Өндiрушi салалар қызметiнiң ашықтығы бастамасын iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 4 желтоқсандағы N 1166 Қаулысы
Өндiрушi салалар қызметiнiң ашықтығы бастамасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар, Индустрия және сауда министрлiктерi заңнамада белгiленген тәртiппен 2007 жылғы 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде мұнай-газ және тау-кен өндiру секторының жер қойнауын пайдаланушыларының 2005 жылғы 5 қазандағы Қазақстан Республикасындағы Өндiрушi салалар қызметiнiң ашықтығы бастамасын iске асыруға байланысты Өзара түсiнiстiк туралы меморандумға (бұдан әрi - Меморандум) қосылуына қатысты олармен келiссөздер жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, 2007 жылғы 31 наурызға дейiнгi мерзiмде мыналарды:
1) Жер қойнауын пайдалануға құқық беру жөнiндегi келiсiм-шартты жасасудың бiр шарты ретiнде әлеуеттi қатысушылардың Меморандумға қосылуын;
2) жер қойнауын пайдаланушылардың аудиторлары растаған Өндiрушi салалар қызметiнiң ашықтығы бастамасының талаптарына сәйкес мұнай-газ және тау-кен өндiру секторының жер қойнауын пайдаланушыларының есеп беруiн көздейтiн заң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реализации Инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2006 года N 1166
В целях реализации Инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерствам энергетики и минеральных ресурсов, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в срок до 1 февраля 2007 года обеспечить проведение переговоров с недропользователями нефтегазового и горнодобывающего сектора относительно их присоединения к Меморандуму о взаимопонимании в отношении реализации Инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан от 5 октября 2005 года (далее - Меморандум).
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в срок до 31 марта 2007 года разработать и внести в Правительство Республики Казахстан законопроекты, предусматривающие:
1) присоединение потенциальных участников к Меморандуму, как одно из условий заключения Контракта по предоставлению прав на недропользование;
2) предоставление недропользователями нефтегазового и горнодобывающего сектора отчетности в соответствии с требованиями Инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей, подтвержденной аудиторами недропользователей.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан