Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 14 қыркүйектегi N 959 қаулысына толықтыру мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1214 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 45 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 45 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 14 қыркүйектегi N 959 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 35, 460-құжат) мынадай толықтыру мен өзгерiстер енгiзiлсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесінде :
2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бюджеттiк сыныптама шоғырландырылған бюджет үшiн бiрыңғай және мiндеттi әрi республиканың стратегиялық, орта мерзiмдi бағдарламалары мен даму жоспарларының, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң теңдестiрiлуiне қол жеткiзу мақсатында олардың көрсеткiштер жүйесiн үйлестiру құралдарының бiрi болып табылады.";
11-тармақтың бесiншi абзацындағы "ресми" деген сөз алынып тасталсын;
13-тармақтағы "республикада мемлекеттiк саясатты" деген сөздер "республиканың стратегиялық, орта мерзiмдi бағдарламалары мен даму жоспарларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Функционалдық топ елдiң стратегиялық даму басымдықтарына сай келетiн және олардың әрқайсысының айқын мақсатын көрсететiн елдiң негiзгi даму бағыттарын көрсетедi. Сыныптамалық коды 2 белгiден тұрады.";
16-тармақтың он алтыншы абзацындағы "Ресми" деген сөз алынып тасталсын;
17-тармақтағы "бюджет қаражатының функционалдық топ iшiнде жұмсалу бағытын" деген сөздер "ел дамуының әрбiр стратегиялық басымдығы жөнiндегi мiндеттер тобын функционалдық топ iшiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Бюджеттiк бағдарлама - мемлекеттiк басқару функцияларын, республиканың немесе өңiрдiң стратегиялық, орта мерзiмдi бағдарламалары мен даму жоспарларын iске асыру үшiн қабылданған, бюджет қаражатымен қамтамасыз етiлетiн мiндеттер. Сыныптамалық коды 3 белгiден тұрады.";
24-тармақтың екiншi және үшiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар - нәтижелерi:
1) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне сәйкес тұрақты сипаты бар мемлекеттiк басқару функциялары мен мемлекет мiндеттемелерiн орындау жөнiндегi қызметiн қамтамасыз етуге;

О внесении дополнения и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года N 959
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1214. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года N 45.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года N 959 "Об утверждении Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 35, ст. 460) следующие дополнение и изменения:
в Правилах составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"Бюджетная классификация является единой и обязательной для консолидированного бюджета и одним из инструментов гармонизации системы показателей стратегических, среднесрочных программ и планов развития республики, республиканского и местных бюджетов в целях достижения их сбалансированности.";
в абзаце пятом пункта 11 слово "официальных" исключить;
в пункте 13 слова "государственной политики в республике" заменить словами "стратегических, среднесрочных программ и планов развития республики";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Функциональная группа отражает основные направления развития страны, соответствующие стратегическим приоритетам развития страны и показывающие четкую цель каждого из них. Классификационный код состоит из 2 знаков.";
в абзаце шестнадцатом пункта 16 слово "Официальные" исключить;
в пункте 17 слова "направления расходования бюджетных средств" заменить словами "группы задач по каждому стратегическому приоритету развития страны";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Бюджетная программа - задачи, обеспечиваемые бюджетными средствами, принятые для реализации функций государственного управления, стратегических, среднесрочных программ и планов развития республики или региона. Классификационный код состоит из 3 знаков.";
абзацы второй и третий пункта 24 изложить в следующей редакции:
"Текущие бюджетные программы - бюджетные программы, результаты которых направлены на:
1) обеспечение деятельности администраторов бюджетных программ по выполнению функций государственного управления и обязательств государства в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, имеющих постоянный характер;

2) республиканың немесе өңiрдiң стратегиялық, орта мерзiмдi бағдарламалары мен даму жоспарларының мақсатына қол жеткiзуге, нақты мiндеттерi мен iс-шараларын шешуге бағытталған бюджеттiк бағдарламалар.
Бюджеттiк даму бағдарламалары - нәтижелері республиканың немесе өңiрдiң стратегиялық, орта мерзiмдi бағдарламаларының, даму жоспарларының мақсатына қол жеткiзу дәрежесiне, мiндеттерi мен iс-шараларын шешуге тiкелей ықпал ететiн, экономикалық пайда немесе әлеуметтiк-экономикалық әсер алуға бағытталған бюджеттiк бағдарламалар.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) достижение цели, решение конкретных задач и мероприятий стратегических, среднесрочных программ и планов развития республики или региона.
Бюджетные программы развития - бюджетные программы, результаты которых напрямую влияют на степень достижения цели, решение задач и мероприятий стратегических, среднесрочных программ, планов развития республики или региона, направленные на получение экономических выгод или социально-экономического эффекта.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан