Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң заң жобалау жұмыстарының 2007 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 ақпандағы N 78 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң заң жобалау жұмыстарының 2007 жылға арналған жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнің заң жобалау жұмысын үйлестiру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне жүктелсiн.
3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзiрлеуші мемлекеттiк органдар заң жобаларын Жоспарда белгiленген айдың 20-күнiнен кешіктiрмей Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 ақпандағы
N 78 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2007 жылға арналған жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.03.31.  247 250 , 2007.06.07. N  473 , 2007.06.30.  N 548 , 2007.08.06.  N 672 , 2007.08.23.  N 734 , 2007.09.14.  N 808 , 2007.12.24.  N 1273 , 2007.12.29.  N 1390 , 2007.12.29.  N 1396 , 2007.12.29.  N 1399 Қаулыларымен.
Р/с N
Заң жобасының атауы Әзірлеу-
ші
мемле-
кеттік
орган
Ұсыну
мерзімі
Заң жобаларын сапалы
әзірлеу және уақтылы
енгізу үшін жауапты
тұлға
Әділет-
мині
Үкі-
мет
Парла-
мент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне кеден
және салық рәсімдерін
оңайлату мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
Қаржымині
Қаңтар
Қаңтар
Ақпан
Б.Т. Сұлтанов
2.
алынып тасталды
3.
алынып тасталды
4.
Қазақстан Республи-
касындағы лотерея
және лотерея
қызметі туралы
Қаржымині
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Б.Т. Сұлтанов
5.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне лотерея
қызметі мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
Қаржымині
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Б.Т. Сұлтанов
6.
"Әкімшілік рәсімдер
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
Әділетмині
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Д.Р. Құсдәулетов
7.
Қазақстан Республика-
сының кейбір заңнама-
лық актілеріне
агроөнеркәсіптік
кешенді мемлекеттік
реттеу мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
АШМ
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Д.Н. Айтжанов
8.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне сыбайлас
жемқорлыққа қарсы
күрес мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
МҚА
(жинақ-
тау), ІІМ, ҮҚК, ҚПА
Сәуір
Мамыр
Маусым
А.А. Көмекбаев
8-1
алынып тасталды - 2007.08.23. N 734
8-2
Білім туралы (жаңа редакцияда)
БҒМ
сәуір
мамыр
маусым
Ф.Ш. Қуанғанов
9.
алынып тасталды
10.
"Қазақстан
Республикасындағы
кредиттік бюролар
және кредиттік
тарихты қалыптастыру
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ҚҚА
Сәуір
Мамыр
Шілде
Ғ.Н. Өзбеков
11.
Қазақстан Республи-
касының кейбір
заңнамалық актілеріне
заңды және жеке
тұлғалардың әскери
нысанды киім пайда-
лану (кию) мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ІІМ
Сәуір
Мамыр
Шілде
А.Ж. Шпекбаев
12.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне жол
қозғалысы қауіпсізді-
гін қамтамасыз ету
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
ІІМ
Сәуір
Мамыр
қыр-
күйек
Қ.Б.Өскенбаев
13.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне құжатта-
малық қамтамасыз ету
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
МАМ
Сәуір
Мамыр
Шілде
Е.Ж. Бабақұмаров
14.
"Ветеринария туралы"
Қазақстан Республи-
касының Заңына
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
АШМ
Мамыр
Маусым
Тамыз
Д.Н. Айтжанов
15.
Республикалық және
облыстық бюджеттер,
республикалық маңызы
бар қала, астана
бюджеттері арасын-

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2007 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2007 года N 78
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2007 год (далее - План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, определенного Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2007 года N 78
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31 марта 2007 года N  247 ; от 31 марта 2007 года N  250 ; от 7 июня 2007 года N  473 ; от 30 июня 2007 года  N 548 ; от 6 августа 2007 г. N  672 ; от 23 августа 2007 года  N 734 ; от 14 сентября 2007 года  N 808 ; от 24 декабря 2007 года  N 1273 ;  от 29 декабря 2007 года  N 1390 ; от 29 декабря 2007 года  N 1396 ;  от 29 декабря 2007 года  N 1399 .
План законопроектных работ
Правительства Республики Казахстан на 2007 год
N
п/п
Наименование
законопроекта
Госу-
дарс-
твен-
ный
орган -
разра-
ботчик
Срок представления
Лицо,
ответствен-
ное за
качествен-
ную
разработку
и свое-
временное
внесение
законо-
проектов
Минис-
терство
юстиции
Прави-
тельст-
во
Парла-
мент
1
2
3
4
5
6
7
1.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросу упрощения
таможенных и
налоговых процедур
МФ
Январь
Январь
Февраль
Султанов
Б.Т.
2.
(исключена - от 31 марта 2007 года N  247)
3.
(исключена - от 31 марта 2007 года N  250 )
4.
О лотереях и
лотерейной
деятельности в
Республике
Казахстан
МФ
Январь
Февраль
Март
Султанов
Б.Т.
5.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам лотерейной
деятельности
МФ
Январь
Февраль
Март
Султанов
Б.Т.
6.
О внесении измене-
ний и дополнений в
Закон Республики
Казахстан "Об
административных
процедурах"
МЮ
Февраль
Март
Апрель
Куставлетов
Д.Р.
7.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
государственного
регулирования
агропромышленного
комплекса
МСХ
Февраль
Март
Апрель
Айтжанов
Д.Н.
8.
О внесении измене-
ний и дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики
Казахстан по
вопросам борьбы
с коррупцией
АДГС
(свод),
МВД,
КНБ,
АФП
Апрель
Май
Июнь
Комекбаев
А.А.
8-1.
исключена - от 23 августа 2007 года N 734
8-2.
Об образовании
(новая редакция)
МОН
апрель
май
июнь
Куанганов Ф.Ш.
9.
исключена - от 30 июня 2007 г. N 548
10.
О внесении измене-
ний и дополнений в
Закон Республики
Казахстан "О
кредитных бюро и
формировании
кредитных историй
в Республике
Казахстан"
АФН
Апрель
Май
Июль
Узбеков
Г.Н.
11.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросу
ограничения
использования
(ношения) военной
форменной одежды
юридическими и
физическими лицами
МВД
Апрель
Май
Июль
Шпекбаев
А.Ж.
12.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
обеспечения
безопасности
дорожного движения
МВД
Апрель
Май
сентябрь
Ускимбаев
К.Б.
13.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам документационного обеспечения
МКИ
Апрель
Май
Июль
Бабакумаров
Е.Ж.
14.
О внесении измене-
ний и дополнений
в Закон Республики
Казахстан "О
ветеринарии"
МСХ
Май
Июнь
Август
Айтжанов
Д.Н.
15.
Об объемах
официальных
трансфертов общего
характера между
республиканским и
областными
бюджетами,
бюджетами города
республиканского
значения,
столицы на

дағы 2008-2010
жылдарға арналған
жалпы сипаттағы ресми трансферттер-
дің көлемі туралы
ЭБЖМ
Тамыз
Тамыз
Тамыз
В.В. Супрун
16.
2008 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы
ЭБЖМ
Тамыз
Тамыз
Тамыз
М.Ә. Құсайынов
17.
Қазақстан Республи-
касының кейбір заңна-
малық актілеріне
банкроттық мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
Қаржымині
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Б.Т. Сұлтанов
18.
Алынып тасталды - 2007.12.24.  N 1273 Қаулымен
19.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілерін қылмыстық
және қылмыстық іс
жүргізу заңнамасын,
қылмыстық іс жүргізу-
ге қатысатын тұлға-
ларды қорғауды және
жедел-іздестіру
қызметі туралы
заңнаманы жетілдіру
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ІІМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
А.Ж. Шпекбаев
1
2
3
4
5
6
7
20.
"Қазақстан Республи-
касының ішкі істер
органдары туралы"
Қазақстан Республи-
касының Заңына
өзгерістер мен толық-
тырулар енгізу туралы
ІІМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
А.Ж. Шпекбаев
21.
Қазақстан Республика-
сының Су, Қылмыстық
кодекстеріне бөгеттер
қауіпсіздігі және
жерді мелиорациялау
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
АШМ
Тамыз
Қыр-
күйек
Желтоқ-
сан
Д.Н. Айтжанов
22.
"Дене шынықтыру және
спорт туралы" Қазақстан Республика-
сының Заңына өзгеріс-
тер мен толықтырулар
енгізу туралы
ТСМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
Қ.М. Әйтекенов
23.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне білікті
заң көмегімен қамта-
масыз ету мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
Әділетмині
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
Д.Р. Құсдәулетов
24.
Алынып тасталды - 2007.12.24.  N 1273 Қаулымен
25.
"Қазақстан Республи-
касындағы халықтың
денсаулығы және
денсаулық сақтау
жүйесі туралы"
Қазақстан Республи-
касының кодексі
ДСМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Қ.Т. Омаров
26.
Қазақстан Республи-
касының кейбір
заңнамалық актілеріне
байланыс мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
АБА
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Р.Р. Нұршабеков
27.
Қазақстан Республи-
касының кейбір заңна-
малық актілеріне
акционерлік инвести-
циялық қорлардың
және тәуекелді инвес-
тициялаудың акционер-
лік инвестициялық
қорларының жұмысы
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
ИСМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
А.Б. Баталов
28.
Алынып тасталды - 2007.12.29. N 1399 Қаулымен
29.
Тұрмыстық зорлық
туралы
ІІМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
А.Ж. Шпекбаев
30.
Қазақстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне рейдерлі-
кке қарсы күрес
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
ЭБЖМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
В.В. Супрун
31.
Казакстан
Республикасының
кейбір заңнамалық
актілеріне экономика
саласындағы мемлекет-
тің мүддесін қамта-
масыз ету мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ЭБЖМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоксан
В.В. Супрун
32.
"Қазақстан
Республикасының
Үкіметі туралы"
Қазақстан Республика-
сының Конституциялық
Заңына мемлекеттік
басқару деңгейлері
арасында өкілеттік-
тердің ара-жігін
ажырату мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
ЭБЖМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
В.В. Супрун
33.
Қазақстан Республика-
сының кейбір заңнама-
лық актілеріне
мемлекеттік басқару
деңгейлерінің арасын-
дағы өкілеттіктердің
ара-жігін ажырату
және бюджет процесін
жетілдіру мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ЭБЖМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
В.В. Супрун
34.
Сәйкестікті бағалау
саласындағы аккредит-
теу туралы
ИСМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
А.Б. Баталов
35.
Қазақстан Республика-
сының кейбір заңнама-
лық актілеріне сәй-
кестікті бағалау
саласындағы аккредит-
теу мәселелері
бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ИСМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
А.Б. Баталов
36.
"Қазақстан Республи-
касындағы зейнетақы-
мен қамсыздандыру
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ҚҚА
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Е.Л. Бахмутова
37.
"Неке және отбасы
туралы" Қазақстан
Республикасының
кодексі
Әділет-
мині
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Д.Р. Құсдәулетов
38.
Қазақстан Республика-
сындағы сот-сараптама
қызметі туралы
Әділет-
мині
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Д.Р. Құсдәулетов
39.
алынып тасталды
40.
алынып тасталды
41.
алынып тасталды
42.
"Қазақстан Республи-
касындағы бағалау
қызметі туралы"
Қазақстан Республи-
касының Заңына
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
Әділетмині
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Д.Р. Құсдәулетов
43.
Алынып тасталды - 2007.12.29. N 1396 Қаулымен
Ескертпе :
Аббревиатуралар мен қысқарған сөздердiң толық жазылуы:
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
БҒМ - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігi
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
IIМ - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігi
MAM - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Еңбекминi - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
ҚПА - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы).

2008-2010 годы
МЭБП
Август
Август
Август
Супрун В.В.
16.
О республиканском
бюджете на 2008
год
МЭБП
Август
Август
Август
Кусаинов
М.А.
17.
О внесении измене-
ний и дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики
Казахстан по
вопросам
банкротства
МФ
Июль
Август
Сентябрь
Султанов
Б.Т.
