Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 қарашадағы N 1156 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1400 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы  N 1400  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2002 ж., N 2-3, 14-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
2-тармақта:
үшiншi абзац "22" деген сандардан кейiн ", 24, 25, 26" деген сандармен толықтырылсын;
төртiншi абзацтағы "бекiтiлсiн" деген сөздiң алдынан ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне үнемдеу есебiнен сыйлықақы беру жүзеге асырылатын, материалдық көмек көрсетiлетiн және үстемеақы белгiленетiн шығыс түрлерiнiң тiзбесi 27-қосымшаға сәйкес;
қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне үнемдеу есебiнен сыйлықақы беру жүзеге асырылатын, материалдық көмек көрсетiлетiн және үстемеақы белгiленетiн шығыс түрлерiнiң тiзбесi 28-қосымшаға сәйкес";
3-тармақтың 2) тармақшасында:
бiрiншi абзацтағы "санаттарының қай топтарына" деген сөздер "санаттарына" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"жекелеген республикалық мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер емес мамандары мен қызметшiлерiнiң және 24-қосымшада көрсетiлген қазыналық кәсiпорындардың мамандары мен қызметшiлерiнiң лауазымдық жалақылары (ставкалары) лауазымдық жалақыларды (ставкаларды) есептеу коэффициенттерiнiң белгiленген мөлшерiне 1,72 жоғарылататын коэффициенттi қолдана отырып айқындалады;";
4-тармақтың 4) тармақшасындағы ", деп белгiленсiн." деген сөздердiң алдынан ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) медициналық қызметкерлерге еңбекақы төлеудiң шарттары мен мөлшерi көрсетiлетiн медициналық көмектiң көлемiне, сапасына қарай денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi орталық мемлекеттiк орган айқындайтын тәртiппен белгiленедi.";
5-тармақтың 1), 2) тармақшаларындағы "бекiткен еңбекақы қоры шегiнде" деген сөздер "бекiткен смета бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға 1, 2, 3, 6-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2006 года N 1156. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года N 1400.
Сноска. Постановление Правительства РК от 30 ноября 2006 года N 1156 утратило силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года  N 1400  (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 2-3, ст. 14) следующие дополнения и изменения:
в пункте 2:
абзац третий после цифр "22", дополнить цифрами ", 24, 25, 26";
дополнить абзацами следующего содержания:
"перечень видов расходов, за счет экономии которых осуществляется премирование, оказывается материальная помощь и устанавливаются надбавки работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, согласно приложению 27;
перечень видов расходов, за счет экономии которых осуществляется премирование, оказывается материальная помощь и устанавливаются надбавки работникам казенных предприятий, согласно приложению 28.";
в подпункте 2) пункта 3:
в абзаце первом слова "группам категорий" заменить словом "категориям";
дополнить абзацем следующего содержания:
"должностные оклады (ставки) специалистов и служащих отдельных республиканских государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и казенных предприятий, указанных в приложении 24, определяются с применением повышающего коэффициента 1,72 к установленным размерам коэффициентов для исчисления должностных окладов (ставок);";
пункт 4 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) условия и размеры оплаты труда медицинских работников в зависимости от объема, качества оказываемой медицинской помощи устанавливаются в порядке, определяемом уполномоченным центральным государственным органом в области здравоохранения.";
в подпунктах 1), 2) пункта 5 слова "в пределах фонда оплаты труда, утвержденного" заменить словами "по смете, утвержденной";
приложения 1, 2, 3, 6 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему постановлению;

көрсетiлген қаулыға 9-қосымша мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 5-жолмен толықтырылсын:
"5.                            Кәсiби           Осы қосымша
(педагогика      ақыны
-лық)            төлеудiң
шеберлiгi        тәртiбi мен
үшін             шарттарын
қосымша          дене
ақы              шынықтыру
1) Республикалық маңызы                 ЛЖ-дан  және спорт
бар спорт ұйымдары-                  70 %-   - саласындағы
ның: штаттық ұлттық                  115 %   орталық
командалар мен спорт                         атқарушы
резервi дирекциялары-                        орган
ның, олимпиадалық                            белгiлейдi
дайындау орталықтары-
ның, жоғары спорттық
шеберлiк мектептерiнiң,
спорттағы дарынды
балаларға арналған
мектеп-интернаттарының,
Республикалық спорт
колледжiнiң басшылары
мен олардың орынбасар-
ларына;                                                 ";
2) Штаттық ұлттық                       ЛЖ-дан
командалар мен спорт                 55%-
резервi дирекцияла-                  115%
рының мемлекеттiк
жаттықтырушылары,
бас жаттықтырушылары,
аға жаттықтырушылары
мен спорт түрлерi
бойынша жаттықтырушылары                                ";
көрсетiлген қаулыға 15-қосымшада:
реттiк нөмiрi 1-жол мынадай мазмұндағы 2) тармақшамен толықтырылсын:
"2) сарапшыларға                   БЛЖ-дан         Кәсiпорын
100%-ға дейiн,  басшысы
жүргiзiлетiн    белгiлеген
сараптамалардың тәртiппен
күрделiлiгiне
қарай                   ";
көрсетiлген қаулыға 19-қосымшада:
"Лауазымдық жалақыдан қосымша ақылар мен үстемеақылардың мөлшерi" деген 4-бағанда:
реттiк нөмiрi 11-жолда:
бiрiншi абзацтағы "1,5 AEК***" деген сөздер "БЛЖ-дан 50 %" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "1 AEК***" деген сөздер "БЛЖ-дан 30%" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 12-жолмен толықтырылсын:
"12.                  Бiлiктiлiк                Қосымша ақы
санаты                    қызметкерлерді
үшін                      аттестаттау
қосымша                   нәтижелерiнiң
ақы                       негiзiнде
уәкiлеттi
орталық
мемлекеттiк
орган
белгiлеген
тәртiппен
белгiленедi
1) Басшыларға,
басшылардың
орынбасарларына,
құрылымдық
бөлiмшелердiң
(клиникалық
бөлiмшелердi
қоспағанда)
басшыларына
денсаулық сақтауды
ұйымдастыру
жөнiндегi санаты
үшін:
жоғары санаттағы             БЛЖ-дан 120%
бiрiншi санаттағы            БЛЖ-дан 90%
екiншi санаттағы             БЛЖ-дан 70%
2) Клиникалық
бөлiмшелердiң
меңгерушiлерiне:
жоғары санаттағы             БЛЖ-дан 150%
бiрiншi санаттағы            БЛЖ-дан 120%
екiншi санаттағы             БЛЖ-дан 100%
3) Бiлiктiлiк деңгейi
жоғары мамандарға:
дәрiгерлiк
медициналық
персоналға:
жоғары санаттағы             БЛЖ-дан 150%
бiрiншi санаттағы            БЛЖ-дан 120%
екiншi санаттағы             БЛЖ-дан 100%
мұғалiмдерге:
жоғары санаттағы             БЛЖ-дан 60%
бiрiншi санаттағы            БЛЖ-дан 35%
екiншi санаттағы             БЛЖ-дан 20%
басқа да қызмет
салаларының
мамандарына:
жоғары санаттағы             БЛЖ-дан 50%
бiрiншi санаттағы            БЛЖ-дан 25%
екiншi санаттағы             БЛЖ-дан 15%

приложение 9  к указанному постановлению, дополнить строкой, порядковый номер 5 следующего содержания:
"5.                     Доплата за             Порядок и
профессио-             условия выплаты
нальное                данной
(педагоги-             доплаты
ческое)                устанавливаются
мастерство             центральным
1) Руководителям                   70%-115%    исполнительным
и заместителям                  от ДО       органом в
спортивных                                  области
организаций                                 физической
республиканского                            культуры и
значения:                                   спорта
дирекции штатных
национальных
команд и
спортивного
резерва,
центров
олимпийской
подготовки,
школ высшего
спортивного
мастерства,
школ-интернатов
для одаренных в
спорте детей,
Республиканский
колледж спорта;
2) Государственные                 55%-115%
тренера, главные                от ДО
тренера, старшие
тренера и тренера
по видам спорта
дирекции штатных
национальных
команд и
спортивного
резерва                                                       ";
в  приложении 15  к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1 дополнить подпунктом 2) следующего содержания:
"2) экспертам                      до 100% от  В порядке,
БДО, исходя установленном
из          руководителем
сложности   предприятия
проводимых
экспертиз                      ";
в  приложении 19  к указанному постановлению:
в графе 4 "Размеры повышения, доплат и надбавок":
в строке, порядковый номер 11:
в абзаце первом слова "1,5 МРП**" заменить словами "50% от БДО";
в абзаце втором слова "1 МРП**" заменить словами "30% от БДО";
дополнить строкой, порядковый номер 12 следующего содержания:
"12.                    Доплата за             Доплата
квалифика-             устанавливается
ционную                на основе
категорию              результатов
аттестации
работников,
в порядке,
установленном
уполномоченным
центральным
государственным
органом
1) Руководителям,
заместителям
руководителей,
руководителям
структурных
подразделений
(за исключением
клинических
подразделений)
за категорию по
организации
здравоохранения:
высшей категории                120% от БДО
первой категории                90% от БДО
второй категории                70% от БДО
2) Заведующим
клиническими
отделениями:
высшей категории                150% от БДО
первой категории                120% от БДО
второй категории                100% от БДО
3) Специалистам
высшего уровня
квалификации:
врачебному
медицинскому
персоналу:
высшей категории                150% от БДО
первой категории                120% от БДО
второй категории;               100% от БДО
учителям:
высшей категории                60% от БДО
первой категории                35% от БДО
второй категории;               20% от БДО
специалистам
других сфер
деятельности:
высшей категории                50% от БДО
первой категории                25% от БДО
второй категории;               15% от БДО

1. Бас бухгалтердiң лауазымы, басшының әкiмшiлiк-шаруашылық қызмет көрсету мәселелерi жөнiндегi орынбасарының лауазымы басшы орынбасарының лауазымынан бiр санат төмен болады; бас бухгалтердiң орынбасары лауазымы бас бухгалтердiң лауазымынан бiр санат төмен болады.
2. Денсаулық сақтау жүйесi бойынша:
басшының бикелiк iс жөнiндегi орынбасарының лауазымы, басшының азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар медициналық қызметi жөнiндегi орынбасарының лауазымы басшы орынбасарының лауазымынан бiр санат төмен болады;
бас медициналық бикенiң лауазымы медициналық бикенiң лауазымынан бiр санат жоғары болады.
*Республикалық мемлекеттік мекемелердің және қазыналық кәсіпорындардың тізбесі осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»30 қарашадағы
N 1156   қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын (ставкаларын) есептеуге арналған коэффициенттер
Тізілімге  сәйкес  лауазымдар санаты
Жылдарға есептегендегі мамандығы бойынша жұмыс стажы
1 жы лға дей ін
1-ден 2-ге дей ін
2-ден 3-ке дей ін
3-тен 5-ке дей ін
5-тен 7-ге дей ін
7-ден 9-ға дей ін
9-дан 11-ге дей ін
11-ден 14-ке дей ін
14-тен 17-ге дей ін
17-ден 20-ға дейі н
20 жыл дан жоға ры
G-1

1. Должность главного бухгалтера, должность заместителя руководителя по вопросам административно-хозяйственного обслуживания относятся на одну категорию ниже должности заместителя руководителя; должность заместителя главного бухгалтера относится на одну категорию ниже должности главного бухгалтера.
2. По системе здравоохранения:
должность заместителя руководителя по сестринскому делу, должность заместителя руководителя по медицинской службе гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций относятся на одну категорию ниже должности заместителя руководителя;
должность главной медицинской сестры относится на одну категорию выше должности медицинской сестры.
* Перечень республиканских государственных учреждений и казенных предприятий согласно приложению 24 к настоящему постановлению.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Коэффициенты для исчисления должностных окладов (ставок)
работников государственных учреждений, не являющихся
государственными служащими, и работников казенных
предприятий
Кате-
гория
долж-
нос-
тей в
соот-
вет-
ствии
с
Реес-
тром
Стаж работы по специальности в годах
до го-
да
с 1
до 2
с 2
до 3
с 3
до 5
с 5
до 7
с 7
до 9
с 9
до
11
с 11
до
14
с 14
до
17
с 17
до
20
свы-
ше
20
лет
G-1

1,39
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»30»қарашадағы
N 1156 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
6-қосымша
Мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелері мен қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайы үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
Р/с
N
Қызметкерлер кәсіптерінің, лауазымдарының, санаттарының атауы
Қосымша ақылар  мен үстеме ақылардың түрлері
Қосымша ақылар мен  үстеме қылардың  мөлшері
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
Ауыр (аса ауыр) қол   еңбегімен шұғылданатын, еңбек жағдайы зиянды (ерекше зиянды  ) және қауіпті (ерекше қауіпті) жұмыстарда істейтін қызметкерлерге төленетін қосымша ақы
"Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына сәйкес және еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген еңбек жағдайлары зиянды өндірістер, цехтар, кәсіптер мен қызметтер тізімі (тізбесі) негізінде қосымша ақы барлық медицина және фармацевтика қызметкерлеріне лауазымдар атаулары мен соларға теңестірілген лауазымдарға қарамастан төленеді. Басқа қызметкерлерге қосымша ақыны денсаулық сақтау ұйымының басшысы еңбек жағдайы зиянды (өте зиянды) және қауіпті (өте қауіпті) жұмыстарға қатысу дәрежесіне қарай, жұмыс орындарын аттестаттау нәтижелері негізінде белгілейді
1)
Денсаулық сақтау ұйымдарының  (бөлімшелерінің) қызметкерлеріне  және білім беру  (стационарлық және амбулаторлық түрдегі) мекемелерінің     медицина қызметкерлеріне:  туберкулездік интоксикацияға шалдыққан, туберкулездің бастапқы және басылып бара  жатқан түрлерімен     ауыратын, дене дамуында ауытқуы бар, психикасы сақталып статодинамикалық, сенсорлық функциялары мен  бөліс функциялары бұзылған балаларды;
инфекциялық-паразитарлы, гериатриялық ауытқушылықтары   бар  тері-венерологиялық (хоспис, медбикелер күтім көрсететін үй)  психотерапевтік  бейінді аурулармен ауыратын науқастарды емдеу, оңалту және сауықтыру үшін
БЛЖ-дан 20%
2)
Денсаулық сақтау ұйымдары мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне күйген науқастарды емдеу, жұмысында үнемі рентген сәулелі (УДЗ) диагностикасы пайдаланылатын барлық бейіндегі бөлімшелердің қатты уланған науқастарының анестезиологиясы мен реанимациясының   құрамына кіретін экспресс-зертхана жүргізу, емдеу және қарап бақылау, тастарды толқынды соққымен дистанциялық үгіту, физиотерапевтік, бальнео-балшықты емдеу процедуралары,    эндоскопия, химия-терапевтік препараттарды ұзақ қолдану, плазмоферез, гемосорбация және гемодиализ үшін;
барлық      бейіндегі іріңді хирургия бөлімшелері, жаңа туған және шала туған балаларға арналған педиатриялық бөлімшелер, мидағы қан айналымы бұзылған науқастарға арналған неврологиялық бөлімшелер
БЛЖ-дан 20 %

1,39
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
здравоохранения
N
п/п
Наименование
профессий,
должностей,
категорий
работников
Виды доплат
и надбавок
Размеры
доплат и
надбавок
Примечание
1
2
3
4
5
1.
Доплата
работникам,
занятым на
тяжелых
(особо
тяжелых)
физических
работах и
работах с
вредными
(особо вред-
ными) и
опасными
(особо
опасными)
условиями
труда
В соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от
10 декабря
1999 года "О
труде в
Республике
Казахстан" и
на основании
списка (переч-
ня) производ-
ств, цехов
профессий и
должностей с
вредными
условиями
труда,
определенного
уполномоченным
органом по
труду, доплата
устанавливает-
ся всем
медицинским и
фармацевтичес-
ким работни-
кам независимо
от наименова-
ния должностей
и должностей,
приравненных
к ним.
Другим работ-
никам доплата
устанавливает-
ся руководи-
телем
организации
здравоохране-
ния в
зависимости
от степени
участия в
работе с
вредными
(особо вредны-
ми) и опасными
(особо
опасными)
условиями
труда, на
основании
результатов
аттестации
рабочих мест
1)
Работникам
организаций
(подразделений)
здравоохранения и
медицинским
работникам органи-
заций образования
(стационарного и
амбулаторного типа)
за лечение,
реабилитацию,
оздоровление: детей
с туберкулезной
интоксикацией,
малыми и затухаю-
щими формами
туберкулеза;
дефектами физичес-
кого развития,
нарушениями
статодинамических,
сенсорных функций и
функций выделения
без нарушения
психики;
больных (независи-
мо от возраста),
страдающих
инфекционно-пара-
зитарными,
кожно-венерологи-
ческими заболева-
ниями, с
гериатрическими
отклонениями
(хоспис, дом
сестринского
ухода), психотера-
певтического
профиля;
20% от БДО
2)
Работникам органи-
заций здравоохране-
ния и их
структурных
подразделений за
лечение ожоговых
больных, проведение
экспресс-лаборато-
рии, входящей в
состав
анестезиологии и
реанимации больных
с острыми отравле-
ниями подразделения
всех профилей, в
работе которых
используются
постоянная
рентгенолучевая
(УЗИ) диагностика,
лечение и
визуальный
контроль,
ударноволновое
дистанционное
дробление камней,
физиотерапевтичес-
кие, бальнео-грязе-
лечебные процедуры,
эндоскопия,
длительное приме-
нение химиотерапев-
тических препара-
тов, плазмоферез,
гемосорбция и
гемодиализ;
отделения гнойной
хирургии всех
профилей,
педиатрические для
новорожденных и
недоношенных,
неврологические
для больных с
нарушением
мозгового
кровообращения
20% от БДО

3)
Денсаулық сақтау  ұйымдарының (бөлімшелерінің) қан мен оның компоненттерін, сүйек кемігін мұздатылған күйде дайындаумен және сақтаумен    айналысатын қызметкерлеріне,  емдеу плазмоферез, гемосорбция және гемодиализ бөлімшелері (кабинеттері),    күрт өзгеріп отыратын атмосфералық қысым немесе оның элементтерін қолдану жағдайларында, вольера жағдайында, вокзалдардағы медициналық пункттерде жұмыс істейтін басқа да (ведомстволық) мекемелердің медицина қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 20%
4)
Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтердің қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 20%
5)
Аса қауіпті   індеттер қоздырғыштарыменжәне оларды жұқтыруы мүмкін материалдармен жұмыс істейтін қызметкерлерге;
Қызылорда облысы Арал және Қазалы аудандарының денсаулық сақтау мекемелерінің қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 22%
6)
Денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлеріне  және басқа да мекемелердің (бөлімшелердің)  медицина қызметкерлеріне  орталықты, перифериялық  жүйке жүйесі зақымданған және психикасының бұзылуымен бірге ақыл-ойы дамуында ауытқуыбар (соның ішінде балалар үшін); алкогольмен қатты уланудың немесе психоздың салдарынан жарақатқа ұшыраған; полиция құрылымдық бөлімшелерінің күшімен күзетілетін тері-венерологиялық аурулары бар науқастарды емдеу және оларға қызмет көрсеткені үшін
БЛЖ-дан 22%
7)
Психиатриялық, психоневрологиялық, интенсивті   бақылаудағы мамандандырылған үлгідегі психиатриялық, наркологиялық   ұйымдардың, психиатриялық  (психо-неврологиялық) денсаулық сақтау мекемелері жанындағы емдеу-өндірістік(еңбек) шеберханаларындағы және интернат үйлеріндегі;
бейінді ауруларды емдеуге арналмаған бөлімшелердің, кабинеттердің,   палаталарды қоспағанда;
психиатриялық (психоневрологиялық) мекемелер,  психоневрологиялық интернат-үйлерінің және ақыл-ойы кем балалардың интернат-үйлері жанындағы психиатриялық (психоневрологиялық) мекемелердің, психиатриялық ауруларды және маскүнемдік пен нашақорлықтан зардап шеккен адамдарды емдеуге арналған бөлімшелердің, кабинеттердің,   палаталардың басқа да денсаулық сақтау мекемелерінің қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 22%
8)
Бараоперация жасау бөлмесінде үнемі жұмыс істейтін қызметкерлерге
БЛЖ-дан 22 %
9)
Мамандандырылғанемдеу-алдын  алу мекемелерін (МЕАМ), маскүнемдікке, нашақорлыққа    және уытқұмарлыққа шалдыққан науқастарды мәжбүрлеп емдеуге арналған бөлімшелердің (палаталардың) қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 35 %
10)
Жедел медициналық жәрдем станцияларының (бөлімшелерінің), арнайы бригадалардың қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 22 %
11)
Анестезиология-реанимация; реанимация және интенсивті терапия  (экспресс-диагностиканы қамтамасыз ететін зертханаларды (топтарды) қоспағанда), рентгенология, радиология және рентгенологиялық бөлімдер, бөлімшелері,     зертханалар, жұқпалы аурулардың тірі қоздырғыштарымен(немесе ауру жануарлармен),   ауру тудыратын вирустармен, бозғыл трепонеманы иммобилизациялау реакциясын қою  жөніндегі үнемі атқарылатын жұмыс үшін көзделген химиялық реактивтермен,   аллерген реактивтермен   жұмыс істеу кезінде барлық бейіндегі топтар мен кабинеттер және зертханалар, бөлімшелер (топтар) қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 20%

3)
Работникам
организаций
(подразделений)
здравоохранения по
заготовке и хране-
нию в замороженном
состоянии крови и
ее компонентов и
костного мозга,
отделения (кабине-
тов) лечебного
плазмофереза,
гемосорбции и
гемодиализа,
медицинским
работникам других
(ведомственных)
учреждений,
работающим в
условиях резкого
перепада атмосфер-
ного давления или
с использованием
его элементов,
вольеры,
медицинских
пунктов на вокзалах
20% от БДО
4)
Работникам
санитарно-эпидемио-
логических служб
20% от БДО
5)
Работникам за
работу с возбудите-
лями особо опасных
инфекций и
материалами
потенциально
зараженными ими;
работникам учрежде-
ний здравоохранения
Аральского и
Казалинского
районов
Кызылординской
области;
22% от БДО
6)
Работникам
организаций
здравоохранения и
медицинским работ-
никам в других
учреждениях (под-
разделениях) за
лечение и
обслуживание
больных с
поражением
центральной,
периферической
нервной системы и
дефектами умствен-
ного развития с
нарушением психики
(в т.ч. для
детей); травмами
вследствие острого
алкогольного
отравления или
психоза; с
кожвенерическими
заболеваниями,
подлежащих охране
силами подразделе-
ний полиции;
22% от БДО
7)
Работникам
психиатрических,
психоневрологи-
ческих,
психиатрических
специализированного
типа с интенсивным
наблюдением,
наркологических
организаций
(подразделений), в
лечебно-производ-
ственных (трудовых)
мастерских при
психиатрических
(психоневрологичес-
ких) учреждениях
здравоохранения и
в домах-интернатах;
в подсобных
сельских хозяйствах
при психиатрических
(психоневрологичес-
ких) учреждениях,
психоневроло-
гических
домах-интернатах
и детских
домах-интернатах
для детей с дефек-
тами умственного
развития, за
исключением
отделений, кабине-
тов палат, не
предназначенных
для лечения
профильных больных;
отделений, палат и
кабинетов для
лечения психических
больных и лиц,
страдающих
алкоголизмом и
наркоманией;
других организаций
здравоохранения;
22% от БДО
8)
Работникам,
постоянно занятым
на работе в
барооперационной
22% от БДО
9)
Работникам
специализированных
лечебно-профилак-
тических учреждений
(СЛПУ), отделений
(палат) для
принудительного
лечения больных
алкоголизмом,
наркоманией и
токсикоманией
35% от БДО
10)
Работникам станций
(отделений) скорой
медицинской
помощи, спецбригад
22% от БДО
11)
Работникам отделе-
ния (группы):
анестезиологии-реа-
нимации; реанимации
и интенсивной
терапии (за исклю-
чением лаборатории
(группы),
обеспечивающей
экспресс-диагности-
ку), рентгенологии,
радиологии и
рентгенологические
отделы, отделения,
лаборатории,
группы и кабинеты
всех профилей и
лаборатории при
работе с живыми
возбудителями
инфекционных
заболеваний (или
больными
животными), с
вирусами, вызываю-
щими заболевания,
с химическими
реактивами,
реактивами-аллер-
генами, предусмо-
тренными для
постоянной работы
по постановке
реакции иммобили-
зации бледных
трепонем;
20% от БДО

12)
Туберкулез (туберкулезге қарсы) мекемелерінің, диспансерлердің,орталық аудандық  ауруханалар бөлімшелерінің және басқа да денсаулық сақтау ұйымдарының, санаторийлердің, санаторий-профилакторийлердің, емдеу-өндірістік шеберханалардың, бөлімшелердің, палаталардың, туберкулезбен ауыратындарға арналған оқшаулағыштардың, емдеу-алдын алу мекемелерінің, интернат-үйлерінің, туберкулезге   қарсы кабинеттердің қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 60 %
13)
Интенсивті бақылаудағы мамандандырылған үлгідегі психиатриялық ауруханалардың қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 60 %
14)
Сот-психиатриялық сараптама қамауға алынған адамдарға арналған) бөлімшелерінің;
сот медицинасы орталығының (бөлімшелерінің) қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 60%
БЛЖ-дан 30%
15)
ЖҚТБ-ның алдын  алу және онымен күресу жөніндегі орталықтардың қызметкерлеріне; ЖҚТБ және АҚТҚ  жұқтырған ауруларды диагностикалық   емдеу және оларға тікелей қызмет көрсету үшін;
ғылыми-зерттеу ұйымдарының,  ғылыми-өндірістік бірлестіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің, оның ішінде бактериялық және вирустық препараттарды өндіру бөлімшелерінің қызметкерлеріне, ЖҚТБ проблемасы бойынша ғылыми тақырыпты орындағаны үшін және ЖҚТБ мен АҚТҚ-ға шалдыққандармен байланыс жасайтын ЖҚТБ вирусымен және АҚТҚ жұқтыруы мүмкін материалмен  (оның ішінде - жануарлармен де) жұмыс істейтін қызметкерлерге.
Денсаулық сақтау ұйымдарының, мамандандырылған бөлімшелердің қызметкерлеріне ЖҚТБ-мен ауыратындарды  және АҚТҚ жұқтырғандарды  емдеу және оларға тікелей қызмет көрсету үшін; аурулардан және АҚТҚ инфекциясын жұқтырғандарға консультациялар  беру, оларды қарау, медициналық көмек көрсету, сот медициналық және паталого-анатомиялық сараптама, сондай-ақ халықтың қанын және ЖҚТБ-мен ауыратындардан және АҚТҚ жұқтырғандардан келіп түсетін материалдарды зертханалық зерттеудің барлық түрін жүргізгені үшін
ЛЖ-дан 60 %
ЛЖ-дан 60 %
"АҚТҚ инфекциясының және ЖҚТБ-ның алдын алу мен емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы Заңына сәйкес.
Қызметкерлердің тізбесін денсаулық сақтау саласындағы орталықты атқарушы орган белгілейді
"АҚТҚ инфекциясының және ЖҚТБ-ның алдын алу мен емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы Заңына сәйкес.
Көрсетілген қосымша ақы нақты жұмыс істеген сағат үшін төленеді.
16)
Паталогоанатомиялық бюролардың (бөлімдердің, бөлімшелердің) мәйітін, тінін ағза мүшелерін және тері дайындау бөлімшелерінің қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 20 %
2.
Лауазымдарды қоса атқарғаны (қызмет көрсету аймағын кеңейткені) үшін қосымша ақы
Денсаулық сақтау ұйымдарының басшы дәрігерлеріне және олардың дәрігер-орынбасарларына өздері штатына кіретін ұйымдарда негізгі қызметі бойынша жұмыс уақытының шегінде жұмыс   атқаруға рұқсат беріледі
Тиісті мамандық дәрігері лауазымдық жалақысының 25% дейін
3.
Уақытша жұмыста жоқ қызметкердің міндетін орындағаны үшін қосымша ақы
"Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына сәйкес

12)
Работникам
туберкулезных
(противотуберкулез-
ных) учреждений,
диспансеров, отде-
лений центральных
районных больниц и
других организаций
здравоохранения,
санаториев,
санаториев-профи-
лакториев,
лечебно-производ-
ственных
мастерских,
отделений, палат,
изоляторов для
больных
туберкулезом
лечебно-профилак-
тических
организаций,
домов-интернатов,
противотуберкулез-
ных кабинетов;
60% от БДО
13)
Работникам
психиатрических
больниц
специализированного
типа с интенсивным
наблюдением
60% от БДО
14)
Работникам:
отделений судебно-
психиатрической
экспертизы (для
лиц, содержащихся
под стражей);
центра
(подразделений)
судебной медицины
60% от БДО
30% от БДО
15)
Работникам центров
по профилактике и
борьбе со СПИДом
за диагностику,
лечение и
непосредственное
обслуживание
больных СПИДом и
ВИЧ-инфицированных,
научно-исследова-
тельских органи-
заций, научно-
производственных
объединений и их
структурных
подразделений,
в том числе по
производству бак-
териальных и
вирусных препара-
тов, за выполнение
научной тематики
по проблеме СПИДа
и контактирующие с
больными СПИДом и
ВИЧ-инфицированны-
ми, работающие с
вирусом СПИД и
потенциально зара-
женными
ВИЧ-материалом
(в том числе
животным);
60% от ДО
В соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от
5 октября
1994 года "О
профилактике
и лечении
ВИЧ-инфекции
и СПИД".
Перечень
работников
определяется
центральным
исполнительным
органом в
области здра-
воохранения
Работникам
организаций
здравоохранения,
специализированных
отделений за
лечение и
непосредственное
обслуживание
больных СПИДом и
ВИЧ-инфицированных;
за проведение
консультаций,
осмотров, оказание
медицинской помощи,
судебно-медицинской
и паталогоанато-
мической эксперти-
зы, а также всех
видов лабораторных
исследований крови
населения и
материалов,
поступающих
от больных СПИДом
и ВИЧ-инфицирован-
ных;
60% от ДО
В соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от
5 октября
1994 года "О
профилактике
и лечении
ВИЧ-инфекции
и СПИД".
Указанная
доплата
выплачивается
пропорциональ-
но за факти-
чески отрабо-
танные часы
16)
Работникам
паталого-анатоми-
ческих бюро
(отделений,
подразделений),
отделений
заготовки
(консервации)
трупных тканей,
органов и кожи
20% от
БДО
2.
Доплата
за совмещение
должностей
(расширение
зоны
обслуживания)
Руководителям-
врачам организаций
здравоохранения и
их заместителям-
врачам разрешается
вести в
организациях, в
штате которых они
состоят, работу по
специальности в
пределах рабочего
времени по
основной должности
До 25%
долж-
ностного
оклада
врача
соответ-
ствующей
специа-
льности
3.
Доплата
за выполнение
обязанностей
временно от-
сутствующего
работника
В соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от
10 декабря
1999 года "О
труде в
Республике
Казахстан"

1)
Денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына, қызметшілеріне және жұмысшыларына
Ұйымның жұмыс режимін ескеріп, нақты көлемге сүйене отырып
Ұйымның жұмыс режимін ескере отырып, өзінің жұмыс уакытының шегінде (негізгі жұмыспен қатар)
2)
Денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына, қызметшілеріне және жұмысшыларына
Ұйымның жұмыс режимін ескеріп, нақты көлемге сүйене отырып
Ұйымның жұмыс режимін ескере отырып, сол ұйымдағы негізгі лауазым бойынша жұмыс уақытынан тыс
4.
Ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы
1)
Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және басқа да қызметкерлеріне:
Лауазымдар мен ұйымдардың нақты тізбесін денсаулық сақтау саласындағы орталық атқарушы орган белгілейді
аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарымен және оларды жұқтыруы мүмкін материалдармен жұмыс істеу үшін;
5 жылға дейін - БЛЖ-дан 90%,
5-тен 14 жылға дейін БЛЖ-дан 140%, 14 жылдан жоғары - БЛЖ-дан 170%;
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою жөніндегі жедел медициналық көмек көрсету үшін;
5 жылға дейін - БЛЖ-дан 20 %,
5 жылдан жоғары - БЛЖ-дан 40%;
алапес ауруын емдеуді ұйымдастыру және емдеу үшін;
5 жылға дейін БЛЖ-дан 50 %, 5-тен 14 жылға дейін - БЛЖ-дан 90%,
14 жылдан жоғары - БЛЖ-дан 120%;
сот медициналық сараптау қызметін жүзеге асыру үшін;
7 жылға дейін - БЛЖ-дан 40%,
7 жылдан жоғары - БЛЖ-дан 60 %;
Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне және соларға теңестірілген     адамдарға арналған госпитальдарда және ауруханалар құрамындағы арнаулы бөлімшелерде медициналық көмек көрсеткені үшін:
медицина және фармацевтика қызметкерлеріне; басқа да қызметкерлерге
БЛЖ-дан 25% дейін
БЛЖ-дан 20% дейін
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының мекемелерінде медициналық көмек көрсеткені үшін:
медицина және дәріхана қызметкерлеріне; басқа да қызметкерлерге;
БЛЖ-дан 25%
БЛЖ-дан 20%
2)
Сәбилер үйлерінің, балалар үйлерінің және жетім балаларға, ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларға арналған интернат-үйлерінің медицина қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 30%
3)
Денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс істейтін дефектологтар мен логопедтерге
БЛЖ-дан 30%
4)
Маса-шіркей мен басқа да жәндіктер мен  кенелер тараған аудандарда орналасқан санитарлық- эпидемиологиялық станциялардың энтомологтарына және
энтомологтардың   көмекшілеріне
БЛЖ-дан 15%
Маса-шіркей мен басқа да жәндіктер мен  кенелер тараған аудандарға жатқызудың тәртібін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орталық атқарушы орган белгілейді
5)
Шұғыл медициналық көмек көрсету және құтқару жұмыстарын тікелей жүргізу үшін ұйымдастырылған арнайы мақсаттағы медициналық жасақтардың медицина қызметкерлеріне
Күту және үнемі дайындық режиміндегі кезекшіліктің әр сағаты үшін
сағаттық ставкадан 25%
5.
Аумақтық     учаске жағдайында медициналық  көмек көрсеткені  үшін қосымша ақы
Ұйымдардың лауазымдарының, мамандықтарының нақты тізбесін денсаулық сақтау саласындағы орталық атқарушы орган белгілейді
Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина қызметкерлеріне:
ауыл тұрғындарына
7 жылға дейін БЛЖ-дан 40%
7 жылдан астам - БЛЖ-дан 60%
қала тұрғындарына
7 жылға дейін - БЛЖ-дан 30%
7 жылдан астам - БЛЖ-дан 50%
6.
Психоэмоциялық және дене жүктемесі үшін қосымша ақы
Жұмыскерлердің лауазымдары мен мамандықтарының тізбесі, олардың психоэмоциялық және дене жүктемелерін айқындайтын критерийлер осы қаулының 26-қосымшасына сәйкес белгіленеді

1)
Специалистам,
служащим и рабочим
организаций
здравоохранения
Исходя
из фак-
тического
объема с
учетом
режима
работы
органи-
зации
В пределах
своего
рабочего
времени
(наряду с
основной
работой) с
учетом режима
работы
организации
2)
Специалистам,
служащим и рабочим
организаций
здравоохранения
Исходя
из фак-
тического
объема с
учетом
режима
работы
органи-
зации
За пределами
рабочего
времени по
основной
должности
в той же
организации
с учетом
режима работы
организации
4.
Доплата
за особые
условия
труда
1)
Медицинским и
другим работникам
организаций
здравоохранения:
Конкретный
перечень
должностей и
организаций
устанавли-
вается
центральным
исполнительным
органом в
области здра-
воохранения
за работу с
возбудителями особо
опасных инфекций и
материала возможно
зараженными ими;
До
5 лет -
90% от
БДО;
С 5 до
14 лет -
140% от
БДО;
Свыше
14 лет -
170% от
БДО;
за оказание
экстренной
медицинской помощи
по ликвидации
последствий
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера;
До
5 лет -
20% от
БДО;
Свыше
5 лет -
40% от
БДО;
за организацию и
лечение лепры
заболеваний;
До
5 лет -
50% от
БДО;
С 5 до
14 лет -
90% от
БДО;
Свыше
14 лет -
120% от
БДО;
за осуществление
судебно-медицинской
экспертной
деятельности;
До
7 лет -
40% от
БДО;
Свыше
7 лет -
60% от
БДО;
за оказание
медицинской помощи
в госпиталях для
инвалидов Великой
Отечественной
войны и лиц,
приравненных к
ним, и специальных
отделениях в
составе больниц:
медицинским и
фармацевтическим
работникам
другим работникам
До 25%
от БДО
До 20%
от БДО
за оказание
медицинской помощи
в организациях
Медицинского
центра Управления
делами Президента
Республики
Казахстан:
медицинским и
аптечным работникам
другим работникам
25% от
БДО
20% от БДО
2)
Медицинским
работникам домов
ребенка, детских
домов и школ-
интернатов для
детей-сирот и
детей, оставшихся
без попечения
родителей
30%
от БДО
3)
Дефектологам
и логопедам,
работающим в
организациях
здравоохранения
30%
от БДО
4)
Энтомологам
и помощникам
энтомологов
санитарно-
эпидемический
станций,
расположенных
в районах
распространения
гнуса и
других опасных
насекомых и клещей
15%
от БДО
Порядок
отнесения
территорий
к районам
массового
распростране-
ния гнуса и
других опасных
насекомых и
клещей уста-
навливается
уполномоченным
центральным
исполнительным
органом в
области здра-
воохранения
5)
Медицинским
работникам
медицинских отрядов
специального
назначения,
организованных для
непосредственного
оказания экстренной
медицинской помощи
и спасательных
работы
25% от
часовой
ставки
за каждый
час
дежурства
в режиме
ожидания
и
постоян-
ной
готовнос-
ти
5.
Доплата за
оказание
медицинской
помощи в
условиях
территориа-
льного
участка
Конкретный
перечень
должностей,
специалистов,
организаций
устанавли-
вается
центральным
исполнительным
органом
в области
здравоохране-
ния
Медицинским
работникам
организаций
здравоохранения:
сельскому населению
До 7 лет
- 40% от
БДО
Свыше
7 лет -
60% от
БДО
городскому
населению
До 7
лет - 30%
от БДО
Свыше
7 лет -
50% от
БДО
6.
Доплата за
психоэмо-
циональные
и физические
нагрузки:
Конкретный
перечень
должностей и
специальностей
работников
и критерии,
определяющие
их психоэмо-
циональные и
физические
нагрузки
устанавли-
ваются
согласно
приложению 26
к постанов-
лению

1)
Кардиохирургиялық, трансплантологиялық, нейрохирургиялықжәне микро-хирургиялық бейінді, соның   ішінде жұмысы психоэмоциялық  және дене жүктемесімен жоғары дәрежеде ұштасатын балалар хирургиясы мамандары:
Жоғары мамандандырылған медициналық қызмет көрсететін ұйымдар
дәрігерлер:
кардиохирург;
трансплантолог;
микрохирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
БЛЖ-дан 200%
орта медициналық персонал: операция медбикесі; медбике; реаниматология және анестезиология    және интенсивті   терапия бөлімшесінің анестезисткасы;
БЛЖ-дан 150%
2)
Хирургиялық    және акушер-гинекологиялық    бейінді, соның ішінде жұмысы психо-эмоциялық және дене жүктемесімен жоғары дәрежеде ұштасатын балалар хирургиясы мамандары:
Стационарлық медициналық көмек, оның ішінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін ұйымдар
дәрігерлері:
акушер-гинеколог;
жалпы хирург;
абдоминалды хирург;
торакальды хирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
анестезиолог-реаниматолог;
эндокринологиялықхирург;
уролог;
проктолог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-ортопед (оның ішінде травматологиялық пункттердің);
жақ-бет хирургі; пластикалық хирург;
камбустиолог;
офтальмолог;
оториноларинголог;
эндоскопист;
трансфузиолог;
БЛЖ-дан 150%
орта медициналық персонал:
операция медбикесі;
перзентхана бөлімшесінің  акушері;
медбике;
реаниматология және анестезиология бөлімшесінің (тобының) анестезисткасы;
интенсивті терапия палатасының медбикесі;
травмотология бейінінің медбикесі;
БЛЖ-дан 100%
Стационарлық көмек, оның ішінде жоғары     мамандандырылған медициналық көмек көрсететін ұйымдар
Травматологиялық пункттер
3)
Хирургиялық бейін мамандары,  соның ішінде балалар:
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін ұйымдар
дәрігерлері:
хирург;
уролог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-ортопед;
офтальмолог;
оториноларинголог;
стоматолог-хирург;
акушер-гинеколог;
БЛЖ-дан 80%
орта медициналық персонал:
хирургиялық бейін медбикесі;
БЛЖ-дан 50%
4)
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдарының мамандары:
дәрігерлер:
терапевт (учаскелік);
педиатр (учаскелік)
жалпы практика;
БЛЖ-дан 200%
Ауылда орналасқан дәрігерлік амбулатория, бастапқы  медициналық-санитарлық көмек орталығы, емхана
орта медициналық персонал:
учаскелік медбике;
жалпы практикадағы медбике;
фельдшер;
акушер;
медбике;
БЛЖ-дан 150%
Ауылда орналасқан  медициналық пункт, дәрігерлік амбулатория, бастапқы медициналық-санитарлық көмек орталығы, емхана
дәрігерлер:
терапевт (учаскелік);
педиатр (учаскелік);
жалпы практика;
БЛЖ-дан 150%
Қалада орналасқан дәрігерлік амбулатория, бастапқы  медициналық-санитарлық көмек орталығы, емхана
орта медициналық персонал: учаскелік медбике;
жалпы практикадағы медбике;
фельдшер;
акушер;
медбике;
БЛЖ-дан 100%
Қалада орналасқан дәрігерлік амбулатория, бастапқы  медициналық-санитарлық көмек орталығы, емхана

1)
Специалисты
кардиохирур-
гического,
трансплантологи-
ческого, нейро-
хирургического и
микро-хирургиичес-
кого профилей,
в том числе
детские, работа
которых сопряжена
с высокой степенью
психоэмоциональных
и физических
нагрузок:
Организаций,
оказывающих
высокоспециа-
лизированную
медицинскую
помощь
врачи:
кардиохирург;
трансплантолог;
микрохирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
200%
от БДО
средний
медицинский
персонал:
операционная
медицинская
сестра;
медицинская
сестра;
анестезистка
отделений (групп)
реаниматологии и
анестезиологии и
интенсивной
терапии;
150%
от БДО
2)
Специалисты
хирургического
и акушерско-
гинекологического
профилей, в том
числе детские,
работа которых
сопряжена с
высокой степенью
психоэмоциональных
и физических
нагрузок:
Организаций,
оказывающих
стационарную
медицинскую
помощь, в том
числе высоко-
специализиро-
ванную меди-
цинскую помощь
врачи:
акушер-гинеколог;
общий хирург;
абдоминальный
хирург;
торакальный
хирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
анестезиолог-
реаниматолог;
эндокринологи-
ческий хирург;
уролог;
проктолог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-
ортопед (в том
числе
травматологических
пунктов);
челюстно-лицевой
хирург;
пластический
хирург;
камбустиолог;
офтальмолог;
оториноларинголог;
эндоскопист;
трансфузиолог;
150%
от БДО
средний медицинский
персонал:
операционная
медицинская сестра;
акушерка родильно-
го отделения;
медицинская сестра
анестезистка
отделений (групп)
реаниматологии и
анестезиологии;
медицинская сестра
палаты интенсивной
терапии;
медицинская сестра
травматологического
профиля;
100%
от БДО
Организации,
оказывающие
стационарную
медицинскую
помощь, в том
числе высоко-
специализиро-
ванную
медицинскую
помощь
Травматологи-
ческие пункты
3)
Специалисты
хирургического
профиля, в том
числе детские:
Организации,
оказывающие
консультативно-
диагностическую
помощь
врачи:
хирург;
уролог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-
ортопед;
офтальмолог;
оториноларинголог;
стоматолог-хирург;
акушер-гинеколог;
80% от
БДО
средний
медицинский
персонал:
медицинская сестра
хирургического
профиля;
50% от
БДО
4)
Специалисты
организаций
первичной
медико-санитарной
помощи:
врачи:
терапевт
(участковый);
педиатр
(участковый);
общей практики;
200%
от БДО
Врачебная
амбулатория,
Центр первичной
медико-санитар-
ной помощи,
поликлиника,
расположенные
на селе
средний медицин-
ский персонал:
медицинская сестра
участковая;
медицинская сестра
общей практики;
фельдшер;
акушерка;
медицинская
сестра;
150 %
от БДО
Медицинский
пункт,
врачебная
амбулатория,
Центр первичной
медико-санитар-
ной помощи,
поликлиника,
расположенные
на селе
врачи:
терапевт
(участковый);
педиатр
(участковый);
общей практики;
150% от
БДО
Врачебная
амбулатория,
Центр первичной
медико-санитар-
ной помощи,
поликлиника,
расположенные
в городе
средний
медицинский
персонал:
медицинская сестра
участковая;
медицинская сестра
общей практики;
фельдшер;
акушерка;
медицинская
сестра;
100% от
БДО
Медицинский
пункт,
врачебная
амбулатория,
Центр первичной
медико-санитар-
ной помощи,
поликлиника,
расположенные
в городе

5)
Паталогоанатомиялық бюро (бөлімшелердің),  сот-медициналық   сараптама орталықтарының мамандары:
жалпы сараптамалық зерттейтін сот-медициналық сарапшы;
паталогоанатом, оның ішінде балалар паталого-анатомы;
БЛЖ-дан 150%
БЛЖ-дан 150%
Тікелей мәйіттерді сараптаумен айналысатын мамандар
Тікелей мәйіттерді союмен айналысатын мамандар
6)
Жедел   медициналық  жәрдем станцияларының (бөлімшелерінің)  қызметкерлері:
Жедел       медициналық      жәрдем станциялары (бөлімшелері)
жедел және шұғыл медициналық жәрдем;
БЛЖ-дан 150%
жедел медициналық жәрдем станциясының фельдшері;
БЛЖ-дан 120%
медбике;
медициналық тіркеуші,
санитар,
жүргізуші;
БЛЖ-дан 100%
7.
Жедел   медициналық  жәрдем станцияларының    (бөлімшелерінің)  ауысым бойынша басқарушы функциясын орындағаны үшін дәрігерлерге (дәрігер лауазымы болмағанда - фельдшерлерге)
Медициналық жедел жәрдем станцияларының    (бөлімшелерінің) жұмысын ұйымдастырғаны және   басшылық жасағаны    үшін қосымша ақы
БЛЖ-дан 20%
8.
Үлгі штаттық нормативтерде  белгіленген  тәртіппен бөлімшенің (кабинеттердің) меңгерушісі функциясын орындағаны үшін дәрігерлерге
БЛЖ-дан 20%
9.
Денсаулық сақтау  ұйымдарындағы, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат үйлеріндегі, медициналық комиссиялардағы олардың атауларына қарамастан, дәрігер қызметін атқарушы, медицина, фармацевтика, биология, химия ғылымдарының докторы,
медицина, фармацевтика, биология, химия ғылымдарының кандидаты деген ғылыми дәрежесі бар, дәрігерлерге, сондай-ақ белгіленген тәртіппен медициналық және фармацевтикалық қызметті атқаруға
рұқсаты бар қызметкерлерге
Ғылыми дәрежесі үшін қосымша ақы
БЛЖ-дан 25%
БЛЖ-дан 20%
10.
Денсаулық    сақтау ұйымдарының    дәрігерлеріне, провизорларына,   мамандарына  және басқа да қызметкерлеріне
Диагностиканың немесе  емдеудің жаңа әдістерін практикаға енгізген үшін, жұмыстағы жоғары жетістіктері, аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны  үшін, еңбектегі ауыртпалықтар мен қиындықтары үшін үстемеақы
БЛЖ-ның 40%-нан көп емес
Көрсетілген үстемеақыны белгілеудің тәртібі мен шарттарын мемлекеттік басқару органы айқындайды
11.
Денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларына
Ұйымды дамытуға бағытталған жұмысы үшін, сырқаттарды диагностикалау мен емдеудің алдыңғы қатарлы әдістерін, жаңа дәрілік заттар мен  медициналықжабдықты ұйымның практикасында қолданғаны үшін үстемеақы
БЛЖ-ның 150%-нан көп емес
Көрсетілген үстемеақыны белгілеудің тәртібі мен шарттарын мемлекеттік басқару органы айқындайды
Ескертпе.
1. Мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше кауіпті) еңбек жағдайларында жұмыс істегені үшін екі (немесе одан да көп) негіздер бойынша: туберкулез емдеу-алдын алу мекемелерінің палаталарының, бөлімшелерінің, интернат-үйлерінің медицина және өзге де персоналына - БЛЖ-дан 70% мөлшерінде, мамандандырылған емдеу алдын алу,   ұйымдарының (маскүнемдіктен, нашақорлықтан, уытқұмарлықтан мәжбүрлеп емдеу палаталарының, бөлімшелерінің) қызметкерлеріне БЛЖ-дан 40% мөлшерінде, 20%-дан 22%-ке дейін қосымша ақы көзделетін басқа да ұйымдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерде - БЛЖ-дан 23% мөлшерінде қосымша ақылар белгіленеді.

5)
Специалисты
паталого-анатоми-
ческих бюро
(отделений),
центров
судебно-медицинской
экспертизы:
судебно-медицин-
ский эксперт общего
экспертного
исследования;
паталогоанатом, в
том числе детский;
150%
от БДО
150%
от БДО
Специалистам,
занимающимся
непосредственно
экспертизой
трупов
Специалистам,
занимающимся
непосредственно
вскрытием
трупов
6)
Работники станций
(отделений) скорой
медицинской помощи:
Станции
(отделения)
скорой меди-
цинской помощи
врач скорой и
неотложной меди-
цинской помощи;
150%
от БДО
фельдшер станции
скорой медицинской
помощи;
120%
от БДО
медицинская
сестра;
медицинский
регистратор;
санитар;
водитель;
100%
от БДО
7.
Врачам (при
отсутствии
должности врача -
фельдшерам) за
выполнение функций
старшего по смене
станций (отделений)
скорой медицинской
помощи
Доплата за
организацию
и руководство
работой
станции
(отделений)
скорой
медицинской
помощи
20% от
БДО
8.
Врачам за
выполнение
функций
заведующего
отделением
(кабинетов)
в порядке,
установленном
типовыми штатными
нормативами
20% от
БДО
9.
Врачам, занимающим
врачебные должнос-
ти, независимо от
их наименований в
организациях
здравоохранения,
домах-интернатах
для престарелых и
инвалидов, в
медицинских комис-
сиях, провизорам,
а также работникам,
допущенным в
установленном
порядке к
медицинской и
фармацевтической
деятельности,
имеющим ученую
степень:
доктора
медицинских,
фармацевтических,
биологических,
химических наук;
кандидата
медицинских,
фармацевтических,
биологических,
химических наук
Доплата за
ученую
степень
25%
от БДО
20%
от БДО
10.
Врачам, провизорам,
специалистам и
другим работникам
организаций
здравоохранения
Надбавка
за внедрение
новых методов
диагностики
или лечения
в практику,
за высокие
достижения
в работе,
выполнение
особо важных
или срочных
работ, за
сложность и
напряженность
в труде
Не более
40%
от БДО
Порядок
и условия
установления
указанной
надбавки
определяются
органом госу-
дарственного
управления
11.
Руководителям
организаций
здравоохранения
Надбавка
за работу,
направленную
на развитие
организаций,
применение
в практике
организаций
передовых
методов
диагностики
и лечения
больных,
новых
лекарственных
средств и
медицинского
оборудования
Не более
150%
от БДО
Порядок и
условия
установления
указанной
надбавки
определяются
органом
государственно-
го управления
Примечание.
1. Работникам государственных учреждений и казенных предприятий здравоохранения за работу с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда по двум (или более) основаниям устанавливаются доплаты: для медицинского и прочего персонала в туберкулезных лечебно-профилактических учреждениях (палатах, отделениях, домах-интернатах) - в размере 70% от БДО, в специализированных лечебно-профилактических организациях (палатах, отделениях для принудительного лечения больных алкоголизмом, наркоманией, токсикоманией) - в размере 40% от БДО, в других организациях и их структурных подразделениях, в которых доплаты предусмотрены от 20% до 22% - в размере 23% от БДО.

2. Медицина қызметкерлеріне кезекшілікте болғаны үшін еңбекақы төлеу нақты жұмыс істеген уақыты үшін жүргізіледі. Кезекшілікті ұйымдастыру және оған ақы төлеу тәртібін денсаулық сақтау саласындағы орталық атқарушы орган белгілейді.
3. Осы қосымшада белгіленген қосымша ақылар мен үстемеақылар ұлттық қауіпсіздік органдары, ішкі істер органдары жүйесінің, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқарушы жүйесінің, Қорғаныс министрлігі жүйесінің, Республикалық ұланның мемлекеттік мекемелері мен қазыналық кәсіпорындарының әскери және арнайы атағы жоқ медициналық қызметкерлеріне, білім және ғылым, әлеуметтік қамсыздандыру, дене шынықтыру және спорт жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен қазыналық кәсіпорындарының медицина және ғылыми қызметкерлеріне қолданылады.
4. Медицина қызметкерлерінің біліктілік санаты үшін қосымша ақы ставкаға сәйкес, алайда бір толық ставкаға белгіленген мөлшерден аспайтын көлемде пропорционалды төленеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»30 қарашадағы
N 1156 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
24-қосымша
Басшыларға, мамандарға және қызметшілерге еңбекақы төлеу арттыру коэффициентімен жүзеге асырылатын республикалық мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындардың тізбесі
Республикалық мемлекеттік мекемелер
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты" мемлекеттік ғылыми-зерттеу мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы дирекциясы" мемлекеттік мекемесі.
5. "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасының Президенттік мәдениет орталығы" мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" мемлекеттік мекемесі.
Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар
1. "Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. "Күләш Байсейітова атындағы Ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. "М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4.«"М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

2. Оплату труда медицинских работников за несение дежурства производить за фактически отработанное время. Порядок организации и оплаты дежурств утверждается центральным исполнительным органом в области здравоохранения.
3. Установленные в настоящем приложении доплаты и надбавки распространяются на медицинских работников, не имеющих воинских и специальных званий, государственных учреждений и казенных предприятий системы органов национальной безопасности, органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, системы Министерства обороны, Республиканской гвардии, на медицинских и научных работников государственных учреждений и казенных предприятий системы образования и науки, социального обеспечения, физической культуры и спорта.
4. Порядок и условия выплаты доплаты за квалификационную категорию для медицинских работников устанавливаются центральным исполнительным органом в области здравоохранения.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Перечень
республиканских государственных учреждений и казенных
предприятий, в которых оплата труда руководителей,
специалистов и служащих осуществляется с повышающим
коэффициентом
Республиканские государственные учреждения
1. Государственное научно-исследовательское учреждение "Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан".
2. Государственное учреждение "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан".
3. Государственное учреждение "Музей Первого Президента Республики Казахстан".
4. Государственное учреждение "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане".
6. Государственное учреждение "Президентский центр культуры Республики Казахстан".
7. Государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан".
Республиканские государственные казенные предприятия
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая".
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный театр оперы и балета имени Куляш Байсеитовой".
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова".
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр драмы имени М. Лермонтова".

5. "Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. "Н. Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. "Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
10. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. "Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының әкімшілік ғимараттар дирекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12. "Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттік мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13. "Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»30 қарашадағы
N 1156 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
25-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік мекемелері мен қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайы үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
Р/с
N
Қызметкерлер кәсіптерінің,  лауазымдарының атауы,  санаттары
Қосымша ақылар мен  үстемеақылардың  түрлері
Қосымша  ақылар мен  үстемеақылар дың мөлшері
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
"Кеме қатынасы тіркелімі" ММ, су жолдары қазыналық кәсіпорындарының,»"Облжолзертхана" ММ кызметкерлеріне
Қауырттылығы және күрделілігі үшін қосымша ақы
ЛЖ-дан 50 % дейін
Кәсіпорын басшысы белгілеген тәртіппен
2
Су жолдары қазыналықкәсіпорындарының, "Облжолзертхана" ММ мамандары мен қызметкерлеріне
Ауыр (аса ауыр) қол еңбегі жұмыстарымен және еңбек жағдайлары зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) жұмыстармен айналысатын қызметкерлерге қосымша ақы
ЛЖ-дан 50% дейін
"Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына сәйкес және еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген Еңбек жағдайлары зиянды кәсіптер және қызметтер өндірістерінің, цехтарының, тізімі (тізбесі) негізінде
3.
Су жолдары қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне:
Кәсіпорын басшысы белгілеген тәртіппен

5. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова".
6. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Н. Сац".
7. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская государственная филармония имени Жамбыла".
8. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы".
9. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический театр танца Республики Казахстан".
10. Республиканское государственное казенное предприятие "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан Управления делами Президента Республики Казахстан".
11. Республиканское государственное казенное предприятие "Дирекция административных зданий Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан".
12. Республиканское государственное казенное предприятие "Центральный государственный музей Республики Казахстан".
13. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева".
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
N
п/п
Наименование
профессий,
должностей, категорий
работников
Виды доплат и
надбавок
Размеры доплат
и надбавок
Примечание
1
2
3
4
5
1.
Работникам
ГУ "Регистр
судоходства",
казенных
предприятий
водных путей,
ГУ "Облжоллабо-
ратория"
Доплата за
сложность и
напряженность
до 50% от ДО
В порядке,
установ-
ленном
руководи-
телем
предприя-
тия
2.
Специалистам и
служащим
казенных
предприятий
водных
путей, ГУ
"Облжоллабора-
тория"
Доплата
работникам,
занятым на
тяжелых (особо
тяжелых)
физических
работах и
работах с
вредными (особо
вредными) и
опасными (особо
опасными)
условиями труда
до 50% от БДО
В соответ-
ствии с
Законом
Республики
Казахстан
от 10
декабря
1999 года
"О труде в
Республике
Казахстан"
и на
основании
Списка
(перечня)
производ-
ств, цехов
профессий и
должностей
с вредными
условиями труда,
определен-
ного
уполномо-
ченным
органом
по труду
3.
Работникам
казенных
предприятий
водных
путей:
В порядке,
установ-
ленном
руководи-
телем
предприя-
тия

1)
сүңгуірлерге
Су астында жұмыс істегені үшін үстемеақы
Әр сағат үшін сағаттық ставканың 100%
2)
қызметкерлерге
Жұмыстың жол сипаты үшін үстемеақы
Әрбір күнтізбелік күн үшін АЕК-тен* 35%
Ескертпе:
* АЕК - заңнамалық кесіммен белгіленген айлық есептік көрсеткіш.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»30 қарашадағы
N 1156 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
26-қосымша
Денсаулық сақтау мемлекеттік мекемелері мен қазыналық кәсіпорындары қызметкерлерінің лауазымдары мен мамандықтарының тізбесі және олардың психоэмоционалдық жүктемесін айқындайтын өлшемдер
Р/с
N
Қызметкерлер мамандық тарының, лауазымдарының атауы
Психоэмоционалдық жүктемесінің өлшемдері
1
2
3
1.
Жұмысы психоэмоционалдық және дене жүктемесінің жоғарғы дәрежесімен ұштасқан хирургиялық, соның ішінде балалар хирургиясы бейінді мамандар
Хирургиялық араласудың нәтижесі үшін тұрақты жүйке-эмоционалдық ширығу, кезекшілікке байланысты қатты шаршау, шұғыл операциялық араласулар, мәжбүрлі жұмыс істеу қалпы, анализатор жүйелерінің шамадан тыс ширығуы, жедел шешім қабылдау қажеттігі, көзге көп күш түсу - жоғары дәрежедегі жүктеме
1)
дәрігерлер:
кардиохирург;
трансплантолог;
микрохирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
2)
орта медициналық персонал:
операция медбикесі;
реаниматология және анестезиология және интенсивті терапия бөлімшесінің анестезист медбикесі;
2.
Хирургиялық және акушер-гинекологиялық, соның ішінде балалар хирургиясы, акушер-гинекологиясы бейінді мамандар:
1-тармақтағы өлшемдер, бірақ жүктеме дәрежесі одан төмендеу - орташа дәрежедегі жүктеме
1)
дәрігерлер:
акушер-гинеколог;
жалпы хирург;
абдоминальды хирург;
торакальды хирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
анестезиолог-реаниматолог;
эндокринологиялық хирург;
уролог;
проктолог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-ортопед (соның ішінде травматология пункттерінің);
жақ сүйегі-бет хирургы;
пластикалық хирург;
камбустиолог;
офтальмолог;
оториноларинголог;
эндоскопист;
трансфузиолог;
2)
орта медициналық персонал:
операция медбикесі;
перзентхана бөлімшесінің акушері;
реаниматология және анестезиология және интенсивті терапия бөлімшесінің анестезист медбикесі;
интенсивті терапия палатасының медбикесі;
травматология пункттерінің медбикесі;
3.
Амбулаториялық ұйымдардың хирургиялық, соның ішінде балалар хирургиясы бейінді мамандары:
1-тармақтағы өлшемдер, бірақ жеңіл дәрежедегі жүктеме
1)
дәрігерлер:
хирург;
уролог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-ортопед;
офтальмолог;
оториноларинголог;
стоматолог-хирург;
акушер-гинеколог;
2)
орта медициналық персонал:
хирургиялық бейінді медбике;
4.
Ауылдағы алғашқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдарының мамандары:
Аса шыдамдылық таныту және көңіл бөлу, психоэмоциялық ширығу - үйдегі науқастармен және оның туысқандарымен (қарым-қатынас қиындығы, психикалық ауытқуы бар науқастың әдеттен тыс мінез-құлқы қаупінің жоғарылығы, ауа-райы жағдайының қолайсыз әсер етуі (үй-жайдан тыс болуға байланысты жұмыс), патогендік инфекциямен үнемі контактіде болу қаупі, артық жүктемесі бар жұмыс - 1 дәрежедегі жүктеме

1)
водолазам
Надбавка за
выполнение
подводных
работ
100% от
часовой ставки
за каждый час
2)
работникам
Надбавка за
разъездной
характер
работы
35% от МРП*
за каждый
календарный
день
Примечание:
* МРП - месячный расчетный показатель, установленный законодательным актом
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Перечень
должностей и специальностей работников государственных
учреждений и казенных предприятий здравоохранения и
критерии, определяющие их психоэмоциональные нагрузки
N п/п
Наименование
специальностей,
должностей
работников
Критерии психоэмоциональной
нагрузки
1
2
3
1.
Специалисты
хирургического
профиля, в том
числе детские,
работа которых
сопряжена с высокой
степенью психоэмо-
циональных и
физических нагрузок:
Постоянное нервно-эмоциональное
напряжение за исход
хирургического вмешательства,
повышенная усталость, связанная
с дежурствами, экстренные
оперативные вмешательства,
вынужденная рабочая поза,
чрезмерное напряжение
анализаторных систем,
необходимость срочного принятия
решения, большая нагрузка на
орган зрения - тяжелой
степени нагрузки
1)
врачи:
кардиохирург;
трансплантолог;
микрохирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
2)
средний медицинский
персонал:
операционная
медицинская сестра;
медицинская
сестра-анестезист
отделений
реаниматологии и
анестезиологии и
интенсивной
терапии;
2.
Специалисты
хирургического и
акушерско-гинеколо-
гического профилей,
в том числе детские:
Те же критерии, что и в пункте
1, но в менее выраженной
степени - средней степени
нагрузки
1)
врачи:
акушер-гинеколог;
общий хирург;
абдоминальный
хирург;
торакальный хирург;
ангиохирург;
нейрохирург;
анестезиолог-
реаниматолог;
эндокринологический
хирург;
уролог;
проктолог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-
ортопед (в том числе
травматологических
пунктов);
челюстно-лицевой
хирург;
пластический
хирург;
камбустиолог;
офтальмолог;
оториноларинголог;
эндоскопист;
трансфузиолог;
2)
средний медицинский
персонал:
операционная
медицинская сестра;
акушерка родильного
отделения;
медицинская
сестра-анестезист
отделений
реаниматологии и
анестезиологии;
медицинская сестра
палаты интенсивной
терапии;
медицинская сестра
травматологических
пунктов;
3.
Специалисты хирургического
профиля, в том числе детских
амбулаторных организаций:
Те же критерии, что и
в пункте 1, но в легкой степени
нагрузки
1)
врачи:
хирург;
уролог;
онколог-хирург;
маммолог;
травматолог-
ортопед;
офтальмолог;
оториноларинголог;
стоматолог-хирург;
акушер-гинеколог;
2)
средний медицинский
персонал:
медицинская сестра
хирургического
профиля
4.
Специалисты органи-
заций первичной
медико-санитарной
помощи, расположен-
ных на селе:
Обладание высокой терпеливостью
и вниманием, психоэмоциональное
напряжение - сложность контакта
с больным и его родственниками
на дому, высокий риск
неадекватного поведения
психически неуравновешенного
больного, воздействие
неблагоприятных условий (работа
связанная с пребыванием вне
помещения), наличие постоянного
риска контакта с патогенной
инфекцией, работа с
перегрузками - 1 степени
нагрузки

