"Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы N 212 Қаулысы
"Әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациялар құру және олардың қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 274  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Ақмола және Қарағанды облыстарының коммуналдық меншiгiндегi акционерлiк қоғам акцияларының мемлекеттік пакетiн және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердегi мемлекеттiк қатысу үлестерi республикалық меншiкке қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Ақмола және Қарағанды облыстарының әкiмдiктерiмен бiрлесiп, осы қаулының 1-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитеті заңнамада белгiленген тәртiппен "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Сарыарқа" ӘКК ҰК" АҚ) орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берiлетiн осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiне және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердегi (бұдан әрi - акционерлiк қоғамдар, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер) мемлекеттiк қатысу үлестерiне бағалау жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, осы қаулының 2 және 3-тармақтарында көрсетiлген iс-шаралар орындалғаннан кейiн заңнамада белгiленген тәртiппен акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердегi мемлекеттiк қатысу үлестерiн беру жолымен "Сарыарқа" ӘКК ҰК" АҚ-ның жарияланған акцияларының санын ұлғайтуды және орналастырылатын акцияларға ақы төлеудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:

О некоторых вопросах акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 212
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 274 "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять в установленном законодательством порядке в республиканскую собственность государственный пакет акций акционерного общества и государственные доли участия в товариществах с ограниченной ответственностью, находящиеся в коммунальной собственности Акмолинской и Карагандинской областей, согласно  приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акиматами Акмолинской и Карагандинской областей принять меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить проведение оценки государственных пакетов акций акционерных обществ и государственных долей участия в товариществах с ограниченной ответственностью, указанных в приложениях 1  и 2 к настоящему постановлению (далее - акционерные общества, товарищества с ограниченной ответственностью), передаваемых в оплату размещаемых акций акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа" (далее - АО "НК СПК "Сарыарқа").
4. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан после выполнения мероприятий, указанных в пунктах 2 и 3 настоящего постановления, в установленном законодательством порядке обеспечить увеличение количества объявленных акций АО "НК СПК "Сарыарқа" и оплату размещаемых акций путем передачи государственных пакетов акций акционерных обществ и государственных долей участия в товариществах с ограниченной ответственностью.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Қарағанды облысы" деген бөлiмдегi реттiк нөмiрлерi 214-1, 214-10-жолдар алынып тасталсын;
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне" деген бөлiмдегi реттiк нөмiрi 20-1-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Өнеркәсiп және ғылыми-техникалық дамыту комитетiне" деген бөлiмдегi реттiк нөмiрi 286-жол алынып тасталсын;
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 19 наурыздағы
N 212 қаулысына
1-қосымша
Акцияларының мемлекеттік пакетi және мемлекеттiк қатысу үлестерi республикалық меншiкке қабылданатын және "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берiлетiн акционерлiк қоғам мен жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер
Р/с
N
Ұйым атауы
Мемлекеттiк
қатысу
үлесі, %
1
"ҚарағандыЛифтМонтаж" акционерлiк қоғамы

в разделе "Карагандинская область" строки, порядковые номера 214-1, 214-10, исключить;
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" строку, порядковый номер 20-1, исключить;
в разделе "Комитету промышленности и научно-технического развития Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" строку, порядковый номер 286, исключить;
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2007 года N 212
Акционерное общество и товарищества с ограниченной
ответственностью, государственный пакет акций и
государственные доли участия в которых принимаются
в республиканскую собственность и передаются в оплату
размещаемых акций акционерного общества "Национальная компания
"Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа"
N
п/п
Наименование организации
Государственная
доля участия, %
1.
Акционерное общество "КарагандаЛифтМонтаж"