18.
(Исключен -   от 24 декабря 2007 года  N 1273)
19.
О внесении измене-
ний и дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики
Казахстан по
совершенствованию
уголовного и
уголовно-процес-
суального
законодательства,
защиты лиц,
участвующих в
уголовном
процессе, и
законодательства
об оперативно-
розыскной
деятельности
МВД
Август
Сентябрь
Ноябрь
Шпекбаев
А.Ж.
20.
О внесении
изменений и
дополнений в Закон
Республики
Казахстан "Об
органах внутренних
дел Республики
Казахстан"
МВД
Август
Сентябрь
Ноябрь
Шпекбаев
А.Ж.
21.
О внесении
изменений и
дополнений в
Водный, Уголовный
кодексы Республики
Казахстан по
вопросам безопас-
ности плотин и
мелиорации земель
МСХ
Август
Сентябрь
Декабрь
Айтжанов
Д.Н.
22.
О внесении
изменений и
дополнений в Закон
Республики
Казахстан
"О физической
культуре и спорте"
МТС
Август
Сентябрь
Ноябрь
Айтекенов
К.М.
23.
О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики
Казахстан по
вопросам
обеспечения
квалифицированной
юридической
помощью
МЮ
Август
Сентябрь
Ноябрь
Куставлетов
Д.Р.
24.
(Исключен -   от 24 декабря 2007 года  N 1273)
25.
Кодекс Республики
Казахстан "О
здоровье народа
и системе
здравоохранения в
Республике
Казахстан"
МЗ
Август
Октябрь
Декабрь
Омаров К.Т.
26.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам связи
АИС
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Нуршабеков
P.P.
27.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам работы
акционерных
инвестиционных
фондов и
акционерных
инвестиционных
фондов рискового
инвестирования
МИТ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Баталов
А.Б.
28.
(Исключен - от 29 декабря 2007 года  N 1399)
29.
О бытовом насилии
МВД
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Шпекбаев
А.Ж.
30.
О внесении измене-
ний и дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам борьбы
с рейдерством
МЭБП
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Супрун В.В.
31.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам обеспе-
чения интересов
государства в
сфере экономики
МЭБП
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Супрун В.В.
32.
О внесении измене-
ний и дополнений
в Конституционный
закон Республики
Казахстан "О
Правительстве
Республики
Казахстан" по
вопросам разграни-
чения полномочий
между уровнями
государственного
управления
МЭБП
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Супрун В.В.
33.
О внесении измене-
ний и дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики
Казахстан по
вопросам разграни-
чения полномочий
между уровнями
государственного
управления и
совершенствования
бюджетного
процесса
МЭБП
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Супрун В.В.
34.
Об аккредитации в
области оценки
соответствия
МИТ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Баталов
А.Б.
35.
О внесении измене-
ний и дополнений
в некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
аккредитации в
области оценки
соответствия
МИТ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Баталов
А.Б.
36.
О внесении измене-
ний и дополнений в
Закон Республики
Казахстан "О
пенсионном
обеспечении в
Республике
Казахстан"
АФН
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Бахмутова
Е.Л.
37.
Кодекс Республики
Казахстан "О браке
и семье"
МЮ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Куставлетов
Д.Р.
38.
О судебно-
экспертной
деятельности в
Республике
Казахстан
МЮ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Куставлетов
Д.Р.
39.
(исключена - от 14 сентября 2007 года  N 808)
40.
(исключена - от 14 сентября 2007 года  N 808)
41.
(исключена - от 7 июня 2007 года N  473)
42.
О внесении измене-
ний и дополнений в
Закон Республики
Казахстан "Об
оценочной
деятельности в
Республике
Казахстан"
МЮ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Куставлетов
Д.Р.
43.
(Исключен -   от 29 декабря 2007 года  N 1396)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МЮ    - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЗ    - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЭБП  - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МВД   - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МКИ   - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МТС   - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МФ    - Министерство финансов Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
КНБ   - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АИС   - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АДГС  - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АФН   - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
АФП   - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью (финансовая полиция)