"Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде 100 мектеп пен 100 аурухана салу" жобасын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 мамырдағы N 356 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 ақпандағы "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" атты Қазақстан халқына  Жолдауына сәйкес және»"Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде 100 мектеп пен 100 аурухана салу" жобасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі -
"Қазына" ОДҚ" АҚ) оның  жарғылық капиталына»"Қазына" ОДҚ" АҚ жүз
пайыз қатысатын "Әлеуметтік-инновациялық технологиялар" акционерлік
қоғамын (бұдан әрі - қоғам) құруды;
2) "Қазына" ОДҚ" АҚ қоғамның жарғылық капиталын 100000000 (бір
жүз миллион) теңге мөлшерінде қалыптастыруды;
3) қоғам қызметінің мынадай:
әлеуметтік саладағы инновациялық технологияларды енгізуді қоса алғанда, "Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде 100 мектеп пен 100 аурухана салу" жобасын (бұдан әрі - жоба) ұйымдастырушылық сүйемелдеу;
жобаны іске асыруды бақылауды, инжинирингтік қызметтерді, халықаралық аудитті ұйымдастыру және қаржы қаражатын тарту негізгі бағыттарын айқындауды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 44 мектеп салуды жүзеге асыру үшін құрылыс алаңына үлгі жобаларды байланыстыруға 504300000 (бес жүз төрт миллион үш жүз мың) теңге;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес үш мектеп салуды бастауға Оңтүстік Қазақстан облысының бюджетіне дамуға берілетін нысаналы трансферттер аудару үшін 1100000000 (бір миллиард бір жүз миллион) теңге бөлінсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.06.  N 1195 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне Алматы қаласында 150 төсектік қалалық перинаталдық орталық пен 260 төсектік ауданаралық туберкулезге қарсы диспансер салуға 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен 174163147 (бір жүз жетпіс төрт миллион бір жүз алпыс үш мың бір жүз қырық жеті) теңге бөлінсін.
4. Жобаны іске асырудың мынадай схемасы айқындалсын:

О некоторых вопросах реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2007 года N 356
В соответствии с  Посланием Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 28 февраля 2007 года "Новый Казахстан в новом мире" и в целях реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) создание акционерным обществом "Фонд устойчивого развития "Қазына" (далее - АО "ФУР "Қазына") акционерного общества "Социальные инновационные технологии" со стопроцентным участием АО "Қазына" в его уставном капитале (далее - общество);
2) формирование АО "Қазына" уставного капитала общества в размере 100000000 (сто миллионов) тенге;
3) определение основными направлениями деятельности общества:
организационное сопровождение проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства" (далее - проект), включая внедрение инновационных технологий в социальной сфере;
организация контроля за реализацией проекта, инжиниринговых услуг, международного аудита и привлечение финансовых средств.
2. Выделить Министерству образования и науки Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2007 год на неотложные затраты:
1) 504300000 (пятьсот четыре миллиона триста тысяч) тенге на привязку типовых проектов к площадке строительства для осуществления строительства 44 школ согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
2) 1100000000 (один миллиард сто миллионов) тенге для перечисления целевых трансфертов на развитие бюджету Южно-Казахстанской области на начало строительства трех школ согласно  приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 декабря 2007 года N  1195 .
3. Выделить Министерству здравоохранения Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2007 год на неотложные затраты, 174163147 (сто семьдесят четыре миллиона сто шестьдесят три тысячи сто сорок семь) тенге на строительство городского перинатального центра на 150 коек и межрайонного противотуберкулезного диспансера на 260 коек в городе Алматы.
4. Определить следующую схему реализации проекта:

1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі денсаулық сақтау объектілерін салуда тапсырыс берушінің функцияларын жүзеге асырады, Оңтүстік Қазақстан облысының, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мектептер салуда тапсырыс берушінің функцияларын жүзеге асырады, қоғам жобаны операциялық сүйемелдеуді жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым, Денсаулық сақтау министрліктері 2007-2009 жылдарға арналған басымды республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесіне жоба бойынша 2007-2012 жылдары іске асыру мерзімімен салуға жоспарланатын білім беру және денсаулық сақтау объектілерінің тізбелерін енгізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 31 қазандағы  N 1017 Қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы, Экономика және бюджеттік жоспарлау министрліктері осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ө.Е.Шөкеевке жүктелсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.06.  N 1195 Қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2007 жылғы»2 мамырдағы
N 356 қаулысына
1-қосымша
Құрылыс алаңына үлгі жобаларды байланыстыруға арналған
мектептер тізбесі
Р/
с
N
Жобаның атауы жобалық
қуаты
(орын)
Байла-
ныстыру
құны
(мың
теңге)
1 2 3 4
Оңтүстік Қазақстан облысы

1) Министерство здравоохранения Республики Казахстан осуществляет функции заказчика строительства объектов здравоохранения, акимы Южно-Казахстанской области, городов Астаны и Алматы осуществляют функции заказчика строительства школ, общество осуществляет операционное сопровождение проекта;
2) министерства образования и науки, здравоохранения Республики Казахстан обеспечивают включение в перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2007-2009 годы перечней объектов образования и здравоохранения, планируемых к строительству по проекту со сроком реализации 2007-2012 годы.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31 октября 2007 г. N  1017 .
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке осуществить контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Министерствам финансов, экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 декабря 2007 года N  1195 .
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 мая 2007 года N 356
Перечень школ на привязку типовых проектов
к площадке строительства
N
п/п
Наименование проекта
Проектная
мощность
(мест)
Стоимость
привязки
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
Южно-Казахстанская
область