл
1 год
-
4. Пальто для
дрессировки собак
1 шт
1 год
-
5. Рукава для
дрессировки собак
1 пара
1 год
-
6. Разгрузочный жилет
1 шт
2 года
-
14. Постоянно занятым
на работах по приемке и
хранению этилированного
бензина, а также по
заправке машин этим
бензином
1. Фуражка полевая
хлопчатобумажная
защитного
установленного цвета
1 шт
1 год
-

2. Теріден тігілген құлақшын
1 дана
2 жыл
-
3. Қорғаныш түсті мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
4. Резеңкеленген фартук
1 дана
2 жыл
-
5. Іш киім
2 жиынт.
1 жыл
-
6. Резеңке қолғап
2 жұп
1 жыл
-
7. Құрастырылған биялай
2 жұп
1 жыл
-
8. Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
-
9. Жазғы мақта-мата шұлғау
2 жұп
1 жыл
-
15. Жол берілген нормалардан асатын өте жоғары жиіліктегі электр магниттік өрісте радиолокациялық станцияларды және басқа да радиоэлектрондық құрылғыларды жөндеу, реттеу мен пайдалану жөніндегі жұмыстарды тікелей орындайтындарға немесе осындай өріс әсер ететін аймақта жұмыс істейтіндерге
1. ӨЖЖ комбинезоны
1 дана
3 жыл
-
16. ПРС, РЛС механиктеріне, атыс қаруын, көтергіш тетіктерін, қоректендіру агрегаттарын жөндеу жөніндегі шеберлерге
1. Мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Жұмысқа арналған биялай
1 жұп
6 ай
-
3. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
17. Автокөлік пен басқа да техникалық құралдарды қарап тексерумен байланысты БКБ және БӨБ (ЖБӨБ және БӨБ басқа) әскери қызметшілеріне
1. Мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Жұмысқа арналған трикотаж қолғап
1 жұп
1 ай
-
3. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
18. Құрылыс және жөндеу жұмыстарымен айналысатындарға: саперлерге, ұсташыларға, шатыршыларға, көпіршілерге, дәнекерлеушілерге, токарьларға және металды механикалық өңдеумен және жер қазу жұмыстарымен байланысты басқа да мамандарға, жол шеберлеріне, сылақшыларға, тас қалаушыларға, сырлаушыларға
1. Жұмысқа арналған биялай
1 жұп
6 ай
3 ай
-
2. Мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
3. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
4. Жұмысқа арналған бәтеңке
1 жұп
1 жыл
-
19. Жуу бекетінде жауынгерлік, саптық және көлік машиналарын жуумен айналысатындарға
1. Резеңкеленген фартук
2 дана
3 жыл
-
2. Резеңке етік
1 жұп
1 жыл
-
3. Резеңкеленген қолғап
1 жұп
3 ай
-
20. Биіктікте және цистерналарды тазалаумен айналысатындарға
1. Сақтандыру белдігі
1 дана
тозғанға дейін
-
2. Пластмассадан жасалған қорғаныш каскасы
1 дана
тозғанға дейін
-
21. ЖБӨБ, БӨБ әскери қызметшілеріне
1. Астары жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
13
2. Мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
13
3. Соққыға қарсы дулыға
1 дана
3 жыл
13
4. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
13
5. Жұмысқа арналған биялай
1 жұп
3 ай
13
6. Май-бензинге төзімді қаптамасы бар костюм
1 жиынт.
1 жыл
13
7. Май-бензинге төзімді қолғап
1 жұп
3 ай
13
22. Корабльдерді, катерлерді жөндеу жөніндегі жұмыстармен айналысатындарға
1. Мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Жұмысқа арналған биялай
1 жұп
3 ай
-
3. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
тозғанға дейін
-

2. Шапка-ушанка меховая
1 шт
2 года
-
3. Костюм (крутка и
брюки) хлопчатобумажный
защитного цвета
1 компл
1 год
-
4. Фартук прорезиненный
1 шт
2 года
-
5. Белье нательное
2 компл
1 год
-
6. Перчатки резиновые
2 пары
1 год
-
7. Рукавицы
комбинированные
2 пары
1 год
-
8. Сапоги резиновые
1 пара
2 года
-
9. Портянки
хлопчатобумажные летние
2 пары
1 год
-
15. Непосредственно
выполняющим работы по
ремонту, настройке и
эксплуатации
радиолокационных
станций и других
радиоэлектронных
устройств в
электромагнитном поле
сверхвысокой частоты,
превышающем допустимые
нормы, или работающим в
зоне воздействия такого
поля
1. Комбинезон СВЧ
1 шт
3 года
-
16. Механикам ПРС, РЛС,
мастерам по ремонту
стрелкового оружия,
подъемных механизмов,
агрегатов питания
1. Костюм (куртка и
брюки)
хлопчатобумажный
1 компл
1 год
-
2. Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес.
-
3. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
17. Военнослужащим КТП
и КПП (кроме ОКПП-КПП),
связанных с досмотром
автотранспорта и других
технических средств.
1. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажный
1 компл
1 год
-
2. Перчатки
трикотажные рабочие
1 пара
1 мес.
-
3. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
18. Занятым на
строительных и
ремонтных работах:
саперам, плотникам,
кровельщикам,
мостовикам, слесарям,
токарям и др.
специалистам, связанным
с механической
обработкой металлов и
земляными работами,
дорожным мастерам,
штукатурам, каменщикам,
малярам.
1. Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес
3 мес.
-
2. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажный
1 компл
1 год
-
3. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
4. Ботинки рабочие
1 пара
1 год
-
19. Занятым на мойке
боевых, строевых и
транспортных машин на
моечный пост
1. Фартук прорезиненный
2 шт
3 года
-
2. Сапоги резиновые
1 пара
1 год
-
3. Перчатки
прорезиненные
1 пара
3 мес.
-
20. Выполняющим работы
на высоте и по зачистке
цистерн
1. Пояс
предохранительный
1 шт
до
износа
-
2. Каска защитная
пластмассовая
1 шт
до
износа
-
21. Военнослужащим
ОКПП, КПП
1. Костюм (куртка и
брюки) утепленный
1 компл
2
года
13
2. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажный
1 компл
1 год
13
3. Шлем ударозащитный
1 шт
3 года
13
4. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
13
5. Рукавицы рабочие
1 пара
3 мес.
13
6. Костюм с
маслобензостойким
покрытием
1 компл
1 год
13
7. Перчатки
маслобензостойкие
1 пара
3 мес.
13
22. Занятым на работах
по ремонту кораблей,
катеров
1. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажный
1 компл
1 год
-
2. Рукавицы рабочие
1 пара
3 мес
-
3. Очки защитные
1 шт
до
износа
-

4. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
23. Шөп өсінділері қалың таулы жерлер шарттарында және ылғалдылығы жоғары аудандарда қызмет өткеретін әскери қызметшілерге
Альпинистерге арналған дауылға қарсы су жұқтырмайтын костюм
1 жиынт.
1 жыл
-
24. Сор-батпақ жерлерде қызмет өткеретін әскери қызметшілерге
Қысқа қонышты резеңке етік
1 жұп
2 жыл
3,14
25. Зертханаларда, радиошеберханаларда, мұрағаттарда, кітапханаларда, фото және кино зертханаларда, сондай-ақ ДЭЕМ және көбейту техникасының картридждерін құюмен байланысты жұмыс істейтіндерге, киномеханиктерге
1. Мақта-мата халат
2 дана
3 жыл
-
2. Резеңкеленген фартук
1 дана
2 жыл
-
3. Резеңке қолғап
2 жұп
1 жыл
15
4. Берет
1 дана
1 жыл
15
26. Белгі беру бастықтарына, белгі беру техниктеріне
1. Мақта-мата костюм, мақта-мата берет
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Резеңкеленген плащ
1 дана
3 жыл
-
3. Юфть бәтеңке
1 жұп
1 жыл
-
4. Жұмысқа арналған биялай
1 жұп
6 ай
-
5. Астары жылы күртеше
1 дана
3 жыл
-
6. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
27. Белгі беруді бағыттау оттары топтарының және 2-3 қондырғыдан белгі беру тобының, радио белгі беру, жарықпен белгі беру бастықтарына
1. Резеңкеленген плащ
1 дана
3 жыл
-
2. Юфть бәтеңке
1 жұп
1 жұп
-
3. Ұзын қонышты резеңке етік
1 жұп
2 жыл
-
4. Астары жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 дана
3 жыл
-
5. Галошы бар пима
1 жұп
3 жыл
-
6. Жарықтан қорғайтын көзілдірік
1 дана
2 жыл
-
7. Жұмысқа арналған биялай
1 жұп
6 ай
-
8. Теріден тігілген биялай
1 жұп
2 жыл
-
9. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
28. Сәйкес келмеген партияларды тексеру жұмысына қатысатындарға: командирлерге, инженер-гидрографтарға, инженер-геодезистерге. Инженер-топографтарға, прорабтарға
1. Резеңкеленген плащ
1 дана
3 жыл
-
2. Юфть бәтеңке
1 жұп
1 жыл
-
3. Ұзын қонышты резеңке етік
1 жұп
2 жыл
-
4. Астары жылы алмалы-салмалы суға төзімді матадан тігілген костюм
1 жұп
3 жыл
-
5. Кенеп қолғап
1 жұп
6 ай
-
6. Теріден тігілген биялай
1 жұп
2 жыл
-
7. Астары жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 дана
3 жыл
-
8. Жарықтан қорғайтын көзілдірік
1 дана
2 жыл
-
29. Ірі калибрлі артиллериялық жүйелер зеңбірек есептоптарының әскери қызметшілеріне
Артиллериялық дулыға
1 дана
3 жыл
-
30. Байланыс тораптары антенналық құрылғыларының топтарында жұмыс істейтіндерге
1. Астары жылы суға төзімді матадан тігілген костюм мен шалбар
1 жиынт.
3 жыл
16
2. Қорғаныш түсті мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
3. Кенеп плащ
1 дана
3 жыл
-
4. Резеңке қолғап
1 жұп
6 ай
-
5. Кенеп биялай
1 жұп
6 ай
-
6. Резеңке етік
1 жұп
3 жыл
-
7. Жүн дулыға астары
1 дана
3 жыл
16
8. Астары теріден тігілген мақта-мата биялай
1 жұп
2 жыл
16
9. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
31. Дизельді электр станциялары мен жоғары вольтты құрылғыларда жұмыс істейтіндерге

4. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
23. Военнослужащим,
несущим службу в
условиях горной
местности, с высоким
травянистым покровом и
в районах с повышенной
влажностью
Костюм хлопчатобумажный
с водоотталкивающей
пропиткой штормовой
альпинистский
1 компл
1 год
-
24. Военнослужащим,
несущим службу в
заболоченной местности
Сапоги резиновые с
коротким голенищем
1 пара
2 года
3,14
25. Работающим в
лабораториях,
радиомастерских,
архивах, библиотеках,
киномеханикам, фото и
кинолабораториях, а
также связанных с
заправкой картриджей
ПЭВМ и множительной
техники
1. Халат
хлопчатобумажный
2 шт
3 года
-
2. Фартук прорезиненный
1 шт
2 года
-
3. Перчатки резиновые
2 пары
1 год
15
4. Берет
1 шт
1 год
15
26. Начальникам маяков,
техникам маяков
1. Костюм
хлопчатобумажный,
хлопчатобумажный
(берет)
1 компл
1 год
-
2. Плащ прорезиненный
1 шт
3 года
-
3. Ботинки юфтевые
1 пара
1 год
-
4. Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес.
-
5. Куртка утепленная
1 шт
3 года
-
6. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
27. Начальникам групп
навигационных огней
маяка и маячной группы
из 2-3 установок,
радиомаяка, створа
огней
1. Плащ прорезиненный
1 шт
3 года
-
2. Ботинки юфтевые
1 пара
1 пара
-
3. Сапоги резиновые с
удлиненными голенищами
1 пара
2 года
-
4. Костюм (куртка и
брюки) утепленный
1 шт
3 года
-
5. Валенки с галошами
1 пара
3 года
-
6. Очки светозащитные
1 шт
2 года
-
7. Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес
-
8. Рукавицы меховые
1 пара
2 года
-
9. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
28. Участвующим в
работе промерных
партий: командирам,
инженерам-гидрографам,
инженерам-геодезистам.
Инженерам-топографам,
прорабам
1. Плащ прорезиненный
1 шт
3 года
-
2. Ботинки юфтевые
1 пара
1 год
-
3. Сапоги резиновые с
удлиненными голенищами
1 пар
2 года
-
4. Костюм из
водоупорной ткани со
съемным утеплителем
1 пара
3 года
-
5. Рукавицы брезентовые
1 пара
6 мес.
-
6. Рукавицы меховые
1 пара
2 года
-
7. Костюм (куртка и
брюки) утепленный
1 шт
3 года
-
8. Очки светозащитные
1 шт
2 года
-
29. Военнослужащим
орудийных расчетов
артиллерийских систем
крупных калибров
Шлем артиллерийский
1 шт
3 года
-
30. Работающим в
группах антенных
устройств узлов связи
1. Куртка и брюки из
водоупорной ткани с
утеплителем
1 компл
3 года
16
2. Костюм (куртка и
брюки) хлопчатобумажный
защитного цвета
1 компл
1 год
-
3. Плащ брезентовый
1 шт
3 года
-
4. Перчатки резиновые
1 пара
6 мес.
-
5. Рукавицы брезентовые
1 пара
6 мес.
-
6. Сапоги резиновые
1 пара
3 года
-
7. Подшлемник шерстяной
1 шт
3 года
16
8. Рукавицы
хлопчатобумажные на
меху
1 пара
2 года
16
9. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
31. Работающим на
дизельных
электростанциях и
высоковольтных
устройствах

1. Мақта-мата костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
2. Диэлектрлік қолғап
1 жұп
1 жыл
-
3. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
-
4. Құрастырылған биялай
1 жұп
1 жыл
17
5. Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
18
6. Диэлектрлік галош
1 жұп
3 жыл
18
7. Диэлектрлік боты
1 жұп
3 жыл
18
8. Шуға қарсы құлаққап
1 дана
3 жыл
17
9. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
32. Электриктерге және желілік қадағалаушыларға
1. Мақта көкірекше
1 дана
3 жыл
-
2. Балағы кең мақта шалбар
1 дана
4 жыл
-
3. Кенеп плащ
1 дана
3 жыл
-
4. Кенеп биялай
1 жұп
6 ай
-
5. Пима
1 жұп
3 жыл
1
6. Диэлектрлік галош
1 жұп
2 жыл
18
7. Диэлектрлік қолғап
1 жұп
2 жыл
18
8. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
33. Авиа қару-жараққа қызмет көрсету топтарында металл талшықтармен жұмыс істейтіндерге
1. ӨЖЖ комбинезоны
1 жиынт.
3 жыл
19
2. Былғары қолғап
1 жұп
1 жыл
-
3. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
-
4. Респиратор
1 дана
3 жыл
-
5. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
34. Штаттық радиациялық, химиялық және биологиялық барлау бөлімшелерінің есептоптарына
1. Жүн дулыға астары
1 дана
2 жыл
-
2. Жүн қолғап
1 жұп
1 жыл
-
3. Мақта-мата қолғап
2 жұп
1 жыл
-
4. Жылу сақтайтын іш киім (термо іш киім)
2 жиынт.
1 жыл
-
5. Жарықшаққа қарсы көзілдірік
1 дана
3 жыл
-
6. Броньды кеудеше
1 дана
4 жыл
-
34-1. Штаттық радиациялық, химиялық және биологиялық қорғау және арнайы өңдеу бөлімшелерінің есептоптарына
1. Жүн дулыға астары
1 дана
2 жыл
-
2. Жүн қолғап
1 жұп
1 жыл
-
3. Мақта-мата қолғап
2 жұп
1 жыл
-
4. Жылу сақтайтын іш киім (термо іш киім)
2 жиынт.
1 жыл
-
5. Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
-
35. Барлаушыларға, қадағалаушыларға, мергендерге, саперлерге, сондай-ақ арнайы мақсаттағы әскери қызметшілерге
1. Ақ түсті бүркеніш мақта-мата костюм
1 жиынт.
2 жыл
20
36. Су астында жұмыс істеген кезде барлық санаттағы сүңгуірлерге
1. Феска немесе жүн дулыға астары
1дана
3 жыл
-
2. Жүн свитер
1 дана
3 жыл
-
3. Жүн рейтуз
1 дана
3 жыл
-
4. Жүн шұлық
1 жұп
1 жыл
-
5. Жүн ұйық
1 жұп
6 ай
-
6. Тері ұйық немесе шұлық
1 жұп
2 жыл
-
7. Жүн қолғап
1 жұп
6 ай
-
8. Фал немесе капрон арқан
150 метр
тозғанға дейін
-
37. Әскери қызметші-кавалеристерге және арбакештерге
1. Байланатын мақта-мата халат
1 дана
2 жыл
-
2. Юфть (керзі) етік
1 жұп
8 ай
-
3. Мақта-мата фуражка (берет)
1 дана
1 жыл
-
38. Жауынгерлік кезекшілік атқаратын ӘШҚҚ әскерлерінің әскери қызметшілеріне
1. Белгіленген түсті пилотка
1 дана
1 жыл
-
2. Белгіленген түсті күртеше мен шалбар
1 жиынт.
1 жыл
-
3. Белгіленген түсті астары жылы күртеше мен шалбар
1 жиынт.
2 жыл
-
4. Сандалет
1 жұп
1 жыл
-
39. Түзеу мекемелерінің сотталған туберкулезбен ауыратын науқастарын қадағалау бойынша қызмет атқаратын Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер комитетінің әскери қызметшілеріне

1. Костюм (куртка и
брюки)
хлопчатобумажный
1 компл
1 год
-
2. Перчатки
диэлектрические
1 пара
1 год
-
3. Очки защитные
1 шт
3 года
-
4. Рукавицы
комбинированные
1 пара
1 год
17
5. Сапоги резиновые
1 пара
2 года
18
6. Галоши
диэлектрические
1 пара
3 года
18
7. Боты диэлектрические
1 пара
3 года
18
8. Наушники
противошумные
1 шт
3 года
17
9. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
32. Электрикам и
линейным надсмотрщикам
1. Телогрейка ватная
1 шт
3 года
-
2. Шаровары ватные
1 шт
4 года
-
3. Плащ брезентовый
1 шт
3 года
-
4. Рукавицы брезентовые
1 пара
6 мес.
-
5. Валенки
1 пара
3 года
1
6. Галоши
диэлектрические
1 пара
2 года
18
7. Перчатки
диэлектрические
1 пара
2 года
18
8. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
33. Работающим с
металлизированным
волокном в группах
обслуживания
авиавооружений
1. Комбинезон СВЧ
1 компл
3 года
19
2. Перчатки кожаные
1 пара
1 год
-
3. Очки защитные
1 шт
3 года
-
4. Респиратор
1 шт
3 года
-
5. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт
1 год
-
34. Расчетам штатных
подразделений
радиационной,
химической и
биологической разведки
1. Подшлемник шерстяной
1 шт
2 года
-
2. Перчатки шерстяные
1 пара
1 год
-
3. Перчатки
хлопчатобумажные
2 пары
1 год
-
4. Белье нательное
термозащитное
(термобелье)
2 компл
1 год
-
5. Очки
противоосколочные
1 шт
3 года
-
6. Бронежилет
1 шт
4 года
-
34-1. Расчетам штатных
подразделений
радиационной,
химической и
биологической защиты и
специальной обработки
1. Подшлемник шерстяной
1 шт
2 года
-
2. Перчатки шерстяные
1 пара
1 год
-
3. Перчатки
хлопчатобумажные
2 пары
1 год
-
4. Белье нательное
термозащитное
(термобелье)
2 компл
1 год
-
5. Очки защитные
1 шт
3 года
-
35. Разведчикам,
наблюдателям,
снайперам, саперам, а
также военнослужащим
специального назначения
1. Костюм
хлопчатобумажный
маскировочный белого
цвета
1 компл
2 года
20
36. Водолазам всех
категорий при работе
под водой
1. Феска или шерстяной
подшлемник
1 шт
3 года
-
2. Свитер шерстяной
1 шт
3 года
-
3. Рейтузы шерстяные
1 шт
3 года
-
4. Чулки шерстяные
1 пара
1 год
-
5. Носки шерстяные
1 пара
6 мес
-
6. Носки или чулки
меховые
1 пара
2 года
-
7. Перчатки шерстяные
1 пара
6 мес
-
8. Фал или канат
капроновый
150 метров
до износа
-
37. Военнослужащим-
кавалеристам и
повозочным
1. Халат
хлопчатобумажный на
завязках
1 шт
2 года
-
2. Сапоги юфтевые
(кирзовые)
1 пара
8 мес.
-
3. Фуражка
хлопчатобумажная
(берет)
1 шт.
1 год
-
38. Военнослужащим
войск ПВО, несущим
боевое дежурство
1. Пилотка
установленного цвета
1 шт
1 год
-
2. Куртка и брюки
установленного цвета
1 компл
1 год
-
3. Утепленные куртка и
брюки установленного
цвета
1 компл
2 года
-
4. Сандалеты
1 пара
1 год
-
39. Военнослужащим
Внутренних войск
Министерства внутренних
дел, выполняющим службу
по надзору за
осужденными
исправительных
учреждений, больными
туберкулезом

1. Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
-
2. Мақта-мата күртеше мен шалбар
1 жиынт.
1 жыл
-
3. Мақта-мата астары жылы күртеше мен шалбар
1 жиынт.
2 жыл
-
4. Қара түсті былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
-
40. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің баспасөз қызметі түсіру тобының әскери қызметшілеріне
1. Белгіленген түсті пилотка
1 дана
5 жыл
-
2. Мақта-мата күртеше мен шалбар
1 жиынт.
5 жыл
-
3. Мақта-мата кеудеше
1 дана
5 жыл
Ескертпелер:
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Пима климаты ыстық аудандарда 4 жылға беріледі.
2. Резеңкеленген алжапқыш тек жанар-жағар май материалдарымен және бояулармен жұмыс істейтіндерге беріледі.
3. Сонымен қатар ұшулар қауіпсіздігі органдарының авиациялық оқиғаларды тексеруші мамандарына беріледі.
4. Май-бензинге төзімді табаны бар керзі етіктер тек химиялық өнімдердің сынамаларын іріктеу (оның ішінде жанар-жағармай материалдары) жөніндегі жұмыстармен айналысатындарға беріледі.
5. Осы заттар көрсетілген санда зертханаға және кезекшілерге қышқылдармен және сілтілермен жұмыс істеу үшін беріледі.
6. Құрастырылған биялай пиротехниктерге берілмейді.
7. Дәнекерлеушілерге арналған қысқы костюм тек қысқы уақытта жылытылмайтын үй-жайларда немесе ашық ауада жұмыс істейтіндерге беріледі. Қысқы және жазғы костюм орнына тиісінше жылы көкірекше және балағы кең мақтадан тігілген шалбар мен кенептен тігілген костюм беруге рұқсат етіледі.
8. Дулыға электр дәнекерлеушілерге және вольт доғасын кесушілерге жарықтан қорғайтын көзілдірік орнына беріледі.
9. Диэлектрлік галош пен қолғап электр дәнекерлеушілер мен электр кесушілерге беріледі.
10. Етікшілер мен әбзелшілерге күңгірт түсті мақта-мата алжапқыш беріледі, кенеп биялай берілмейді.
11. Кенеп костюм күлшілерге беріледі.
12. Понтонерлерге арналған костюм мен қолғап кезекші сантехниктердің санына байланысты беріледі.
13. Астары жылы костюм, мақта-матадан тігілген костюм, соққыға қарсы дулыға, берет пен биялай автомобиль, теміржол көлігін, жүзу құралдарын тексеруді жүргізетін бақылаушылардың, кіші бақылаушылардың кемінде 3 ауысымының жеке құрамына беріледі. Май-бензинге төзімді қаптамасы бар костюм, май-бензинге төзімді қолғап мұнай өнімдері бар көлікті тексеруді жүргізетін бақылаушылардың кемінде 3 ауысымының жеке құрамына беріледі.

1. Фуражка
хлопчатобумажная
1 шт.
2 года
-
2. Куртка и брюки
хлопчатобумажные
1 компл
2 года
-
3. Утепленные куртка и
брюки хлопчатобумажные
1 компл
3 года
-
4. Ботинки кожаные
черного цвета
1 пара
2 года
-
5. Шапка-ушанка меховая
1 шт.
3 года
40. Военнослужащим
съемочных групп
пресс-службы
Министерства обороны
Республики Казахстан
1. Пилотка
установленного цвета
1 шт.
5 лет
-
2. Куртка и брюки
хлопчатобумажные
1 компл
5 лет
-
3. Жилет
хлопчатобумажный
1 шт.
5 лет
Примечания:
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Валенки в районах с жарким климатом выдаются на 4 года.
2. Фартук прорезиненный выдается только тем, кто работает с горюче-смазочными материалами и красками.
3. Выдается также специалистам-расследователям авиационных происшествий органов безопасности полетов.
4. Сапоги кирзовые на маслобензостойкой подошве выдаются только занятым на работах по отбору проб химических продуктов (в том числе горюче-смазочными материалами).
5. Данные предметы в указанном количестве отпускаются на лабораторию и выдаются дежурным для работы с кислотами и щелочами.
6. Рукавицы комбинированные пиротехникам не выдаются.
7. Костюм зимний для сварщиков выдается только работающим в зимнее время в неотапливаемых помещениях или на открытом воздухе. Вместо костюма зимнего и летнего разрешается выдавать соответственно телогрейку и шаровары ватные и костюм брезентовый.
8. Шлем выдается электросварщикам и резчикам вольтовой дугой вместо очков светозащитных.
9. Галоши и перчатки диэлектрические выдаются электросварщикам и электрорезчикам.
10. Сапожникам и шорникам выдается фартук хлопчатобумажный темный, рукавицы брезентовые не выдаются.
11. Костюм брезентовый выдается зольщикам.
12. Костюм для понтонеров и перчатки выдаются по числу дежурных сантехников.
13. Костюм утепленный, костюм хлопчатобумажный, шлем ударозащитный, берет и рукавицы выдаются не более, чем на личный состав 3-х смен контролеров младших контролеров, производящих досмотр автомобильного, железнодорожного транспорта, плавсредств. Костюм с маслобензостойким покрытием, перчатки маслобензостойкие выдаются не более, чем на личный состав 3-х смен контролеров, производящих досмотр транспорта с нефтепродуктами.

14. Қысқа қонышты етіктерді ұзын қонышты етіктермен ауыстыруға рұқсат етіледі.
15. Кино және фото зертханаларда беріледі.
16. Астары жылы костюм, жүн дулыға астары және теріден тігілген биялай антенна-мотаждаушыларға, жоғары өрмелегіштер мен антенна шеберлеріне беріледі.
17. Құрастырылған биялай мен шуға қарсы құлаққап тек дизельшілерге беріледі.
18. Резеңке етік, галош, боты және диэлектрлік қолғап тек кезекшілерге беріледі.
19. Металл талшықтармен жұмыс істеуге арналған костюммен Әуе қорғанысы күштерінің тылы қамтамасыз етеді.
20. Костюмді нақты пайдаланған уақыт кию мерзіміне есептеледі.
Аэроұтқыр әскерлерінің әскери қызметшілерін заттай мүлікпен
және ұшқыштар киім-кешегімен жабдықтаудың
№ 35 нормасы *
Р/с
Заттар
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №

14. Сапоги резиновые с коротким голенищем разрешается заменять на сапоги с удлиненным голенищем.
15. Выдается в кино и фотолабораториях.
16. Костюм с утеплителем, подшлемник шерстяной и рукавицы на меху выдаются антенщикам-монтажникам, верхолазам и мастерам антенщикам.
17. Рукавицы комбинированные и наушники противошумные выдаются только дизелистам.
18. Сапоги резиновые, галоши, боты и перчатки диэлектрические выдаются только дежурным.
19. Костюмами для работы с металлизированным волокном обеспечивает тыл Сил воздушной обороны.
20. В срок носки засчитывается время фактического нахождения костюма в эксплуатации.
Норма № 35
снабжения вещевым имуществом и летным обмундированием
военнослужащих Аэромобильных войск *
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов на
одного
человека
Срок
носки
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета

Климаты суық аудандарда ұшқыштар киім-кешегінің барлық заттарын кию мерзімі 1 жылға қысқартылады, климаты ыстық аудандарда кию мерзімі 1 жылға ұзартылады.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
1. Теріден тігілген костюм климаты суық аудандарда қысқы десанттық мақта-мата күртеше мен шалбар орнына офицерлер мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге беріледі. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде жазғы десанттық костюм қосымша беріледі.
2. Арнайы бәтеңке офицерлер мен келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге беріледі.
3. Жүн шұлғау климаты қалыпты және ыстық аудандарда берілмейді.

Сроки носки всех предметов летного обмундирования в районах с холодным климатом сокращаются на 1 год, в районах с жарким климатом срок носки увеличивается на 1 год.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
1. Костюм меховой выдается офицерам и военнослужащим по контракту в районах с холодным климатом вместо куртки и брюк десантных хлопчатобумажных зимних. В Пограничной службе Комитета национальной безопасности дополнительно выдается костюм десантный летний.
2. Ботинки специальные выдаются офицерам и военнослужащим по контракту.
3. Портянки шерстяные в районах с умеренным и жарким климатом не выдаются.

18, 20
39
Теңіз құтқару жиынтығы
1 жиынт.
5 жыл
5 жыл
19, 20
40
Теңелту қолғабы
1 жұп
5 жыл
5 жыл
15, 20
41
Теңелту ұйығы
1 жұп
5 жыл
5 жыл
15, 20
Ескертпелер:
* Осы норма бойынша ұшқыштар киім-кешегі әуе кемесінің экипажына кіретін жеке құрамға және Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясы ұшулар қауіпсіздігі органдарының мамандарына беріледі. Мемлекеттік авиацияның ұшқыштар құрамына ұшқыштар киім-кешегі Қарулы Күштер Әуе қорғанысы күштерінің бас қолбасшысы бекіткен лауазымдар тізбесіне сәйкес беріледі. Қарулы Күштерде ұшқыштар киім-кешегімен қамтамасыз етуді Әуе қорғанысы күштері жүргізеді.
Запасқа немесе отставкаға шағырған кезде олардың қалауы бойынша және бөлім командирінің қолдаухаты бойынша кию мерзіміне қарамастан, жеке киім-кешек заттарының тозуын ескере отырып, бөлшек бағаға, бірақ осы жаңа заттар бағасының кемінде 25 пайыз ақысына меншікке қалдыруға рұқсат етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде жеке құрамды ұшқыштар киім-кешегімен Әуе қорғанысы күштері қамтамасыз етеді.
1. Астары жүні қырқылған теріден тігілген күртеше мен шалбар майдан авиациясының ұшқыштар құрамына беріледі.
2. Теріден тігілген жағасы бар астары жылы күртеше мен шалбар астары жүні қырқылған теріден тігілген күртеше мен шалбар алмайтын ұшқыштар құрамына беріледі. Климаты ыстық аудандарда қысқы шалбар алыс, әскери-көлік, майдан және армиялық авиацияның ұшқыштар құрамына беріледі.
3. Ұшқыштар (штурмандар) әскери авиациялық оқу орындарында және ұшқыштар құрамын даярлау жөніндегі курстарда курсанттарды оқытумен айналысатын ұшқыштар құрамы, сондай-ақ авиациялық бөлімдердің нұсқаушылар құрамы үшін маусымдық күртеше мен шалбарды кию мерзімі 1 жылға, ал ұшқыштар көзілдірігі – 3 жылға қысқартылады.
4. Шевретті күртеше әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілерге берілмейді.
5. Астары бәйкіден тігілген былғары шалбар ұшқыш-сынақшыларға беріледі. Былғары шалбар алатын әскери қызметшілер үшін маусымдық шалбарды кию мерзімі 2 жылға ұзартылады.
6. Берілген жүн свитер, мақта-мата дулыға астары, көзілдірік, қолғап, ұйық, жүн (жібек) іш киім (жейде мен кальсон), футболка, халат, тері ұйық, пүлішпен өрнектелген жүн ұйық, ұшуға арналған бәтеңке, ұшуға арналған жеңілдетілген бәтеңке кию мерзімі өткеннен кейін олардың меншігіне ауысады.

18, 20
39
Морской спасательный
комплект
1 компл
5 лет
5 лет
19, 20
40
Перчатки компенсирующие
1 пара
5 лет
5 лет
15, 20
41
Носки компенсирующие
1 пара
5 лет
5 лет
15, 20
Примечания:
* Летное обмундирование по данной норме выдается личному составу, входящему в экипаж воздушного судна и специалистов органов безопасности полетов государственной авиации Республики Казахстан. Летному составу государственной авиации летное обмундирование выдается согласно перечню должностей, утвержденных главнокомандующим Силами воздушной обороны Вооруженных Сил. В Вооруженных Силах обеспечение летным обмундированием производится Силами воздушной обороны.
При увольнении в запас или отставке разрешается по их желанию и ходатайству командира части оставлять в собственность независимо от срока носки предметы личного обмундирования за плату по розничным ценам с учетом износа, но не менее 25 процентов стоимости этих новых предметов.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
В Вооруженных Силах Республики Казахстан личный состав летным обмундированием обеспечивается Силами Воздушной обороны.
1. Куртка и брюки меховые нагольные выдаются летному составу фронтовой авиации.
2. Утепленные куртка с меховым воротником и брюки выдаются летному составу, не получающему курток и брюк меховых нагольных. В районах с жарким климатом брюки зимние выдаются летному составу дальней, военно-транспортной, фронтовой и армейской авиации.
3. Срок носки куртки и брюк демисезонных для летного состава, занятого обучением курсантов в военных авиационных учебных заведений летчиков (штурманов) и на курсах по подготовке летного состава, а также инструкторского состава авиационных частей сокращается на 1 год, а очков летных - на 3 года.
4. Куртка шевретовая военнослужащим по призыву не выдается.
5. Брюки кожаные на байке выдаются летчикам-испытателям. Срок носки брюк демисезонных для военнослужащих, получающих брюки кожаные, увеличивается на 2 года.
6. Свитер шерстяной, подшлемники хлопчатобумажные, очки, перчатки, носки, белье (рубаха и кальсоны) нательное шерстяное (шелковое), футболка, халаты, носки меховые, носки шерстяные плюшевого переплетения, ботинки полетные, ботинки полетные облегченные, выданные по истечении срока носки, переходят в их собственность.

7. Жүн іш киім майдан авиациясының ұшқыштар құрамына беріледі.
8. Ұшқыштарға арналған костюм (күртеше мен шалбар) және бас киім ұшқыштар (штурмандар) әскери авиациялық оқу орындарында, ұшқыштар құрамын даярлау жөніндегі курстарда оқытумен айналысатын ұшу экипажының инженерлік-техникалық құрамына, сондай-ақ авиациялық бөлімдердің нұсқаушылар құрамына 1 жылға қысқартылады.
9. Тері унты майдан, әскери-көлік және армиялық авиация ұшқыштар құрамының ұшқыштар құрамына және инженерлік-техникалық құрамына беріледі. Тері унты алатын әскери қызметшілерге ұшуға арналған бәтеңкені кию мерзімі 1 жылға арттырылады.
10. Климаты ыстық аудандарда жеңілдетілген шлемофон 2 жылға беріледі.
11. Ұшқыштар көзілдірігі тек әскери-көлік авиациясының ұшқыштар құрамына беріледі.
12. Жібек іш киім мен мақта-мата халат тек биіктік-теңелту костюмін алатын ұшқыштар құрамына беріледі.
13. Тері ұйық, пүлішпен өрнектелген жүн ұйық ұшуға арналған бәтеңке алатын жеке құрамға беріледі.
14. Тек жақын және алыс шетелге ұшуларды жасайтын әскери-көлік және армиялық авиация әуе кемелерінің экипаждарына беріледі.
15. 1 200 метрден астам биіктікте ұшуларды орындайтын ұшқыштар құрамына беріледі.
16. Тек майдан және армиялық авиацияның ұшқыштар құрамына беріледі.
17. Артық салмаққа қарсы костюм майдан, оқу-жаттығу реактивті авиацияның (ұшу аппараты құрылымының артық салмаққа қарсы костюмін пайдалану көзделген) ұшқыштар құрамына беріледі.
18. Тереңдік теңіз құтқару костюмі су үстінде ұшуларды орындайтын майдан авиациясының ұшқыштар құрамына (1 200 метрден астам биіктікте ұшу кезінде) беріледі.
19. Теңіз құтқару жиынтығы су үстінде ұшуларды орындайтын ұшқыштар құрамына (1 200 метрден астам биіктікте ұшу кезінде) беріледі.
20. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде осы мүлік авиациялық бөлімдердің инженерлік-авиациялық қызметі арқылы сатып алынады.
Ұшқыштар (штурмандар) әскери авиациялық оқу орындарының
курсанттарын ұшқыштар киім-кешегімен
(мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың
№ 37 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Аудандарда кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
Климаты ыстық
Климаты қалыпты және суық
1
Маусымдық күртеше мен шалбар
1 жиынт.
5 жыл
5 жыл
1
2
Ұшу-техникалық жүн свитер
1 дана
5 жыл
5 жыл
2
3
Жазғы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
3 жыл
3 жыл
1
4
Жеңілдетілген ұшуға арналған бәтеңке
1 жұп
3 жыл
3 жыл
-
5
Қысқы былғары шлемофон
1 дана
7 жыл
6 жыл
3
6
Жазғы былғары шлемофон
1 дана
2 жыл
4 жыл
-
7
Мақта-мата дулыға астары
3 дана
3 жыл
3 жыл
-
8
Ұшқыштар көзілдірігі
1 жиынт.
5 жыл
5 жыл
-
9
Іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл
2 жыл
-
10
Астары жоқ шевретті қолғап
1 жұп
5 жыл
5 жыл
-
11
Жазғы бас киім
1 дана
3 жыл
3 жыл
-
Ескертпелер:
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.

7. Белье нательное шерстяное выдается летному составу фронтовой авиации.
8. Костюм (куртка и брюки) и головной убор летный инженерно-техническому составу летных экипажей, занятому обучением в военных авиационных учебных заведениях летчиков (штурманов), на курсах по подготовке летного состава, а также инструкторскому составу авиационных частей сокращается на 1 год.
9. Унты меховые выдаются летному составу и инженерно-техническому составу летных экипажей фронтовой, военно-транспортной и армейской авиации. Военнослужащим, получающим унты меховые, срок носки ботинок полетных увеличивается на 1 год.
10. Шлемофоны облегченные в районах с жарким климатом выдаются на 2 года.
11. Очки летные выдаются только летному составу военно-транспортной авиации.
12. Белье нательное шелковое и халат хлопчатобумажный выдаются только летному составу, получающему высотно-компенсирующие костюмы.
13. Носки меховые, носки шерстяные плюшевого переплетения выдаются летному составу, получающему ботинки полетные.
14. Выдается только экипажам воздушных судов военно-транспортной и армейской авиации, совершающим полеты в ближнее и дальнее зарубежье.
15. Выдается летному составу, выполняющему полеты на высотах свыше 1 200 метров.
16. Выдается только летному составу фронтовой и армейской авиации.
17. Противоперегрузочный костюм выдается летному составу фронтовой, учебно-реактивной авиации (где предусмотрено использование противоперегрузочного костюма конструкцией летательного аппарата).
18. Высотный морской спасательный комплект выдается летному составу фронтовой авиации (при полетах на высотах свыше 1200 метров), совершаюшему полеты над водной поверхностью.
19. Морской спасательный комплект выдается летному составу (при полетах на высотах ниже 1200 метров), совершаюшему полеты над водной поверхностью.
20. В Пограничной службе Комитета национальной безопасности данное имущество приобретается через инженерно-авиационную сужбу авиационных частей.
Норма № 37
снабжения летным обмундированием курсантов военных авиационных
учебных заведений летчиков (штурманов) (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
на одного
человека
Сроки носки в
районах
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
С жарким
климатом
С холодным
и
умеренным
климатом
1
Куртка и брюки
демисезонные
1 компл
5 лет
5 лет
1
2
Свитер шерстяной
летно-технический
1 шт
5 лет
5 лет
2
3
Костюм (куртка и брюки)
летний
1 компл
3 года
3 года
1
4
Ботинки полетные
облегченные
1 пара
3 года
3 года
-
5
Шлемофон кожаный зимний
1 шт
7 лет
6 лет
3
6
Шлемофон кожаный летний
1 шт
2 года
4 года
-
7
Подшлемник
хлопчатобумажный
3 шт
3 года
3 года
-
8
Очки летные
1 компл.
5 лет
5 лет
-
9
Перчатки утепленные
1 пара
2 года
2 года
-
10
Перчатки шевретовые без
подкладки
1 пара
5 лет
5 лет
-
11
Головной убор летний
1 шт
3 года
3 года
-
Примечания:
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.

