Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 6 желтоқсандағы N 1278 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2007 жылғы 20 наурыздағы N 223 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған қоршаған ортаны қорғау" бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 6 желтоқсандағы N 1278  қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) кiрiспедегi "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 7.5.1-тармағын және" деген сөздер алынып тасталсын;
2) 3-тармақтағы "жылына екi рет" деген сөздер "жыл сайын" деген сөздермен ауыстырылсын, "және 10 тамызға" деген сөздер алынып тасталсын;
3) 4-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С.Есiмовке" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрi А.Е.Мусинге" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған қоршаған ортаны қорғау" бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Әзiрлеу үшiн негiздеме" деген жолдағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспарының 7.5.1-тармағы;" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қажеттi ресурстар мен қаржыландыру көздерi" деген жолда:
"6407,3" деген сандар "10185,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"1362,2*" деген сандар "5140,6" деген сандармен ауыстырылсын;
"Кiрiспе" деген 2-бөлiмнiң бiрiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 7.5.1-тармағына," деген сөздер алынып тасталсын;
"Бағдарламаның негiзгi бағыттары және iске асыру тетiктерi" деген 5-бөлiмде:
"Экономиканы экологияландыру" деген 5.1.2-кiшi бөлiмде: бесiншi абзацтағы "қамтамасыз ету" деген сөздерден кейiн "осындай көшудi қамтамасыз ету жөнiндегi әдiстемелiк нұсқаулар әзiрленетiн" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қоршаған орта мониторинг жүйесiн дамыту" деген 5.1.4-кiшi бөлiмде:
соңғы абзацтың алдындағы абзацтағы "аумақтарында" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ Балқаш көлi, Нұра өзенi бассейндерiнде, Щучинск-Бурабай курорттық аймағында, "Ақтау" теңiз порты" арнайы экономикалық аймағының аумағында, Алматы қаласының аэродинамикалық жағдайына және аэроғарыштық" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года N 1278
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 223
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года N 1278 "О Программе "Охрана окружающей среды Республики Казахстан на 2005-2007 годы" следующие изменения и дополнения:
1) в преамбуле слова "пункта 7.5.1 Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903, и" исключить;
2) в пункте 3 слова "два раза в год," заменить словом "ежегодно", слова "и 10 августа," исключить;
3) в пункте 4 слова "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Есимова А.С." заменить словами "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Мусина А.Е.";
4) в Программе "Охрана окружающей среды Республики Казахстан на 2005-2007 годы", утвержденной указанным постановлением:
в  разделе 1 . "Паспорт Программы":
в строке "Основание для разработки" слова "Пункт 7.5.1 Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903;" исключить;
в строке "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
цифры "6407,3" заменить цифрами "10185,7";
цифры ""1362,2*" заменить цифрами "5140,6";
в абзаце первом раздела 2 "Введение" слова "пунктом 7.5.1 Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903, и" исключить;
в разделе 5. "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в  подразделе 5.1.2 . "Экологизация экономики":
в абзаце пятом после слова "международными," дополнить словами "разработаны методические указания по обеспечению такого перехода,";
в  подразделе 5.1.4 . "Развитие системы мониторинга окружающей среды":
в предпоследнем абзаце после слова "деятельности" дополнить словами ", а также в бассейнах озера Балхаш, реки Нуры, в Щучинско-Боровской курортной зоне, на территории специальной экономической зоны "Морпорт "Актау", аэродинамической ситуации города Алматы и аэрокосмического мониторинга";

"Қоршаған ортаны қорғауды ғылыми қамтамасыз ету" деген 5.1.5-кiшi бөлiмде:
төртiншi абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының электрондық атласын әзiрлеу және құру жөнiнде зерттеулер ұйымдастырылған.";
алтыншы абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Көрсетiлген аумақта оның орнықты даму жолдарын белгiлеу үшiн кешендi экологиялық зерттеулер жүргiзiлетiн болады.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Трансшекаралық сипаттағы проблемаларды шешу үшiн Қазақстанның шекара маңындағы аудандарының экологиялық жағдайын зерттеу қажет.";
"Биоәртүрлiлiктi сақтау" деген 5.2.3-кiшi бөлiм мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Солтүстiк Қазақстанда астық өндiрудiң табиғи қатерiне бағалау жүргiзу үшiн атмосфералық және топырақ құрғақшылығының геоақпараттық жүйелерiнiң базасында мониторинг жүйесiн әзiрлеу көзделедi.
Баянауыл мемлекеттiк ұлттық табиғи паркiнiң экологиялық жай-күйiн жақсарту мақсатында парк аумағында ландшафты зерттеулер, негiзгi өрттiң орындарында өсiмдiктердiң пирогендi ауысуын зерделеу жүргiзу, табиғи парктiң орнықты дамуын қамтамасыз ету жөнiнде зерттеулер жүргiзу қажет.";
"Каспий теңiзiнiң қоршаған ортасын қорғау" деген 5.2.4-кiшi бөлiм мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстандық Каспий маңы қайраңын және жағалауын шаруашылық пайдаланудың оңтайлы режимдерiн айқындау және қорғау мақсатында табиғи-шаруашылық жүйелердiң экологиялық жай-күйiн бағалау негiзiнде өңiрдi функционалды аймақтарға бөлудi жүргiзу қажет. Каспий бассейнiнiң биологиялық ресурстарына арналған мұнай-газ қызметiнiң терiс әсерiн бағалау оны азайту жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеуге бағдарланған.";
"Cу ресурстарының жетiспеушiлiгi, жұтауы және ластануы" деген 5.2.5-кіші бөлімінде:
төртiншi абзацта:
"жер асты" деген сөздерден кейiн "және жер үстi" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Iле-Балқаш кiшi өзендерi бассейнiнiң үлгiсiнде кiшi өзендердiң экологиялық жай-күйiн зерделеу және олардың ағынын ұтымды пайдалану жолымен экологиялық қауiпсiздiгiн және оларды қорғауды қамтамасыз ету қажет.";
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Елдiң қалалары мен елдi мекендерiнiң тазалау құрылыстарын салу және жұмыс iстеп тұрған инженерлiк желiлер жөнiндегi инвестициялық жобаларды iске асыру Қазақстан халқының санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын арттыруға мүмкiндiк бередi.";
жетiншi абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Елек өзенiн бормен және алты валенттi хроммен ластанудан қорғау жөнiндегi iзденiс жұмыстарын жүргiзу жобаны iске асыру кезiнде бiрiншi кезектегi объектiлердi (басымдықтарды) бөлiп көрсетуге мүмкiндiк бередi.";

в  подразделе 5.1.5 . "Научное обеспечение охраны окружающей среды":
абзац четвертый дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Организованы исследования по разработке и созданию электронного атласа Республики Казахстан.";
абзац шестой дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Будут проведены комплексные экологические исследования на указанной территории для определения путей ее устойчивого развития.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Для решения проблем трансграничного характера необходимо исследовать экологическое состояние приграничных районов Казахстана.";
подраздел 5.2.3 . "Сохранение биоразнообразия" дополнить абзацами следующего содержания:
"Для проведения оценки природного риска зернопроизводства в Северном Казахстане предусматривается разработать систему мониторинга на базе геоинформационных систем атмосферной и почвенной засух.
В целях улучшения экологического состояния Баянаульского государственного национального природного парка необходимо проведение ландшафтных исследований территории парка, изучения пирогенных смен растительности на месте основных гарей, проведение исследований по обеспечению устойчивого развития природного парка.";
подраздел 5.2.4 . "Охрана окружающей среды Каспийского моря" дополнить абзацем следующего содержания:
"В целях определения оптимальных режимов хозяйственного использования и охраны шельфа и побережья казахстанского Прикаспия на основе оценки экологического состояния природно-хозяйственных систем необходимо провести функциональное зонирование региона. Оценка негативного влияния нефтегазовой деятельности на биологические ресурсы Каспийского бассейна ориентирована на разработку мероприятий по его снижению.";
в  подразделе 5.2.5 . "Дефицит, загрязнение и истощение водных ресурсов":
в абзаце четвертом:
после слов "подземных" дополнить словами "и поверхностных";
дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Необходимо на примере малых рек Иле-Балхашского бассейна изучить экологическое состояние малых рек и обеспечение их экологической безопасности путем рационального использования стока и их охраны.";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"Реализация инвестиционных проектов по строительству очистных сооружений и существующих инженерных сетей городов и населенных пунктов страны позволит повысить санитарно-эпидемиологическое благополучие населения Казахстана.";
абзац седьмой дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Проведение изыскательных работ по защите реки Илек от загрязнений бором и шестивалентным хромом позволит выделить первоочередные объекты (приоритеты) при реализации проекта.";

"Әуе бассейнiнiң ластануы" деген 5.2.8-кiшi бөлiмде:
мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"қоршаған ортаға шығарындыны азайту үшiн жылуэлектроорталықтарында (ЖЭО) экологиялық қауiпсiздiктi басқару жүйесiнiң ақпараттық моделiн құру;";
үшiншi абзацтағы "әзiрлеу" деген сөзден кейiн ", құру" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы төртiншi абзацпен толықтырылсын:
"салалар және өңiрлер бөлiнiсiнде өнеркәсiп кәсiпорындарының ашық карьерлерден, үйiндiлерден және қалдық сақтауыштардан құмды жел ағынының адам ағзасына және қоршаған ортаға әсерiн зерттеу;";
"Радиоактивтiк ластану" деген 5.2.9-кiшi бөлiмде:
бiрiншi абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағында кейiннен радиациялық қауiптi объектiлердiң кадастрын құру үшiн радиоактивтi қалдықтардың пайда болу көздерiн белгiлеу және оларды жiктеу мақсатында зерттеулер жүргiзу.";
төртiншi абзацта:
"Солтүстiк" деген сөзден кейiн "және Оңтүстiк" деген сөздермен толықтырылсын;
"анықтау" деген сөзден кейiн ", уран өндiрушi кәсiпорындардың радиоактивтi қалдықтарымен ластанған ашық су айдындарын және топырақты тазалау әдiстерiн әзiрлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
"Химиялық ластану" деген 5.2.10-кiшi бөлiмде:
бiрiншi абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Полихлордифенилмен ластанған аумақтарға экологиялық бағалау және полихлордифенил бар қалдықтардың экологиялық қауiпсiз ыдырауына зерттеулер жүргiзiлетiн болады.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қоршаған ортаның қорғасынмен ластануына кешендi бағалау жүргiзiлетiн және ластанған аумақтарға мониторинг пен сауықтыру жүйесi әзiрленетiн болады.";
"Өнеркәсiптiк және тұрмыстық қалдықтар" деген 5.2.11-кiшi бөлiмде:
төртiншi абзац "дайындау" деген сөзден кейiн "және Мемлекеттiк қалдықтар кадастрын құру" деген сөздермен толықтырылсын;
"Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар" деген 5.2.12-кiшi бөлiм мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қоршаған ортаны техногендiк сипаттағы газдардан қорғау жөнiнде нормативтiк-құқықтық құжаттар мен әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу.";
"Адамдардың аурулары мен қоршаған ортаның сапасы арасындағы байланысты белгiлеу" деген 5.2.13-кiшi бөлiмде:
үшiншi абзац "денсаулығына" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ Батыс Қазақстан өңiрiнiң және Оңтүстiк Қазақстан облысының аудандарында" деген сөздермен, "жүргiзу" деген сөзден кейiн ", Арал көлi өңiрi үшiн халықты сауықтырудың экологиялық әдiстерiн әзiрлеу." деген сөздермен толықтырылсын;
"Қажеттi ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiмде:

в  подразделе 5.2.8 . "Загрязнение воздушного бассейна":
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"создание информационной модели системы управления экологической безопасности теплоэлектроцентрали (ТЭЦ) для снижения выбросов в окружающую среду;";
в абзаце третьем после слова "Казахстан" дополнить словом ", создание";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"исследование воздействия ветропесчаного потока с открытых карьеров, отвалов и хвостохранилищ предприятий промышленности в разрезе отраслей и регионов на организм человека и окружающую среду;";
в  подразделе 5.2.9 . "Радиоактивное загрязнение":
абзац первый дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Провести исследования с целью определения источников образования радиоактивных отходов и их классификации для последующего создания кадастра радиационно-опасных объектов на территории Республики Казахстан.";
в абзаце четвертом:
после слова "Северного" дополнить словами "и Южного";
дополнить словами ", разработать методы очищения открытых водоемов и почвы, загрязненных радиоактивными отходами уранодобывающих предприятий";
в  подразделе 5.2.10 . "Химическое загрязнение":
абзац первый дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Будут проведены экологическая оценка территорий, загрязненных полихлордифенилами, и исследования экологически безопасного разложения отходов, содержащих полихлордифенилы.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Будет проведена комплексная оценка загрязнения окружающей среды свинцом и разработана система мониторинга и реабилитации загрязненных территорий.";
в  подразделе 5.2.11 . "Промышленные и бытовые отходы":
абзац четвертый дополнить словами ", и созданию Государственного кадастра отходов.";
в  подразделе 5.2.12 . "Чрезвычайные ситуации природного и техногенного характера" дополнить абзацем следующего содержания:
"Разработка нормативно-правовых документов и методических рекомендаций по защите окружающей среды от газов техногенного характера.";
в  подразделе 5.2.13 . "Установление связи между заболеваниями людей и качеством окружающей среды":
абзац третий дополнить словами ", а также в районах Западно-Казахстанского региона и Южно-Казахстанской области, разработать для региона озера Арал экологические методы оздоровления населения.";
в  разделе 6 . "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":

"6407,3" деген сандар "10185,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"1362,2*" деген сандар "5140,6" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 20 наурыздағы
N 223 қаулысына
қосымша
8. Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р/с N
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындауға
жауапты-
лар
Орын-
далу
мерзi-
мi
Болжана-
тын шығ-
ыстар, (млн. теңге)
Қаржы-
ландыру көздерi
1
2
3
4
5
6
7
1. Қоршаған ортаны қорғаудың сапасын басқару жүйесiн
оңтайландыру
1.1. Заңнаманы экологияландыру
1.1.1
Жүйелiк талдау
теориясын пайда-
лана отырып,
қоршаған ортаны
қорғау бөлiгiн-
дегi нормативтiк
құқықтық базаны
жетiлдiрудiң
ғылыми негiз-
делген тәсiлдерi
бойынша
ұсыныстар
дайындау
Қорша-
ғанортаминiне ұсыныс
АШМ, ЭMPM
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-
дi
1.1.2
Экологиялық
нормативтер мен талаптарды
әзiрлеу
Қорша-
ғанортаминiніңбұйрық-тары
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 40,0
2007 ж. - 40,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.1.3
Каспий теңiзiнiң
биоресурстарын
қорғау жөнiндегi
нормативтiк-
құқықтық актi-
лердi, оның
iшiнде мұнай
операцияларын
жүргiзу кезiнде
және мұнайдың
апатты төгiндi-
лерi нәтижесiн-
де Каспий теңi-
зiне (ең алды-
мен, балық
қорларына)
келтiрiлген
зиянды анықтау-
дың әдiстемелiк
нұсқауларын
әзiрлеу
АШМ бұйрық-тары
AШM, Қоршаған-
ортаминi
2007 жылғы IV тоқсан
2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.2. Экономиканы экологияландыру
1.2.1
Табиғи объекті-
лерді экология-
лық-экономикалық
бағалау және
табиғат қорғау
іс-шараларының
экономикалық
тиімділігі әд-
істерін әзірлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiметiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 3,5
2006 ж. - 3,7
2007 ж. - 3,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.2.2
Бағдарламаларға,
жоспарларға,
нормативтiк
құқықтық актi-
лерге және басқа
да материалдарға
экологиялық
сараптама
жүргізу
Мемле-
кеттiк эколо-
гиялық сарап-
таманың
қоры-
тындысы
Қоршаған-
ортаминi
Жоба-
лардың түсуi бойын- ша
2005 ж. - 10,9
2006 ж. - 11,5
2007 ж. - 7,2
Респуб-
ликалық бюджет
1.2.3
Табиғат пайда-
лану мен эко-
логиялық сар-
аптаманың рұқсат
ету жүйесiн
оңтайландырудың
ғылыми негiздел-
ген тәсiлдерiн
тұрақты түрде
жетiлдiру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж.
- 3,0
2006 ж. - 3,1
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.2.4
Қоршағанорта-
минiнiң құзыретi
шегiнде қоршаған
ортаны қорғау-
дың мемлекеттiк
бақылауының
ғылыми-практи-
калық моделiн
әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж.
- 3,0
2006 ж.
- 3,1
2007 ж.
- 3,0
Респуб-
ликалық бюджет

цифры "6407,3" заменить цифрами "10185,7";
цифры "1362,2*" заменить цифрами "5140,6";
раздел 8. "План мероприятий по реализации Программы" изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2007 года N 223
8. План мероприятий по реализации Программы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответст-
венные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1. Оптимизация системы управления качеством
охраны окружающей среды
1.1. Экологизация законодательства
1.1.1
Подготовить пред-
ложения по научно-
обоснованным под-
ходам усовершенст-
вования нормативной
правовой базы в
части охраны
окружающей среды
с использованием
теории системного
анализа
Предложе-
ния в МООС
МСХ, МЭМР
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
1.1.2
Разработать эколо-
гические нормативы
и требования
Приказы
МООС
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 40,0
2007 г.
- 40,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.1.3
Разработать
нормативно-правовые
акты по охране био-
ресурсов Каспийско-
го моря, в том
числе методические
указания определе-
ния ущерба, наноси-
мого Каспийскому
морю (прежде всего,
рыбным запасам) при
проведении нефтяных
операций и в резу-
льтате аварийных
разливов нефти
Приказы
МСХ
МСХ,
МООС
IV
квартал
2007
года
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2. Экологизация экономики
1.2.1
Разработать методы
эколого-экономичес-
кой оценки природ-
ных объектов и эко-
номической эффек-
тивности природо-
охранных мероприя-
тий
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,5
2006 г.
- 3,7
2007 г.
- 3,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2.2
Проводить экологи-
ческую экспертизу
программ, планов,
проектов норматив-
ных правовых актов
и других материалов
Заключения
государст-
венной
экологи-
ческой
экспертизы
МООС
По мере
поступ-
ления
2005 г.
- 10,9
2006 г.
- 11,5
2007 г.
- 7,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2.3
Постоянно совершен-
ствовать научно
обоснованные подхо-
ды оптимизации раз-
решительной системы
природопользования
и экологической
экспертизы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,0
2006 г.
- 3,1
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2.4
Разработать научно-
практическую модель
государственного
контроля охраны
окружающей среды
в пределах компе-
тенции МООС
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,0
2006 г.
- 3,1
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.2.5
Геоақпараттық
технологиялар
негiзiнде қор-
шаған ортаны
қорғауды ақпа-
раттық сүйемел-
деу жөнiнде
ұсыныстар дай-
ындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы, 10 тамыз
Талап етiлмей-
дi
1.2.6
ИСО 14000 халық-
аралық эколо-
гиялық стандарт-
тарға көшудi
ғылыми
қамтамасыз ету
жөнiнде ұсын-
ыстар дайындау
Қорша-
ғанортаминiне ұсыныс
ИСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-
дi
1.2.7
Экологиялық тиiмдi және
pecуpc үнемдей-
тiн технология-
ларды, өндiрiс-
тердi, шикiзат
түрлерiн,
материалдарды,
өнiмдер мен
жабдықтарды
әзiрлеу жөнiнде
зерттеулер
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 15,0
2006 ж.
- 15,7
2007 ж. - 10,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.2.8
Қоршаған ортаны
қорғау саласын-
дағы ғылыми
негiзделген
индикаторлар мен
көрсеткiштердi,
сондай-ақ табиғи
жүйелердiң
орнықтылығы мен
экологиялық
сыйымдылығының
шектерiн айқын-
даудың ғылыми-
әдiстемелiк
негiздерiн
әзiрлеу және
байқау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 3,0
2006 ж. - 3,1
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.2.9
Қоршаған ортаны
қорғау министр-
лiгiнiң аумақтық
басқармаларын
зертханалық
жабдықпен және
формалық киiм-
кешекпен қам-
тамасыз етудi
жүзеге асыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 300,2
2007 ж. - 319,1
Респуб-
ликалық бюджет
1.2.10
Аумақтық қорша-
ған ортаны
қорғау басқар-
маларын қызмет-
тiк үй-жайлар-
мен қамтамасыз
ету жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етiлмей-
дi
1.2.11
ИСО 14000 халық-
аралық эколо-
гиялық стандарт-
тарға ғылыми
көшудiң әдiсте-
мелiк нұсқауды
әзiрлеу
Қорша-
ғанортаминiнiң бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
iшiнде
2007 ж. - 1,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.3. Қоғамды экологияландыру
1.3.1
Қазiргi заманғы
техникалық
мүмкiндiктер
негiзiнде Қор-
шаған ортаны
қорғаудың, бi-
рыңғай ақпарат-
тық жүйесiн
жасау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау),
АШМ, ДСМ,
ЖРА,
облыстар-дың әкiм-
дiктерi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 41,0
2006 ж.
- 45,1
2007 ж. - 466,6
Респуб-
ликалық бюджет
1.3.2
Қазақстан Рес-
публикасының
мемлекеттiк орта
бiлiм беру
жүйесiнде эколо-
гиялық бiлiм
беру жөнiндегi
инновацияларды
енгiзу бойынша
ұсыныстар
дайындау
Қорша-
ғанортаминiне ұсыныс
Білiмминi
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-
дi
1.3.3
Экологиялық
қауiпсiздiк
жөнiндегi бiлiм
беру бағдарлама-
ларын енгiзу
жөнiнде ұсыныс-
тар енгізу
Қорша-
ғанортаминiне ұсыныс
Білiмминi
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-
дi
1.3.4
Бұқаралық ақпа-
раттық құрал-
дарында эколо-
гиялық мәселе-
лерді жариялау-
ды және насихат-
тауды қамта-
масыз ету
Қорша-
ғанортаминiне ақпарат
Мәдениет-минi, Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы  10 ақпан
2005 ж. - 77,0
Респуб-
ликалық бюджет

1.2.5
Подготовить предло-
жения по информа-
ционному сопровож-
дению охраны окру-
жающей среды на
основе геоинформа-
ционных технологий
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.2.6
Подготовить предло-
жения по научному
обеспечению перехо-
да на международные
экологические стан-
дарты ИСО 14000
Предложения
в МООС
МИТ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
1.2.7
Провести исследова-
ния по разработке
экологически эффек-
тивных и ресурсо-
сберегающих техно-
логий, производств,
видов сырья, мате-
риалов, продукции
и оборудования
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 15,0
2006 г.
- 15,7
2007 г.
- 10,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2.8
Разработать и апро-
бировать научно
обоснованные инди-
каторы и показатели
в области охраны
окружающей среды,
а также научно-
методологические
основы определения
пределов устойчи-
вости и экологичес-
кой емкости
природных систем
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,0
2006 г.
- 3,1
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2.9
Осуществить обеспе-
чение лабораторным
оборудованием и
форменным обмунди-
рованием террито-
риальных управлений
Министерства охраны
окружающей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 300,2
2007 г.
- 319,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.2.10
Подготовить предло-
жения по обеспече-
нию территориальных
управлений охраны
окружающей среды
служебными помеще-
ниями
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.2.11
Разработать методи-
ческие указания
научного перехода
на международные
экологические стан-
дарты ИСО 14000
Приказ
МООС
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 1,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.3. Экологизация общества
1.3.1
Создать Единую
информационную
систему охраны
окружающей среды
на основе современ-
ных технических
возможностей
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ, МСХ,
АЗР,
акиматы
областей
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 41,0
2006 г.
- 45,1
2007 г.
- 466,6
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.3.2
Подготовить предло-
жения по внедрению
инновации по эколо-
гическому образова-
нию в государствен-
ную систему сред-
него образования
Республики Казах-
стан
Предложения
в МООС
МОН
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
1.3.3
Внести предложения
по внедрению
образовательных
программ по
экологической
безопасности
Предложения
в МООС
МОН
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
1.3.4
Обеспечить освеще-
ние и пропаганду в
средствах массовой
информации вопросов
экологии
Информация
в МООС
МКИ,
МООС
10 фев-
раля
2006
года
2005 г.
- 77,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.3.5
Қағаз және элек-
тронды тасығыш-
тарда экология-
лық мазмұндағы
мерзiмдi басы-
лымдарды құру
жөнiнде ұсыныс-
тар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы  10 тамыз
Талап етiлмей-
дi
1.4. Қоршаған ортаның мониторинг жүйесiн дамыту
1.4.1
Гидрометеоро-
логиялық мони-
торингтi жүргi-
зудi қамтамасыз
ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
iшiнде
2005 ж. - 857,6
2006 ж. - 900,5
2007 ж. - 1401,6
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.2
Қазiргi бар
гидрометеороло-
гиялық станция-
ларда және бекеттерде
ағымдағы жөндеу
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 80,4
2007 ж. - 33,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.3
Облыстық гидро-
метеорология
орталықтарын
(ГМО) қызметтiк
ғимараттармен
қамтамасыз ету
жөнiнде ұсыныс-
тар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы  10 тамыз
Талап етiлмей-
дi
1.4.4
Дүниежүзiлiк метеорологиялық
ұйымның талап-
тарына сәйкес
жаңа қадағалау
пункттерiн ұйым-
дастыру:
метеорологиялық:
2005 жылы -
3 станция;
2007 жылы -
2 станция
гидрологиялық:
2005 жылы - 20 бекет
2007 жылы - 10 бекет
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
iшiнде
2005 ж. - 21,5
2007 ж. - 36,5
2005 ж. - 121,7
2007 ж. - 146,9
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.5
2005 жылы - 12 химиялық зертханада,
2007 жылы - 7 химиялық зертханада ағ-
ымдағы жөндеу жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 18,4
2007 ж. - 11,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.6
Репрезентативтiк
қадағалауды алу
мақсатында бақы-
лау пункттерiн
көшiрудi жүзеге
асыру:
2005 жылы - 4
метеостанция (МС),
2 гидробекет (ГБ);
2007 жылы - 4 МС, 1 ГБ
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
iшiнде
2005 ж. - 14,4
2007 ж. - 25,6
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.7
2005 жылы агро-
метерорологиялық
қадағалау
бағыттарына
арналған зерт-
ханалық жабдық-
тары бар 14
бiрлiк арнайы
автокөлiк сатып
алу;
2007 жылы - 14 бiрлік
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
iшiнде
2005 ж. - 29,7
2007 ж. - 16,3
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.8
Агрометеороло-
гиялық қадағалау
пункттерiн
ұйымдастыру:
2005 жылы - 5 станция (Сарқанд,
Қызан,
Шыңғырлау,
Золотая Нива,
Шиен);
2007 жылы - 50 станция
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
iшiнде
2005 ж. - 4,0
2007 ж. - 24,8
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.9
Аэрологиялық
станцияларды
температуралық-
желдiк зондтау-
дың радиолока-
циялық жүйелерi-
мен қамтамасыз
ету: 2005 жылы
- 1 жүйе (Қызылорда қаласы)
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 21,0
Респуб-
ликалық бюджет

1.3.5
Подготовить предло-
жения по созданию
периодических изда-
ний экологического
содержания на
бумажных и элект-
ронных носителях
Предложения в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.4. Развитие системы мониторинга окружающей среды
1.4.1
Обеспечить
проведение
гидрометеорологи-
ческого мониторинга
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 857,6
2006 г.
- 900,5
2007 г.
- 1401,6
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.2
Произвести текущий
ремонт на сущест-
вующих гидрометео-
рологических стан-
циях и постах
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 80,4
2007 г.
- 33,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.3
Подготовить предло-
жения по обеспече-
нию служебными
зданиями областные
центры гидрометео-
рологии (ЦГМ).
Предложения в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.4.4
Организовать новые
пункты наблюдений
в соответствии с
требованиями Все-
мирной метеорологи-
ческой организации
метеорологические:
в 2005 году - 3
станции
в 2007 году - 2
станции
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 21,5
2007 г.
- 36,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
гидрологические:
в 2005 году - 20
постов
в 2007 году - 10
постов
2005 г.
- 121,7
2007 г.
- 146,9
1.4.5
Произвести текущий
ремонт
в 2005 году - 12
химических
лабораторий
в 2007 году - 7
химических
лабораторий
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 18,4
2007 г.
- 11,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.6
Осуществить перенос
пунктов наблюдений
с целью получения
репрезентативных
наблюдений:
в 2005 году - 4
метеостанции (МС),
2 гидропоста (ГП);
в 2007 году - 4 МС,
1 ГП
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 14,4
2007 г.
- 25,6
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.7
Приобрести 14 еди-
ниц спецавтотранс-
порта с лаборатор-
ным оборудованием
для маршрутных аг-
рометеорологических
наблюдений в 2005
году;
в 2007 году - 14
единиц
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 29,7
2007 г.
- 16,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.8
Организовать агро-
метеорологические
пункты наблюдения:
в 2005 году - 5
станций (Сарканд,
Кызан, Чингирлау,
Золотая нива,
Шиен);
в 2007 году - 50
станций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 4,0
2007 г.
- 24,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.9
Обеспечить аэроло-
гические станции
радиолокационными
системами темпера-
турно-ветрового
зондирования:
в 2005 году - 1
система (город
Кызылорда)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
февраля
2006
года
2005 г.
- 21,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.4.10
Бiрiншi сыныпты
зияндылығы бар
сынапты баро-
метрлердi ауыс-
тыру үшiн
электрондық-
сандық БРС
барометрлерiн
сатып алу:
2005 жылы - 25 БРС;
2007 жылы - 50 БРС
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 8,8
2007 ж. - 12,9
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.11
Радиолау стан-
циялары мен
бекеттерiнде
ескiрген радио
станцияларды
пакеттi берiл-
iмдi жаңа тип-
тi радиостан-
цияға ауыстыру
және сатып алу:
2005 жылы - радиомачталық жиынтығы бар 17 радиостанция;
2007 жылы - 10 радиостанция
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 10,8
2007 ж. - 4,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.12
Вильда флюгер-
лерiн анемо-
румбометрлерге
(М-63-М) желдiң
жылдамдығы мен
бағытын өлшеу
үшiн ауыстыру
және сатып алу:
2005 жылы - 30 станция;
2007 жылы - 30 станция
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 8,2
2007 ж. - 7,7
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.13
2005 жылы элек-
трондық баро-
метрлерді
тексеру үшiн 6
жиынтық порта-
тивтiк тексеру
кешендерiн
сатып алу;
2007 жылы - 2 жиынтық
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 4,9
2007 ж. - 2,3
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.14
Техник-метео-
рологтың авто-
матты жұмыс орны
бар автоматты
метеорологиялық
станциялар
орнату және сатып алу:
2005 жылы - 4
станция (Ақтөбе,
Қызылорда, Орал,
Шымкент
қалалары);
2007 жылы - 7 станция
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 18,0
2007 ж. - 69,7
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.15
ГГИ - 3000
испаромерi жи-
ынтығын сатып
алу және орна-
туды жүргiзу:
2005 жылы - 11 гидробекет;
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.16
Гидрологиялық
бекеттер үшiн
судың ағыс
жылдамдығын
өлшеуiштерiн
сатып алу:
2005 жылы - 40 гидробекет;
2007 жылы - 10 гидробекет;
гидрологиялық
тiркеу кешен-
дерi (ГРК):
2005 жылы - 2
(Алматы облысы);
электрондық-
есептеу техни-
касы бар
жиынтықтағы
сандық қалқымалы
деңгей
өлшеуiштерi:
2005 жылы - 6 дана
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 6,8
2007 ж. - 2,4
2005 ж. - 1,7
2005 ж. - 2,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.17
Каспий теңiзiнде
гидрометрикалық
және гидрохимия-
лық жұмыстар
жүргiзу үшiн
зертханалық
жабдықтары бар
мамандандырылған
теңiз кемесiн
сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 343,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.18
Балқаш көлінде
гидрометрикалық
және гидрохимия-
лық жұмыстар
жүргiзу үшiн ма-
мандандырылған
теңiз кемесiн
(қалқымалы
зертхананы) сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 100,0
Респуб-
ликалық бюджет

1.4.10
Приобрести элект-
ронно-цифровые
барометры БРС для
замены ртутных
барометров 1 класса
вредности:
в 2005 году - 25
БРС;
в 2007 году - 50
БРС
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 8,8
2007 г.
- 12,9
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.11
Приобрести и заме-
нить на радирующих
станциях и постах
устаревшие радио-
станции на радио-
станции нового типа
с пакетной переда-
чей данных:
в 2005 году - 17
радиостанций с
комплектом радио-
мачт; в 2007 году
- 10 радиостанций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 10,8
2007 г.
- 4,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.12
Приобрести и заме-
нить флюгеры Вильда
для измерения ско-
рости и направления
ветра на анеморум-
бометры (М-63-М):
в 2005 году - 30
станций;
в 2007 году - 30
станций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 8,2
2007 г.
- 7,7
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.13
Приобрести 6 комп-
лектов портативных
поверочных комплек-
сов для поверки
электронных баро-
метров в 2005
году; 2 комплекта
в 2007 году
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 4,9
2007 г.
- 2,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.14
Приобрести и уста-
новить автоматичес-
кие метеорологичес-
кие станции с авто-
матизированным ра-
бочим местом техни-
ка-метеоролога:
в 2005 году - 4
станции (города
Актобе, Кызылорда,
Уральск, Шымкент);
в 2007 году - 7
станций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 18,0
2007 г.
- 69,7
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.15
Приобрести и произ-
вести установку
комплектов испаро-
меров ГГИ-3000:
в 2005 году- 11
гидропостов;
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
2006
года
2005 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.16
Приобрести для
гидрологических
постов:
измерители скорости
потока воды:
в 2005 году - 40
гидропостов;
в 2007 году - 10
гидропостов;
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 6,8
2007 г.
- 2,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
гидрологические
регистраторные
комплексы (ГРК):
в 2005 году - 2
(Алматинская
область);
2005 г.
- 1,7
цифровые поплавко-
вые уровнемеры в
комплекте с элект-
ронно-вычислитель-
ной техникой:
в 2005 году - 6
штук
2005 г.
- 2,5
1.4.17
Приобрести специа-
лизированное морс-
кое судно с лабора-
торным оборудова-
нием для ведения
гидрометрических и
гидрохимических
работ на Каспийском
море
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля
2006
года
2005 г.
- 343,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.18
Приобрести специа-
лизированное судно
(плавучую лабора-
торию) для ведения
гидрометрических и
гидрохимических ра-
бот на озере Балхаш
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
февраля
2006
года
2005 г.
- 100,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.4.19
Метеорологиялық
станцияларда
метеорологтың
автоматтандырыл-
ған жұмыс орнына
өту жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 тамыз
Талап етiлмей-
дi
1.4.20
Қоршаған орта
жай-күйiнiң
мемлекеттiк
мониторингiн
жүргiзудi
қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2005 ж. - 95,5
2006 ж. - 100,3
2007 ж. - 142,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.21
Атмосфералық ауаның ластануын
қадағалаудың
қосымша стацио-
нарлық бекетте-
рiн ашу 2005 жылы - 5 бекет (Бурабай, Темiртау,
Балқаш, Орал, Атырау);
2007 жылы - 3 бекет
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2005 ж. - 41,9
2007 ж. - 53,3
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.22
Атмосфералық
жауын-шашынның
жай-күйiн қада-
ғалау үшiн сынама ірiктеу-
iштердi және
өлшеу аппарату-
расын сатып алу:
2005 жылы - 10 станция;
2007 жылы - 10 станция
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 14,2
2007 ж. - 5,4
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.23
Ауыр металдар
мен пестицид-
тердi талдау үшiн талдау
жабдығын сатып
алу:
2005 жылы - Астана қаласы-
ның ГМО
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 19,1
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.24
Радиациялық мониторинг үшiн өлшеу аппарату-
расын (гаммафон
және суммарлық
бета-белсендi-
лiк) сатып алу:
2005 жылы - 25 станция;
2007 жылы - 25 станция
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 1,5
2007 ж. - 1,4
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.25
Қоршаған ортаның
мониторингi үшiн
өлшеу аппарату-
расы бар ұтқыр
(жылжымалы)
зертханаларды
сатып aлу:
2005 жылы - 4
(Алматы, Астана,
Қарағанды
қалаларының ГМО);
2007 жылы - 2 дана
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 21,9
2007 ж. - 21,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.26
Бурабай кешендi
фондық мониторингі
станциясын жаңғырту үшiн мынадай аспаптар
мен жабдықты
сатып алу:
дербес компью-
термен және бағдарламалық қамтамасыз
етумен ластаушы
заттар мен ауыр
металдарды
айқындау үшiн
автоматты
газанализаторды;
автоматты
метеостанция
жиынтығын; жер үстi суларын-
дағы ластаушы заттарды ай-
қындау үшiн портативтi гидрохимиялық зертхана жиынтығын; радиотелефон
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 25,8
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.27
2005 жылы тау-
лардағы қар өлшеу жұмыста-
рын жүргiзетiн
7 қар өлшеу бағыттары үшiн
14 қорғаныш үйiн;
2007 жылы 2 қар өлшеу бағыттары
үшiн 2 қорғаныш үйiн сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 4,2
2007 ж. - 1,4
Респуб-
ликалық бюджет

1.4.19
Подготовить предло-
жения по переходу
к автоматизирован-
ному рабочему месту
метеоролога на
метеорологических
станциях
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2006
года
Не тре-
буются
1.4.20
Обеспечить прове-
дение государствен-
ного мониторинга
состояния окружаю-
щей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 95,5
2006 г.
- 100,3
2007 г.
- 142,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.21
Открыть дополните-
льные стационарные
посты наблюдений
за загрязнением
атмосферного возду-
ха в 2005 году - 5
постов (Боровое,
Темиртау, Балхаш,
Уральск, Атырау);
в 2007 году - 3
поста
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 41,9
2007 г.
- 53,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.22
Приобрести пробоот-
борники и измери-
тельную аппаратуру
для наблюдений за
состоянием атмос-
ферных осадков:
в 2005 году - 10
станций;
в 2007 году - 10
станций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 14,2
2007 г.
- 5,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.23
Приобрести аналити-
ческое оборудование
для анализа тяжелых
металлов и пестици-
дов:
в 2005 году - ЦГМ
города Астана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
2006
года
2005 г.
- 19,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.24
Приобрести измери-
тельную аппаратуру
для радиационного
мониторинга (гамма-
фон и суммарная
бета-активность):
в 2005 году - 25
станций;
в 2007 году - 25
станций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 1,5
2007 г.
- 1,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.25
Приобрести мобиль-
ные (передвижные)
лаборатории с изме-
рительной аппарату-
рой для мониторинга
окружающей среды:
в 2005 году - 4
(ЦГМ городов
Алматы, Астана,
Караганда);
в 2007 году - 2
штук
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 21,9
2007 г.
- 21,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.26
Приобрести приборы
и оборудование для
модернизации стан-
ции комплексного
фонового мониторин-
га Боровое:
автоматический га-
зоанализатор с пер-
сональным компьюте-
ром и программным
обеспечением для
определения загряз-
няющих веществ и
тяжелых металлов
в атмосферном
воздухе; комплект
автоматической
метеостанции;
комплект портатив-
ной гидрохимической
лаборатории для
определения загряз-
няющих веществ в
поверхностных во-
дах; радиотелефон
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
февраля
2006
года
2005 г.
- 25,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.27
Приобрести 14
домиков-убежищ для
7 снегомерных марш-
рутов в 2005 году;
в 2007 году - 2 до-
мика для 2 х снего-
мерных маршрутов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 4,2
2007 г.
- 1,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.4.28
2 қар өлшеу бағытын ашу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 3,4
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.29
Авиаметеороло-
гиялық қамта-
масыз ету жө-
нiнде ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді
1.4.30
Қоршаған орта ластануының жай-күйiне қадағалаудың желiлiк зерт-
ханалары үшiн жабдық сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 52,6
2007 ж. - 16,9
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.31
Қоршаған орта мен климатқа антропогендi әсер етудің ғылыми зертха-
наларын техни-
калық жарақ-
тандыру жөнiн-
де ұсыныстар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді
1.4.32
Зымыран-ғарыш қызметiнiң әсерiне ұшыра-
ған Қазақстан Республикасы аумағы учаске-
лерiнiң эколо-
гиялық жай-
күйiне монито-
ринг жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2005 ж. - 25,0
2006 ж. - 26,3
2007 ж. - 26,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.33
Қазақстан Республикасы қоршаған орта-
сының эколо-
гиялық монито-
рингi орталы-
ғын құру
Қорша-
ғанортаминiне ведомс-тволық бағын-
ысты ұйымдардың бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 ақпан
Талап етілмей-
ді
Қорша-
ғанортаминiнiңжұмыс iстеп тұрған ведос-
тволық бағын-
ысты ұйымда-рының базасында
1.4.34
Каспий теңiзi-
нiң және Арал маңының өңiр-
лiк экология-
лық орталықта-
рын құру
Қорша-
ғанортаминiне ведомс-тволық бағын-
ысты ұйымдардың бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
Талап етілмей-
ді
Қорша-
ғанортаминiнiңжұмыс iстеп тұрған ведос-
тволық бағын-
ысты ұйымда-рының базасында
1.4.35
Каспий теңiзiнiң
қазақстандық
бөлiгiнде
қоршаған орта
мониторингiн жүргiзу және оны материал-
дық-техникалық қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2005 ж. - 133,4
2007 ж. - 19,4
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.36
Қоршаған орта мониторингiнiң бiрыңғай мем-
лекеттiк ақпа-
раттық жүйесiн
одан әрi дамы-
ту жөнiнде ұс-
ыныстар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді
1.4.37
GRIB болжау ақпаратын қабылдау және өңдеудi қамта-
масыз ету үшiн
деректердi ав-
томаттандырыл-
ған өңдеудi және
телекоммуника-
циялар жүйесiн
лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз
етудi, қоршаған
орта мониторин-
гiнiң респуб-
ликалық және
аумақтық орта-
лықтарын есептеу
және офистiк
техникамен
қамтамасыз ету
бойынша ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді

1.4.28
Открыть 2 снегомер-
ных маршрута
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
2006
года
2005 г.
- 3,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.29
Подготовить предло-
жения по авиаметео-
рологическому
обеспечению
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.4.30
Приобрести оборудо-
вание для сетевых
лабораторий наблю-
дений за состоянием
загрязнения окру-
жающей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 52,6
2007 г.
- 16,9
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.31
Подготовить предло-
жения по техничес-
кому оснащению
научных лабораторий
исследования антро-
погенного воздейст-
вия на окружающую
среду и климат
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.4.32
Провести мониторинг
экологического сос-
тояния участков
территории Респуб-
лики Казахстан,
подверженной воз-
действию ракетно-
космической деяте-
льности
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 25,0
2006 г.
- 26,3
2007 г.
- 26,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.33
Создать Центр эко-
логического монито-
ринга окружающей
среды Республики
Казахстан
Приказ
подведом-
ственной
организации
МООС
МООС
10
февраля
2005
года
Не тре-
буются
На базе
сущест-
вующих
подве-
домст-
венных
органи-
заций
МООС
1.4.34
Создать региональ-
ные центры экологии
Каспийского моря и
Приаралья
Приказ
подведом-
ственной
организации
МООС
МООС
10
февраля
2006
года
Не тре-
буются
На базе
сущест-
вующих
подве-
домст-
венных
органи-
заций
МООС
1.4.35
Обеспечить ведение
и материально-тех-
ническое обеспече-
ние мониторинга
окружающей среды
казахстанской части
Каспийского моря
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2005 г.
- 133,4
2007 г.
- 19,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.36
Подготовить предло-
жения по дальней-
шему развитию еди-
ной государственной
информационной сис-
темы мониторинга
окружающей среды
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.4.37
Подготовить предло-
жения по обеспече-
нию республиканско-
го и территориаль-
ных центров монито-
ринга окружающей
среды вычислитель-
ной и офисной тех-
никой, лицензионным
программным обеспе-
чением системы
телекоммуникаций
и автоматизирован-
ной обработки дан-
ных для обеспечения
приема и обработки
прогностической
информации GRIB
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются

1.4.38
Қоршаған орта мониторингi, климат, гидро-
метеорология саласындағы кадрларды дай-
ындау жөнiнде халықаралық орталықтармен тәжiрибе алма-
су жөнiнде iс-
шаралар дайын-
дау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау),
СIМ,
Бiлiмминi
Жыл сайын, 10 ақпан
Талап етілмей-
ді
1.4.39
Балқаш көлi бассейнiнде қоршаған орта-
сының жай-күйiне
мониторинг жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 12,1
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.40
Щучье-Бурабай курорттық аймағының экологиялық мониторингiн ұйымдастыру, жүргiзу және материалдық-
техникалық қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 34,8
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.41
Арал маңы қор-
шаған ортасы-
ның жай-күйiне
және халық денсаулығының мониторингiн жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 9,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.42
"Ақтау" теңiз порты" арнайы экономикалық аймағының аума-
ғында қоршаған
ортаның жай-
күйiне монито-
ринг жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 15,1
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.43
Нұра өзенi бассейнi қор-
шаған ортасының
жай-күйiне
мониторинг жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 9,1
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.44
Уытты құрамдас-
тары трансшека-
ралық алып өту
мониторингiн
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 14,4
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.45
Астана қаласы аэродинамикалық ахуалының мониторингiн жүргiзу және материалдық-
техникалық қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 4,9
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.46
Алматы қаласының
аэродинамикалық
ахуалының мони-
торингiн жүргiзу
және материал-
дық-техникалық қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 66,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.47
Жұмыс iстеп тұрған тұрақты
пункттерде агрометеороло-
гиялық бақылау-
лар жүргiзу
(112 дана)
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 41,3
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.48
Су және топырақ-
ты талдау зерт-
ханасын орналас-
тыру үшiн Атырау гидроме-
теорология
орталығының
өндiрiстiк
үй-жайына күрделi жөндеу
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 9,3
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.49
Аэроғарыштық мониторинг жүйесiн жүргi-
зу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 39,8
Респуб-
ликалық бюджет

1.4.38
Подготовить меро-
приятия по обмену
опытом с междуна-
родными центрами
по подготовке кад-
ров в области мони-
торинга окружающей
среды, климата,
гидрометеорологии
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МИД,
МОН
10 фев-
раля,
еже-
годно
Не тре-
буются
1.4.39
Ведение мониторинга
состояния окружаю-
щей среды бассейна
озера Балхаш
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 12,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.40
Организация, веде-
ние и материально-
техническое обеспе-
чение экологическо-
го мониторинга
Щучинско-Боровской
курортной зоны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 34,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.41
Ведение мониторинга
состояния окружаю-
щей среды и здоро-
вья населения
Приаралья
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 9,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.42
Ведение мониторинга
состояния
окружающей среды
на территории
специальной
экономической зоны
"Морпорт "Актау"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 15,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.43
Ведение мониторинга состояния окружающей среды бассейна реки Нуры
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 9,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.44
Ведение мониторинга трансграничного переноса токсичных компонентов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 14,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.45
Ведение и
материально-техни-
ческое обеспечение
мониторинга
аэродинамической
ситуации города
Астаны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 4,9
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.46
Ведение и
материально-техни-
ческое обеспечение
мониторинга
аэродинамической
ситуации города
Алматы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 66,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.47
Ведение агрометео-
рологических наблю-
дений на действую-
щих стационарных
пунктах (112 шт.)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 41,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.48
Провести капиталь-
ный ремонт произ-
водственного поме-
щения Атырауского
центра гидрометео-
рологии для разме-
щения лаборатории
анализа вод и почвы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 9,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.49
Ведение системы
аэрокосмического
мониторинга
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 39,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.4.50
Аумақтық қоршаған ортаны қорғау басқарма-
ларының гидро-
метеорологиялық
зертханалары мен талдау зертханаларына
аттестаттау жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
2007 жылы аттес-
таттау жүргі-
зу кесте-
сiне сәйкес
Талап етілмей-
ді
1.4.51
Қоршаған орта-
ны қорғау сала-
сындағы халық-
аралық стан-
дартқа сәйкес
желiлiк зертха-
наларға аттес-
таттау жүргізу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде,
аттес-
таттау
жүргі-
зу кесте-
сiне сәйкес
2007 ж. - 2,9
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.52
Қоршаған ортаны
қорғау саласын-
дағы ғылыми
зерттеулердi
материалдық-
техникалық қамтамасыз етудi
жүзеге асыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 31,8
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.53
Астана қаласында
Ұлттық метео-
рология орталығын салу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде,
ҚМЖ
жүргiзу
кесте-
сiне сәйкес
2007 ж. - 700,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.54
Каспий теңiзi мен Ертiс өзе-
нiнде мемлекет-
тiк бақылау
жүргiзу үшiн   мамандандырылған
теңiз кемесi
мен катердiң
зертханалық
жабдықтарына
аттестаттау жүргізу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2007 жылғы ІV тоқсан
Талап етілмей-
ді
1.4.55
Атырау облысында
қоршаған ортаны
қорғау саласында
мемлекеттiк
бақылау жүргiзу
үшiн тiкұшақ сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 89,2
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.56
Қоршаған орта жай-күйiнiң мемлекеттiк мониторинг жүйе-
лерiн дамыту үшiн аспаптар
мен жабдықтар сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 56,7
Респуб-
ликалық бюджет
1.4.57
Стационарлық агрометеороло-
гиялық пункт-
тердi құру үшiн
аспаптар мен жабдықтар сатып алу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл iшiнде
2007 ж. - 67,3
Респуб-
ликалық бюджет
1.5. Қоршаған ортаны қорғауды ғылыми қамтамасыз ету
1.5.1
Экологиялық заңнаманың биоәралуандылық,
шөлейттену,
шайынды суларды
тазарту,
қалдықтарды,
гидрогеоэколо-
гияны басқару, атмосфералық
ауаны қорғау
проблемалары
бойынша маман-
дандырылған
ғылыми-талдау
орталықтарын құру
Ғылыми-зерттеуинсти-
туттары мен жо-
ғары оқу ор-ындары-ның бұйрық-тары
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Бi-
лiмминi, ЭМРМ
2007 жылғы IV тоқсан
Талап етілмей-
ді
Ғылыми-зерттеуинсти-
туттары мен жо-
ғары оқу ор-ындары-ның базасы-нда
1.5.2
Қазақстанның шаруашылық ау-
мақтарын иге-
рудiң экологи-
ялық қатерлерiн
бағалауды
жүргізу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 5,0
2006 ж. - 5,2
2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет

1.4.50
Провести аттестацию
гидрометеорологи-
ческих лабораторий
аналитических лабо-
раторий территориа-
льных управлений
охраны окружающей
среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
2007
год,
соглас-
но гра-
фику
прохож-
дения
аттес-
тации
Не тре-
буются
1.4.51
Провести аттестацию
сетевых лабораторий
в соответствии с
международными
стандартами в
области охраны
окружающей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года,
соглас-
но гра-
фику
прохож-
дения
аттес-
тации
2007 г.
- 2,9
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.52
Осуществить мате-
риально-техническое
обеспечение научных
исследований в
области охраны
окружающей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 31,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.53
Строительство
Национального
центра метеорологии
в городе Астане
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года,
соглас-
но
графику
прове-
дения
СМР
2007 г.
- 700,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.54
Провести аттестацию
лабораторного обо-
рудования специали-
зированного морско-
го судна и катера
для ведения госу-
дарственного конт-
роля на Каспийском
море и реке Иртыш
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
IV-
квартал
2007
года
Не тре-
буются
1.4.55
Приобрести вертолет
для ведения госу-
дарственного конт-
роля в области
охраны окружающей
среды в Атырауской
области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 89,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.56
Приобрести приборы
и оборудование для
развития системы
государственного
мониторинга состоя-
ния окружающей
среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 56,7
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.4.57
Приобрести приборы
и оборудование для
создания стационар-
ных агрометеороло-
гических пунктов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 67,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5. Научное обеспечение охраны окружающей среды
1.5.1
Создать специализи-
рованные научно-
аналитические
центры по проблемам
биоразнообразия,
опустынивания,
очистки сточных
вод, охраны атмос-
ферного воздуха,
управления отхода-
ми, гидрогеоэколо-
гии, экологического
законодательства
Приказы
научно-
исследова-
тельских
институтов
и высших
учебных
заведений
МООС
(созыв),
МОН,
МЭМР
IV-
квартал
2007
года
Не тре-
буются
На базе
научно-
иссле-
дова-
тельс-
ких
инсти-
тутов и
высших
учебных
заведе-
ний
1.5.2
Произвести оценку
экологических рис-
ков территорий
хозяйственного
освоения Казахстана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 5,0
2006 г.
- 5,2
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.5.3
Қазақстандағы экологиялық ахуалды баға-
лау, табиғи ре-
сурстарды пай-
далану дәреже-
сi, қоршаған ортаға шаруа-
шылық қызмет-
тiң әсерi және
оған терiс әсерiн азайту үшiн қабылда-
натын шаралар жөнiнде ғылыми
зерттеулер жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж.
- 4,2
2006 ж.
- 4,4 2007 ж.
- 4,2
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.4
Қазақстанның физикалық және
экономикалық география, гео-
морфология,
гидрология және экология сала-
сындағы ғылыми
зерттеулер
негiзiнде,
республикада
табиғи ресурс-
тарды ұтымды
пайдалану,
қоршаған ортаны
қорғау, өндiрiс-
тiк күштердi
дамыту, әлеу-
меттiк-эконо-
микалық және
мәдени құрылыс
мiндеттерiн
негізделген
шешуге арналған
кешендi ғылыми-
анықтамалық
экологиялық
атласын әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Бi-
лiмминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 10,0 2006 ж. - 10,5
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.5
Экологиялық паспорттарды әзiрлеу мақса-
тында Қазақс-
тан қалалары-
ның экология-
лық жай-күйi жөнiнде ғылыми
-техникалық негiздеме әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), облыстар және қалалар әкiмдiк-
терi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 10,0
2006 ж. - 10,5
2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.6
Щучье-Бурабай
курорттық
аймақтарынының экологиялық жай-күйiнiң болжау модел-
дерiн әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 5,0
2006 ж. - 5,2
2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.7
Қазақстан Рес-
публикасының кенттенген аумақтарының экологиялық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң ғылыми негiздерiн әз-
iрлеу бойынша ұсыныстар дай-
ындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді
1.5.8
Қоршаған ортаны
ластанудан алдын
алу қорғау
мақсатында
"Бурабай" және "Көкшетау"
мемлекеттiк
ұлттық табиғи
саябақтарының
шегiнде орналас-
қан шаруашылық
жүргiзушi субъектiлердiң
шаруашылық-тұр-
мыстық шайынды
суларын тазарту
жөнiндегi
ғылыми-негiз-
делген ұсыным-
дарды әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 3,2
2006 ж. - 3,3
2007 ж. - 3,2
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.9
Щучье-Бурабай курорттық ай-
мағында Қазақ-
стан Республи-
касының эколо-
гиялық орнықты
даму орталығын
құру жөнiнде ұсыныстар дай-
ындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 ақпан
Талап етілмей-
ді
1.5.10
Қоршаған орта мониторингi саласында ғылыми зерттеу-
лердi жүргiзудi
ұйымдастыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Бi-
лiмминi, ДСМ
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 10,0 2006 ж. - 10,5
Респуб-
ликалық бюджет

1.5.3
Провести научные
исследования по
оценке экологичес-
кой ситуации в
Казахстане, степени
использования при-
родных ресурсов,
влияния хозяйствен-
ной деятельности
на окружающую среду
и мер, предприни-
маемых для снижения
негативного воздей-
ствия на нее
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 4,2
2006 г.
- 4,4
2007 г.
- 4,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.4
На основании науч-
ных исследований в
области физической
и экономической
географии, геомор-
фологии, гидрологии
и экологии разрабо-
тать комплексный
научно-справочный
экологический атлас
Казахстана, пред-
назначенный для
обоснованного реше-
ния задач рациона-
льного использова-
ния природных
ресурсов, охраны
окружающей среды,
развития производ-
ственных сил,
социально-экономи-
ческого и культур-
ного строительства
в республике
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МОН
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 10,0
2006 г.
- 10,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.5
Разработать научно-
техническое обосно-
вание по экологи-
ческому состоянию
городов Казахстана
с целью разработки
экологических пас-
портов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
акиматы
областей,
городов
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 10,0
2006 г.
- 10,5
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.6
Разработать прог-
ностические модели
экологического сос-
тояния Щучинско-
Боровской курортной
зоны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 5,0
2006 г.
- 5,2
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.7
Подготовить предло-
жения по разработке
научных основ обес-
печения экологичес-
кой безопасности
урбанизированных
территорий Респуб-
лики Казахстан
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.5.8
Разработать научно-
обоснованные реко-
мендации по очистке
хозяйственно-быто-
вых сточных вод
хозяйствующих субъ-
ектов, расположен-
ных в пределах го-
сударственных на-
циональных природ-
ных парков "Бура-
бай" и "Кокшетау",
с целью предотвра-
щения загрязнения
окружающей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,2
2006 г.
- 3,3
2007 г.
- 3,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.9
Подготовить предло-
жения по созданию
Центра экологически
устойчивого разви-
тия Республики
Казахстан в
Щучинско-Боровской
курортной зоне
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.5.10
Организовать прове-
дение научных
исследований в
области мониторинга
окружающей среды
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МОН, МЗ
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 10,0
2006 г.
-10,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1.5.11
Трансшекаралық сипаттағы про-
блемаларды ше-
шу үшiн Қазақ-
станның шекара
маңындағы ау-
дандарының эк-
ологиялық жай-
күйiн зерттеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл ішінде
2007 ж. - 8,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.12
Қазақстан Рес-
публикасының
электрондық атласын әзiрлеу
және құру жөнiнде зерт-
теулер жүргiзудi
ұйымдастыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл ішінде
2007 ж. - 23,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.5.13
Щучье-Бурабай аймағының, оның орнықты даму жолдарын белгiлеу үшiн
аумақта кешендi
экологиялық
зерттеулер жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл ішінде
2007 ж. - 4,0
Респуб-
ликалық бюджет
1.6. Халықаралық ынтымақтастықты кеңейту
1.6.1
Халықаралық шарттар жөнiн-
дегi мiндетте-
мелер шеңбер-
iнде, Қазақс-
тан Республи-
касының қорша-
ған ортаны қорғау сала-
сындағы заңна-
масының халық-
аралық құқық нормаларына сәйкестiгiне талдау жүргiзу,
Еуропа Одағы
елдерiнiң заңнамасына
барынша жақындастыруды қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау),
АШМ, ЭМРМ
Жыл сайын,
10 ақпан
Талап етілмей-
ді
1.6.2
Қазақстандағы табиғат қорғау
халықаралық конвенцияларын iске асырудың құқықтық тет-
iктерiн әзiр-
леудi жалғастыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Жыл сайын,
10 ақпан
Талап етілмей-
ді
1.6.3
"21 ғасырға арналған жергі-
ліктi күн тәртi-
бiн" қалыптас-
тырудың ғылыми-
әдiстемелiк
негiздерiн
әзiрлеу жөнiнде
ұсыныстар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді
1.6.4
Қазақстан Республикасы бекiткен халық-
аралық конвен-
цияларды iске
асыру жөнiндегi
ұлттық есептер-
дiң жай-күйiн
бағалау және
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 4,9
Респуб-
ликалық бюджет
1.6.5
Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйымдардың бағдарламаларына қатысу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), СІМ
Жыл сайын
Талап етілмей-
ді
1.6.6
Каспий эколо-
гиялық бағдар-
ламасының қор-
шаған ортаның мониторингi бөлiгiнде iс-
шараларына қатысу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ,
АШМ, СІМ,
ЭМРМ
Жыл сайын
Талап етілмей-
ді
1.6.7
Yкiметтiк емес
ұйымдар үшiн қоршаған ортаны
қорғау саласында
мемлекеттiк
әлеуметтік
тапсырысын
қалыптастыру
жөнiнде ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2007 жылғы IV тоқсан
Талап етілмей-
ді
2. Шаруашылық және өзге де қызметтiң қоршаған ортаға әсерiн
азайту, экожүйенi қалпына келтiру және сауықтыру

1.5.11
Исследовать эколо-
гическое состояние
приграничных райо-
нов Казахстана для
решения проблем
трансграничного
характера
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 8,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.12
Организовать прове-
дение исследования
по разработке и
созданию электрон-
ного атласа
Республики
Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 23,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5.13
Провести комплекс-
ные экологические
исследования на
территории
Щучинско-Боровской
зоны для определе-
ния путей ее устой-
чивого развития
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 4,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.6. Расширение международного сотрудничества
1.6.1
Провести анализ
соответствия зако-
нодательства Рес-
публики Казахстан
в области охраны
окружающей среды
нормам международ-
ного права в рамках
обязательств по
международным дого-
ворам, обеспечения
максимального сбли-
жения с законода-
тельством стран
Европейского Союза
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ,
МЭМР
10 фев-
раля,
еже-
годно
Не тре-
буются
1.6.2
Продолжить разра-
ботку правовых ме-
ханизмов реализации
природоохранных
международных кон-
венций в Казахстане
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
10 фев-
раля,
еже-
годно
Не тре-
буются
1.6.3
Подготовить предло-
жения по разработке
научно-методических
основ формирования
"Локальных повесток
дня на 21 век"
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
1.6.4
Оценить состояние и
подготовку национа-
льных отчетов по
реализации между-
народных конвенций,
ратифицированных
Республикой Казах-
стан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
2006
года
2005 г.
- 4,9
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.6.5
Участвовать в
программах Всемир-
ной метеорологичес-
кой организации
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МИД
Еже-
годно
Не тре-
буются
1.6.6
Участвовать в меро-
приятиях Каспийской
экологической
программы в части
мониторинга окру-
жающей среды
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ, МСХ,
МИД, МЭМР
Еже-
годно
Не тре-
буются
1.6.7
Подготовить предло-
жения по формирова-
нию государственно-
го социального
заказа в области
охраны окружающей
среды для неправи-
тельственных орга-
низаций.
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
IV
квартал
2007
года
Не тре-
буются
2. Снижение воздействия хозяйственной и иной деятельности на
окружающую среду, восстановление и реабилитация экосистем

2.1. Климат өзгеруiнiң алдын алу
2.1.1
Өңiрлiк кли-
маттың қазiргi
заманғы өзге-
руiн, сондай-ақ экономиканың экологиялық жүйелерiнiң және климатқа тәуелдi сала-
ларының кли-
маттың өзгеру-
iне осалдығы мен бейiмделу мүмкiндiктерiн бағалау, Қаз-
ақстан Респуб-
ликасының ат-
мосферасында көмiр қышқыл газының шоғыр-
лануының ұлғаюы
кезiнде өңiрлiк
климаттың
өзгеру сцена-
рийлерiн әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 6,3
2006 ж. - 6,6
2007 ж. - 4,1
Респуб-
ликалық бюджет
2.1.2
Парник газда-
рының шығарын-
дыларын сандық
бағалау, парник газдарының   эмиссиялары сценарийлерiн әзiрлеу, парник газдарының эм-
иссияларын аз-
айту жөнiнде Қазақстанның ұлттық страте-
гиясын әзiрлеу,
парник газдары-
ның шығарынды-
ларына арналған
квоталарды лицензиялаудың ұлттық жүйесiн
құру үшiн жағ-
дайларды дай-
ындау, парник газдарының эм-
иссиялары/ағысы
жөнiндегi мониторинг пен
есептiлiк жүй-
есiн жолға қою
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 6,3
2006 ж. - 6,6
2007 ж. - 2,3
Респуб-
ликалық бюджет
2.1.3
Климат және озон өзгерiс-
терiнiң орта-
лығын құру
Қорша-
ғанор-
таминi-не вед-омство-лық бағын-
ысты ұйым-
дардың бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы IV тоқсан
Талап етілмей-
ді
Қорша-
ғанор-
таминi-нiң жұмыс iстеп тұрған ведомстволық бағын-
ысты ұйымдарының базасында
2.2. Озон қабатының бұзылуын зерделеу және алдын алу
2.2.1
Қазқастанның үстiндегi озон
қабаты жай-
күйінiң серпi-
нiн зерделеу жөнiнде зерттеу
жүргізу және оған терiс әсер
ететiн салдар-
лардың алдын
алу жөнiнде
шаралар әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 5,0 2006 ж. - 5,2 2007 ж. - 2,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.2.2
Қазақстанда озон бұзатын заттарды (ОБЗ)
тұтынуды баға-
лау мен бол-
жауға әдiсте-
мелiк тәсiл-
дердi жетiлдi-
ру; ОБЗ импор-
ты мен тұтыну мониторингiнiң жүйесiн әзiр-
леу, сондай-ақ
ОБЗ тұтыну үд-
ерiсiн қысқар-
туды басқару; ОБЗ тұтынудың өсу себебiн айқындау; Қазақстанда ОБЗ ұлттық кадастрын
әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын,
10 ақпан
2005 ж. - 6,3 2006 ж. - 6,6 2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.2.3
Жердiң озон қабатына физи-
калық және хи-
миялық үдерiс-
тердiң, сондай-
ақ озон қабаты
жай-күйiнiң өзгеру, әсiре-
се ультракүл-
гiн, күн сәу-
лесi өзгеруi-
нiң адам өмi-
рiне және бас-
қа да тiрi ор-
ганизмдерге, климатқа, адам
пайдаланатын табиғи және жасанды материалдарға әсерiн бағалау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 6,3
2006 ж. - 6,6
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет

2.1. Предупреждение изменения климата
2.1.1
Оценить современное
изменение регио-
нального климата,
а также уязвимости
и возможностей
адаптации к измене-
нию климата эколо-
гических систем и
климатозависимых
отраслей экономики,
разработать сцена-
рии изменения
регионального кли-
мата при увеличении
концентрации угле-
кислого газа в
атмосфере Республи-
ки Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 6,3
2006 г.
- 6,6
2007 г.
- 4,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.1.2
Количественно
оценить выбросы
парниковых газов,
разработать сцена-
рии эмиссий парни-
ковых газов, разра-
ботать национальную
стратегию Казахста-
на по снижению
эмиссий парниковых
газов, подготовить
условия для созда-
ния национальной
системы лицензиро-
вания квот на
выбросы парниковых
газов, налаживания
системы мониторинга
и отчетности по
эмиссиям/стоку парниковых газов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
февра-
ля,
еже-
годно
2005 г.
- 6,3
2006 г.
- 6,6
2007 г.
- 2,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.1.3
Создать Центр изме-
нения климата и
озона
Приказ
подведом-
ственной
организации
МООС
МООС
IV
квартал
2006
года
Не тре-
буются
На базе
сущест-
вующих
подве-
домст-
венных
органи-
заций
МООС
2.2. Изучение и предупреждение разрушения озонового слоя
2.2.1
Провести исследова-
ния по изучению
динамики состояния
озонового слоя над
Казахстаном и
разработать меры
по предупреждению
негативных послед-
ствий влияния на
него
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 5,0
2006 г.
- 5,2
2007 г.
- 2,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.2.2
Совершенствовать
методические подхо-
ды к оценке и прог-
нозированию потреб-
ления озоноразру-
шающих веществ
(ОРВ) в Казахстане;
разработать системы
мониторинга импорта
и потребления ОРВ,
а также управления
сокращением процес-
са потребления
ОРВ; выявить причи-
ны роста потребле-
ния ОРВ; разрабо-
тать национальный
кадастр ОРВ в
Казахстане
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 6,3
2006 г.
- 6,6
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.2.3
Оценить влияние
физических и хими-
ческих процессов
на озоновый слой
Земли, а также
изменение состояния
озонового слоя,
особенно изменения
ультрафиолетового,
солнечного излуче-
ния на здоровье
человека и другие
живые организмы,
климат, природные
и искусственные
материалы, исполь-
зуемые человеком
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 6,3
2006 г.
- 6,6
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

