Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 18 маусымдағы N 508 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.04.2015 № 196 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.10.2013 № 1126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.10.2013 № 1126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 18 маусымдағы
№ 508 қаулысымен
бекітілген
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру
қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.10.2013 № 1126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Осы Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес әзірленді және озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Жеке және заңды тұлғалар озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) алу үшін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) мына құжаттарды ұсынады:

Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2007 года № 508. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.04.2015 № 196 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 22.10.2013 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 22.10.2013 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июня 2007 года N 508
Правила
выдачи разрешений на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 22.10.2013 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, (далее - Правила) разработаны в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года и определяют порядок выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества.
2. Физические и юридические лица для получения разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества (далее – разрешение), представляют в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды (далее - уполномоченный орган) следующие документы:

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алуға арналған өтінім;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* көшірмесі немесе анықтама немесе заңды тұлға құрмай жұмыс істейтін дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Ескертпе:
*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
3. Рұқсатты осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті орган береді.
4. Рұқсатты уәкілетті орган тиісті құжаттармен бірге өтінім берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін бес жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
5. Өтінім берушіге рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауап мынадай:
1) осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған;
2) рұқсат алуға өтінім және мәліметтер нысаны осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес келмеген жағдайларда жіберіледі.
6. Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат бір күнтізбелік жыл мерзімге беріледі.
Рұқсат иеліктен шығарылмайтын және біреуге берілмейтін болып табылады.
7. Рұқсаттар беруге арналған өтінімдерді қарау үшін ұсынылатын мәліметтердің дұрыстығы үшін өтінім берушілер жауапты болады.
8. Уәкілетті орган берілген рұқсаттардың есебін жүргізеді.
Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон
қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып
жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын
заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға,
оларға қызмет көрсетуге рұқсат беруге арналған
ӨТІНІМ
_____________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты
мекенжайы)
байланыс телефондары, факс __________________________________________
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізу, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды
жөндеу, монтаждау, оларға қызмет көрсету туралы мәлімдейді
_____________________________________________________________________
Техникалық қызмет көрсетуге тартылған мамандар саны: ________________
Озон қабатын бұзатын заттармен жұмыс жүргізу бойынша кәсіптік
даярлықтан өткен мамандар саны: _____________________________________
Қызметі
__
|_| Компанияға тән қызметтің түрін көрсетіңіз:
|_| Тоңазытқыш жабдықты шығару
|_| Тоңазытқыш жабдықты жинақтау/орнату
|_| Сату
|_| Тоңазытқыш жабдықты жөндеу және оған техникалық қызмет көрсету
|_| Басқалар ________________________________________________________
|_| Өтінім берушілер мәліметтердің дұрыстығы үшін толық жауапты
_   болады
|_| Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кәсіпорынның
басшысы      ________________               _________________________
(жеке қолы)        М.О.             (Т.А.Ә.)
Өтінім тіркелген күн
20__ жылғы «___» __________________
Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон
қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге
рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны

1) заявку на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию свидетельства* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, действующего без образования юридического лица;
3) форму сведений согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Примечание:
*свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
3. Разрешение выдается уполномоченным органом по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
4. Разрешение выдается уполномоченным органом не позднее десяти рабочих дней, а для субъектов малого предпринимательства не позднее пяти рабочих дней со дня представления заявления с соответствующими документами.
5. Заявителю направляется мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения в случаях:
1) неполноты представленных документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил;
2) несоответствия заявки на получение разрешения и формы сведений приложениям 1 и 2 настоящих Правил.
6. Разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, выдается сроком на один календарный год.
Разрешение является неотчуждаемым и непередаваемым.
7. Заявители несут ответственность за достоверность сведений, представляемых для рассмотрения заявок на выдачу разрешений.
8. Уполномоченный орган ведет учет выданных разрешений.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений на
производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества
ЗАЯВКА
на выдачу разрешения на производство работ с
использованием озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества
__________________________________________________________________
(наименование организации-заявителя или Ф.И.О. физического лица)
__________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)
контактные телефоны, факс _________________________________________
Заявляет о производстве работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества _________________________________________
Число специалистов, задействованных в техническом обслуживании
___________________________________________________________________
Число специалистов, прошедших профессиональную подготовку по работе с
озоноразрушающими веществами ______________________________________
Деятельность
Укажите вид деятельности, характерный для компании:
Производство холодильного оборудования
Сборка/установка холодильного оборудования
Продажа
Ремонт и техническое обслуживание холодильного оборудования
Прочее ________________________________________________
Заявители несут полную ответственность за достоверность сведений
К заявке прилагаются следующие документы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Руководитель предприятия ____________________ ____________________
(личная подпись)       Ф.И.О.
М.П.
Дата регистрации заявки
«___» _____________ 20 __ г.
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений на
производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества
Форма сведений
о соответствии заявителя требованиям для получения разрешения
на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества

1. Озон қабатын бұзатын заттарды қайта өңдеу және алу жөніндегі
жабдықтың техникалық паспорты:
1) жабдықтың атауы
____________________________________________________________________;
2) жабдықтың моделі (маркасы)
____________________________________________________________________;
3) функциялардың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________.
2. Өндірістік-техникалық база:
1) өндірістік үй-жайларды сатып алу/сату, жалға алу шартының
нөмірі
____________________________________________________________________;
2) жасасу күні
____________________________________________________________________;
3) кіммен шарт жасасқан (заңды/жеке тұлғаның атауы)
____________________________________________________________________;
4) орналасқан жері (мекенжайы)
____________________________________________________________________.
3. Жабдықтарды пайдалануды, оларға техникалық қызмет көрсетуді,
озон қабатын бұзатын заттарды есепке алуды және тасымалдауды
қамтамасыз ететін қызмет:
1) құжаттың атауы
____________________________________________________________________;
2) құжаттың берілген күні
____________________________________________________________________.
4. Міндетті экологиялық сақтандыру жөніндегі сақтандыру полисі:
1) сақтандыру полисінің нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________;
2) сақтанушының атауы
____________________________________________________________________;
3) сақтандырушының атауы
____________________________________________________________________;
4) сақтандыру полисінің қолданылу мерзімі
____________________________________________________________________.
5. Персонал:
1) мамандануы мен біліктілігінің атауы
____________________________________________________________________;
2) диплом/аттестат нөмірі
____________________________________________________________________;
3) дипломның/аттестаттың берілген күні
____________________________________________________________________;
4) диплом/аттестат берген оқу орнының атауы
____________________________________________________________________;
5) мамандығы бойынша жұмыс өтілі
____________________________________________________________________;
6) сертификат/куәлік нөмірі
____________________________________________________________________;
7) сертификаттың/куәліктің берілген күні
____________________________________________________________________;
8) сертификат/куәлік берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________.
Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон
қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге арналған
рұқсат
Осы рұқсат __________________________________ мекенжайы бойынша
орналасқан (тұратын)
_______________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________
мына жұмыстарға берілді:
озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізу, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды
жөндеу, монтаждау, оларға қызмет көрсету
Осы рұқсаттың қолданылу мерзімі: _______________________ бастап
_____________________ қоса алғанда
Өтінім беруші:
сатушы фирмалардың және сатып алушылар мен қолданатын
облыстардың атаулары мен мекенжайларын көрсете отырып, озон қабатын
бұзатын заттарды тұтынудың есебін жүргізуге;
жыл сайын қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен озон
қабатын бұзатын заттармен жұмыс істеу жөніндегі есептілікті ұсынуға
міндетті.
Лауазымы, Т.А.Ә., қолы                     М.О.

1. Технический паспорт оборудования по переработке и извлечению озоноразрушающих веществ:
1) наименование оборудования
__________________________________________________________________;
2) модель (марка) оборудования
__________________________________________________________________;
3) краткое описание функций
_________________________________________________________________;
2. Производственно-техническая база:
1) номер договора купли/продажи аренды производственных помещений
__________________________________________________________________;
2) дата заключения
__________________________________________________________________;
3) с кем заключен договор (наименование юридического/физического лица)
__________________________________________________________________;
4) местонахождение (адрес)
__________________________________________________________________.
3. Служба, обеспечивающая эксплуатацию, техническое обслуживание оборудования, учет и перевозку озоноразрушающих веществ:
1) наименование документа
__________________________________________________________________;
2) дата выдачи документа
__________________________________________________________________.
4. Страховой полис по обязательному экологическому страхованию:
1) номер и дата выдачи страхового полиса
__________________________________________________________________;
2) наименование страховщика
__________________________________________________________________;
3) наименование страхователя
__________________________________________________________________;
4) срок действия страхового полиса
__________________________________________________________________.
5. Персонал:
1) наименование специализации и квалификации
__________________________________________________________________;
2) номер диплома/аттестата
__________________________________________________________________;
3) дата выдачи диплома/аттестата
__________________________________________________________________;
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом/аттестат
__________________________________________________________________;
5) стаж работы по специальности
__________________________________________________________________;
6) номер сертификата/удостоверения
__________________________________________________________________;
7) дата выдачи сертификата/удостоверения
__________________________________________________________________;
8) наименование организации, выдавшей сертификат/удостоверение
__________________________________________________________________.
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений на
производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества
Разрешение
на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества
Настоящее разрешение выдано
__________________________________________________________________
(наименование организации или Ф.И.О. физического лица)
расположенной (проживающего) по адресу:
__________________________________________________________________
на следующие работы:
производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Срок действия настоящего разрешения: с ________ по _______________
Заявитель обязан:
вести учет потребления озоноразрушающих веществ с указанием названий и адресов фирм-продавцов и покупателей и областей применения;
ежегодно представлять в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды отчетность по обращению с озоноразрушающими веществами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Должность,   Ф.И.О.,           подпись               М.П.