3, 9, 11
17
Жабық комбинезон
1 дана
1 жыл
1 жыл
10
18
Жүн дулыға-маска
1 дана
2 жыл
2 жыл
11
Ескертпелер:
* Осы норма бойынша техникалық киім-кешек авиациялық бөлімдердің, мекемелер мен әскери оқу орындарының инженерлік-техникалық құрамына, авиациялық-техникалық, инженерлік-әуеайлақтық бөлімдердің, байланыс және радиотехникалық қамтамасыз ету бөлімдері мен авиацияны қамтамасыз ету және қызмет көрсету жөніндегі басқа да әскери бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына беріледі.
Офицерлер құрамына және келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге запасқа немесе отставкаға шығарылған кезде олардың қалауы бойынша және бөлім командирінің қолдаухаты бойынша кию мерзіміне қарамастан, техникалық киім-кешек заттарын тозуын ескере отырып, бөлшек бағаға, бірақ осы жаңа заттар бағасының 25 пайызынан кем емес ақыға меншікке қалдыруға рұқсат етіледі.
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде заттай мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Инженерлік-техникалық құрамның лауазымдарында тұратын авиабөлімдердің және ұшу аппараттарына тікелей қызмет көрсететін жұмысшылары мен қызметшілерін инженерлік-техникалық құрамның нормасы бойынша қамтамасыз етуге рұқсат етіледі, заттар мүкәммалдық пайдалануға берілуге тиіс.
1. Теріден тігілген жағасы, астары бар құрастырылған күртеше, астары жылы баулы комбинезон авиациялық және арнайы авиациялық бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына беріледі.
2. Техникалық жүн свитер мен берет авиациялық және арнайы авиациялық бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына беріледі.
3. Офицерлер құрамына және келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге берілген техникалық жүн свитер, астары теріден тігілген биялай, астары жылы қолғап, астары теріден тігілген былғары қолғап, белгіленген түсті халат, белгіленген түсті берет, сандалет кию мерзімі өткеннен кейін әскери оқу орындарының курсанттарын қоспағанда, олардың меншігіне беріледі.
4. Жазғы мақта-матадан тігілген костюм авиациялық және арнайы авиациялық бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына беріледі.
5. Климаты суық және қалыпты аудандарда, тері унты авиациялық және арнайы авиациялық бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына беріледі. Тері унты алатын әскери қызметшілердің қысқы бәтеңкені кию мерзімі 1 жылға арттырылады.

3, 9, 11
17
Комбинезон закрытый
1 шт
1 год
1 год
10
18
Шлем-маска шерстяная
1 шт
2 года
2 года
11
Примечания:
* Техническое обмундирование по данной норме выдается инженерно-техническому составу авиационных частей, учреждений и военных учебных заведений, техническому составу авиационно-технических, инженерно-аэродромных частей, частей связи и радиотехнического обеспечения и других воинских частей по обеспечению и обслуживанию авиации.
Офицерскому составу и военнослужащим по контракту при увольнении в запас или отставке разрешается по их желанию и ходатайству командира части оставлять в собственность независимо от срока носки предметы технического обмундирования за плату по розничным ценам с учетом износа, но не менее 25 процентов стоимости этих новых предметов.
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас вещевого имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов обмундирования и обуви в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
Рабочих и служащих авиачастей, состоящих на должностях инженерно-технического состава и непосредственно обслуживающих летательные аппараты, разрешается обеспечивать по норме инженерно-технического состава, вещи выдавать в инвентарное пользование.
1. Куртка комбинированная с меховым воротником и подстежкой, полукомбинезон с утеплителем выдаются инженерно-техническому составу авиационных и специальных авиационных частей.
2. Свитер шерстяной технический и берет выдаются инженерно-техническому составу авиационных и специальных авиационных частей.
3. Свитер шерстяной технический, рукавицы на меху, перчатки утепленные, перчатки кожаные на меху, халат установленного цвета, берет установленного цвета, сандалеты, выданные офицерскому составу и военнослужащим по контракту, по истечении сроков носки переходят в их собственность, за исключением курсантов военно-учебных заведений.
4. Костюм хлопчатобумажный летний выдается инженерно-техническому составу авиационных и специальных авиационных частей.
5. В районах с холодным и умеренным климатом унты меховые выдаются инженерно-техническому составу авиационных и специальных авиационных частей. Для военнослужащих, получающие унты меховые, срок носки ботинок зимних увеличивается на 1 год.

6. Барлық климатты аудандарда шудан қорғайтын қысқы дулыға авиациялық және арнайы авиациялық бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына беріледі.
7. Астары теріден тігілген былғары қолғап авиациялық және арнайы авиациялық бөлімдердің инженерлік-техникалық құрамына астары теріден тігілген биялай мен жылы мақта-мата қолғап орнына беріледі.
8. Белгіленген түсті халат пен беретті дәлдеу аспаптары мен аппаратураларға қызмет көрсететін инженерлік-техникалық құрамға беріледі.

6. Шлем с шумозаглушками зимний во всех климатических районах и шлем с шумозаглушками летний выдаются инженерно-техническому составу авиационных и специальных авиационных частей.
7. Перчатки кожаные на меху выдаются офицерам инженерно-технического состава авиационных и специальных авиационных частей вместо рукавиц на меху и перчаток хлопчатобумажных теплых.
8. Халат и берет установленного цвета разрешается выдавать инженерно-техническому составу, обслуживающему точные приборы и аппаратуру.

2,4 кг
1
12
Бұдырлы тағаны бұрауға арналған кілт
25 атқа 1 дана
25 атқа 1 дана
4
Ескертпелер:
* Тағалау мүлкіне қажеттілікті есептеу штаттық аттардың тізімдік санына жүргізіледі.
Тағалау мүлкінің ағымдағы қоры кемінде бір рет қайта тағалауға ұсталады.
1. Тағалар тағаларды толық ауыстырумен жылына 8 рет (ал таулы аудандарда – 12 рет қайта тағалау) қайта тағалау есебінен беріледі.
Тағалауға арналған шегелер бір рет қайта тағалауға 200 граммнан беріледі.

2,4 кг
1
12
Ключ для ввинчивания
шипов
1 шт. на
25
лошадей
1 шт. на 25
лошадей
4
Примечания:
* Исчисление потребности в подковном имуществе производится на списочную численность штатных лошадей.
Текущий запас подковного имущества содержится не менее чем на одну перековку.
1. Подковы отпускаются из расчета 8 перековок (а в горных районах - 12 перековок) в год с полной сменой подков.
Гвозди подковные отпускаются по 200 грамм на одну перековку.

2. Жегетін аттарға арналған бұдырлы таға 4 саңылауы бар тағаға 7 дана (таулы аудандарда – 8 дана) және 3 саңылауы бар тағаға 5 дана (таулы аудандарда – 6 дана), оның ішінде 50 пайыз үшкір мен 50 пайыз ұшы жоқ есебінен беріледі.
3. Мінетін аттарға арналған бұдырлы таға бір тағаға 3 дана (таулы аудандарда – 4 дана), оның ішінде 50 пайыз үшкір мен 50 пайыз ұшы жоқ есебінен беріледі.
4. Кілттер тағалау құралының жиынтығына қосымша беріледі. Аттар саны 25-тен кем бөлімшелер үшін 1 кілт беріледі.

2. Шипы для обозных лошадей отпускаются из расчета 7 штук (в горных районах - 8 штук) на подкову с 4 отверстиями и 5 штук (в горных районах - 6 штук) на подкову с 3 отверстиями, в том числе 50 процентов острых и 50 процентов тупых.
3. Шипы для верховых лошадей отпускаются из расчета 3 штук (в горных районах - 4 штук) на подкову, в том числе 50 процентов острых и 50 процентов тупых.
4. Ключи отпускаются дополнительно к комплекту ковочного инструмента. Для подразделений с количеством лошадей менее 25 отпускается 1 ключ.

5. Тағалауға арналған шегелер әрбір тағалау оқушысына оқу-жаттығу бөлімшелерінде оқытудан өту кезеңінде, сондай-ақ тағалайтын ұсталардың жиынын өткізген кезде 1,5 кг беріледі.
Амунициялық және дөңгелек майымен жабдықтаудың
№ 40 нормасы
Р/с
Заттар атауы
1 жылға 1 жиынтыққа босатылатын май саны (зат), кг
1. Амуниция майы
1
Қос атты әбзел:
пайдалану кезінде
1,2
сақтау кезінде
0,3
2
Жалқы атты немесе бекітпелі әбзел:
пайдалану кезінде
0,6
сақтау кезінде

5. Гвозди подковные отпускаются на каждого ковочного ученика 1,5 кг на период прохождения обучения в учебном подразделении, а также при проведении сборов ковочных кузнецов.
Норма № 40
снабжения амуничной и колесной мазью
п/п
Наименование предметов
Количество мази,
отпускаемое на 1 год на
1 комплект (предмет), кг
1. Мазь амуничная
1
Упряжь пароконная:
при эксплуатации
1,2
при хранении
0,3
2
Упряжь одноконная или
пристяжная:
при эксплуатации
0,6
при хранении

1. 2 атқа бір қос атты арба (бір қос атты шана) немесе әрбір атқа бір жалқы атты арба (бір жалқы атты шана) есебінен штаттық жегілетін аттар саны бойынша бір түрлі арбалар (шаналар) беріледі.
2. Тек қалың қар түсетін аудандарда беріледі.
3. 2 атқа бір қос атты әбзел немесе әрбір атқа бір жалқы атты әбзел есебінен штаттық жегілетін аттар саны бойынша бір түрлі әбзел беріледі.
4. Әскери қызметшілерге бекітіліп берілген мінетін аттар саны бойынша беріледі.
5. Жүк арту үшін штаттық аттар саны бойынша беріледі.
6. Штаттық аттар саны бойынша беріледі. Кекілдірік шеберхана бөлімдерінде жасалады.
7. Жөндеу бөлімшелері үшін беріледі.
8. 5 атқа 1 дана беріледі.
9. Қызметтік иттер саны бойынша беріледі.
10. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде:
былғары қарғыбау 1 жылға 1 дана;
қысқа шылбыр 6 айға 1 дана;
ұзын шылбыр 1 жылға 1 дана беріледі.
Әскери қызметшілерді және басқа да контингентті тіс пастасымен
жабдықтаудың № 42 нормасы
Р/с
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына 1 адамға тіс пастасының, тюбиктердің саны*
1
Әскерге шақыру бойынша сарбаздар, матростар, сержанттар мен старшиналар
1
2
Оқу орындары әскери факультеттерінің курсанттары, әскери оқу орындарының курсанттары, Кадет корпусы мен "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілері
1
3
Әскери міндеттілер мен әскери даярлықтан өтетін студенттер, курсанттар және жиындарға (тағылымдамаға) шақырылған жоғары және орта арнаулы оқу орындарының оқушылары
1
4
Әскери-медициналық және медициналық мекемелерде, медициналық батальондар мен роталарда емделуде немесе тексерілуде болатын науқастар
1
Ескертпелер:
* Тюбиктегі тіс пастасының салмағы кемінде 90 грамм.
Әскерге шақыру бойынша сарбаздар мен матростарға, сержанттар мен старшиналарға, әскери оқу орындарының курсанттарына және арнайы мектептердің тәрбиеленушілеріне тіс щеткасы 6 айға 1 дана санында беріледі.
Әскерлерді уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде тіс пастасының ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде әскери қызметшілерді қамтамасыз ету үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде тіс пастасының ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери қызметшілердің және басқа да контингенттің
санитарлық-гигиеналық қажеттіліктері үшін кір сабынмен
жабдықтаудың № 43 нормасы *
Р/с
Қамтамасыз етілетін контингент (әскери қызметшілер, жұмысшылар мен қызметшілер)
Айына бір адамға сабын, грамм саны
1
Әскери бөлімдердің, корабльдердің, мекемелер мен әскери оқу орындарының аспаздары мен наубайшылары
200
2
Сарбаздар мен матростар асханаларының, мекемелер мен әскери оқу орындары асханаларының қосымша жұмысшылары
100
3
Әскери бөлімдердің лас жұмыстармен айналысатын мамандары: механиктер, моторшылар, жүргізушілер, тракторшылар, танк және өздігінен жүретін артиллериялық қондырғылар экипаждары, шеберханалар мен қоймалардың жұмысшылары, залалсыздандырушылар, қызметтік иттердің нұсқаушылары мен жетекшілері, слесарьлар, ұсталар, өңдеушілер, зертханашылар, жүк тиеушілер, арбакештер, етікшілер, әбзелшілер, темір ұсталары, аккумуляторшылар, сылақшылар, тас қалаушылар, саперлер, бояушылар, баспаханалардың терушілері, басушылар, кочегарлар, от жағушылар, дизельшілер
100
4
Әскери-теңіз күштері корабльдік құрамаларының және корабльдік құрамалары жағалау базаларының мамандары: машинистер, трюмшілер, электриктер, торпедашылар, моторшылар, минашылар мен сүңгуірлер. Жоспарлы қарауылдың жеке құрамына, әскери нарядтардың бақылаушыларына.
200
Ескертпелер:
Осы нормамен көзделген сабын жалпыға ортақ пайдалану орындарына беріледі.
Кір сабын орнына иіс сабын беруге рұқсат етіледі.
Әскерлерді уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде кір сабынның ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде әскери қызметшілерді қамтамасыз ету үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде кір сабынның ауыспалы қорын ұстау қажет.
Моншада жуыну және санитарлық-гигиеналық қажеттіліктер үшін
әскери қызметшілер мен басқа да контингентті иіс сабынмен
жабдықтаудың № 44 нормасы
Р/с
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына бір адамға сабын саны, грамм
1
Әскерге шақыру бойынша сарбаздар, матростар, сержанттар мен старшиналар
150*
2
Оқу орындары әскери факультеттерінің курсанттары, әскери оқу орындарының курсанттары, Кадет корпусы мен "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілері
150*
3
Әскери міндеттілер мен әскери даярлықтан өтетін студенттер, курсанттар және жиындарға (тағылымдамаға) шақырылған жоғары және орта арнаулы оқу орындарының оқушылары
150
4
Әскери-медициналық және медициналық мекемелерде, медициналық батальондар мен роталарда емделуде немесе тексерілуде болатын науқастар
150*
Негізгі нормаларға қосымша
5
Әскери бөлімдердің, корабльдердің, мекемелер мен әскери оқу орындарының аспаздары мен наубайшылары
150
6
Жоспарлы қарауылдың жеке құрамына
150
Ескертпелер:
Иіс сабын болмаған кезде оны май қышқылдары кемінде 60 пайыз болатын кір сабынмен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Әскерге шақыру бойынша сарбаздарға, матростарға, сержанттар мен старшиналарға, әскери оқу орындарының курсанттары мен арнайы мектептердің тәрбиеленушілеріне иіс сабын үшін сауыт 1 жылға 1 дана санында қосымша беріледі.
Әскерлерді уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде иіс сабынның және сабынға арналған құтының ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде әскери қызметшілерді қамтамасыз ету үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде иіс сабынның ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери қызметшілерді және басқа да контингентті туалет
қажеттіліктері үшін иіс сабынмен жабдықтаудың № 45 нормасы
Р/с
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына бір адамға сабын саны, грамм
1
Әскерге шақыру бойынша сарбаздар, матростар, сержанттар мен старшиналар
200
2
Оқу орындары әскери факультеттерінің курсанттары, әскери оқу орындарының курсанттары, Кадет корпусы мен "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілері
300
3
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін нормалар бойынша тамақтандырылуға құқығы бар әскери қызметшілер (жалпыға ортақ пайдалану орындарына беріледі)*
200
Авиация ұшқыштар құрамының санынан
300
Авиация инженерлік-техникалық құрамының санынан
200
4
Жауынгерлік кезекшілік өткеру кезіндегі жоғары және кіші офицерлер құрамы, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттар мен сарбаздар (матростар)
200
5
Корабльдерде, катерлерде және қамтамасыз ету кемелерінде, ШЕКЗ-да (оқу-жаттығудан басқа), УӨБ-де, ШЕКК-да қызмет өткеретін офицерлер құрамы және ҰҚК ШҚ бөлімшелерінде қызмет өткеретін келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
200
6
Әскери міндеттілер мен әскери даярлықтан өтетін студенттер, курсанттар және жиындарға (тағылымдамаға) шақырылған жоғары және орта арнаулы оқу орындарының оқушылары
200
7
Госпитальдардың, емханалардың, лазареттердің, медициналық пункттердің, медициналық-санитарлық батальондар мен роталардың, әскери-дәрігерлік комиссиялардың, паталог-анатомиялық және санитарлық-эпидемиологиялық зертханалар мен жасақтардың, ветеринарлық лазареттердің медициналық қызметкерлері
100
8
Әскери-медициналық және медициналық мекемелерде, медициналық батальондар мен роталарда, әскери және корабльдік лазареттерде емделуде немесе тексерілуде болатын науқастар
200
Ескертпелер:
* Осы қамтамасыз етілетін контингентке сұйық иіс сабын беруге рұқсат етіледі.
Иіс сабын болмаған кезде оны май қышқылдары кемінде 60 пайыз болатын кір сабынмен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Әскерлерді уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде иіс сабынның ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде әскери қызметшілерді қамтамасыз ету үшін жылдық қажеттіліктен 30 пайыз мөлшерінде иіс сабынның ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери қызметшілерді және басқа да контингентті дәретхана
қағазымен жабдықтаудың № 46 нормасы
Р/с
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына 1 адамға дәретхана қағазы орамының саны*
1
Әскерге шақыру бойынша сарбаздар, матростар, сержанттар мен старшиналар
1
2
Оқу орындары әскери факультеттерінің курсанттары, әскери оқу орындарының курсанттары, Кадет корпусы мен "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілері
1
3
Әскери-медициналық және медициналық мекемелерде, медициналық батальондар мен роталарда емделуде немесе тексерілуде болатын науқастар
1
Ескертпелер:
* Дәретхана қағазының бір орамы 50 метрден кем болмауға тиіс.
Әскерлерді уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде иіс сабынның ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде әскери қызметшілерді қамтамасыз ету үшін жылдық қажеттіліктен 30 пайыз мөлшерінде дәретхана қағазының ауыспалы қорын ұстау қажет.
Механикалық және қолмен жуу кезінде оның ластығына және судың
кермектілігіне байланысты 1 кг құрғақ киімге граммен
синтетикалық жуу құралдарын жұмсаудың
№ 47 нормасы
Киім түрі
Ластану дәрежесі
Синтетикалық кір жуу ұнтағы
Ағартқыш
тұщы суда
ащы суда
Ақ
1
30
40
10
2
35
45
15
3
45
50
20
4
50
65
25
Түрлі-түсті
1
25
30
-
2
30
35
-
3
35
45
-
4
45
50
-
Сыртынан киетін сарбаздар жейдесі
-
40
45
-
Мақта-мата костюм
-
55
65
-
Ескертпелер:
Киімнің ластану дәрежесі мынадай көрсеткіштермен сипатталады:
1-дәреже – жаңа және аз пайдаланылғандар санынан шамалы ластанған;
2-дәреже – дақсыз қырылмаған орташа ластанған киім;
3-дәреже – тұрмыстық ластанулар орындары қырқылған қатты ластанған киім;
4-дәреже – тұрмыстық ластанулары бар ерекше ластанған киім (ас үй сүлгілері, әскери бөлімдер мен бөлімшелер жеке құрамының шұлғаулары мен іш киімі.

1. Отпускаются повозки (сани) одного вида по числу штатных обозных лошадей из расчета одна пароконная повозка (одни пароконные сани) на 2 лошади или одна конная повозка (одни одноконные сани) на каждую лошадь.
2. Отпускаются только в районах, имеющих устойчивый снежный покров.
3. Отпускается упряжь одного вида по числу штатных обозных лошадей из расчета одна упряжь пароконная на 2 лошади или одна упряжь одноконная на каждую лошадь.
4. Отпускается по числу штатных верховых лошадей, закрепленных за военнослужащими.
5. Отпускается по числу штатных лошадей под вьюки.
6. Отпускается по числу штатных лошадей. Налобники изготавливаются в мастерских частях.
7. Отпускается для ремонтных подразделений.
8. Отпускается по 1 штуке на 5 лошадей.
9. Отпускается по числу служебных собак.
10. В Пограничной службе Комитета национальной безопасности выдаются:
ошейник кожаный 1 штука на 1 год;
поводок короткий 1 штука на 6 месяцев;
поводок длинный 1 штука на 1 год.
Норма № 42
снабжения зубной пастой военнослужащих и других контингентов
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество зубной пасты,
тюбиков *
на 1 человека в месяц
1
Солдаты, матросы, сержанты и
старшины по призыву
1
2
Курсанты военных факультетов учебных
заведений, курсанты военных учебных
заведений, воспитанники Кадетского
корпуса и Республиканской школы
"Жас улан"
1
3
Военнообязанные и проходящие военную
подготовку студенты, курсанты и
учащиеся высших и средних
специальных учебных заведений,
призванные на сборы (стажировку)
1
4
Больные, находящиеся на излечении
или обследовании в военно-
медицинских и медицинских
учреждениях, медицинских батальонах
и ротах
1
Примечания:
* Вес зубной пасты в тюбике не менее 90 грамм.
Дополнительно солдатам и матросам, сержантам и старшинам по призыву, курсантам военных факультетов учебных заведений, курсантам военных учебных заведений, воспитанникам Кадетского корпуса и Республиканской школы "Жас улан" выдается зубная щетка в количестве 1 шт. на 6 месяцев.
Для своевременного обеспечения войск на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас зубной пасты и зубных щеток в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях необходимо содержать переходящий запас зубной пасты в размере 30 процентов от годовой потребности для обеспечения военнослужащих.
Норма № 43
снабжения хозяйственным мылом для санитарно-гигиенических
надобностей военнослужащих и других контингентов *
п/п
Обеспечиваемые контингенты (военнослужащие,
рабочие и служащие)
Количество мыла, гр. на
одного человека в месяц
1
Повара и хлебопеки воинских частей, кораблей,
учреждений и военных учебных заведений
200
2
Подсобные рабочие солдатских и матросских
столовых, столовых учреждений и военных
учебных заведений
100
3
Специалисты воинских частей связанные с
загрязняющими работами: механики, мотористы,
водители, трактористы, экипажи танков и
самоходных артиллерийских установок,
работники мастерских и складов, дезинфекторы,
инструктора и вожатые служебных собак,
слесаря, кузнецы, вулканизаторщики,
лаборанты, грузчики, повозочные, сапожники,
шорники, токари, аккумуляторщики, штукатуры,
каменщики, саперы, маляры, наборщики
типографий, печатники, кочегары, истопники,
дизелисты
100
4
Специалисты корабельного состава и береговых
баз соединений кораблей Военно-морских сил:
машинисты, трюмные, электрики, торпедисты,
мотористы, минеры и водолазы. Личному составу
плановых караулов, контролерам войсковых
нарядов
200
5
Военнослужащие, имеющие право на получение
продовольствия за счет государства
150
Примечания:
Мыло, предусмотренное данной нормой, выдается в места общего пользования.
Взамен мыла хозяйственного разрешается выдавать мыло туалетное твердое или мыло туалетное жидкое.
Для своевременного обеспечения войск на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас мыла хозяйственного в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях необходимо содержать переходящий запас мыла хозяйственного в размере 30 процентов от годовой потребности для обеспечения военнослужащих.
Норма № 44
снабжения туалетным мылом военнослужащих и других контингентов
для помывки в бане и санитарно-гигиенических надобностей
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество мыла, гр. на
одного человека в месяц
1
Солдаты, матросы, сержанты и старшины по
призыву
150
2
Курсанты военных факультетов учебных
заведений, курсанты военных учебных
заведений, воспитанники Кадетского корпуса и
Республиканской школы "Жас улан"
150
3
Военнообязанные и проходящие военную
подготовку студенты, курсанты и учащиеся
высших и средних специальных учебных
заведений, призванных на сборы (стажировку)
150
4
Больные, находящиеся на излечении или
обследовании в военно-медицинских
учреждениях, медицинских батальонах и ротах,
в войсковых и корабельных лазаретах
150
Дополнительно к основным нормам
5
Повара и хлебопеки воинских частей,
кораблей, учреждений и военных учебных
заведений
150
6
Личному составу плановых караулов
150
Примечания:
При отсутствии туалетного мыла разрешается заменять его мылом хозяйственным с содержанием жирных кислот не менее 60 процентов.
Дополнительно солдатам, матросам, сержантам и старшинам по призыву, курсантам военных факультетов учебных заведений, курсантам военных учебных заведений, воспитанникам Кадетского корпуса и Республиканской школы "Жас улан" выдается футляр для мыла туалетного в количестве 1 шт. на 1 год.
Для своевременного обеспечения войск на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас мыла туалетного и футляров для мыла в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях необходимо содержать переходящий запас мыла туалетного в размере 30 процентов от годовой потребности для обеспечения военнослужащих.
Норма № 45
снабжения туалетным мылом для туалетных надобностей
военнослужащих и других контингентов
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество мыла,
гр. на одного
человека в месяц
1
Солдаты, матросы, сержанты и старшины по
призыву
200
2
Курсанты военных факультетов учебных
заведений, курсанты военных учебных
заведений, воспитанники Кадетского корпуса и
Республиканской школы "Жас улан"
300
3
Военнослужащие, имеющие право на питание по
нормам, устанавливаемым Правительством
Республики Казахстан (выдается в места общего
пользования)*
200
4
Старший и младший офицерский состав, сержанты
и солдаты (матросы), проходящие воинскую
службу по контракту при несении боевого
дежурства (выдается в места общего
пользования)*
200
5
Офицерский состав, проходящий службу на
кораблях, катерах и судах обеспечения, на
ПОГЗ (кроме учебных), ВПП, ПОГК, и
военнослужащие по контракту, проходящие
службу в подразделениях ПС КНБ*
200
6
Военнообязанные и проходящие военную
подготовку студенты, курсанты и учащиеся
высших и средних специальных учебных
заведений, призванные на сборы (стажировку)
200
7
Медицинские работники госпиталей, поликлиник,
лазаретов, медицинских пунктов,
медико-санитарных батальонов и рот,
военно-врачебных комиссий,
паталогоанатомических и
санитарно-эпидемиологических лабораторий и
отрядов, ветеринарных лазаретов*
100
8
Больные, находящиеся на излечении или
обследовании в военно-медицинских и
медицинских учреждениях, медицинских
батальонах и ротах, в войсковых и корабельных
лазаретах
200
Примечания:
* Данному обеспечиваемому контингенту разрешается выдавать мыло туалетное жидкое.
При отсутствии мыла туалетного разрешается заменять его мылом хозяйственным с содержанием жирных кислот не менее 60 процентов.
Для своевременного обеспечения войск на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас туалетного мыла в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях необходимо содержать переходящий запас туалетного мыла в размере 30 процентов от годовой потребности для обеспечения военнослужащих.
Норма № 46
снабжения туалетной бумагой военнослужащих и других
контингентов
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество рулонов
туалетной бумаги*
на 1 человека в
месяц
1
Солдаты, матросы, сержанты и старшины по
призыву
1
2
Курсанты военных факультетов учебных
заведений, курсанты военных учебных
заведений, воспитанники Кадетского корпуса и
Республиканской школы "Жас улан"
1
3
Больные, находящиеся на излечении или
обследовании в военно-медицинских и
медицинских учреждениях, медицинских
батальонах и ротах
1
Примечания:
* Один рулон туалетной бумаги должен быть не менее 50 метров.
Для своевременного обеспечения войск на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас туалетного мыла в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях необходимо содержать переходящий запас туалетной бумаги в размере 30 процентов от годовой потребности для обеспечения военнослужащих.
Норма № 47
расхода синтетических моющих средств в граммах на 1 кг сухого
белья в зависимости от его загрязненности и жесткости воды при
механической и ручной стирке
Вид белья
Степень
загрязненности
Синтетический стиральный
порошок*
Отбеливатель
в умягченной
воде
в жесткой
воде
Белое
1
30
40
10
2
35
45
15
3
45
50
20
4
50
65
25
Цветное
1
25
30
-
2
30
35
-
3
35
45
-
4
45
50
-
Верхние
солдатские
рубашки
-
40
45
-
Костюмы
хлопчато-
бумажные
-
55
65
-
Примечания:
* Разрешается вместо синтетического стирального порошка использовать гель для стирки изделий из белых и цветных тканей.
Степень загрязненности белья характеризуется следующими показателями:
1 степень – слабо загрязненное белье из числа нового и мало бывшего в употреблении;
2 степень – средне загрязненное белье, не затертое без пятен;
3 степень – сильнозагрязненное белье с пятнами, затертыми местами с бытовыми загрязнениями;
4 степень – особо загрязненное белье с бытовыми загрязнениями (кухонные полотенца, портянки и нательное белье личного состава воинских частей и подразделений).

4-дәрежелі ластануы бар киімді жуу үшін 1 кг құрғақ киімге арналған кір жуу ұнтағын жұмсау нормаларына ақ киім үшін 10 г және түрлі-түсті киім үшін 5 г кальцилендірілген сода жұмсалады.
Киімді қолмен жуған кезде 1 кг құрғақ киімге жуу құралдарын жұмсау мыналарды құрайды: кір сабын – 28 г, кальцилендірілген сода – 20 г немесе кір жуу ұнтағы – 40 г. Тұрмыстық кір жуу машиналарын пайдаланған кезде кір жуу құралдары қолмен жуу нормасы бойынша беріледі.

Для стирки белья 4 степени загрязненности дополнительно к нормам расхода стиральных порошков на 1 кг сухого белья расходуется кальцинированная сода по 10 гр. для белого и по 5 гр. для цветного белья.
При стирке белья ручным способом расход моющих средств на 1 кг сухого белья составляет: мыло хозяйственное - 28 гр., сода кальцинированная 20 гр. или порошок стиральный – 40 гр. При использовании бытовых стиральных машин моющие средства отпускаются по норме ручной стирки.

Өте ашық көк нілді пайдаланған кезде 1 кг құрғақ киімге 0,6 г құрайды.
Судың ащылық дәрежесі жергілікті санитарлық-эпидемиологиялық станциялардың талдауларымен расталады.
Бөлімшелер, бөлімдер мен құрамалар монша-кір жуу мұқтажына алатын жуу және ағарту материалдарын басқа мақсаттарға жұмсауға жол берілмейді.
Әскерлерді уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде кір жуу құралдарының ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде әскери қызметшілерді қамтамасыз ету үшін жылдық қажеттіліктен 30 пайыз мөлшерінде кір жуу құралдарының ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери қызметшілердің киім-кешегі мен аяқ киімін ағымдағы және
орташа жөндеу үшін материалдармен жабдықтаудың № 48 нормасы *

При использовании синьки ультрамариновой расход составляет 0,6 гр. на 1 кг белья.
Степень жесткости воды подтверждается анализами местных санитарно эпидемиологических станций.
Моющие и отбеливающие материалы, получаемые подразделениями, частями и соединениями на банно-прачечные нужды, расходовать на другие цели не допускается.
Для своевременного обеспечения войск на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас стиральных моющих средств в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях, осуществляющих стирку белья, необходимо содержать переходящий запас стиральных моющих средств в размере 30 процентов от годовой потребности.
Норма № 48
снабжения материалами для текущего и среднего ремонта
обмундирования и обуви военнослужащих *

1. Бір орамдағы жіптің ұзындығы 200 метрді құрайды. Флоттық киім нысанын жөндеу үшін қорғаныш түсті жіп орнына қара (көк) түсті жіп беріледі.
1. Жіп әрбір затқа 0,2 орамнан беріледі.
2. Созылмалы ызба (іш киім резенкесі) трусылар мен кальсондарды жөндеу үшін беріледі.
Әскери қызметшілердің заттай мүлкін күрделі жөндеу,
химиялық тазалау және бояу үшін
материалдармен жабдықтаудың № 49 нормасы.
Р/с
Материалдар атауы
Жылына 100 бірлікке саны
Осы материалды берген кезде қолданылатын ескертпе №

1. Длина ниток в одной катушке составляет 200 метров. Для ремонта флотской формы одежды вместо ниток защитного цвета отпускаются нитки черного (синего) цвета.
2. Нитки отпускаются по 0,2 катушки на каждый предмет.
3. Тесьма эластичная (резинка бельевая) отпускается для ремонта трусов и кальсон.
Норма № 49
снабжения материалами для капитального ремонта, химической
чистки и подкраски вещевого имущества военнослужащих
п/п
Наименование материалов
Количество
на 100
единиц в год
№ примечания,
применяемого при
выдаче данного
материала

1. Былғары ұлтаны бар аяқ киімді жөндеу кезінде қалыпқа салынған, резеңке ұлтанның немесе резеңке пластинаның орнына 24 кг ұлтанға арналған былғары немесе былғары ұлтан беріледі.
2. Ұлтанға арналған пластина қалыпқа салынған резеңке ұлтанның орнына беріледі.
3. Тағанға арналған резеңке пластина қалыпқа салынған резеңке ұлтанның орнына беріледі.
4. Құрым аяқ киімді жөндеу үшін юфть орнына аяқ киімге арналған қара түсті 600 ш.дм. құрым беріледі.
5. Машина тексі қол тексінің орнына қалыпқа керетін машиналары бар кәсіпорындарға беріледі.
6. Аяқ киім шығыры мен баулар бәтеңкелерді жөндеу үшін беріледі.
7. Құрым аяқ киім үшін аяқ киімге арналған майдың орнына 0,3 кг қара түсті аяқ киім майы беріледі.
8. Мақта-мата қалталарға арналған мата жөнделетін жөнделетін бұйымдардың 20 пайызына беріледі (мақта-мата шалбарларды жөндеуге берілмейді).
9. Мүлікті трихлорэтиленмен (перхлорэтиленмен) тазалау кезінде сүзуге арналған ұнтақ берілмейді.
Кір жуу және қосалқы жабдықпен жабдықтаудың
№ 50 нормасы
1. Кір жуу жабдығымен жабдықтау нормасы
Р/с
Заттар атауы
Өлшем бірлігі
Жабдықтың мүмкіндігі жылына тоннамен
Әскери бөлімдер мен мекемелерге беріледі
Пайдалану мерзімі жылмен
1
Сыйымдылығы 50 кг кір жуу машинасы
жиынт.
58,7
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
7 жыл
2
Сыйымдылығы 25 кг кір жуу машинасы
жиынт.
29,2
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
7 жыл
3
Сыйымдылығы 10 кг кір жуу машинасы
жиынт.
11,8
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
7 жыл
4
Сыйымдылығы 50 кг кір жуу-сығу машинасы
жиынт.
58,7
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
7 жыл
5
Сыйымдылығы 25 кг кір жуу-сығу машинасы
жиынт.
29,2
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
7 жыл
6
Сыйымдылығы 10 кг кір жуу-сығу машинасы
жиынт.
11,8
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
7 жыл
7
Сыйымдылығы 7 кг дейін тұрмыстық кір жуу машинасы
жиынт.
7,5
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
3 жыл
8
Сыйымдылығы 7 кг дейін тұрмыстық кір жуу машинасы
жиынт.
5,4
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
3 жыл
9
Сыйымдылығы 7 кг дейін тұрмыстық кір жуу машинасы
жиынт.
4,1
Бір жылғы кір жуу көлеміне байланысты
3 жыл
10
Сыйымдылығы 50 кг центрифуга
жиынт.

1. При ремонте обуви на кожаном низе вместо подошв формованных, резиновых или пластин резиновых отпускается кожа подошвенная 24 кг или подметки кожаные.
2. Пластина резиновая на подошвы отпускается взамен подошв формованных резиновых.
3. Пластина резиновая на набойки отпускается взамен каблуков формованных.
4. Для ремонта хромовой обуви вместо юфти отпускается хром обувной черный 600 кв. дм.
5. Текс машинный отпускается предприятиям, имеющим затяжные машины, взамен текса ручного.
6. Блочки и шнурки отпускаются для ремонта ботинок.
7. Для хромовой обуви вместо крема обувного жирового отпускается крем обувной черный 0,3 кг.
8. Ткань хлопчатобумажная для карманов отпускается на 20 процентов ремонтируемых изделий (для ремонта брюк хлопчатобумажных не отпускается).
9. При чистке имущества трихлорэтиленом (перхлорэтиленом) фильтрационный порошок не отпускается.
Норма № 50
снабжения прачечным и вспомогательным оборудованием
1. Норма снабжения прачечным оборудованием
п/п
Наименование
предметов
Единица
измерения
Возможность
оборудования
за год в
тоннах
Отпускается воинским
частям и учреждениям
Срок
эксп-
луа-
тации
в годах
1
Машина стиральная
емкостью 50 кг
компл
58,7
в зависимости от
годового объема стирки
белья
7 лет
2
Машина стиральная
емкостью 25 кг
компл
29,2
в зависимости от
годового объема стирки
белья
7 лет
3
Машина стиральная
емкостью 10 кг
компл
11,8
в зависимости от
годового объема стирки
белья
7 лет
4
Машина
стирально-
отжимная емкостью
50 кг
компл
58,7
в зависимости от
годового объема стирки
белья
7 лет
5
Машина
стирально-
отжимная емкостью
25 кг
компл
29,2
в зависимости от
годового объема стирки
белья
7 лет
6
Машина
стирально-
отжимная емкостью
10 кг
компл
11,8
в зависимости от
годового объема стирки
белья
7 лет
7
Машина стиральная
бытовая емкостью
до 7 кг
компл
7,5
в зависимости от
годового объема стирки
белья
3 года
8
Машина стиральная
бытовая емкостью
до 5 кг
компл
5,4
в зависимости от
годового объема стирки
белья
3 года
9
Машина стиральная
бытовая емкостью
до 3 кг
компл
4,1
в зависимости от
годового объема стирки
белья
3 года
10
Центрифуга
емкостью 50 кг
компл

жазда – 6, 0 кг;
қыста – 9, 0 кг.
Госпитальдарға, медициналық пункттерге, медициналық батальондар мен роталарға 1 кереуетке – айына 17 кг.
Айына арнайы киімді жуу нормасы:
бір медицина қызметкері – 2,5 кг;
асхана қызметкері (аспаз, нан пісіруші) – 13 кг;
асхананың бір қызметкеріне – 1 кг;
арнайы киім тиесілі штаттық лауазымға – 1 кг.
Бір кір жуу қызметкеріне жылына кірді өңдеу көлемі 13 260 кг құрайды.
Заттай мүлік қызметінің техникалық
құралдарымен жабдықтаудың
№ 51 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Өлшем бірлігі
Мынадай сандағы әскери бөлімдер мен мекемелерге беріледі:
Пайдалану мерзімі
Техникалық құралдардың мүмкіндігі
Беру кезінде қолданылатын ескертпе
300-1500
1500-ден астам
1
Далалық монша
жиынт.
1
2
паспорттық деректерге сәйкес
тактикалық-техникалық сипаттамаларға сәйкес
1
2
Далалық кір жуу орны (ММП-2, ММП-2М,
МПП-1, МГПП және далалық кір жуу орындарының басқа да түрлері)
жиынт.
-
1
паспорттық деректерге сәйкес
тактикалық-техникалық сипаттамаларға сәйкес
2
3
Киім-кешекті химиялық тазалау жөніндегі далалық шеберхана (ПМХО, ПМХО-М және химиялық тазалау бойынша шеберханалардың басқа да түрлері)
жиынт.
-
1
паспорттық деректерге сәйкес
тактикалық-техникалық сипаттамаларға сәйкес
3
4
Заттай мүлікті жөндеу жөніндегі далалық шеберхана (ПРМ-В, ПРМ-В2, ПМВ және заттай мүлікті жөндеу жөніндегі шеберханалардың басқа да түрлері)
жиынт.
-
1
паспорттық деректерге сәйкес
тактикалық-техникалық сипаттамаларға сәйкес
3
Ескертпелер:
1. Далалық монша орнына залалсыздандыру-душ қондырғысын пайдалануға рұқсат етіледі.
2. Орталық және өңірлік бағыныстағы материалдық қамтамасыз ету бригадаларына, сондай-ақ әскери госпитальдар мен лазареттерге кір жуу көлеміне байланысты беріледі.

летом - 6, 0 кг;
зимой - 9, 0 кг.
Госпиталям, медицинским пунктам, медицинским батальонам и ротам на 1 койку – 17 кг в месяц.
Нормы стирки специальной одежды в месяц:
на одного медицинского работника - 2,5 кг;
на работника столовой (повар, хлебопек) - 13 кг;
на одного рабочего столовой - 1 кг;
на штатную должность, на которую положена специальная одежда - 1 кг.
Объем обработки белья в год на одного работника прачечной составляет 13 260 кг.
Норма № 51
снабжения техническими средствами вещевой службы
п/п
Наименование
технических
средств
Единица
измерения
Отпускается
воинским
частям и
учреждениям
численностью:
Срок
эксплуатации
Возможность
технических
средств
№ примечания,
применяемого
при выдаче
300-
1500
свыше
1500
1
Полевая баня
компл
1
2
в
соответствии
с
паспортными
данными
в
соответствии
с
тактико-
техническими
характерис-
тиками
1
2
Полевая
прачечная
(ММП-2,
ММП-2М, МПП-1,
МГПП и другие
модификации
полевых
прачечных)
компл
-
1
в
соответствии
с
паспортными
данными
в
соответствии
с
тактико-
техническими
характерис-
тиками
2
3
Полевая
мастерская по
химической
чистке
обмундирования
(ПМХО, ПМХО-М и
другие
модификации
мастерских по
химической
чистке)
компл
-
1
в
соответствии
с
паспортными
данными
в
соответствии
с
тактико-
техническими
характерис-
тиками
3
4
Полевая
мастерская по
ремонту
вещевого
имущества
(ПРМ-В, ПРМ-В2,
ПМВ и другие
модификации
мастерских по
ремонту
вещевого
имущества)
компл
-
1
в
соответствии
с
паспортными
данными
в
соответствии
с
тактико-
техническими
характерис-
тиками
3
Примечания:
1. Разрешается эксплуатация дезинфекционно-душевой установки вместо полевой бани.
2. Выдаются бригадам материального обеспечения центрального и регионального подчинения, а также военным госпиталям и лазаретам, в зависимости от объемов стирки белья, а также базам хранения.

2. Әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сарбаздар (матростар) мен сержанттардың (старшиналардың) спорттық мүлкі
14
Спорттық жаттығу костюмі
1 жиынт.
қызмет мерзіміне
15
Кроссовки
1 жұп
қызмет мерзіміне
16
Спорттық трусы
1 дана
қызмет мерзіміне
17
Спорттық футболка
1 дана
қызмет мерзіміне
Ескертпелер:
Әскерлерді жазғы және қысқы жабдықтау жоспарлары бойынша уақтылы қамтамасыз ету үшін орталық базалар мен қоймаларда, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың орталық базалары мен қоймалары жоқ әскери бөлімдерінің қоймаларында жылдық қажеттіліктен 50 пайыз мөлшерінде спорттық мүліктің ауыспалы қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдер мен мекемелерде шақтап және үйлестіріп пішу үшін осы заттарға жылдық (біржолғы) қажеттіліктен 10 пайыз мөлшерінде киім-кешек пен аяқ киім дайын заттарының азаймайтын қорын ұстау қажет.
Әскери бөлімдерді, мекемелерді және оқу орындарын
спорттық мүлікпен, мүкәммалмен және жабдықпен
(мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың (орталықтандырылып)
№ 56 нормасы
Р/с
Заттар атауы
Өлшем бірлігі
Мынадай сандағы әскери бөлімдерге (корабльдерге), мекемелерге
Әскери оқу орындарына
Әскер түрлерінің, тектерінің, өңірлік қолбасшылықтардың және ЖОО-лардың құрама командалары үшін
Қызмет (жарамдылық) мерзімі, жылдарда
100 адамға дейін
101 – 250 адамға дейін
251 – 500 адамға дейін
саны 500 адамнан артық әрбір 250 адамға қосымша
әрбір ротаға (топқа)
оқу орнына (мектепке)
№ 1 жиынтық
№ 2 жиынтық
№ 3 жиынтық
№ 4 жиынтық
№ 5 жиынтық
№ 6 жиынтық
№ 7 жиынтық

2. Спортивное имущество солдат (матросов) и сержантов (старшин), проходящих
воинскую службу по призыву
1
Костюм спортивный тренировочный
1 компл
на срок службы
2
Кроссовки
1 пара
на срок службы
3
Трусы спортивные
1 шт.
на срок службы
4
Футболка спортивная
1 шт.
на срок службы
Примечания:
Для своевременного обеспечения войск по летнему и зимнему планам снабжения на центральных базах и складах, а также на складах воинских частей других войск и воинских формирований, не имеющих центральные базы и склады, необходимо содержать переходящий запас спортивного имущества в размере 50 процентов от годовой потребности.
В воинских частях и учреждениях для подгонки и выравнивания ростовки необходимо содержать неснижаемый запас готовых предметов спортивного имущества в размере 10 процентов от годовой (разовой) потребности в этих предметах.
Норма № 56
снабжения спортивным имуществом, инвентарем и оборудованием
воинских частей, учреждений и учебных заведений
(централизованно) (инвентарное имущество)
п/п
Наименова-
ние
предметов
Еди-
ница
изме-
рения
Воинским частям (кораблям),
учреждениям
численностью
Военным
учебным
заведениям
Для
сборных
команд
видов,
родов
войск,
регио-
нальных
коман-
дований
и
ВУЗов
Срок
службы
(год-
ности)
в
годах
до
100
чело-
век
от 101
до 250
чело-
век
от 251
до
500
чело-
век
допол-
нительно
на каждые
250
человек
числен-
ностью
сверх 500
чел
на
каждую
роту
(груп-
пу)
на
учеб-
ное
заве-
дение
(шко-
лу)
комп-
лект
№ 1
комп-
лект
№ 2
комп-
лект
№ 3
комп-
лект
№ 4
комп-
лект
№ 5
комп-
лект
№ 6
комп-
лект
№ 7

40 орынды шатыр орнына УСБ-56 шатырын (бірегейлендірілген санитарлық-барактық), 20 орынды шатыр орнына УСТ-56 шатырын (бірегейлендірілген санитарлық-техникалық), УЗ-68 шатырын (бірегейлендірілген қысқы), УЛ-68 шатырын (бірегейлендірілген жазғы), лагерьлік шатырды және қосалқы мақсаттағы шатырды беруге рұқсат етіледі.
Авиациялық бөлімдердің әскери қызметшілерін далалық әуеайлақта орналастырған кезде шатырлармен қамтамасыз ету мынадай болып жүргізіледі:
ұшқыштар үлесі бойынша әскери қызметшілер тамақтанатын асхана – 20 орынды 1 шатыр;
инеженерлік-техникалық үлес бойынша әскери қызметшілер тамақтанатын асхана – 40 орынды 1 шатыр;
жалпы әскери үлес бойынша әскери қызметшілер тамақтанатын асхана – 40 орынды 1 шатыр;
транзиттік ұшқыштар құрамына арналған бөлме – 20 орынды 1 шатыр;
кезекші экипаждар бөлмесі – лагерьлік 1 шатыр;
әуеайлақтық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі кезекшінің бөлмесі – лагерьлік 1 шатыр;
ұшқыштар құрамын даярлау сыныбы – 20 орынды 1 шатыр;
іздеу-құтқару қызметі бөлмесі – 20 орынды 1 шатыр.
Авиациялық бөлімдер үшін далалық лагерьдің қалған элементтерін қамтамасыз ету (шатырлармен қамтамасыз ету) Құрлық әскерлерінің әскери бөлімдері сияқты жүргізіледі.
Далалық жағдайларда ресми делегацияларды қабылдау үшін шатырлық кешен сатып алуға рұқсат етіледі. Шатырлық кешеннің құрамы және дизайндық безендірілуі өткізілетін іс-шараларға байланысты өзгертілуі мүмкін.
Пайдалану мерзімі өткен, одан әрі пайдалануға жарамсыз шатырлар есептен шығарылмайды және толық тозғанға дейін пайдаланылады. Іс жүзінде пайдалану туралы деректер шатырдың паспортында жазылады.

Вместо 40-местной палатки разрешается выдавать палатку УСБ-56 (унифицированную санитарно-барачную), вместо 20-местной палатки – палатку УСТ-56 (унифицированную санитарно-техническую), палатку УЗ-68 (унифицированную зимнею), палатку УЛ-68 (унифицированную летнею) палатку лагерную и палатку подсобного назначения.
При размещении военнослужащих авиационных частей на полевом аэродроме обеспечиваются палатками:
столовая для приема пищи военнослужащими по летному пайку – 1 палатка 20-местная;
столовая для приема пищи военнослужащими по инженерно-техническому пайку – 1 палатка 40-местная;
столовая для приема пищи военнослужащими по общевойсковому пайку – 1 палатка 40-местная;
комната для транзитного летного состава – 1 палатка 20-местная;
комната дежурных экипажей – 1 палатка лагерная;
комната дежурного по аэродромно-техническому обеспечению - 1 палатка лагерная;
класс подготовки летного состава - 1 палатка 20-местная;
комната поисково-спасательной службы - 1 палатка 20-местная.
Обеспечение остальных элементов полевого лагеря для авиационных частей (обеспечение палатками) производится как для воинских частей Сухопутных войск.
Для приема официальных делегаций в полевых условиях разрешается приобретать палаточный комплекс. Состав палаточного комплекса и дизайнерское оформление могут изменяться в зависимости проводимых мероприятий.
Палатки, срок эксплуатации которых истек, но годные к дальнейшему использованию, с учета не списываются и находятся в эксплуатации до полного их износа. Данные о фактической эксплуатации ведутся в паспорте палатки.

10,0
-
Ескертпелер:
Ескі заттармен жабдықтау автомобиль (броньды танк) техникасының 1 бірлігіне килограммен жүргізіледі.
Жабдықтау үшін киім-кешек мүлкін сөгуден және басқа да материалдық құралдардан алынған ескі зат пайдаланылады.
Әскери бөлімдер мен мекемелерді Жауынгерлік Тулармен және
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің және Қарулы
Күштері Бас штабы бастығының үшкіл жалауымен жабдықтаудың
№ 61 нормасы
Ескерту. N 61 нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 N 417 қаулысымен.
Р/с
Заттар атауы
Заттар саны
Пайдалану мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
1
Жауынгерлік Ту жиынтықта:
жайма
1 дана
-
-
ағаш сап
1 дана
10 жыл
-
сүйір ұштық
1 дана
-
-
екі шашағы бар бау
1 дана
10 жыл
-
2
Ту ұстаушылар тобының әскери қызметшілеріне арналған аспа бау
3 дана
5 жыл
-
3
Қорғаныс министрінің ауыспалы вымпелы
1 жиынт.
10 жыл
-
4
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының ауыспалы үшкіл жалауы
1 жиынт.
10 жыл
-
Ескертпе:
Жауынгерлік Туларды және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің және Қарулы Күштері Бас штабы бастығының үшкіл жалауын жасау және әскери бөлімдерге тапсыру тәртібін Қорғаныс министрі мен Қазақстан Республикасының басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының бірінші басшылары айқындайды.

10,0
-
Примечания:
Снабжение ветошью производится на 1 единицу автомобильной (бронетанковой) техники в килограммах.
Для снабжения используется ветошь, полученная от распорки вещевого имущества или других материальных средств.
Норма № 61
снабжения воинских частей и учреждений Боевыми Знаменами и вымпелами
Министра обороны и начальника Генерального штаба Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Сноска. Норма № 61 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 417.
п/п
Наименование предметов
Количество
предметов
Срок
эксплуатации
примечания,
применяемого
при выдаче
данного
предмета
1
Боевое Знамя в комплекте:
полотнище
1 шт.
-
-
древко
1 шт.
10 лет
-
фигурный наконечник
1 шт.
-
-
шнур с двумя кистями
1 шт.
10 лет
-
2
Перевязи для военнослужащих знаменной
группы
3 шт.
5 лет
-
3
Переходящий вымпел Министра обороны
1 компл.
10 лет
-
4
Переходящий вымпел начальника
Генерального штаба Вооруженных Сил
Республики Казахстан
1 компл.
10 лет
-
Примечание:
Порядок изготовления и вручения воинским частям Боевых Знамен и вымпелов Министра обороны и начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан определяют Министр обороны и первые руководители других войск и воинских формирований Республики Казахстан.

2. Әскери қызметшілерге заттай мүліктің жекелеген заттарын
берудегі қажеттілікті айқындау үшін Қазақстан Республикасының
климаты суық, қалыпты және ыстық аудандар тізбесі
1. Климаты суық аудандар:
Қостанай, Солтүстік Қазақстан, Ақмола, Қарағанды, Павлодар, Шығыс Қазақстан облыстары. Балқаш көлінен солтүстікке қарай және Алакөл көлінен шығысқа қарай (Іле, Қаратал, Бөрілітөбе, Алакөл аудандары) орналасқан Алматы облысының аумағы.

2. Перечень районов Республики Казахстан с холодным, умеренным
и жарким климатом для определения потребности в выдаче
отдельных предметов вещевого имущества военнослужащим
1. Районы с холодным климатом:
Костанайская, Северо-Казахстанская, Акмолинская, Карагандинская, Павлодарская, Восточно-Казахстанская области. Территория Алматинской области, расположенная севернее озера Балхаш и восточнее озера Алаколь (Илийский, Каратальский, Бурлютибинский, Алакольский районы).

2. Климаты ыстық аудандар:
Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан, Жамбыл облыстары. Балқаш көлінен оңтүстікке қарай орналасқан Алматы облысының аумағы, сондай-ақ Қарағанды облысының Жезді және Приозерск аудандары. Каспий теңізі ауданы.
3. Климаты қалыпты аудандар:
Осы тізбеге сәйкес климаты ыстық және суық аудандарға жатқызылмаған Қазақстан Республикасының барлық жергілікті жерлері.
Әкімшілік-аумақтық бөліну өзгерген (қысқартылған, қайта аталған, біріктірілген, жаңа әкімшілік бірліктер құрылған) кезде жабдықтау нормалары осы Тізбемен белгіленген шекаралар шегінде қолданылады.

2. Районы с жарким климатом:
Кызылординская, Южно-Казахстанская, Жамбылская области. Территория Алматинской области, расположенная южнее озера Балхаш, а также Жездинский и Приозерный районы Карагандинской области. Район Каспийского моря.
3. Районы с умеренным климатом:
Все местности Республики Казахстан, не отнесенные в соответствии с настоящим перечнем к районам с холодным и жарким климатом.
При изменении административно-территориального деления (упразднение, переименование, объединение, образование новых административных единиц) нормы снабжения применяются в пределах границ, установленных настоящим перечнем.

1. Тек Аэроұтқыр әскерлерінің, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің, Қазақстан Республикасының басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының сарбаздары мен сержанттары үшін.
2. Қысқы уақытта беріледі.
3. Жазғы уақытта іш киім орнына футболка мен трусы беріледі.
4. Жазғы уақытта тельняшка мен кальсон орнына жеңсіз тельняшка мен трусы беріледі.
4. Әскери киім нысаны заттарының жиынтығына кіретін
фурнитура тізбесі
Р/с
Заттар атауы
Жиынтыққа кіретін фурнитура
Есепке алу бірл.
Саны
1
Бас киім
кокарда
дана
1
эмблемасы бар кокарда
дана
1
төбеге эмблема (ӘҚК әскери қызметшілерінің фуражкалары үшін)
дана
1
беретке жапсырма
дана
1
алтын түстес бау (фуражкалар үшін)
дана
1
фуражканың айнала жиегіне және күнқағарына тігіс (жоғары офицерлер құрамы үшін)
жиынт.
1
фуражка күнқағарына ою-өрнек (ӘТК, теңіз жаяу әскерлері бөлімдерінің, ҰҚК ШҚ теңіз бөлімдерінің, құрметті қарауыл және оркестрдің әскери қызметшілері үшін)
жиынт.
1
диаметр 14 мм түйме (фуражкалар үшін)
дана
2
2
Киім-кешек
погондар (шағын погондар)
жұп
1
әскери атақтары бойынша жұлдыздар (жұлдызшалар, жапсырмалар)
жиынт.
1
погондарға диаметрі 14 мм түйме
дана
2
"КZ" эмблемасы
дана
2
Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға және Қарулы Күштер түрлеріне, әскер тектеріне тиесілігін білдіретін жеңдегі белгілер (жейделер мен свитерлерден басқа)
дана
2
мундирлердің (тужуркалардың) жағасына және қайырмасына тігіс (жоғары офицерлер құрамы үшін)
жиынт.
1
ӘТК корабльдік құрамының офицерлер құрамы үшін әскери атақтары бойынша тужуркаларға жеңдегі белгі
жұп
1
курсанттар мен тәрбиеленушілер үшін оқу курстары бойынша жеңдегі белгі (жейделер мен свитерлерден басқа)
дана
1
далалық киім-кешекке "Қазақстан" және "қан тобы" кеуде белгілері (тігістер)
дана
2
әскери атағын көрсетумен далалық киім-кешекке кеуде тігістері
жұп
1
әскери атағын көрсетумен ілгектер
жұп
1
сыныптық кеуде белгісі *
дана
1
орта (жоғары) оқу орнын бітіргені туралы кеуде белгісі *
дана
1
Кадет корпусын ("Жас ұлан" РМ) бітіргені туралы кеуде белгісі
дана
1
Ескертпелер:
* Осы фурнитура заттары әскери қызметшінің жеке пайдаланатын мүлкін есепке алу карточкасына жазумен бір уақытта беріледі. Орта (жоғары) әскери оқу орнын бітіргені туралы кеуде белгісі және Кадет корпусын ("Жас ұлан" РМ) бітіргені туралы кеуде белгісі оқу орнын бітіргеннен кейін бір рет беріледі. Сыныптылық кеуде белгісі әскери қызметшіге бірінші және кезекті сыныптылықты беру жүйелігімен беріледі.
1. Фурнитураны беру киім нысанының тиісті затына оны кию мерзіміне жүзеге асырылады және арматуралық карточкаға енгізбей есепке алу кітабынан тікелей шығыс ретінде есептен шығарылады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 27 қарашадағы
1125 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын бейбіт уақытқа арналған ветеринарлық мүлікпен жабдықтау нормалары

1. Только для солдат и сержантов по призыву Аэромобильных войск, частей морской пехоты, воинских частей других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
2. Выдаются в зимнее время.
3. В летнее время вместо белья нательного выдаются футболки и трусы.
4. В летнее время вместо тельняшки и кальсон выдаются тельняшка-безрукавка и трусы.
4. Перечень фурнитуры, входящей в комплект предметов военной
формы одежды
п/п
Наименование
предметов
Входящая в комплект фурнитура
Ед.
уч
Количество
1
Головные уборы
кокарда
шт
1
кокарда с эмблемой
шт
1
эмблема на тулью (для фуражек
военнослужащих СВО)
шт
1
нашивка на берет
шт
1
ремешок золотистого цвета (для
фуражек)
шт
1
шитье на околыш и козырек фуражки (для
высшего офицерского состава)
компл
1
орнамент на козырек фуражки (для
военнослужащих ВМС, частей морской
пехоты, морских частей ПС КНБ,
почетного караула и оркестра)
компл
1
пуговица диаметром 14 мм (для фуражек)
шт
2
2
Обмундирование
погоны (погончики)
пар
1
звезды (звездочки, нашивки) по
воинским званиям
компл
1
пуговицы диаметром 14 мм на погоны
шт
2
эмблема "КZ"
шт
2
нарукавные знаки принадлежности к
Вооруженным силам, другим войскам и
воинским формированиям и к Видам
Вооруженных Сил, родам войск (кроме
рубашек и свитеров)
шт
2
шитье на воротник и обшлага мундиров
(тужурок) (для высшего офицерского
состава)
компл
1
нарукавный знак по воинским званиям на
тужурках для офицерского состава ВМС
корабельного состава
пар
1
нарукавный знак по курсам обучения для
курсантов и воспитанников (кроме
рубашек и свитеров)
шт
1
нагрудные знаки (нашивки) "Қазақстан"
и "группа крови" на полевое
обмундирование
шт
2
нагрудные нашивки с указанием
воинского звания на полевое
обмундирование
пар
1
петлицы с указанием воинского звания
пар
1
нагрудный знак классности *
шт
1
нагрудный знак об окончании среднего
(высшего) военного учебного заведения*
шт
1
нагрудный знак об окончании Кадетского
корпуса (РШ "Жас улан")
шт
1
Примечания:
* Данные предметы фурнитуры выдаются единовременно с занесением в карточку учета имущества личного пользования военнослужащего. Нагрудный знак об окончании среднего (высшего) военного учебного заведения и нагрудный знак об окончании Кадетского корпуса (РШ "Жас улан") выдаются единожды по окончанию учебного заведения. Нагрудный знак классности выдается по первому и в последствии очередному присвоению классности военнослужащему.
1. Выдача фурнитуры осуществляется к соответствующему предмету формы одежды на срок его носки и списывается прямым расходом с книг учета без занесения в арматурную карточку.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 ноября 2006 года N 1125
Нормы
снабжения ветеринарным имуществом и оборудованием
Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований
Республики Казахстан на мирное время

1. Жалпы нұсқау
1. Қалыпты мөлшердегі малдәрігерлік бұйым әскери бөлімдерге, мекемелерге штаттың табеліне сәйкес жіберіледі.
2. Жұмсалу мүлігінің жіберілу мөлшері жылдық қажеттілікке есептелінген, ал инвентарлы мүлік - есептелінген. Есепті мүліктің толтырылуы оның пайдалануына немесе орнатылған тәртіп бойынша жарамсыздануымен орындалады. Жұмсалатын мүлік фактический қажеттілігі орнатылған мөлшері аумағындағы есебімен қажеттелінеді.

1. Общие указания
1. Ветеринарное имущество по настоящим нормам снабжается воинским частям, учреждениям согласно табелю к штатам.
2. Нормы отпуска расходного имущества рассчитаны на годовую потребность, а инвентарного - для обзаведения. Последующее пополнение инвентарного имущества осуществляется по мере его износа или списания установленным порядком. Расходное имущество истребуется с учетом фактической потребности в пределах установленных норм.

3. Әскери бөлімдерде, мекемелерде мүліктің жұмсалу қажеттілігі төмендегімен анықталады:
1) 50 басқа дейін жануарлар құрамындағы 1-3 мөлшер бойынша үлестегілерге 50% сәйкес мөлшері, 50 бастан жоғары - 100% мөлшер аударылады;
2) 100 және 250 басқа дейінгі жануарлар құрамындағы 4 және 5 мөлшері бойынша үлестегілерге 50% сәйкес мөлшері, 250 бастан жоғары - 100% мөлшер аударылады (100 басқа дейінгі жануарлар құрамы есепке қабылданбайды);

3. Потребность в расходном имуществе для воинских частей, учреждений определяется:
1) для довольствующихся по нормам 1-3 при количестве животных до 50 голов начисляют 50% соответствующей нормы, свыше 50 голов - 100% нормы;
2) для довольствующихся по нормам 4 и 5 при количестве животных от 100 до 250 голов начисляют 50% соответствующей нормы, свыше 250 голов - 100% нормы (количество животных до 100 голов в расчет не принимается);

3) 200 және 500 басқа дейінгі құстар құрамындағы 6 мөлшер бойынша үлестегілерге 50% мөлшерінде, 500 бастан жоғары - 100% мөлшерінде аударылады (200 басқа дейінгі құстар саны есепке қабылданбайды).
4. Малдәрігерлік құрамы жоқ әскери бөлімдердегі және мекемелердегі жануарлар мен құстарды бақылау мақсатында, малдәрігерлік мекемелер мен дәрігерлер N 1-6 мөлшер бойынша қосымша мүлік қолданып, алады.
5. Биологиялық препараттар, сонымен қатар, жабдықтау мөлшерлеріне қосымшада аталынған малдәрігерлік мүліктер, алдын-алу және эпизоотикалыққа қарсы шаралардың жоспарына сәйкес нақты қажеттілігі бойынша қолданылады.

3) для довольствующихся по норме 6 при количестве птицы от 200 до 500 голов начисляют 50% нормы, свыше 500 голов - 100% нормы (количество птицы до 200 голов в расчет не принимается).
4. Ветеринарные учреждения и врачи дополнительно истребуют и получают имущество по нормам 1-6 для ветеринарного обслуживания животных и птицы воинских частей, учреждений, не имеющих своего ветеринарного состава.
5. Биологические препараты, а также ветеринарное имущество, поименованное в приложениях к нормам снабжения, истребуются по фактической потребности согласно плану профилактических и противоэпизоотических мероприятий.

6. Жаңа препараттар, құрал-саймандар, аспаптар мен аппараттар мүліктің қажеттілігін ұқтыру негізінде орнатылған тәртіп бойынша қолданылады. Жарамдығы қысқа мерзімдегі жеке препараттар даярлауды орталықсыздандыруға жіберілген есепке алынады.
7. Киім-кешек мүлігінің заттары (арнайы киім, арнайы аяқ-киім, санитарлы-гигиеналық киім және аяқ-киім және сақтаушы құралдар) киім- кешек үлесінің мөлшеріне сәйкес бөлімдердің, мекемелердің малдәрігерлік құрамы штатының есебінен қолданылады.

6. Новые препараты, инструменты, приборы и аппараты истребуются установленным порядком с обоснованием необходимости в этом имуществе. Отдельные препараты с короткими сроками годности приобретаются за счет средств, отпускаемых на децентрализованные заготовки.
7. Предметы вещевого имущества (спецодежда, спецобувь, санитарно-гигиеническая одежда и обувь, предохранительные приспособления) истребуются из расчета штатного ветеринарного состава частей, учреждений в соответствии с действующими нормами вещевого довольствия.

8. Мүлік есеп белгілері мен шығару тәртібі бойынша шығымды және инвентарлы болып бөлінеді.
Шығымды мүлікке бір қолданғаннан шығымданатын (медикаменттер, реактивтер, биологиялық препараттар, орап-таңу заттары және басқалар) заттар немесе қысқа мерзімде қолданудан жарамсызданатын (шприцтерге арналған инелер, хирургиялық инелер, резеңке қол қаптар, тығындар, лабораториялық ыдыс-аяқ) заттар жатады.
Инвентарлы мүлікке көп қолданылатын (құрал-саймандар, аппараттар, приборлар және басқалар) заттар жатады.

8. Имущество по учетному признаку и порядку списания подразделено на расходное и инвентарное.
К расходному имуществу отнесены предметы, которые расходуются при их однократном использовании (медикаменты, реактивы, биологические препараты, перевязочные материалы и другие) или приходят в негодность при кратковременном их применении (иглы к шприцам, иглы хирургические, перчатки резиновые, пробки, лабораторная посуда).
К инвентарному имуществу относятся предметы для многократного применения (инструменты, аппараты, приборы и другие).