Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазақстан метрология институты консалтинг" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 219 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазақстан метрология институты консалтинг" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Казметконсалтинг" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi (бұдан әрi - серiктестiк) болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
серiктестiктiң қатысудың мемлекеттiк үлесiн иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетiне берсiн;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетiмен бiрлесiп:
1) техникалық реттеу және метрология саласында техникалық құзыреттiлiк сәйкестiгiн сараптамалық бағалауды жүзеге асыруды, техникалық реттеу және метрология саласында консалтингтi, персоналды оқыту мен дайындауды оның қызметiнiң негiзгi мәнi деп белгiлеп, серiктестiктiң жарғысын бекiтсiн;
2) серiктестiктiң әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
"Акциялардың мемлекеттік пакеттерiне мемлекеттiк меншіктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2 қосымшада:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-87 жолмен толықтырылсын:
"21-87. "Казметконсалтинг" ЖШС";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы бөлiммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетiне

О реорганизации дочернего государственного предприятия "Казахстанский институт метрологии консалтинг" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 219
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать дочернее государственное предприятие "Казахстанский институт метрологии консалтинг" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан путем преобразования в товарищество с ограниченной ответственностью "Казметконсалтинг" (далее - товарищество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
передать права владения и пользования государственной долей участия товарищества Комитету по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан;
совместно с Комитетом по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) утвердить устав товарищества, определив основным предметом его деятельности консалтинг, обучение и подготовку персонала в области технического регулирования и метрологии, осуществление экспертной оценки соответствия технической компетентности в области технического регулирования и метрологии;
2) обеспечить государственную регистрацию товарищества в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в  приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-87, следующего содержания:
"21-87. ТОО "Казметконсалтинг";
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в  приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить разделом следующего содержания:
"Комитету по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан

292-1. "Казметконсалтинг" ЖШС".
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

292-1. ТОО "Казметконсалтинг".
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан