Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 маусымдағы N 449 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 1506 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1506 (алғашқы ресми жариялағанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.06.28 № 867 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 ақпандағы Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған:
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.28 № 867 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулысымен.
2) мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары бекiтілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.28 № 867 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулысымен.
2. "Шитті мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 желтоқсандағы N 1270 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 49, 628-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 маусымдағы
N 449 қаулысымен
бекітілген
Шитті мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу жөніндегі қызметті лицензиялау ережесі
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.28 № 867 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»2 маусымдағы
N 449 қаулысымен
бекітілген
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.06.28 № 867 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) Қаулысымен.
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызмет көрсету жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлғаларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары:

Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 449. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 1506
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.11.2012 № 1506 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2012 № 867 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 28.06.2012 № 867 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования);
2) квалификационные требования к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.06.2012 № 867 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2005 года N 1270 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к юридическим лицам, осуществляющим деятельность по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 49, ст. 628).
3. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 августа 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 449
Правила лицензирования деятельности
по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно
Сноска. Правила исключены постановлением Правительства РК от 28.06.2012 № 867 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 449
Квалификационные требования к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2012 № 867 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Квалификационные требования, предъявляемые к юридическим лицам, осуществляющим деятельность по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок, включают:

1) мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесіне қатысуды;
2) мақта қолхаттарын беру есебін;
3) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі мақта тазалау зауытының және мақта қабылдау пункттерiнiң болуын;
4) мақта тазалау зауытында:
кемiнде бiр мақта қабылдау пунктiнiң;
шиттi мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу жөнiндегi технологиялық операцияларды жүзеге асыруға арналған жабдықтың;
таразы жабдығының;
желдету жабдығының;
тиеу-түсiру тетiктерiнiң;
мақтаның сапасын анықтауға арналған өндiрiстiк-технологиялық зертхананың;
мақтаны сақтауға арналған арнайы бөлiнген орынның болуын;
5) мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнде:
шиттi мақтаны жинақтауға және сақтауға арналған ашық (жабық) алаңның;
таразы жабдығының;
сынамаларды iрiктеуге және шиттi мақтаның сапасын анықтауға арналған зертханалық жабдықтың;
тиеу-түсiру тетiктерiнiң болуын;
6) мақта тазалау зауытында, сондай-ақ мақта тазалау зауыты орналасқан орыннан тыс жердегi мақта қабылдау пунктiнде өткiзу режимiнiң болуын;
7) тиісті білімі бар (басшылар үшін – жоғары техникалық немесе технологиялық білім, мамандар үшін – техникалық және кәсіптік (техникалық немесе технологиялық) білім)* техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының болуын қамтиды.
Мақта тазалау зауытының, сондай-ақ мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнiң аумағы қоршалуға тиiс.
Ескертпе: *тиісті білімнің болуы диплом көшірмесімен расталады (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариус куәландырған).

1) участие в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам;
2) учет выдачи хлопковых расписок;
3) наличие на праве собственности или ином законном основании хлопкоочистительного завода и хлопкоприемных пунктов;
4) наличие на хлопкоочистительном заводе:
не менее одного хлопкоприемного пункта;
оборудования, предназначенного для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно;
весового оборудования;
вентиляционного оборудования;
погрузочно-разгрузочных механизмов;
производственно-технологической лаборатории для определения качества хлопка;
специально отведенного места для хранения хлопка;
5) наличие на хлопкоприемном пункте, расположенном вне места нахождения хлопкоочистительного завода:
открытой (крытой) площадки для складирования и хранения хлопка-сырца;
весового оборудования;
лабораторного оборудования для отбора проб и определения качества хлопка-сырца;
погрузочно-разгрузочных механизмов;
6) пропускной режим на хлопкоочистительном заводе, а также хлопкоприемном пункте, находящемся вне места расположения хлопкоочистительного завода;
7) квалифицированный состав технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование (для руководителей - высшее техническое или технологическое образование, для специалистов - техническое и профессиональное (техническое или технологическое) образование)*.
Территория хлопкоочистительного завода, а также хлопкоприемного пункта, расположенного вне места нахождения хлопкоочистительного завода, должна быть огорожена.
Примечание: *наличие соответствующего образования, подтверждается копией диплома (нотариально заверенная в случае непредставления оригинала для сверки).