Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнің "Достық үйі - Этносаралық қатынастар проблемаларын зерттеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1313 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 403 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2013 № 403 қаулысымен.
"Мемлекеттiк кәсiпорындар туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы  Заңына сәйкес, этносаралық қатынастарды мақсатты және жүйелi түрде зерттеу бойынша қажеттi ұйымдастыру-құқықтық жағдай жасау, сондай-ақ Қазақстан халықтарының ұлттық мәдениетiн дамыту және өркендету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң "Достық үйi - Этносаралық қатынастар проблемаларын зерттеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi ғылым және мәдениет саласындағы өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Алматы қаласы, Құрманғазы көшесi, 40 мекен-жайында орналасқан "Достық үйiнiң" ғимаратын ондағы мүлiкпен қоса кәсiпорынның жарғылық капиталына берсiн.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) кәсiпорынның жарғысын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне бекiтуге енгiзсiн;
2) кәсiпорынды әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 415-32-жолмен толықтырылсын:
"415-32 "Достық үйi - Этносаралық қатынастар
проблемаларын зерттеу орталығы"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
(шаруашылық жүргiзу құқығында)              Алматы қаласы";

О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Дом Дружбы - Центр по исследованию проблем межэтнических отношений" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 1313. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 403
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2013 № 403.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О государственном предприятии", в целях создания необходимых организационно-правовых условий по целенаправленному и системному исследованию межэтнических отношений, а также развития и возрождения национальных культур народов Казахстана Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дом Дружбы - Центр по исследованию проблем межэтнических отношений" Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Определить органом государственного управления предприятием Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности предприятия определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки и культуры.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать в уставный капитал предприятия здание "Дом Дружбы" с находящимся в нем имуществом, расположенное по адресу: город Алматы, улица Курмангазы, 40.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года  N 790 "О перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256):
в перечне республиканских государственных предприятий, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерство культуры и информации Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 415-32, следующего содержания:
"415-32 Республиканское государственное предприятие
"Дом Дружбы -
Центр по исследованию проблем
межэтнических отношений"
(на праве хозяйственного ведения)           город Алматы";

2) "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2004 ж., N 42, 538-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
"Өзге де ұйымдар" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 48-жолмен толықтырылсын:
"48. Достық үйi - Этносаралық қатынастар проблемаларын зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны".
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года  N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 42, ст. 538):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Иные организации" дополнить строкой, порядковый номер 48, следующего содержания:
"48. Республиканское государственное предприятие "Дом Дружбы - Центр по исследованию проблем межэтнических отношений".
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан