Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 ақпандағы N 87 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы N 41 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.01.23.  N 41  (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының»" Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы " 2005 жылғы 8 шілдедегі және " 2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2006 жылғы 8 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.   Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы тауарын    өндірушілерге 2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесі бекітілсін.
2. "Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға арналған қаражатты төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 наурыздағы N 157  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 8, 73-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 7 ақпандағы
N 87 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже 2007 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Ауылшармині) 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"»бағдарламасының 104 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары және басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін дизель отынын, тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштарды және гербицидтерді сатып алуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия төлеу тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, и повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2007 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2007 года N 87. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2008 года N 41.
Сноска. Постановление Правительства РК от 7 февраля 2007 года N 87 утратило силу постановлением Правительства РК от 23 января 2008 года  N 41  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития  агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 8 декабря 2006 года " О республиканском бюджете на 2007 год " Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, и повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2007 год.
2. Признать утратившим силу  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2006 года N 157 "Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 8, ст. 73).
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2007 года N 87
Правила
выплаты субсидий сельскохозяйственным
товаропроизводителям на удешевление стоимости
горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и
уборочных работ, и повышение урожайности и качества
продукции растениеводства на 2007 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на приобретение дизельного топлива, удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов для проведения весенне-полевых и уборочных работ и повышение урожайности и качества продукции растениеводства в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) по подпрограмме 104 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, и повышение урожайности и качества продукции растениеводства" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".

2. Субсидия отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі - ауылшартауарын өндірушілер) көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті дизель отынын, тыңайтқыштарды (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштарды және гербицидтерді сатып алуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға байланысты шығындарды ішінара өтеуге арналған.
3. Ауылшартауарын өндірушілерге субсидия төлеу осы Ережеге 1-қосымшада айқындалған әр облыс үшін ауыл шаруашылығының басым дақылдарына Ауылшармині бекіткен 1 гектарға арналған субсидия мөлшеріне сәйкес жылына бір рет жүзеге асырылады. Бұл ретте ауыл шаруашылығының басым   дақылдарының түрлеріне 1 гектарға арналған субсидия мөлшері барлық облыстар   және Астана қаласы үшін бірыңғай болып табылады.
4. Облыстар және Астана қаласы бойынша субсидия көлемі субсидия мөлшеріне және ауыл шаруашылығының басым дақылдарының егіс көлеміне сәйкес   Ауылшармині ұсынған сома негізінде заңнамада белгіленген тәртіппен бекітіледі.
2. Субсидия төлеу тәртібі
5. Ауылшармині   бюджеттік бағдарлама әкімшісі ретінде облыстар және Астана қаласы бойынша субсидиялаудың заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген көлеміне сәйкес 2007 жылға арналған қаржыландыру жоспарларына орай облыстық бюджеттерге және Астана қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.
6. Облыстық бюджеттерді және Астана қаласының бюджетін мәслихаттар бекіткеннен кейін екі апта мерзімде облыс әкімдері мен Астана қаласының әкімі Ауылшармині бекіткен 1 гектарға арналған субсидия мөлшеріне сәйкес облыстар және Астана қаласы бойынша бекітілген көлем шегінде аудандар бойынша субсидия көлемін бекітеді.
7. Ауылшартауарын өндірушілердің субсидия алуға арналған тізімін айқындау үшін әрбір ауданда аудан әкімінің шешімімен, ал Астана қаласы бойынша қала әкімінің шешімімен аудан әкімдігінің, ауданның ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімдерінің, аудандық салық комитетінің, статистика басқармасының, Ауылшарминінің аумақтық инспекциясының және аграрлық бейіндегі қоғамдық ұйымдардың қызметкерлерінен құралатын ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады. Бұл ретте аудандар мен Астана қаласының әкімдері ВАК-тың жұмысын»"бір терезе" қағидаты бойынша қамтамасыз етеді.
8. Аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі, ал Астана қаласында - қала әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
9. ВАК-тың жұмыс органы ауылшартауарын өндірушілерден құжаттар қабылдаудың мерзімін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс істеу тәртібін жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етеді.
Ауылшартауарын өндірушілер жұмыс органы белгілеген мерзімде ВАК-қа осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға өтінімді және мынадай құжаттарды ұсынады:
заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін әкімнің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқығын белгілейтін құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
статистикалық картаның көшірмесі;
банктік деректемелер.

2. Субсидии предназначаются для частичного возмещения затрат, связанных с приобретением дизельного топлива, удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов, необходимых отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - сельхозтоваропроизводители) для проведения весенне-полевых и уборочных работ, и повышением урожайности и качества продукции растениеводства.
3. Выплата субсидий сельхозтоваропроизводителям осуществляется один раз в год в соответствии с размером субсидий на 1 гектар, утвержденным Минсельхозом, под приоритетные для каждой области сельскохозяйственные культуры, определенные в  приложении 1  к настоящим Правилам. При этом размер субсидий на 1 гектар по видам приоритетных сельскохозяйственных культур является единым для всех областей и города Астаны.
4. Объемы субсидий по областям и городу Астане утверждаются в установленном законодательством порядке на основании представленных Минсельхозом сумм, сформированных в соответствии с размерами субсидий и площадями посева приоритетных сельскохозяйственных культур.
2. Порядок выплаты субсидий
5. Минсельхоз, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджету города Астаны в соответствии с утвержденными в установленном законодательством порядке объемами субсидирования по областям и городу Астане согласно планам финансирования на 2007 год.
6. Акимы областей и города Астаны в соответствии с размерами субсидий на 1 гектар, утвержденными Минсельхозом, в двухнедельный срок после утверждения маслихатами областных бюджетов и бюджета города Астаны утверждают объемы субсидий по районам в пределах утвержденных объемов по областям и городу Астане.
7. Для определения списка сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий в каждом районе решением акима района, а по городу Астане решением акима города создается межведомственная комиссия (далее - МВК), состоящая из сотрудников акимата района, отделов сельского хозяйства и земельных отношений района, районного налогового комитета, управления статистики, территориальной инспекции Минсельхоза и общественных организаций аграрного профиля. При этом, акимы районов и города Астаны обеспечивают работу МВК по принципу "одного окна".
8. Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства акимата района, а в городе Астане - отдел сельского хозяйства акимата города.
9. Рабочий орган МВК обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов от сельхозтоваропроизводителей и другие необходимые сведения.
Сельхозтоваропроизводители в сроки, установленные рабочим органом, представляют в МВК заявку на получение субсидий по форме согласно  приложению 2  к настоящим Правилам и следующие документы:
копию документа о регистрации юридического лица (для физических лиц - копию решения акима на создание крестьянского хозяйства);
копию правоустанавливающего документа на земельный участок в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
копию статистической карты;
банковские реквизиты.

10. ВАК-тың жұмыс органы ұсынылған құжаттарды жинауды жүзеге асырады және оларды ВАК-тың қарауына ұсынады. Құжаттарды қарап болған соң ВАК ауыл шаруашылығының басым дақылдары бойынша егіс алаңдарын көрсете отырып, ауылшартауарын өндірушілердің субсидия алуға арналған алдын ала тізімін қалыптастырады. Ауылшартауарын өндірушіге толық көлемде қабылданған құжаттар туралы анықтама беріледі.
11. Субсидия алу үшін ауылшартауарын өндірушілер көктемгі егіс жұмыстары аяқталғаннан кейін, алдыңғы жылдың күздік дақылдары жөнінде - нақты өскін бойынша, көпжылдық екпелер жөнінде - олардың нақты алаңдары бойынша бес жұмыс күні ішінде ВАК-қа ауыл шаруашылығының басым дақылдарының өскіндерін (екпелерін) қабылдауға өтініш ұсынады.
12. Көктемгі егіс жұмыстарын жүргізудің оңтайлы мерзімін субсидияланатын ауыл шаруашылығының басым дақылдарының түрлері бойынша Ауылшарминінің ғылыми өндірістік орталықтарының ұсынымдары негізінде ауданның (Астана қаласының) жергілікті атқарушы органы айқындайды. Оңтайлы мерзімдерді бұзып егілген басым дақылдар субсидиялауға жатпайды.
13. ВАК ауылшартауарын өндірушілерден өтініш түскеннен кейін екі апта мерзімде егістікті қабылдауды жүргізеді және алдыңғы жылғы күздік дақылдар мен көпжылдық екпелер егісін қоса алғанда осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егістікті қабылдау актісін жасайды (бұдан әрі - қабылдау актісі). Қабылдау актісі екі данада жасалады, оның біреуі ауылшартауарын өндірушіде қалады.
14. ВАК ауылшартауарын өндірушілер жұмыс органы ұсынған құжаттардың және қабылдау актісінің негізінде егістікті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауылшартауарын өндірушілердің субсидия алуға арналған түпкілікті тізімін (бұдан әрі - тізім) жасайды және оны аудан әкіміне, ал Астана қаласы бойынша қала әкіміне бекітуге жібереді. Осы тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда жұмыс органы ауылшартауарын өндірушіге бас тарту себебі көрсетілген тиісті анықтама береді.
15. Аудан және Астана қаласы әкімі екі жұмыс күні ішінде тізімді бекітеді.
16. Аудан әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы бөлімдері үш жұмыс күні ішінде аудан әкімдері бекіткен тізімді, қабылдау актілерінің көшірмелерін, сондай-ақ осы Ереженің 9-тармағына сәйкес құжаттарды облыстың бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне (облыс әкімдігінің ауыл шаруашылығы департаментіне/басқармасына) ұсынады.
17. Облыстардың және Астана қаласының бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері он жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді және олардың негізінде субсидия төлеуді жүргізеді.
Облыстардың және Астана қаласының бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері төлем жүргізген кезде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық органына төлем шотын және бекітілген тізімдерді ұсынады. Ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшін облыстың және Астана қаласының бюджеттік бағдарлама әкімшісі жауапты болады.

10. Рабочий орган МВК осуществляет сбор представленных документов и представляет их на рассмотрение МВК. После рассмотрения документов МВК формирует предварительный список сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий с указанием посевных площадей по приоритетным сельскохозяйственным культурам. Сельхозтоваропроизводителю выдается справка о принятых документах в полном объеме.
11. Для получения субсидий сельхозтоваропроизводители в течение пяти рабочих дней по окончании весенне-полевых работ, по озимым культурам предшествующего года - по фактическим всходам, по многолетним насаждениям - по их фактическим площадям представляют в МВК заявление на приемку всходов (посадок) приоритетных сельскохозяйственных культур.
12. Оптимальные сроки проведения весенне-полевых работ определяются местным исполнительным органом района (города Астаны) по видам субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на основании рекомендаций научно-производственных центров Минсельхоза. Площади приоритетных культур, засеянные с нарушением оптимальных сроков, субсидированию не подлежат.
13. МВК в двухнедельный срок после поступления заявления от сельхозтоваропроизводителей проводит приемку посевов с составлением акта приемки посевов, включая озимые культуры предшествующего года и посадки многолетних насаждений (далее - акт приемки) по форме согласно  приложению 3  к настоящим Правилам. Акт приемки составляется в двух экземплярах, один из них остается у сельхозтоваропроизводителя.
14. МВК на основании акта приемки и представленных сельхозтоваропроизводителями в рабочий орган документов в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов составляет окончательный список сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий по форме согласно  приложению 4  к настоящим Правилам (далее - список) и направляет его на утверждение акиму района, а по городу Астане акиму города. В случае отказа от включения в данный список, сельхозтоваропроизводителю выдается рабочим органом соответствующая справка с указанием причины отказа.
15. Акимы района и города Астаны в течение двух рабочих дней утверждают список.
16. Отделы сельского хозяйства районных акиматов в течение трех рабочих дней представляют администраторам бюджетных программ областей (департамент/управление сельского хозяйства акимата области) утвержденный акимами районов список, копии актов приемки, а также документы в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.
17. Администраторы бюджетных программ областей и города Астаны в течение десяти рабочих дней проверяют представленные документы и на их основании производят выплату субсидий.
При проведении платежа администраторы бюджетных программ областей и города Астаны представляют в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан счет к оплате и утвержденные списки. Ответственность за достоверность представленных документов несет администратор бюджетной программы области и города Астаны.

18. Облыстардың және Астана қаласының әкімдері ағымдағы жылғы 20 шілдеге дейінгі мерзімде субсидияның көлемі мен сомасын, сондай-ақ бекітілген субсидиялау көлемі орындалмаған жағдайда - оның себептерін көрсете отырып, Ауылшарминіне облыстар және Астана қаласы бойынша ауылшартауарын өндірушілерге төленген субсидияның көлемі туралы алдын ала мәлімет береді. Ағымдағы жылдың 20 тамызына дейінгі мерзімде ауылшартауарын өндірушілерге төленген субсидияның көлемі туралы түпкілікті мәлімет береді.
19. Қандай да бір аудан бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда облыстардың әкімдері оларды осы Ережеге сәйкес облыс бойынша субсидиялаудың бекітілген көлемі шегінде қайта бөлуі мүмкін.
20. Қандай да бір облыс немесе Астана қаласы бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Ауылшармині заңнамада белгіленген тәртіппен 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізеді.
21. Облыстардың және Астана қаласының әкімдері субсидия төленгеннен кейін бес күн мерзімде Ауылшарминіне қайта бөлінген сомалар есебінен облыстар және Астана қаласы бойынша ауылшартауарын өндірушілерге төленген субсидия көлемі туралы мәлімет береді.
22. Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыру үшін ауылшартауарын өндірушілерді субсидиялауға бөлінген бюджет қаражатының тиімді, нәтижелі және мақсатты пайдаланылуы үшін Ауылшармині, облыстардың, аудандардың және Астана қаласының әкімдері жауапты болады.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 2007 жылғы
көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу
үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен
басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын
арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия төлеу
ережесіне 1-қосымша
Республикалық бюджеттен субсидияланатын ауыл
шаруашылығының басым дақылдарының тізбесі
Р/с
N
Облыстардың атауы
Ауыл шаруашылығының басым   дақылдарының атауы
1
2
3
1.
Ақмола
Жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
дәнді бұршақты дақылдар
рапс
күнбағыс
жемшөптік дақылдар
2.
Ақтөбе
Күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
тары
мақсары
күнбағыс
жемшөптік дақылдар
3.
Алматы
Күздік бидай
арпа
дәндік жүгері
күріш
қытайбұршақ
мақсары
күнбағыс
қант қызылшасы
көкөністер
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар
4.
Атырау
Жаздық бидай
арпа
тары
мақсары
көкөністер
5.
Шығыс Қазақстан
Күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
дәнді бұршақты дақылдар
күнбағыс
қытайбұршақ
жемшөптік дақылдар
6.
Жамбыл
Күздік бидай
арпа
дәндік жүгері
қытайбұршақ
мақсары
қант қызылшасы
көкөністер
жеміс-жидектер
жемшөптік дақылдар
7.
Батыс Қазақстан
Күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
тары
күнбағыс
мақсары
көкөністер
жемшөптік дақылдар
8.
Қарағанды
Жаздық бидай
арпа
сұлы
дәнді бұршақты дақылдар
күнбағыс
жемшөптік дақылдар
9.
Қызылорда
Дәндік жүгері
күріш
тары
қытайбұршақ
мақсары
жемшөптік дақылдар
10.
Қостанай
Жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
Тары
дәнді бұршақты дақылдар
рапс
күнбағыс
жемшөптік дақылдар
11.
Маңғыстау
Көкөністер
12.
Павлодар
Жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
рапс
күнбағыс
жемшөптік дақылдар
13.
Солтүстік Қазақстан
Жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
дәнді бұршақты дақылдар
рапс
күнбағыс
жемшөптік дақылдар
14.
Оңтүстік Қазақстан
Күздік бидай
дәндік жүгері
күріш
қытайбұршақ
мақсары
күнбағыс
мақта
көкөністер
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар
15.
Астана қаласы
Жаздық бидай
көкөністер
жемшөптік жүгері
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай
материалдары мен басқа да тауар-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға және өсімдік
шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесіне
2-қосымша
___________________ауданының
ведомствоаралық комиссиясына
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін сатып алынған дизель отынына, тыңайтқыштарға (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштар мен гербицидтерге және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия алуға өтінім
1.__________________________________________________негізінде әрекет
(құрылтайшы құжаты)
ететін______________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарларын өндіруші)
атынан бірінші басшы_______________________________________________
(Т. А. Ә., лауазымы)
осымен көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін сатып алынатын дизель отының, тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштар мен гербицидтердің құнын ішінара өтеуге және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға субсидия бөлуді сұрайды.
Сатып алынған дизель отыны, тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда), тұқым улағыштар және гербицидтер көрсетілген алаңдарда мынадай ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлерін өсіру үшін пайдаланылды:
______________ ____га                _________________ ________га
______________ ____га                _________________ ________га
______________ ____га                _________________ ________га
Ауылшартауарын
өндірушінің заңды мекен-жайы:____________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөр)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай
материалдары мен басқа да тауар-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға және
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесіне
3-қосымша
"Бекітемін"
Аудан әкімі
_____________________
(Т.А.Ә., қолы, мөр)
200_ж."__"____________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің егістігін және екпелерін қабылдау
АКТІСІ
200_жылғы "__"___________N____ №
Біз, төменде қол қоюшылар,
ВАК төрағасы_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә)
_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
бір тараптан және басшысы _________________________________________
(ауылшартауарын өндірушінің атауы)
____________________екінші тараптан 200 __ жылы мынадай алаңдарда
мынадай басым дақылдардың өскіні (екпесі) алынғандығы туралы осы актіні жасадық:
_______________ _____га                   _______________ _____га
_______________ _____га                   _______________ _____га
ВАК төрағасы_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Ауылшартауарын өндіруші:___________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөр)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай
материалдары мен басқа да тауар-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға және
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруға субсидия төлеу ережесіне
4-қосымша
"Бекітемін"
Аудан әкімі
___________________
(Т.А.Ә., қолы, мөр)
200__ж. "__"__________
Субсидия алуға ауылшартауарын өндірушілердің тізімі
Р/с
N
Шаруашылықтардың атауы
Ауыл шаруашылығының басым дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаң, га
Бір гектарға* арналған субсидияның мөлшері, теңге
Төленуге тиіс субсидияның көлемі, теңге (бағ.4 х бағ.5)
1
2
3
4
5
6
Ескертпе: * - 1 гектарға арналған субсидия мөлшерін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекітеді.
ВАК төрағасы______________              Аудан әкімдігінің ауыл
(қолы, Т.А.Ә.)                шаруашылығы бөлімі
ВАК мүшелері______________             ________________________
(қолы, Т.А.Ә.)                 (қолы, Т.А.Ә.)
______________
(қолы, Т.А.Ә.)                      М.О.
______________
(қолы, Т.А.Ә.)

18. Акимы областей и города Астаны в срок до 20 июля текущего года представляют в Минсельхоз предварительные сведения об объемах выплаченных сельхозтоваропроизводителям по областям и городу Астане субсидий, с указанием площадей и сумм субсидий, а также, в случае неосвоения утвержденного объема субсидирования - причин, повлекших неосвоение. Окончательные сведения об объемах выплаченных сельхозтоваропроизводителям субсидий представляются в срок до 20 августа текущего года.
19. В случае неполного освоения каким-либо районом выделенных средств, акимы областей могут перераспределить их в пределах утвержденного объема субсидирования по области в соответствии с настоящими Правилами.
20. В случае неполного освоения какой-либо областью или городом Астаной выделенных средств, Минсельхоз в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год.
21. Акимы областей и города Астаны в пятидневный срок после выплаты субсидий представляют в Минсельхоз сведения по областям и городу Астане об объемах выплаченных сельхозтоваропроизводителям субсидий за счет перераспределенных сумм.
22. Ответственность за эффективное, результативное и целевое использование бюджетных средств, выделенных на субсидирование сельхозтоваропроизводителей для проведения весенне-полевых и уборочных работ, и повышение урожайности и качества продукции растениеводства несут Минсельхоз, акимы областей, районов и города Астаны.
Приложение 1
к Правилам выплаты субсидий
сельскохозяйственным
товаропроизводителям на удешевление
стоимости горюче-смазочных материалов
и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ,
и повышение урожайности и качества
продукции растениеводства на 2007 год
Перечень
субсидируемых из республиканского бюджета
приоритетных сельскохозяйственных культур
N
п/п
Наименование
областей
Наименование приоритетных
сельскохозяйственных
культур
1
2
3
1.
Акмолинская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
зернобобовые
рапс
подсолнечник
кормовые культуры
2.
Актюбинская
Озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
просо
сафлор
подсолнечник
кормовые культуры
3.
Алматинская
Озимая пшеница
ячмень
кукуруза на зерно
рис
соя
сафлор
подсолнечник
сахарная свекла
овощи
плоды и ягоды
виноград
кормовые культуры
4.
Атырауская
Яровая пшеница
ячмень
просо
сафлор
овощи
5.
Восточно-Казахстанская
Озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
зернобобовые
подсолнечник
соя
кормовые культуры
6.
Жамбылская
Озимая пшеница
ячмень
кукуруза на зерно
соя
сафлор
сахарная свекла
овощи
плоды и ягоды
кормовые культуры
7.
Западно-Казахстанская
Озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
просо
подсолнечник
сафлор
овощи
кормовые культуры
8.
Карагандинская
Яровая пшеница
ячмень
овес
зернобобовые
подсолнечник
кормовые культуры
9.
Кызылординская
Кукуруза на зерно
рис
просо
соя
сафлор
кормовые культуры
10.
Костанайская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
зернобобовые
рапс
подсолнечник
кормовые культуры
11.
Мангистауская
Овощи
12.
Павлодарская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
рапс
подсолнечник
кормовые культуры
13.
Северо-Казахстанская
Яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
зернобобовые
рапс
подсолнечник
кормовые культуры
14.
Южно-Казахстанская
Озимая пшеница
кукуруза на зерно
рис
соя
сафлор
подсолнечник
хлопчатник
овощи
плоды и ягоды
виноград
кормовые культуры
15.
город Астана
Яровая пшеница
овощи
кукуруза на корм
Приложение 2
к Правилам выплаты субсидий
сельскохозяйственным
товаропроизводителям на удешевление
стоимости горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-
полевых и уборочных работ, и повышение
урожайности и качества продукции
растениеводства на 2007 год
Межведомственной комиссии
___________________района
Заявка
на получение субсидий за приобретенные дизельное топливо,
удобрения (за исключением органических), протравители семян
и гербициды на проведение весенне-полевых и уборочных работ,
и повышение урожайности и качества продукции растениеводства
1._________________________________________действующий на основании
(сельхозтоваропроизводитель)
___________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит о выделении субсидий на частичное возмещение
затрат, связанных с приобретением дизельного топлива, удобрений
(за исключением органических), протравителей семян и гербицидов на
проведение весенне-полевых и уборочных работ, и повышение
урожайности и качества продукции растениеводства.
Приобретенные дизельное топливо, удобрения (за исключением
органических), протравители семян и гербициды использованы для
выращивания на указанных площадях следующих видов
сельскохозяйственных культур:
_________________   ________га  _________________ _______га
_________________   ________га  _________________ _______га
_________________   ________га  _________________ _______га
Юридический адрес
сельхозтоваропроизводителя:_____________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 3
к Правилам выплаты субсидий
сельскохозяйственным товаропроизводителям на
удешевление стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ, и
повышение урожайности и качества
продукции растениеводства на 2007 год
"Утверждаю"
Аким района
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"____"__________200___г.
АКТ
приемки посевов и посадок сельскохозяйственного
товаропроизводителя
от "___"____________200__года N____
Мы, нижеподписавшиеся,
председатель МВК____________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК___________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
______________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
______________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
с одной стороны и руководитель_____________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
_________________, с другой стороны, составили настоящий акт о том,
что в 200__году получено всходов (посажено) следующих приоритетных
культур на следующих площадях:
_________________   ________га  _________________ _______га
_________________   ________га  _________________ _______га
Председатель МВК_____________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК____________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
_____________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
_____________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Сельхозтоваропроизводитель_________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам выплаты субсидий
сельскохозяйственным
товаропроизводителям на удешевление
стоимости горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-
полевых и уборочных работ, и повышение
урожайности и качества продукции
растениеводства на 2007 год
"Утверждаю"
Аким района
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"____"__________200___г.
Список сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий
N п/п
Наиме-
нование
хозяйств
Наименование
приоритетных
сельско-
хозяйственных
культур
Посевная
площадь,
принятая
актом
МВК, га
Размер
субсидий
на 1 га,*
тенге
Объем
субсидий,
подлежащий
к выплате,
тенге
(гр.4 х
гр.5)
1
2
3
4
5
6
Примечание: * - размер субсидий на 1 га утверждается Министерством
сельского хозяйства Республики Казахстан.
Председатель МВК ____________________        Отдел сельского
(подпись, Ф.И.О.)       хозяйства акимата района
Члены МВК        ____________________      _______________________
(подпись, Ф.И.О.)          (подпись, Ф.И.О.)
_____________________
(подпись, Ф.И.О.)          М.П.