2.3. Биоәртүлiлiктi сақтау
2.3.1
ЮНЕСКО-ның Дүниежүзiлiк табиғи мұра тiзiмiне елдiң
ерекше қорға-
латын табиғи аумақтарын ен-
гiзу жөнiнде ұсыныстар дай-
ындау
Қорша-
ғанортаминiне ұсыныс
АШМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.3.2
Экожүйелердiң негiзгi құрам-
дастарында: топырақтың, өсiмдiктердiң, жан-жануарлар-
дың, сондай-ақ, антропогендiк үдерiстiң дә-
режесiн ескере
отырып, топырақ-
тың әртүрлi
техногендiк жүктемесi және
минералдық бө-
лiгiнiң термо-
динамикалық сипаттамасы бар (Гиббс бойынша энтропия және
энергия) топырақ құрау үдерiстерiне
энергия жұмсау-
дағы әртүрлiлiгi
шоғырланған
энергияны
айқындау жөнiнде
ғылыми жұмыстар
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ,
Бiлiмми-
нi, ЖРА
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 7,0
2006 ж. - 7,3
2007 ж. - 7,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.3
Батыс Қазақс-
танның жаға-
лау маңы - су экожүйесiнiң өзгерiстерiне ғылыми зерттеу
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 4,0
2006 ж. - 4,2
2007 ж. - 4,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.4
Қазақстан ау-
мақтарының шө-
лейттену үдер-
iстерiне ұшы-
рауын бағалау және 1:1 000 000 масштабы жерлерiнiң шөлейттену мен
тозу картасын жасау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ЖРА
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 8,0 2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.5
Қазақстанның шөлейт аудан-
дарында фер-
мерлiк шаруа-
шылықтарды жүргiзудiң оазистiк жүйе-
лерiн құру мүмкiндiктерiне
ғылыми ба-
ғалау жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.6
Солтүстiк Қаз-
ақстанның мы-
салында атмос-
фералық және топырақ құр-
ғақшылығының геоақпараттық жүйелерiнiң базасында мо-
ниторинг жүйесiн
әзiрлеу және бидай өндiрiсi-
нiң табиғи
қатерiне бағалау
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2006 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.7
Баянауыл мем-
лекеттiк ұлт-
тық табиғи паркіне негіз-
гі өрттің ор-
ындарында өс-
імдіктердің пирогенді ауы-
суын зерделеу
жөнінде зерт-
теулер жүргізу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.8
Баянауыл мем-
лекеттiк ұлт-
тық табиғи паркiне ланд-
шафты зерттеу-
лер жүргiзу (қазiргi гео-
экологиялық жай-күйiн ба-
ғалау, ұтымды пайдалану және
қорғау)
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 4,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.3.9
Баянауыл мем-
лекеттiк ұлттық
табиғи саябағы-
ның орнықты
дамуын қамтама-
сыз ету жөнiнде
ғылыми зерттеу-
лер жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет

2.3. Сохранение биоразнообразия
2.3.1.
Подготовить предло-
жения по включению
особо охраняемых
природных террито-
рий страны в список
Всемирного природ-
ного наследия
ЮНЕСКО
Предложения
в МООС
МСХ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.3.2
Провести научные
работы по опреде-
лению аккумулиро-
ванной энергии в
основных компонен-
тах экосистем:
почвы, растений,
животных, а также
разности в расходе
энергии на процессы
почвообразования с
различной техноген-
ной нагрузкой и
термодинамической
характеристикой
минеральной части
почвы (энтропия и
энергия по Гиббсу)
с учетом степени
антропогенного про-
цесса
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ, МОН,
АЗР
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 7,0
2006 г.
- 7,3
2007 г.
- 7,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.3
Провести научные
исследования изме-
нений прибрежно-
водных экосистем
Западного Казахста-
на
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 4,0
2006 г.
- 4,2
2007 г.
- 4,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.4
Оценить подвержен-
ность территорий
Казахстана процес-
сам опустынивания
и составить карты
опустынивания и
деградации земель
масштаба 1:1000 000
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
АЗР
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 8,0
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.5
Провести научную
оценку возможностей
создания оазисных
систем ведения фер-
мерских хозяйств
в пустынных районах
Казахстана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
февраля
2006
года
2005 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.6
Разработать системы
мониторинга на базе
геоинформационных
систем атмосферной
и почвенной засух
на примере Северно-
го Казахстана
и провести оценку
природного риска
зернопроизводства
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
февраля
2006
года
2005 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.7
Провести исследова-
ния по изучению
пирогенных смен
растительности на
месте основных га-
рей в Баянаульском
государственном
национальном
природном парке
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.8
Провести ландшафт-
ные исследования
Баянаульского госу-
дарственного нацио-
нального природного
парка (оценка сов-
ременного геоэколо-
гического состоя-
ния, рациональное
использование и
охрана)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 4,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.3.9
Провести научные
исследования по
обеспечению устой-
чивого развития
Баянаульского госу-
дарственного нацио-
нального природного
парка
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

2.4. Каспий теңiзiнiң қоршаған ортасын қорғау
2.4.1
Каспий теңiзi деңгейiнiң кө-
терiлуi, сон-
дай-ақ көмiр-
сутегi шикi-
заттарының кен
орындарын жедел
әзiрлеу салдарынан ту-
ындайтын үдер-
iстердi ескере
отырып, Каспий
маңының Сол-
түстiк Шығыс бөлiгiнiң қа-
зiргi эколо-
гиялық жағдай-
ын зерделеу және бағалау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 6,3
2006 ж. - 6,6
2007 ж. - 6,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.4.2
Қазақстан Рес-
публикасы Кас-
пий маңы өңiр-
iнiң экология-
лық аймақтарға
бөлiнуiн жүр-
гiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.4.3
Солтүстiк Каспий
маңының аумағын-
дағы ихтифауна
мен су түбi омыртқасыз
жануарлардың
таралуы мен
және аууына
мұнай-газ қызметiнiң терiс әсерiн бағалау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5. Су ресурстарының тапшылығы, тартылуы және ластануы
2.5.1
Мемлекеттiк су
кадастрын жүр-
гiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
АШМ (жи-
нақтау), Қоршаған-
ортаминi, ЭМРМ
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 11,6
2006 ж. - 12,2
2007 ж. - 12,4
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.2
Таулы аумақтар-
дың табиғи
ресурстарын
экологиялық орнықты пайда-
ланудың негiзi
ретiнде гляци-
осфера жай-
күйiне талдау жөнiнде ұсын-
ыстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
Біліммині
2005 жылғы ІІ тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.5.3
Ертіс бассейн-
iнiң өзен ағы-
сы мен Балқаш көлi ресурста-
рына экология-
лық бағалау жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 3,0
2006 ж. - 3,1
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.4
Қазiргi эколо-
гиялық және саяси жағдайда
Іле-Балқаш өңiрiнiң жер асты сулары ресурстарын пайдаланудың перспективасына
баға беру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау),
ЭМРМ
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 2,5
2006 ж. - 2,6
2007 ж. - 2,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.5
Ағынды сулар жинақтауыштары-
ның жай-күйiне
зерделеу жүр-
гiзу және ол-
ардың практи-
калық ұсыным-
дарын әзiрлей отырып, қорша-
ған ортаға әсерiне баға беру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Біліммині, ДСМ
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 3,0
2006 ж. - 3,1
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.6
Судың жай-күй-
iнiң рұқсат берiлген зиянды
әсерлерiнiң шектi норматив-
терiн және нысаналы көрсет-
кiштерiн әзiрлеу
жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ұсыныс
АШМ, Қоршаған-
ортаминi, Біліммині, ЭМРМ, ДСМ
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етілмей-
ді

2.4. Охрана окружающей среды Каспийского моря
2.4.1
Изучить и оценить
современную эколо-
гическую обстановку
Северо-Восточной
части Прикаспия с
учетом процессов,
возникающих вслед-
ствие повышения
уровня Каспийского
моря, а также ин-
тенсивной разработ-
ки месторождений
углеводородного
сырья
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 6,3
2006 г.
- 6,6
2007 г.
- 6,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.4.2
Провести экологи-
ческое зонирование
Прикаспийского
региона Республики
Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.4.3
Оценить негативное
влияние нефтегазо-
вой деятельности
на популяции и
миграции ихтифауны
и донных беспозво-
ночных животных на
территории Северно-
го Прикаспия
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 1,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5. Дефицит, истощение и загрязнение водных ресурсов
2.5.1
Вести государствен-
ный водный кадастр
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МООС,
МЭМР
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 11,6
2006 г.
- 12,2
2007 г.
- 12,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.2
Подготовить предло-
жения по анализу
состояния гляцио-
сферы как основы
экологически устой-
чивого использова-
ния природных
ресурсов горных
территорий
Предложения
в МООС
МОН
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.5.3
Провести экологи-
ческую оценку
ресурсов речного
стока бассейна
Иртыша и озера
Балхаш
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,0
2006 г.
- 3,1
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.4
Оценить перспективы
использования ре-
сурсов подземных
вод Или-Балхашского
региона в современ-
ных экологических
и политических
условиях
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЭМР
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 2,5
2006 г.
- 2,6
2007 г.
- 2,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.5
Провести изучение
состояния накопи-
телей сточных вод
и оценить их влия-
ние на окружающую
среду с разработкой
практических
рекомендаций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МОН,
МЗ
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,0
2006 г.
- 3,1
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.6
Подготовить предло-
жения по выработке
нормативов предель-
но допустимых вред-
ных воздействий и
целевых показателей
состояния вод
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ,
МООС,
МОН,
МЭМР,
МЗ
10
августа
2005
года
Не тре-
буются

2.5.7
Ақтөбе облыс-
ындағы Елек өзенiн алты валенттi хром мен бордан ластанудан қорғау жөнiнде
ұсыныстар дай-
ындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
Ақтөбе облысының
әкімдігі
2005 жылғы ІІ тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.5.8
Петропавл қала-
сының iске қосу-орнату жұмыстарының өндiрiсi бар кәрiз тазалау ғимараттарын-
да, Петропавл қаласының сол-
түстiк бөлiгінiң
MК-5-те төгiндi
суларды жинауда
және тасымал-
дауда, жаңбыр
кәрiзiнiң таза-
лау ғимаратта-
рында техника-
лық қайта жарақ-
тандыруды жүзеге асыру
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ақпарат
Петропавл
қаласыныңәкiмдiгi
2005 жылғы IV тоқсан
2005 ж. - 853,4
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.9
Щучье-Бурабай курорт аймағы-
ның ағынды су-
ларын биология-
лық тазалау
станциясы таза-
лау ғимаратының
кешенiн салу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Ақмола облысының
әкімдігі
2007 жыл, ҚМЖ кесте-
сіне сәйкес
2007 ж. - 178,1
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.10
Қызылорда қала-
сында ағынды
суларды биоло-
гиялық тазалау
станциясына
дейiн 1 және 12
кәрiз-сорғы станциялары бар басты айдау
коллекторларын
салу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Қызылорда облысының
әкімдігі
2007 жыл, ҚМЖ кесте-
сіне сәйкес
2007 ж. - 200,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.11
Қазақстанның табиғи-шаруашылық жүйесiнiң гидроэкологиялық
қауiпсiздiгiн
бағалау өлшемдерiнiң 2001-2009 жыл-
дарға арналған
ғылыми-негiз-
делген жүйесiн
әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), АШМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.12
Iле-Балқаш бассейнiнiң жер үстi суларының
сапасын, су
ресурстарының
жай-күйiне және
Қытай Халық
Республикасының
аумағындағы Iле
өзенi бассей-
нiнде күтiлетiн
су тұтынудың
ұлғаюының мүмкiн
болатын салдарына баға
беру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.13
Қазақстан Рес-
пубикасының жер үстi суларының
жай-күйiне,
қорғалуы мен пайдаланылуына
талдау жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.14
Ақтөбе облыс-
ындағы Елек өзенiнiң суларын
алты валенттi
хроммен және броммен ластану-
дан қорғау
жөнiнде iзденiс
жұмыстары мен зерттеулер
жүргiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Ақтөбе облысының
әкімдігі
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 3,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.5.15
Кiшi өзендердiң
экологиялық
қауiпсiздiгiн
қамтамасыз ету
жөнiнде зерттеу-
лер жүргiзу және
оны жақсарту
жөнiнде iс-ша-
ралар әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,5
Респуб-
ликалық бюджет

2.5.7
Подготовить предло-
жения по защите вод
реки Илек в Актю-
бинской области от
загрязнений шести-
валентным хромом и
бором
Предложения
в МООС
Акимат
Актюбин-
ской
области
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.5.8
Осуществить техни-
ческое перевооруже-
ние на очистных
сооружениях кана-
лизации города
Петропавловска с
производством
пуско-наладочных
работ, на сборе и
транспортировке
ливневых стоков
северной части
города Петропавлов-
ска в МК-5, на
очистных сооруже-
ниях дождевой
канализации
Информация
в МООС
Акимат
города
Петропав-
ловска
IV
квартал
2005
года
2005
- 853,4
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.9
Строительство комп-
лекса очистного
сооружения станции
биологической
очистки сточных вод
Щучинско-Боровской
курортной зоны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
акимат
Акмолин-
ской
области
2007
год,
в соот-
ветст-
вии с
графи-
ком СМР
2007 г.
- 178,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.10
Строительство глав-
ных напорных кол-
лекторов с канали-
зационно-насосными
станциями 1 и 12
до станции биологи-
ческой очистки
сточных вод в
городе Кызылорде
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
акимат
Кызыл-
ордин-
ской
области
2007
год,
в соот-
ветст-
вии с
графи-
ком СМР
2007 г.
- 200,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.11
Разработать научно-
обоснованную систе-
му критериев оценки
гидроэкологической
безопасности при-
родно-хозяйственных
систем Казахстана
на 2007-2009 годы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МСХ
В
течение
года
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.12
Оценить состояние
водных ресурсов,
качества поверхнос-
тных вод
Иле-Балхашского
бассейна и возмож-
ные последствия
ожидаемого увеличе-
ния водопотребления
в бассейне реки
Иле на территории
Китайской Народной
Республики
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.13
Провести анализ
состояния, охраны
и использования
поверхностных вод
Республики Казах-
тан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 1,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.14
Провести изыскате-
льные работы и
исследования по
защите вод реки
Илек в Актюбинской
области от загряз-
нений шестивалент-
ным хромом и бором
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
акимат
Актюбин-
ской
области
В
течение
года
2007 г.
- 3,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.5.15
Провести исследова-
ния по обеспечению
экологической безо-
пасности малых рек
и разработать меро-
приятия по ее улуч-
шению
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 1,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

2.6. Тарихи ластанулар
2.6.1
Қоршаған ортаға
тарихи ластану-
дың әсерiн
бағалау жөнiнде
ұсыныстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ИСМ, ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.6.2
Жаңа ластанулар-
дың пайда болуын
болдырмайтын
құқықтық,
экономикалық
және өзге де
тетiктердi
әзiрлеу және енгiзу
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ақпарат
ЭБЖМ
2005 жылғы IV тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.6.3
Семей қаласының
жер асты суларының әуе
керосинiмен ластануын жою жөнiнде ұсын-
ыстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
Шығыс Қазақстаноблысының әкiмдiгi
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.7. Зымырандық-ғарыштық және әскери-сынақ кешенi
полигондарының әсерi
2.7.1
"Балхаш-9 қа-
ласы Дарьял-У"
радиолокациялық
станцияның
объектiсi бой-
ынша конденса-
торларды кәдеге
жаратуға алғашқы
дайындық жөнiнде
учаске ұйым-
дастыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ,
Қарағанды облысының
әкімдігі
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 385,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.7.2
Әскери-сынақ полигондарының және оларға жақын өңiрлердiң
аумақтарының
(Ембі, Тайсойған,
Сарышаған), олардың эколо-
гиялық жай-
күйiн анықтау
үшiн кешендi
тексеру жөнiнде
ғылыми зерттеу-
лер жүргізу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 40,0
2006 ж. - 42,0
2007 ж. - 20,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.7.3
Қазақстан Қарулы
Күштерiнiң
ерекше қызметi-
нiң экологиялық
қауiптiлiгiн және экологиялық
тәуекелiн бағалау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.8. Әуe бассейнiнiң ластануы
2.8.1
Ластаушы заттар-
ды алыс қашық-
тыққа алып өтудi және ол-
ардың түсуiн бағалау жөнiн-
де ғылыми зер-
ттеу жүргiзу; атмосфераның ластану үдер-
iстерiн модел-
деудiң және оның
сапасын айқын-
даудың мүмкiн
болатын салдар-
ларын анықтау;
ластануға қарсы
күрестiң эко-
номикалық ти-
iмдiлiгiн арт-
тыру жөнiнде ұсынымдар
әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 9,0
2006 ж. - 9,5
2007 ж. - 3,1
Респуб-
ликалық бюджет
2.8.2
Қазақстан Рес-
публикасы әуе бассейнiнiң техногендiк ластану деңгейiн
бағалау және оны сауықтыру
жөнiнде ғылыми
негiзделген
ұсынымдар әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 4,5
2006 ж. - 4,7
2007 ж. - 4,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.8.3
Қазақстан Рес-
публикасының кенттелген аумақтарының атмосфералық ауасының сапа-
сын басқарудың
ақпараттық мо-
делiн әзiрлеу және енгiзу жөнiнде ұсын-
ыстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ИСМ, ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді

2.6. Исторические загрязнения
2.6.1
Подготовить предло-
жения по оценке
влияния историчес-
ких загрязнений на
окружающую среду
Предложения
в МООС
МИТ,
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.6.2
Разработать и
внедрить правовые,
экономические и
иные механизмы,
исключающие возник-
новение новых
загрязнений
Информация
в МООС
МЭБП
IV
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.6.3
Подготовить предло-
жения по ликвидации
загрязнения авиа-
керосином подземных
вод города
Семипалатинска
Предложения
в МООС
Акимат
Восточно-
Казахстан-
ской
области
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.7. Воздействие полигонов ракетно-космического и
военно-испытательного комплексов
2.7.1
Организовать учас-
ток по первичной
подготовке к ути-
лизации конденсато-
ров по объекту
радиолокационной
станции "Дарьял-У
города Балхаш-9"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ,
акимат
Караган-
динской
области
В
течение
года
2007 г.
- 385,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.7.2
Провести научные
исследования по
комплексному обсле-
дованию территорий
военно-испытатель-
ных полигонов и
прилегающих к ним
регионов для выяс-
нения их экологи-
ческого состояния
(Тайсойган, Эмба,
Сары-Шаган)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 40,0
2006 г.
- 42,0
2007 г.
- 20,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.7.3
Оценить экологичес-
кую опасность и
экологические риски
специфической дея-
тельности Вооружен-
ных сил Казахстана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
В
течение
года
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.8. Загрязнение воздушного бассейна
2.8.1
Провести научные
исследования по
оценке переноса
загрязняющих
веществ на большие
расстояния и их
выпадение; выявить
возможные последст-
вия моделирования
процессов загрязне-
ния атмосферы и
определения ее
качества; разрабо-
тать рекомендации
по повышению эко-
номической эффек-
тивности борьбы с
загрязнением
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 9,0
2006 г.
- 9,5
2007 г.
- 3,1
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.8.2
Оценить уровень
техногенного заг-
рязнения воздушного
бассейна Республики
Казахстан и разра-
ботать научно-
обоснованные реко-
мендации по его
оздоровлению
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 4,5
2006 г.
- 4,7
2007 г.
- 4,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.8.3
Подготовить предло-
жения по разработке
и внедрению инфор-
мационной модели
управления качест-
вом атмосферного
воздуха урбанизиро-
ванных территорий
Республики Казах-
стан
Предложения
в МООС
МИТ,
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются

2.8.4
Кешендi бағалау
негiзiнде Қазақстан Рес-
публикасының неғұрлым ластан-
ған өнеркәсiп
орталықтарының
(Өскемен, Қарағанды, Атырау, Шымкент,
Павлодар, Риддер) эколо-
гиялық ахуалын
жақсарту жөн-
iнде ұсыныстар
дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ИСМ,
ЭМРМ,
ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.8.5
Автомобиль кө-
лiгiнде отынның
экологиялық
таза түрiне
көшу жөнiнде
ұсыныстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ИСМ, ЭМРМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.8.6
Қоршаған ортаға
шығарындыларды
азайту жолымен жылу-электро-
орталықтарында (ЖЭО)
экологиялық
қауiпсiздiктi басқару жүйе-
сiн әзiрлеу жөнiнде ғылыми
негiздеме беру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.8.7
Тегiстелген жамылғының үс-
тiндегi шека-
ралық (жер үстi
жағдайында)
қабатында құмды
жел ағынының серпiнiн зерттеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.8.8
Қазақстан Рес-
публикасының кенттелген ау-
мақтары атмос-
фералық ауасының
сапасын басқару-
дың ақпараттық
моделiн әзiрлеу
және енгiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.9. Радиоактивтiк ластанулар
2.9.1
Радиоактивтiк қалдықтарды сақтау мен консервацияла-
удың жай-күй-
iн, сондай-ақ олардың Қазақ-
стан Республи-
касындағы қор-
шаған ортаның жай-күйiне әс-
ерiн зерттеу жөнiнде ұсын-
ыстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.9.2
Қоршаған ортаның
және халық
денсаулығының жай-кyйiне ра-
диациялық лас-
танудың әсерiн
бағалау жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.9.3
Халықтың ден-
саулығына та-
биғи радиоак-
тивтiлiктiң (радонның) терiс әсерiн зерделеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
Жыл сайын 10 ақпан
2005 ж. - 3,0
2006 ж. - 3,1
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.9.4
Солтүстiк Қаз-
ақстанның уран
өндiретiн өң-
iрлерiндегi радиациялық
және санитар-
лық-гигиеналық жағдайды зерт-
теу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
Жыл сайын 10 ақпан
2005 ж. - 10,0 2006 ж. - 10,5 2007 ж. - 5,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.9.5
Бейбiт жер асты
ядролық жарылыс-
тарын өткiзу
орындарына жақын
маңындағы шекараларда және
аумақтарда су
мониторингi технологиясын әзiрлеу және енгізу
Қорша-
ғанор-
таминi-нің
бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi,
ДСМ, ЭМРМ
Жыл сайын ІV тоқсан
2005 ж. - 5,0
2006 ж. - 5,2
Респуб-
ликалық бюджет
2.9.6
Радиациялық ластануды айқын-
дау үшiн термо-
люменесценттiк
дозиметрлiк
кешендi әзiрлеу
және енгiзу жер-
гiлiктi жердiң
радионуклидтермен ластанудың
радиациялық деңгейiн бағалау
әдiсiн әзiрлеу
және Қазақстан
Республикасының
аумағы бойынша
радиациялық фонның картасын
жасау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет

2.8.4
Подготовить предло-
жения по улучшению
экологической
ситуации наиболее
загрязненных про-
мышленных центров
Республики Казах-
стан (Усть-Камено-
горск, Караганда,
Атырау, Шымкент,
Павлодар, Риддер)
на основе комплекс-
ной оценки
Предложения
в МООС
МИТ,
МЭМР,
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.8.5
Подготовить предло-
жения по переходу
на экологически
чистые виды топлива
на автомобильном
транспорте
Предложения
в МООС
МИТ,
МЭМР
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.8.6
Дать научное обос-
нование по разра-
ботке системы
управления экологи-
ческой безопасности
на теплоэлектро-
централи (ТЭЦ)
путем снижения
выбросов в
окружающую среду
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.8.7
Исследовать динами-
ку ветропесчаного
потока в погранич-
ном (приповерхност-
ном) слое над
дефлируемой
поверхностью
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 1,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.8.8
Разработать и внед-
рить информационную
модель управления
качеством атмосфер-
ного воздуха урба-
низированных терри-
торий Республики
Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 1,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.9. Радиоактивное загрязнение
2.9.1
Подготовить предло-
жения по изучению
состояния хранения
и консервации
радиоактивных отхо-
дов, а также их
влияния на состоя-
ние окружающей
среды в Республике
Казахстан
Предложения
в МООС
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.9.2
Подготовить предло-
жения по оценке
влияния радиацион-
ного загрязнения
на состояние окру-
жающей среды и
здоровье населения
Предложения
в МООС
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.9.3
Изучить отрицатель-
ное воздействие
естественной радио-
активности (радона)
на здоровье населе-
ния
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 3,0
2006 г.
- 3,1
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.9.4
Исследовать
радиационную и
санитарно-гигиени-
ческую обстановки
в уранодобывающих
регионах Северного
Казахстана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 10,0
2006 г.
- 10,5
2007 г.
- 5,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.9.5
Разработать и внедрить технологии водного мониторинга на границах и территориях, прилегающих к местам проведения мирных подземных ядерных взрывов
Приказ
МООС
МООС,
МЗ,
МЭМР
IV
квар-
тал,
еже-
годно
2005 г.
- 5,0
2006 г.
- 5,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.9.6
Разработать и изго-
товить термолюми-
несцентный дозимет-
рический комплекс
для определения ра-
диационного загряз-
нения; разработать
методику оценки
уровня радиационно-
го загрязнения
местности радионук-
лидами и составить
карты радиационного
фона по территории
Республики Казах-
стан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

2.9.7
Радиоактивтiк қалдықтарды сақтау мен консервациялау-
дың жай-күйiн,
сондай-ақ олардың Қазақстан
Республикасын-
дағы қоршаған
ортаның жай-күйiне
әсерiн зерделеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.9.8
Қазақстанның оңтүстiк уранды
өңiрлерiндегi
радиациялық
жай-күйдi зерделеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.9.9
Уран өндiрушi кәсiпорындардың радиактивтi қалдықтарымен ластанған ашық
су айдындары мен топырақты тазалау әдiс-
терiн әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бір жыл
ішінде
2007 ж. - 1,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.10. Химиялық ластану
2.10.1
Химиялық лас-
тануға ұшыраған
аумақтарды
экологиялық бағалау жөнiнде
ұсыныстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.10.2
Берiк органика-
лық ластағыш-
тарды бақылау,
оның мониторингi
мен басқару
жөнiнде
ұсыныстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ДСМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етілмей-
ді
2.10.3
Өнеркәсiп ау-
мақтары мен кәсiпорындарының сынаппен ластану
мониторингi
технологиясын
әзiрлеу және
енгiзу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 5,3
2006 ж. - 5,6
2007 ж. - 5,3
Респуб-
ликалық бюджет
2.10.4
Қазақстанның көмiрсутегi шикiзатын тазарту кезiнде
алынатын күкiрт-
ті өндiру, алу,
сақтау және
кәдеге жаратудың
қоршаған ортаға
әсер ету мони-
торингiн жүр-
гiзудi ұйым-
дастыру және қамтамасыз ету
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау),
ЭМРМ, ДСМ
2007 жылғы 10 ақпан
2005 ж. - 1,0
2006 ж. - 1,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.10.5
Қоршаған ортаның
қорғасынмен
ластануына
кешендi бағалау
жүргізу және
ластанған
аумақтарды
сауықтыру және
экологиялық тәуекелдердi азайту техно-
логиясын әзiр-
леу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Біліммині
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.10.6
Полихлордифе-
нилмен ластан-
ған аумақтар-
дың экология-
лық жай-күйiн бағалау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.10.7
Полихлордифе-
нилдi қамтитын
қалдықтардың экологиялық қауiпсiз ыды-
рауын зерттеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.11. Өнеркәсiптiк және тұрмыстық қалдықтар
2.11.1
Қазақстан Рес-
публикасындағы техногендiк қалдықтарға және
оларды кәдеге
жарату жолдарына
ғылыми-техника-
лық баға беру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Жыл сайын, 10 ақпан
2005 ж. - 15,7
2006 ж. - 16,5
2007 ж. - 5,8
Респуб-
ликалық бюджет

2.9.7
Изучить состояние
хранения и консер-
вации радиоактивных
отходов, а также их
влияние на состоя-
ние окружающей
среды в Республике
Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
В
течение
года
2007 г.
- 1,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.9.8
Изучить состояние
радиационной обста-
новки в ураноносных
регионах юга
Казахстана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.9.9
Разработать методы
очищения открытых
водоемов и почвы,
загрязненных радио-
активными отходами
уранодобывающих
предприятий
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 1,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.10. Химическое загрязнение
2.10.1
Подготовить предло-
жения по экологи-
ческой оценке тер-
риторий, подвержен-
ных химическому
загрязнению
Предложения
в МООС
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.10.2
Подготовить предло-
жения по контролю,
мониторингу и
управлению стойкими
органическими заг-
рязнителями
Предложения
в МООС
МЗ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.10.3
Разработать и внед-
рить технологии
мониторинга ртутно-
го загрязнения тер-
риторий и предприя-
тий промышленности
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 5,3
2006 г. - 5,6
2007 г.
- 5,3
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.10.4
Организовать и
обеспечить ведение
мониторинга воздей-
ствия на окружающую
среду производства,
получения, хранения
и утилизации серы,
получаемой при
очистке углеводо-
родного сырья
Казахстана
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЭМР,
МЗ
10
февраля
2007
года
2005 г.
- 1,0
2006 г.
- 1,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.10.5
Провести комплекс-
ную оценку загряз-
нения окружающей
среды свинцом и
разработать техно-
логии реабилитации
загрязненных терри-
торий и снижения
экологических рисков
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МОН
В
течение
года
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.10.6
Оценить экологичес-
кое состояние тер-
риторий, загрязнен-
ных полихлордифени-
лами
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.10.7
Исследовать возмож-
ности экологически
безопасного разло-
жения отходов,
содержащих
полихлордифенилы
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.11. Промышленные и бытовые отходы
2.11.1
Дать научно-техни-
ческую оценку
техногенных отходов
и путей их утили-
зации в Республике
Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 15,7
2006 г.
- 16,5
2007 г.
- 5,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

2.11.2
Өндiрiс және тұтыну қалдық-
тарымен эколо-
гиялық қауiпсiз
айналысудың
қазiргi заманғы
технологиялары
жөнiнде ғылыми-
ақпараттық де-
ректер базасын
құру жөнiнде ұсыныстар дай-
ындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етiлмей-дi
2.11.3
Өндiрiс қалдық-
тарымен эколо-
гиялық қауiпсiз
айналысудың
ғылыми-ақпарат-
тық орталығын құру
Ғылыми-зерттеуинсти-
тутыныңнемесе жоғары оқу ор-
ынының бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi
2007 жылғы IV тоқсан
Талап етiлмей-дi
Ғылыми-зерттеуинсти-
тутыныңнемесе жоғары оқу ор-
ынының базасында
2.11.4
Ақтөбе, Жамбыл,
Батыс Қазақстан,
Солтүстік
Қазақстан,
Қостанай, Қыз-
ылорда облыс-
тарында өнер-
кәсiптiк уытты
қалдықтарды қоймаға салу және көму бой-
ынша полигон-
дарды жобалау жөнiнде ұсын-
ыстар дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
Облыстар әкiмдiк-
терi
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-дi
2.11.5
Қатты тұрмыс-
тық қалдықтар-
ды қайта өңдеу
мен қайта пай-
далану жөнiнде
ұсыныстар дай-
ындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
Облыстар әкiмдiк-
терi
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-дi
2.11.6
Сынап бар аспап-
тар мен бұйым-
дарды жинауды,
сақтауды және
кәдеге жаратуды
бақылауды ретке
келтiру жөнiнде
ұсыныстар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етiлмей-дi
2.11.7
Мемлекеттiк қалдықтар кадас-
трын құру жөнiндегi ұс-
ыныстар дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2007 жылғы IV тоқсан
Талап етiлмей-дi
2.12. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар
2.12.1
Гляциалдi және
жаңбыр генезис-
тi селдерiнiң
сипатына белсендi әсер-
iнiң әдiстемесiн
әзiрлеу жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етiлмей-дi
2.12.2
Төтенше эколо-
гиялық жағдай-
лардың алдын алу жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеу үшiн Алматы қаласы-
ның тау бау-
райындағы ауд-
андарының қау-
iптi геология-
лық үдерiстерiн
бағалау жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ұсыныс
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы 10 тамыз
Талап етiлмей-дi
2.12.3
Қоршаған ортаны
техногендiк
сипаттағы газ-
дардан қорғаудың
инженерлiк
әдiстерiн
зерттеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), Біліммині
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 2,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.13. Адамдардың науқастануы мен қоршаған ортаның сапасы
арасындағы байланысты айқындау
2.13.1
Қоршаған ортаның
экологиялық
ластануына
байланысты Қа-
зақстан Респу-
бликасының әр түрлi өңiрiндегi
халықтың тiршiлiк әрекетiн
бағалау жөнiнде
ұсыныстар
дайындау
Қорша-
ғанор-
таминi-не
ұсыныс
ДСМ, АШМ
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-дi

2.11.2
Подготовить предло-
жения по созданию
научно-информацион-
ной базы данных по
современным техно-
логиям экологически
безопасного обраще-
ния с отходами
производства и
потребления
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
2.11.3
Создать научно-
информационной
центр экологически
безопасного обраще-
ния с отходами
производства
Приказ
научно-
исследова-
тельского
института
или высшего
учебного
заведения
МООС
IV
квартал
2007
года
Не тре-
буются
На базе
научно-
иссле-
довате-
льского
инсти-
тута
или
высшего
учебно-
го за-
ведения
2.11.4
Подготовить предло-
жения по проектиро-
ванию полигонов по
складированию и
захоронению промыш-
ленных токсичных
отходов в Актюбин-
ской, Жамбылской,
Западно-Казахстан-
ской, Северо-
Казахстанской, Кос-
танайской, Кызылор-
динской областях
Предложения
в МООС
Акиматы
областей
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.11.5
Подготовить предложения по переработке и вторичному использованию твердых бытовых отходов
Предложения
в МООС
Акиматы областей
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.11.6
Подготовить предло-
жения по упорядо-
чению контроля за
сбором, хранением
и утилизацией
ртутьсодержащих
приборов и изделий
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
2.11.7
Подготовить предло-
жения по созданию
Государственного
кадастра отходов
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
IV
квартал
2007
года
Не тре-
буются
2.12. Чрезвычайные ситуации природного и
техногенного характера
2.12.1
Подготовить предло-
жения по разработке
методов активного
воздействия на
характеристики
селей гляциального
и дождевого генезиса
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
2.12.2
Подготовить предло-
жения по оценке
опасных геологичес-
ких процессов
предгорных районов
города Алматы для
разработки меро-
приятий по преду-
преждению экологи-
ческих чрезвычайных
ситуаций
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
10
августа
2005
года
Не тре-
буются
2.12.3
Исследовать инже-
нерные методы защи-
ты окружающей среды
от газов техноген-
ного характера
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МОН
В
течение
года
2007 г.
- 2,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.13. Установление связи между заболеваниями людей и
качеством окружающей среды
2.13.1
Подготовить предло-
жения по оценке
жизнедеятельности
населения в различ-
ных регионах Рес-
публики Казахстан
в зависимости от
экологической
загрязненности
окружающей среды
Предложения
в МООС
МЗ, МСХ
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются

2.13.2
Қоршаған ортаға
және халықтың
денсаулығына
қауiптi факторларды анықтау және олардың әсерiн
азайту жөнiнде
ұсыныстар дай-
ындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
2005 жылғы II тоқсан
Талап етiлмей-дi
2.13.3
Шығыс Қазақстан
және Солтүстiк
Қазақстан
облыстарының
аумақтарына
және халқының
денсаулығына
кешендi экологиялық зерттeулер жүргізу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi (жинақ-
тау), ДСМ
Жыл сайын 10 ақпан
2005 ж. - 10,5
2006 ж. - 11,0
2007 ж. - 5,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.13.4
Адамның қолай-
лы өмiр сүру ортасын қамта-
масыз ету үшiн
Қазақстан эко-
жүйесiнiң жай-
күйiне ғылыми-
практикалық бағалау негiз-
iнде азық-түлiк
өнiмдерi қауiпсiздiгiнiң экологиялық картасын әзiр-
леудi ұйымдас-
тыру
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 3,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.13.5
Арал көлi өңi-
рiндегi халық-
ты сауықтыру-
дың экология-
лық әдiстерiн әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 2,8
Респуб-
ликалық бюджет
2.13.6
Батыс Қазақстан
өңiрiнiң қоршаған ортасы
ластануының
негiзгi инди-
каторларын және
олардың эколо-
гиялық қолайсыз
аудандардағы
халықтың
денсаулығына
әсерiн айқындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 1,5
Респуб-
ликалық бюджет
2.13.7
Оңтүстiк Қаз-
ақстан облысында
экологиялық
негізделген
ауруларды анықтау үшiн қоршаған ортасы
ластануының
негiзгi фак-
торларын ай-
қындау
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 1,0
Респуб-
ликалық бюджет
2.13.8
Тәуекел фактор-
ларын белгілеу
және олардың
қоршаған ортаға
және халық
денсаулығына
әсерiн азайту жөнiнде
әдiстемелiк
тәсіл әзiрлеу
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы-
ның Yкiме-
тiне ақпарат
Қоршаған-
ортаминi
Бiр жыл
ішінде
2007 ж. - 1,2
Респуб-
ликалық бюджет
Бағдарлама бойынша жиыны
10185,7 млн. теңге,
оның iшiнде:
2005 жыл -
3703,3 млн. теңге;
2006 жыл -
1341,8 млн. теңге;
2007 жыл -
5140,6 млн. теңге
2005-2007 жылдар үшiн қаржыландыру көлемдерi тиiстi жылға арналған бюджеттi қалыптастыру кезiнде нақтыланатын болады
Ескертпе : аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi
АШМ              - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгi
ЭМРМ             - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлiгi
ИСМ              - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлiгi
ДСМ              - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгi
Бiлiмминi        - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгi
Мәдениетминi     - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлiгi
СIМ              - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгi
ЭБЖМ             - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
ЖРА              - Қазақстан Республикасы Жер ресурстары
агенттiгi
ГМО              - гидрометеорология орталығы
ҚМЖ              - құрылыс монтаждау жұмыстары

2.13.2
Подготовить предло-
жения по выявлению
факторов риска и
снижения их влияния
на окружающую
среду и здоровье
населения
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
II
квартал
2005
года
Не тре-
буются
2.13.3
Провести комплекс-
ные экологические
исследования терри-
тории и здоровья
населения Восточно-
Казахстанской и
Северо-Казахстанс-
кой областей
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
МЗ
10 фев-
раля,
еже-
годно
2005 г.
- 10,5
2006 г.
- 11,0
2007 г.
- 5,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.13.4
Организовать разра-
ботку экологической
карты безопасности
продуктов питания
на основе научно-
практической оценки
состояния экосистем
Казахстана для
обеспечения благо-
приятной среды
обитания человека
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 3,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.13.5
Разработать эколо-
гические методы
оздоровления насе-
ления в регионе
озера Арал
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г.
- 2,8
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.13.6
Определить основные
индикаторы загряз-
нения окружающей
среды и их влияние
на здоровье населе-
ния в экологически
неблагоприятных
районах Западно-
Казахстанского
региона
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 1,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.13.7
Определить основные
факторы загрязнения
окружающей среды
для выявления эко-
логически обуслов-
ленных заболеваний
в Южно-Казахстанс-
кой области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 1,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.13.8
Разработать методи-
ческие подходы по
выявлению факторов
риска и снижению их
влияния на окружаю-
щую среду и здоро-
вье населения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МООС
В
течение
года
2007 г. - 1,2
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Всего по программе
10185,7 млн.
тенге,
в том числе:
2005 год -
3703,3 млн. тенге;
2006 год -
1341,8 млн. тенге;
2007 год -
5140,6 млн. тенге
За 2005-2007 годы объемы финансирования будут уточняться при формировании бюджета на соответствующий год.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
ЦГМ - центр гидрометеорологии
СМР - строительно-монтажные работы.