1)
дәрігерлер:
терапевт (учаскелік);
педиатр (учаскелік);
жалпы практика;
2)
орта медициналық персонал:
учаскелік медбике;
жалпы практика медбикесі;
фельдшер;
акушер;
медбике;
5.
Қаладағы алғашқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдарының мамандары:
4-тармақтағы өлшемдер, бірақ жүктеме дәрежесі одан төмендеу - 2 дәрежедегі жүктеме
1)
дәрігерлері:
терапевт (учаскелік);
педиатр (учаскелік);
жалпы практика;
2)
орта медициналық персонал:
учаскелік медбике;
жалпы практика медбикесі;
фельдшер;
акушер;
медбике;
6.
Патологоанатомиялық бюроларының (бөлімшелерінің), сот-медициналық сараптама орталықтарының мамандары:
Мәйітті союға байланысты жұмыс, патогендік флорамен байланыста болу қаупі, қайтыс болған науқастардың, өлген және өлтірілген адамдардың туысқандарымен қарым-қатынас жасау кезіндегі психоэмоциялық ширығу
1)
тікелей мәйіттердің сараптамасымен айналысатын жалпы сараптамалық зерттеулердің сот-медициналық сарапшысы;
2)
тікелей мәйіттерді союмен айналысатын патологоанатом, соның ішінде балалар патологоанатомы;
7.
Жедел медициналық жәрдем станцияларының (бөлімшелерінің) қызметкерлері:
Жоғары жедел сапа - диагностика мен емдеуде тез шешім қабылдау, жарақат алу қаупінің жоғарылығы, артық дене жүктемелері - тәуліктік жұмыс, жоғары психоэмоциялық жүктеме - өмір мен өлім арасында жатқан науқастарға жедел медициналық көмек көрсету жөніндегі жұмыс
1)
жедел және шұғыл медициналық жәрдем дәрігері;
2)
жедел медициналық жәрдем станциясының фельдшері;
3)
медбике;
медициналық тіркеуші;
санитар;
жүргізуші.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 30 қарашадағы
N 1156 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
27-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне үнемдеу есебiнен сыйлықақы беру жұзеге асырылатын, материалдық көмек көрсетiлетiн және үстемеақы белгiленетiн шығыс түрлерiнiң тiзбесi
Сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және үстемеақылар белгiлеу мынадай шығыс түрлерi бойынша үнемдеу есебiнен жүзеге асырылады:
1) қаржыландыру жоспары бойынша үнемделген қаражаттың жалпы көлемiнiң 30% асырмай жыл iшiнде, ал желтоқсанда - бiр жылда үнемделген қаражаттың толық көлемiнде:
ел iшiндегi iссапарлар және қызметтiк жол жүрулер;
елден тыс жерлерге iссапарлар және қызметтiк жол жүрулер;
үй-жайларды жалға алу ақысын төлеу;
коммуналдық қызметтерге ақы төлеу;
байланыс қызметiне ақы төлеу;
көлiк қызметiне ақы төлеу;
электр энергиясына ақы төлеу;
жылуға ақы төлеу;
ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету, оларды ағымдағы жөндеу;
өзге де қызметтер;
өзге де ағымдағы шығыстар;

1)
врачи:
терапевт
(участковый);
педиатр
(участковый);
общей практики;
2)
средний медицинский
персонал:
медицинская сестра
участковая;
медицинская сестра
общей практики;
фельдшер;
акушерка;
медицинская сестра
5.
Специалисты органи-
заций первичной
медико-санитарной
помощи, расположен-
ных в городе:
1)
врачи:
терапевт (участковый);
педиатр (участковый);
общей практики;
Те же критерии, что и в
пункте 4, но в меньшей степени
- 2 степени нагрузки
2)
средний медицинский
персонал:
медицинская сестра
участковая;
медицинская сестра
общей практики;
фельдшер;
акушерка;
медицинская сестра
6.
Специалисты
патологоанатомичес-
ких бюро
(отделений), центров
судебно-медицинской
экспертизы:
Работа, связанная с вскрытием
трупов, риск контакта с
патогенной флорой,
психоэмоциональное напряжение
при общении с родственниками
умерших больных, погибших и
убитых лиц
1)
судебно-медицинский
эксперт общего
экспертного
исследования,
занимающийся
непосредственно
экспертизой трупов;
2)
патологоанатом, в
том числе детский,
занимающийся
непосредственно
вскрытием трупов
7.
Работники станций
(отделений) скорой
медицинской помощи:
Высокие оперативные качества -
принятие быстрых решении в
диагностике и лечении, высокий
риск травматизма, большие
физические перегрузки -
суточная работа, высокая
психоэмоциональная нагрузка
- работа по оказанию
скорой медицинской помощи
больным, балансирующим между
жизнью и смертью
1)
врач скорой и
неотложной
медицинской помощи;
2)
фельдшер станции
скорой медицинской
помощи;
3)
медицинская сестра;
медицинский
регистратор;
санитар;
водитель
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Перечень
видов расходов, за счет экономии которых
осуществляется премирование, оказывается материальная помощь
и устанавливаются надбавки работникам государственных
учреждений, не являющихся государственными служащими
Премирование, оказание материальной помощи и установление надбавок осуществляются за счет экономии по следующим видам расходов:
1) в течение года, не более 30% от общего объема сэкономленных средств по плану финансирования, а в декабре - в полном объеме сэкономленных средств за год:
командировки и служебные разъезды внутри страны;
командировки и служебные разъезды за пределы страны;
оплата аренды помещений;
оплата коммунальных услуг;
оплата услуг связи;
оплата транспортных услуг;
оплата за электроэнергию;
оплата за отопление;
содержание, обслуживание, текущий ремонт зданий, помещений, оборудования и других основных средств;
прочие услуги и работы;
прочие текущие расходы;

2) қаржыландыру жоспары боынша үнемделген қаражаттың толық көлемiнде:
негiзгi жалақы;
өтемақы төлемдерi;
әлеуметтiк салық;
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар;
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыруға арналған жарналар;
мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң жеке басын мемлекеттiк мiндеттi сақтандыруға арналған жарналар;
қосымша ақшалай төлемдер.
Шығыстардың қалған түрлерi бойынша қаржыландыру жоспары бойынша үнемделген қаражатты сыйлық беруге, материалдық көмек көрсетуге және үстемеақылар белгiлеуге жұмсауға жол берiлмейдi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 30 қарашадағы
N 1156 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
28-қосымша
Қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне үнемдеу есебiнен сыйлықақы беру жүзеге асырылатын, материалдық көмек көрсетiлетiн және үстемеақы белгiленетiн шығыс түрлерiнiң тiзбесi
Сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және үстемеақылар белгiлеу мынадай шығыс түрлерi бойынша үнемдеу есебiнен жүзеге асырылады:
1) смета бойынша үнемделген қаражаттың жалпы көлемiнiң 30% асырмай жыл iшiнде, ал желтоқсанда - бiр жылда үнемделген қаражаттың толық көлемiнде:
iссапар шығыстары;
коммуналдық қызметтер;
электр энергиясы;
жылу;
байланыс қызметтерi;
көлiк қызметтерi;
негiзгi қорларды ағымдағы жөндеу;
негiзгi құрал-жабдықтар бойынша жалгерлiк ақы;
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеу шығыстары;
2) смета бойынша үнемделген қаражаттың толық көлемiнде мынадай шығыс түрлерi бойынша:
жалақы;
салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер.
Шығыстардың қалған түрлерi бойынша смета бойынша үнемделген қаражатты сыйлық беруге, материалдық көмек көрсетуге және үстемеақылар белгiлеуге жұмсауға жол берiлмейдi.

2) в полном объеме сэкономленных средств по плану финансирования:
основная заработная плата;
компенсационные выплаты;
социальный налог;
социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования;
взносы на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств;
взносы на государственное обязательное личное страхование работников государственных учреждений;
дополнительные денежные выплаты.
По остальным видам расходов направление экономии средств по плану финансирования на премирование, оказание материальной помощи и установление надбавок не допускается.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2006 года N 1156
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Перечень
видов расходов, за счет экономии которых
осуществляется премирование, оказывается материальная помощь
и устанавливаются надбавки работникам казенных предприятий
Премирование, оказание материальной помощи и установление надбавок за счет экономии расходов осуществляется:
1) в течение года, не более 30% от общего объема сэкономленных средств по смете, а в декабре - в полном объеме сэкономленных средств за год по следующим видам расходов:
командировочные расходы;
коммунальные услуги;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
арендная плата по основным средствам:
расходы по выплате вознаграждений (интересов) по кредитам;
2) в полном объеме сэкономленных средств по смете по следующим видам расходов:
заработная плата;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
По остальным видам расходов направление экономии средств по смете на премирование, оказание материальной помощи и установление надбавок не допускается.